Er is een bank die van Nederland GOUDEN SNAAR'S "KLASSE VIDEO' itbreiding bij Haico Tweewielers Feestweek bij jarig 't Vaarderhoogt STILSTAAT BIJ VIJFTIG JAAR BEVRIJDING /oorlichting over uitloten 't Vaarderhoogt 25 jaar INGiÉi)BANK KAPSALON marie-claire Morgen op Universiteit Utrecht Kinderhulp-collecte Inbraak cafetaria fe T JVC HR-J210 videorecorder Telefoon 02155 -1 21 32 Steenhoffstraat 13a-15 oyd Grift metselt eerste steen van nieuwe gedeelte Mogen wij binnenkort uw hoofd even lenen? Fax gestolen Activiteiten voor jong en oud, voorlichting én fotowedstrijd - WOENSDAG 26 APRIL 1995 Haar diagnose op compu terbasis. Hoe ge zond Is uw haar? Wat Is de juiste be handeling voor haar? Vraag ons om advies ZONNESTUDIO Dillenburglaan 2a - Soest - Telefoon 02155 - 19991 REDKEN Beauty through Science SOESTER COURANT PAGINA 23 Koor het eerst houdt de Universi teit Utrecht een speciale voor- chtingsmiddag voor aankomende udenten, die het risico lopen uit- jeloot te worden voor de studie van fiun keuze. Dat kan in Utrecht ge beuren bij de opleidingen genees- unde, medische biologie of dierge neeskunde. Degenen die geneeskunde of dierge- eeskunde willen studeren, hebben Hechts een kans van twintig tot dertig procent om in te loten. De Universiteit |Jtrecht raadt de leerlingen daarom an tijdig na de denken over een alter natief. Op 27 april kunnen zij zich la- Jen informeren over de mogelijkheden na uitloten. Dngeveer tweeduizend leerlingen pebben zich aangemeld voor genees kunde en diergeneeskunde in Utrecht, •veederde zal zich voor de zomer moeten beraden op een alternatief. Uit onderzoek onder de uitgelotenen van 1992 en 1993 is bekend dat bijna alle uitloters kiezen voor een andere oplei ding. Een deel gaat in het buitenland geneeskunde of diergeneeskunde stu deren. Anderen kiezen voor opleidin gen die raakvlakken hebben met de opleiding van de eerste keuze. Met name voor biologie, farmacie, medi sche biologie en psychologie. Ook rechten is populair. Na een jaar loot ongeveer de helft van de uitloters nog een keer mee. Iets minder dan twintig procent kan dan alsnog met de oplei ding beginnen. Hoewel hier veel mis verstanden over bestaan, is de kans om in te loten voor een tweede keer dus even klein. Beperking van de inschrijvingsduur en studiefinanciering spelen een grote rol bij het kiezen van een alternatief. Zeker wanneer de prestatiebeurs wordt ingevoerd, is een weloverwo gen keuze voor een opleiding van groot belang. Het wisselen van oplei ding zou wel eens duur betaald kun nen worden. De voorlichtingsmiddag wordt gehou den van 14.30 tot 18.00 uur in de Uni versiteit Utrecht, Blauwe Zaal, Tran sitorium 1, Leuvenlaan 21, De Uithof, Utrecht. De collecte voor het Nationaal Fonds Kinderhulp, gehouden in de week van 2 t/m 8 april, heeft in Soest f 2586,- opgebracht. Wie de collectant heeft gemist kan nog een gift storten op giro 404040 t.n.v. het fonds in Deventer. Opnieuw is ingebroken in een cafeta ria aan de Soesterbergsestraat. Dit maal werden een magnetron en ijsjes meegenomen. De dader opende vorige week dinsdagnacht een raam om de snackbar binnen te komen. Met gratis videotape "Bericht van de Tweede Wereldoorlog" jv"'-. OftiMit -Kii v. JVC "SI >-> iSiviè. «s - VHS-videorecorder is uitgerust met hoogwaardige kenmerken, die door iedereen op prijs zullen worden gesteld. De recorder maakt het werken met video wel bijzonder eenvoudig en aantrekkelijk. Op een eenvoudige wijze kan er naar verschillende video-opnames op een band worden gezocht. Afspelen met slow-motion, stilstaand beeld en beeld voor beeld. De afstandsbediening kan meerdere tv's bedienen. GRATIS met deel 17 (D-day6juni 1994) en 18 (Nederland in de oorlog) van de videodocumen taire "Bericht van de Tweede Wereldoorlog" Normale prijs f 699,-, Gouden Snaar oranje-aanbieding voor televisie, video, camcorders hifi-stereo, cd's voor persoonlijk advies en een stipte service voor betaalgemak bijv. Pincode binnen 8 dagen omruilgarantie voor installatie en instructie voor extra garantieverzekering tot 5 jaar ADVERTENTIE *"Öp z'n tenen stond 'ie. Boyd Grift, net in de overgang van peuter naar deuter. Met een troffel in zijn knuistje metselde hij, bijgestaan door vader Haico een steen in de muur van het nieuwe gedeelte van ïaico Tweewielers aan de Beuken laan. Boyd was er eigenlijk niet op gekleed, fwant zijn ouders dachten dat het hele ■gezin voor een familieportret bij Foto \stra, aan de overkant van de weg, werd verwacht. Bij de fietsenzaak werden Boyd en zijn vader en moeder echter opgewacht door twee andere generaties Grift en wat vrienden en kennissen. De fietsenzaak aan de Beukenlaan wordt momenteel uitgebreid met ruim honderd vierkante meter bedrijfsop- pervlakte. Bouwbedrijf Wim van Doorn zal de werkzaamheden waar schijnlijk volgende week afronden. Dan heeft de zaak er 45 vierkante me ter winkel vloeroppervlakte en 75 vier- Kapsalon Marie-Claire zou graag uw hoofd even willen lenen. Of iets nauwkeuriger uitgedrukt: een paar van uw hoofdharen. Met de gloednieuwe, unieke Red- ken HairProbe zijn wij namelijk in staat een feilloze analyse van uw haar te maken. HairProbe vertelt u en ons vervolgens welke verzor- gingsprodukten voor uw type haar het best geschikt zijn. In niet meer dan een paar minuten tijd hebt u een diagnose in handen die vóór de uitvinding van Hair Probe slechts in een laboratorium gemaakt kon worden. U begrijpt dat Redken's HairProbe enorme mogelijkheden biedt voor gebruik in onze salon. Klanten kunnen voortaan eerst een deskundige en objectieve analyse van hun haar krijgen alvorens zich te laten be handelen. Kapsalon Marie-Claire toont zich daarmee niet alleen creatief en modebewust, maar ook deskundig vakbekwaam. Maakt u daarom zo snel mogelijk een af spraak voor een haardiagnose in onze salon. Geen tijd? Stuur dan enkele van uw haren in een envelop samen met uw naam, adres en telefoonnum mer naar onderstaand postadres en u krijgt de (gratis) diagnose vanzelf in uw persoonlijke haarpaspoort thuisgestuurd. Kapsalon Marie-Claire p/a Prins Bernhardlaan 8 F 3761 AB Soest 02155-19991 In de nacht van zondag op maandag is uit een bouwkeet aan de Koningsweg een fax gestolen. Het apparaat is ei gendom van een wegenbouwbedrijf. Vanaf zaterdag 29 april is het een week lang feest in 't Vaarderhoogt. Het tuinadviescentrum viert op die manier het 25-jarig bestaan. Op het terrein aan de Dorresteinweg passeren dan verschillende activi teiten de revue. Een uitloper daar van vormt de Kiek-in-de-tuin wed strijd. In samenwerking met de Stichting Welzijnswerk Soest (SWS) is een kin- der-spektakel georganiseerd dat ko mende zaterdag tussen 11.00 en 15.00 uur zijn beslag krijgt. In 't Vaarder hoogt kunnen kinderen meedoen aan diverse spelletjes. Van maandag 1 tot en met zaterdag 6 mei blijft de feeststemming erin zit ten. Gedurende de gehele week staan De namen van Toon en Karin van den Breemer zijn onlosma kelijk verbonden aan tuin adviescentrum 't Vaarderhoogt. Het echtpaar legde in 1970 de basis voor wat nu een gerespec teerd bedrijf is. Liefde voor de natuur werd Van den Breemer met de paplepel ingegoten. Zijn vader had een zaak in tuinzaden aan de Beukenlaan en natuurlijk groeide zoon Toon in de zaak op. Een bergplaats voor tuinmaterialen aan de Dorresteinweg was de eerste vorm van expansie die Toon eta leerde. Dat was in 1970. Al snel wilde hij verder groeien, hetgeen resulteerde in de aankoop van 10.000 vierkante meter grond. In vlot tempo kwam daar een tuin adviescentrum van de grond, dat in die dagen modern kon worden ge noemd. Toen al had Van den Breemei; er re kening mee gehouden dat 't Vaarderhoogt zich zou blijven ont wikkelen. Hij kocht het naast gelegen perceel van 8.000 vier kante meter en introduceerde re creatieve voorzieningen in het be drijf. Een speelhuis en de kinder boerderij zijn enkele voorbeelden. Ook de hooiberg en de geiteheuvel kregen een 'face-lift'. Bovendien werd de plantenkas met honderd procent vergroot. In het voorjaar van 1977 was alles klaar, maar acht jaar later stonden wederom uitbrei dingen op stapel. In 1991 namen Gerard en Harm Heinen het tuinadviescentrum over. Gerard was toen al ruim tien jaar werkzaam op 't Vaarderhoogt en oók Harm kende reeds elk plekje op het terrein. De broers zetten een rijke traditie voort met dezelfde liefde voor alles wat groeit en bloeit. Landelijke bekendheid kreeg het bedrijf dank zij de tuintips die in kranten werden gepubliceerd en door Gerard Heinen op woensdag middag in een tv programma van de AVRO de huiskaner werden in gestuurd. Populair is ook de jaar lijkse levende kerststal. verschillende kramen opgesteld, waar informatie kan worden verkregen over tal van zaken die met de tuin te maken hebben. Tevens is in de koffieruimte van 't Vaarderhoogt een expositie in gericht over de 25-jarige geschiedenis van het bedrijf. Vroege Vogelactie Op dinsdag 2 mei wordt 's morgens een Vroege Vogelactie gehouden. Wie tussen 9.00 en- 12.00 uur artikelen koopt, krijgt 25 procent korting op elk produkt. Dit geldt niet voor de spullen die reeds in de aanbieding zijn. De senioren staan op woensdag 3 mei in het middelpunt van de belangstel ling. Elke bezoeker van 65 jaar en ouder krijgt sowieso een leuke attentie en kan aanschuiven voor koffie met koek. In verband met de vijftigste doden herdenking houdt 't Vaarderhoogt het op 4 mei rustig. Op die dag komt wel een deskundige naar het tuinadvies centrum om voorlichting te geven over geraniums. Hij is ook op 5 mei aanwezig. De feestweek wordt afgesloten op za terdag 6 mei. Dan kunnen bezoekers demonstraties zien van Gadena over diverse watergeef-systemen. Advie zen en tips rollen gratis over de toon bank. Ook de kuipplanten krijgen aan dacht. Fotowedstrijd Daarnaast heeft 't Vaarderhoogt in sa menwerking met Foto Van Oosten een Kiek-in-de-tuin wedstrijd op poten gezet. Van zaterdag 29 april tot en met zaterdag 13 mei kan bij "t Vaarder hoogt of in een van de drie vestigingen van Van Oosten (Soester-bergsestraat, Van Weedestraat en in Hoogland) een Funcamera (met daarin een rolletje voor 27 foto's) worden gekocht voor de bodemprijs van tien gulden. Ieder een die in de genoemde periode zo'n camera koopt, bindt zich meteen aan de wedstrijd. Het is de bedoeling dat de deelnemers een zo origineel mogelijke foto maken van een tuin, ongeacht welke. Om ie dereen gelijke kansen te geven, accep- De medewerkers van tuinadvies centrum 't Vaarderhoogt bij de karak teristieke hooiberg op het terrein aan de Dorresteinweg. Foto: Goos van der Wilt teert 't Vaarderhoogt alleen foto's die met de Funcamera zijn gemaakt. De deelnemers hebben tot en met 30 au gustus de tijd om maximaal twee fo to's in te leveren. Ontwikkelen en afdrukken van de 27 foto's kan alleen bij Van Oosten en kost slechts 15 gulden. Het maakt niet uit wat er op de foto's staat, zolang er maar één of twee foto's van een tuin bij zitten. Die worden of via Van Oosten of direct bij 't Vaarder hoogt ingeleverd voor de kiek-in-de- tuin wedstrijd. Een deskundige jury kiest vervolgens de vijftien meest ori ginele foto's uit. De makers ervan krij gen in het najaarsweekeinde in 't Vaarderhoogt (29 en 30 september) sowieso een fraaie prijs. Maar er is meer: De vijftien winnende foto's worden in de maand september tentoon gesteld in 't Vaarderhoogt. Het publiek mag een keuze maken en de beste foto aanwijzen. De maker van de foto met de meeste stemmen, krijgt van *t Vaarderhoogt een geheel ver zorgd weekeinde (inclusief zakgeld) voor twee personen aangeboden. Groenvriendenclub Honderden mensen zijn inmiddels lid van de groenvriendenclub van 't Vaarderhoogt. Zij krijgen een aantal keren per jaar een folder met tips, die ze in een fraaie map kunnen verzame len. Op die manier beschikken ze over enige jaren over een waardevol verzamelwerk, geschreven en gepro duceerd door de vakmensen van 't Vaarderhoogt. Ook organiseert 't Vaarderhoogt voor de leden regelmatig een informatie avond met lezingen en demonstraties over items die met de tuin te maken hebben. Belangstellenden kunnen overigens nog steeds lid worden. In formatie is verkrijgbaar bij het tuin adviescentrum aan de Dorresteinweg, tel. 12883. Foto: Goos van der Wilt. kante meter werkplaatsruimte bij. Voordat het zover is, werd afgelopen woensdag de symbolische eerste steen gelegd. Haico Grift opende zijn fietsenzaak aan de Beukenlaan in november 1986. De verwachting is dat hij begin mei heropent. Wellicht dat bij het 25-jarig bestaan Boyd ook zijn intrede in de zaak heeft gedaan. Als hij tenminste geen metselaar wordt. Speciaal ter ere van vijftig jaar bevrijding heeft de ING Bank een unieke muntencollectie samengesteld. Deze collectie vormt een prachtig bezit met een onmiskenbare historische waarde. Reserveer nu via de bon de Bevrijdingscollectie 1940-1945. I '"*1 Reserveringsbon Reserveer voor mijcxempla(a)r(cn)' a 175,- tinei. BTW). Ik ontvang de collectie in een luxe cassette met certificaat van echtheid. Naam: Voorletters: M/V I Ik krijg bericht als ik de cassette kan afhalen. I I Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel n ING Bank. Afd Numismatiek. Antwoordnummer 10847. 1000 PA Amsterdam Soest, van Weedestraat 10, tel. (02155) 9 65 11 >J

Soester Courant | 1995 | | pagina 23