üL J Gemeente: 'Afvalberg verminderen' "De Sprong 1 ACTUEEL Eerste deel programma feestweek Soest Soestand over '(ongekleurd' onderwijs in Soest JÊVan Breukelen Vast-goed ii. m WOENSDAG 26 APRIL 1995 SOESTER COURANT PAGINA 5 (vrijdag 28 april t/m woensdag 3 mei) Voorlichtingscampagne van 29 mei tot en met 25 juni Edelsteenslijperij Vrouw breekt pols bij botsing auto's Afwijzend beleid geluidswagens is flink opgerekt Acne-problemen Neoderma-peeling Info tel.: FAWOUS FASHION from famous names A es in een hand! Catering- en Partyservice DE TROMSLAGER Vrijdagmiddag live vanuit C-drie ÊaMÜftiPM 9 h Vrijdag 28 april 21.00 uur: Lampionnenoptocht Start: 21.00 uur vanaf winkelcentrum Oveihees. Route: Winkelcentrum Overhees, Tamboerijn oversteken naar Kornet, Gemshoorn, Draailier, Di Lassostraat, Spinet (helemaal), Di Lassostraat, Sweelinckstraat, Krekel, T\irfstreek, Lisdodde (links), Turf- streek (rechts) over Libel, (links) terug naar Krekel, Sweelinckstraat, Di Las sostraat, Tamboerijn. De lampionnen- optocht wordt vergezeld door muziek korps 'Ons Genoegen' uit Amerongen en Show Muziekkorps 'De Amers- foortse' uit Amersfoort. Zaterdag 29 april 9.00-13.00 uur: Natuurfietstocht I.V.N. Vertrekpunt: De Kwekerij, Molen straat 157. Starttijden: tussen 9.00 - 10.00 uur en 13.00 - 14.00 uur. Evenals voorgaande jaren heeft het I.V.N. afd. Eemland voor Konin ginnedag een natuurfietstocht uit gezet, met zowel oog voor het spor tieve, als voor het educatieve ele ment. Dit jaar gaat de tocht voorna melijk over Soester grondgebied. De route is ca. 25 kilometer lang en zal ook door Soesterberg gaan. In de routebeschrijving, die 's och tends en 's middags is op te halen in De Kwekerij, is informatie omtrent de natuur langs de route opgeno men. 10.30 uur: Optocht versierde fietsen, autopeds etc. Aanmelden tussen 9.30 - 10.00 uur bij de Daltonschool De Driesprong (Theresiastraat). Onder begelei ding van vrolijke muziek showen de kinderen hun prachtig versierde fietsen. Het Oranje Comité rekent erop dat het een lange optocht zal worden. Er zijn mooie prijzen voor de leukste, gekste, mooiste fietsen. Deelname is voor kinderen van 4 t m 11 jaar en net als elk jaar is deel name gratis. Opstellen van de deel nemers tussen 10.00 en 10.30 uur. Het vertrek zal om 10.30 zijn, einde ca. 11.30 uur. Route: St. Theresiastraat, Beetzlaan, Nieuwstraat, Schaepmanstraat, Hart- weg, Korte Hartweg, Thorbeckestraat, Gr. van Prinstererstraat, Nieuwstraat, Merelweg, Nachtegaallaan, Schrik- slaan, Pelikaanweg, Nachtegaallaan, Beetzlaan, Hellingweg, Van Straelen- laan, Mariastraat, Beetzlaan, Theresia straat. Einde optocht en uitreiking van de prijzen door de burgemeester. Muziekvereniging P.V.O. zal voor de muzikale opluistering zorgen. 10.00 uur Oranje Vrijmarkt op De Engh De jaarlijkse Oranje Vrijmarkt op Koninginnedag is in Soest niet meer weg te denken. 10.00 uur: Paardensport bij Manege 'Eldorado' Zoals elk jaar valt er bij Manege 'Eldo rado' een afwisselend en boeiend paar- den-sportgebeuren te beleven voor jong en oud. Programma: bestgaand pony; bestgaand rijpaard; hoogste sprong van Soest (bij voldoende deel name). Het springkampioenschap van Soest zal verreden worden over een klassiek parcours en een jacht- parcours. Voor pony's in de hoog ten 60/70-80cm; voor paarden in de hoogten 60/80-100 cm. II.00 uur: Stratenloop Soest-Zuid Recreatieloop over 4500 meter (een, twee, drie, vier of vijf ronden naar keuze). Deelnamekosten: f 2,50. In schrijven aan de start. Aan iedere aan komende wordt een herinnerings medaille uitgereikt. Start/finish: Willi- brordusstraat 19, bij de R.K. Kerk. Parcours: Willibrordusstr., Oude Utrecht- seweg, Braamweg, Ericaweg, Pias- weg, Willibrordusstraat. 11.00 uur: Kinderspelen aan de Dorresteinweg (terrein t/o Tuincentrum 't Vaarderhoogt). Voor alle kinderen van 5-12 jaar wordt er dit jaar op Koninginnedag 29 april een groots opgezet Spellenfestijn georganiseerd door Stichting Welzijnswerk Soest en Tuincentrum 't Vaarderhoogt. Wees dus niet teleurgesteld dat het kinderparadijs De Vrije Teugel ge sloten is, maar kom naar het terrein t/o 't Vaarderhoogt aan de Dorre steinweg. Je kunt er van alles: stelt lopen, zak lopen, ring gooien, op een hele grote sjoelbak proberen zoveel mo gelijk punten te behalen, parasol hangen en nog veel meer... Er staan ook kraampjes met lekkere dingen (ook voor de ouders). De prijzen- hiervoor worden laag gehouden. Opgeven hoeft niet en de spelletjes zijn gratis. Ook voor de allerklein sten vanaf 2,5 jaar zijn diverse steps en spelletjes te doen. 13.30 uur: l\irbo Pop- Festival op het Raadhuisplein Dit jaar is er ook voor de tieners en jongeren in Soest een feestje omdat de koningin haar verjaardag viert. Om 13.30 uur begint het festival op het Raadhuisplein met house; om 14.00 uur treed de band 'No Limits' op. Om 15.30 uur neemt de house weer even de overhand om vervol gens om 16.00 uur te starten met de band 'No Kiddin' Natuurlijk zorgt Stichting Welzijnswerk Soest (de coördinator van dit festival voor een hapje en een drankje, tegen aantrekkelijke prijzen. 12.00 uur: Open Huis Artishock Programma zie elders in deze krant. 21.00 uur: Concert Friendship Gospel Choir Als u nog nooit een optreden van het Friendship Gospel Choir heeft meegemaakt, is het nu uw kans om dit zeer opvallende muzikale gezel schap te gaan zien. Wat het op deze koninginnedag zal laten horen is onvervalste Black Gospel Music. Dit grotendeels uit Nederlanders bestaande koor en combo laten zijn muziek 'zwart' klinken. 17.30 uur: Oranjebal in Bos en Duin Vanaf 17.30 uur Oranjebal aan de Bosstraat 80. Er is uiteraard live muziek. Toegang gratis. 10.00 uur: Tentoonstelling van Bevrijdingssymbolen Gemaakt door kinderen van de hoogste klassen van de basisscho len in Museum Oud Soest, georga niseerd door de Raad van Kerken. Einde 17.00 uur. Zondag 30 april 10.00 uur: Tentoonstelling Bevrijdingssymbolen. Zie hierboven. Maandag 1 mei Geen activiteiten. Dinsdag 2 mei 15.00 uur: Kindermusical in de tent De kindermusical 'De Polykroon van Idem Dito' is een samenwer kingsverband tussen C-Drie en de RMA Muziekschool Soest. Deze kindermusical is ook te zien op 12, 13 en 14 mei in C-drie. Sponsor is Procar Soest. 18.30 uur: Fietstweedaagse Tempo-Team Start en finish bij de tent op de Eng. Sponsor is Supermarkt Gemar. Woensdag 3 mei 15.00 uur: Liedcyclus Toppers van Toen In de tent op de Eng (met o.a. me dewerking van Annie de Reuver). Alleen en speciaal voor de 65- plussers van Soest en Soesterberg. Toegang gratis door de financiële steun van de firma Henk van Asch. Catering is mogelijk gemaakt door de verhuisbedrijven Van Buuren en Van 't Net, alsmede slagerij Van Asch en bouwbedrijf Bodewes. Toegangskaarten verkrijgbaar bij VVV en Soester bejaardehuizen. 20.15 uur: 'Hoog Bezoek... Geen Paniek!' Jubileumvoorstelling van de Soes ter toneelverenigingen Het Soester Applaus en de Rietpluim in C-drie. Ter gelegenheid van 50 jaar vrij heid hebben de Soester toneel verenigingen hun krachten gebun deld en spelen een blijspel in drie bedrijven van Jan van Rosmalen. 20.15 uur: Bevrijdingsconcert in de Petrus Paulus Kerk De Soester Orkest Vereniging heeft een feestelijk programma samen gesteld met werken van o.a. Beet hoven en Handel; daarnaast een fantasie over de Slag bij Waterloo en natuurlijk The Stars en Stripes for ever. Dit concert is mogelijk door de financiële steun van de Rabobank. 20.00 uur: Bridgedrive in de tent op de Eng Er wordt gespeeld om het officiële Soester Kampioenschap. Schema: Topintegraal voor 24 spellen. Dit evenement wordt gesponsord door J. Smeeing Beheer b.v. zodat er geen inschrijvingskosten zijn. Aan melding: Bij alle filialen van de SNS bank in Soest of bij de secreta rissen van de Soester bridgeclubs. Prijzen: De paren 1 tot en met 5 ontvangen een blijvend aandenken. Voor de paren 10,15, 20 etc. zijn er prijzen in natura. De inschrijving sluit op vrijdag 28 april om 18.00 uur. 20.00 uur: Klaverjaswedstrijd in de tent Georganiseerd door de heren F. Bolland en H. van den Pol met fi nanciële steun van De Vlijt Make laardij. Inschrijving: tel. 17581 of 10245. 18.30 uur: Fiets tweedaagse Start en finish voor de tent. Georga niseerd door Tempo-Team. Spon sor is Supermarkt Gemar. De gemeente Soest voert van 29 mei tot en met 25 juni een grote voorlichtingscampagne, die tot doel heeft om de berg huishoude lijk afval te verminderen. Sleutel woord is 'afvalpreventie': het voor komen dat afval ontstaat. De cam pagne is geconcentreerd op het thema 'verpakkingen'. Uit analyse van het restafval (inhoud van de 'groene' afvalcontainer) blijkt dat een groot deel hiervan bestaat uit allerlei verpakkingsmateriaal. Vorig jaar werd in de gemeente Soest in to taal bijna 10 miljoen kilo restafval verzameld. Deze hoeveelheid neemt nog elk jaar toe. Bij de beleids afspraken voor de raadsperiode 1994- 1998 is daarom door het gemeentebe stuur hoge prioriteit toegekend aan afvalpreventie. Over de Verpakkings-campagne heeft de gemeente uitvoerig overleg ge voerd met het bestuur van de Federa tie Midden- en Kleinbedrijf Soest en cfe Verenigde Ondernemers Soester berg. Ook zijn verscheidene presenta ties voor winkeliersverenigingen ver zorgd. Deze hebben tot een positieve reactie van de overgrote meerderheid van de winkeliers geleid. Men is en thousiast over de nuchtere toonzetting van de campagne en de positieve ac centen, die aan milieuvriendelijke ver pakkingen worden toegekend. Dat zal in de praktijk worden gebracht met behulp van 'schapkaartjes' in de winkels bij het 'goed verpakte' artikel, met daarop het gemeentelijk milieulogo plus één, twee of drie ster ren. De formulering en toetsing van deze criteria vindt plaats door de ge meente, volgens de trits goed-beter- best. Voorbeelden van ***-produkten zijn meloenen en (onverpakte) kom kommers. **-produkten: statiegeld- flessen en navulverpakkingen; *-pro- dukten zijn doorgaans verpakt in pa pier, karton of weggooiglas. Bepalend is dat de verpakking niet in de rest- afval-container terechtkomt. Huis-aan-huis Op 26 en 27 mei wordt huis-aan-huis in Soest en Soesterberg een thema krant over 'verpakkingen' bezorgd. Hierbij zullen tevens een duurzame papieren tas en voordeelcoupons wor den gevoegd. Deze coupons en de ac ties daarop komen voor rekening van winkeliers, die hiermee op de cam- SS (l ft It eigen collectie gouden sieraden met edelsteen en brillant zilveren sieraden met edelsteen en colliers reparaties, colliers knopen etc. eigen slijperij Lange Brinkweg 66 Soest Tel. 02155-13042 pagne inhaken. De 'duurzame papie ren tas' is tegelijk het symbool voor de campagne, die voorts de simpele slo gan 'Goed Verpakt' kent. Soest acht een eigen publieks campagne over 'verpakkingen' zinvol en nuttig, naast hetgeen op landelijk niveau gebeurt, o.m. door ministeries, fabrikanten, brancheorganisaties (o.a. Convena..i Verpakkingen 1991). Ach terliggende gedachte is, dat de com mercie zal volgen als de consument overgaat tot een bewuste verandering van zijn koopgedrag. Soest is overi gens niet de eerste gemeente, die een campagne over 'verpakkingen' voert. In de provincie Utrecht ging de ge meente Nieuwegein al voor. Met de ervaringen daar is rekening gehouden bij de opzet van de Soester campagne. Vervolg Na de zomervakantie krijgt de brede publiekscampagne een vervolg en ver dieping. Met diverse groeperingen binnen de Soester gemeenschap zul len daarvoor bijeenkomsten worden belegd. Dit zal gebeuren in samenwer king met milieugroeperingen met inschakeling van een netwerk van vrijwillige natuur- en milieuvoor- lichters. Uiteraard zal worden voort geborduurd op de rode draad van de 'Goed Verpakt-campagne'. Op de kruising van de Koningsweg en de Dorresteinweg heeft een 88-jarige vrouw uit Soest haar linker pols ge broken. Dat gebeurde zaterdag. De vrouw reed over de Koningsweg, maar kreeg geen voorrang van een Bussummer (67) die vanuit de Dorresteinweg de Koningsweg op reed. Het slachtoffer werd naar MC Molendael in Baarn gebracht en mocht na behandeling naar huis. Het comité 50 jaar bevrijding heeft toestemming gekregen vrijdag 5 mei tussen 09.15 en 09.45 via een geluids wagen Glenn Millermuziek ten gehore te brengen. De wagen rijdt mee met de estafettelopers met het 'bevrijdingsvuur' uit Wageningen via het traject Soesterbergsestraat, Kerk straat, Middelwijkstraat, Steenhoff- straat en Dalweg tot aan het gemeente huis. Vluchtelingenwerk Soest mag het middagprogramma van die dag ook aankondigen met een geluids wagen, die tussen 13.00 en 14.00 uur door het Smitsveen rijdt. Het algemene beleid t.a.v. geluids wagens was jarenlang afwijzend, be halve "voor het waarschuwen van de bevolking", maar de gemeente ver leende vorig jaar toch toestemming aan enkele politieke partijen om op die manier verkiezingsreclame te ma ken. Het beleid is daardoor enigszins opgerekt en nu geldt dan ook de voor waarde dat er geen inkomsten- verwervende activiteiten of commer ciële doeleinden aan verbonden mo gen zijn en dat de geluidswagen alleen wordt ingezet voor "ideële" doelen. Op die manier wordt voorkomen dat voortaan ook ja gezegd zou moeten worden op verzoeken van bijvoor beeld welzijnsinstellingen en sport clubs. De markt in Soest Dat is pas winkeie! Esprit Part-Two Cartoon Sandwich Betty Barclay Gispa "de Ster" Van Weedestraat 8 - Soest de vrijmarkt (de Engh) Professionele barbeques Professionele snackwagen Oud-Hollandse haringkar IJskar en Snoepkraam Gekoelde blikjes frisdrank Sla uw tromslag bij de Tromslager Steenhoffstraat 58 - Tel. 02155 - 2 28 71 Soest: een dorp met stadse pro blemen? Die vraag is ongeveer het "leitmotiv" voor de ko mende aflevering van de talk show Soestand, die vrijdag middag 28 april rechtstreeks wordt uitgezonden vanuit C- drie. Publiek is, zoals gebruike lijk, van harte welkom. Hoofdonderwerp van het praat programma, waarin de actuele toe stand in Soest onder de loep wordt genomen, is de situatie in het (basis)onderwijs, die zich steeds meer lijkt te ontwikkelen in de rich ting van "witte" (met weinig of geen allochtone leerlingen) en "zwarte" scholen (met relatief veel of zelfs uitsluitend leerlingen van buitenlandse herkomst. De open bare scholen lijken langzamerhand in menig opzicht "op achterstand" te zijn gezet door het bijzonder en het bij zonder-neutraal onderwijs. Hoe gekleurd is het onderwijs in Soest, en hoe ongekleurd zou het moeten zijn? Over dit onderwerp komen vier deskundige Soesters aan het woord: Ans Mann, directeur van de openbare Desmond Turnschool; Jan Pieter Lokker, CDA-gemeen- teraadslid en zelf werkzaam in het (voortgezet) onderwijs; Jan Lergner, bestuurslid van de vereni ging voor prot. chr. onderwijs (PCO) in Soest; en Achmed El Assati, OETC-leerkracht (onder wijs eigen taal en cultuur) in Utrecht en in Soest lid van de com missie Minderheden. Het gesprek staat onder leiding van Soestand- redactielid Guus Kruis. Voorafgaand aan deze ongetwijfeld interessante discussie interviewt Leen Cramer van Radio Soest de nieuwe directeur van C-drie, Jacques Jansen, die binnenkort of ficieel met zijn nieuwe baan begint. Hij zal o.a. aan de tand worden ge voeld over de ontwikkelingen rondom het Soester cultureel cen trum. Als vaste onderdelen van Soestand mag de luisteraar ook ditmaal reke nen op de culturele agenda van Marja Kuipers en de column "The Talk of the Town" van Aad Post. De muziek wordt ook ditmaal ver zorgd door een trio o.l.v. Semmy Prinsen, dat tevens de begeleiding vormt voor de inmiddels bijna le gendarische Soester Nooitgedacht- blues van Rosaminth Faas, op tekst van haar vader Ab Faas. Soestand begint om 17.00 uur, na de nieuwsuitzending op Radio Soest, en zal vermoedelijk duren tot na 18.00 uur. De opname vindt plaats in het café van C-drie, waar de toegang voor het publiek gratis is maar de drankjes voor eigen re kening komen. plaats adres woning indeling HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET GARAGE Soest REMBRANDTIAAN helft van een dubbel woonhuis met garage en grote zonnige tuin hal, toilet, kelderkast, woonkamer met parketvloer en keuken verdieping 2 ruime slaapkamers en grote douchecel algemeen deze woning verkeert in redelijke staat van onderhoud. Grondopperviakte; 347 m2 Gevraagde koopsom plaats adres woning indeling Soest NIEUWSTRAAT helft van een dubbel woonhuis met garage en zonnige tuin woonkamer met open Kaard, ruime, moderne open keuken met inbouwapparatuur (o.a. koelkast, oven, kookplaat en afzuigkap), ruime hal, toilet k.k. en m.k. verdieping 4 slaapkamers, douchecel en ruime bergzolder algemeen deze woning verkeert in goede staat van onderhoud HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET GARAGE Gevraagde koopsom plaats adres woning indeling Soest KONINGINNHMN vrijstaand woonhuis met grote garage (11 x 4 m.), aparte wasruimte, blokhut, hondekennel en mooi aangelegde tuin op 658 m2 grond hal, kelder, meterkast, ruime living (ca. 50 m3} met open haard, moderne open keuken met Miele inbouwapparatuur (ca. 16 m2 met o.a afwasmachine, keramische kookplaat, oven, afzuigkap, koelkast, magnetron), studeerkamer en toilet verdieping 3 ruime slaapkamers, overloop en badkamer met ligbad, aparte douche en 2e toilet algemeen deze woning verkeert in zeer goede staat van onderhoud. D$ garage is geheel uitgevoerd in spouwmuren en heefteen grote zolder. De gehele begane grond van de woning en gedeeltelijk de 1 e verdieping is v.v. laminaatvloeren VRIJSTAAND WOONHUIS MET GARAGE Gevraagde koopsom Soest DORRESTEINWEG helft van een dubbel woonhuis voorzien van c.v., met losstaande praktijkruimte/stenen schuur en blokhut kelderkast, toilet, woonkamer, luxe apen keuken v.v. inbouwapparatuur en bijkeuken verdieping 3 slaapkamers en bödkamer met ligbad/douche, toilet en vaste wastafel, met vaste trap naar zolder algemeen deze woning is grotendeels voorzien van dubbele beglazing en verkeert in goede staat van onderhoud adres woning indeling HELFT VAN EEN DUBBEL WOONHUIS MET PRAKTIJKRUIMTE, Gevraagde koopsom plaats Soest adres BIRKSTRAAT 0 woning helft van een dwarshuis boerderij 1907) met garage, bijgebouw, weiland met aantrekkelijke ligging en fraai uitzicht op de Birkstraat indeling zij-ingang, zijkamer, opkamer, zitkamer, 2 slaapkamers met vaste kasten, kefdér ónder opkamer, keuken met schoorsteen, douche en gang - met toilet verdieping gang, voorslaapkamer, achterzijde met open zoldèr rriet rookkast, schoorsteen en geheel beschoten kap met kilgoten algemeen garage met schaapskooi (ca. 10x15 m.), fraaie voortuin. Perceel-oppervlakte ca. 5.000 m2 HELFT VAN DWARSHUIS BOERDERIJ MET GARAGE EN BIJGEBOUW Gevraagde koopsom plaats Soest adres NIEUWEWEG object perceel grond bestemd voor woningbouw algemeen totale oppervlakte: 1.263 m2 PERCEEL GROND VOOR WONINGBOUW Gevraagde koopsom HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET GARAGE plaats Soest adres HEUVELWEG woning helft van dubbel woonhuis met garage en besloten tuin indeling hal, toilet, k.k., ruime woonkamer met ópen haard en parketvloer, moderne keuken met inb. app, verdieping 3 slaapkamers en badkamer met ligbad en aparte douche,, vaste trap en ruime 4e slaapkamer algemeen deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is voorzien van c.v. Gevraagde koopsom plaats adres woning Soest KONINGINNELAAN 38 centraal gelegen, multifuncjió. en/of winkelpand met Qrond \<y/ ✓rijstaand woon/kantoor ^berging op ca. 740 m2 Gevraagde koopsom Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Hypotheken Tel 02155-17962 Fax 02155-26061 j Onroeread-goed Assurantiën

Soester Courant | 1995 | | pagina 5