kaarten overschaduwen vreugde Soest Titel Soest-Zuid ligt al om de hoek Soestdijk begrijpt boodschap Wernsen COACH voor haar le team iiNBi SEC vrij uit en onderuit MHC Soest in veilige haven Meer sport op pagina 20 Van Drie letterlijk aan kop i/OENSDAG 3 MEI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 15 jok Martijn Stalenhoef en Michel Vlaswinkel missen (deel) na-competitie VOETBAL zondag -- - ZAALVOETBAL VS/Lazy Louis kan et niet bolwerken halve eindstrijd SCH'44 te sterk voor Soesters: 5-1 egen doelpunten an Mustafa Aksit "oor Firtina'93 VOETBAL zondag Dames behalen twee kostbare punten HOCKEY ZAALVOETBALVERENIGING DVS LAZY LOUIS zw DVS Lazy Louis VOETBAL Geen uitstel van strijd om Soester veldvoetbaltitel VOLLEYBAL Promotie heren Stam/SoVoCo nu definitief Al acht punten voorsprong na drie van de zeven wedstrijden TENNIS Alleen Freddy Forger valt nog uit de toon TENNIS Zomercompetitie vissers van start Sportprogramma Dakwerken een juichende spelers, geen doldwaze taferelen van uitzinnige mensen, telers, begeleiders en supporters feliciteerden elkaar bijna op beleefde ijze. De vreugde bij Soest over het deelnameformulier voor de na-com- etitie werd overschaduwd door de gele kaart die Martijn Stalenhoef ad gekregen tydens de belabberde wedstrijd tegen Xanthos (0-0). De eunpilaar en aanvoerder moet daardoor in burger toezien hoe zijn oeggenoten het er tegen ZPC en Neerlandia/SLTO vanaf gaan bren- ok in de bovenkamer van Dick chinkel was de teleurstelling nadruk- ilijker doorgedrongen dan de weten- :hap dat de competitie nog een leuk aartje krijgt Vooraf wist de Die- tense oefenmeester dat hij in de eer- e na-competitiewedstrijd René van en Deijssel, Paul van der Grift en laurice d'Aquino moet missen, talenhoef kan aan dat lijstje worden ijgevoegd, evenals Michel Vlas- 'inkel die na rust zijn derde kaart op- ep en voor één duel tot toeschouwer gedegradeerd. >e kaart voor Stalenhoef was meer het evolg van de kaart die scheidsrechter [J. Theissens een minuut daarvoor an Henk Schulz (volgens de voetbal- :r de eerste in zijn loopbaan) had ge- even. Bij beide overtredingen had "heissens kunnen volstaan met het ge en van een vrije trap. pek-en-bonen [u zit er dus dik in dat Soest voor pek-en-bonen aanschuift voor het >etje van dit seizoen. Schinkel is het aar, uiteraard, niet mee eens. Hij eeft het ideale draaiboek al klaar lig- Als ZPC op 7 mei van Neer- india/SLTO wint, kan de ge- sgenheids-opstelling van Soest een reek later minimaal een punt probe en te halen bij een dan vermoedelijk edesillusioneerd Neerlandia/SLTO m vervolgens op 21 mei met een vrij wel complete ploeg (alleen Stalenhoef n d'Aquino zijn dan nog verbannen) luis kwalificatie af te dwingen voor promotiewedstrijd tegen de alge- leen periodekampioen van 2A. "et is dan nog maar de vraag of Soest een ongebruikelijke samenstelling et kenmerkende voetbal kan spelen, L ts wat de laatste weken al meer uit- "ndering dan regel was. Ook tegen anthos openbaarde zich dat. ngst," stelde Schinkel vast. "Het leek wel of ze in het veld liepen te re kenen, nadat ze hadden gehoord dat Quick halverwege op voorsprong stond." Xanthos vertoefde vaker op de helft van Soest dan andersom. De blauw- witten kregen de ruimte niet of ont beerden het geduld om de combinatie te zoeken. "We liepen in de eerste helft te snel weg van de bal. Daarbij komt dat Martijn wat minder speelde en Je roen (Van Veenendaal-red.) nog naar zijn vorm zoekt," vulde Schinkel aan. Als alternatief had Soest niets anders achter de hand dan de bal met een ferme trap naar het front te zenden. Daar boksten Raymond Brandes, Van Veenendaal en Peter van den Berg te gen een overmacht aan. Van den Berg zorgde voor rust voor het gevaarlijkste moment. Hij schoot na 24 minuten vanaf een meter of achttien tegen de paal. Alfons de Kort van Xanthos deed tien minuten later hetzelfde aan de overkant. Eerder had Bas Aarts de bal voor de lijn van het lege doel wegge werkt. In de tweede helft was alleen Vlas winkel vlakbij een doelpunt. Na de eerste combinatie van Wilfred Jan maat en Van Veenendaal schoot hij laag in. Frank Mathiessen keerde de bal met de hand en had twee minuten wmm De beste kans voor Soest in beeld. Michel Vlaswinkel schiet laag in na een combinatie van Wilfred Janmaat en Jeroen van Veenendaal. Doelman Frank Mathiessen van Xanthos zal de bal met zijn rechter hand over de achterlijn tik ken. Foto: Herman van Dam. later het geluk dat Vlaswinkel na aar dig kapwerk de bal tegen de paal knalde. 'Nul' Het bleef dus 0-0 en dat hield weer in dat Soest voor de vijfde keer in de laatste negen wedstrijden achterin de nul had gehouden. Een statistisch feit waaraan Schinkel zich, met het oog op de na-competitie, met beide handen vastgreep. Aan de dubbelblanke stand had Gerard van de Bedem een belang rijk aandeel. Hij keerde op slag van rust de inzet van Ron Verbruggen die daarmee de enige en beste kans van de Amsterdammers in duigen zag vallen. Het was mogelijk één van de laatste reddingen van de doelman voor Soest. "In principe stop ik, omdat ik wat re- creatiever wil gaan voetballen. Maar ik ben er nog niet helemaal uit," aldus Van de Bedem van wie Schinkel hoopt dat hij blijft. Zoals ook alles wat Soest een warm hart toedraagt vurig wenst dat Stalenhoef volgend seizoen nog steeds op de Bosstraat-Oost voetbalt. Volgens Schinkel blijft de aanvoerder in principe bij Soest, maar ook de voetbaltrainer weet dat de maand mei, waarin voetballers zich kunnen over schrijven, nog lang duurt. Om te spe culeren over namen van spelers die naar Soest komen, vindt Schinkel het dan ook te vroeg. "Dekker? Dat zou een goede spits zijn. Nee, we hebben nog niet met hem gesproken. Natuur lijk is hij welkom, maar dat geldt voor elke goede voetballer." Kopzorgen Veel meer kopzorgen over de opstel ling heeft de trainer op dit moment. Waarschijnlijk zal aanvaller Paul Dreef op 14 mei een basisplaats krij gen en moet Raymond Brandes als verdedigende middenvelder gaan spe len. De 'nul' houden is dan het parool. Schinkel: "We zullen moeten dokteren voor wat betreft de opstelling. Als we volledig zijn, zijn we goed. Als we niet volledig zijn, zijn we afhankelijk van geluk. De laatste weken zijn we steeds geconfronteerd met schorsin gen. Nu is het wel extreem. Maar we doen het dit jaar natuurlijk wel fantas tisch. Handhaving was onze doelstel ling en nu doen we ineens mee in de na-competitie. Dat is een compliment voor deze ploeg." VS/Lazy Louis is er niet in ge- aagd de bekerfinale te bereiken, i de halve eindstrijd was Wings te erk. Het werd 6-2 voor de titel- :rdediger die twee dagen later ten oste van Abma opnieuw de bo- »al veroverde. start van DVS/Lazy Louis was red. Ramon Heijnen zette de Soester (oeg na vijf minuten op 0-1 en de ~ste kansen waren voor het team van enk van Asch. Na tien minuten nam 'ings het initiatief over, al mikte onald de Rooij de bal op de paal en akte Eddy Brinkman de onderkant n de lat. In de rust was het niettemin 1 voor Wings. danks dat Robbie Majoor vanwege n sliding voor twee minuten naar de nt moest, verkleinde De Rooij de hterstand. Het antwoord van Wings am snel en was hard. Met twee elpunten werd het vlot 5-2. Het laat- doelpunt had nauwelijks nog aarde. VS/Lazy Louis erkende dat Wings terechte winnaar was. De winnende oeg beschikt over spelers die indivi- eel meer all-round zijn dan hun ge- -cialiseerde tegenstanders. ~r DVS/Lazy Louis blijft het nog en afwachten of het volgend sei- en alsnog in de hoofdklasse mag tkomen. Een en ander is afhankelijk n Burger dat zich, naar verluidt, uit competitie zou terugtrekken. Ge urt dat, dan lijkt DVS/Lazy Louis eerste aangewezen ploeg om de "ngevallen plaats in de hoofdklasse "et negen doelpunten was ustafa Aksit maandagavond de eest doeltreffende voetballer in e wedstrijd Firtina'93-Ton Roe- fs. De Soesters wonnen hun laat- e duel met 15-2. gasten werden murw gebeukt, anvankelijk beperkten ze de schade, aar naarmate de minuten wegtikten, akte de energiebron uitgeput. Na de "elwisseling, toen het nog maar 4-2 ond, werd het tempo dat Firtina'93 "nteerde Ton Roelofs teveel. "ustafa Aksit, die A-junior bij NAC en volgend seizoen in het tweede an de eredivisieclub gaat spelen, •erde zijn produktie in de zaal op tot 3 doelpunten. Van de schoen van zijn oer Saban kwamen drie doelpunten. Jpe invallers Mahmut Kerez (twee) en Bilal Kurt (één) deden ook een duit in het goed gevulde zakje. Vrij uit voetballen was het parool voor SCH'44 en SEC die zondag afscheid namen van de competitie 1994-'95. Na de 2-1-zege van de Soesters aan de Bosstraat kreeg SEC ditmaal met ruime cijfers klop. Door twee doelpunten in de slotfase liep de ploeg uit Harmeien uit naar een 5-1-overwinning. SEC, dat Ronald de Rooij en Jos Kra mer miste en na twintig minuten ook de geblesseerde Peter de Jong kwijt raakte, werd zowel in het eerste als het laatste kwartier overrompeld. Beide fases leverden de thuisclub twee doel punten op. In de tiende minuut was het al 1-0 na een fout van de Soester de fensie. Even later speelde Jeroen Dorrestein de bal in de voeten van een tegenstander die meteen een mede speler in staat stelde de marge te ver dubbelen. SEC-trainer Ruud Maas had wel ge zien dat zijn formatie enkele kansen had gekregen, maar A-junior Cees Dorrestein was ongelukkig in de af werking. Bovendien was SCH'44 ge vaarlijker. Maas was met een drie mans-voorhoede begonnen, maar stelde al snel vast dat het middenveld van SEC werd overlopen. Daarom be sloot hij na rust Marco Mariens terug te halen naar het middenveld. In die tweede helft had SEC aanvan kelijk meer geluk. Na een dieptepass kon Dave Leijenhorst de achterstand verkleinen: 2-1. Christiaansen, een andere A-junior, werd daarna gevloerd in het strafschopgebied, maar de bal werd niet op de stip gelegd. Toen het twintig minuten voor tijd 3-1 werd, wist iedereen dat de wedstrijd was beslist. Aanvoerder Schaap van SCH'44 vierde nog een persoonlijk feestje door in de laatste vijf minuten tweemaal te scoren. De donkere wolken die de afgelo pen weken boven het eerste dames elftal van Soest hingen, hebben plaats gemaakt voor een strak blauwe hemel. Na de puntendeling van vorige week werd de volle buit binnengehaald tegen Amstelveen. Het zijn twee kostbare punten, waar mee het verblijf in de eerste klasse zo goed als zeker is gewaarborgd. De vreugde in het Soester kamp na afloop van de wedstrijd tegen Amstelveen (voorheen Randwijck) was groot. Ein delijk lieten de dames, die in het voor bije seizoen door pech werden achter volgd, in een wedstrijd zien dat ze thuis horen in de eerste klasse. Met name in de eerste helft, toverde de ploeg van de scheidende coach Frank van der Laat (volgend jaar Amers foort) goed spel op de mat. Voortdu rend hield Soest de druk op het Am- stelveense doel. In de twaalfde minuut werd de score geopend door een prachtig doelpunt van Ivette Stavenuiter, terwijl Muriël Haverman na respectievelijk een counter en een onnavolgbare solo 3-0 aantekende. Net voor de thee werd het zelfs 4-0 door Ivette Stavenuiter. In de tweede helft domineerde Soest wederom. Constant zette de Soester ploeg met fraai en geconcentreerd spel cfe Amstelveense veste onder druk. Net voor het bevrijdende fluitsignaal ontworstelde Amstelveen zich uit de Soester klauwen en kon het via een strafcorner een tegentreffer plaatsen. Met nog twee wedstrijden voor de boeg is dames 1 van Soest nagenoeg veilig. Alle Soester hockey-ogen zijn nu ge richt op de prestaties van Heren 1 dat nog niet verlost is van het degradaties pook. Ook afgelopen weekeinde is ge bleken dat het onderin de eerste klasse blijft spoken. Ondanks dat de heren niet op de mat hoefden te verschijnen, behaalde degradatiekandidaat Reigers tot grote verbazing twee punten op Strawberries. Met dit resultaat blijft het ongemeen spannend. zoekt een enthousiaste (betreft een onbetaalde functie) Reakties richten aan: Dr. S. Jacobstraat 13768 AS Soest - Telefoon 02155-24726 Hoewel Soest deelneemt aan de na- competitie in de tweede klasse van de KNVB zal het Soester voetbal kampioenschap op het veld niet worden uitgesteld. Dat is in overleg met Soest besloten. De titelstrijd was gepland op dins dag 16 mei (bij SEC) en donderdag 18 mei (bij Hees). Soest moet in elk geval op de zondagen 14 en 21 mei en mogelijk nog op 28 mei aan de bak voor een ticket naar de eerste klasse. Soest, in 1993 eerste en vorig sei zoen derde, heeft te kennen gege ven een alternatief elftal af te vaardigen naar het lokale kam pioenschap. Het programma blijft daardoor ongewijzigd. Hiermee wordt voorkomen dat SEC en Hees hun organisatie moeten omgooien en dat de vier ploegen die al klaar zijn mei voetballen, niet zo lang hoeven te wachten. Zowel op 16 als 18 mei beginnen de eerste wedstrijden om 18.30 uur, de tweede reeks start om 19.30 uur en om 20.30 uur klinkt het start- signaal voor de laatste wedstrijd. Soest, SEC-zondag, SEC-zaterdag, VVZ'49 en Hees ontmoeten elkaar één keer in wedstrijden van twee keer twintig minuten. In totaal wor den tien duels afgewerkt. Het is nu zeker dat het eerste heren team van Stam/SoVoCo terugkeert in de nationale competitie. In de af gelopen week werd door de NeVoBo bevestigd dat SSS 3 geen trek heeft om in de derde divisie te gaan volleyballen. Stam/SoVoCo, dat met slechts drie punten achterstand op de Barnevelders als tweede eindigde in de promotieklasse, maakt nu voor de tweede keer in drie jaar een stap omhoog. Bram Muijs blijft aan als trainer/ coach en hoopt dat zijn team nog wordt versterkt. Eén speler heeft al meegetraind. Muijs weet zijn ach ternaam nog niet, waaruit volgens hem al blijkt dat het nog te prema tuur is te veronderstellen dat 'Jaap' daadwerkelijk lid wordt. Onzeker is ook of Sander Rasker de volley bal-verplichtingen kan blijven combineren met zijn studie. Muijs hoopt dat van ganser harte, omdat de ploeg jeugdige spelers goed kan gebruiken. "We moeten binnen de club wel oog hebben voor de jeugd. Die rhoet goed wor den opgeleid. Dit is een team, waarvan sommige spelers toch over een paar jaar afhaken." Het bestuur van TV Soest-Zuid kan al bijna naar de bloemenzaak en de slijter om de gebruikelijke attenties voor een kampioensteam in te slaan. Na drie van de zeven wedstrijden koestert het eerste mix-team van de zondag al een voorsprong van acht punten op de nummer twee. Promotie naar de derde klasse ligt binnen handbe reik. Niemand hoeft vreemd staan te kijken als de vijf spelers, mits ze bij elkaar blijven, volgend jaar goed meekomen in de derde klasse. Dat is de verwach ting van trainer Pieter Verbrugh die zondag de tennissers de hand kon drukken na de 8-0-zege op Blaricum. Met 21 van de 24 punten gaat Soest- Zuid royaal aan de leiding. Groenvliet en Joy Mozaïek volgen op eerbiedige afstand, de rest zal nög de handen vol aan elkaar hebben. Slechts ééil setje leverde Soest-Zuid aan de Bosstraat in. Mariëlle van Soest en Sonja Huizinga leden in het dubbelspel na 6-3 even concentratie verlies. Het gevolg was dat ze in de tweede set met 2-5 achter kwamen. Het herstel tekende zich af op 6-5, maar in de noodzakelijke tie-break waren enkele knullige momenten er de oorzaak van dat Blaricum één set in winst omzette. Van Soest en Huizinga maakten vervolgens weer korte met ten met Inge Alfenaar en Ingrid Hoge- brug: 6-1. In de vier enkelspelen had Soest-Zuid maar veertien games verloren. Rishi Panday en Huizinga wonnen zelfs ie der een set met 6-0. Xander de Groot en Arno Jellema klopten Steven van Dordt en Dennis Visser met 6-3, 6-2. In het gemengd dubbelspel kende Soest-Zuid evenmin problemen. Huizinga en Jellema sloten af in 6-4, 6-2 en met dezelfde cijfers haalden Van Soest en Panday de maximale winst binnen. "We hebben wel een goed team voor deze klasse en ik denk zelfs dat we in de derde klasse goed kunnen meeko men. Iedereen was scherp, maar het is moeilijk om de concentratie vast te houden als je alles makkelijk wint. Met name Xander de Groot kan een klasse beter spelen als hij tegen ster kere tegenstanders speelt. Ik vind dat de tegenstand in deze klasse zwaar te genvalt," vatte Verbrugh de gemakke lijk gewonnen wedstrijd kort samen. Een week eerder vond Verbrugh het nog te vroeg om te speculeren over de titel, na drie wedstrijden kan hij er bijna niet meer omheen. Blaricum, dat geen enkele bedreiging vormde, had een week eerder nog met 7-1 van Joy Mozaïek gewonnen. Die ploeg is de komende tegenstander van Soest- Zuid, voor wie onderschatting nu de gevaarlijkste opponent is geworden. Met uitzondering van Freddy Forger lijken de spelers van LTC Soestdijk begrepen te hebben wat trainer/coach Harald Wernsen van ze verlangt. Na de 4-4 tegen Brederode stelde de tennistrainer: "Als we vorige week zoals afgelo pen zondag hadden gespeeld, was het toen ook 4-4 geworden." De vier punten waren meer dan waarop Wernsen en de vijf tennissers op hadden gehoopt. Twee, misschien drie punten binnenslaan leek het hoogst haalbare van Soestdijk dat thuis speelde. Het werden er vier en dus was iedereen tevreden. Wernsen ook? "Als ik diep in mijn hart kijk, niet." Wernsen doelde daarmee op de moge lijkheden die sommigen hadden laten liggen. Forger speelde in de eerste set van zijn enkelspel als een kip zonder kop (2-6), bracht op aandringen van Wernsen daarna meer variatie in zijn spel, maar vergat op die koers verder te varen toen de tie-break aanbrak: 6- 7. Ook in het gemengd dubbel met Saskia Huizinga gaf Forger niet thuis. De gevolgen waren setstanden van 0-6 en 2-6. En dat terwijl volgens Wernsen Brederode rijp was om te worden ver slagen. Soestdijk was met een 1-3- achterstand uit de enkelspelen gestapt. Mariëlle van Soest was in de lijn der verwachtingen kansloos tegen A2- speelster L. Jónkheim (2-6, 2-6) en Saskia Huizinga kon net niet profite ren van het feit dat E. Brutsaert niet in goede doen was (4-6, 5-7). Het enige punt werd gescoord door Peter Dijkema die een goede pot afleverde tegen P. Zwaanswijk (6-4, 6-3). Revanche In de dubbelspelen werd de toon ge zet Dijkema en Taco Koelewijn brachten Soestdijk terug in de race en Huizinga en Morssink kregen hun re vanche via 6-4, 6-4. En toen was de tussenstand 3-3 en was het tijd om door te drukken. In de mix liet Forger het echter weer afweten en sleurde Huizinga, die juist zo goed in haar vel zat, mee in de zwakke partij. Morssink en Koelewijn begrepen wel hoe laat het was en zorg den in twee sets (6-4, 6-3) voor het vierde punt. Met acht punten neemt LTC Soestdijk de voorlaatste plaats in. Hekkesluiter Popeye komt nog naar de Schrikslaan, maar Soestdijk gaat eerst nog op be zoek bij Merlenhove en Metselaers, twee teams die maar net boven de rode streep staan. Soestdijk heeft dus nog reële mogelijkheden om boven de twee fatale plaatsen te stijgen. Wernsen: "We hebben uitgebreid ge sproken over wat de bedoeling is. Dat hebben ze in de dubbels, waarin ze steun van elkaar hebben, laten zien. Ik hoop dat ze dat nu ook in de singles gaan doen." ';5*: v 'Dissident' Freddy Forger van LTC Soestdijk is er nog niet in geslaagd zijn oude niveau te halen. Hij laat het tot dusver afweten in de tweede klasse. Gert van Drie heeft de leiding ge nomen in de zomercompetitie van De Snoekbaars. De eerste wed strijd van de hengelsport vereniging werd zaterdag aan de Eem gehouden. Ondanks de stroming vielen de vang sten voor menigeen tegen, vermoede lijk doordat het water koud was. Bo vendien gooiden drie grote schepen, die passeerden, roet in het eten. Wat dat betreft is tijdens de tien wed strijden het gebruik van rode maden en vers de vase verboden. De lengte van de hengels mag niet langer zijn dan 9,5 meter. In de eerste wedstrijd had Van Drie de kopstek. Toch haalde hij 23 vissen bo ven water met een totale lengte van 8.17 meter. Daarmee werd hij onbedreigd eerste. Gerrit Kasius, die tweede werd, kwam niet verder dan tien vissen en 3.38 meter. Met negen vissen deed ook Theo Bosman goede zaken. Hij werd derde met 2.91 meter. Jan Livestro, winnaar van de twee laatste wintercompetities en de vorige zomerreeks, staat na één wedstrijd on deraan. Hij werd in het klassement als zestiende opgenomen met 0 meter vis. Voor Livestro is er nog geen man overboord. Elke deelnemer mag na tien wedstrijden zijn twee slechtste re sultaten doorstrepen. Op 6 mei houdt De Snoekbaars een koppelwedstrijd voor haar leden. Om 6.15 uur wordt verzameld bij de Kleine Melm. De kosten bedragen tien gulden per persoon en er wordt gevist volgens de regels van de zomer competitie. Opgeven kan tot van avond acht uur bij Willem van de Kraats, tel. 16895 of Bert Giele, tel. 02155-12461. HET ADRES VOOR UW VERENIGING BEUKENLAAN 86b* 3762 AK SOEST TEL.02155 -13255 FAX 02155-25997 ZATERDAG 6 MEI Korfbal 15.30 uur Spirit-De Eemvogels ZONDAG 7 MEI Hockey 12.45 uur MHC Soest (D)-Strawber- ries (Koningsweg) 14.30 uur Alecto-MHC Soest (H) Jeu de boule 10.30 uur Tweede wedstrijd nationale competitie bij De Gemshoorn (Ko ningsweg) Tennis 10.00 uur Metselaars 3-LTC Soest dijk 10.00 uur Joy Mozaïek 5-TV Soest- Zuid (Amsterdam) MAANDAG 8 MEI Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bow ling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 19.00 uur Hees-Radiostad (Beukendal) Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14

Soester Courant | 1995 | | pagina 14