fi 11 elektra frans bosman b.v. Zwart Mul Co VAN SOEST BOSMAN G0MMERS 9000i tuin- pleziei 'DE BlftiU Bosboom C'tjes, D'tjes, E'tjes en F'jes genieten van internationaal voetbal Massaal SmorenburG de Bruin SPORT! reijerse bv SeLma,t JaUn ^barthuigen 'BBS Soest VAN DORRESTEYN BOSBOOM AUTOSCHADE b RUUD SMIT WIJNHANDEL 0 WOENSDAG 3 MEI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 1{ WOENSDAG 3 IV e.g. kerkhof bv Stegas SUZUKI CHRYSLER A.A. van Breukelen en Zonen b.v. B.V. v/h Fa. H. v. ASCH loodgieters- en verwarmingsbedrijf SERVICECENTER BEUKENLAAN Beukenlaan 27 - 3762 AE Soest Telefoon 02155- 16835 Bouw Maatschappij Uyland accountants *- x belastingadviseurs fREISVERENIGING Activiteiten be (ff BODEWES BOUW VLEESCENTRALE SOEST BV visspecialiteiteri P.A. VAN DEN DIJSSEL BV GasoHderfewd SXeqas PEKO BOUWBEDRIJF WESTEMUER bv Party's a la carte Graven, egaliseren, slopen, transporteren Schilderen is veel meer dan kleuren Kranige vloerenleggers LOODGIETERS [{06.0.22.22.11 GAZELLE-BATAVUS HEI WIEKSLOTERW loodgieters- en verwarmingsbedrijf en dakwerken CasaMwd korte brinkweg 37a - 3761 ec soest tel. (02155)1 43 32 Lange Brinkweg 11 a, Soest Tel. 02155-18540/21337 nieuwbouw - verbouw - reparatie - onderhoud W C. van Breukelen, Schaepmanstraat 108, Soest, tel. 02155 -1 24 73 C.J.A. van Breukelen, Van Straelenlaan 7, Soest, tel. 02155 - 1 82 67 Aiï grondwerken rioleringen sloopwerken straatwerken bodemsanering/onderzoek Industrieweg 37 - 3762 EH Soest - Tel. 02155- 1 18 16 kantoor en werkplaats korte kerkstraat 1 - 3764 DA soest telefoon 02155- 13324 VAN BUUREN 'ERKENDE VERHUIZERS Van Buuren verhuizingen bv Koningsweg 29, 3763 EA Soest Tel. gratis 06-0223191 Verzekeringen Hypotheken Sparen Pensioenen Belastingzaken Ons devies: BMU BOUWT SAMEN MET U! Utiliteitsbouw Woningbouw Onderhoud renovatie Vastgoedontwikkeling Bouwkosten-advies Servicedienst Schoutenkampweg 9 - Tel. 24654 Het maakt niet uit wat u kiest. U hebt èltijd een winnaar I beter voor uw auto. A beter voor u Birkstraat 105, Soest. Telefoon 02155-13256 Postbus 3139 3760 DC Soest Burg. Grothestraat 35 Telefoon 02155-16033 Fax 02155-13705 birkstraat 48 - 3768 hj soest telefoon 02155-13367 en 18978 Jeugdtournooi dankzij sponsors We lagen vijf minuten op ons schema achter en arriveerden derhalve te laat bij Theo Westerveld, groot jeugdanimator bij S.O.Soest. We waren de auto nog niet uit of aan de overkant van de laan zwaaide de voor deur reeds open, waarin de organisator pur sang demonstratief op zijn polshorloge blikkend, ons zwijgend liet naderen. Een stipte man, dat was duidelijk. Hij liet ons grijnzend binnen, een feestelyk glas wijn offre rend. Het stond al voor de aftrap 1-0 voor Theo. Maar die score zou nog oplopen... Een mens moet wel uit een heel bij zondere houtsoort zijn gesneden als hij het presteert om 25 jaren op rij in zijn eentje een groot internationaal jeugdtournooi te organiseren. Die mens bestaat en natuurlijk vind je zo iemand bij S.O.Soest. Alarmerend voor de Bosstraatse club is wel zijn schokkende mededeling dat hij ermee stopt. Dat kan toch niet waar wezen! Het is meer een zorg voor de voorzit ter dan voor de jeugd. Het zal gek moeten gaan als er ook volgend jaar weer niet zo'n fantastisch voetbal spektakel als het S.O.Soest- Jeugdtournooi op stapel komt te staan. Sponsoring De Carel Briels van Soest, Theo Westerveld, wil voordat 'ie met vertel len begint, één ding zeer nadrukkelijk kwijt: zonder sponsors zou 't allemaal onmogelijk zijn. In dat ene zinnetje zit een heleboel opgesloten. Theo's dank baarheid op de eerste plaats, namens zijn jongens en meisjes, maar vooral zijn vertrouwen in het Soester be drijfsleven, zodat hij ervan kan uit gaan dat de toekomst er voor zijn op volger/ster goed blijft uitzien. Hoe veel geld het is en waar het aan op gaat? Theo doet daar niet geheimzin nig over: "Zo'n vijf-en-twintig duizend gulden, schrijf maar neer." Hij lepelt het staatje uit zijn hoofd op: "verblijf met overnachtingen in de jeugdherberg 10.000 gulden - want het is een stoot volk hoor! reiskosten 8000 gulden, prijzenpakket tussen de 3 en 4000 gulden en dan nog een flexi bele sluitpost voor de lunchpakketten en de consumptiebonnen." Het is best eens goed om daar ronduit mee voor de dag te komen. Het is gewoon prima dat iedereen weet wat er omgaat in zo'n voetbalclub, die er dan toch steeds maar weer voor zorgt dat de jeugd sportief aan haar trekken komt. En het is te bewonderen dat er mensen als Westerveld zijn die op zijn beurt dan ook nog eens een lans breekt voor het zakenleven dat bereid blijkt dat al lemaal te willen betalen. In beweging Het gaat allemaal om de C'tjes, de D'tjes, de E'tjes en de F'jes. Voor wie daarin niet zo thuis is: het is de jonge toekomst van 8 tot en met 14 jaar. Een vrolijk volkje, jongens en meisjes, dat gewoon met of zonder talent achter die bal aanholt, alles uit de kast haalt om vooral zo dicht mogelijk bij de vij andelijke keeper te komen om het leer maar zo-hard-als-'t-maar-kan achter hem of haar te kunnen pegelen. Ze zullen nog wel ver verwijderd zijn van al die professorale spelsystemen die door mannen als Advocaat, Van Gaal en Hiddink worden opgediend. De ouwe getrouwen onder ons konden nog net uit de voeten met de stoppers- pil en we vonden het maar raar dat de Zwitsers een andere invalshoek han teerden, het grendelsysteem. Meer on derscheid kan schrijver dezes zich niet meer herinneren. Tegenwoordig lijkt het dat je al hebt gewonnen voor je begint, want jouw tactische aanpak kan toch moeilijk overvleugeld wor den... Als zo'n theoreticus (dat heeft niets met onze Theo te maken) dan met 3-1 in de pan wordt gehakt, blijkt achteraf dat er vergeten was om te voetballen. Kijk, en dat is nou precies wat bij die C'tjes, die D'tjes, die E'tjes en die F'jes gegarandeerd niet ge beurt. Die hebben maar een doel voor ogen: winnen! Hollen, teveel pin gelen, alles op een kluitje om dat ding te bemachtigen, "over de hele" wordt al moeilijk en dan ineens "bammm!". Het leger juicht uitbundig. Er vloeien soms nog echte tranen, na een blunder, een misser, een onverdiende "pengel" mét een gele kaart, om van rood maar niet té spreken, of een pijnlijk scheen been achter een scheefgezakte kous; de beenbeschermer ligt ergens onder weg in de buurt van de cornervlag. Verloren na een sliding. En daarom zijn die vechtertjes zo boeiend om naar te kijken. Daarom is het altijd zo lekker druk op dat tournooi van Theo - S.O.Soest- Westerveld. Die artiesten zorgen natuurlijk zelf al voor een berg mensen op de dam, vaders en moe ders, broertjes, zusjes, ooms en tantes, buren...Allemaal in volle bewonde ring voor de "stars", die voor de onge compliceerde schoonheid van het spel, zoals dat ooit bedoeld is, zorgen. Het zijn oer-gezellige dagen. Daar zorgt Westerveld wel voor. Tijd voor verveling is er niet. Langer dan een half uur hoeven ze niet op de volgende match te wachten. Gelegenheid om zich ergens op het complex te nestelen - krijgen ze niet, Theo laat ze schitte rend rondgaan. Daar heeft 'ie een slimme opzet voor die hij al vijf-en- twintig jaar als het geheim van de smid met zich meesjouwt. De werk titel is "beweging", de hele dag door. Vele handen zullen licht werk maken; het komt dank zij de hulp van tallozen weer dik voor elkaar. Internationaal Het is beslist de moeite waard om het voetballende alfabet op een van de tournooidagen in mei met een bezoek te vereren. Op zaterdag 13 mei kunt u kennis maken met de F'jes (6-8 jaar) en de E'tjes (8-10 jaar), zondag, de 14e mei, treft u de C'tjes (12-14 jaar) aan. Twee weken later, op zaterdag 27 en zondag 28 mei komen de D'tjes (10-12 jaar) in aktie, samen met een her-optreden in de finalewedstrijden van de E'tjes (8-10 jaar weet u nog?). Het wordt echt genieten geblazen want er staan kanjers van tegenstan ders in "De Spetter", het huisorgaan van S.O.Soest. Wat te denken van Ajax, Feijenoord, Sparta, Willem II, Zeeburgia, Eintracht Frankfurt, Borrussia Dortmund, Werder Bremen, Lierse, Mechelen, Germinal Ekeren, St. Truiden? Dat is niet mis allemaal. Enig om te zien. Fantastisch om dat eens mee te maken. Het enige wat Theo Westerveld niet in de ervaren hand heeft is het weer. Maar als dat en het publiek hem opnieuw niet in de steek laten, is 'ie misschien toch vol gend jaar voor de 26ste keer van de partij... voor uw compleet verzorgde reizen naar Indonesië. Korte Brinkweg 32 - Tel. 02155-15933/15759 het restaurant Prins Hendriklaan 13761 DS Soest Telefoon 02155 - 13807 pat c c o u n t belastingadviseurs Molenstraat 1 1 - 3 7 64 TC Soest Telefoon 02155 - 22054 Woninginrichting Burg. Grothestraat 28-30 Gordijnen en Tapijten 3761 CM Soest Matrassen en Bodems Telefoon 02155 - 2 09 73 Projektinrichting 1' Heeserlaanlie 56 3766 LW Soest Postbus 501 3760 AM Soesl Tel 02155-18386 Fax 02155-16243 De vliegershow was eer grootscheepse evenement Ongeveer honderdduizc hebben in het afgelopen een bezoek gebracht aa basis in Soesterberg. D< Manifestatie 50 Jaar die daar tot en met koi dag plaatsvindt, kend een opvallend begin. Di toren hadden in het ee einde op 50.000 menser Iedereen vergaapte zich i ,-voer- en vliegtuigen die l' stonden opgesteld. Zoals Bellenwagen, de Diamon j! de High Speed M4 en de De vliegerdemonstratie middag was wellicht een tepunten van het grootse ;i nement van de Nederla Groothandel in vlees, vleeswaren en diepvriesprodukten Lange Brinkweg 65 - 3764 AB Soest Telefoon 02155-12610 Oude legervoertuigen i =H dingsbaan tijdens de Natie Van Weedestraat 149 - Soest Telefoon 02155- 15288 TOTAALINSTALLATEUR voor al uw loodgieterswerk, centrale verwarming, electrotechnische installaties Laanstraat 34a, Soest, telefoon 02155 - 12472 Kraanverhuur tot max. 70 ton SYSTEEMVLOERENBEDRIJF EN KRAANVERHUUR SOEST TEL. 02155-16665 (3 LIJNEN) FAX 17601 nieuwbouw verbouw onderhoudswerk AMERSFOORT - TELEFOON 033 - 61 88 Hoewel het middenin een woonwijk ligt, heb je daar, als je gezellig binnenzit, abso luut geen erg in. Prachtige tuinen omzomen het wat sjiek aandoende restaurant 'Dar thuizen' aan de Prins Hendriklaan in Soest. De royale parkeeromgeving is al even smaakvol en park-achtig aangelegd. Een mime zaal met een eigen opgang gaat schuil achter een mooie gevel met stijlvolle bogenstructuur, waarop in ietwat te grote bruine schrijfletters de naam van het gere nommeerde restaurantbedrijf prijkt. Het waren stuk voor stuk ingrediënten die uit nodigend genoeg zijn om van 'Darthuizen' te maken wat het inmiddels in hoofdzaak is geworden: een stijlvol restaurantbedrijf waar de zakenman en de particulier terecht kunnen voor een reeks van aktiviteiten in een perfecte omgeving en op een niveau dat kan worden aangeduid met "de boven kant van de middenklasse". In Soest heeft 'Darthuizen' zich inmiddels alweer 23 jaar op goed culinair niveau doen gelden. In Leersum bestaat het bedrijf al zo'n 1'50 jaar. Van enige restauratieve ervaring is derhalve wel sprake! Het geldt al evenzeer voor de familie Van Keeken die er al vele jaren de smakelijke scepter zwaait. Nog niet zolang geleden kon je er elke dag è-la- carte terecht. Dat is nu alleen nog maar voor de zondagen weggelegd. De ontwik keling van het partygedeelte heeft zich in een dusdanig onstuimig tempo aan de orga nisatie opgedrongen dat 'ommezwaai' on vermijdelijk was. Partyservice en restau rant leidden naar buiten toe al enkele jaren een tamelijk gescheiden leven. In de uit voering heeft met name het personeel na tuurlijk toch met beide actviteiten te ma ken. De druk op de te handhaven kwaliteit werd dusdanig groot dat een verantwoord beleid alleen maar mogelijk was als er keu zes werden gemaakt. Waar in Soest de ge legenheden voor het vieren van bedrijfs- en andere feesten, het houden van familie bijeenkomsten om wat voor reden dan ook, het organiseren van zgn. dag-seminars, vergaderingen, lezingen, demonstraties en bruiloften zeker niet voor het opscheppen liggen en de vraag ernaar bij 'Darthuizen' alsmaar groter werd, was die keuze niet zo moeilijk. Het party-gebeuren floreert als nooit tevo ren! En wie toch 'ns gewoon aan de Prins Hendriklaan wil eten, kan er op zondag al tijd lekker en gegarandeerd terecht. A-la- Carte, zoals gezegd. U wilt zekerheid, ook als het gaat om een plek met uitzicht op de romantische tuinen? Bel 'Darthuizen': 02155-13807. En dat is ook het feestnummer. U ziet ze de hele dag door Soest rijden. De grote en kleinere voertuigen van Van Asch, aannemers van onder andere grond- en wegenbouwwerken, nu nog gevestigd aan de Industrieweg. Groen met een vleugje oranje. Gewone personenauto's waar de 'regelaars', de projectbegeleiders in zitten, maar ook bulldozers en andersoortige grote grommende zandhappers, die gaten graven en hun buit in joekels van transportauto's kiepen die er schijnbaar van hot naar her mee rijden. Schijnbaar, want alles is tot in de puntjes gepland bij Van Asch. Er wordt geen kilometer teveel gevreten, geen zand korrel valt ergens naast. Henk van Asch, wie kent hem niet in Soest, kan het mooi kort en krachtig zeggen: "Wij doen alles wat met grond heeft te maken, schrijf dat maar op". Bij de receptie wordt ons aan de hand van een rits bordjes op het eerste gezicht meer beloofd. Maar bij na dere beschouwing klopt het wel, want zelfs de b.v. die zich met sloop bezig houdt maakt de boel per slot van rekening met de grond gelijk...Graven, egaliseren, transpor teren, het leggen van rioleringssystemen, het verwijderen van asbest, milieu technische zaken, het zijn allemaal aktiviteiten die rechtstreeks met grond van doen hebben. Zelfs bij het Hoveniers bedrijf van Spijker, dat ook binnen de over koepelende holding Asbo b.v. een plaatsje kreeg, kan niemand daar omheen. Van Asch groeit en groeit. Nog maar zeer onlangs baarde het bedrijf opzien met de koop van 14 hectaren grond langs de Dorresteinweg, in de vierhoek met de Biltseweg, Koningsweg en Wieksloterweg. De totale oppervlakte is inmiddels in nauwe samenwerking met en op voorwaar den van de gemeente verkaveld en ver kocht. Van Asch gaat er zelf ook heen en nestelt zich op enkele tienduizenden vier kante meters. De panden aan de Industrie weg komen vrij. Het uitbreidingsplan "Nieuwegracht 2" zorgt voor handenvol werk voor velen en dat is voor Soest een goede zaak. Het voorbereidende grond werk kan op 8 mei aanstaande definitief beginnen. De eerste "bewoner" kan er met een aan de gang met bouwen. Eind 1996 hoopt Vai Asch dat alles bebouwd en woonrijp zal zijn. Een magnifiek huzaren stukje, dat alleen maar kan slagen als de zaken grondig worden aangepakt. En dat zit wel goed bij H. van Asch B.V. Industrie weg 367, Soest. Telefoon 02155-11816. Het zit bijna overal op: verf. Niemand zal het ontkennen: het fleurt op, het maakt af en het geeft een goed gevoel als het klaar is. Je ziet wat je gedaan hebt en dat bevre digt altijd. Dankbaar werk dus, schilderen. Maar er steekt veel meer achter de blikken en de kwasten. Waar ter wereld vinden we een tweede land als Nederland dat klimatologisch zo ongewikkeld in elkaar steekt? Vocht is onze grote vijand, maar ook de brandende zon, vorst en sneeuw kunnen ons en onze beschilderde bezittin gen danig geselen. Het wordt maar al te vaak onderschat. Pas als het te laat is gaan we de boel van dichtbij bekijken en voor we het weten zitten we op hoge kosten. Dat maakt dat schilderen te vaak en onterecht als een dure uitgavepost wordt gezien. En vooral als we het laten doen, kunnen de of fertes ons knap zenuwachtig maken. Maar een schildersbedrijf als Voortjes ziet dat toch anders en probeert op alle mogelijke manieren voorlichting te geven over goed onderhoud aan gebouwen door middel van verantwoord schilderwerk. Wie bijvoor beeld pak weg 8 jaar wacht - en dat gebeurt veel te vaak - met schilderen kan er staat op maken dat een nieuwe beurt ferm in de pa pieren gaat lopen. En wie dan wéér zo'n lange periode wacht loopt opnieuw tegen waarschijnlijk dezelfde kosten aan. Maar als u één keer voor een perfecte basis zorgt en regelmatig "bijwerkt" bent u gegaran deerd op de lange termijn stukken en stuk ken goedkoper uit. Voortjes Schilderwer ken zou willen dat er meer goed geregelde onderhoudskontrakten konden worden af gesloten. Met bedrijven en met particulie ren. De laatste groep denkt daarbij te vaak aan ongewenste commerciële klanten binding. Voortjes wil u echter graag uitleg gen dat het bedoeld wordt als een maatre gel die zeer kostenbesparend werkt, die de zorg voor goed onderhoud bij de opdracht gever wegneemt, waardoor de waarde van ieder pand op langere termijn beter op ni veau blijft. Voortjes Schilderwerken doet meer. Visuele kleuradviezen geven, om maar iets te noemen. Per computeruitdraai. U krijgt uw huis of bedrijfspand, voordat er ook maar één streek geleverd is, per haar scherpe foto in de gewenste kleuren voor geschoteld. Dan kunt u altijd nog bijsturen als een kleur tegenvalt. Binnen enkele we ken is die service bij Voortjes volledig ope rationeel. Belt u dat moderne schilders bedrijf maar eens. Ze komen graag met u praten. En dat kost niets. Hartweg 70, Soest. Telefoon 13566. Peko. Het staat voor Peters en Kok en het bedrijf legt systeemvloeren. Dat verbaast wellicht enigszins, want Peko lijkt een an der woord voor kranen. Zo zie je maar weer hoe een mens zich kan vergissen; die kra nen nemen slechts 20% van de aktiviteiten voor hun rekening. De overblijvende 80% gaan op in het leggen van systeemvloeren. De oorsprong van Peko ligt letterlijk in de naam. De kameraden Peters en Kok kenden bloeiende tijden toen de mensheid over schakelde van kolen op olie. Overal gingen tanks de grond in. Ze groeiden uit tot spe cialisten in dat moeizame werk. Maar de olie veranderde in aardgas en de ingraafzaken liepen steeds minder ge smeerd. Een goede ondernemersgeest stond garant voor nieuwe wegen. De heren schakelden over op het leggen van systeemvloeren. De heer CJ. Kok, na het vertrek een paar jaar geleden van zijn maat Peters de enige en echte directeur, herin nert zich die begintijd nog maar al te goed: 'Tegenwoordig kun je je dat werk niet meer voorstellen zonder de hulp van kra nen, maar wij hebben samen met onze blote handen de eerste systeemvloerdelen op hun plaats gebracht. Die dingen wogen 150 kilo per stuk en waren 5 meter lang. Allebei aan een kant, dus reken maar uit, 75 kilo per persoon. Dan waggelden we over smalle funderingsbalken naar ons doel om daar dat loodzware ding precies op zijn plek te krijgen. Volgens tekening, jawel, en zo doen we dat nu nog, maar wel volledig geautomatiseerd. We waren 's avond echt kapot. Het was niet vol te houden We pro duceerden samen per dag 600 strekkende meters. Uitgevloerd waren we, letterlijk! De eerste Peko-kraan die eraan te pas kwam was er een van 5 ton en kostte de mannen f. 19.000,-. Daar hebben ze vast van wakker gelegen. "Het was een White Corby Kok zegt het met wat nostalgie in zijn ogen. Vandaag de dag wordt er voor een Liebherr-kraan van 70 ton zo'n slor dige 1,2 miljoen guldens neergeteld. Maar daar tillen ze dan ook pardoes en met ge mak een heel zwembad mee over je huis heen naar de achtertuin. De kranten hebben er vol van gestaan. Je kunt Peko best bellen voor een spectaculair hijsklusje, dat is overbekend. Ze hebben er vijf, puik in ei gen beheer onderhouden kranen voor staan. In ruime loodsen aan de Nijverheids- weg. Imposant om te zien alleen al, die gele monsters. Peko B.V. Nijverheids weg 16, telefoon 02155-16665. Vraag maar even naar Kok, een kranige vloerenlegger. GRATIS Soest Hoevelaken UITVAARTVERZORGING (gevestigd sinds 1938) Verzorging van begrafenissen en crematies voor alle gezindten Gen. Winkelmanstraat 142, 3769 EH Soesterberg 5M& Telefoon 03463 - 51223 of 53704 Rijwielspecialist GALLENKAMPPELSWEG1 (t.o. Winkelcentrum Hartje Zuid) SOEST - TELEFOON 02165-12857 I TUINCENTRUM DE BOSR Van Weedestraat 42-44 Havenstraat 120 Soest Bussum Tel. 02155- 18109 Tel. 02159 - 33806 Birkstraat 105, Soest. Telefoon 02155-21102 oooot OOG O O# Winkel: Fc. Kuyperstraat 26, 3761 EG Soest Open donderdag 9.30-18.00 uur, vrijdag 9.30-21.00 uur, zaterdag 9.30-17.00 uur Telefoon 21557 of 27059 loodgieters- en verwarmingsbedrijf G. vandenPOL. bv 'Gasonderfowd SiegbiS r komplete sanitaire installaties r dakbedekking r centrale verwarmingsinstallaties r service- en onderhoudsafdeling vereniging Inetellatlebedrljven VAN LENNEPLAAN 69 SOEST TEL.021 55-1 9954 Hartweg 70 3762 SG Soeil Tel. 02155- 1 35 66 Fax 02155- 1 76 46 QNVRSOfl 30 DH1H1N33

Soester Courant | 1995 | | pagina 15