cr Nieuws van de bibliotheek Aanwinsten voor volwassenen BOSMAN Soest komt massaal vroeg uit bed Geslaagd Spaans avontuur bij A.H. heeft een leuke voorjaars-aktie: bij aankoop van een DOUCHE-HOEKINSTAP gratis montage Ga Op Zeker Dagen bij Stam 1HANDEL WANDEL J pagina 19 Star Travel onderscheiden voor vakbekwaamheid Klant-van-de-maand bij 'Het Blauwe Druifje' MET DE VAN BETER Grote drukte in Hartje-Zuid SCHATEILAND Uw voordelen: 5 jaar all-in garantie kunststofglas met motief zeer gemakkelijk schoon te houden magneetsluiting standaard hoogte 1,73 cm verstelbare breedte tussen 78 en 80 cm GRATIS MONTAGE StSF Star T rave'Reisburo muiuiiuiihi Van 10 tot en met 15 mei Reisburo opnieuw in de prijzen Soester vestiging Ferag haalt ISO 9001 certificaat Bromfietser krijgt geen voorrang Produktomschrijving: Hüppe hoekinstap type Alfa (80 x 80 cm) fl. 1140 (incl. BTW). Bij andere modeiien (tegen geldende verkoopprijs) óók gratis montage. Aluminium-kleurige profielen. Ook keuze uit echt veiligheidsglas. Diverse types zijn te zien in ons bedrijf. Gecertificeerd Waarborg- installateur WOENSDAG 3 MEI 1995 ■Niet alleen koningin Beatrix en ■haar gevolg waren zaterdag 29 ■april vroeg uit de veren. Ook een ■groot aantal inwoners van Soest Ihad de wekker al voor dag en dauw ■staan. Om 05.45 uur was het al een ■drukte van belang op het winkel- ■centrum aan de Soesterbergse- "straat! De ondernemers van Hartje-Zuid had- ■den een ludieke aktie bedacht om deze ■feestelijke dag mee te starten. Vanaf |06.00 uur kon men al de boodschap pen in huis halen. Hoe vroeger men kwam, hoe meer voordeel men kon behalen. Bovendien hadden de win kels gezorgd voor een uitgebreid ont- jbijt. Als klap op de vuurpijl kreeg men voor iedere bestede vijftig gulden, een [kunststof terrasstoel. Aktie volop dus Jen dat was te merken. ["Om 06.05 uur zag ik al mensen met "stoelen voorbij komen," aldus Ben de Bruin van de fietsenzaak. Bij Bloemenhuis Jasmijn leek het wel ■voor niets. Vanaf 04.00 uur was Hans ■Scholten bezig geweest met het uit- ■stallen van zijn aanbiedingen. "Ik had ■twintig meter bloemen naast de zaak ■staan en binnen een half uur waren de ■geraniums al weg en de lavendel |bijna," zegt een verbaasde Scholten e, net als vele andere ondernemers, jgeen idee had van wat hem te wachten ■stond. |De heer Adema: "Eigenlijk kregen we ■vanaf het moment dat het in de Soester ■Courant stond, positieve reakties. Bij ■diverse andere winkeliers en bij mij- pel f ook, kon ik echt merken dat er nensen waren die de koopjes donder- lag en vrijdag alvast kwamen bekij ken. Maar dat het zo goed zou aan slaan, dat had natuurlijk niemand ver wacht." Het idee voor een vroege opening is Idoor Nico de Graaf van de Cl000 te I berde gebracht. Hij had erover ge- Ihoord van een Cl000 collega in de Betuwe. Daar deed ook een spijker- 1 broeken-verkoper mee, die het eerste I uur twee broeken voor de prijs van één laanbood. Hij verwachtte er echter niet I al teveel van en kwam even voor zes sen nietsvermoedend aangefietst. Tot zijn grote verbazing stond de hele stoep al vol met klanten... Zo ook zaterdagochtend dus op Hartje-Zuid. Een wel zeer uitgebreid ontbijt konden de vroege vogels krij gen bij een van de nieuwkomers op het winkelcentrum, Tabakorie Akker man. Hij had een professionele kok ingehuurd die op een speciale wagen voor de winkel een 'typical English breakfast' verzorgde. Bij de winkel was een terras opgebouwd waar com plete gezinnen zich het ontbijt goed lieten smaken. Rijen voor kipfilet Ook Cl000 had over belangstelling niet te klagen. De rijen voor de kassa stopten halverwege de winkel. De kip filet die men in de vroege uren tegen sterk gereduceerd tarief kon kopen, was binnen de kortste keren weg. Via de microfoon liet men weten dat het gevogelte binnen een half uur weer zou worden aangevuld. De wachten den genoten ondertussen van een kopje koffie, vers geperste sinaasap pelsap en broodjes. Tussen de brood- en vleeswarenafdeling was heel taktisch een ontbijttafel opgesteld. Ie dereen verbaasde zich over de Soester bevolking die massaal voor dit evene ment uit bed was gekomen. Na het af rekenen van de boodschappen kon men op vertoon van de kassabon de stoelen in ontvangst nemen. Die wa ren niet aan te slepen. Twee mensen waren continu met de verdeling bezig. Blue Box had heel slim een kraam voor de vlaaienwinkel geplaatst om Om halfzeven waren de geranium al uitverkocht. Ontbijten-op-z'n-Engels in Soest- zuid. dichterbij het feestgedruis te zitten. Ook hier weer allerlei voordeeltjes, evenals bij Supervlaai, Anja's, Van de Ven en Sirco Juweliers. Brandsma was niet verplaatst, maar het was er niet minder druk om. Van de 120 stoelen die men hier weg te geven had, was binnen een kwartier niet veel meer over. De verf ging met liters tegelijk de toonbank over... Volop klandizie verder bij kapper Jan Sluyter, die op afspraak klanten be diende en hen fikse korting gaf. Ook hier gold: hoe later men kwam, des te minder korting men kreeg. Slijterij Van der Linden die helemaal in feest stemming is dezer dagen - hij werd vijftig jaar - had ook rijen klanten in de winkel. In tegenstelling tot vorige week, toen het ontbijt buiten op de stoep was, had hij nu de tafel binnen opgedekt. Uiteraard ontbrak het glaasje oranjebitter niet. Firstlady was ook al snel door de stoelen heen. Bij Dogterom stond om 9.30 uur het pu bliek nog op de stoep. Ook de andere winkeliers op dit stuk van het winkel centrum zoals Slagerij Zuid, Willem van Oosten en Adama deden aan de aktie mee. Stoelen ronselen Het Kruidvat was, evenals Scapino, solidair wat het open gaan betrof, maar stuntte niet mee. Blokker, Goud- reinet, Wildschut en De Kaasspecialist weer wel. En Combi Van Essen kwam stoelen ronselen bij andere onderne mers omdat hij er sneller doorheen was dan gepland. Boutique Uno en de Snuifdoos zorgden er voor dat de da mes zich wel heel voordelig in het nieuw konden steken. De heren kon den dit nog bij Jasper doen. Mac De nim JeansStore had voor de gelegen heid Juliana-prijzen. Op het pleintje deed de Lions Club verder zijn voor deel met de verkoop van cake. Uiter aard was deze opbrengst bestemd voor een goed doel. Een doorslaand succes dus, deze Ko ninginnedag, en zeker voor herhaling vatbaar. De ondernemers van Hartje- Zuid zullen nog lang praten over deze gebeurtenis en een groot deel van de bevolking ook. Er waren maar liefst 850 stoelen ingekocht en die staan bij honderden mensen in de tuin opge steld. Een aantal zaken heeft boven dien lijsten aangelegd van klanten die nog voor een stoel in aanmerking ko men. Deze week worden er nog circa 150 stoelen gekocht en verdeeld... Een ontdekkingsreis met piraten en zeerovers... droomt u ook wel 'ns zo lekker weg tijdens uw vakantie? In onze kollektie vindt u een schat aan kleding, waarmee u elk avontuur aankunt. Kom gauw 'ns kijken, dan ziet u wat we bedoelen. MODE DIE VOELT WAT JE BEDOELT Soesterbergsestraat 49a Telefoon 02155-23584 eö stichting openbare bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Romans Beauman, Sally: Verzwegen verle den. Een Londense journaliste en een Parijse fotograaf stuiten op een schandaal dat de Amerikaanse am bassadeur in Groot-Brittannie be treft. Spannend verhaal over de macht die geheime diensten heb ben. Bradley, Marion Zimmer: Het huis in het woud. Wanneer de dochter van een hoge Keltische druide verliefd wordt op een Romeinse soldaat, staan de ver schillen in cultuur hun liefde in de weg. Een boeiende en goed ge schreven roman. Edmonds, Lucinda: Covergirl. Het feit dat een jonge vrouw als kind in een Nazi-kamp seksueel misbruikt is, beïnvloedt haar ver dere leven. Een spannend boek dat te vergelijken valt met romans van Jilly Cooper en Barbara Taylor Bradford. Kortooms, Toon: Terug naar Beek man en Beekman. Autobiografisch getint relaas van de belevenissen van een paar vrien den op een internaat in de jaren '30. Lome, David: Blinde woede. Een uit de gevangenis ontsnapte psychopaat heeft slechts een doel: de blinde man afstraffen die hem achter de tralies heeft doen belan den. Onvoorstelbaar spannend van de eerste tot de laatste bladzijde. Rendell, Ruth: De krokodilvogel. Een zeer geïsoleerd opgegroeid En gels meisje neemt na de arrestatie van haar moeder wegens moord haar toevlucht tot haar geliefde, een jonge tuinman. Fascinerende psy chologische thriller. Steel, Danielle: Spoorloos ver dwenen. Na de dood van haar zoontje wordt een vrouw geconfronteerd met de ontvoering van haar oudere zoon. Bijzonder emotioneel verhaal. Informatie boeken: 308.1 Eijk, Inez van: Bij jou of bij mij?: erotische etiquette. Adviezen aan mannen en vrouwen tussen de 25 en 40 jaar voor het leg gen van contacten. 629.4 Elliot, Rose: De nieuwe ve getarische keuken. Een prachtig uitgevoerd boek met verrukkelijke gerechten. 907.4 Michels, H.: Uiterlijk schoon: haardracht en opsmuk door de eeuwen heen. Geschiedenis van het Europees kapsel vanaf de oudheid tot 1980. 913 Ortner, Gerlinde: Sprookjes die uw kind helpen: verhalen te gen angst en agressie, en wat u moet weten bij het voorlezen. Praktisch opvoedkundig boek met therapeutische verhalen die kunnen helpen bij problemen in de ontwik keling van kinderen vanaf ca. 5 jaar, zoals angst, agressie, ruzie etc. 4152 Vroon, Pieter: Verborgen verleider: psychologie van de reuk. Studie over het menselijk reuk vermogen in, al haar aspecten. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. In de vroege lente van dit jaar had den Auto van Doorn, Seatdealer voor Soest en omgeving, en Albert Heijn, vestiging De Smitshof, iets met elkaar gemeen. Beide onderne mingen plaatsen typisch Spaanse produkten in de schijnwerpers. Seat werd vertegenwoordigd door de succesvolle Cordoba, Albert Heijns marketingmanager J. Goossens vroeg en kreeg aandacht voor Spaanse cit rusvruchten. De Spanje-actie werd vergezeld van een slagzinnenactie, waaraan door ruim 1200 A.H.- en Auto van Doorn-cliënten werd deel genomen. Dinsdag 25 april waren de prijs winnaars te gast bij de A.H.-vestiging in De Smitshof en beleefde het auto- en citrusfestival de finale. De door Auto van Doorn beschikbaar gestelde radiocassetterecorder ging als hoofd prijs naar mevrouw A.J. van Deuveren, Vedelaarpad 19. Honderd gulden aan waardebonnen voor aankoop van A.H.-boodschappen kwamen terecht bij de fam. J. Ruys, Koperwiek 64. De derde prijs, waardebonnen f 50,-, werd door de lam. T.M. van Blaricum, Winterko ning 14, in ontvangst genomen. Op de foto de gelukkige prijswinnaars met de organisatoren van dit geslaagde Spaans avontuur. Bosman Loodgieters b.v. - Soest Hoevelaken - Bel gratis 06-0.22.22.11 Uw reisadviseurs, Angélique Ruyssenaers en Marieke Kuijer ISoesterbergsestraat 22,3768 EJ Soest Telefoon 02155-22803 reisburo SOESTER COURANT De Soester en tevens Nederlandse vestiging van de Zwitserse Ferag- groep krijgt op 12 mei het ISO 9001 certificaat van de KEMA uitgereikt. Daarmee wordt blijk gegeven van een continue en doelmatig kwaliteits- beheersingsproces Het bedrijf aan de Nieuwegracht is de vierde werkmaatschappij van Ferag die dit kwaliteitsmerk krijgt. Ferag Nederland ontwikkelt, construeert en fabriceert machines, componenten en systemen voor afwerkingstechnologie in de drukwerk-industrie. Ook levert Ferag een groot scala van ver pakkingsmachines en verpakkings materialen. In de ruim twee jaar dat Star Tra vel Reisburo aan de Soester bergsestraat gevestigd is, is er al vier keer in de reiswereld een prijs in de wacht gesleept voor vak bekwaamheid en parate kennis. Vorige week werd Angelique Ruyssenaers van Star TVavel in het zonnetje gezet door het vakblad 'Reisburo'. Door als beste inzending uit de bus te komen bij een cruise editie mag zij binnenkort zelf een cruise gaan maken op de Middellandse Zee, met de m.s. Symphony. Dit schip vertrekt iedere zaterdag uit Genua en doet de havens van Barcelona, Ibiza, Mallorca, Tunis, Palermo en Capri aan. Begin dit jaar werd op de vakantie beurs in Utrecht aan Marieke Kuijer van Star Travel een oorkonde uitge reikt. Zij werd uitgeroepen tot een van de 20 beste balie-employees van Ne derland. In 1993 en in 1994 is Star Travel bij de beste vier reisburo's geëindigd in de Nationale Reisburo Competitie. Al met al zeer noemenswaardige pres taties van dit Soester reisburo. advertentie Van 10 tot en met 15 mei houdt Stam Soestdijk B.V. aan het Nieuwerhoekplein zes 'Ga Op Ze ker Dagen'. De dealer biedt dan een keur aan zorgvuldig geselec teerde Renault-occasions aan te gen zeer gunstige condities. Deze Renaults 'met praktijkervaring' worden onderworpen aan een strenge keuring alvorens ze het predikaat Top Occasion ontvangen. Geïnteresseer den die tijdens de 'Ga Op Zeker Da gen' Stam Soestdijk B.V. bezoeken, krijgen een calculator mee naar huis. Iedere koper van een Top Occasion kan tijdens de 'Ga Op Zeker Dagen' rekenen op zeven zekerheden. Daar- Op de kruising van de Dalweg en de Steenhoffstraat is woensdagmiddag een bromfietser door een automobilist aangereden. De zeventien-jarige Soester jongen kreeg geen voorrang van de Utrechtse bestuurder van de auto, die vanaf de Steenhoffstraat rechtsaf de Dalweg insloeg. Door de val kreeg de jongen vocht in zijn knie. Hij werd voor de zekerheid naar MC Molendael gebracht, maar mocht al snel naar huis. onder verstaat Stam Soestdijk B.V. een garantietermijn van één jaar met een maximum van 30.000 kilometer, alsmede een APK- en VVN-keurings- rapport. Het pakket bestaat daarnaast uit een gratis servicebeurt vóór afleve ring, Renault routeservice in bijna ge heel Europa en een gratis vervangende auto bij een reparatie die 24 uur of meer in beslag neemt. Ook is de kilometerstand gegarandeerd, aange zien Renault is aangesloten bij de Na tionale Autopas. Mocht een koper de auto willen omruilen, dan kan dat tot twee weken na aanschaf. De Renault-dealer biedt de Top Oc casions aan tegen zeer aantrekkelijke condities. De klant bepaalt zelf zijn voordeel: een inruil waarde van de oude auto van minimaal drieduizend gulden of een uitgestelde betaling tot 2 januari 1996. Ook bestaat de moge lijkheid om voor tweeduizend gulden aan accessoires uit te zoeken danwel te kiezen voor duizend gulden korting. Stam Soestdijk B.V. biedt naast de Renault-occasions ook andere merken aan die dezelfde strenge keuring heb ben ondergaan. Lies Zon van de Larixlaan is afgelo pen zaterdag uitgeroepen tot klant- van-de-maand (maart) bij bloembinderij Het Blauwe Druifje. Zij kreeg de tegoedbon van 50 gulden uit handen van Jacqueline van Knobelsdorff, die haar formulier uit de stapel had getrokken. Elke klant maakt - ongeacht het bestede bedrag - kans om bij Het Blauwe Druifje klant- van-de-maand te worden. Elke laatste zaterdag trekken Sandra Los en Jacqueline van Knobelsdorff op goed geluk een winnaar uit de ingeleverde formulieren.

Soester Courant | 1995 | | pagina 18