OP 'T J Nederh a WOENSDAG 3 MEI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 4 woensdag 19 9 5 A K T U E E L OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST GEMEENTEHUIS VRIJDAG 5 MEI GESLOTEN Het gemeentehuis is vrijdag 5 mei, Bevrijdingsdag, gesloten. Dat betekent dat er die avond ook geen avondopenstelling is. De avondopenstelling wordt die week ook niet verplaatst naar donderdag 4 mei omdat het dan de Dodenherdenking is. 6 jE HOOGT Uitgave: Gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 02155 - 93 459 93 460 BEHANDELING 'DISKUSSIE KERNTAKEN' IN COMMISSIES Sinds midden vorig jaar houdt het gemeentebestuur zich bezig met de zogenaamde 'Kerntaken discussie'. Hieronder moet men verstaan het bezinnen op de rol en het takenpakket van de ge meentelijke overheid. De keuze van de kerntaken van de gemeente staat in relatie tot de beschikbare (financiële) mid delen en de noodzaak tot uitgave vermindering. Op dit moment kent de gemeente ongeveer 150 taken, waarvan 40 procent wettelijk verricht moet worden en 60 procent niet-wettelijk. Een besluit is inmiddels genomen over een reorganisatie/het aanpassen van het gemeentelijk apparaat (een besparing van 1 miljoen gulden). Daarnaast wordt nu voorgesteld om de uitgaven te verminderen (een besparing van 1,7 miljoen) en om de inkomsten te verhogen (0,9 miljoen). Dit laatste door onder meer een aantal zaken kostendekkend te maken. In de periode midden 1994 tot begint dit jaar zijn aan de hand van de gemeentelijke Begroting al le hoofdstukken door een ingestelde 'Klankbordgroep' (waarin alle frakties uit de gemeenteraad vertegenwoordigd waren) intensief bekeken, zodat alle informatie die gewenst werd, beschik baar is. Vervolgens heeft het college alle gemeentelijke taken doorgelopen aan de hand van de beschik bare informatie. Dit heeft geleid tot een concept-raadsvoorstel dat de inspraak is ingegaan. In dit voorlopige voorstel blijft 75 procent van de gemeentelijke taken ongewijzigd (110 taken). Nader onderzoek moet verricht worden naar gebouwen beheer en afvalstoffeninzameling. Een aantal zaken wordt op een lager niveau voortgezet zoals bijvoorbeeld onderhoud wegen, mu ziekonderwijs, leerlingenvervoer en onderwijsbegeleiding. Verder wordt een aantal efficiency maatregelen voorgesteld op het gebied van sport en openbaar groen. Andere uitgaven die de ge meente wil verlagen vindt men terug bij bijvoorbeeld Trema'87 de Openbare Bibliotheek en C-drie. Tenslotte zijn er nog voorstellen die moeten leiden tot kostendekking en vergroten van de in komsten. Voorbeelden hiervan zijn de legesverhoging voor paspoorten, rijbewijzen en bouw vergunningen. Tot 13 april kon men tijdens de inspraakronde reageren. Velen hebben hiervan - zowel monde ling tijdens een inspraakavond op 11 april als schriftelijk - gebruik gemaakt. Burgemeester en wethouders hebben nu een raadsvoorstel gemaakt. Dit wordt nog twee keer besproken in de verschillende raadscommissies. Tijdens deze vergaderingen is het mogelijk om opnieuw in te spreken. Ook voor hen die bij de voorgaande gelegenheid niet van de mogelijkheid tot inspreken gebruik hebben gemaakt, maar toch wel suggesties hebben voor het college om te bezuinigen. Vanaf een kwartier voor aanvang van de commissievergadering kan men kenbaar maken of men van het spreekrecht gebruik wil maken. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum (hal gemeentehuis) en bij de dependance Publieksza- ken in het Dorpshuis Soesterberg kan men de stukken inzien. Na de twee behandelingen in de raadscommissies besluit de gemeenteraad op 15 juni in de open bare vergadering over de 'kerntakendiskussie'. Per 1 september 1995 wordt vervolgens een planning van de nog uit te voeren onderzoeken aan de gemeenteraad voorgelegd. Deze onderzoeken moeten eind 1995 zijn afgerond. In het voor jaar 1996 kan dan de besluitvorming hierover plaatsvinden, waarna de uitkomsten bij de begro ting 1997-2000 betrokken worden. Hieronder vindt u het overzicht van de te bespreken punten per raadscommissie. Woensdag 3 mei commissie Algemene Bestuurszaken Uitgavenverminderingen: - voorlichting (Op 't Hoogt) brandweer - bestuurlijke preventie - bijdrage rampenbestrijding schoolzwemmen leerlingenvervoer godsdienstonderwijs en levensbeschouwelijke vorming - onderwijsbegeleiding - schoonmaken gemeentehuis/repro werkzaamheden basisgezon dh ei dszorg - alcoholmatiging 1 Reservering voor extra uitgaven: continueren inzet politiesurveillanten Dinsdag 9 mei, commissie Ruimtelijke Ordening, Verkeer, Welzijn Uitgavenverminderingen: - ouderen - gebouwenbeheer Woensdag 10 mei, commissie Milieu en Openbare Werken Uitgavenverminderingen - onderhoud wegen openbaar groen energiecoördinatie - integratie sport sportuitwisseling - afvalstoffeninzameling - onkruidbestrijding - milieuvoorlichting Donderdag 11 mei, commissie Financiën Inkomstenverhogingen (leges, begraafrechten e.d.) Uitgavenverminderingen: basiseducatie - openbare bibliotheek/stichting C-drie - muziekonderwijs - emancipatie De vergaderingen zijn openbaar en beginnen om 19.30 uur, behalve commissie Algemene Be stuurszaken, hiervan is de aanvang 19.00 uur. ONTWERP-BESTEMMINGSPLAN SOESTERBERG-NOORD Burgemeester en wethouders van de gemeente Soest maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het ontwerp van het bestem mingsplan Soesterberg-Noord met ingang van 4 mei 1995 gedurende vier weken in het gemeen tehuis aan het Raadhuisplein 1 bij de afdeling planologie en bouwen (balie boüwzaken; geopend iedere werkdag van 8.30-12.30 uur), in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum (gedurende de gebruikelijke openingstijden), in de plaatselijke bibliotheken, alsmede in de dependance pu- bliekszaken te Soesterberg, voor een ieder ter inzage ligt. Een ieder kan gedurende deze termijn van ter inzagelegging schriftelijk zijn zienswijze omtrent het ontwerp bij de gemeenteraad kenbaar maken. De gemeenteraad stelt degenen, die tijdig hun zienswijze kenbaar hebben gemaakt, in de gelegenheid tot het geven van een nadere mondelinge toelichting. DRANK- EN HORECA WET Burgemeester en wethouders maken ingevolge het bepaalde in artikel 3c van de Drank- en hore- cawet bekend dat zij ter voorkoming van ongewenste mededinging door het verstrekken van al coholhoudende drank van plan zijn aan de door de Stichting Welzijn Ouderen Soest gevraagde vergunning als bedoeld in artikel 3, eerste lid onder a van de wet voor de uitoefening van het ca fébedrijf in de inrichting Dorpsplein 18 te Soesterberg (De Drie Eiken) voorschriften te verbin den met betrekking tot de in de inrichting te houden bijeenkomsten van persoonlijke aard (brui loften, partijen) alsmede met betrekking tot de tijden waarop in de inrichting alcoholhoudende drank mag worden verstrekt. Belanghebbenden worden gedurende een periode van vier weken in de gelegenheid gesteld hun zienswijze hieromtrent naar voren te brengen. De hierop betrekking hebbende stukken liggen gedurende deze termijn op werkdagen ter inzage bij het gemeentelijk informatiecentrum alsmede op dinsdag- en donderdagmiddag van 14.00-16.00 uur op de dependance burger- en samenlevingszaken, Dorpsplein 17 te Soester berg. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN Woensdag 3 mei agenda o.a. Dinsdag 9 mei agenda o.a. Woensdag 10 mei agenda o.a. Donderdag 11 mei agenda o.a. commissie algemene bestuurszaken verslag vergadering commissie ABZ ca. d.d. 3-4-1995; kerntaken discussie (le lezing) evaluatie brandweernota en Prevap; sociaal jaarverslag 1994; ontwerp-gemeenschappelijke regeling Eem en Vallei; externe organen: a. Gewest(raad) en Reg. Brandweer Eemland, b. Georganiseerd Overleg, c. Politie, d. Volksgezondheid, e. Onderwijs; voortgang planningkalender. commissie ruimtelijke ordening, verkeer en welzijn verslag van de commissie ROVW d.d. 4 april 1995; kerntakendis cussie (le lezing) verzoeken tot het verlenen van vrijstelling ex. art. 19 WRO ten behoeve van de woonbebouwing op de gronden aan 't Driftje; bouwplan Wiardi Beckmanstraat 491 (Van Doorn Su per BV/Hoogvliet); voortgang sociale vernieuwing; voortgang planningkalender. commissie milieu, openbare werken, volkshuisvesting, sociale za ken, sport en recreatie, bedrijven vaststelling besluitenlijst van de vergadering van 5 april 1995; wo- ningbouwplanning; bespreking rapport moderniseringsplan CAI Soest; voorstel kerntakendiscussie (le lezing) raadsvoorstel tot het vaststellen van het Meerjarenprogramma Rijksmonumenten; raadsvoorstel tot het mede-ondertekenen van de intentieverklaring chemische industrie; stand planningkalender. commissie financiën kerntakendiscussie (le lezing) voorstel tot het vaststellen van de jaarrekening 1994; voorstel tot het vaststellen van de inkomsten en uitgaven van Trema'87 over 1994; mededelingen cultuurstimule ringsfonds; besluitenlijst van de openbare vergadering van 6 april 1995; stand van zaken planningkalender - nu geagendeerd volgens de planningkalender in juni: a. de jaarrekening 1994 b. de afrekening van Trema'87 over 1994; stand van zaken volwasseneneducatie. Zie elders op deze pagina apart hoofdstuk "Behandeling 'Discussie Kerntaken' in commis sies". Alle vergaderingen worden gehouden in het gemeentehuis en beginnen om 19.30 uur, behalve de commis sie Algemene Bestuurszaken, hiervan is de aanvang 19.00 uur. Agenda en stukken liggen ter inzage in het INFOrmatiecentrum. Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secretaris van de commissie melden voor het stellen van vragen of het geven van een toe lichting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun op merkingen kort en bondig ain de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken van de commissie inzien. J N.B.: Om zeker te weten of een bepaald onderwerp tijdens één van bovengenoemde commissies zal wor den behandeld, is het verstandig om eerst het gemeentelijk INFOrmatiecentrum te bellen (tel. nr. 93777). V OORBEREIDIN GSBESLUIT De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn besluit van 20 april 1995nr. RB 95-38, be stemmingsplannen in voorbereiding zijn verklaard voor de gebieden die op de bij dit besluit be horende tekeningen in grijs zijn aangegeven en welke als volgt kunnen worden omschreven. 1gronden gelegen in het gebied Soestdijk, die globaal begrensd worden door de Koninginne- laan, Nieuwerhoekplein, Burg. Grothestraat, Insp. Schreuderlaan, ten noorden van de Kor te Brinkweg en de Lange Brinkweg, Korte Kerkstraat, spoorlijn Baarn-Soest, Kerkpad N.Z., Oude Raadhuisstraat, Jac. van Looylaan, Dalweg, Van Goyenlaan, Talmalaan, Albert Cuyplaan, Pr. Bernhardlaan, Waldeck Pyrmontlaan, Laanstraat en Beckeringhstraat; 2. gronden gelegen aan en nabij de Dalweg, Beukenlaan en Molenstraat; 3. perceel Wieksloterweg WZ 25; 4. perceel Peter van den Breemerweg 23. Tevens heeft de raad bij zijn besluit ten aanzien van de gronden genoemd onder 1. bepaald dat het verboden is bepaalde werken, geen bouwwerken zijnde of werkzaamheden uit te voeren zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van B. en W. (aanlegvergunning). Dit besluit treedt in werking op 4 mei 1995. Cimbaal 17 Joh. Poststraat 33 1 spar en 4 coniferen 6 coniferen VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 20 april tot 27 april 1995 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Cimbaal 2 Amersfoortsestraat 31 Hildebrandlaan 2a Ereprijsstraat 29 Betreft: 2 coniferen 1 acacia en 1 berk 2 eiken, 2 berken, 1 acacia, 1 iep, 1 douglasspar, 1 grove den en 1 hazelaar 2 beuken Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen zes weken na deze bekendmaking schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA, te Soest, BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvraag met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: bouwen van een garage, Koninginnelaan 137. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 4 mei 1995 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wet houders in te dienen. De op deze aanvraag betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS Apollo 99 Bakkenesweg 11 Bakkersweg 2 Dorresteinweg 76 Korte Brinkweg 22b (95166) (95170) (94487) (93503) (94462) BETREFT plaatsen van een blokhut plaatsen van een dakkapel uitbreiden van een woonhuis bouwen van een stalling-/bergruimte verbouwen van een bestaande carport Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na deze publicatie worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. INGEDIENDE BOUW AANVRAGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS Apollo 208 Boerenstreek Hartweg 38 Klaarwaterweg 53 Laanstraat 68 Mercury 75 Stemerdingweg (ong.) Van Straelenlaan 27 Waldeck Pyrmontlaan 12 (95227) (95010) (95228) (95095) (95078) (95232) (95225) BETREFT INGEDIEND plaatsen van een blokhut 19-4-95 bouwen van 101 eengezinswoningen (fase 1) 19-4-95 verbouwen en uitbreiden van een woonhuis 18-4-95 aanbouwen van een serre 21-4-95 bouwen van een garage en een tuinberging 19-4-95 plaatsen van een dakkapel 21-4-95 bouwen van een bedrijfspand 19-4-95 aanbouwen van een serre 20-4-95 uitbreiden van een woonhuis 18-4-95 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. BESLUITEN B. EN W. d.d. 25 APRIL 1995 WEGVERKEER Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben: om vanaf 22.00 uur tot 23.00 uur op de dagen van de te houden festiviteiten, Koninginnedag 29 april en 7 mei 1995 doormiddel van bord E1 van bij lage I van het RW-90 een parkeerverbod in te stellen aan de kant van de westelijke rijbaan op de Soesterengweg gedeelte tussen de Verleng de Talmalaan en de Dalweg. N.B.: Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit bezwaar maken bij het college van burgemees ter en wethouders binnen zes weken na de datum van de bekendmaking. Het bezwaar dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Soest, Post bus 2000, 3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 en 7.2 (bijzondere bepalingen over bezwaar) van de Algemene wet bestuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar is gemaakt, kan ook om een voorlopige voorziening worden gevraagd, als er tijdelijke maatregelen nodig zijn waarmee niet tot de beslissing op het bezwaarschrift kan worden gewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de rechtbank te Utrecht, Postbus 16005, 3500 DA te Utrecht. Daarbij is een griffierecht verschuldigd van f 200,- voor een natuurlijk persoon of f 400,- voor een rechtspersoon. Titel 8.3 van de Algemene wet bestuursrecht is van toepassing. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 20 april tot 27 april 1995 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen. Perceel: Betreft: v. Hamelstraat 77 1 prunus Molenstraat 37 1 conifeer Lange Brinkweg 41 2 berken Reespoor 31 1 conifeer en 1 struik Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen en milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 93709. RECTIFICATIE: De volgende aanvragen zijn op 11 april 1995 binnengekomen en per abuis niet gepubli ceerd. Eventuele bezwaren kunnen worden ingediend tot 16 mei 1995 bij de afdeling groen milieu. ONDERWERP Verzoek om sloopvergunning t.b.v. het verwijderen van asbesthouden de daken van schuren/garages bij diverse woningen in Soesterberg. Aanvraag vergunning strandvolley- baltoernooi. Bezwaar van H.A. Kraypoel Soester engweg 20 Soest tegen het afsteken van siervuurwerk op 29 april en 7 mei 1995. Aanvraag standplaatsvergunning tbv graveren kentekens in auto ruiten Aanvraag terrasvergunning; Konin ginnelaan 123a Definitieve vaststelling subsidie 1994 Nederlands Motet en Madrigaalkoor Definitieve vaststelling subsidie 1994 van de Vrouwenraad Soest/ Soesterberg Definitieve vaststelling subsidie 1994 Soester Muziek Gezelschap Definitieve vaststelling subsidie 1994 Soester Mannenkoor "Apollo" Definitieve vaststelling subsidie 1994 Soester Orkest Vereniging Definitieve vaststelling subsidie 1994 Amateurtoneelvereniging "Het Soester Applaus" Definitieve vaststelling subsidie 1994 chr. gemengd koor "Juliana" BESLISSING Gevraagde sloopvergunning afgegeven. Vergunning verleend. - Conform concept-besluit verkeers maatregel nemen op 29 april en 7 mei 1995 van 22.00 tot 23.00 uur (een parkeerverbod aan de kant van de westelij ke rijbaan op de Soesterengweg, gedeelte Verl. Talmalaan en Dalweg). - Het beschikbaar stellen van een opzet- stuk met brandslang op de brandkraan bij het perceel Soesterengweg 20. Heer Kray poel in kennis stellen van dit besluit. gevraagde vergunning voor 30 mei aan Car-Sec verleend; parkeer terrein postkantoor Steenhoffstraat. gevraagde vergunning aan J. van de Bor onder gebruikelijke voor schriften verleend. subsidie vaststellen op f 4.071,38. Een bedrag van f 817,52 terugvorderen. subsidie vaststellen op f 1.815,34. Een bedrag van f 2.067,16 terugvorderen. subsidie vaststellen op f 5.662,85. Een bedrag van f 136,85 betaalbaar stellen. subsidie vaststellen op f4.787,10. subsidie 1994 vaststellen op f 3.072,-. subsidie 1994 vaststellen op f 1.140,-. subsidie 1994 vaststellen op f 2.400,-. Verschijnt iederer Abonnementsprijs Per post f 1.! Nederland is vrij] Het klinkt haast derland is bevrijd Vier lange jaren logsleed, massam king, deportatie, in concentratiekar vrees, vernedering ke ondermijning e schelijk leed hebb gewennen en we de ons teruggescl handen. Nederland is vrijl We zouden hef a onze stem is nie onze pen, welke c leden door de ge meer gehafe landv geslagen, heeft m schrijven. We zouden willen we zijn te sterk te lang getrapt, or We bloeden nog velen hebben wij waarvan ze nimm te velen zijn er, ot geest, hun Ie van wat oorlog x kent. We kunnen dit all over ons is geko niet te lang achtei uit. Juicht daarom Ia genooten! Juicht! Vier lange jaren het licht is nu dc Steekt uit de vh ren en viert feesi uw feest mag grc mand kan U thar Naast onze vreuj woord van groofe Groote dank alle bestiert en die, menschheid ook r goede heeft geket Veel leed zal do den moeten worc zal moeten worde voor zal Hij ons schenken. Veel dank zijn groote bondgeno het juk der ven zou hebben gedru Dank aan de ma de brigade „lren waarvan velen hu hebben gegeven, i mer vergeten en feld in de foekc monument van w de voor deze hel< Onze dank evene werkers in hun ook velen vielen van den vijand, i immer blijven ge< In dezen dank b in onze gemeente, zoek, steeds bela verspreiding der den verkoop van aan het illegale heden. Ook gaat onze c jonge personen, liever hun vreug dan in het land te vervaardigen, kers zouden zijn En dat ook in dezer personen g de honderden nie deze personen cl; voor welke hand< te-ambtenaren da Ook brengen wij onzer gemeente, pen rampspoedig plaats in onze i bezet en die de plaats te blijven voorkomen, dat werd gesteld. Een eeresaluut 1 gijzelaars, de jo< motieven in de ingesloten, meer personen uit on durende langen gedragen en waa zijn aanhangers Wanneer wij hie

Soester Courant | 1995 | | pagina 3