SCHOEMAKER Expert Schoemaker start morgen aan Burg. Grothestraat EXPERT, DAAR WORD JE WIJZER VAN. HANDEL WANDEL I •n Hip Donderdag, vrijdag en zaterdag "OPENHUIS" WOENSDAG 10 MEI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 11 CUIH alle Soesters (en bewoners van andere gemeenten). Donderdag 11 mei opent Schoemaker de nieuwe winkel aan de Burgemeester Grothestraat 9 in Soest. Wij zijn er trots op! We willen u graag onze nieuwe winkel laten bewonderen (natuurlijk met een hapje en een drankje). Aparte uitnodigingen sturen heeft in Soest geen zin, iedereen leest de Soester Courant en bijna iedereen is klant van Schoemaker. Die paar anderen zijn extra welkom! 08 BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST TELEFOON 035-6010344. Donderdag, vrijdag en zaterdag 'open huis' in nieuwe zaak Expert in HiJFi enperl Morgenochtend - donderdag 11 mei 1995 - is een historische dag voor Soest in het algemeen en voor de firma Schoemaker, vanouds bekend op het adres aan de Van Weedestraat, in het bijzonder. Om negen uur "precies gaan de deuren open van de nieuwe zaak aan de Burgemeester "ïrothestraat 9, onder de nieuwe naam: Expert Schoemaker. De nieuwe rinkel, gesitueerd op de hoek van de Anna Paulownalaan, is dubbel zo groot als de oude en meet maar liefst 600 vierkante meter. De opening van de nieuwe zaak en de verandering van Schoemaker in Expert Schoemaker wordt gevierd met een feestelijk "open huis", dat drie da gen lang duurt en waar heel Soest welkom is. Voor de verhuizing van de oude, ver- rouwde winkel aan de Van Weede straat naar het moderne pand aan de Burgemeester Grothestraat moesten t slechts een paar honderd meter wor- 6 den overbrugd, maar het betekent ivoor de firma Schoemaker een wereld J van verschil. De oude zaak kende, na ■jarenlange verbouwingen, een flink aantal minder efficiënte hoekjes en f gangetjes, waar het zeer uitgebreide assortiment in de loop der jaren zijn eigen "plekken" kreeg. De nieuwe zaak biedt in dat opzicht al een enorme verbetering. De uitstalling is heel wat ruimer van opzet en daar door aanzienlijk overzichtelijker. Vanaf de hoofdingang - de dubbele deuren aan de Burgemeester Grothestraat - betreedt de klant een moderne winkel, waarin hij in één oogopslag ziet waar hij moet zijn. Aan zijn linker hand de tv-afdeling, die als het ware één grote televisiewand vormt en samen met de displays voor o.a. de videorecorders en -camera's de totale afdeling "beeld" vormt. Direct daarachter betreedt de klant de afdeling "geluid" - met een zeer rijke keus aan audio-apparatuur - om ver volgens achterin de zaak de afdeling "witgoed" - wasmachines, koelkasten, I diepvriezers etc. - aan te treffen. Het achterste deel van de nieuwe zaak is ingericht als kantoor. Rechts daarvan I belandt de bezoeker in de onderdelen- shop, die nu (in tegenstelling tot de I oude situatie) weer geheel in de zaak I geïntegreerd is, om vervolgens uit te komen bij de centrale balie, die zich I ongeveer "in het midden rechts" van I het nieuwe pand bevindt. Wie de rondgang voltooit komt dan vanzelf terecht in de afdeling "huis houdelijke apparatuur", met zijn stof- zuigers, mixers en nog veel meer, om tenslotte de trap naar het souterrain te bereiken, waar het nieuwe B O-cen- ter is gevestigd dat volgens sommigen "het neusje van de zalm" op dit gebied is. "Veel royaler, en nóg mooier, dus heel bijzonder," aldus directeur Her man Schoemaker. De rest van het sou terrain wordt in beslag genomen door magazijnruimte, waarmee het bedrijf ook over aanzienlijk ruimere "arm slag" beschikt. Grotere keuze "We waren eigenlijk al heel lang op zoek naar een ruimere lokatie," zegt directeur Herman Schoemaker. "De moderne consument vraagt een gro tere keuze voordat hij besluit tot een aankoop, en daar heb je ruimte voor nodig. Die hébben we nu, in het door Van den Hengel nieuw gebouwde pand." Een wereld van verschil, zeiden we al, ondanks die paar honderd meter, en in elk geval een bijzonder mijlpaal voor het bedrijf, dat bijna vijftig jaar gele den - het jubileum wordt in september gevierd, en daar hoort Soest zéker nog wat van, belooft Schoemaker - begon in het piepkleine winkeltje aan de Van Weedestraat, waar nu het antiekzaakje naast Van Dasselaar gevestigd is. Schoemaker Senior, de vader van de huidige directeur, begon daar in 1945 - kort na de woelige bezettingsjaren - met nauwelijks meer dan 15 vierkante meter, nadat hij in de jaren daarvoor een carrière had opgebouwd bij de firma Goldschmeding in Amsterdam, de bekende pianohandel. Vader Schoemaker startte weliswaar niet met een slof en een schoen, maar veel meer dan één radio en één stofzuiger zal het assortiment in die tijd niet om vat hebben. Apparatuur was in die tijd natuurlijk buitengewoon schaars en het duurde wel even voordat de indus trie - o.a. Philips - weer volop kon le veren. Philishave Furore maakte in die tijd de Philishave, het elektrische scheerap- paraat waarmee Philips in korte tijd de markt veroverde. Bij Schoemaker werden de Philishaves - waarvoor in die tijd heuse demonstraties werden gegeven om te laten zien dat je met zo'n modern apparaat wel degelijk glad kon scheren - als warme broodjes verkocht; zolang de voorraad strekte in elk geval, want door de enorme vraag trad er algauw schaarste op. "Een gouden handel," constateert di recteur Herman Schoemaker. Dat gold al evenzeer voor de radio's. Velen wareri in de oorlogsjaren hun ontvanger kwijtgeraakt - zoal niet aan de Duitsers, dan toch aan de "tand des tijds" - en Schoemaker senior had het gigantisch druk met reparaties. De verkoop was geen enkel probleem, want de vraag naar nieuwe radio's was niet te stelpen en met grote regelmaat begaf vader Schoemaker zich dan ook naar Eindhoven om vandaar bijvoor beeld drie, en als het meeviel wel eens zes radio's mee naar Soest te nemen. Schoemaker verhuisde algauw van het winkeltje naar een moderner en rui mer pand, een stukje verderop, waar het bedrijf tot vorige week gevestigd zou blijven. In de jaren vijftig deed ook de televisie zijn intrede en half Soest kwam bij Schoemaker kijken naar dat wonder van techniek. Her man Schoemaker herinnert zich bij voorbeeld nog levendig dat bij een van de eerste voetbal-uitzendingen - uiteraard nog in zwart-wit - zo'n beetje het halve politiekorps van Soest kwam kijken. In die tijd vormde de grote tv- antenne op het dak van het pand aan de Van Weedestraat een soort baken voor heel Soest. Kwaliteit en service Kwaliteit en service, al vijftig jaar zijn dat de trefwoorden waarmee de Schoemaker-filosofie het kernachtigst omschreven kan worden. Voor de praktische toepassing daarvan is er al jaren de eigen technische dienst, die uitsluitend met goed opgeleide vak mensen is bemand. Reparaties worden daardoor zo veel mogelijk "in eigen hand" uitgevoerd, want niet alleen kosten- maar ook tijdsbesparend werkt. Ook de presentatie heeft bij Schoemaker altijd een voorname rol gespeeld, en wat dat betreft is de ver huizing naar de nieuwe zaak nu op nieuw een enorme stap voorwaarts. De veranderingen bij Schoemaker be perken zich, zoals inmiddels duidelijk is, tot de "geografie" van de zaak en de inrichting van de winkel. De verhui zing is tevens aanleiding geweest voor een grondige herbezinning op de "for mule", en dat heeft geleid tot een be langrijke stap. Schoemaker heeft zich dan ook aangesloten bij de inkoop combinatie Expert, een select gezel schap dat inmiddels in heel Nederland zo'n 180 vakspeciaalzaken in beeld, geluid en huishoudelijke apparatuur omvat. "We hebben geen seconde geaarzeld," zegt Schoemaker, "toen zich de gele genheid voordeed om de zaak onder de Expert-vlag te brengen. De formule spreekt ons bijzonder aan. Zaken als service, garanties en de extra's die je de klant als zelfstandig ondernemer kunt bieden, worden steeds belangrij- voor u ker. Ook onze adviesfunctie - de tijd nemen voor je klanten, zodat die de juiste keus kunnen maken - vinden we erg belangrijk, of het nu gaat om een technisch hoogwaardige videorecor der of een eenvoudig stekkertje. We zijn onze klanten graag van dienst; we willen ze ook graag terugzien." Extra's Met vijftig jaar ervaring in de de tailhandel weet Schoemaker hoe be langrijk het is om net even dat extra stukje service te bieden. Voor de klan ten betekent de naamsverandering dat men naast alle vertrouwde voordelen van Schoemaker nu ook de vele extra's van de Expert-formule mag verwachten, zoals de gratis Expert All-Risks-Garantie, waardoor alle aankopen boven de 500 gulden be schermd zijn tegen alle tegenspoed (of iets nu stuk gaat of bijvoorbeeld ge stolen wordt, Expert Schoemaker zorgt voor reparatie of vervanging), de gratis omruil-garantie, het gratis onderhoudscontract voor videorecor ders en -camera's, de Expert Credit Card voor een soepele betalings regeling, het gratis thuisbezorgen en vakkundig aansluiten door de Schoemaker-vakmensen. En bovenop dit alles toch een uiterst scherpe prijs. "Dat zijn de dingen waardoor we ons Expert mogen noemen," aldus Schoemaker. "Dat kun je alleen als je samenwerkt en je krachten bundelt met 3000 vakzaken in Europa." De Expert Groep is inderdaad een van de weinige organisaties die het nieuwe Europa nadrukkelijk in het beleid heeft verwerkt. Wie bijvoorbeeld een videocamera in Soest koopt en daar op vakantie in Frankrijk problemen mee krijgt, kan zonder problemen bij de plaatselijke Expert-zaak terecht. Dat zelfde geldt voor een Fransman die een bezoek aan Soest brengt, waar Schoemaker en zijn medewerkers klaar staan met de helpende hand. Gezichten Kortom: onder de Expert-vlag biedt Een beeld uit lang vervlogen tijden: de Schoemaker-winkel aan de Van Weedestraat, omstreeks 1950. Schoemaker de klant nog meer service en vakmanschap. De "gezichten" blij ven uiteraard dezelfde, want de tien personeelsleden gaan allemaal "mee" naar de nieuwe zaak. De enige veran deringen in dat opzicht zijn dat be drijfsleider J. Schevers onlangs als medefirmant tot de directie is toege treden en dat ook de derde generatie Schoemaker (Herco) inmiddels zijn opwachting op de winkelvloer heeft gemaakt, nadat hij eerst elders een ge degen opleiding heeft gevolgd. Wat er met de "oude" zaak aan de Van Weedestraat - die na een drukke opruimingsperiode inmiddels geslo ten is - te gebeuren staat is inmiddels in zoverre duidelijk dat het grootste deel van het pand tegen de vlakte zal gaan, om plaats te maken voor nieuwe winkels en woningen. Alleen de onderdelenwinkel maakt deel uit van een ander pand, dat intact blijft. Schoemaker heeft door de drukte van de laatste weken nauwelijks de tijd ge had om zich te realiseren wat het af scheid van de winkel aan de Van Weedestraat betekent. "Weet je, het oude pand paste als een jas om je heen. Je kende elk plekje en hoekje..." Wat hem nog even van het hart moeit is dat er in de afgelopen weken, juist door de drukte, misschien wel eens een "steekje" is gevallen in de dienst verlening. "Het is een beetje rommelig, geweest," zegt hij met gevoel voor un derstatement. "Als er iets misging, van harte onze excuses." De enorme televisiewand vormt - overigens lang niet het enige - visite kaartje in de nieuwe zaak van Expert Schoemaker. De opening van de nieuwe zaak vindt plaats zonder al te veel officiële "toe ters en bellen". Schoemaker: "We gaan donderdagmorgen gewoon om negen uur open. Donderdag, vrijdag en zaterdag houden we wel een 'open huis', met een hapje en een drankje, waar iedereen een kijkje mag komen nemen. Heel Soest is wat ons betreft welkom." De directie van Expert Schoemaker; rechts de heer H.C. Schoemaker, links de nieuwe firmant J. Schrevers. jOfUSi él w BB** TUT

Soester Courant | 1995 | | pagina 11