ri 0 zon i Huis verkopen... wij taxeren gratis. Jp^Van Breukelen Vast-goed Nieuwe fotozaak van Herman van Dam 7,50 127,5" E Hergebruik van auto-afval bij Mugro Perfect zicht met polariserende sportzonnebril Groei en Bloei-taart voor 't Vaarderhoogt Standje van de dag. avo 'rijzenregen op tientjesloterij PVO mipm OENSDAG 10 MEI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 13 Openings-aanbiedingen aan de Koninginnelaan 42a k,Ja i* VAN DAM FOTO-VIDEO 190 cm i Westeneng Leertouwer van Molenstraat naar Zuidergracht 1 Ouderenbus SUNNY SIDE Vera Lynn Songs of Life mriPM 39?5 JV Soester firma erkend door Auto Recycling Nederland Nu ook Air Miles bij Gall Gall! Wildschut Optiek .^.Polaroid Zonnebrillen Ervaar het verschil Polaroid Optical Sport System bij Wildschut Optiek Edelsteenslijperij "De Sprong 99 Vereniging feliciteert jubilerend tuincentrum Koninginnelaan 40, Soest Tel. 02155-17962 41 attlt 1 JtmtJF" .11.» I Polaroid VHS E-180 HQ videoband 'olaroid camera met ingebouwde flitser en data achterwand Vóór 30 juni a.s een bruidsreportage geboekt album en receptie-album gratis, Voor pasfoto's kleur en zwart/wit óók Koninginnelaan 42a - Soest - tel. 02155 - 17552 Trekking in gebouw muziekvereniging levert 61 winnaars op Notaris H.H. Elferink heeft zater dag de trekking verricht van de tientjesloterij van Patiëntia Vïncit )mnia (PVO). De hoofdprijs, een veekeinde Londen voor twee per- onen, werd gewonnen door de fa- nilie Brandes uit Leusden (lot nummer 27). !)e overige vijf hoofdprijzen kwamen in Soest terecht. In totaal werden 61 Dten getrokken. De tientjesloterij verd gehouden om geld in te zamelen voor de verbouwing van het PVO-ge- pouw aan de Rembrandtlaan. Brand van de Akkerweg (lot nummer 897) won een weekeinde in een vakantiepark in Nederland. De vi deorecorder (78) ging naar de familie lijssen van het Roggeveld, de draag bare televisie (404) naar F. Kok van de Bernhardlaan, de magnetron- Combi-trex ladder van 279,- nu voor 199,-. Te gebruiken als kamersteiger, vouw- ladder en gewone ladder. Verkrijgbaar bij Sta op Altrex. DOE HET ZELF CENTRUM I Weteringpad 1 3762 EN Soest Tel. (02155) 1 62 28 De grootste specialist oven naar J. Wiggerman aan het Roggeveld en de tweepersoonstent naar de familie Egthuijsen aan de Turfstreek. De prijsuitreiking vond ook zaterdag avond plaats. Winnaars die niet aan wezig konden zijn, kunnen hun prijs op maandag 17 en 24 mei tussen 20.00 en 24.00 uur ophalen in het PVO-ge- bouw aan de Rembrandtlaan 9. De overige prijzen vielen op de vol gende lotnummer: 1035 snackbakjes, 1356 blender, 820 barbecueset, 489 sporttas, 1217 toilet set, 852 tosti-ijzer, 1183 kipklok, 1280 plasticbekerset, 1431 walkman, 118 fototoestel, 883 elektrisch mes, 903 wekkerradio, 691 glazenset, 1167 magnetronschalen, 115 strijkbout, 1306 walkman, 386 haarkrultang, 1191 kruimeldief, 1069 pizza servies, 907 walkman, 697 pannenset, 172 eierkoker, 935 fototoestel, 997 video banden, 1138 broodrooster, 260 bussenset, 721 gereedschapskoffertje, 913 citruspers, 405 klokje, 1321 oven tje, 199 keukenklok, 831 walkman, 1342 haarföhn, 889 ldok, 140 water koker, 1017 cd-mania, 179 schilderij, 1055 handdoekenset, 634 barbecue schaaltjes, 1041 barbecuewanten, 802 memobord, 822 servies, 308 fototoe stel, 881 videobanden, 351 walkman, 1126 radio, 170 diepvriesset, 1235 friteuse, 980 fototoestel, 1284 steen grill, 1146 staande ventilator, 1277 stereoset met cd, 1270 grote beer, 92 koffïesetapparaat en isoleerkan, 1254 stereoset zonder cd, 1179 picknick mand. (De redactie van de Soester Courant aanvaardt geen consequenties voor eventueel verkeerd afgedrukte num mers). UURWERKMAKERIJ voor reparaties met ambachtelijke precisie. Op het adres Koninginnelaan 42a is sinds kort de nieuwe fotozaak van Herman van Dam gevestigd. Bij de Soester fotograaf kunnen natuurlijk rolletjes worden ont wikkeld en zowel kleuren- als zwart/wit foto's afgedrukt. In de zaak zal de klant de gebruike lijke artikelen tegenkomen, zoals on der meer fotorolletjes, videobanden, albums en lijsten. Maar de fotozaak is ook het adres voor het laten maken van pasfoto's. Daarnaast staat Van Dam garant voor schitterende reportages van huwelij ken en andere gebeurtenissen. De zaak is tijdens de gebruikelijke win keluren geopend. Ter gelegenheid van de opening heeft Van Dam een aantal aanbiedingen in zijn zaak. Een Polaroid camera met in gebouwde flitser en data achterwand kost tijdelijk slechts 127,50 gulden. Wie vóór 30 juni a.s. een bruids reportage bij Van Dam boekt, krijgt een foto- en een receptie-album gratis. Daarnaast gaan de Polaroid VHS E- 180 HQ videobanden voor 7,50 gul den per stuk de deur uit. Van Dam Foto Video aan de Ko ninginnelaan is telefonisch te bereiken onder nummer 17552. Leertouwer Bromfietsen bv aan de Molenstraat is deze week gesloten. Niet vanwege vakantie, maar in verband met de verplaatsing van het bedrijf naar de Zuidergracht 1 Tot en met zaterdag wordt alles in het nieuwe pand in gereedheid ge bracht. Op maandag 15 mei opent de bromfietszaak zijn deuren aan het nieuwe adres. De Zuidergracht is te vinden op de hoek van de Koningsweg en de Dorresteinweg. Leertouwer, gespecialiseerd in zo wel nieuwe als oude onderdelen voor bromfietsen, is te vinden ach ter de nieuwbouw-locatie van Keune Haircosmetics. Voor informatie en opgave elke werkdag van 9.30 - 13.00 uur, tel: 19190. Esprit Part-Two Cartoon Sandwich Betty Barclay Gispa "deSter" Van Weedestraat 8 - Soest MOEDERDAG MOEDERDAG Haar prachtige stem was het geluid van de vrijheid. Op deze opnieuw digitaalgemasterde CD al haar hits en nog nooit eerder uitgebrachte songs. Met: Land of Hope and Glory, We'll meet again, Give me your hand e.v.a. voor moeder CD - CD-i - CD-ROM - KOOPVIDEO Steenhoffstraat 13a-15 - Soest - Telefoon 02155-12132 De Soester firma Mugro heeft een, watje zou kunnen noemen, milieu vriendelijke stap voorwaarts ge maakt. Het bedrijf is één van de vijftig ondernemingen die worden erkend door Auto Recycling Ne derland (ARN), een organisatie die is opgericht door verschillende in stanties uit de autobranche. Mugro, gevestigd aan de Industrie weg, heeft geïnvesteerd om auto's voortaan te demonteren om zoveel mogelijk materialen te kunnen her gebruiken. Daarmee komt het bedrijf tegemoet aan de wensen om de afval berg van auto-materialen terug te drin gen. Jaarlijks wordt honderd miljoen kilo afval uit auto's gestort. Daarom beslo ten de BOVAG, de FOCWA, de RAU, de STIBA en de SVN de Auto Recycling Nederland op te richten. Sinds de start in 1993 is de hoeveel heid afval met vijftig procent vermin derd. De bedoeling is dat in het jaar 2000 nog maar 14 miljoen kilo afval uit aut's wordt gedumpt. Per jaar worden ongeveer 400.000 au to's naar de sloop gebracht. Dat komt neer op een dagelijkse file van vijf ki lometer. Mugro is één van de bedrij ven die auto's demonteert en volgens de richtlijnen van de ARN te werk gaat. Opzet achter het initiatief is dat alle afgedankte particuliere auto's worden ingezameld. De laatste eige naar hoeft geen kosten te betalen als hij zijn auto aan een gecertificeerd be drijf, zoals Mugro, afstaat. Bijdrage Het betreffende bedrijf moet daarvoor een aantal activiteiten uitvoeren die (nog) niet rendabel zijn. De bedrijven krijgen als tegenprestatie per auto een verwijderingsbijdrage van 250 gulden van ARN. De auto moet dan op mi lieuvriendelijke, veilige en efficiënte wijze worden gedemonteerd. De bedrijven die een certificaat van ARN hebben, zijn door Société Générale de Surveillance gecontro leerd en voldoen aan een uitgebreid pakket aan eisen. Stok achter de deur is dat alle materialen en stoffen ge scheiden moeten worden ingeleverd. Gebeurt dat niet, dan vervalt de verwijderingsbijdrage. Op dit moment is de aandacht vooral gericht op de inzameling en verwer king van alle vloeistoffen, accu's, glas, banden en PUR-schuim uit stoelen. Onderzoeken zijn gestart om te bezien of hetzelfde kan worden gedaan met de kunststoffen die in auto's voorko men. Deze vorm van ontlasting van het milieu zal volgens ARN naar schatting duizend arbeidsplaatsen op leveren. Bij Mugro zijn ze er trots op, dat het bedrijf is erkend door de ARN. Vol gens directeur Gros is Mugro de enige in de regio die volgens de normen van de ARN te werk gaat. Op het gebied van sloopauto's werkt Mugro ook al samen met de politiedistricten Eemland-Noord, waaronder Soest valt, en Eemland-Zuid. Ook daaruit blijkt vertrouwen in de Soester firma. Vanaf 1 mei kan men bij alle aankopen bij Gall Gall-slijter Hartogsveld (Smitshof) ook Air Miles-punten spa ren. Het aantal Air Miles-verkoop punten aan de Smitshof is daarmee uitgebreid tot vier. Tot nu toe waren de punten verkrijgbaar bij de initiatiefne mers Albert Heijn, ABN-AMRO en het Shell-station. Met Air Miles-punten kan men sparen voor KLM-vliegreizen naar bestem mingen in de hele wereld, maar ook dichter bij huis. Een toegangskaartje voor de Efteling kost bijvoorbeeld 90 Air Miles, voor het Noorder Dieren park 65 Air Miles en een museumjaar kaart voor jongeren t/m 18 jaar 40 Air Miles. Air Miles sparen is eenvoudig. Bij Gall Gall ontvangt men Air Miles voor elke f 25 die men in een week (maandag-zaterdag) besteedt, ook als men het bedrag verspreidt over ver schillende aankopen over de hele week. Het geldt niet bij aankoop van cadeaubonnen. Tevens zullen regel matig Bonus Air Miles te krijgen zijn. Dat is dubbelop, want naast de "ge wone" Air Miles voor elke f 25,- krijgt men dan extra Air Miles voor be paalde produkten. Alle brildragende skiërs, parazeilers, surfers, zeilers, joggers opgelet! Wat dacht u van 'n supersnelle sportzonnebril op sterkte, uitgevoerd in 'n modieuze look. En voorzien van de wereldberoemde Polaroid polariserende lenzen, zijn uw ogen optimaal beschermd tegen hinderlijke schitteringen en schadelijke UV-stralen van 't zonlicht. Maar met zo'n Polaroid sportbril staat u zelf wèl te schitteren. Verkrijgbaar bij: ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (02155) 2 22 12 Voor brildragers is het Polaroid Optical Sport System (POSS) de ideale sportzonnebril. De sport zonnebril, in vele modieuze kleu ren leverbaar, is sportief en stijlvol. Maar wat belangrijker is: de POSS, zoals hij gemakshalve wordt aangeduid, biedt de best mogelijke bescherming tegen alle licht- en weersomstandigheden. Vandaag de dag is iedere wintersportlocatie één langgerekte modeparade waarin de ene skiër zich nog fraaier uitdost dan de ander. De zonnebril is daarbij om begrijpelijke redenen een onmisbaar accessoire. De felle zon, gecombineerd met de oog verblindend witte sneeuw, bezorgen degene die meent zonder zonnebril te kunnen skiën een heftige pijn aan de ogen, hetgeen vanzelfsprekend gevol gen kan hebben. Met samengeknepen ogen is het nu eenmaal lastig slalommen. Met het Polaroid Optical Sport System kan ongehinderd wor den geskied, zonder dat te felle zonne stralen het zicht belemmeren. Behalve voor skiën is de POSS uiter mate geschikt voor tal van andere out- door-sporten, zoals parasailing, fiet sen, surfen en zeilen. Het korrektiemontuur kan voorzien wor den van glazen tot de hoogste sterktes. Om het contrast te verhogen, kan men een gele lens voor het montuur plaat sen. Twee sets veren en een stijlvol in zwart of blauw uitgevoerd etui maken de keuze voor deze bril nog eenvoudi ger. Bij het sportmontuur zorgen het irritatiebandje en de zachte neusbrug voor optimaal draagplezier. De ogen worden bovendien perfect beschermd tegen schadelijke UV-stralen en hin derlijke schittering wordt volledig weggenomen. Dat die bescherming geen overbodige luxe is, blijkt uit grootschalige bevolkingsonderzoeken, die hebben uitgewezen dat lenstroebeling (grauwe of grijze staar) in sterke mate voorkomt bij mensen die langdurig of intensief zijn blootgesteld aan UV- straling. Een kwaliteitsbril met UV- filter is derhalve onontbeerlijk in UV- rijke gebieden als wintersport plaatsen, waar de straling torenhoog is. Op een hoogte van 1800 meter is de intensiteit van de straling zelfs vier maal zo hoog als in het dal. Voor de beginnnende skiër, die voor het eerst een complete outfit uitzoekt, vormt de zonnebril nogal eens de sluitpost op de 'wintersportbegroting'. Geroutineerde skiërs zijn van dat standpunt al lang teruggekomen, om dat zij uit ervaring weten dat een goede zonnebril een even belangrijk onderdeel is van de wintersport uitrusting als de schoenen of ski's. Be halve risico van UV-straling op lan gere termijn, loopt de wintersporter die geen deugdelijke zonnebril draagt, namelijk ook het gevaar op de skipiste tijdelijk verblind te raken vanwege het felle licht. Sneeuwblindheid is een vervelende aantasting van het oog, waarbij het hoornvlies ontstoken raakt. Tranende ogen en het niet meer kunnen verdragen van daglicht zijn daarvan de gevolgen. Door polariserende lenzen te dragen met een hoogwaardig UV-filter kan dit on nodige pijnlijke wintersportleed een voudig worden voorkomen. Informatie: Wildschut Optiek, Zuid promenade 14. 25 N) o o rt eigen collectie gouden sieraden met edelsteen en brillant zilveren sieraden met edelsteen en colliers reparaties, colliers knopen etc. eigen slijperij Lange Brinkweg 66 Soest Tel. 02155-13042 Zo langzamerhand is iedereen in Soest wel op de hoogte van het 25-jarig jubileum van het tuinadviescentrum 't Vaarderhoogt aan de Dorresteinweg. Vijf en twintig jaar bezig zijn op een hoog gelegen stuk land, wat die naam in dertijd al had, dat liegt er niet om! Reden voor de vereni ging 'Groei en Bloei Soest' om aandacht te schenken aan dit jubileum, en alle medewerkers in deze drukke periode een versnapering aan te bieden. Vandaar dat afgelopen woensdag door de voorzitter van deze vereniging de heer J. Oepkes een fraaie taart werd aangeboden, die door de gebroeders Heinen met hun me dewerkers in dank aanvaard werd. Al met al is het leuk om te zien hoe een bedrijf en een vereniging op deze wijze met elkaar bezig zijn. Een voorbeeld voor anderen

Soester Courant | 1995 | | pagina 13