SCHOEMAKER ■M Honsbergen viert zijn 'eigen' 5 mei Huisman inderdaad publiekstrekker HANDEL WANDEL 1 hilips ijsmachines Standje van de dag. davo Leo v/d Berg Oranjecomité Soest OENSDAG 10 MEI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 21 Liever 'n Philips. de nieuwe Philips foodprocessor Compacto 01 DEMONSTRATIES VAN 14.00-18.00 UUR EN VAN 19.00-21.00 UUR BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST TELEFOON 035-6010344. Expositie van oorlogsherinneringen k'' \y-T-s «5, jkJÊimii 'n Meisje komt met vinger onder zware putdeksel Inbraak woning aan Eigendomweg Ruim drieduizend bezoekers op kinderparadijs De Vrije Teugel f 1 (Kinderparadijs 'De Vrije Teugel') en het Bedankt voor het organiseren van het Bevrijdingsfeest! Catering- en Partyservice DE TROMSLAGER De Vrije Teugel stopt met grote feestprogramma 12 mVi demonstreert schoemaker. Het lekkerste ijs maakt u zelf. Moeilijk? Niet met een jsmachine van Philips. Kom naar de demonstratie. We laten u zien hoe u met gemak het lekkerste ijs maakt Met verse ingrediënten. Geheel naar eigen smaak. Proeft u zelf. U bent van harte welkom bij ons in de winkel. HR 2830 Foodprocessor Compacto Klein van formaat, groot in prestaties: - Volwaardige foodprocessor: snijdt, hakt, maalt, mengt, raspt en pureert; - zeer compact, neemt weinig plaats in; - makkelijk schoon te maken en op te bergen; - vermogen 300 W, inhoud 2 liter; - inclusief hakmes en snij/rasp-schijf; - inclusief receptenboek. Kom langs voor demonstratie! eHperl I- w irvtfr. Koffie met oranje gebak, een sma kelijke lunch, een draaiorgel en poffertjes. Daarmee vierden maar liefst 163 bewoners van Honsbergen afgelopen vrijdag een beetje hun "eigen" bevrijdingsdag. En hoe! Dat het - mede dankzij het uitstekende weer - een bijzonder gezellige en ge slaagde dag werd staat wel vast. De bewoners maakten gretig gebruik van het aanbod om voor vijf gulden zo'n beetje de hele dag '"onder de pannen" te zijn (al zaten velen lekker buiten in het zonnetje). De vrijwilligers die de dag op touw hadden gezet, hadden alle eer van hun werk. Niet alleen door de verzorging - die voor een groot deel gesponsord werd door "buurman"-supermarkt Hoogvliet - maar ook door de wijze waarop vanuit Honsbergen zelf aan dacht was besteed aan het bevrijdings jubileum. In de grote zaal van het diensten centrum aan de Wiardi Beckmanstraat waren allerlei persoonlijke oorlogs herinneringen uitgestald, de meeste afkomstig uit het bezit van de bejaarde bewoners. Zonder uitzondering heb ben die de oorlog en de bezettings jaren destijds aan den lijve ondervon den en velen bewaren nog allerlei "aandenkens" aan die bange tijden: documenten, persoonsbewijzen, bonkaarten, allerlei voorwerpen en fo to's, die voor de meesten nog altijd een bijzondere betekenis hebben. In een hoek van de zaal stond verder een als Brits soldaat uitgemonsterde motor-ordonnans en op het podium prijkte een parachutist, zoals die des tijds min of meer letterlijk uit de he mel moet zijn gevallen om Nederland Op het plein achter Honsbergen was het op de zonnige bevrijdingsdag goed toeven bij het draaiorgel en de poffertjes. te bevrijden. Het is jammer dat de ex positie niet lang kon duren, want ze was ook voor andere Soesters beslist de moeite waard om er eens een kijkje te nemen. "Ach, de meesten van ons zijn te oud om mee te doen aan al die gemeente lijke festiviteiten. Daarom hebben we er met z'n allen hier maar een fijne dag van gemaakt," aldus een van de bewo ners. Vertrouwen tussen mens en dier. Daar draaide het allemaal om tijdens de demonstraties van Eldorado, Black's Ranch en kynologenclub Zoys. Combi-trex ladder van 279,- nu voor 199,-. Te gebruiken als kamersteiger, vouw- ladder en gewone ladder. Verkrijgbaar bij Sta op Altrex. m DOE HET ZELF CENTRUM Weteringpad 1 3762 EN Soest Tel. (02155) 1 62 28 De grootste specialist In Medisch centrum Molendael Baarn is donderdag een negen-jarig meisjes uit Soest geopereerd aan haar vinger. Het topje van haar ringvinger was 's middags bij Aqua Indoor onder een zware putdeksel terecht gekomen. Een deel van het topje was daardoor afge scheurd. Omdat haar moeder er niet bij kon zijn, kreeg het meisje een knuffelbeer. Deze troost-beren wor den door de politie uitgedeeld aan kin deren die een nare ervaring hebben beleefd. Ongeveer 350 gulden, waarde papieren en persoonlijke bescheiden zijn maandagnacht gestolen uit een woning aan de Eigendomweg. De buit zat in een aktentas en een geldkistje. De tas en de kist werden later leeg te ruggevonden in de tuin van de buren. De dader was binnengekomen via een keukenraam aan de achterzijde van de woning. Hij doorzocht alle kasten in het huis. h ,y+ Kim Wilde, Maria Carey, Snap, maar ook nationale beroemdheden als Anita Meyer, Henk Poort/Ben Cramer en Jasperina de Jong. Ze waren er allemaal, op het bevrijdingsfeest van kinder paradijs De Vrije Teugel. Maar eentje stak er letterlijk en figuur lijk boven uit: Henny Huisman. De echte. Hij was aangekondigd als en werd de publiekstrekker aan het Vedelaarpad. Jong en oud verzamelden zich vrijdagmiddag rond het grote podium, waarop de finale van de mini- playbackshow zich voltrok. Dat het programma, onder meer doordat er 23 in plaats van zestien finalisten optra den, een uurtje uitliep deerde nie mand. Alleen burgemeester Hans de Widt die om kwart voor vijf de prijzen zou uit- i? Sla uw tromslag bij de Tromslager. Steenhoffstraat 58 - Tel. 02155 - 2 28 71 reiken, zat op hete kolen. Hij zou pas drie kwartier later zijn taak kunnen vervullen, terwijl de eerste burger van Soest die dag toch al een overvolle agenda had. "Jongens geef de burge meester wat te drinken, er komen er nog drie," riep Huisman tussen de be drijven door. Talent Het lokale talent, geselecteerd in een lange reeks van voorronden, 'playbackte' dat het een lieve lust was en kwam ook tijdens de presentatie en voor en na de eerste reactie van de jury niet of nauwelijks aan het woord. De presentator uit de stal van Joop van de Ende hield de echte microfoon in zijn handen en nam zo af en toe een natio nale artiest op de hak. De Vrije Teugel had de limiet van zes tien finalisten gelaten voor wat het was. Zo kon het gebeuren dat de popu laire Nederlandse formatie 2 Unlimited zelfs twee keer werd geïmi teerd. De twaalf-jarige Carola van Berkel en de evenoude Saher Malahouti brachten de eerste versie en zouden door de jury, bestaande uit Frank Ashton, Hakim en 'opa' (kinder paradijs-medewerker Elroy Hasselt) de tweede prijs toebedeeld krijgen. De vertolkers van de titelsong van 'The Phantom of The Opera', Linde-Lotte Lotens (12) en Fleur van Huizen (10), behoorden tot de gedoodverfde win naars. Maar de deskundige jury be sloot de eerste prijs toe te kennen aan de tien-jarige Dilek Samli die een Turks liedje 'playbackte'. Lang niet ie dereen was het daar mee eens, zo bleek uit de reacties, hetgeen niet wegneemt dat Dilek goed presteerde. De kans dat één van de deelnemers ooit in de televisieshow van Henny Huisman in actie komen, is uiterst ge ring. Huisman zei na afloop dat hij de geboden kwaliteit hoog vond, maar voor de mini-playbackshow geldt een maximale leeftijdsgrens van acht jaar. De meeste finalisten waren ouder. De jongste deelnemer was vrijdag de ze ven-jarige Ashley Mol die in de huis van Maria Carey kroop. Succes Het bevrijdingsfeest was in alle op zichten een succes voor De Vrije Teu gel. Met ruim drieduizend bezoekers Henny Huisman was aangekondigd als de publiekstrekker in kinder paradijs De Vrije Teugel. En dat werd de presentator uit de stal van Joop van de Ende. sprong het kinderparadijs uit de kos ten. "Er blijft niet veel over, maar dat wat we hebben, gaat naar het kinder paradijs," liet directeur Leo van den Berg weten. De mini-playbackshow was niet het enige onderdeel van het bevrijdings feest. Ook Hakim trok veel bekijks met zijn voorstelling 'Ali Baba en een stuk of veertig rovers'. En verder wa ren er de voorstellingen van kinder theatercircus Elleboog uit Amsterdam en konden de kinderen kiezen uit on geveer veertig spelletjes. Maar er wa ren ook kinderen die alles aan neus, oren en ogen voorbij lieten gaan en gewoon lekker de hele dag in de zand bak speelden. Na dertien koninginnedag-feesten en één groot bevrijdingsfeest houdt kinderparadijs De Vrije Teugel het voor gezien. "We stoppen hiermee, maar er komt zeker iets anders voor terug," aldus directeur Leo van den Berg over het jaarlijkse festijn. Aan het besluit liggen volgens de directeur van De Vrije Teugel ver schillende redenen ten grondslag. "We hebben het gevoel dat we op het hoogtepunt zijn beland. We hebben nu Henny Huisman gehad, wie moet je dan de volgende keer vragen. Bovendien schieten de prij zen van de artiesten, vooral op dit soort dagen, omhoog. Dan moet je steeds maar afwachten of je er fi nancieel uitspringt. Het kost finan cieel en qua inspanning ook veel voorbereidend werk. Voordat we vastroesten, gaan we nu de andere kant op kijken. Wat we gaan doen, is nog niet bekend. Maar je mag er van uitgaan dat het in het voorjaar zal zijn. We vinden in ieder geval dat dit een waardig einde is van veertien grote feesten."

Soester Courant | 1995 | | pagina 21