PDMB Ook wij creëren graag zekerheid voor u Bevrijdingsconcert mondt uit in ontroerende hulde aan de bevrijders uijen Foto Swager in actie voor Moederdag Rabobank Soest-Baarn >4RISTONF\ op de stoep SC H O E Wi AKER BURG- GR0THESTRAAT 9, SOEST PDMB MEI STUNT Winkelkring van Weedestraat viert 'vroege' Moederdag Stuivertjesmarkt Soester Orkest Vereniging in Petrus en Pauluskerk Zaterdag tractatie voor alle moeders Voor alle VADERS, die zondag MOEDER willen verrassen is hier ons telefoonnummer 13807 Het PDM-promotieteam zorgt voor spetterende aanbiedingen van 09.00-17.00 uur bij Schoemaker op de stoep! 'Voor vijf piek geschminkt op de kiek' 1 TELEFOON035-6010344. CASSETTES AUDIO- EN VIDEOCASSETTES - BIJ SCHOEMAKER KLOKRADIO'S - RADIO'S - RADIO/CD-COMBI'S EN WALKMAN'S SPEKTAKEL BIJ SCHOEMAKER. OENSDAG 10 MEI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 23 voor De alom bekende kinderbraderie in de Winkelkring Van Weedestraat wordt dit jaar gehouden op zaterdag 20 mei. De standplaats-vergunningen kunnen vandaag (woensdag 17 mei) afgehaald worden vanaf 16.00 uur bij het Bril- centrum aan de Van Weedestraat 87. Ook dit jaar zorgt de ondernemers vereniging voor kramen. Gezien de grote belangstelling moeten de kinde ren zelf hun vergunning afhalen. Kos ten: een stuiver. De opzet van de braderie (voor kinde ren van 4 tot 14 jaar) is het verkopen van niet gebruikte spulletjes zoals speelgoed en boeken. Verkoop van professionele waren, meubels, kleding enz. is niet toegestaan. Ook kinderen die met hun muziekinstrument een plaatsje willen op de stuivertjesmarkt moeten een standplaats-vergunning heb ben. Zonnebank 5 x voor ACNÉ PROBLEMEN? Neoderma-peeling In mei minikuur Middelwijkstraat 29 - Soest Telefoon 02155-25860 Concert: Soester Orkest Vereniging o.l.v. Henk Soeteman. Programma: Ludwig van Beethoven, ouverture "Egmont"; J. Svendsen, Romance in G voor viool en orkest: G.F. Handel, Music for the Royal Fireworks; E. Elgar, Pomp and Circumstance; B. Silberman, De Slag bij Waterloo; J.P. Sousa,The Stars and Stripes forever. Gehoord op 3 mei in de Petrus en Pauluskerk te Soest. De Soester Orkest Vereniging ken nen we inmiddels van haar half jaarlijkse concerten in de Petrus en Pauluskerk te Soest. Bij deze con certen verzekerden zij zich, inmid dels traditioneel, van de medewer king van solisten met naam. Het meest recent traden Wibi Soerjadi (herfst 1994) en Jaap van Zweden (herfst 1993) op. Voor dit bevrijdingsconcert was geen coryfee ingehuurd en dat heb ik niet betreurd. De Soester Orkest Vereniging blijkt ook zonder klinkende namen haar mannetje m/v te staan. De programmakeuze sloot uiteraard aan bij de gelegenheid. De volgorde was zodanig gekozen dat er een stijgende spanning voelbaar was die naar een climax moest gaan. En deze climax lag, zeker emotioneel gezien, in de af sluiting van het concert. The Stars and Stripes Forever, de meest bekende mars uit een serie van de Amerikaan John Philip Sousa (de in showbands gehanteerde sousaphon is naar hem genoemd). Deze waardige afsluiting van het concert mondde uit in een ware ode aan onze geallieerde Eén dag te vroeg eigenlijk vieren de gezamenlijke ondernemers van Soestdijk, verenigd in de Winkel kring van Weedestraat, ook dit jaar weer Moederdag: komende zaterdag 13 mei zetten de winke liers de moeders van Soest flink in het zonnetje. De meeste winkels hebben - zoals in de advertenties in deze krant wordt aangekondigd - weer allerlei leuke en aantrekkelijke aanbiedingen bedacht, speciaal met het oog op Moederdag. Er zijn dan ook meer dan genoeg mo gelijkheden om het moeder een keer tje goed naar de zin te maken met mooie cadeaus, soms met groot prijs voordeel. Ook de winkeliers zélf laten zich niet onbetuigd: van hen mogen de moeders best meekomen naar het winkelcen trum, want voor alle moeders van Soest hebben ze een heerlijke verras sing. Zoals elk jaar is er ook nu weer een leuke Moederdag-attentie. Be faamd zijn nog de afwasborstel van weleer (waarmee vader op Moederdag de afwas kon doen), of de rode rozen Bonbons voor moeder, een smake lijke attentie van de Winkelkring Van Weedestraat. die de winkelende dames kregen uit gereikt. Zo'n bescheiden geste van de winke liers werd altijd hoog gewaardeerd en dat zal ook nu ongetwijfeld zo zijn, want komende zaterdag ontvangen alle moeders in de winkels van de Winkelkring een exclusieve bonbon. De moeders kunnen kiezen uit twee soorten Belgische (de lekkerste!) bon bons. De ene is afkomstig van Leonidas en wordt geleverd door Joh. Mets, de ander is van het Patisserie College en wordt aangeboden door Maison Verkley. De bonbons zijn met de hand vervaardigd, van echte Calle- baut-chocolade, samengesteld uit na tuurlijke ingrediënten. Naast de witte slagroombonbons is er een assorti ment van diverse smaken. Er is genoeg keus en iedere Soester moeder is zaterdag welkom in de Winkelkring van Weedestraat om te genieten van zo'n smakelijke versna pering. bevrijders en terecht. Het Soester pu bliek vond dat duidelijk ook en liet zich, tijdens en na het stuk, niet onbe tuigd. Het orkest kwam, eveneens te recht, niet uit onder een herhaling. Het concert werd geopend met de Ouver ture "Egmont" van Ludwig van Beet hoven. Na een plechtig begin volgen verrassende motieven en leuke responsies daarop in het midden gedeelte, waarin de beheersing van de overgangsdynamiek (van zacht naar hard en omgekeerd) grensde aan professionalisme. Het magistrale slotaccoord (met huzarenwerk van de piccolo fluit) ontlokte het publiek een spontaan bravo! Het orkest maakt er, welhaast traditio neel, een erezaak van, de ouverture te gebruiken als inspeelstuk. Dat is bij een concert met een beroemde solist nog verklaarbaar (en zelfs functio neel). Daarom waardeerde ik het zo, een Soester Orkest Vereniging zonder (beroemde) solist te horen want er was op alle stukken even hard gestudeerd. Zo ook op de ouverture. En die stond er gewoon, alle zenuwen ten spijt. Een goede reden voor (nog meer) zelfver trouwen. Succesvolle solist(e) Geen beroemde solist dit keer, maar wel één uit eigen gelederen, de eerste violiste Tora Jens-Schuurman. De Ro mance in G van de Noorse componist Johan Severin Svendsen (een tijdge noot van de bekendere Edvard Grieg) paste niet echt in het 5 mei programma maar ik zou het voor geen goud gemist willen hebben. Als amateur voor deels bekend publiek soleren betekent vooraf hard werken aan de kwaliteit, de interpretatie, de zuiverheid en de beheersing van de zenuwen. Tora Jens-Schuurman maakte het allemaal waar. Tora's leraar Theo Olof zal daar zo zijn steentje aan hebben bijgedra gen. Proficiat! De romance wordt door de strijkers afwisselend pizzicato en gestreken begeleid. Fijne muziek om je ogen bij dicht te doen en weg te zweven. Het 6-delige Music for the Royal Fireworks schreef George Friedrich Handel voor uitvoering buiten en paste uitstekend bij een gelegenheid als deze. Het begint met een adagio en dat is, als langzaam deel, moeilijk ge lijk te krijgen. Het koper en vooral ook de ritmevaste pauken verleenden hier uitstekende diensten. In de daarop volgende Bourrée maakt Handel af wisselend gebruik van de koperen blaasinstrumenten, de strijkers en de houten blaasinstrumenten. Op zulke momenten laat het orkest horen dat deze groepen goed op elkaar zijn inge speeld, het koper zelfs opvallend goed. In de daarop volgende delen was het orkest als perfect geheel te beluiste ren. De Fireworks-music sluit af met een 2-delig menuet met motieven en responsies van de koperen en de hou ten blaasinstrumenten, afgesloten door het gehele orkest. En op die af sluiting had ik gehoopt: een door de dirigent perfect getimed rallentando dat door het orkest dito werd uitge voerd. Je hebt dan als luisteraar zo'n tevreden gevoel van: zo, lekker, dat stuk staat, vermengd met "knap hoor!". Pas dan valt me op dat ik dat gevoel een beetje miste na afsluiting van de voorgaande delen. Van Pomp and Circumstance van sir Edward Wiiliam Elgar vertolkte de Soester Orkest Vereniging de eerste van deze serie van vijf marsen. Het trio wordt gevormd door de melodie waarop later de tekst "Land of hope and glory" werd geschreven. De vio len zetten het thema in op een laag re gister, mooi homogeen en zuiver. De melodie is overbekend en in "the last night of the proms" welhaast plat ge speeld maar als in de herhaling van het thema de hobo's mee gaan doen lopen de rillingen me altijd over de rug. Voor mij is dét één van de kenmerken van een geniale compositie. Het mars werd, met knappe bijdragen van de trombones en de tuba, perfect naar een fortissimo gedirigeerd en afgesloten. Aan de slag "De slag bij Waterloo" van Benedict Silberman vertelt hoe de Hertog van Wellington en de Nederlandse troe pen, aangevoerd door de Prins van Oranje proberen Napoleons Franse le germacht te verslaan. Dat lukt pas als de Pruisen, aangevoerd door Blücher, zich na verloop van tijd in de strijd mengen. De Engelsen, Nederlandse en Duitse geallieerden tegen de Fran sen, Silberman had dus aanleiding ge noeg een leuke parafrase te compone ren met thema's uit het Wilhelmus, Home sweet home, Morgenrot, Wilt heden nu treden, Rule Britannia, In naam van Oranje en Dankt, dankt nu allen God. En natuurlijk ontbreekt de Marseillaise niet. Die begint, net als ons Wilhelmus, met een toonafstand van een reine kwart. Silberman maakte van die kwart in het begin van het stuk een overmatige kwart (een half toontje hoger) en dat werkt bij mij altijd op m'n lachspieren. Net of Napoleon er zelf al niet in geloofde toen hij aan de klus begon. "De slag bij Waterloo" vormde de hoofdmoot en het orkest kon zich qua instrumentale bezetting, de interpreta tie en de dynamiek helemaal uitleven. De Regimentsmars, waarmee de Pruisen zich aankondigden, had wat mij betreft wat minder Nederlands en wat meer Pruisisch mogen klinken, maar het is bekend dat Blücher veel Nederlandse huurlingen in zijn club had, want hij betaalde beter dan Oranje. Het stuk begint weer met de strijkers in het lage register waar ik vanavond zoveel plezier aan beleefde. De slag zelf werd overtuigend gewon nen door de pauken en de bekkens. Van het slotstuk "The Stars and Stripes forever" maakte ik aan het be gin reeds gewag. Het werd natuurlijk dé uitsmijter van de avond. Hoewel het gehele orkest excelleerde stal de piccolo natuurlijk de show. Die mag in de herhaling van het trio namelijk pro beren om solerend boven het orkest uit te komen en dat met een solo waar echt op moet worden gestudeerd. Het ging de fluitiste goed af. Aan het einde van het concert dankte de burgemees ter de bevrijders, de muzikanten en het enthousiaste Soester publiek. Dat was in grote getalen opgekomen. De zaal zat vol, maar niet mudvol en dat was jammer. Jan Slagt het restaurant Prins Hendriklaan 1, 3761 DS Soest Ï2MÊ1 PDM/ARISTONA PROMOTIETEAM Kperl Op de dag vóór Moederdag - aan staande zaterdag 13 mei - heeft Foto Swager aan de Van Weede straat een speciale actie voor kin deren die hun moeder een extra leuk cadeautje willen geven: een foto van hun spruit, vermomd als heks, zwerver, dier of wat dan ook. Van elf tot half vier kunnen kinderen tot en met 12 jaar zich bij Foto Swager op een heel bijzondere manier laten "uitdossen". Daarvoor staat de En gelse grimeuse Karron Howorth bij Swager klaar, die de kinderen met schmink zodanig "toetakelt" dat er wel een heel bijzonder plaatje uit moet komen. Voor vijf gulden maakt Swa ger er een foto van, die aan het eind van de middag omstreeks 16.00 uur - ingelijst en wel! - klaar ligt, zodat-ie zondagmorgen met de andere ge schenken aan moeder kan worden overhandigd. Karron heeft heel veel ervaring met schminken. Ze heeft ook een boek met allerlei voorbeelden bij zich, maar wie zelf een goed idee heeft kan ze natuur lijk ook helpen. De schmink is op waterbasis en kan dus met een "katte- lik" weej" worden afgewassen. Elk kind mag zich zo op de foto laten zet ten, maar er wordt per kind natuurlijk maar één foto gemaakt en ingelijst. Nabestellen kan natuurlijk altijd. Een "knaller" is ook het T-shirt met een foto van jezelf. Wat is er mooier dan je eigen gezicht op je T-shirt of sweater? Bij Swager kan dat voor f 17,50 en de foto mag je houden. Album met liedjes Ook voor moeder zelf heeft Foto Swager allerlei leuke dingen in huis, zoals een'fotoalbum met 50 bekende Nederlandse kinderliedjes (op cd) voor f 24,95. Ook voor gouden en zil veren lijstjes - bijvoorbeeld voor in de tas - kunnen ze terecht bij de bekende fotowinkel aan de Van Weedestraat 85. Daarnaast is er nog een leuke "puzzel actie", waarbij van een fotonegatief een mooie legpuzzel wordt gemaakt, naar keuze van 20 x 30 centimeter (48 Grimeuse Karron Howorth is za terdag actief met schminken bij Foto Swager. stukjes, f 12,95) of 40 x 50 centimeter (f 29,95). Oudedagsvoorziening Schadeverzekeringen Spaarverzekeringen Kredietverzekeringen Onze adviseurs zijn 7 dagen per week bereikbaar! Ook 's avonds is ons assurantie-team, op afspraak, voor u beschikbaar Voor afspraak 02155-96362/96369. Uw onafhankelijk assurantie-adviseur

Soester Courant | 1995 | | pagina 23