De vrouw is weer vrouw emka arttóhocK 1 CULTUUR Xf Nieuws van de bibliotheek "oncert Animato en JHOS Aanwinsten voor volwassenen Toneeluitvoering in De Praatpaal VOENSDAG 10 MEI 1995 SOESTER COURANT jp vrijdag 19 mei aan de Parallelweg PAGINA 31 Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant stichting openbare bibliotheek Het bti/ft genieten! Janine Jansen soliste in vioolconcert Bach Uitslag loterij Kunstuitleen Klachten bezorging Soester Courant Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Cursusprogramma Wim van lloorn 'Bruintjes bier bruist beter' 'Soest, zoals het vroeger was' GROEI BLOES Pelargoniums J isaaPj Rommelmarkt voor Tsj ernobyl-kinderen Beveiligt alles1. Tel. 24142 Iets te koop ofte geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Midweekje Schoof Exotica Jazzconcert met de Akki Haak Band jp vrijdag 19 mei geven het Jeugd- jarmonie-orkest Soest (JHOS) en ïccordeonvereniging Animato een togenoemd dubbelconcert in de ge- •eformeerde kerk (vrijgemaakt) ïan de Parallelweg. .Iet JHOS trad vorig jaar op met het a- 'apella koor Tourdion. Dat werd zo'n iucces dat werd besloten opnieuw een lubbelconcert te geven. Animato was >ereid om die samenwerking aan te ;aan. Namens de veertig-jarige accordeon- /ereniging treden het C- en B-orkest p. Animato repeteert onder leiding van mevrouw P. van Drieënhuizen ;lke woensdag van 18.30 tot 22.30 uur n De Wegwijzer aan de Willaertstraat. Voor informatie kan contact worden opgenomen met F. Visser, tel. 22358. Het JHOS staat onder leiding van diri gent Wim de Vos en repeteert iedere maandag van 18.45 tot 19.45 uur in het kerkgebouw aan de Parallelweg. Er is nog plaats voor met name jeug dige hout- en koperblazers. Informatie kan worden verkregen bij W. Vos, tel. 25939 of mevrouw E. Merkus, tel. 12421. Het dubbelconcert van het JHOS en Animato begint om 19.30. De toegang is gratis. 09 Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Romans: Bayer, William: Spiegellabyrint. Inspecteur Janek van de Newyorkse politie wordt met twee moorden tegelijk geconfronteerd: die op een man die door een jonge vrouw in een bar was opgepikt en een onopgeloste moord van negen jaar geleden. Goed geschreven, boeiende thriller. Beckett, Simon: De kunstmin naar. Psychologische roman over een zeer beschaafde, succesvolle en vermogende kunsthandelaar, die totaal geen interesse in seks lijkt te hebben, totdat hij onverhoeds ziet hoe zijn assistente zich ontkleedt. Palmer, Michael: Flashback. Een neurochirurg bindt de strijd aan tegen corruptie en niets ont ziend winstbelag in een regionaal ziekenhuis. De auteur, die zelf arts is, zet een verhaal neer met span ning en ruimte voor enige roman tiek. Spencer, Lavyrle: Een vriend van de familie. Een weduwe die liefde opvat voor een veel jongere man, een vriend van haar verongelukte zoon, wordt geconfronteerd met haar familie die de verhouding afkeurt. Vermeulen-Brauckman, Sophia J. Nooit genoeg verwonderd. De komst van een nieuwe huurder roept bij een ander echtpaar herin neringen op aan de Tweede Wereld oorlog. Boeiend en spannend ver haal over onderduikers in de oor log. Informatieve boeken 791.9 Andrews, Ted: Lichaamstaal, rituele dans en beweging. Dansen en oefeningen ter verster king van creativiteit, dynamiek en gezondheid. Boeiend boek met simpele en effectieve oefeningen. Boeiend boek met simpele en ef fectieve oefeningen. 928.3 Bollen, Hen: Canadezen in actie. Nederland najaar '44-voorjaar '46. Informatie in woord en beeld over de activiteiten van het Eerste Canadese leger. 922.1 Dunand, Francoise: Mum mies. De geschiedenis van Egyptische mummies, het mummificeren, de riten en de moderne onderzoeks methoden. Uitvoerig geïllustreerd met uitstekende foto's. 499.3 Kaldenbach, Hans: Doe maar gewoon. 99 tips voor het omgaan met Ne derlanders. Uitleg van Nederlandse gewoonten en gebruiken die voor buitenlanders uit een andere cul tuur gemakkelijk tot misverstanden kunnen leiden. 410.3 Orbach, Susie: Het vrouwe lijk mijnenwereld. Bundeling van columns over alle daagse problemen als stress, jaloe zie, geweld en geheimen, zowel van mannen en vrouwen. Bekende problemen voor een groot publiek. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. BAR,GRILL RESTAURANT Ome beroemde spies van een meter Onze ongeëvenaarde spare-ribs? Onze zeer uitgebreide satéschotels en at onze andere vlees- of visspecia/iteiten? STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 02155- 18252 In de reeks Zaterdagmiddagmuziek Domkerk te Utrecht treedt op zaterdag 13 mei de 17-jarige violiste Janine Jansen uit Soest op als soliste in het vioolconcert E-dur BWV 1042 van Johann Sebastian Bach. Janine Jansen geeft veelvuldig concerten in binnen- en buitenland, maakte opnamen voor radio en tv (o.a. voor het programma "Jonge mensen op het concertpodium) en was en was prijswinnaar bij diverse nationale en internationale concour sen (o.a. Folkstone Menuhin Interna tional Violin Competition 1993 en het Oscar Back Nationaal Vioolconcours 1993). Zij volgde masterclasses bij Herman Krebbers, Josef Gingold, Joshua Bell, Anna Chumachenco en Menahem Pressler. Naast het vioolconcert worden de Solo-cantate "Non sa che sia dolore" BWV 208 en het concert voor twee clavecimbels c-moll BWV 1062 (so listen Erik Heijerman en Jan Jansen) uitgevoerd. De solisten worden bege leid door het orkest van de Domcantorij o.l.v. Jan Jansen. Het concert begint om 15.30 uur. De toe gang is' gratis. Janine Jansen De hoofdprijs van de loterij is geval len op nummer 2361. De persoon die het lootje met dit nummer gekocht heeft is de winnaar van het kunstwerk 'Italiaansé handdoek', een aquarel van de kunstenares I. van Ingen. Vijf jaarabonnementen op de Kunst uitleen Soest, ter waarde van f81,- per abonnement zijn gevallen op de num mers: 1022, 1480, 2380, 2386 en 3952. Tien exemplaren van het boek 'Neder land Museumland' zijn gewonnen door de nummers: 1016, 1020, 1204, 1215, 1473, 2103, 2110, 2353, 2385 en 2393. De winnaars van de bovengenoemde prijzen dienen kontakt op te nemen met de Openbare Bibliotheek Soest, tel. 15210. De prijzen zullen door de directeur van de ING Bank Soest overhandigd worden op een nader te bepalen tijdstip. Indien U 's woensdags om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in Uw bezit heeft kunt U tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelf de avond nog nabezorgd. Als U la ter dan 18.30 uur belt kunt U de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt U de krant de volgende dag in de bus. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 De voorbereiding van het nieuwe cursusprogramma 1995/1996 is al weer in volle gang. Er wordt, zoals ie der jaar, hard gewerkt om naast de be staande, altijd succesvolle cursussen (o.a. talen, bridge, yoga, computer, magnetron) een zo veelzijdig moge lijk aanbod van nieuwe activiteiten te organiseren. Een klein voorproefje van nieuwe cur sussen: Turks, Russisch, creatief schrijven, solliciteren voor vrouwen, wegwijs in de bijbel, geschiedenis van de film, voetreflexmassage, vaar bewijs I, klusjes in en om het huis, ko ken langs de Middellandse Zee, vege tarische keuken, hartige taarten maken en voor de creatievelingen o.a.: lam- pekappen maken, decoratief textiel schilderen, collage van kaarten. Ook interessante lezingen zijn in het programma opgenomen o.a.: Soest, van verleden tot heden, de Hortus Bo tanicus, Historische grachtenhuizen in Amsterdam. In de komende maanden wordt men nader geïnformeerd over alle cursussen die voor het nieuwe cursusseizoen gepland zijn. Voor in lichtingen en inschrijving kan men tij dens de openingsuren, altijd terecht op het kantoor. Telefonische opgave wordt wat moeilijker, omdat pas na betaling van het cursusgeld een plaats op de cursus wordt gereserveerd. Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Steenhoffstraat 9a. Tel. 22195. Kan toor geopend: maandag en woensdag van 13.00-16.00 uur; dinsdag en don derdag van 10.00-13.00 uur. Sinds 1963 BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE f NV0B f EN ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL. 02155 - 15073 - FAX 02155 - 17496 De toneelvereniging 'De Gulle Glim lach' geeft op vrijdag 12 mei een voor stelling van het blijspel 'Bruintjes bier bruist beter'. Medespelenden zijn: Op woensdag 17 mei, om 10.00 uur, spreekt Henk Gerth van Museum Oud Soest over 'Soest zoals het vroeger was'. Hij illustreert zijn lezing met dia's uit zijn omvangrijke collectie. Aan de hand hiervan is te zien wat zoal verloren is gegaan en wat is ge wonnen. Dit is vooral ook een gele genheid voor nieuwe bewoners van Soest om wat meer over hun nieuwe woonplaats te vernemen. Deze vijftigste bijeenkomst draagt een wat feestelijk karakter, omdat sinds 7 oktober 1992, de oprichtingsdatum van de Kring, met tal van Soesters en andere medelevenden contacten zijn gelegd. Steeds hebben alle sprekers, spreeksters en organisatoren geheel belangeloos meegewerkt. Er is ook gebleken dat Soest veel interessante mensen telt, die graag over hun studie, hobby of dergelijke willen vertellen. Marijke Smit en Marian Pieters, de oprichtsters van de Soester Kring zijn in hun opzet geslaagd. De Soester Kring ziet met veel optimisme het ko mende seizoen tegemoet. Binnenkort verschijnt het programma voor de pe riode september/december. Zoals ge woonlijk wordt de bijeenkomst van 17 mei gehouden in De Deel aan de Kerkstraat 11B, achter de Oude Kerk. Zaal open 9.30 uur, met koffie, aan vang 10.00 uur, einde 11.30 uur. Bij drage in de kosten f 3,50 (incl. koffie of thee). Naast de reguliere programma's ligt het in de bedoeling enkele zomer- aktiviteiten/uitjes op te zetten in de maanden juni, juli en augustus. Eerste Kringbijeenkomst in het seizoen: 6 september met mevr. Wunderink uit Soest. Zij spreekt en demonstreert: Veredelde stenen en mineralen. Alle informatie betreffende het nieuwe programma en zomer- aktiviteiten bij tel. 02155-17001. Op donderdagavond 18 mei houdt Peter van Baaren een lezing over het kweken en verzorgen van alle typen pelargoniums. De spreker verzamelt al 16 jaar pelargoniums. Vooral geu rende soorten hebben zijn voorkeur. Zijn collectie is al verschillende malen tentoongesteld, o.a. op de Floriades van 1982 en 1992. Tijdens de lezing zal hij een beeld ge ven van de geschiedenis van de hui dige pelargonium en veel verschil lende soorten tonen, zoals succulente planten met doornen, maar ook knol len, bollen en zelfs éénjarigen. Na de pauze demonstreert hij het stekken, zaaien en verpotten. Ook zullen ver schillende soorten potgrond-samen stellingen en bloembak arrangemen ten getoond worden. Verder is er gele genheid bewortelde stekken aan te ko pen. Kom tijdens de lezing gerust met vra- gén. Neem oude zieke planten mee, ook eventueel naamloze of te snoeién planten, zodat het een vruchtbare voorjaarsavond mag worden. De lezing vindt plaats in het EHBO- gebouw, Parallelweg 7a, aanvang 20.00 uur. Toegang voor leden KMTB gratis, niet-leden f3,-. De mode van nu is vrouwelijker dan ooit: kort, koket, uitda gend. Het vrouwelijk lichaam mag weer getoond worden. Daarbij speelt het geen rol of vrouwen nu superslank of juist wat voluptueuzer gevormd zijn. Wat telt, is hoe zij zelf in hun vel zitten. Trots op jezelf en lekker in je vel zitten, dat is het streven van de vrouw van vandaag. Lekker in je vel Lekker in je vel zitten betekent dat je je goed voelt. Dat je je niet de wet laat, voorschrijven door de laatste mode. Dat je bent wie je bent en de kleding draagt die je graag wiltdragen. Maar vooral, datje lief bent voor jezelf. Dat je jezelf verzorgt met de beste huidverzorgingsprodukten. Voor een zachte, soepele huid die gezien mag worden. Immers, de zomer is in aantocht, de wind wordt warmer en de zon is steeds vaker stralend aanwezig. En dat betekent dat de verhullende winterkleding weer voor lange tijd de kast in gaat. Dat leuke zomer jurkje van vorig jaar lonkt naar je. Veel vrouwen dragen graag rokken, zomerjur ken en mouwloze topjes. Maar dan willen ze wel een satijnzachte en soepele huid laten zien. Geen uren de tijd De lichaamsverzorging speelt een belang rijke rol in het dagelijks leven van de vrouw. Maar hoe belangrijk ook, het mag niet al te veel tijd in beslag nemen, want de zelfbe wuste vrouw van nu heeft een druk pro gramma, waarin ieder uur gevuld is. Een groeiend aantal produkten speelt in op die behoefte en zo worden lichaamsverzor- gende produkten steeds beter en sneller hanteerbaar. Hierdoor kunnen vrouwen de noodzakelijke verzorging steeds ge makkelijker inpassen in hun drukke pro gramma. En dat geldt ook voor ontharen. Ontsierende haartjes op het lichaam moe ten snel, gemakkelijk en pijnloos verwij derd kunnen worden. Nat scheren: snel en makkelijk Vorig jaar introduceerde Gillette het nat- scbeersysteem Gillette Sensor forWomen. De acceptatie was overweldigend. Want nat scheren met Sensor for Women is dé manier om regelmatig, snel en toch veilig de lichaamsdelen glad te houden. Dit voor jaar komt Gillette met de bijhorende scheer- gel Gillette Satin Care. Want glad alleen is .TV- /A/W Ontsierende haartjes op het lichaam moeten snel, gemakkelijk en pijnloos verwijderd kunnen worden. niet meer genoeg voor de vrouw van nu. Een satijnzachte en soepele huid is een must, maar dan wel graag snel, veilig en goed verzorgd. Gillette Satin Care Gillette Satin Care scheergel verschilt dui delijk van andere scheergels. Met deze vochtregulerende scheergel wordt uitdro ging van de huid voorkomen omdat de gel géén zeep bevat. Satin Care scheergel bevat in plaats van zeep zeven moisturizers en huidverzorgende bestanddelen, die es sentieel zijn bij het voorbereiden van de huid op het scheren. Bij het aanbrengen van de gel ontwikkelt zich een rijk, zachtgroen schuim dat ervoor zorgt dat het Sensor for Women scheerap- paraat soepel over de huid glijdt en op die manier eventuele snijwondjes helpt voor komen. Het resultaat is verbluffend, de huid is niet alleen glad, maar voelt ook echt soepel en satijnzacht aan. Verschillende huidtypes Niet ieder huidtype heeft dezelfde gevoe ligheid. Gillette Satin Care is er daarom in twee varianten. Extra Moisturizing Formula voor de droge/normale huid en Gentle Formula With Real Aloe Vera voor de ge voelige huid. De scheergel is heerlijk bloemig fris van geur met een sprankje musk. Beide gels zijn verpakt in een hand zame zachtgroen-paarse spuitbus, voor zien van een handige drukknop. Gillette Satin Care is vanaf mei verkrijgbaar bij supermarkten, drogisten en warenhuizen. Wim Schelle als Theo Bruintjes, Jan van Dijk als Vincent Vlugter, Tamara Laseur als Wiesje Brouwer, Jannie Fenneman als Barbara Oosthout, Herma Kamphorst als Monica Wig mans, Ciska Zwiep als Thea Timmer mans, Juanita Fennema als Lia Bruintjes. Regisseur: Bob Bron. Aan vang 20.00 uur. Zaal open vanaf 19.30 uur. De voorstelling wordt gehouden in De Praatpaal, Smitsweg 311. De entree is f 2,50 per persoon. A.j. zaterdag: Op zaterdag 13 mei organiseert Stich ting (in oprichting) Kinderhulp Tsjernobyl opnieuw een rommel markt, onder het motto: 'Door uw koop brengen wij hen hoop'. Dat ge beurt ook deze keer op het schoolplein van basisschool De Werveling, Drie- hoeksweg 16, van 10.00 - 15.00 uur. Met de opbrengst wil de stichting pro beren de levensomstandigheden van plusminus 800 kinderen in het Tsjernobyl-gebied draaglijker te ma ken, kinderen die gehuisvest zijn op schoolinternaten, verpleegd worden in het kinderziekenhuis van Gomel (Wit- Rusland) of voor ondersteuning van diverse gezinnen. Iedereen die voor dit doel nog goede verkoopbare spulletjes wil afstaan kan ze tot en met 12 mei kwijt bij de fam. Tolsma, Eikenlaan 12. (Bij geen ver voer kan dit eventueel gehaald wor den) tel. 23392. Ook kinderkleding, kinderschoenen en speelgoed voor het volgende transport is van harte wel kom. Snelle service en kwaliteit voor een scherpe prijs. Nieuwstraat Soest. De Schoof, De Engh, De Praatpaal, tel. 12527 tel. 21987 tel. 19546 Op 22, 23 en 24 augustus organiseert De Schoof een gezellige zomervakan- tie-logeer-aktiviteit voor kinderen van 8 t/m 12 jaar. Vanaf dinsdagmiddag 16.00 uur is De Schoof in rep en roer met onder andere een barbecue, 's avonds een dropping, slapen enz. Woensdag 23 augustus vertoeven we in het zwembad, we eten 's avonds weer in De Schoof en houden dan o.a. disco. Deze dag sluiten we af met een dierengeluidenspel. Na een 'rustig' nachtje slapen sluiten we het mid weekje af met een dag naar de duinen, waar we tussen de middag met z'n allen picknicken. Op donderdag 24 augustus rond 15.00 uur is het tijd om weer naar huis te gaan. Een Midweekje Schoof kost voor het eerste kind uit een gezin f 35,- het tweede kind kost f 32,50. Deze prijzen zijn inclusief eten, drinken, uitstapjes (zwembad, duinen), dropping, barbe cue enzovoort! Bij opgave moet de helft van het bedrag aanbetaald wor den. Opgeven kan tussen 9 en 24 mei, of tussen 11 en 20 juli, bij Jolanda in De Schoof, Molenstraat 142, Soest, tel. 17615. Geef je snel op, want vol is vol. Bingo Op zaterdag 13 mei wordt er in De Schoof weer een Bingo-avond georga niseerd. Deze avond zal weer bijzon der gezellig zijn. Op zich is dat al een reden om eens te komen kijken. De kosten zijn f 10,- per plank waarmee tien ronden kunnen worden gespeeld. De aanvang is 20.00 uur en vanaf 19.30 staat de koffie gereed. Multicultureel Festival voor Jongeren Zaterdag 20 mei organiseert Stichting Welzijnswerk Soest in samenwerking met het Internationaal Vrouwen centrum en de Turkse Vereniging een Multicultureel festival voor jongeren in De Schoof. Op het festival, dat om 16.00 uur begint en tot middernacht' zal duren, treden diverse artiesten op. Zo zijn er onder meer een Turkse volksdansgroep, een Marokkaanse ca baretier, een bubbling act, een Turkse band en sasmuziek te horen en te zien. Er worden ook diverse Turkse hapjes uitgedeeld. Om 21.00 uur barst er een party los met allerlei soorten muziek en rond 21.30 uur is er via een quiz een reis naar Istanbul te winnen, voor alle Nederlandse jongeren die vragen over Turkije goed moeten beantwoor den. De entree is f 5,- en je moet tussen de 16 en 23 jaar zijn. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 I Donderdag 11 mei: "Exotica" is een van die films waarbij je, bij het schrijven erover, enorm op je woorden moet passen. Een onthul ling teveel en de kijker-in-spe wordt beroofd van zijn verlangen naar sus pense. En aan spanning is in "Exotica" geen gebrek. De film is opgebouwd uit verschillende, ogenschijnlijk los van elkaar verlopende verhaallijnen. Elk verhaal kent zijn eigen hoofdrol spelers, en pas aan het slot zal duide lijk zijn welke plaats de personages in eikaars levens innemen. Een puzzel dus, een thrillerachtig verhaal. Maar "Exotica", is meer: het is een hernieuwde poging van regisseur Atom Egoyan om de mechanismes bloot te leggen die mensen van alle leeftijden en achtergronden drijven tot het maken van contact, tot het door breken van de eenzaamheid. En op nieuw wordt duidelijk dat de moderne mens als gevolg van de visuele cultuur verworden is tot een voyeur met wei nig kansen op echt contact. In nachtclub Exotica gaat het om kij ken en bekeken worden. Er dansen mooie, schaars geklede meisjes, die tegen betaling bij de tafel van de klant een korte erotische show opvoeren. Aanraken is verboden. Eigenaresse Zoe controleert de gang van zaken in haar club vanachter doorzichtige spie gels. Zij is een afstandelijke toeschou wer bij uitstek: hoogzwanger, zonder dat ze zich aan de verwekker wil bin den, emotieloos en zakelijk. De vader (bij gratie van het contract) werkt als zoetgevooisde spreekstalmeester van de club. Een van de danseressen is Christina, een jonge vrouw die zich onschuldig geraffineerd presenteert als school meisje en in die rol telkens opnieuw geboekt wordt door Francis, belastingspecteur en vaste klant. Ter wijl de geheime motieven en onderlig gende relaties bij de personages ter gend langzaam helder worden, is bij Francis slechts duidelijk dat hij gedre ven wordt door een tragedie die een centrale plaats inneemt in zijn verle den. Het verhaal wordt doorsneden met beelden van een groep jonge men sen die breed naast elkaar lopend een veld doorkruisen. Hun aandeel valt te gen het einde van het verhaal op z'n plek; zoals alle figuren zijn ook zij on derling verbonden. Egoyan ('60) vergelijkt het schrijven en monteren van een film graag met het werk van een componist die een fuga schrijft. Het zal dus geen be vreemding wekken dat muziek een be langrijke plaats inneemt in "Exotica". Vaste componist Danna verzorgde het zwoele geluidsdecor, dat bestaat uit een combinatie van Indiase klanken en dreunende nachtclubmuziek die scherp contrasteert met Leonard Co- hens Everybody Knows. Eerdere films van Egoyan zijn o.a. "Family Viewing", "The Adjuster" en "Calendar". Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50: c.j.p./65+ f5,00. Zaterdag 13 mei: Tromboniste en zangeres Ariadne 'Akki Haak' stelde in 1991 haar eigen groep samen, waarin plaats is voor di verse muzikale invloeden, zowel van uit de jazz alsook van ver daarbuiten. De manier waarop met dit tamelijk he terogene materiaal wordt omgespron gen is echter kenmerkend voor de ei gentijdse jazz. De composities, merendeels van de hand van Akki Haak, verraden een voorkeur voor onder meer maat- en tempowisselingen en ongewone maatsoorten. Op een ander niveau zet deze plezierige tegendraadsheid zich voort in de improvisaties: het blijkt dat veel stukken na het vaak zeer ka rakteristieke thema nog alle kanten op kunnen en niet zelden tot verrassingen aanleiding geven. Zo kan het tijdens een solo gebeuren dat er vanuit de ritme-sectie een fraaie tegenstem ont staat die het verdere verloop van het stuk een overwachte wending ver leent. Dikwijls worden er enige niet al te voor de hand liggende wegen inge slagen en hachelijke uitstapjes onder nomen om weer even ongemerkt in rustiger vaarwater terug te keren. Behalve als tromboniste is Akki Haak in een aantal stukken ook als zangeres te horen. Ze gebruikt haar stem echter op een onnavolgbare wijze, die meer verwantschap vertoont met voordrachtskunst dan met vocale jazz. Door deze benadering wordt het enigszins theatrale karakter van deze muziek nog versterkt. De samenstelling van de Akki Haak Band is opmerkelijk. Saxofonist Wladislaw Podsada heeft ervaring met onder meer Rai-muziek en speelde met Afrikaanse groepen. Bas sist Tjitze Vogel is niet voor 't eerst in Artishock, maar hij functioneert hier in een muzikale omgeving waarbin nen hij nog niet eerder te horen was en bovendien blijft zijn eigenzinnige spel altijd verrassend. Pianist Burton Greene en drummer Clarence Becton kunnen terug zien op samenwerking met respectievelijk Archie Shepp en Thelonious Monk. Beide uit de USA afkomstig musici zijn echter nog altijd op zoek naar nieuwe wegen en gaan de confrontatie met nieuwe stromin gen niet uit de weg. Op papier ziet de groep er dus veelbe lovend uit en na beluistering van de CD "Aripotakia" (Schaak 01) blijkt die belofte inderdaad te worden waar gemaakt. Een goede reden om de Akki Haak Band live te gaan horen in Artishock. Aanvang 21.00 uur. Toegang f 6,-.

Soester Courant | 1995 | | pagina 31