ffjOpf) loesterberg eert oude bevrijders 14 mei Moederdag! de bedstee fQ 30 - 50 mode Maatregelen ter beveiliging verkeer Kampweg-Mercury 59,- De Drie Eiken mag tappen afwezig Dames Soesterberg moeten het afleggen tegen Irminloo Aubade LÖU de zonnebloem Galerij der kampioenen 32 hid-sti ij de rs en Eindhovenaren onthaald Badpak korting VERENIGING SOESTERBERGS BELANG Parkeerverbod Plesmanstraat? Bewonerscommissie Prof. Lorentzlaan Simon Stevinlaan Kerkdiensten Medische dienst Burgerlijke stand Hulpverlening P. Creutzberg HUISARTS ANBO-bestuur nu compleet De Linker Wang houdt regio-avond WOENSDAG 10 MEI 1995 TENNIS Sport: skiën in Soesterberg KORFBAL Woudenberg pakt titel ten koste van KVO: 9-11 MEER ZONNEBLOEM VAKANTIES STEUN ONS WERK GIRO 145 SPÜLLENHULP «f Soester Courant in Soesterberg ry^ stichting Md openbare \yfjf bibliotheek Bewonersavond van bewonerscommissie Wim Overgoor Philips dealer Sterrenberg nodigt Soesterbergers uit EHBO houdt ledenvergadering Meningen van lezers De Beste Buur Agenda s Brabanders zijn we heel wat - lis Brabanders zijn we heel wat Istvrijheid gewend, maar dit tart |le beschrijvingen. We hebben Ier drie onvergetelijke dagen ge ld, dat zullen wij als oud-strijders Soit vergeten'. let waren slechts twee van de vele Innen die vijf leden van de zo roem- jchte 101 American Airborne Divi- ,n na hun verblijf in het vliegdorp >sden. Ook hun Eindhovense gast innen, onder leiding van Jan looien waren diep onder de indruk jan het welkom, de opvang en de be- eleiding die zij van het Soesterbergse Iranje Comité mochten ontvangen, let stond helemaal niet op het pro- ramma, maar we werden door de eer Coolen benaderd met de vraag of eze oude parachutisten hier konden pringen. En toen begon een machine leens op volle toeren te draaien', al- us een stralende voorzitter Wim [oevoets. let een enorme medewerking van ko nd Ansink, commandant van de 'liegbasis Soesterberg, overste Val- 'e, commandant van het Motor Transport Groep KLu in het Kamp jan Zeist en de Luchtmachtstaf in Den iiaag werd alles in drie dagen gereali- leerd. Op bevrijdingsdag 5 mei was om 13.10 uur hun 'jump' vanuit Russische Dakota boven het j'liegveld Soesterberg Vanuit een jtrak blauwe hemel daalden deze audere heren van 72 tot 78 jaar uit het uchtruim om kort daarop veilig aan [Ie grond te komen. Helaas maakte één jan hen een fikse buiteling met gevolg len pijnlijke knie. Dokter Creutzberg ponsorde dit snel met drukverband en )ijnstillers. Captain Tomson, leider !an de krasse Amerikanen, maakte elfs een precisie-landing vlak voor et enthousiaste publiek. Middags waren ze getuigen van een Ml groots feest op het Dorpsplein en met moeite konden ze zich 's avonds hier van los maken. De aanwezigheid van burgemeester Hans de Widt die hen op de podiumwagen een welkom toe sprak, deed hen bijzonder goed. Maar hun interesse ging in het bijzonder uit naar de bevolking en weldra zag men hen overal in gesprek. Kleine kinde ren hadden hen aandacht en heel wat blonde kopjes werden door hen ge streeld. De nachten brachten de Ame rikanen door in het bungalowpark De Meijerij aan de Amersfoortsestraat dat hen gratis werd aangeboden door de eigenaar. De Eindhovense gast gezinnen kregen een goed onthaal in het Kontakt der Kontinenten. Een luchtmachtbus met chauffeur Martin Drankier zorgde dat ze tijdig op de )e bewonersvereniging van de wij ten Gemini en Mercury (Gemer) n de Postiljonschool hebben het kollege van Burgemeester en Wet- ïouders met klem verzocht de cruising van de Kampweg met de Vlercury verkeersveiliger te ma- en, in het bijzonder voor kinde en. Herhaaldelijk vinden daar {'bijna ongelukken' plaats en de bewoners vrezen dat er ernstige ongevallen, zo niet doden kunnen [worden betreurd. Om deze bange vrees het hoofd te bie- 'den hebben zij in gesprekken en brie ven alternatieven aangevoerd ter be vordering van de plaatselijke verkeersveiligheid. Het College heeft I zowel de bewonersvereniging als de r Postiljonschool schriftelijk laten we ten dat het veel nut ziet in het instellen j van een verkeersbrigade, die de kinde- J ren helpt met het oversteken. Dat is de j meest effectieve methode voor een veilige oversteek voor kinderen. De kruising ligt echter buiten de be bouwde kom en de gemeentegrens. Dat houdt in dat een verkeersbrigade niet ingesteld mag worden, zij heeft enkel bevoegdheid binnen de be bouwde kom. Er zijn besprekingen tussen de ge meenten Soest en Zeist inzake grens correcties en als die positief uitvallen zou dat kunnen leiden tot een plaatse lijke verschuiving van de gemeente grens. Dan zou het bord max. 50 km/u kunnen worden verplaatst en wordt het mogelijk een verkeersbrigade in te stellen. Het is bekend dat de gesprekken rondom grenscorrecties nog wel enige tijd in beslag zullen nemen. Om enige ongerustheid bij de bewoners weg te nemen wil men overgaan tot de vol gende maatregelen: het opheffen van de voorrangssituatie op genoemd kruispunt, het plaatsen van waarschuwingsborden en het aanbren gen van markeringen op de weg. De kosten zullen ongeveer f 700,- bedra gen. Denim gilet/jurk in zand en indigo-blauw ITO t/mmaat44i I diverse kleuren en dessins, v.a Aanbieding: Katoenen Pullovers rademakerstraat 25 - 3769 bb soesterberg j.a. de korte Het dienstencentrum van De Drie Eiken is een plaats waar men bij el kaar komt om een kopje koffie of iets anders te drinken. Vooral bij leuke aangelegenheden wordt ook wel eens het glas geheven. De Ne derlandse wetgeving stelt terecht dat in ruimten zoals het diensten centrum, zulks alleen is toegestaan indien men in het bezit is van een vergunning van de drank- en horecawet. Om eventuele moeilijkheden te voor komen heeft het bestuur via de SWOS een vergunning aangevraagd voor de uitoefening van een cafébedrijf in het dienstencentrum. De conclusie zou hieruit kunnen worden getrokken dat het dienstencentrum in een café gaat veranderen. Ter geruststelling: dat zal niet gebeuren. Het Dienstencentrum blijft zoals het altijd was, gericht op aktiviteiten van sociaal-culturele aard en het organiseren van bijeenkomsten van persoonlijke aard. Wel mag nu bijvoorbeeld een 50-jarig huwelijksfeest van een echtpaar woonachtig in De Drie Eiken in het dienstencentrum worden gevierd. Dat is niet toegestaan voor hen die niet in De Drie Eiken wonen; zij moeten dan bij een commerciülc horeca-inrichting zijn. Het voornaamste is dat men met ingang van heden daar volgens de re gels van de wet het glas mag heffen. De oud-strijders werden warm ont haald in Soesterberg. vele plaatsen van bestemming kwa men. Zaterdagavond genoten ze intens van het luchtmacht-mannenkoor en het Caroluskoor, vooral toen een voor hen zeer bekende solist als verrassing op trad. Zondagmorgen waren ze om even over tien uur welkom in het Dienstencentrum van De Drie Eiken. Koffiedrinken met de bewoners werd een geslaagd geheel en om 12.00 uur stond een oude leger Dodge voor de deur die hen naar de historische op tocht vervoerde. Het werd één groots feest voor hen en het werd nog mooier toen zondagmiddag muziek vereniging ODEON in volle sterkte hen een afscheid toespeelde. De toe gestroomde bevolking deed hen op grootse wijze uitgeleide dat zowel bij de Amerikanen als bij de, Eindhoven- aren nogal wat emoties opriep. 'We see you again', waren de laatste woor den voordat de busdeuren zich defini tief sloten en zij weer terug gingen naar Eindhoven. Oranje comité en Soesterbergers, geweldig bedankt voor deze fantastische week. Soesterbergs Belang. Bij de herinrichting van de straten in Soesterberg is het parkeren geconcen treerd in gestoken vakken. Er blijkt echter op de Plesmanstraat, het ge deelte tussen de Simon Stevinlaan en de Buys Ballotlaan, ook tegenover de vakken geparkeerd te worden. Hier door wordt op deze straat het in- en uitrijden van de vakken bemoeilijkt. Dat veroorzaakt veel overlast bij de omwonenden. Het college van B. en W. is voorne mens ter plaatse een parkeerverbod in te stellen, zodat deze problematiek af doende kan worden opgelost. De nota en de bijlage daarbij ligt van 4 mei tot 2 juni bij de hulpsecretarie op het Dorpsplein 17, tijdens openingstijden, en het informatiecentrum te Soest ter inzage. Tot uiterlijk 4 juni bestaat de gelegen heid om schriftelijk uw mening ken baar te maken. Op woensdagmiddag 31 mei, van 15.00 tot 17.00 uur, zal in het Dorpshuis gelegenheid tot in spraak worden geboden over de voor gestelde maatregelen. De bewoners van de woningen Prof. Lorentzlaan 101 t/m 179 en Simon Stevinlaan 50 t/m 80 werden onlangs schriftelijk uitgenodigd te reageren op het voorstel om een bewoners commissie op te richten. Bijna de helft heeft positief gereageerd en dat is vol gens de initiatiefnemers voldoende om daadwerkelijk gestalte aan dit voorstel te geven. De bewoners worden uitgenodigd om op woensdag 10 mei te 20.00 uur in De Hoeksteen aanwezig te zijn. De heren Pieren en Verschoor, terzake deskundig, ?ullen de nodige toelich ting geven en steun verlenen bij een eventuele oprichting van een bewonerscommissie. In de vergade ring zal een bestuur worden gekozen dat met de verdere voortgang zal wor den belast. De initiatiefnemers, mw. Kamphuis- Jansen en dhr. Corstens, hopen op een goede opkomst met een positief resul taat, dat moet leiden tot een groter woongenot. Ook wie niet op het schrijven heeft gereageerd is van harte welkom. Zondag 14 mei ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 zie Sterrenberg GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 zie Sterrenberg STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra, mmv El Shaddai uit Lopik; directe uitzending Radio Zeist Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, tel. 030-293100. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.JJVL Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467, weekend dienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het ant woordapparaat wie er dienst heeft. OVERLEDEN 3 mei: Paul Johan Daams (72), Chr. Huijgenslaan 88. Opgaven: Van Maarenplein 1. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00- 10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschap- pelyk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103 (gèref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. van 15 t/m 19 mei De collegae nemen waar. Aangezien het getal zeven de volheid aangeeft, zo heeft ook ANBO haar ze vende bestuurslid gevonden en geïn troduceerd. Het is mevrouw R. Lensink die het bestuur compleet maakt en enthousiast de schouders on der dit stuk ouderenwerk wil zetten. De Linker Wang houdt op woensdag 17 mei een regio-avond Inspiratie en Politiek. De Linker Wang is het plat form voor evangelie en politiek ver bonden met Groen Links. Het gaat deze beweging er om dat, niet de economische wetten, maar gerech tigheid, vrede en heelheid van de schepping primair onderwerp van be zinning en inzet van politiek handelen zijn. De bijeenkomst wordt gehouden in het Giordano Bruno Huis, Bir- gittenstraat 15 te Utrecht, aanvang 20.00 uur. Medewerking wordt ver leend door Ab Harre wijn, Annemiek Rijckenberg en Cor Ofman. Ab Harrewijn en de Utrechtse Groen Links wethouder Annemiek Rijckenberg zullen die avond vertellen wat hen be zielt en inspireert om vol te houden. Vervolgens zullen de deelnemers in groepjes praten over hun eigen inspi ratie, maar ook twijfels en moeite. Tenslotte worden de ervaringen plenair uitgewisseld. De avond wordt geleid door Cor Ofman. Voor nadere informatie: M. Schaafsma, tel. 03463-53111 of me vrouw N. van Dam, tel. 030-440574. Een gekneusde rib hield zondag Sander Hilkman aan de kant. De eerste heer van LTV Soesterberg zag zijn teamgenoten met 6-2 van Irminloo 2 verliezen. Eugenie Plekkepoel kreeg geen vat op haar tegenstander en verloor met 7-5, 6-3 en Mildred Klinkenberg werd weggespeeld (6-1, 6-1). Winst was er wel voor Marco Verhaar die zich thuisvoelde op de Mateco-baan in Ermelo. Invaller Ingmar Koridou kwam in de eerste set tekort (6-4), krabbelde sterk terug (3-6), maar kon onvoldoende pressie uitoefenen om de partij naar zich toe te trekken: 7-5. De dames konden hun ongeslagen sta tus in het dubbelspel niet vasthouden en waren kansloos: 6-2, 6-2. Het tweede winstpunt werd in het heren- dubbelspel geboekt Verhaar en Koridou pakten de eerste en de derde set. Dat Klinkenberg een slechte dag had, bleek ook in de eerste mix. Koridou kon niet verhelpen dat Soesterberg met 6-1 en 6-1 van de baan werd ge mept. In de tweede mix van Plekkepoel en Verhaar ging het aan vankelijk beter. De eerste set werd nog gewonnen met 6-3, daarna ging het licht uit. LTV Soesterberg speelt zondag tegen Nijkerk dat met 7-1 van Irminloo won. Inmiddels is het skiseizoen ten einde. Na de wedstrijd in België kan men te vreden op het afgelopen seizoen te rugkijken. Onder leiding van hoofd trainer Stephan Zoetelief werd dit jaar vooral met jongeren een aantal grote successen geboekt. En dan te beden ken dat men voor het eerst op interna tionaal niveau mee ging draaien. Groot vertrouwen is er in de achtjarige Aranka van der Wal uit Den Dolder. Zij sleepte de ene na de andere prijs weg met als hoogtepunt het winnen van de nationale seriewedstrijd waarin ze driemaal goud behaalde. Datzelfde geldt voor Robin en Quintas de Groot uit Soest, die eveneens een uitstekend seizoen draaiden. Verder de zevenjarige Guus Smorenburg uit De Bilt, die in een afsluitingswedstrijd in Soesterberg overtuigend goud won. Tenslotte Maaike en Nina Smoren- burg, die respectievelijk goud en zil ver in hun leeftijdscategorie opeisten. Inmiddels is de zomerpauze ingegaan. De trainingen worden in september hervat. Met de komst van getalent eerde kinderen hoopt men het volgend seizoen andermaal grote successen te behalen. Luxe lingerie een Moederdaskado De nieuwste uitvinding "de zachte beugel!" (maat 70A t/m 90D) Rademakerstraat 11-13 - Soesterberg Telefoon 03463 - 518 45 Gratis parkeren voor de deur! Tijdens een fel gespeelde wedstrijd tussen de nummers 1 en 2, heeft Woudenberg met 9-11 gewonnen van KVO. Woudenberg werd daardoor kampioen. Een felle start van Woudenberg resul teerde al snel in een 1-4-voorsprong, terwijl met rust de stand 3-7 was. Daarna bleef de voorsprong voor Woudenberg gehandhaafd. Als KVO dichterbij kwam, liep Woudenberg weer verder uit. Uiteindelijk werd de eindstand 9-11. Overige uitslagen: KVO 2-Woudenberg 3 12-14, Fortis 2-KVO 3 4-20, KVO 4-Desto 3 7-12, Altius Al-KVO Al 12-10, KVO Cl-Arena Cl 3-1, TZ Dl-KVO Dl 2-1, Odik E2-KVO El 0- 1. Postbus 2100, 4800 CC Breda Telefoon (076) 60 20 60 kringloopcentrum Telefoon 18730 De Schans 20, 3764 AX Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-18.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 BC Badso heeft onlangs met vier teams deelgenomen aan de zogenaamde VJC-Jcugd, georganiseerd voor badmintonverenigingen uit de regio. Na een aantal spannende wedstrijden werden twee teams van Badso kampioen. Het zijn team 2 met Eny Tammer, Ruud Stechwey, Petra Creutzberg en Michelle Waddell en team 4 met Marieke Jansen, Pauline ten BrinkeCarla Evers, Denisc van Ooijen, Josclicn Jacobs en Danielle Steeman. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel.(02155) 21841. Alb. Cuyplaan 202, 15210 Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17B, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463 - 52017. maandag 14.00 - 17.00 uur woensdag 10.00 - 12.30 uur 14.00 - 17.00 uur vrijdag 14.00 - 17.00 en 18.00 - 20.00 uur Op donderdag 18 mei houdt de Bewo ners Commissie Soesterberg een Bewonersavond in De Hoeksteen. De aanvang is 20.00 uur. De commissie doet bij die gelegen heid. verslag van gepleegde aktiviteiten. Ook een financieel over zicht komt aan de orde. Vervolgens wordt voorgesteld goedkeuring te ge ven aan de samenstelling van een ge wijzigd bestuur bestaande uit de heer Koevoets voorzitter, de heer Prins vice-voorzitter en de heer Van Stein secretaris. Vervulling in de vacatures De Heybergh en het zogenoemde Carolusplein wordt gezocht. Ook kan men een toelichting van de Federatie Huurders Overleg Soest tegemoet zien. De avond zal ook worden bijge woond door bestuursleden van de Woningbouwvereniging St. Joseph. officieel (ook diverse andere merken) Verkoop en reparatie van audio-, video- en huishoudelijke apparatuur. Geopend vanaf 10.00 uur. Maandag de gehele dag en woensdagmiddag gesloten. Sterrenberg viert deze week feest. Niet alle zaken worden in besloten kring gevierd. Ook de inwoners van Soesterberg zijn welkom. Zo komen zij met hun muziek- en zanggroep op donderdag 11 mei naar de Drie Eiken, aanvang 14.00 uur. Za terdag 13 mei is men vanaf 10.30 uur welkom in de feesttent op het voetbal veld. Via rondleidingen kan men ach ter de schermen kijken. Tenslotte is men op zondag 14 mei om 10.30 uur welkom in de kerkdienst die ook in de feesttent wordt gehouden. De EHBO, afdeling Soesterberg, houdt op donderdag 11 mei om 20.00 uur in het Dorpshuis haar Algemene Ledenvergadering. Diverse verslagen van het verleden en de toekomst staan op de agenda. Een altijd verrassende rondvraag is het laatste onderwerp van de vergadering, waarvoor alle leden zijn uitgenodigd maar ook belangstellenden welkom zijn. Woensdag 31 mei wordt het 50-jarig jubileum van Humanitas Eemland ge vierd. Ter gelegenheid hiervan zoeken wij de 'Beste Buur' van de regio. Heeft u een bijzondere buur? Schrijf dit aan Humanitas, t.a.v. dhr. G. Stekelen burg, Generaal Winkelmanstraat 134, 3769 EH Soesterberg. De huldiging van de Beste Buur geschiedt op 31 mei a.s. G. Stekelenburg. Woensdag 10 mei 20.00 Bewoners Lorentzlaan, Hoek steen Donderdag 11 mei 09.30 aquarellen, De Tuin 14.00 koor/muziek Sterrenberg, Drie Eiken 20.00 concert feesttent, Sterrenberg 20.00 EHBO, Dorpshuis Zaterdag 13 mei 10.30 open dag, Sterrenberg 15.30 KVO I-Elburg I, KVO-terrein Zondag 14 mei 10.30 kerkdienst feesttent, Sterren- berg Maandag 15 mei 12.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest Opgaven voor de agenda: tel. 51252.

Soester Courant | 1995 | | pagina 33