Soest 50 jaar geleden 'Van Dolle Dinsdag tot het Blikken Tijdperk' •f.ü* Kissebiss WOENSDAG 10 MEI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG 10 IV moederdag] TIP woensdag 10 mei 1995 A K T U E E L OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST h b IL V ijiii Commissie wil Notities uit het oorlogsdagboek van Marinus Brouwer 4 Mei 1945 Regenachtig weer. 's Morgens in de rij voor het Zweedse Rode-Kruisbrood. Geruchten doen de ronde dat de sper tijd verkort is. Men mag nu van vier tot negen op straat. Een jongen in de rij krijgt ruzie met een agent. 5 Mei 1945 's Nachts is het erg rumoerig op straat. Je hoort mensen lopen. Ik weet niet wat er aan de hand is. Eerst denk ik dat het Hollanders zijn, maar daar is het lawaai te hard voor. 's Morgens komen we het al vroeg te weten: "Weet u het al? Duitsland heeft gecapituleerd! Vannacht om twaalf uur is het doorge komen." We kunnen het haast niet geloven. Ik kleed me vlug aan en ga wat aan de weg kijken. Daar is het echter rustig. Tegen een uur of acht wordt het druk ker. Sommige mensen lopen al met oranje op. Ook worden er speldjes verkocht. Hier en daar duikt zelfs een vlag op. Maar de Duitsers lopen nog vrij rond. Speldjes moeten afgedaan worden, vlaggen worden van de mast gerukt. Zelfs pikken ze nog mensen op om hun kanonnen in stelling te bren gen. Veel mensen zijn teleurgesteld. Zou den de Tommy's dan nooit komen? Zo gaat de dag voorbij, 's Avonds tegen een uur of zes komt er een klein jager tje over. Er wordt niet geschoten. Het blijft wat rondcirkelen en verdwijnt achter de bomen. Het is op een wei land geland. Een paar Canadezen stappen eruit en gaan met een hoge Mof naar Amersfoort voor besprekin gen. 's Avonds om zeven uur naar het lof. Daarna gaan veel mensen naar het vliegtuig kijken. 6 Mei 1945 's Morgens H. Mis uit dankbaarheid. Er gaan geruchten dat de vlag vanmid dag om vier uur op de toren zal ver schijnen. Veel mensen geloven het niet, want de Moffen patrouilleren nog door de straten, met het machinege weer in de aanslag. Om twaalf uur roept iemand: "De vlag is er!" We kijken allemaal naar de to ren en jawel hoor, het is zo. Na vijf volle jaren wappert eindelijk weer eens de Nederlandse driekleur! 's Middags gaan we naar het gemeen tehuis. De oude burgemeester wordt ingehaald. Een paar Moffen houden voor het gemeentehuis de wacht om de orde te handhaven. Om te laten zien dat ze er nog zijn, rijden ze met een auto met een Duitse vlag erop door de straten. Onderweg kom ik een paar Duitsers met paard en wagen tegen. Ze vragen wat er aan de hand is. "De Krieg is af gelopen!" roepen de mensen, maar ze willen het niet geloven. We lopen maar vlug weg, want je weet nooit waartoe ze nog in staat zijn. Het is mooi om te zien. Langs de weg allemaal vlaggen, kinderen met feest- mutsjes op en en vlaggetjes in hun hand. Iedereen loopt met oranje op en is uitermate verheugd. Vanavond zet ten we de vrede in met een paar extra sneden wittebrood. Tsjonge, het gaat de goede kant uit. Over een poosje hebben we weer volop te eten. Je kunt het bijna niet geloven. 's Middags en 's avonds worden er al kranten gevent. Die waren al in Sep tember 1944 gedrukt, omdat ze toen al dachten dat de vrede zou komen. He laas, ze hebben ze nog praktisch een goed jaar moeten bewaren en verber gen. Wie had toen een vermoeden dat het nog zo lang zou duren? Gelukkig denken we niet meer aan de tijd die voorbij is. Het is vrede en vrijheid, en vrij zijn we wel! Ongelooflijk! Van daag vergeten we gewoon dat we nog honger hebben. We blijven tot 's avonds op. 7 Mei 1945 DE TOMMY'S KOMEN! 's Morgens vroeg Rode-Kruisbonnen ingeleverd. Daarna aardappelen voor de Don Bosco-keuken gehaald. Men zegt dat de Tommy's komen; om een uur of twaalf zullen ze hier zijn. Om half elf komt er een motor en een auto over de straat. De soldaten die erop zitten dragen een licht-bruin uniform. Ik denk dat het soldaten zijn van de Organisation Todt, maar later blijken het Canadezen te zijn. Om twaalf uur komen er meer en vol gen er tanks, auto's en motoren. Veel mensen stellen zich op langs de straat en wuiven onze bevrijders toe, tevens vragend om sigaretten. Zo gauw ie mand van de soldaten sigaretten uit gooit werpen de mensen zich met z'n allen op de grond om ze te bemachti gen. Meestal komen de sigaretten er half kapot onderuit. Afijn, men heeft weer iets te roken en nog wel goeie ook. Daar doet men alles voor. De mensen kijken verwonderd naar het materieel. Opeens stopt er een jeep. Die wordt meteen door de men sen bestormd. Ik rijd een eindje mee en probeer een Engels woordje op te vangen. Opeens zegt een van de solda ten: "Get out, get out!" Ik denk bij mezelf: dat kan ik vlug vertalen, het zal dus nog wel meevallen, 's Middags gaan we naar Soestdijk. Daar trekken veel tanks voorbij. Het is een drukte van heb ik jou daar. Ik krijg een paar biscuitjes en die gaan erin als koek. Dik brengt een busje soep mee. Ook verzamelen we het verduistering spapier. Daar maken we 's avonds een vreugdevuur van. Tot een uur of vijf blijven we in Soestdijk, daarna gaan we wat eten. Dat is nog niet veel, maar we schieten op. We maken ons illusies en proberen uit te rekenen wanneer we weer volop brood kunnen eten. Na het eten gaan we weer op pad. Mensen lopen hossend door de stra ten. Iedereen loopt mee: arm en rijk, jong en oud. Allen voelen zich nu vrij en daar kan men maar niet genoeg van krijgen. Voor ieder huis van een N.S.B.-er wordt even gestopt om onze gevoelens even te koelen door het zin gen van verschillende vaderlandse en anti-N.S.B.-liedjes. Om elf uur wordt het vuur aangestoken door twee En gelse piloten, die hier enige tijd zijn ondergedoken geweest. Dat duurt een uurtje. Daarna gaan we gauw naar huis, want het is al laat. Onderweg zien we een legerauto stil staan. De soldaten zijn bezig de verduisterings- kappen voor de lampen eraf te schroe ven. In een ogenblik van tijd scharen zich veel mensen rond de auto, ze vra gen handtekeningen. Ik geef ook mijn boekje en de soldaat schrijft er zijn naam in. 's Nachts om half een gaan we naar bed. We zijn doodop! We dromen van grote broden, heerlijke groenten en lekker gebraden vlees. Wat zullen we smullen, over een poosje. Je kunt nu weer rustig gaan slapen zonder opge schrikt te worden door het schieten van een geweer of door het ge schreeuw van een Duitser. Je hoort geen vliegtuig meer in de lucht. Je hoeft niet meer bang te zijn voor be schieting. Alles is in volle rust, ieder een wil daarvan genieten. Men voelt zich weer vrij 8 Mei 1945 Overdag trekken veel Tommy's door de straten. Ook vallen er enige sigaret ten. Verschillende N.S.B.-ers worden opgehaald, o.a. Lomme. Nieuws: Capitulatie van geheel Duits land. 9 Mei 1945 's Morgens voor melk naar de Eem, maar ik mag er niet door van de Tom my's. Er liggen nog Moffen. Overdag trekken er veel Canadezen door. 's Middags worden een paar meiden die met Moffen hadden gelopen opge bracht. Achter het gemeentehuis wor den ze kaal geschoren, na eerst aan een verhoor te zijn onderworpen. Als we daar bij het gemeentehuis staan, stappen een paar van die moffen meiden parmantig door de straat. Ze doen alsof ze van de prins geen kwaad weten. "Grijp ze," roepen de mensen, en onmiddellijk vliegen er een paar op af en slepen ze mee. Het haar eraf, klodder rode menie over het hoofd en het is klaar. Ik vind 's middags nog zes goede sigaren. 10 Mei 1945 's Morgens om half zes trekken er veel Duitsers door de straten. Ze moeten hun wapens gaan inleveren. Ook van de Eng trekken ze met hun kanonnen weg. Het is prachtig om te zien: de een met een oude fiets, de ander met een karretje. "Eindelijk hoepelen ze op," zeggen de mensen. Overdag trekken er veel Tommy's door. 11 Mei 1945 Ik help de zusters met het schoonma ken van hun gebouw. Het is daar een rommel van heb ik jou daar. Oude bedden, stro, flessen, pakken, kortom, je ziet er van alles. De Moffen hebben de ruiten met een of ander zwart spul ingesmeerd. Dat moest het verduisteringspapier vervangen. Het gaat er moeilijk af. We proberen hei eerst met zeepsop, maar de ruiten blij- ven nog even zwart als tevoren. Er is maar één oplossing: met een scherp voorwerp de verf eraf halen. Dat gaat heel best, alleen duurt het wel een beetje lang voordat je een ruit schoon hebt. Eerst moet het gebouw schoon gemaakt, daarna gaat men aan de scholen beginnen. Op Soestdijk, bij het paleis, is het ont zettend druk. Duitse soldaten trekken gepakt en gezakt in lange rijen voor bij. Een eind verderop, ergens in een wei, moeten ze hun bagage achterla ten en kunnen ze zonder iets weer ver der trekken. Van alles staat er in de wei: auto's, fietsen, tanks, etc. We vra gen ons af wat de Canadezen met al die spullen gaan doen. Ook de Canadezen trekken voorbij. We lopen langs de auto's en proberen nog iets los te krijgen. Dik had het ge luk van een Canadees een kom goeie thee te krijgen, dat is wat anders dan lindenthee! 's Avonds staan we in de rij voor voedselpakketten. We krijgen een sloop vol biscuit, omdat we met z'n elven zijn. Dan nog allerlei soorten blikgroenten en worstjes. Wat zullen we smullen! Daarmee begint het blik ken tijdperk. (Slot.) Uitgave: Gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 02155 - 93 459 93 460 5. Voorstel 95-52: 6. Voorstel 95-50: 7. Voorstel 95-51 8. Voorstel 95-54: 9. Voorstel 95-55: RAADSVERGADERING De gemeenteraad vergadert op donderdag 18 mei om 19.30 uur in het gemeentehuis. Agenda: 1. Spreekrecht.' 2. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 16 maart 1995. 3. Ingekomen stukken en mededelingen van de voorzitter. 4. Vragenhalfuurtje. Vaststellen jaarrekening 1994. Het vaststellen van de inkomsten en uitgaven van Trema '87 over 1994. Meerjarenprogramma Rijksmonumenten. Intentieverklaring uitvoering milieubeleid chemische industrie, tot het toepassen van de procedure art. 19 WRO voor de woningbouw op de gronden van 't Driftje. Agenda en stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum (hal gemeentel- huis). Spreekrecht publiek a. De totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het inspreken vindt voor afgaande aan de behandeling van het betreffende agendapunt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. b. Het spreekrecht (één termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling van notulen, mede delingen, vragenhalfuurtje en bij voorstel tot benoeming van personen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raadscommissie(s) de moge lijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar gebruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij ons college een gewijzigd voorstel heeft verzonden, danwel schriftelijk een reactie heeft verzonden op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. e. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 12.00 uur op de dag voorafgaande aan de vergaderdatum van de raad bij het kabinet van de burgemeester schriftelijk of telefonisch gemeld worden. ONTWERP-BESCHIKKINGEN WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend, dat bij de afdeling groen en milieu ter inzage ligt de ontwerp beschikking ex artikel 8.22 Wet milieubeheer (actualisering vergunning) van: l. Menning b.v. Industrieweg 39 Soest. Het betreft het actualiseren van een vergunning voor een inrichting voor het lakken en mof felen van metalen, tdet voornemen bestaat om positief op deze vergunning te beschikken. Aan de desbetreffende vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. De ontwerp-beschikking en de daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 10 mei tot 24 mei 1995: - in het gemeentehuis, kamer 2.29 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur - in de bibliotheek Albert Cuyplaan, tijdens de openingsuren. Gedurende deze termijn kan een ieder gemotiveerde SCHRIFTELIJKE BEDENKINGEN te gen het ontwerp van de beschikking inbrengen bij het gemeentebestuur (Postbus 2000, 3760 CA Soest). Deze worden mede ter inzage gelegd. Wanneer de indiener van bedenkingen daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk tegelijkertijd met de bedenkingen bij het gemeen tebestuur worden ingediend. Een ieder kan ook MONDELING in persoon of bij gemachtigde BEDENKINGEN inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, waarbij de vergunningaanvrager eveneens wordt uitgenodigd. U gelieve daartoe desgewenst vóór 17 mei 1995 een afspraak te maken. BEROEP tegen de beschikking kan later, behalve door de vergunninghouder en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn bedenkingen heeft inge bracht, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkin gen in te brengen, dan wel de beschikking straks afwijkt van het ontwerp. Voor nadere inlichtingen: afdeling groen en milieu, tel. 02155-93593. VERLEENDE KAP VERGUNNINGEN AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 27 april 1995 tot 4 mei 1995 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen. Perceel: Betreft: Colenso 132 1 berk Heuvelweg 34 1 boom Steenhoffstraat 77b 1 lijsterbes Apollo 149 aantal berken en 1 grove den Molenstraat 4 bomen Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen en milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 93709. RECTIFICATIE: De volgende aanvragen zijn op 11 april 1995 binnengekomen en per abuis niet gepubliceerd: Hartmanlaan 54 1 conifeer Ferd. Huycklaan 16 1 berk Eventuele bezwaren kunnen worden ingediend tot 16 mei 1995 bij de afdeling groen milieu. MELDINGEN (Art. 8.40) WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van de gemeente Soest maken bekend dat zij de volgende meldin gen in het kader van de Wet Milieubeheer hebben ontvangen: Besluit houtbewerkende bedrijven milieubeheer Willem Stuutlaan 10, Soesterberg (EFJE Interieur- en tentoonstellingsbouw b.v.) Tegen de melding kan geen bezwaar worden ingediend, genoemde instelling zal aan de algemene voor schriften, bij de desbetreffende algemene maatregel van bestuur gesteld, voldoen. De desbetreffende stukken kunnen gedurende de maand mei 1995 worden ingezien in het gemeentehuis, kamer 2.29, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Inlichtingen: afdeling groen en milieu, tel. 02155-93593. Praten met B. en W. voor de wijken Overliees en Klein Engendaa) Onder het motto "Praten met Burgemeester en Wethouders" wordt dinsdagavond 16 mei in de Vijverhof, Klarinet 39, een bijeenkomst gehouden. Deze avond is speciaal bedoeld voor de inwoners van de Wijken Overhees en Klein Engendaal. Globaal betekent dat het gebied dat begrensd wordt door de Wieksloterweg O.Z. en W.Z., de Biltseweg, de Koningsweg en de spoorlijn Soest-Den Dolder. Het voltallige college van burgemeester en wethouders is die avond van 20.00 uur tot circa 22.00 uur aanwezig om te horen wat er aan vragen, opmerkingen, wensen of kritiek leeft onder de inge zeten van deze wijken. Voor de pauze heeft de bijeenkomst het karakter van een forum onder leiding van burgemeester J. de Widt. De collegeleden zullen trachten de vragen zoveel mogelijk direkt te beantwoorden. Soms zal een definitief antwoord pas later kunnen worden gegeven. Om die reden wordt van het gedeelte voor de pauze een verslag gemaakt. Ieder aanwezige die zijn of haar naam op de presen tielijst zet, krijgt het verslag met de antwoorden na verloop van tijd thuis gestuurd. Na de pauze bestaat de gelegenheid om op ongedwongen wijze persoonlijk met de leden van het college te spreken. Het college wordt na de pauze bijgestaan door enkele ambtenaren. Voor inwoners uit de wijken Overhees en Klein Engendaal die nog maar enkele maanden in de gemeente Soest wonen is deze bijeenkomst een uitstekende gelegenheid om kennis te maken met het gemeentebestuur. BESLUITEN B. EN W. d.d. 2 MEI 1995 COMMISSIE VOOR DE BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN De voorzitter van de Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften bestemd voor de gemeen teraad maakt bekend dat deze commissie op vrijdagmiddag 19 mei 1995 in een openbare zitting de indiener van het hieronder vermelde bezwaarschrift in de gelegenheid stelt zich te doen ho ren. De zitting vindt plaats in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1De op het bezwaarschrift be trekking hebbende stukken liggen in het Infocentrum voor belanghebbenden ter inzage op werkdagen van 08.00-17.00 uur. 15.30 bezwaarschrift tegen het besluit van de gemeenteraad tot het niet nemen van een voorbe- reidingsbesluit voor een perceel, gelegen aan de Dorresteinweg, sectie G, nummer 5600. BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: 1plaatsen van een kunstwerk ("De verdwenen zaag") in de vijver op de hoek van de Dalweg en de Koningsweg. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 2. verbouwen en uitbreiden van een woonhuis, Koninginnelaan 74. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 11 mei 1995 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. INGEDIENDE BOUW AAN VRAGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS BETREFT INGEDIEND Chr. Huygenslaan 110 (95236) plaatsen van een dakkapel 24-4-95 Goudvink 6 (95237) plaatsen van een dakkapel 24-4-95 Kampweg 74 (95196) uitbreiden van een woonhuis 28-4-95 Kastanjelaan 63 '(95246) bouwen van een serre 27-4-95 Koninginnelaan 20 (94342) vernieuwen en het vergroten van een bijgebouw 27-4-95 Schaepmanstraat 50 (95140) uitbreiden van een woonhuis 24-4-95 Schoutenkampweg 97 (95097) het uitbreiden van een woning 26-4-95 Soesterbergsestraat 79 (95169) bouwen van een pergola/afdak en het plaatsen van een vitrine 25-4-95 Soesterbergsestraat 150 (95243) uitbreiden van een keuken 27-4-95 Spinet 62 (95239) plaatsen van een prieeltje 25-4-95 Torenstraat 6 (95234) plaatsen van een dakkapel 24-4-95 Zuidergracht (ong.) (95046) bouwen van een bedrijfshal met kantoor 24-4-95 Zuidergracht (ong.) (95235) bouwen van een middenspannings- ruimte 24-4-95 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Periode: 27 april tot 4 mei 1995 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Middenlaan 3 Isaacstraat 17 Di Lassostraat 51 Hildebrandlaan 12 Eigendomweg 96 Gerrit v.d. Veenstraat 50 Prins Hendriklaan 44 Amersfoortsestraat 68b Christiaan Huygenslaan 36 Bonifaciusstraat 18 Betreft: 2 coniferen 1 pinus 1 berk 1 kastanje 1 berk en 1 populier 1 blauwe ceder 1 ceder 1 eik 3 dennen, l berk en 1 hulst 1 ceder ONDERWERP Verzoek van de Stichting Nationaal Dachau-Monument om een bij drage in de kosten voor het op richten van een nationaal monu ment in het Vondelpark. Bouwen Koninginnelaan 100 Definitieve toewijzing bedrijfs terrein Nieuwegracht 2 Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen zes weken na deze bekendmaking schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA, te Soest. BESLISSING Bijdrage van f 100,- verleend. 1. Na heroverweging niet akkoord met bedrijfsbebouwing achter de woningen Koninginnelaan 94a en 94b. 2. Aanvrager berichten. 1. Akkoord met lijst van defini tieve kopers, met dien verstande dat de firma's Duyst, V.d. Grift, V. Asch, De Winter, Gros, V.d. Heuvel, Wennekes, Elbertse eerst toestemming van het college dienen te verkrijgen voor wat betreft het gebruik van de achter te laten terreinen/panden. 2. Met in achtname van het gestelde onder 1, Asbo berichten. BOUWPLAATS Beetzlaan 17 (95060) Eigendomweg 57 (95053) Ereprijsstraat 62 (95165) Isingserf 10 (95197) Johannes Poststraat 33 (95214) Klaarwaterweg 53 (95010) Spinet 74 (95202) Stemerdingweg (ong.) (94550) Valeriaanstraat 130 (95213) Van Weedestraat 11-13 (94600) BETREFT VERZENDDATUM uitbreiden van een berging 27-4-95 uitbreiden en veranderen van een woonhuis 27-4-95 plaatsen van een dakopbouw 27-4-95 bouwen van een serre 27-4-95 uitbreiden van een woonhuis 27-4-95 aanbouwen van een serre 27-4-95 bouwen van een berging 27-4-95 bouwen van een bedrijfsgebouw 27-4-95 plaatsen van een tuinhuisje 27-4-95 verbouwen en uitbreiden van een winkel met bovenwoning 27-4-95 moederdag Steenhoffstraat Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na deze publicatie worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. "Voorlopig meer een een discussie," zo kens Visser, raadslid voor G PS, vorige week he voorstel over de keri uiteindelijk met het noi en minnen Soest in d jaren financieel "gez zien te maken of te h< gens Visser gaat het meer om kerntaken meer zij, maar om "oi zuinigingen". Een flink deel van de coi ABZ schitterde vorige w< delijk als gevolg van de feestelijkheden - door af dens de "eerste lezing" d aan het kerntakenvoorst W. wijdde. Van de fracti D66 en Gemeentebelanj maal niemand kome Slechts één van de "geti lingen - de stichting Vormingsonderwijs - m gelegenheid gebruik on pleiten voor handhaving die voor godsdienstond vensbeschouwelijke vo openbare scholen (10 r College wil afschaffen maakte het pleidooi i Blaauw echter niet, al v College-bevriende zijde Günther Plomp) aanged betere "motivering" van len, die volgens somm gefundeerd lijken te zijr Vervolgens begon de c gewekt te kissebissen O' stelde bezuinigingen. Vi stelde dat de discussu ten-deuren in de klanl mist was ingegaan - wil onaangetast laten, betu ging van de leges en di van het ambtelijk ap] 1999 resp. 700.000 gulc joen moeten opleveren, zich o.a. tegen vermin voorlichting via zijn tri Hoogt, tegen de bezu brandweerpreventie, 1 onderwijs en nog wat wat hem vooral dwars nier waarop het College maakt van de inspraak ambtelijke kringen. "Z naren krijgen geen anl hield hij burgemeester "U moet toch echt met dediging komen." Geen dogma's Jan Pieter Lokker (C Visser zeurde, omdat 1 als de coalitiefracties klankbordgroep had maar toen ook niet mei stellen was gekomen. ging het niet om een 1 een politieke discussi meentelijke kemtake liggen niet voor eeuwi tot dogma's verheft koi ten. Het is alleen ni waar de burger behoi Hij constateerde dat er perioden voortdurend centen zijn gelegd: "E heilig, toen het milieu, ligheid, en alles moe 'geïntegreerd'..." Het meeste voorstellen pr Lokker, maar ook hij 1 zijn twijfels bij de 50 W. op de brandpreven nigen. "We zijn nog b< wikkelen, dan moet ji beschikbaar stellen, niet uitkleden als je v ikke winter wordt?" Wiebe Meilof (GPV), van ziekte weer teru; loopgraven, stond no geflopte discussie klankbordgroep, w: poosje leiding had g stateerde ook daarin gebrek aan motiver het uiteindelijke mei uiteindelijk toch op College was gescho\

Soester Courant | 1995 | | pagina 4