18 MEI: INFO-DAG adtst«JiS y BIJ DONKER IS VEEL TE ZIEN Sterrenberg-muziek in Drie Eiken SOE Hervormde Is de JOP VARIAl Tennissers kansloos tegen koplopers van Nijkerk: 0-8 Nieuw contactlenssysteem twee weken gratis bij Donker Foto's feestweek te koop ÜT Nieuws van de bibliotheek WOENSDAG 17 MEI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 1( Meningen van lezers Soest 5-8 mei 1995 Vuurwerk Koe ontsnapt aan slachtfeest Jromfietser gewond jij aanrijding Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant TENNIS Monovision rekent af met lees- en dubbelfocusbril Soesterberger moet rijbewijs inleveren Snelheidscontrole op de Kampweg Auto gestolen op Meidoornweg Acuvue* Monovision. De leeslens die u altijd al zocht. brillen - contactlenzen SMITSWEG 30 - 3765 CT SOEST TELEFOON 02155 - 1 86 26 e kogel is door d Rommelmarkt in Carolusschool Themamorgen PCOB Motorspektakel Italdag 95 ruimte. Baten voor bouw van muziektempel Dag van de muziek ook in Soesterberg Ultice Dulci valt in de prijzen Alleen achterblijven... en wat nu? stichting openbare bibliotheek Nieuwe aanwinsten "Nooit meer een voet in Duitsland, nooit meer!" had A.J. uit Israël ge zegd, toen hij als enige overlevende van een grote familie uit de Holocaust kwam. En nu staat hij hier op het marktplein van Soest (DL) in gezel schap van Duitse vrienden. De vol gende dag zal hij, op hetzelfde gymna sium waarvan hij in '33 is weggejaagd, met Duitse jongeren in dialoog gaan. Ook heeft hij de uitnodiging van zijn geboorteplaats geaccepteerd om, als ere-gast, de officiële herdenking op 8 mei bij te wonen. Die ommekeer in denken is in de jaren '70 gekomen, tijdens het bezoek van een SPD-delegatie aan Israël. De daar uit ontstane kontakten en vriend schapsbanden hebben A.J. alweer meermalen in Duitsland terug ge bracht. Staande naast A.J. verhaalt een Soes- ter over de diaspora van zijn Joegoslavische schoonfamilie. Sinds het uitbreken van de oorlog is die fa milie nog éénmaal kort bijeen ge weest: in Hongarije. Van de twee Joegoslavische jongens die de Soester geruime tijd in zijn gezin opnam, is er één sinds zijn terugkeer naar Bosnië spoorloos. De ander is onlangs opge doken in Zagreb, sinds kort ook oorlogsgebied. Op het marktplein ook een groepje Belgen: oud-militairen die, na de ont manteling van de Belgische leger basis, besloten om voorgoed in Soest te blijven wonen. Deze stad heeft, met 61 nationaliteiten in huis niet voor niets een lange geschiedenis van inter nationale gezindheid en goed geïnte greerde minderheden. Zo ook in 1933, toen honderden joden er hun eigen sy nagoge hadden... Nu vullen hun namen de lange lijsten met oorlogsslachtoffers. In hun geval veelal voorzien van sterfhuizen als Auschwitz, Dachau of (nog gruwelij ker) de vermelding 'met onbekende bestemming vertrokken'. De lijsten zijn opgehangen in een oude Soester schuilbunker, waar nu de nazi-terreur in volle omvang is zichtbaar gemaakt. Niet alleen de joodse burgers, dwang arbeiders, krijgsgevangenen, verzets mensen of gebombardeerden worden er herdacht. De nagespeelde ondervra ging van een Joegoslavische asiel zoeker en de door Soester kunstenaars afgebeelde gruwelen in Ruanda con fronteren je indringend met de oorlogsslachtoffers van vandaag. Voor wie de bunker niet confronterend genoeg vindt heeft Soest een termi nale opschrikker: een theaterpro ductie, gebaseerd op oorlogs fragmenten, door de groep 'Stage'. Volgens het programma-boekje opge dragen aan 'de theatergroep van de voormalige joodse gemeente Soest.' Een uur voor de eerste van vier voor stellingen plaatsvindt blijken alle plaatsen uitverkocht. In het oorlogspuin van de, maar ge deeltelijk gerestaureerde, Alt St. Thoma kerk maken de staccato-pas sen. van de SS-ers bevelen overbodig, spelen buren een Judas-rol, hebben smekenden geen stem en burocraten geen gehoor. Het stuk is zeer sober vorm gegeven en de scènes zijn kort. Toch is de indruk van intimidatie en angst zo levensecht dat het publiek als bevroren aan zijn stoel zit genageld. Na afloop drommen spelers en pu bliek voor de kerk samen. De beklem ming is groot en lange tijd is niemand tot praten of vertrekken in staat. Een dag later, op de terugweg naar Nederland, overspoelen vlagvertoon, vliegshows en veteranen-parades mij als een onwaarschijnlijke folklore. Natuurlijk, dankbaarheid jegens Ca nadezen, Engelsen, Amerikanen, Po len en Nederlandse verzetsstrijders is terecht en ook na 50 jaar niet overdre ven. Maar de viering van een bevrij ding is meer dan feest vieren met bevrijders. Over vrijheid is de afgelopen weken zo veel gesproken en zo weinig ge zegd. Op de gedenkwaardige woorden na die onze koningin eraan wijdde. Steekt in alle grappen over Nederland, dat consequent 50 jaar achter loopt, misschien toch een kern van waar heid? Is onze gedachtenvorming over vrede in de mei-dagen van 1945 blijven ste ken? Of zijn wij eindelijk klaar voor een dialoog: niet alleen met Soesters uit onze Duitse partnerstad, maar in de eerste plaats en vooral met onszelf? Marijke Kingma-Geutskens Hartelijk dank voor het schitterende vuurwerk op 7 mei op de Engh. We hebben al veel vuurwerken meege maakt, o.a. Euro Disney in Amerika maar dit was 't allermooiste wat we tot nu toe gezien hebben. Wij vinden dat we jullie daarvoor moeten bedanken. De meeste mensen hoor je alleen als er iets fout gaat. Hartelijk dank. fam. Van der Meer (brief aan Comité 50 jaar Bevrijding) De politie was vorige week present i. het slachthuis aan de Lange Brink weg, tijdens het rituele slachten waar mee de moslims het Offerfeest vieren. Daarbij werd controle uitgeoefend op de naleving van de daarvoor geldende wetten. Eén koe zorgde voor conster natie toen ze weigerde haar lot te on dergaan en zo hevig te keer ging dat ze een deuk in een auto trapte. Vervol gens ging ze er over de Lange Brink- weg vandoor, waar ze enige tijd later met moeite kon worden overmeesterd. Per veewagen werd het dier terugge bracht naar het slachthuis, waar het uiteindelijk de strijd moest opgeven. Op het kruispunt Dalweg-Steen- hoffstraat raakte in de nacht van zon- op maandag - omstreeks kwart over drie - een 19-jarige bromfietser uit Soest betrokken bij een aanrijding. Hij reed door het rode licht en botste vervolgens tegen een auto, bestuurd door een 24-jarige plaatsgenoot. Met een gebfoken been en heup werd de onfortuinlijk bromfietser naar het zie kenhuis gebracht. Soesterberg wist dat het tegen kop loper Nijkerk moeilijk zou worden. Sander Hilkman was nog niet fit genoeg om drie wedstrijden te spe len. Ingmar Koridon nam daarom het eerste herenenkel voor zijn re kening. Tegen Wouter van de Ridder kwam hij er niet aan te pas. De speler van Nijkerk speelde een hoog tempo en wist zelfs op hoge ballen achterin nog te scoren. Koridon verloor 6-1, 6-3. Ook de dames van Soesterberg kwa men er niet aan te pas. De tegenstan ders waren sterker. Eugenie Plekke- Geen leesbril aan een koordje, dichtbij en veraf scherp zicht en altijd schone lenzen. Dat zijn vol gens opticien Donker van Donker Brillen Contactlenzen, Smitsweg 30, Soest de belangrijkste voorde len van Acuvue Monovision. Donker: "Dit contactlenssysteem is een doorbraak voor mensen die pro blemen met lezen krijgen, maar een bril onhandig vinden. En omdat wij eigenlijk iedereen met de voordelen van deze nieuwe ontwikkeling kennis willen laten maken, kan iedereen Monovision bij ons twee weken gratis proberen." Oplossing "Veel mensen krijgen als ze de veertig gepasseerd zijn -moeite met lezen," vertelt Donker. "Ze komen dan bij ons in de zaak voor een lees- of dubbel focusbril. Als je het echter nooit ge wend bent geweest, kan een bril soms knap lastig zijn. Dit nog afgezien van het feit dat veel mensen vinden dat zij er met een bril ouder uit zien. Vandaar dat wij blij zijn dat alle voordelen van contactlenzen nu ook gelden voor mensen met leesproblemen." Perfect zicht Monovision bestaat uit Acuvue weg- werpcontactlenzen. Dit is de meest verkochte lens ter wereld. Dankzij de unieke manier van aanpassen is het zicht zowel veraf als dichtbij altijd scherp. "Een voordeel van wegwerp lenzen is bovendien dat je altijd reservelenzen hebt," vertelt Donker, "dit voorkomt problemen bij verlies of beschadiging. Een ander belangrijk voordeel is dat je ze vervangt voordat ze echt vuil worden. Hierdoor blijft het zicht continu scherp èn blijven de lenzen comfortabel. En heeft hij na verloop van tijd een andere sterkte no dig, dan krijgt hij gewoon en zonder meerkosten nieuwe Acuvue lenzen. Simpeler kan het niet." Maatwerk "Contactlenzen zijn altijd maatwerk," zegt Donker, die tevens gediplomeerd contactlensspecialist is. "Vandaar dat wij vooraf altijd een oogmeting ver richten. Hier wordt onder meer geke ken naar de sterkte en of bepaalde len zen wel geschikt zijn. Als de klant im mers aan een bepaalde lens niet kan wennen, moeten wij naar een alterna tief zoeken. Dit kan overigens ook voorkomen bij Monovision. Zeker heid hierover hebben we meestal na een week." Twee weken op proef Om iedereen kennis te laten maken met Acuvue Monovision kan een ieder dit systeem bij Donker Brillen Contactlenzen twee weken gratis vrij blijvend proberen. Donker: "Want hoewel wij onze klanten van alles kunnen adviseren over Monovision; hun eigen ervaring geeft uiteraard al tijd de doorslag." poel verloor met 6-2, 6-0 en Mildred Klinkenberg met 6-2, 6-1 Marco Verhaar had in zijn enkel nog de meeste kans, maar hij speelde niet sterk genoeg en miste constantheid. Hij verloor met 6-3, 6-3. Ook de herendubbel van Koridon/Verhaar ging tegen de sterke mannen van Nij kerk verloren: 6-1, 6-4. De dames van Soesterberg gingen sterk van start. Na een 3-0 achterstand kwamen ze terug en wonnen de eerste set met 6-4. In de tweede set schakelden de dames van Nijkerk een versnelling hoger. Ze wonnen de wedstrijd met 4-6, 6-3, 6- 1. De eerste mix van Hilkman/Klinken- berg werd ook verloren. In de beslis sende derde set konden de Soes- terbergers na een 3-2 voorsprong het niet uitbouwen. Hilkman was nog niet fit genoeg en had twee weken stilge staan. Met 6-3 ging ook deze partij verloren. Verhaar/Plekkepoel verloren de eerste set met 6-2 en kwamen in de tweede set nog dichtbij, maar kwamen net tekort met 5-7. De politie hield vorige week op het Zeisterspoor een 48-jarige automobi list uit Soesterberg aan, omdat zijn rij gedrag de aandacht trok. De man slin gerde 's nachts om kwart over twee over de hele weg. Hij moest blazen en op het bureau zijn rijbewijs inleveren. De politie hield vrijdagmorgen een snelheidscontrole op de Kampweg. Van de 233 passerende voetuigen ble ken er 17 harder te rijden dan toege staan. De top lag op 72 km/u. Alle boosdoeners kregen een proces-ver baal. Een 51-jarige vrouw uit Soest heeft maandag aangifte gedaan van diefstal van haar auto. Het voertuig, een blauwe Opel kadett, werd ontvreemd vanaf de Meidoornweg. Wordt het moeilijker om de krant te lezen, maar wilt u uw leeftijd niet laten verraden door een leesbril? Informeer dan eens bij ons naar Acuvue" Monovision contactlenzen. Want met Acuvue" Monovision lenzen kunt u net zo gemakkelijk dichtbij als veraf kijken, dankzij een uniek 'aanpassings systeem'. Acuvue Monovision is ook de ideale lens voor mensen die nog geen contactlenzen gewend zijn. Ze zijn uiterst j comfortabel en heel gemakkelijk te onderhouden. /\L-U VUL Kom eens langs om Acuvue Monovision twee weken gratis* te proberen! CONTACTLENZEN VOOR MONOVISION d mm Vraag naar de voorwaarden De Koor- en Muziekgroep Sterrenberg gaf donderdag 11 mei een zeer geslaagde muziekuitvoering in het diensten centrum De Drie Eiken. Muziek, solo en veel samenzang Op zaterdag 20 mei is er weer rommelmarkt in de Carolusschool aan de Chr. Huijgenslaan. Er is een grote verscheidenheid aan 'rommel' en ieder kan er iets van zijn gading vinden. Tussen 10.00 en 13.00 uur is iedereen van harte welkom. De Prot. Chr. Ouderen Bond Soester berg houdt op donderdag 18 mei haar laatste themamorgen voor de zomer vakantie, aanvang 09.45 uur. Deze morgen zou mw. Van Woudenberg uit Baarn een inleiding houden over 'het beeld van de buitenlanders, hun ge woonten en godsdienst'. Zij moest de afspraak op het laatste moment annu leren. Hiervoor in de plaats wordt een Sprookjesbingo gehouden onder lei ding van mw. Meijerink en dhr. Mul der. Alleen al om het begrip sprookjes belooft het een mooie morgen te wor den. Ook gasten zijn van harte wel kom. Ui 'i 1 ij bevelen aan het gerefon - 'kerkcentrum te behouden maakten het tot een heel bijzondere middag, waarin de koor-besjemmen ai§ kerkcentrun en muziekgroep veel respect afdwong. Samen op Weg-gemeen voorwaarde echter dat be wordt dit kerkcentrum uit ti den en te herinrichten, in h Wereldkampioen Jan de Vries eregast zonder de kerkruimte m i i T. r daarop aansluitende ontmoi Aldus het advies van een onpa den vliegtuigen ontwierpen en produ- commissie, bestaande uit d ceerden. vormde W. Kruit te Waddinx\ Eregast dit jaar is Jan de Vries, twee-de gereformeerde J. Bethleh i: UI In samenwerking met alle Itali aanse motorclubs organiseert het Militaire Luchtvaart Museum in Soesterberg op zondag 21 mei, vanaf 12.00 uur, voor de vijfde maal het Italiaanse motorspek takel Italdag in en rondom de twee grote museumhallen. De motorclubs die binnen de museumhallen hun mooiste modellen tentoonstellen zijn: Aermacchi, met daarin opgenomen Gilera en MV Augusta, Benelli, Bimota, Ducati, Lambretta, Laverda, Moto Morini, Moto Guzzi en Vespa, aangevuld met een stand van het Classic Racing Team. De manifestatie wordt gehou den onder het thema 'historisch en klassiek op vleugels en twee wielen' en is gebaseerd op het feit dat veel Ita liaanse motorfabrikanten in het verle- Het Oranje Comité heeft tijdens de afgelopen feestdagen ongeveer 300 foto's gemaakt van plaatselijke ge beurtenissen. Deze kan men bin nenkort bezichtigen in de Plus marktwinkel aan de Rademaker- straat, waar ze achter de etalage- ramen duidelijk zichtbaar zijn. Het is de bedoeling dat men opnamen van deze foto's kan bestellen voor de prijs van f 2,50 per stuk. De baten worden enerzijds aangewend om eën nadelig saldo weg te werken en voorts wil het Oranje Comité, in samenwer king met de Vrijwillige Brandweer Soesterberg, een fonds stichten met als doel de oprichting van een muziek tempel op het Dorpsplein. Ze zijn van mening dat de afgelopen feestdagen hebben bewezen dat het dorp hiervoor rijp is en de rompslomp van het bou wen en afbreken van een podium- wagen tot het verleden moet behoren. Ook zijn zij van mening dat een mu ziekkorps van klasse zoals die er in Odeon is dit meer dan nodig heeft. Verder zijn er gedachten om er zomeravondconcerten te houden en onmiddellijk werd het Bruinisser vis serskoor genoemd. Ook heeft de Ka pel van de Koninklijke Luchtmacht Soesterberg haar thuisbasis gekregen en zo'n tempel is een geschikte plaats voor een openbare repetitie. In eerste instantie denkt men de muziektempel naast de telefooncel te plaatsen en de gemeente Soest te ver zoeken het kunstwerk elders op te stel len. Financiële steun voor dit doel is- welkom op het gironummer van het Oranje Comité Soesterberg: 159009. voudig wereldkampioen 50cc weg- Leusden, op een vraag die de Y race, een begrip voor motorminnend den van de plaatselijke hervor Nederland. Hij is voorzitter van een gereformeerde kerk destijds internationale vakjury bestaande uitgesteld. Beide heren staan bii journalisten van diverse motorbladen, hervormde en gereformeerde die de mooiste motor of scooter van de in Nederland op dit gebied als deelnemende clubs zal nomineren, digen bekend. Gezien de voor Ook zal de mooiste clubstand gekozen onderlinge samenwerking tu worden. Jan de Vries zal de bijbeho- beide kerkgenootschappen, ht rende prijzen uitreiken. Een bijzon- lopend kerkbezoek en de ve dere toevoeging aan de Ital-dag is de ring van het aantal leden, won presentatie door de deelnemende kerken gesloten, clubs van het oudste en het nieuwste Ook in Soesterberg ziet men model van ieder deelnemend merk. noodzaakt één van beide kerl Italiaanse sfeer stoten' een prOCeS iiaiidaii.se sieer dan tien jaren mee bezig is. Ii De Italiaanse motor- en scooter- gin stonden de partijen vrij f expositie wordt gehouden in een ty- over elkaar en voerden zov< pisch Italiaanse sfeer en dus zijn er menten aan, waardoor van Italiaanse muziek, pizza's, cappuc- sprek over het afstoten van cino, espresso en Italiaans ijs, maar bouw geen sprake kon zijn. ook een aantal marktkramen waar Ita- jaren heen zijn partijen die! liaanse onderdelen e.d. worden aange- elkaar toegegroeid, ook uit r boden. De expositie trekt gemiddeld Het was langzaam maar zek tien- tot vijftienduizend bezoekers, die antwoord twee dure gebouwe veelal met de motor het evenement bestaan ten koste van het bezoeken en die zijn al een attraktie op werk. zich. De bijzondere tentoongestelde Het lot hadden de beide kerk motoren zijn o.a. een Aermacchi 50cc handen van de genoemde uit 1964, een Maserati en een Ferrari gen gelegd, met de afspraz motor uit de midden vijftiger jaren, zich bij hun uitspraak zoudei een Ceccato 125cc, een bijzondere gen. De kogel was door de Y collectie Italiaanse 50cc modellen en een groot aantal Italiaanse race motoren van diverse merken en bouw- Uitaa&inQ aan c jaren. De historische Italiaanse moto- ren en de ruim dertig vliegtuigen en helikopters uit de rijke historie van de militaire luchtvaart vormen een unieke combinatie. Naast een doorlo pend videoprogramma wordt elk uur één Italiaans motormerk extra belicht. De afgelopen weken heeft men de muziekvereniging Odeon vaak kun nen zien en horen. Zaterdag 20 mei is het de landelijke dag van de muziek en ook dan is Odeon aanwezig. Op deze dag houdt zij 'open huis' met veel mu ziek en demonstraties. Muziek liefhebbers kunnen van dichtbij mee maken wat muziek maken is en onder deskundige leiding zelf een muziekin strument bespelen of in groepsver band musiceren. Odeon kwam naar de Soesterbergers; Soesterbergers worden gevraagd nu naar Odeon te komen. Iedereen die iets meer wil weten van muziek in het algemeen is op zaterdag 20 mei van 14.00 tot 16.00 uur welkom in het clubgebouw aan de Rademakerstraat, tegenover de r.k. kerk. In De Schalm in Vleuten De Meern werd onlangs een éénakterfestival ge houden waaraan twaalf gerenom meerde verenigingen uit de regio deel namen. Eén ervan was Ultice Dulci, dat zaterdag 13 mei naar voren kwam met 'Het Bezoek'. Het stuk werd ge speeld door Marion Koning, Marga Legierse, George Legierse, Jan Kra mers en Leo Nebbeling, terwijl de re gie (al meer dan 35 jaar) in handen was van Wout Bakkenes. Het stuk kenmerkte zich door de schone Vlaamse humor tussen een boek le zende man en een vrouw die met naai werk bezig is. De stille momenten moesten met de juiste mimiek worden opgevuld en vooral de traagheid vergde het uiterste van de spelers. Dit lang niet gemakkelijke stuk werd door bekende tv-acteurs gehonoreerd met een tweede prijs. De beste acteurs van het hele festival waren Marion Koning en George Legierse. Voor Ultice Dulci een hoge eer, die recht geeft op een accommodatie om de toneelkunst nog beter te beoefenen. Op 28 maart j.1. startte de ANBO met een gespreksmiddag die als thema had: 'Alleen achter- blijven...en wat nu?' Het werd des kundig begeleid door mw. Anja Beek van het Riagg uit Amersfoort, met medewerking van dhr. P.C. Pieren als seniorenvoorlichter en de dames I.M. Lensink en M. Dusschooten. Het werd een nuttige middag; veel vragen werden beantwoord en nuttige informatie verstrekt. Opvallend was dat de zondagen als erg saai werden ervaren en het een gevoel van een zaamheid en verlatenheid gaf. Ook het verdriet speelde in de gesprekken een grote rol. Het daarover met elkaar pra ten gaf een gevoel dat men er niet al leen voor stond. Gezien de vele positieve reacties wordt op dinsdag 23 mei a.s. een ver volggesprek gehouden in het dienstencentrum van De Drie Eiken, aanvang 14.00 uur. Ook op deze mid dag zullen mw. Anja Beek en dhr. RC. Pieren aanwezig zijn om vragen te be antwoorden, bv. hoe kinderen, familie en kennissen opvangen die moeilijk op bezoek komen nu er een lege plek is ontstaan, het afwerken van de vele formaliteiten die problemen geven enz. Indien men soortgelijke proble men heeft dan kan men kontakt opne men met dhr. P.C. Pieren, tel. 51407, mw. I.M. Lensink, tel. 52205, of mw. M. Dusschooten, tel. 53338. Ook voor vervoer naar de gespreksmiddag kan men deze telefoonnummers gebrui ken. aa Dorpsplein 17B 3769 DA Soesterberg De kunstminnaar (Simon Beckett). Kunsthandelaar Donald Ramsey is succesvol en vermogend, het enige tamelijk onschuldige plezier dat hij zich veroorlooft is zijn geheime collectie erotische schilderijen. Het web van de vampier (Suzy MacKee Charnas). Een antropoloog die gespeciali seerd is in het analyseren van dro men is in werkelijkheid een vam pier die gedwongen wordt d.m.v. psychoanalyse zijn wezen te door gronden. Enkele reis (Michael Marshall Smith) In een futuristische stad komt een keiharde detective te staan tegen over een geheimzinnige tegenstan der, die eigenlijk dood zou moeten zijn. Sesam geschiedenis van de Twee de Wereldoorlog (G.B.J. Hilter- man). Een handzaam standaardwerk in twee delen, geïllustreerd met tien tallen kaarten en foto's. Nieuwe jeugdboeken Myn eerste alfabet (Marie-Agnes Gaudrat). ABC-boek, vanaf ca. 3 jaar, waarin alle hoofdletters en kleine letters op een speelse manier door peuters worden uitgebeeld in kleurige, grote tekeningen. Het doe-het-zelf-huis dat Jan bouwde (John Yeoman). Prentenboek vanaf ca. 5 jaar, waarin Jan zijn eigen huis wil bou wen en daarbij hulp krijgt van aller lei mensen en dieren. Papa Wapper en het rode vracht wagentje (Hans de Beer). Papa Wapper en dochter Spruitje trekken in hun rode vrachtwagentje door het land en helpen onderweg veel mensen. Voorlezen vanaf ca. 4 jaar, zelf lezen vanaf ca. 7 jaar. Aan de Banningstraat ijsbaan staat sinds geru Jongeren Ontmoetings Op verzoek van en in jongeren werd dit oi voor de jeugd gebouw kelijk had het enig su< matig zag men de jeugc let je gooien of zo maa praten. De JOP vold opdracht: een plek wa elkaar ontmoeten. Uit gesprekken met jongt er diverse groepen besta wat verschillen van me enige coördinatie of oi menwerking is geen s| kan men spreken van ell wijzen. De één beticht zaken die het daglicht nit dragen. Daarbij wordt ht verdovende middelen ni Voor allen is de JOP t richt, maar wat voor de home is, lijkt voor de an kei dat koste wat het moest worden. Een bru de verschillende groepei lijk, het gezond versta moeten zegevieren. 'Z paar jongelui rondlopet alles wat goed en mooi blijft het dweilen met c is een reactie. Toch zijn er iedere keei

Soester Courant | 1995 | | pagina 10