Handhaving LTC Soestdijk dichterbij >est moet winnen van Neerlandia/SLTO Eredivisie plotseling toch in zicht oor damesformatie van Stam/SoVoCo spanning bij MHC Soest Kampioensvlag Soest-Zuid kan zondag worden gehesen fepjfPrint SOEST HOCKEY Eerste zege (3-5) biedt perspectieven voor tennissers Gelijk TENNIS Gemotiveerd TENNIS VOETBAL zaterdag Lunteren - Ajax op veld van Soest WANDELSPORT Olympia biedt zes afstanden in jubileum-wandeling ZAALVOETBAL Hees verliest en TRIATHLON (/OENSDAG 17 MEI 1995 SOESTER COURANT - tweede duel in na-competitie eindigt in gelijkspel (1-1) JETBAL zondag jen spijt VOLLEYBAL Schoonhoven Reigers laat hockeyers lange tijd zweten VOETBAL Voetbaltitel ligt morgen voor het oprapen Zaalvoetballers spelen zaterdag om lokale titel PAGINA 13 wint inhaalduels in zaalcompetitie Leden De Schieter vooraan in Run-Bike- Run Dames I Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Licht- en krachtinstallaties Telefoon (02155)-1 3014 Uit een strafbal kwam Reigers vlot na rust zelfs op een 0-3-voorsprong. De harten bonsden aan de Koningsweg, al kon de thuisclub iets ruimer ademha len na de treffer van Wouter van Ren- sen. Penibel werd het wederom toen Reigers de stand naar 1-4 tilde, maar Jeroen van Tol en Van Rensen (straf bal) stelden orde op zaken: 3-4. De ontmoeting met Reigers was voor coach Henk Hugen de laatste wed strijd bij de hoofdmacht. De Soester In het cruciale duel met Merlenhove heeft LTC Soestdijk de zaken recht getrokken. Door de eerste overwinning (3-5) te boeken, zijn de kansen op handhaving in de tweede klasse aanzienlijk vergroot. Popeye GoldStar is al zeker van de gradatie. Bij een nederlaag tegen Merlenhove zou LTC Soestdijk zo goed als zeker de Amsterdammers kunnen volgen naar de derde klasse. Maar dank zij het positieve resultaat ligt de doelstellig van de tennissers binnen handbereik. Voor de wedstrijd keek LTC Soestdijk tegen een achterstand van twee punten op Merlenhove aan. Na de 3-5-zege staan beide ploegen gelijk. Het toeval wil dat de twee teams in de resterende twee wedstrijden tegen dezelfde te genstanders moeten spelen. Soestdijk ontvangt zondag Popeye GoldStar en gaat vervolgens op bezoek bij Meren- wijk. Concurrent Merlenhove heeft een 'omgedraaid' programma voor de boeg. Mochten Soestdijk en Merlen hove aan het einde van de rit even veel punten hebben, dan handhaaft Soest dijk zich dank zij de winst in de onder linge confrontatie. Wernsen meent daarom dat het van belang is dat zijn ploeg komende zon dag met 8-0 wint van Popeye GoldStar. Als Freddy Forger net zo speelt als afgelopen zondag tegen Merlenhove kan hij wellicht de toon zetten. "Hij speelde de beste single van de dag. Hij heeft in de afgelopen week veel getraind en was ongelofe lijk gemotiveerd. Dit was de Freddy van twee jaar geleden," inhaleerde Wernsen de zege (2-6, 2-6) van de dit seizoen veelbesproken tennisser. For ger ging alleen mee voor een enkels pel, maar ontpopte zich daarna als een meelevende ploeggenoot voor de vier overige tennissers. Forger speelde de bal enkele keren keihard recht op C. Thoolen af, waardoor diens service- volleyspel niet meer uit de verf kwam. Het was spijtig voor Soestdijk dat Peter Dijkema in zijn enkelspel te hard van stapel liep in plaats van eerst de kat uit de boom te kijken. "Als hij tien keer tegen Knijn speelt, wint hij negen keer. Nu liep hij zichzelf voorbij," stelde Wernsen vast. Omdat Linda Morssink en Saskia Huizinga beiden in drie sets hadden gewonnen, stapte Soestdijk met een 1- 3-voorsprong de dubbelspelen in. De volley's van Thoolen en Knijn waren te veel van het goede voor Dijkema en Taco Koelewijn, al boden ze goede te genstand: 6-4, 7-6. Zij-aan-zij hadden Morssink en Huizinga wederom drie sets nodig om de winst naar zich toe te trekken (6-7, 6-1, 3-6). In de eerste set speelden ze fel en gemotiveerd en namen ze het initiatief. Toen ze dat vergaten in de tweede set, zette Wernsen de puntjes op de i. De koppen werden bij elkaar gestoken en via 3-6 werd de tussen stand bepaald op 2-4. Wernsen was positief over de eerste set die Morssink en Koelewijn nipt met 7-6 verloren. Jammer vond hij het dat de eerste mix daarna afzakte en met 6-1 klop kreeg. Huizinga en Dijkema moesten daarom de winst in de wedstrijd veilig stellen. En dat ge beurde vooral doordat Huizinga tegen Merlenhove uitstekend tennis liet zien. "Ze stond te spelen als een kerel. Ze was heel goed," verwoordde Wernsen het compliment aan het adres van Huizinga die met Dijkema via 4-6 en 3-6 de eerste competitiezege van Soestdijk in dit seizoen liet admini streren. Sonja Huizinga bracht zondag wat extra's in de wedstrijd die de aanstaande kampioen TV Soest-Zuid tegen Groenvliet afwerkte. Foto: Goos van der Wilt De kampioensvlag kan zondag worden gehesen aan de Bosstraat. Voor de tweede keer in drie jaar zal het eerste mix-team een stap voor waarts maken. Twee punten, mo gelijk slechts één punt, zijn de tennissers verwijderd van de daar aan verbonden promotie. De omstandigheden waren zondag al lesbehalve ideaal voor Soest-Zuid. Rishi Panday ontbrak vanwege voor bereidingen op een examen; Arno Jellema was de gehele week ziek ge weest en voelde zich nog steeds niet fit; En Mariëlle van Soest kampte met een buikgriepje. En toch liet Soest-Zuid geen spaan heel van Groenvliet: 1-7. Het enige puntverlies kwam tot stand in het enkelspel van Van Soest. Zij verloor in drie sets van V. Kok: 7-5, 1-6, 6-4. Verder was er geen vuiltje aan de lucht, al signaleerde Pieter Verbrugh voor de eerste keer enige vorm van onderschatting en concentratieverlies. "Sommige partijen waren 'close', maar op de momenten dat ze er moesten zijn, stonden ze er." De tennistrainer was vooral te spreken over Sonja Huizinga. Zij bracht wat extra's in de partij tegen Groenvliet. Haar single besliste ze in twee keer 3- 6 en het damesdubbel werd nog duide lijker opgeëist: 1-6, 2-6. Het heren- dubbel ging overigens met dezelfde cijfers naar Soest-Zuid. In samenwerking met Jellema pakte Huizinga ook een punt in de eerste mix. Daarmee bleef ook de zieke Jellema, evenals natuurlijk Xander de Groot, ongeslagen in de wedstrijd. Jellema speelde niet goed, maar dat kon ook niet worden verwacht gezien zijn fysieke toestand. De overmacht van Soest-Zuid is dit seizoen groot. In vijf wedstrijden wer: den slechts vier van de veertig punten verspeeld. Daarom mag worden aan genomen dat de tennisclub het karwei zondag definitief afmaakt en zich ver zekert van een plaats in de derde klasse. De zaterdag-amateurs van Ajax spelen zaterdag a.s. de promotie/ de-gradatiewedstrijd legen eerste klasser Lunteren op het veld van sportorganisatie Soest aan de Bos straat-Oost. De Amsterdammers werden klasse periodekampioen in de tweede klas-se C. Lunteren eindigde in de eerste klasse B op de twaalfde plaats. De winnaar van deze wed strijd speelt volgend seizoen in de eerste klasse van het zaterdag voetbal. De wedstrijd begint om 18.00 uur; de entree bedraagt f 6,00 voor volwassenen en f 2,50 voor de jeugd. Bart Damen opende zeer voortvarend op het looponderdeel, waarbij hij tot aan het fietsonderdeel standhield in de kopgroep. De eerste loopafstand beëindigde hij in 22.55 minuten. Door de inspanningen tijdens de opening moest hij wat seconden laten liggen op het fietsonderdeel, waarvoor hij 54.04 minuten gebruikte. Toch redelijk her steld ging ook het slotonderdeel voor treffelijk. Met de laatste 3,5 kilometer in 1113 minuten ging hij in een totaal- tijd van 1.28.12 over de finish, goed voor een plaats bij de eerste 20. Frank de Groot opende wat voorzichtiger met 24.57 minuten, fietste echter sterk met een tijd van 52.34 om vervolgens de laatste loopkilometers af te leggen in 14.04. Zijn totaaltijd werd 1.31.35, waarmee hij zich bij de eerste 40 finishers schaarde. Om 9.00 uur gaan zaterdag de deu ren open van het startbureau van Olympia. De wandelsportvereni ging houdt die dag een wandel tocht, waarbij gekozen kan worden uit zes afstanden. Deelnemers aan de 5, 10, 15 en 20 ki lometer kunnen tot 13.00 uur starten. De overige wandelaars moeten vóór 10.00 uur (40 kilometer) of 11.00 uur (30 kilometer) op pad zijn. Het start- bureau is gevestigd op de atletiek- accommodatie van AV Pijnenburg op de hoek van de Wieksloterweg OZ en De Zoom. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met mevrouw M. Visser, tel. 24490 of W. van Steendel- aar, tel. 20005 (na 19.00 uur). I winnaar van het duel |landia/SLTO-Soest mag zich pken voor de promotiewed- l tegen de algemeen periode pioen van de tweede klasse A. jen het duel van aanstaande Bag geen beslissing oplevert, IZPC door. Zoveel is duidelijk Vee van de drie duels in de na- letitie. I-Neerlandia/SLTO en Soest-ZPC [gden beide in 1-1. Als ook het b duel onbeslist eindigt, mag ZPC rond van de eindstand in de regu- J competitie, waarin het tweede El, hoop op promotie blijven koes- ui en kunnen de twee overige kan- Eten op vakantie. Tanks dat Soest afgelopen zondag [spelers miste, had de ploeg van jc Schinkel zich een nog betere uit- Ispositie kunnen verschaffen. Ir rust bepaalden de gretige blauw- 6en de wedstrijd en kregen ze de ie kansen. Het leverde slechts een voorsprong op. De verrassende ipuntenmaker was Michiel van der Iven. Ipits was na een langdurig verblijf let Caraïbisch gebied twee weken Iden plotseling op de training ver- tnen. Hoewel hij nog niet topfit is, Boot Schinkel in overleg met de fiersgroep de balvaardige voetbal- |op te stellen. Schinkel kreeg er i spijt van. Na een combinatie met fendere voorhoedespelers Peter van I Berg en Jeroen van Veenendaal ot hij de bal in de dertigste minuut jens langs de uitgelopen doelman (indam. Paul Hilhorst had de bal voor al in het zjjnet gekopt. I de openingstreffer werd Van Veen- paal in schietpositie gebracht. Door duwtje van een Amsterdammer kte hij het spoor bijster. Vervolgens deed opnieuw Paul Hilhorst van zich spreken. Uit zijn vrije trap leek de bal in het doel te belanden, maar ditmaal kreeg Duindam zijn hand er wel ach ter. Van den Berg snelde toe om alsnog te scoren, maar de struikelende aan valler mikte de bal voorlangs. Even later ontsnapte Soest aan de gelijk maker toen de bal via de hand van Gerard van de Bedem en de lat in de doelmond viel. Van de Bedum kon de bal daarna maar net tot hoekschop ver werken. Nog voor rust kreeg Wilfred Janmaat een kans. Ook hij zag de bal voorlangs het doel gaan. Ook na de pauze deed de eerste scoringsmogelijkheid zich voor het doel van ZPC voor. Van der Hoeven legde de bal op het hoofd van Van den Berg die subtiel inkopte. Wederom verdween de bal voorlangs het doel. Een schot, waarbij de bal tegen de paal van het Soest-doel knalde, was de in leiding voor de pressie die ZPC uitoe fende. In die fase zorgde Karim Ben Salem voor de gelijkmaker en naar la ter zou blijken de eindstand: 1-1. ZPC had daarna het betere van het spel, maar kreeg geen uitgespeelde kansen meer. Bovendien zorgfe Van de Bedem ervoor dat Soest een punt aan zijn eerste wedstrijd in de na-competi- tie overhield. In de slotfase trok scheidsrechter Letchert nog vier maal geel. De Soest- Aanvaller Jeroen van Veenendaal probeert een opening te vinden in de verdediging van ZPC. Foto: Herman van Dam. spelers Luits Houkes, Sander Dor- resteijn (die Michel Ev^rts verving) en Janmaat verdwenen op de bon, maar de kaarten hebben geen gevolgen voor de komende wedstrijd tegen Neerlandia/SLTO in Amsterdam. Het duel begint om 14.30 uur. In die wedstrijd kan Schinkel weer be schikken over Michel Vlaswinkel, René van den Deijssel en Paul van der Grift. Daarentegen moeten Martijn Stalenhoef en Maurice d'Aquino van achter de zijlijn toekijken. plotseling hebben de dames van am/SoVoCo toch de mogelijk heid gekregen om te promoveren naar de eredivisie. De volleybal- jloeg moet zaterdag van Sliedrecht Sport en vervolgens van Lycurgus innen om voor het eerst in het staan van de club op het hoogste veau te kunnen uitkomen. 5et damesteam uit Soest was dit sei- en lange tijd koploper in de eerste &dsie A, maar eindigde uiteindelijk lis derde. In 1B legde Sliedrecht Sport jèslag op de derde plaats. Omdat de Trste twee ploegen uit beide eerste Bvisies niet willen (Zaanstad en VC [eerlen) of mogen (Martinus 2 en kero/OS 2) promoveren, bood de HeVoBo Sliedrecht Sport en Stam/ pVoCo de kans om zich te plaatsen or de eredivisie. De NeVoBo wil het ntal erediviseteams namelijk hand- laven op tien. [Ia spoedberaad heeft het bestuur van Tam/SoVoCo gistermorgen besloten sportieve uitdaging aan te nemen, orzitter Leo Verver heeft dat inmid- dels kenbaar gemaakt aan de NeVoBo. Sliedrecht Sport had dat al eerder te kennen gegeven. Beide teams ontmoeten elkaar aan staande zaterdag om 16.45 uur in de sporthal van DOS in Schoonhoven. De winnaar van dat duel speelt op donderdag 25 mei of op zaterdag 27 mei op een nog te bepalen locatie te gen eredivisionist Lycurgus om één plaats in de eredivisie. Overigens is al bekend dat Lycurgus zich heeft terug getrokken voor de competitie in de eredivisie van volgend seizoen. Om dat de club uit het noorden geen repre sentatief team op de been kan bren gen, zal het volgend seizoen vier klasse lager spelen. De reden dat de winnaar van Stam/SoVoCo-Sliedrecht Sport nog tegen Lycurgus moet spe len, is dan ook moeilijk te plaatsen. In verband met de komende promotiewedstrijd(en) zijn Irene Koelewijn, Marianne Goebertus en Laura van Oostrom van stal gehaald. Zij zetten na het laatste competitieduel in april een punt achter hun activitei ten in het eerste damesteam, maar zul len die in elk geval tot en met ko mende zaterdag, en wellicht met nog een week, verlengen. Van het team dat dit seizoen derde werd, blijven zes speelsters over. Spel verdeelster Sissi Rouaan heeft de concrete toezegging gedaan, dat ze naar Stam/SoVoCo komt. Verver ver wacht dat nog meer speelsters naar Stam/SoVoCo komen als de club pro moveert naar de eredivisie. "We weten dat we een risico nemen, maar we ho pen dat we voldoende aantrekkings kracht uitoefenen op nieuwe speelsters als we naar de eredivisie gaan." Tot nu toe speelden de dames hun thuiswedstrijden op zaterdagmiddag in sportzaal De Bunt. Indien de ploeg volgend seizoen in de eredivisie uit komt, wil de clubleiding uitwijken naar Aqua Indoor. Gisteravond zijn op het terrein van SEC de eerste vijf wedstrijden ge speeld in de strijd om het Soester voetbalkampioenschap. De uitsla gen konden niet meer in deze editie worden opgenomen. De strijd om de lokale titel wordt morgenavond op de velden van Hees voortgezet. De aanvang van de eerste twee wedstrijden is 18.30 uur. Dan ont moeten Soest (het tweede elftal) en VVZ'49 elkaar. Op het andere veld staan de zondag- en zaterdag-for maties van SEC tegenover elkaar. Titelverdediger SEC/zondag speelt om 19.30 uur tegen gastheer Hees. Tegelijkertijd kan worden gekeken naar de wedstrijd WZ'49-SEC/za- terdag. Voor het laatste duel, om 20.30 uur, betreden Soest en Hees de grasmat. Na afloop van de wedstrijden wor den in de kantine de prijzen uitge reikt. De prijzen, waaronder de wisselbokaal, zijn beschikbaar ge steld door de Soester Courant die het Soester voetbalkampioenschap in samenwerking met de vier vere nigingen heeft georganiseerd. In sporthal Beukendal maken de vier Soester zaalvoetbalver enigingen komende zaterdag uit wie zich kampioen van Soest mag noemen. Behalve titelverdediger Firtina'93 doen DVS/Lazy Louis, SEC en de organiserende vereni ging Hees mee. De voetballers ontmoeten elkaar reeds om 10.30 uur in Bos en Duin, waar ze gezamenlijk zullen brunchen. Het voetbaltoernooi be gint om 13.30 uur. Alle ploegen ontmoeten elkaar één keer. Om on geveer 18.00 uur vindt de prijs uitreiking plaats. Met een 9-3-zege op RKZ en een 4- 7-nederlaag tegen Radiostad heeft Hees een reeks van 21 wedstrijden in de zaalcompetitie afgesloten. De Soesters moesten nog twee inhaal duels afwerken. Peter de Jong scoorde in de wedstrijd tegen RKZ driemaal. Hetzelfde deed Danny Brandenburg die met 39 doelpunten in de competi tie topscorer werd van de ploeg van Reijer Looijsen. De Jong kwam tot een totaal van 37 treffer, terwijl Eric Looijsen 32 maal de roos trof. BEUKENLAAN 86b. 3762 AK SOEST TEL.02155 -13255 FAX 02155 - 25997 In de Harderwijkse Run-Bike-Run over de afstanden 7 kilometer hardlopen, 32 kilometer fietsen en nogmaals 3,5 kilometer hardlopen gaven twee Schieter-leden er blijk van, dat zij zich kunnen meten met 160 deelnemers vanuit alle wind streken binnen Nederland. heeft negen jaar lang de touwtjes in handen gehad. Niet bekend is wie de opvolger van Hugen wordt. Bij de dames werd afscheid genomen van Leontine Fleischer. De hockeyster was 's morgens nog van Schiphol ge haald. waar ze was geland na een va kantie. Prompt maakte Fleischer het enige doelpunt in de wedstrijd tegen Alkmaar: 0^1. Het was de vierde zege op rij van de dames van MHC Soest die lange tijd dreigden te degraderen. Met vier doelpunten verschil ver liezen van Reigers. Dat hielden ze in Soest voor onmogelijk en dus waren de heren van MHC Soest er zeker van dat ze zich zouden hand haven in de eerste klasse. Heel an ders piepten ze toen ze met 0-3 en 1-4 achter kwamen. De bezoekers van Reigers speelden fanatiek. In schril contrast daarmee stond de instelling van de Soesters die de kantjes ervan af liepen. Halver wege waren ze al minder zeker van hun zaak, toen MHC Soest met 0-2 achter stond. Foto: Herman van Dam.

Soester Courant | 1995 | | pagina 13