[egen turners uit Soest rayonkampioen )s. Pieter van Winden: 'Het geloof praktisch maken, dat is de uitdaging' Bedrijfssportcompetitie in volle gang 1SPORTt Ju/f Twee bekers voor Pijnenburg Topscorers Expositie: 'Zorg in Nederland' in ziekenhuis Eemland SL ■WOENSDAG 17 MEI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 15 es keer goud voor De Springbokken, drie maal voor TVS TURNEN Nieuwe predikant doet zondag intrede fanclubleden hebben In wedstrijd met De Schieter en BAV ATLETIEK SCHAKEN BOWLING Broertjes Musch op NK schaken jeugd Hoogste game voor Jacqueline Kater Duivenberichten Sportprogramma VOETBAL Voetbaltoernooi voor basisscholen op 22 en 23 mei Kuleitech terechte winnaar van veldvoetbaltoernooi BÜT JLriT j Jeugdnieuw^^j Tentoonstelling Rijksmuseum op toernee ijdens de kampioenschappen tur- n van rayon Ëemland zijn negen ouden medailles in Soest terecht komen. In de sporthal van Aqua idoor werden De Springbokken :s keer eerst, terwijl ook een groot antal 'lagere' podiumplaatsen erd bereikt; De Thrn Vereniging oest heeft sinds zaterdag drie telhouders in huis. amens De Springbokken werden ille hoofdprijzen in de wacht gesleept loor jongens. In de E-7 klasse werd 7rank Taris kampioen, zijn tweeling- >roer Peter eindigde als derde. Kees an Brienen verraste iedereen, zich- :elf incluis, door kampioen in de E-6 worden. Ook de tweede (Niels Cuyper) en derde plaats (Tim Lucas) >elandden bij De Springbokken. Olaf 'an Zandwijk moest vanwege onver wachte tegenstand genoegen nemen met de tweede stek in de E-4 klasse. De rayonkampioenschappen turnen verliepen positief voor de Soester clubs. Foto: Herman van Dam. Bas Bons (D-5) werd eveneens kam pioen door onder anderen clubgenoot Rob Denemie (derde) achter zich te laten. Bart Eichholtz won bij de jeugdturners, de klasse waarin Mark Haringsma brons verdiende. Maar het was vooral C-turner Tjerk Egtberts die reclame maakte voor zijn sport. Hij kreeg een 9.20 voor zijn ringoefening, een 9.60 voor sprong en 9.65 voor zijn prestaties aan het rek. Bij de vrije oefenstof was Michiel van Schaffelaar te sterk voor alle concur renten, onder wie Rudy van Schaffel aar die dank zij zijn derde plaats niet met lege handen naar huis ging. Bij de meisjes en dames waren er geen gouden medailles weggelegd voor De Springbokken. Wel eindigden Moni que Hilhorst (tweede) en Tanja Beer- nink (derde) bij de beste drie dames. In totaal deden ongeveer twintig Springbokken mee. Daarnaast bevon den zich zeven leden van de Turn Ver eniging Soest onder de deelnemers. Ook die club boekte individuele suc cessen. Eva Smink prolongeerde haar titel in de D-l klasse door 27.75 pun ten te scoren. In de C-klasse legde Sanneke Kokelaar met een verschil van drie punten ten opzichte van de nummer twee beslag op de gouden plak. Bij de pupillen 2 moest Eline van Luyn de eerste plaats delen met Eline Swinkels. van Impala. Op de derde plaats eindigde Jenine Hooft. Haar achterstand op de winnaars bedroeg niet meer dan 0.1 punt. Doeners, mensen die de handen graag uit de mouwen steken en van aanpakken weten. Dat zou wel eens de meest adequate karakterisering kunnen zijn van dominee Pieter van Winden en zyn vrouw Pauline. De nieuwe gereformeerde predi kant van Soestdijk - eigenlijk van de Julianakerk, maar intussen óók van de (hervormde) Emmakerk - is in Soest begonnen met hard wer ken en dat geldt ook voor zijn echt genote. Voorlopig wordt bijna alle energie ge stopt in de opknapbeurt van de pasto rie aan het Boekweitland, waar het vo rige week nog de gebruikelijke bende was: een schier onoverzienbare verza meling verfpotten, gereedschap en schoonmaakmiddelen in een verder nog onaangekleed, kaal huis, waarvan de argeloze bezoeker zich vertwijfeld afvraagt of het wel op tijd in orde zal zijn. De Van Windens maken zich daarover geen zorgen - ze hebben gelukkig wel enige assistentie - maar hun ietwat be smeurde uiterlijk spreekt boekdelen. Hier wordt overduidelijk geschilderd, getimmerd, geboord en geboend. Voor een gesprekje met de Soester Courant bestaat het enig beschikbare comfort uit het aanrecht of een omgekeerde witkalk-emmer. "Ga maar zitten. Let niet op de rommel..." Doeners dus, dat zie je zo. En dat hóór je ook, want Pieter van Winden is een praktisch ingesteld mens. Geen wol lige verhalen, geen langdurige uiteen zettingen over zijn "roeping" naar Soest, geen verheven betogen over het nut of de noodzaak van de christelijke godsdienst in het algemeen en "de-ge reformeerde variant daarvan in het bij zonder. Daar heeft-ie trouwens de tijd niet voor. Er moet gewérkt. In de half-elf-dienst in de Julianakerk wordt hij aanstaande zondag officieel bevestigd als predikant van Soestdijk, door zijn hervormde collega Harry Gijsen, met wie hij de predikantstaken in de kersverse Samen-op-Weg-ge- meente broederlijk (part-time) gaat verdelen. Het onderwerp van zijn "intreepreek"-staat al vast: de roeping van Abraham. Dat is overigens geen opzetje voor een mooie theologische beschouwing over zijn komst naar Soest, want het staat gewoon op het rooster, zoals hij nuchter vaststelt. Het gevoel Voor Pieter van Winden (32) is Soest dijk zijn tweede gemeente. De afgelo pen zes jaar stond hij in Duivendrecht, onder de rook van Amsterdam, al sinds twintig jaar een Samen-op-Weg- gemeente. "Daar wist je niet eens wie er hervormd of gereformeerd was. Hier in Soest zijn de structuren nog ta melijk gescheiden, is mijn indruk. De uitdaging is om er één gemeente van te maken, waarbij het niet alleen om de organisatie gaat, maar ook om het gevóel van één-zijn: datje elkaar kent als lid van dezelfde gemeente, niet als hervormd of gedeformeerd." De nieuwe predikant vindt in Soest dijk wat dat betreft al een min of meer gespreid bedje, want in het predikant- loze tijdperk van het afgelopen jaar hebben de "Emma" en de "Juliana" flinke stappen gezet in het eenwordingsproces, dat deze week formeel zijn beslag krijgt. Van Winden heeft daar veel waardering voor. "Dat ze dat in één jaar hebben geregeld is een enorme prestatie. Het bewijst dat ze in Soest beschikken over talent, denkkracht en de wil om aan te pak ken." Effect Wat hem betreft is inmiddels een an dere vraag aan de orde: "Wat gaan we nu doen? Hoe word je als kerk actief in het dorp of in deze wijk? Want dat moet toch het effect zijn: dat de men sen merken dat er in de kerk iets ge beurt. Dat mensen worden aangespro ken, niet om zieltjes te winnen, maar dat 't wat vóórstelt... Dat Pieter van Winden nog eens domi nee zou worden stond - althans voor hemzelf - lange tijd helemaal niet vast. Aan de Vrije Universiteit studeerde hij weliswaar theologie - "vanwege de brede studie" - maar aanvankelijk ging zijn belangstelling vooral uit naar het vormingswerk. Tijdens een toeval lig pastoraal gesprekje werd hem on verhoeds de vraag gesteld: "Wat vind je er zelf van?" en dat zette hem aan het denken. De overstap naar de (échte) predikantsopleiding kostte hem vervolgens geen moeite. "Is dat roeping?" "Ja, dat is roeping." De grote afwisseling, dat is wat het predikantenbestaan volgens hem zo Ds. Pieter van Winden en zijn vrouw Pauline Donderdag 11 mei j.1. was er weer de jaarlijkse confrontatie tussen atletiekvereniging Pijnenburg, triatlonvereniging De Schieter en de Baarnse atletiekvereniging BAV. Op de grasbaan te Baarn hield de BAV een 3 kilometer wedstrijd tussen de drie verenigingen. 70 leden, recreanten en wedstrijdlopers bonden de onderlinge strijd aan om de be schikbare bekers, die vorig jaar door AV Pijnenburg gewonnen werden. De wedstrijdleiding had een formule be dacht om iedere atleet te stimuleren en wel door het optellen van een totaal- tijd van de eerste en laatste 3 deelne mers per categorie. Zowel bij de recreanten als bij de wedstrijdatleten bleek Pijnenburg het beste te scoren en tevreden konden de trainers de bekers in ontvangst nemen. interessant maakt. "Het ene uur zit je aan een sterfbed, het volgende geef je catechisatie, daarna buig je je over een tekst van 3000 jaar oud om te zien wat je daar vandaag mee kunt, dan zit je weer in pen van de honderdduizend vergaderingen, en zo gaat het de hele week door, tot je vrijdagnacht pro- beertje preek af te krijgen." Samen-op-Weg Ruim zes jaar heeft hij met veel ple zier in Duivendrecht gewerkt en hij begint in Soest met onverminderd en thousiasme. Het aantrekkelijke van Soest is niet alleen de grotere ge meente, maar vooral het feit dat het Samén-op-Weg hier nog maar net op gang is. Als parttimer (drie dagen per week) hoopt Pieter van Winden ook in Soest zijn werkzaamheden enigszins beperkt te houden. Daardoor kan hij o.a. de zorg voor zoon Derk (2) afwis selen met zijn vrouw Pauline, die on derwijzeres is - en blijft - in het Am sterdamse huis van bewaring aan de Havenstraat. Het pastorale werk verdeelt hij samen met collega Harry Gijsen, met wie hij het uitstekend kan vinden, al kennen ze elkaar nog maar kort. Samen staan ze voor de uitdaging het Samen-op- Weg-proces in Soestdijk verder han den en voeten te geven. Maar het boeiendst is toch iedere keer weer de opdracht om het geloof "praktisch" te maken, wat volgens hem wil zeggen: "Dat het iets betekent in het leven van alledag. Dat is de uitdaging, en dat gaat door alles heen." Bij de recreanten bleek Rob van Waas, na de marathon van Rotterdam, nog flink wat snelheid in de benen te heb ben en finishte in 11.39 min. De da mes scoorden ook goed: Adri Van Zon 12.14, Gerrie den Ouden 12.18, ge volgd door Esther v.d Grift met 12.23. Bij de veteranen zette Harry Van Brummelen een tijd van 10.29 min. neer. Erik Tolboom wist bij de heren 10.11 op de klokken te zetten. Op 14 september zal Pijnenburg gast heer zijn met een onderlinge wedstrijd van 5 kilometer. Zaterdag a.s. zal AV Pijnenburg met maar liefst 9 teams deelnemen aan de estafette over 50 km rond het Eemmeer. Quo Vadis te Spakenburg zal dan deze estafette voor de 11e keer organiseren. De Soester broers Robin (12) en Vincent Musch (10) nemen van donderdag 25 tot en zaterdag 27 mei deel aan het Nederlandse kam pioenschap jeugdschaken. Dat drie-daagse toernooi wordt ge houden in het Makeblijde College in Rijswijk. Robin en Vincent zijn de enige Soesters in het deelnemersveld van vijftig jongens en dertig meisjes. Het toernooi is bestemd voor schakers tot en met twaalf jaar. Beiden leerden reeds op hun vijfde en zesde jaar schaken van hun vader. Bij de dames werd in de competi tie van de Soester Bowling Vereni ging een nieuw record gevestigd. Jacqueline Kater gooide vorige week een game van 207. Zo'n hoge pinfall werd dit seizoen nog niet bereikt. Kater komt uit voor de Lucky Loosers die met 5-0 wonnen van Flying Pin Ten. De tot dusver hoogste serie van dit sei zoen kwam bij de heren op naam van Ad Buddingh. Hij noteerde een serie van 543. De reguliere competitie voor zowel de veld- als de zaalvoetballers is inmiddels afgesloten. Op het veld scoorden de vijf Soester teams in totaal 179 keer. In de zaal troffen de vier ploegen uit Soest 438 keer het doel. Topscorers op het veld werden Teus Verwoerd van SEC/zaterdag en Cees-Jan de Vries van VVZ'49. Beide spelers scoorden veertien maal. De meest produktieve rol in de zaal was weggelegd voor Mustafa Aksit. Hij mikte de bal 43 keer tus sen de palen. Aan het topscorersklassement dat de Soester Courant bijhield, zijn overigens geen prijzen verbonden. Hees scoorde zowel op het veld (48) als in de zaal (152) het meeste aantal doel punten van de plaatselijke verenigingen. In beide gevallen acteert de club op het laagste niveau. Voor de vijf veldclubs scoorden in totaal 51 spelers minimaal één keer. In de zaal werden de treffers verdeeld over 37 voetballers. Op het veld was er reden voor een (dubbel) feestje bij Hees dat via de na-com petitie promoveerde naar de tweede klasse van de afdeling Utrecht. Soest is nog verwikkeld in de strijd om promotie naar de eerste klasse van de KNVB-zon- dag. Ondanks een gemiddelde van één punt per wedstrijd degradeerde zaalvoetbal- vereniging DVS/Lazy Louis uit de hoofdklasse van rayon 't Gooi. In die klasse komt volgend jaar Firtina'93 uit. De ploeg werd kampioen in de eerste klasse. Het eerste team van SEC degradeerde uit die klasse. VELDVOETBAL 1.Teus Verwoerd (SEC-zat.)14 Cees-Jan de Vries (WZ'49) 14 2. Paul Castein (Hees) 13 4. Maurice d'Aquino (Soest)7 Gerard Becker (WZ'49) 7 Danny Brandenburg (Hees) 7 7. Joep Akkerman (VVZ'49)6 Jeffrey Dorrestein (SEC-zon) 6 Erwin de Gier (Hees) .t.6 Jeroen van Veenendaal (Soest) 6 11. Peter van den Berg (Soest) 5 Johan van den Brink (Hees) 5 ZAALVOETBAL 1. Mustafa Aksit (Firtina'93) 43 2. Danny Brandenburg (Hees) 39 3. Peter de Jong (Hees)37 4. Eric Looijsen (Hees) 32 Özcan Satikboga (Firtina'93) 32 6. Arnold Broertjes (DVS)26 7. Zeki Kurt (Firtina'93)18 8. Hans Peter van Zoelen (SEC) 14 9. Fred Bos (SEC) 13 Eddy Brinkman (DVS) 13 Ramon Heijnen (DVS) 13 Marco Martens (SEC)13 Wedvlucht: Douai Auby; Datum: zaterdag 13 mei; Afstand: 249 ki lometer; Wind: noord-west. PV DE VRIENDSCHAP In concours: 244 duiven; Winnaar: Combiantie Westerveld; Snelheid win nende duif: 1.093 meter per minuut. Comb. Westerveld 1, 44 - Altenaar/Reijerse 2, 5, 9, 10, 11, 16, 17, 21, 24, 37, 38, 41, 42, 43 - J.C. Wijnands 3,47 - VaesseiWeenendaal 4,19, 33 - B. Schimmel 6, 12, 13, 14, 15, 27, 28, 29, 31, 35, 36 - C. Kaats 7, 22, 46 - W. Cochius 8, 20,49 - C. Jak 18 - H. v.d. Veen 23,30 - J. Kos ter 25, 48 - J. Büchner 26 - T. Kok 32, 34, 45 - PV DE ZWALUW In concours: 352 duiven; Winnaar: B. Roest. Snelheid winnende duif: 1.105 meter per minuut. B. Roest, 1, 7, 31, 61 - J.W.E. Stam 2, 14, 16, 23,26, 29, 39.42,46.50, 53,68,71,72,77, 80, 81, 82 - Th. Wigtman 3, 36, 45, 49, 70, 74. 75, 78 - H. van Es 4, 10, 12, 22,24,41,51, 55, 62, 65, 83 - R. v. Homsveld 5, 56 - R. v.'t Net 6, 8. 15, 21, 28, 54,59, 85, 87 - gebr. de Bruin 9, 40 - A. de Bes 11, 35, 66 - A. Rookhuizen 13, 20, 32,57 - A. van Ginkel 17, 37 - J. de Jong 18,60 - R. van Egdom 19,48 - Comb. Jaron 25,27,47, 86 - J. van Dijk 30,63 - H. de Bree 33, 34,58 - J.A. Vogel 38, 88 - H. Huisman 43. 67 - J. v.d. Belt en Klzn 44,52 - M. Kanters 64,69, 84 - G. Rijksen 73, 79 - J. Duijst en Zn. 76 DONDERDAG 18 MEI Voetbal 18.30 uur Laatste speelavond Soester voetbalkampioenschap (Hees-terrein) Volleybal 19.00 uur Bedrijfssportcompetitie vol leybal (Beukendal) ZATERDAG 20 MEI Korfbal 17.00 uur Luno-De Eemvogels Zaalvoetbal 13.30 uur Soester zaalvoetbalkam pioenschap (Beukendal) Zwemmen 10.00 uur Clubkampioenschappen De Duinkikkers (Aqua Indoor) ZONDAG 21 MEI Bowling 10.00 uur Eindtoernooi Soester Bow ling Vereniging (C-drie) Tennis 10.00 uur LTC Soestdijk-Popeye GoldStar 4 (Schrikslaan) 10.00 uur TV Soest-Zuid-Iduna 6 (Bosstraat) Voetbal 14.30 uur Neerlandia/SLTO-Soest, na-competitie (Amsterdam) MAANDAG 22 MEI Voetbal 18.30 uur Voetbalkampioenschap ba sisscholen (Bosstraat-Oost) DINSDAG 23 MEI Basketbal 19.00 uur Bedrijfssportcompetitie bas ketbal (Beukendal) Voetbal 18.30 uur Voetbalkampioenschap ba sisscholen (Bosstraat-Oost) Voor het eerst heeft sport organisatie Soest de voetbal kampioenschappen voor de groe pen acht uit het plaatselijke basis onderwijs georganiseerd. Op sportpark Bosstraat-Oost proberen dertien jongens- en elf meisjesteams de eer van hun school hoog te houden. Dat gebeurt op maandag 22 en dins dag 23 mei. Op beide avonden is de aanvang 18.30 uur. Na de laatste speelronde op 23 mei worden om on geveer 21.00 uur de prijzen uitgereikt. De wisselbeker is beschikbaar gesteld door de Soester Courant. S.O. Soest heeft al jarenlange ervaring met het voetbaltoernooi voor de jon gere basisscholieren. Dit jaar i$ de or ganisatie overgenomen van de voor malige Soester Politie Sport Vereni ging. Het voetbalevenement heeft als naam het Soester Dream Team Toer nooi mee gekregen. mm,, y .-y. -j jJ. ,\.d M I Menig werknemer van een Soester bedrijf zal deze maand in meer of mindere mate met spierpijn te maken hebben. Want de bedrijfs sportcompetitie is weer in volle gang. Kuleitech werd maandag avond kampioen bij het veld- voetbal. Op het terrein van VVZ'49 begonnen achttien teams aan de eerste van drie voorronden. Uiteindelijk bleven er drie over die in een halve competitie om de plaatsen één, twee en drie knok ten. Kuleitech werd de terechte win naar, voor Geraf/Metaverpa en Bos man. De aftrap van de bedrijfssport competitie werd reeds op dinsdag 2 mei verricht. Toen kreeg de eerste van vier zaalvoetbalavonden zijn beslag in De Banninghal. Op dinsdag 30 mei komen de beste teams tegen elkaar uit in de finaleronde. Afgelopen donderdag werd ook een begin gemaakt aan het volleybal toernooi in sporthal Beukendal. De recreanten, waaronder eindelijk weer eens een ploeg van de Soester Cou rant, beten het spits af. Ook morgena- Ook dit jaar maken veel werknemers veel overuren voor hun baas, zij het dat ze dat op de sportvelden doen. Foto: Herman van Dam. vond wordt er door recreanten gevolleybald in sporthal Beukendal. Op donderdag 1 juni komen de poulewinnaars wederom aan bod, een week later verschijnen de meer geoe fende volleyballers binnen de lijnen. Het basketbaltoernooi wordt gespeeld op dinsdag 23 mei, eveneens in Beukendal. Soester Bowling Vereniging Annemieke Spierenburg sleepte haar team de Sisters naar een 3V2-V/2 overwinning op de Spetters door constant te gooien: 142-142-143. Bij de Gokkers startte Vera van Leeuwen goed door een game van 155 te laten volgen door een game van 148, haar laatste game was beduidend minder: 110. Haar team verloor met 3-2 van Cool Cat. Dit laatste team gaat volgend jaar over naar de senioren. De Bowling Boys voeren nog steeds de lijst aan. Zij wonnen met 5-0 van de Rakkers, dankzij het goede gooien van Richard van Leeu wen 153-139-125 en Erwin Breuers 142-129- 124. Hun teamgenoot Frank Bonke had een iets mindere avond met games van 103-105-105. Soester Bowling Vereniging Jeugd vrijdag. Cool Cat - Gokkers 3-2, Bowling Boys - Rakkers 5-0, Spetters - Sisters W2-V/2. Senioren maandag. Omega - Boule D'Or 0-5, Raadhuis 1 - Big Splitters 5-0, Zilveren Ster - No Name 4-1, Flying Pin Ten - Lucky Loosers 0-5, Baanbrekers - v. Ede 3-2, Enghe - Anows 0-5. Senioren dinsdag. Bluffers - Gokkers 2V4-2Vi, Toverbal - Schei L. 4-1, Schei R. - Raadhuis fl 4-1, Heppie Hoekers - Stressless 0-5, Naadje - Karei de Stoute 1-4, P-team - H.A.M. 0-5, Co bra's - Strajk 2-3, Westra/Koffrie - Pin Down 2- 3, Ottifantjes - Shj-ammer 3-2. Van 22 mei tot 29 mei is in zieken huis Eemland in Amersfoort de fototentoonstelling 'Zorg in Neder land' te bezichtigen. Harrie Tim mermans en Roel Visser fotogra feerden in bijna honderd foto's di verse aspecten van de sector van zorg en welzijn in Nederland. In 1994 waren de foto's te zien in het Rijksmuseum te Amsterdam. De ten toonstelling is wegens de grote be langstelling nu op toernee door Neder land. 'Zorg in Nederland' is het resul taat van de 19e documentaire foto-op dracht van het Rijksmuseum. De ten toonstelling kwam tot stand in nauwe samenwerking met het Pensioenfonds PGGM, dat in 1994 25 jaar de pensioenregeling voor de zorgsector verzorgt. Van de catalogus bij de ten toonstelling, tevens het jubileumboek van het PGGM, zijn inmiddels ruim 50.000 exemplaren om de tentoonstel ling aan medewerkers, patiënten en bezoekers te tonen. De inmiddels veel besproken tentoon stelling laat de relatie tussen twee bevolkingsgroepen zien: zij die zorg, steun en hulp nodig hebben en zij die deze zorg geven. Beide groepen ko men aan bod, hoewel de nadruk ligt op de zorgverleners. Dat betekent dat ook de technologische kant van de zorg verlening in de tentoonstelling aan dacht krijgt. Beide fotografen hebben ervaring en affiniteit met het thema en zijn beiden zeer goed ingevoerd in de gecompli ceerde wereld van de zorgsector in Nederland. Hun benadering is echter zo verschillend dat een interessante combinatie is ontstaan. De foto's tonen het brede spectrum van de zorgverlening in ons land met alle indringende emotionele kanten die het wezenlijk kenmerk daarvan vormen. 'Zorg in Nederland' is van 22 tot 29 mei te bezichtigen op locatie De Lichtenberg (ingang Westhal, le etage) en locatie St. Elisabeth (hoofd ingang na'ar verpleegafdelingen).

Soester Courant | 1995 | | pagina 15