En dit zijn de knallers van deze week: 1098 299 890 Omwonenden eisen harde maatregelen tegen sexhuis aan Van Goyenlaan Weinig kans op stank in biezenveld auto smeeing MAG BEST WCÉDEN. Soesterse wint met video over Kroatisch dorp Velika Spitsbus uit Soest direct naar De Bilt en de Uithof Gemeente weigert videoscherm voor wedstrijd Ajax-AC Milan ONS WERK WOENSDAG 17 MEI 1995 73e JAARGANG NO. 38 'Bordeel' zorgt voor aanzienlijke overlast Gemeentehuis dicht op vrijdag 26 mei Nieuwe dienstregeling per 28 mei 3 Actueel 5 Actueel 11 Soesterberg 11 Sport 7 Actueel Soester maakt duik met auto zonder voorwielen Kermis op de Engh: 24 t/m 28 mei Wethouder Van Logtenstein te water Van Breukelen Zonwering Soest SHOWROOM - Vast-goed VLAGGETJESWEKEN Spaar nu voor gratis HOLLANDSE NIEUWE Paëlla (500 gram) "7 gQ extra haringbon RUUD SMIT visspecialiteiten Kogelbiefstuk Hollandse aardbeien Belegen kaas VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest HET VLEESCENTRUM Markt op woensdag AUTO VAN HET JAAR 1995 KEUZE UIT 3 MAAL VOORDEEL Met naar keuze: of financiering met 4,9% rente (36 maanden), of accesoires naar keuze t.w.v. 2.000,-, of 2.000,- extra inruil voor uw huidige auto.* Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Telefax 02155-24904 Postbank 126156 Abonnement Soest/Soesterberg per halfjaar f 13, Buiten Soest f 26, Losse nummers 75 ct Gecontr. opl. 11.650 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG i Op het gebied van betaalde sex en aanverwant vermaak leek Soest de laatste jaren eerder een oase van rust dan een soort Sodom aan de Eem. De woelige jaren van gele genheden" aan o.a. de Lange Brinkweg, de Birkstraat en de Soesterbergsestraat zijn al bijna vervaagd in de herinnering, maar daar is plotseling een eind aan ge komen. Soest blijkt aan de Van Goyenlaan weer een echt "sexhuis" te bezitten. De omwonenden zitten er behoorlijk mee in hun maag. Het bordeel is ge vestigd in een flat op de eerste verdie ping, op nummer 36. De flat wordt ge bruikt door twee, soms drie "dames", die er heren ontvangen en in De Tele graaf frequent - dagelijks - adverteren met hun diensten ("Goedemorgen, wij zijn twee meiden van 19 en 21 jaar..." en dan nog het een en ander om de ver- A onderstelde begeerte van de klanten i aan te wakkeren; "echt alles en onge- j remd" voor f 85,- all in. "Als je zin 4 hebt, kom langs.") Het adres staat er gewoon bij en vol gens de flatbewoners en andere buren is het dus zonneklaar dat er een sexhuis c.q. bordeel wordt gedreven, "en niet een of andere onschuldige ac tiviteit". De omwonenden, optredend als vereniging van eigenaren, zijn er helemaal niet blij mee en wensen van de gemeente direct optreden. Politie doet niets Argumenten daarvoor zijn o.a. dat veel mensen een sexhuis moreel ver werpelijk vinden, dat de wet nog steeds een bordeelverbod kent en dat de overheid moet zorgen voor handha ving van de wet. Bij de politie hebben de omwonenden overigens "niet thuis" gekregen, zo blijkt uit de brief. De schrijvers wijzen er verder op dat de flats een woonbestemming hebben en niet gebruikt mogen worden voor commerciële exploitatie van welke soort dan ook. Als voorbeelden van de overlast wor den genoemd: langsrijdend verkeer en kijkende mensen, mannen die zich in het trappenhuis ophouden, vervuiling door sigarettepeuken en uitgespuugde kauwgom, veel heen en weer-geloop op de eerste galerij, vaak tot in de nacht, lawaai van de deuren. De om wonenden krijgen ook steeds vaker vervelende opmerkingen in de privé- sfeer, bijvoorbeeld van kennissen, en Op het eerste oog een gewone Soes- ter flat; in werkelijkheid een "huis van plezier". de klanten van de "dames" bellen ook regelmatig aan de verkeerde deur. In enkele gevallen is er zelfs sprake van vernieling van persoonlijke eigen dommen en de bewoners hebben een sterk toegenomen gevoel van onvei ligheid. Schande Tenslotte wijzen de bewoners erop dat hun flats sterk in waarde verminderd zijn, omdat ze moeilijker en slechts te gen een lagere prijs te verkopen zijn. Het is volgens hen duidelijk dat er aan de activiteiten op deze locatie direct en einde moet komen. "De politie heeft tot heden niets ondernomen, wat wij een schande vinden," schrijven ze. "Van u verlangen wij dan ook dat u al het nodige onderneemt om op uiterst korte termijn een einde te maken aan deze hoogst onplezierige situatie." Aan de brief is een lijst met handteke ningen toegevoegd. De dag na Hemelvaartsdag, vrijdag 26 mei, is het gemeentehuis de hele dag gesloten. Ook de avondopenstelling vervalt die dag. Het afvalstoffenpark De Schans is vrijdag 26 mei wel geo pend. Ivonne Wierink uit Soest heeft de eerste prijs gewonnen van het re gionale videofestival, dat op zon dag 14 mei in Utrecht plaatsvond. Met haar inzending getiteld: 'Hulp aan Bosnische vluchtelingen', won zij in de categorie 'reportages'. De eerste prijs bestaat uit twee video- montagedagen, dit ter stimulering van haar vaardigheden. De vijfkoppige jury noemde haar inzending "een Vanaf zondag 28 mei rijden de bussen van Midnet volgens een nieuwe dienstregeling. Er zijn geen grote wijzigingen. Nieuw is de rechtstreekse verbinding (in de spits) tussen Soest, De Bilt en de Uithof. Zowel in de ochtend- als in de middagspits rijden vanaf 28 mei drie ritten van lijn 284 tussen Soest, de Bilt en de Uithof v.v. Soest krijgt daardoor een rechtstreekse bus verbinding met bijvoorbeeld het RIVM in Bilthoven en de Uithof/ Rijnsweerd. In de ochtendspits starten drie rit ten in Soest (Heideweg en station Soest-zuid). In de middagspits gaan er eveneens drie ritten van Rijnsweerd/de Uithof door naar Soest. Normaliter rijdt bus 284 de route tussen Bilthoven/de Bilt en Nieuwegein. De enige andere wijziging in de dienstregeling die betrekking heeft op Soest(erberg) is het nieuwe lijn- nummer van de route Soesterberg- Utrecht. Dat was 79 en dat wordt 252. Het "dikke" busboekje is vervan gen door zes dunnere openbaar- vervoergidsen per regio, met infor matie over bussen, sneltrams en treinen. De nieuwe dienstregelin gen zijn verkrijgbaar bij de chauf feur, de verkoopkantoren van het openbaar vervoer, de postkantoren (vanaf eind mei), enkele boekhan dels en diverse VVV-kantoren. goede poging om zo'n beladen onder werp te benaderen." Haar reportage werd vooral gewaardeerd om haar persoonlijke betrokkenheid bij het on derwerp. Ivonne Wierink is lid van de vorig jaar opgerichte Videogroep Soest, welbe kend als initiatiefneemster van de Stichting Velika, die zich vanuit Soest inzet voor hulp aan Bosnische vluch telingen in het Kroatische dorp Velika. Haar inzending doet nu mee met het landelijke videofestival dat op 7 en 8 oktober plaatsvindt in Nijmegen. Het festival in Utrecht werd voor de vijfde keer georganiseerd door de Stichting AVS, een centrum voor audiovisuele vorming en produktie. Soest blijft almaar groter groeien. Soest-Zuid vecht tegen de bierkaai. Modernisering kabel net kost vijf miljoen. Verdwenen zaag herrijst in vijver. Oude Ambachtenmarkt Soest jubileert. 'Eigen honk voor jongeren kost niet veel, behalve politieke moed...' Hervormde kerk De Hoeksteen verdwijnt. Amnesty krijgt VSB-prijs 1995. Is de JOP definitief 'n flop? Verkeersexamen op basisscholen. Soest moest winnen van Neerlandia/SLTO. Eredivisie toch in zicht voor Stam/SoVoCo. Handhaving LTC Soestdijk dichterbij. Kampioensvlag Soest- Zuid kan worden gehesen. Een 56-jarige bewoner van de Rubenslaan beleefde afgelopen zaterdagmorgen een uiterst onaan gename verrassing toen hij zijn auto startte. Een lichte druk op het gaspedaal bleek al voldoende om de wagen een soort duik-voorover te laten maken. De bestuurder, die aanvankelijk niets in de gaten had, stapte geschrokken uit en consta teerde dat de beide voorwielen ver dwenen waren. De dief had de auto op een paar stenen gezet en toen de eigenaar wilde gaan rijden schoot de wagen van deze provisorische ondersteuning af. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De kermis die elk jaar in Soest wordt gehouden, vindt ook dit jaar weer plaats op het evenemententerrein op de Engh. Van woensdag 24 mei tot en met zondag 28 mei draaien de ver schillende attrakties op volle toeren. De kermis is die dagen open van 13.00 tot 24.00 uur. Op zondag zijn de openingstijden anders, namelijk van 14.00 tot 23.00 uur. 's Middags van 17.00 tot 18.30 uur mag er in verband met de kerkdiensten in die omgeving geen muziek c.q. geluid gemaakt Er is weer een grote verscheidenheid aan attrakties. Voor iedereen is er wat. Onder andere babysport, pusher, reg gae 2, spider, thunderbird, spookhuis, buggy, autoscooter en doolhof. Voor de lekkerbekken zijn ér snacks, nou- gat, ijs, gebak en banket. Ook ontbre ken de gokspelletjes niet zoals grijp- kranen en schietsalon. Vorige week donderdag vond de opening van het b ïezenveld aan de Peter v.d. Breemerweg plaats. In aanwezigheid van een aantal officials en belangstellenden open de CDA-wethouder Ries van Log- De finalewedstrijd Ajax-AC Milan, voor de Champions League op woensdagavond 24 mei, zal niet te zien zijn op een groot videoscherm op het Nieuwerhoekplein. De ge meente heeft dit plan van een drie tal ondernemers aan het Nieuwer hoekplein afgewezen vanuit het oogpunt van de verkeersveiligheid. De drie ondernemers hadden het plan opgevat om in een vrachtwagen een videoscherm van 2,5 bij 3 meter te plaatsen. Zo zouden voetbal liefhebbers de wedstrijd daar geza menlijk kunnen volgen. Gemeente en politie hebben hiertegen het bezwaar dat hierdoor langsrijdende automobi listen kunnen worden afgeleid. Volgens initiatiefnemer en eigenaar van de ijssalon op het Nieuwerhoek plein, B. van Brummelen, zou het videoscherm op de daar aanwezige BEETZLAAN 24» - 02155-19704 zie pagina D Uit eigen keuken: van weedestraat 149 3761 cd soest tel. 02155-1 52 88 drie zaken gericht worden. Automobi listen zouden volgens hem dus niet op het scherm kunnen kijken. 'Beetje flauw' Ondernemer T. van Veen reageert te leurgesteld op de afwijzing: "Beetje flauw, op dat tijdstip tijdens zo'n unieke wedstrijd zullen er nauwelijks automobilisten op de weg zijn." Vol gens mevrouw Smit van de gemeente Soest is het bij het Nieuwerhoekplein toch altijd druk aan verkeer en werkt zo'n scherm afleidend. Dat zou het verkeer in gevaar kunnen brengen. De drie ondernemers hadden ver wacht dat het videoscherm rond de driehonderd voetbalkijkers zou trek ken. "Gezellig en goed voor de om zet", aldus Van Brummelen. In eerste instantie wilden de ondernemers ook een biertap op het plein neerzetten. Dat werd direct niet toegestaan. "Dat vind ik nog wel begrijpelijk omdat de gemeente Soest een alcoholmatigend beleid voert", verklaart Van Brum melen. KETTINGFDRIVIULIEREN VOOR PRINTER BEUKENLAAN 86b» 3762 AK SOEST TEL.02155-13255 FAX 02155-25997 500 gram van 14.99 500 gram vers van het mes kilo tenstein het biezenveld door het planten van zeven biezen. Het biezenveld moet bij zware regenval het normale rioolstelsel een bandje helpen. Het landschap aan de Peter v.d. Breemerweg is met de komst van het biezenveld drastisch veranderd. In twee lange grachten staat vijftig centi meter water, waarin straks na 15 mei (IJsheiligen), lange groene biezen worden geplant. Wethouder Van Log tenstein maakte donderdag een eerste aanzet voor de beplanting. Gewapend met schop en lieslaarzen daalde hij de ladder af en plantte in het koude water alvast zeven biezen op een vierkante meter. De biezenplanten reinigen straks het overschot aan rioolwater afkomstig uit Soest-Zuid en Klein Engendaal tot zeventig procent. Het teveel aan riool water dat bij extreme weersomstan digheden ontstaat, wordt door het biezenveld opgevangen, waar het na enkele dagen zeventig procent scho ner via de Kloostergracht naar de Eem stroomt. Dit natuurlijke proces heeft de voorkeur van de gemeente gekre gen boven de twee alternatieven: het bergbezinkbassin en het parallelberg- bezinkriool. Het biezenveld is milieu vriendelijk en bovendien goedkoper dan de alternatieven. Toch heeft het project in totaal nog altijd 3,7 miljoen gulden gekost. Een groot discussiepunt rond dit pro ject vormt de mogelijke stankoverlast. Dit is de reden waarom de raadsleden Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 VARKENSHAASJES kilo 18?° Zie advertentie pag. 8 Altijd kwaliteit en betaalbaar. "Picobello", zegt de gelieslaarsde wethouder na zijn eerste aanplant. Foto: Herman van Dam. van de VVD tegen dit systeem waren. Volgens ambtenaar D. van Boven is- stankoverlast vrijwel uitgesloten. Wanneer na zware regenval het bie zenveld volstroomt met rioolwater dan is dat al vermengd met regenwater en daar wordt het ook nog eens ver mengt met een hectare schoon water dat continu op het biezenveld staat, al dus Van Boven. In Houten, waar al langer het systeem van de biezen velden bestaat, hebben ze volgens Van Boven ook geen last van stank. Samenwerking Het project is in korte tijd gerealiseerd (november 1994 gestart) door de Aannemingscombinatie Soest, be staande uit de firma's, H. van Asch en Bruil. De samenwerking tussen de be drijven is zo'n succes gebleken, dat ook in de nabije toekomst gezamen lijke projecten zullen volgen. De gemeente verwacht dat het biezen veldsysteem per jaar ongeveer tien keer in werking zal moeten treden. Of dat zo is, is natuurlijk helemaal afhan kelijk van het weer in Nederland. Het onderhoud van het biezenveld bestaat onder meer uit het scheren van te lange biezen. Deze geschoren biezen kunnen worden hergebruikt in de vorm van biezen matten en stoel zittingen. De komende jaren zullen in Soest vele rioolprojecten worden uit gevoerd. Uiterlijk in juli, maar waar schijnlijk eerder staat een riolerings project voor het Soester Veen op de agenda van de gemeenteraad. De weekmarkt van donderdag 25 mei wordt in verband met Hemelvaartsdag verplaatst naar woensdag 24 mei van 9.00 tot 13.00 uur. Er is al een Punto vanaf 23.295,- 'Op basis van ANWB/Bovag koerslijst. Vraag naar exacte voorwaarden. AMERSFOORT: Amsterdamseweg 19, tel.: 033-635535 SOEST: Koningsweg 14, tel.: 02155-13227

Soester Courant | 1995 | | pagina 1