'Underdog' Soest bijt fel van :zich af tf! 1 I I i =Nog onzekerheid voor LTC Soestdijk Z.A.P. s.o. SOEST Langverwachte titel Soest-Zuid binnen Fïrtina'93 prolongeert titel in zaal 'i I? Soest-ZAP morgen al Stam/SoVoCo haakt toch af Clubtitel Shot voor Jonker pAG I M/uaE HH^WOENSDAG 24 MEI 1995 I I Blauw-witten in theorie nog 90 minuten van eerste klasse verwijderd VOETBAL zondag Om 14.00 uur in Zaandam Beslissing degradatie valt op laatste speeldag 470 uur. in TENNIS ATLETIEK Dames Pijnenburg plaatsen zich voor competitie-finale Bestuur: "De risico's zijn te groot" q- sr? int >2 !7 "Klimmen de mannen nu wéér een tree/je hoger?" Donderdag 25 mei (Hemelvaartsdag) 14.00 uur Aksel van Elteren onttroond TAFELTENNIS SOESTER ZAALVOETBALKAMPIOENSCH AP Z.V.V. Hees Trainer Pieter Verbrugh denkt al aan volgend seizoen TENNIS Hees verrassend tweede in Soester zaalvoetbalkampioenschap ZAALVOETBAL SOESTER COURANT PAGINA 15 iest Soesters direct bij de les en werden ze bovendien in het zadel geholpen door een doelpunt van Jeroen van Veenend- aal in de vijfde minuut. Een angstig kwartier volgde. "Het was af en toe met de billen tegen elkaar," herinnerde Schinkel zich. Maar toen Brandes ook de tweede kans, die eigenlijk geen kans was, benutte, zat de ploeg op ro zen. S.O. Soest. Het hikte zo lang tegen de tweede klasse aan, maar pas na dertien jaar werd de ploeg op Hemelvaartsdag 1994 kampioen. Morgen Is het weer Hemelvaartsdag en kan Soest tegen ZAP een plaats in de eerste klasse opeisen. Dat had niemand verwacht van de 'underdog', de 'outsider' die in de na-competitie geplaagd werd door een golf van schor singen. Soest moest zondag na de puntendeling met ZPC winnen van Neerlandia/SLTO en deed dat doordat Jeroen van Veenendaal en Raymond Brandes de eerste twee kansen in de eerste helft benutten (1- 2) en vooral Gerard van de Bedem, Wilfred Janmaat en Paul van der Grift achterin uitstekend werk verrichtten. Voor trainer Dick Schinkel betekende de overwinning vreugde én opluch ting. Want de Diemenaar had bewust zijn nek uitgestoken en koos voor jon gens die volgens hem tegen druk be stand zijn. Daarom moest Michel Everts, die de laatste weken minder presteerde, plaats maken voor Bart Aarts, verloor Ferenc Kleinegris zijn basisplaats en werd Michel Vlas winkel naar de bank verbannen om ruim baan te maken voor de terugge keerde Michiel van der Hoeven. Vlas winkel, de 'super-sub', bedankte om principiële redenen voor die eer en vleide zich in burger tussen het pu bliek op het warme gras. Succes Schinkel: "We hadden afgesproken dat Van der Hoeven zou meedoen te gen ZPC. En dat je hem er niet naast kunt zetten als hij zou scoren. Michiel blijft een nuttige speler en als je zover bent gekomen als wij, moetje voor het succes gaan. Ook als echte blauw witte jongens als Everts en Vlas winkel er dan naast komen te staan. Vroeger zeiden ze altijd: die Schinkel ^Reen aardige trainer. Maar ik heb ge beerd om hard te zijn als het moet. Als hét mis was gegaan, had ik alles en ie- «fcreen over me heen gekregen. Maar we hebben als ploeg een gigantische statie neergezet. Als je wint, heb je k trainer gelijk." let op de sfeer in het kamp van •est was iedereen het met de trainer Soest had geleerd van de uit- jedstrijd in de competitie, toen de ansterdammers binnen een kwartier op 2-0 stonden. Ditmaal waren de Hoofdrol Neerlandia/SLTO was weliswaar va ker in balbezit en kreeg ook mo gelijk heden, maar Soest hield al met j il rede lijk gemakkelijk stand. Ook al. moest Van der Grift de bal een keer vlak voor de doellijn weghalen en werd Van de Bedem verplicht zijn zoveelste hoofd rol op te eisen. Pas vier minut en voor het verstrijken van de officiël e speel tijd werd de doelman gepasseerd door Jerrel Hasselbaink. Daarvoor moest er een vrije trap aan te pas komen, want Wilfred Janmaat bewaarde voortdu rend de orde als de gevaarlijke Hasselbaink aan de bal kwant. Van de Bedem was nog bezig zijn muur te metselen toen Hasselbaink, in Soest drie keer succesvol, de bal plotseling welgemikt in de lege hoek schoot. Meteen was er vuurwerk in de tot dan toe saaie tweede helft. Van Veenend aal schoof de bal op het lege doel af, maar raakte de buitenkant v an de paal De wedstrijd Soest-ZAP, met als inzet promotie naar de eerste klasse, wordt reeds morgenmid dag gespeeld. De clubs zijn dat overeen gekomen. De wedstrijd speelt zich af op het terrein van Hellas Sport. Dat is te vinden op sportpark Het Hoornse Veld aan de Sportlaan in Zaandam. De aanvang is 14.00 uur. Door de Stichting Vrienden van S.O. Soest zijn twee bussen beschikbaar ge steld voor vervoer. Het vooruitschuiven van de cru ciale wedstrijd heeft mogelijk het voordeel dat Peter van den Berg en Bart Aarts beschikbaar zijn. Beide spelers liepen afgelopen zondag wegens opmerkingen op de leiding tegen een gele kaart aan, die voor beiden gevolgen heeft. Soest hoopt erop dat de schorsingen donderdag nog niet zijn doorgegeven, zodat Dick Schinkel een beroe p op het tweetal kan doen. De trainer van Soest wis t zondag middag nog weinig te vertellen over de ploeg die de na-competitie in 2A won dank zij onder meer een 3-1-zege op DWS. Volgens de Die menaar geeft ZAP er de voorkeur aan om de snelle voorwaartsen met lange trappen te voeden. Niet be paald een taktiek waartegen Soest zich op zijn gemak voelt. Schinkel liet weten dat hij zich door een aan tal collega's zal laten "inlichten over het spel van de tegenstander van morgen. en Peter van den Berg slaagde er net niet in Van der Hoeven te bereiken, die helemaal vrij stond. Het maakte niet uit, want vijf minuten later floot scheidsrechter Van der Laan af, niet nadat hij Aarts en Van den Berg een kaart had getoond, omdat ze hun ka ken niet op elkaar konden houden. Voor het tweetal hangt een schorsing in de lucht. Als die straf voor morgen is uitgesproken zal Schinkel hoogst waarschijnlijk Everts als rechter vleugelverdediger opstellen. Martijn Stalenhoef is echter weer uit de ban. De allesbepalende aanvoerder komt op het middenveld te staan, zodat René van den Deijssel achter of tussen de spitsen Van Veenendaal en Van der Hoeven kan gaan spelen. Afscheidswedstrijd Dat zal morgen al zijn wanneer Van de Bedem naar eigen zeggen zijn afscheidswedstrijd voor Soest 1 speelt. De doel verdediger heeft zich vorig en dit seizoen onsterfelijk ge maakt bij zijn tweede club, maar gaat liever als spits in het derde van Achter veld, zijn eerste club, spelen. "Ik kop er meer in dan Van den Berg," grapte hij zondag toen iedereen zich afvroeg waarom hij eigenlijk stopt. Van de Bedem is geen stijlvolle doelman, keert de ballen desnoods met zijn knieholte of oorlel, maar houdt ze dus wel tegen. "Ik ben geen keeper, maar een ballenvanger," zei de doelman al aan de vooravond van de onverwacht succesvolle competitie. Schinkel: "Het ziet er misschien niet altijd uit, maar hij is een magneet. Daarom is het jammer dat zo'n man stopt. Hij wil liever in de spits spelen. Daarom laat ik hem op de training wel eens voetballen." Ongeacht het resultaat van morgen zal Van de Bedem erop kunnen rekenen dat de clubleiding zal trachten hem van gedachten te doen veranderen. Dat is niet nodig in het geval van Stalenhoef, want volgens voorzitter Paul Smit is het zeker dat hij volgend seizoen bij Soest blijft spelen. Komende zondag zal er ongetwij feld veel telefoonverkeer zijn tus sen het sportpark van Merenwijk en Popeye GoldStar. Via dat net zal lïarald Wernsen zich op de hoogte gouden van de verrichtingen van lerlenhove, de voornaamste con- urrent in de strijd tegen degrada tie. LTC Soestdijk nam zondag drie pun ten afstand van Merlenhove, maar dat geenszins een garantie voor handha- ing. Merlenhove zal immers vermoe ilijk veel punten pakken tegen opeye GoldStar, terwijl Soestdijk het igetwijfeld moeilijk krijgt in de uit- idstrijd tegen Merenwijk. Op het sportpark aan de Schrikslaan rekende Wernsen zondag op een 7-1- zege op het reeds gedegradeerde Popeye GoldStar. Hij kwam bedrogen uit, want het werd slechts 5-3. De eersteteleurstelling ontstond al in het enkelspel van Freddy Forger. De teimisser bezondigde zich in de ogen van Wernsen aan wangedrag. "Een aanfluiting. Juist als je tegen degrada tie knokt, moet je er tegenaan gaan," sing oordeelde Wernsen die na één set (6- 7) het gescheld en getier van Forger niet meer kon aanhoren en tijdelijk plaatsnam in het clubhuis. Forger ver loor ook de tweede set (3-6). Rugklachten Het tweede verlies kwam op naam van Linda Morssink die slecht speelde. Wernsen accepteerde dat echter, om dat de eerste dame met rugklachten kampte. Taco Koelewijn (6-3, 7-5) en Saskia Huizinga (6-2, 6-1) voldeden wel aan de verwachtingen. Ook in de dubbelspelen ging het goed. Koelewijn en Peter Dijkema versloe gen Jeroen Brandt en M. Zorab in twee keer 6-3. De dames van Soest dijk stonden nog minder games af: 6- 2, 6-1. Forger herstelde zich enigszins in de eerste mix met de geblesseerde Morssink. De partij kenden een grillig scoreverloop dat echter resulteerde in een nederlaag: 3-6, 6-0, 2-6. Beter verging het Huizinga en Dijkema: 6-3, 6-1. Toch was Wernsen niet tevreden over de afloop. "We hadden gewoon met 7- 1 moeten winnen." De trainer vreest dat Merlenhove komende zondag for ser uithaal tegen. Popeye GoldStar. Hetgeen betekenit dat Soestdijk ook zal moeten score:n tegen Merenwijk, een gerenommeerde ploeg. "We proberen natuurlijk zo hoog mo gelijk te scoren. We zullen hard moe ten vechten om drie punten te pakken en zelfs dan zijn we nog niet zeker. We gaan gewoon in de sterkste opstelling spelen." Wernsen kon maandag nog niet zeg gen of dat laatste gevolgen zal hebben voor bijvoorbeeld Freddy Forger die dit seizoen al enkele keren in opspraak kwam. LTC Soestdijk heeft een klein voor deel ten opzichfce van Merlenhove. In dien beide teams in wedstrijdpunten gelijk eindigen, handhaaft Soestdijk zich dank zij het onderlinge resultaat. Anderhalve week geleden won Soest dijk met 5-3 van Merlenhove. De dames competitieploeg van AV Pijnenburg heeft tijdens de tweede competitie in Santpoort goed ge presteerd. Evenals in de eerste ronde pakten de dames de eerste plaats in het eindklassement. Door de hoge puntenaantallen is de ploeg verzekerd van een plaats in de finale op 3 september, hetgeen in de (recente) geschiedenis van Pijnenburg nog niet vaak voor kwam. Ook dit keer grossierden de dames in de eerste plaatsen: Sabine van Rossenberg 1.65 (hoog), Marion v.d. Broek 58.9 (400 m), Eva Janssen 2.25.9 (800 m) en verrassend genoeg was er ook een eer ste plaats voor de estafetteploeg be staande uit Sabine van Rossenberg, Eva Janssen, Mandy Visser en Marion v.d. Broek. Zij liepen de 4 x 100 m in 51.4. De tijden op de loopnummers werden nadelig beïnvloed door de af en toe harde wind Sanne van Keken behaalde punten met discuswerpen (29.54) en speer werpen (33.12). Vórige week dinsdag besloot de leiding van Stam/SoVoCo in te gaan op de uitnodiging van de NeVoBo om met het damesteam om promotie naar de eredivisie te spelen. De volgende dag werd 's avonds het besluit terugge draaid. De risico's zijn toch te groot, luidde het argument van het bestuur. veel onzekerheden omtrent de selectie liggen ten grondslag aan j het feit dat de volleybalvereniging alsnog afzag van p/d-wedstrijden tegen Sliedrecht Sport en mogelijk Lycurgus. Op dit moment telt de se- lectie voor volgend seizoen slechts zeven speelsters. Dat is geen vol doende basis om een seizoen in te gaan, zeker niet in de eredivisie, waarin de ploeg wellicht de ene na de andere sportieve klap te verwer ken zou hebben gekregen. Bovendien is er niemand binnen de club die positief durft te antwoor den op de vraag of de vereniging al toe is aan een avontuur in de hoog ste afdeling. Lekker meedraaien in de eerste divisie lijkt bij nagenoeg iedereen de voorkeur te genieten. Het bestuur draaide het besluit te rug na de woensdag-training van het eerste damesteam. De speelsters werden de volgende dag voor de training ingelicht. Dat bete kende dat Irene Koelewijn, Ma- rianne Goebertus en Laura Oost- rom zich weer konden terugtrek ken. Het begeleidingsteam van Stam/SoVoCo zet de speurtocht naar nieuwe speelsters onverdroten voort. Terrein: Hellas Sport in Zaandam (Beslissingswedstrijd voor promotie naar le klasse K.N.V.B.) Bij winst s.o. Soest is kantine na afloop geopend! Na zeven jaar heeft Berend Jonker het clubkampioenschap van Shot opgeëist. Hij heroverde die titel door onder meer Aksel van Elteren, de kampioen van vorig jaar, in een spannende wedstrijd te verslaan. In de senioren I-klasse deden vrijdag avond acht spelers mee, onder wie ui teraard ook Rene Daselaar die onlangs met Van Elteren en Jonker promo veerde naar de tweede divisie. Deze drie waren vanzelfsprekend favoriet voor de eindzege. Daselaar liet even wel een steekje vallen tegen routinier Jan Kroon en kon vervolgens niet vol doende tegenstand bieden aan Van Elteren. De titelverdediger legde het daarna af tegen Jonker. Het werd een spannende wedstrijd. Van Elteren pakte de eerste game (21-18) en verloor de tweede (17-21). Een foutieve service op een 19-20-achterstand in de derde game werd hem fataal. In een ware conditieslag legde Jonker nog wel het loodje tegen Daselaar (21- 16, 18-21, 20-22), maar het club- kampioenschap was toen al binnen. Zinderend was de finale in de Senio ren II-klasse, waarin zeventien leden waren verdeeld over drie poules. De winnaars, Jan Opmeer, George Demmenie en Barend van Lunteren, kwamen in een driekamp tegenover elkaar te staan. Demmenie kwam er niet meer aan te pas, zodat de strijd ging tussen Opmeer en Van Lunteren. De laatste werkte twee matchpoints weg en won de derde en beslissende game uiteindelijk met 22-20. Bij de jeugd prolongeerde Jorrit Kroon volgens verwachting het kam pioenschap. Het is zijn derde titel op rij. Sebastiaan van Dijk zegevierde in de Jeugd II-klasse, terwijl Marjan Stolk de eerste plaats bezette bij de Jeugd III. De clubkampioenschappen werden voor de laatste keer in de gymzaal aan de Heideweg gehouden. Zoals bekend neemt tafeltennisvereniging Shot na de zomervakantie zijn intrek in de gymzaal van de voormalige Kardinaal Alfrink Mavo. Z.V.V. HEES bedankt ALLE SPONSORS voor hun bijdragen aan het Wilt u zelf graag zaalvoetballen, geef u dan op. Wij kunnen nog wel enthousiaste, goede voetballers gebruiken. Telefoon 02155-16494 (bellen tussen 18.00-19.00 u/ur). Ze sprongen niet in de Eem of in de vijver van het gemeentehuis, maar spelers en trainer van TV Soest- Zuid vierden het kampioenschap in de vierde klasse wel degelijk. Na de 7-1-overwinning op Iduna 6 was het langverwachte kampioenschap een feit en vloeide er champagne op de Bosstraat. Pieter Verbrugh, de trainer die met zijn team in drie jaar van de vijfde naar de derde klasse doorstroomde, is in zijn gedachten al bij volgend sei zoen. Mede daarom gooide hij de op stelling afgelopen zondag om. Arno Jellema speelde geen enkelspel, Xander de Groot voor het eerst geen dubbel, maar wel een mix en Sonja Huizinga en Mariëlle van Soest wer den in de singles 'omgedraaid'. "Om ze extra te motiveren en om te kijken wat er in het team zit. Mariëlle zit de laatste tijd niet lekker in haar vel, Sonja wel. Daarom moest Sonja be ginnen," aldus Verbrugh. Dat wilde Huizinga liever niet, maar Verbrugh liet de team-belangen preva leren boven de individuele wensen. Toen Huizinga bovendien won (6-1, 6-4) van Esther van den Bolt, oud- speelster van Soest-Zuid die meestal te sterk was voor Huizinga, maakte het gemopper plaats voor positieve klanken aan het adres van Verbrugh. Ontwikkelen De Groot mijdt het liefst de mix-par tijen, maar Verbrugh vindt dat de jonge tennisser zich juist daarin moet ontwikkelen en stelde hem daarom op aan de zijde van Huizinga. Dat bete kende dat Van Soest voor het eerst met Jellema dubbelde. "Soms moetje door de zure appel heenbijten. Dit was in het belang van het team. We moeten volgend jaar verder," zei Verbrugh die tevens een grote fan is van De Groot. Volgens Verbrugh is De Groot kans hebber tijdens de districts kampioenschappen tot achttien jaar, waaraan de zeventien-jarige Soester komend weekeinde deelneemt. Daar naast zal Verbrugh hem begeleiden tij dens de A-kwalificatiewedstrijden. "Hij heeft het in zich om een goede A- speler worden, maar dan moeten de puntjes op de i worden gezet. Met de bal en de racket zit het wel goed. Hij Met overtuiging werden Xander de Groot, Sonja Huizinga, Rishi Panday, Arno Jellema, Mariëlle van Soest en trainer Pieter Verbrugh (v.l.n.r.) kam pioen. TV Soest-Zuid promoveert daar door naar de derde klasse. Foto: Goos van der Wilt moet zich mentaal ontwikkelen. Het is niet zo dat het fout zit bij hem, maar ik mis nog het vuistje bij hem. Xander is een hele aardige, bescheiden jongens, maar aardige jongens halen de top niet. Hij weet voor de helft nog niet wat hij kan." De wijzigingen in de opstelling ston den een forse zege overigens niet in de weg. En dat terwijl Verbrugh Iduna één van de sterkste tegenstanders vond. Het enige verliespunt kwam op naam van Van Soest die met 5-7 en 6-7 onderuit ging tegen Nancy Michielsen. In de overige partijen kon Soest-Zuid meestal volstaan met één service-doorbraak om vervolgens de sets binnen te slaan. Alleen in de tweede mix van De Groot en Huizinga moest er in de tweede set een tie-break aan te pas komen om een beslissing te forceren. Zonder noemenswaardige proble men heeft Firtina'93 de lokale zaal- voetbaltitel geprolongeerd. De aanstaande hoofdklasser klopte al le tegenstanders, van wie Hees enigszins verrassend tweede werd. DVS/Lazy Louis eindigde als der de, SEC sloot de rij. De kampioen van Soest verscheen op het toernooi met Alex Poortman en De Bree die beiden op het veld voor Baarn uitkomen en volgend seizoen wellicht met Firtina'93 in de hoofd klasse gaan rondtoeren. In de sleutel wedstrijd met DVS/Lazy Louis gaf De Bree al na twee minuten zijn visite kaartje af. Het duurde tien minuten voordat DVS/Lazy Louis via Luits Houkes de gelijkmaker scoorde, maar drie minuten later hadden Mustafa Aksit, Saban Aksit en Zeki Kurt de wedstrijd al beslist: 4-1. Daarna verloor DVS/Lazy Louis ook nog eens van Hees. De schietkansen van DVS/Lazy Louis leverden minder op dan de mogelijkheden van Hees dat met 3-0 voor kwam te staan. Het werd 3-2, meteen 4-2, vlot 4-3 en uiteinde lijk 5-3 door een uitblinkende Danny Brandenburg. Door vervolgens ook nog eens met 2-1 van SEC te winnen verzekerde Hees zich, ondanks de 6- 2-nederlaag tegen Firtina'93 van de tweede plaats. SEC had eerder ook al met 2-1 van DVS/Lazy Louis verloren en maakte tegen Firtina'93 (5-2) even eens een knieval. Door de scheidsrechters werd Hees 2 uitgeroepen tot de meest sportieve ploeg van het Soester voetbal kampioenschap in de zaal. In dat schaduwtoernooi werd verder meege daan door SEC 2 en DVS/Lazy Louis 2. De laatste ploeg werd winnaar. De organisatoren van Hees hadden alle deelnemers uitgenodigd voor een brunch in Bos en Duin. Voor de maal tijd, voorafgaande aan de wedstrijden, schoven alleen de spelers van Hees en SEC aan. Uitslagen Soester voetbalkam pioenschap: Hees-Firtina'93 2-6, SEC-DVS/Lazy Louis 1-2, Firtina'93-DVS/Lazy Louis 4-1, SEC-Hees 1-2, Firtina'93-SEC 5- 2, Hees-DVS/Lazy Louis 5-2 Eindstand: 1. Firtina'93 3-9 (15-5), 2. Hees 3-6 (9-10), 3. DVS/Lazy Louis 3-3 (6-10), 4. SEC 3-0 (4-9). (DVS/Lazy Louis 2 winnaar van schaduwtoernooi; Hees 2 uitgeroepen tot meest sportieve ploeg). Foto: Goos van der Wilt Onder toeziend oog van Firtina'93 - aanwinst De Bree vechten Zeki Kurt (rechts) van Firtina'93 en Arno ld Broer tjes van DVS/Lazy Louis een duel uit.

Soester Courant | 1995 | | pagina 15