Jand Soest herovert plaatselijke voetbaltitel Kampioenschap SBV naar 't Raadhuis SBSeüÖd r r* '4, wam Statistieken Sterk optreden Pijnenburg Goud voor Olaf van Zandwijk Gevraagd VAKANTIE- BEZORGERS Eemvogels voor rust geklopt File voor tocht van Olympia Pupillenweekeinde bij SEC jSR. ,4tU J anning blijft er tot laatste moment van sportieve toernooi in VOETBAL ij SEC sde plaats in Eemmeerestafette ATLETIEK TRIATHLON Gerda van der Veen soleert in 50 km Eemmeerestafette GOLF Inschrijven voor golfkampioenschap op 29 september De Soester Golfkampioenschappen Bowlers sluiten seizoen af met titelstrijd BOWLING Regio-kampioen bij De Springbokken TURNEN Gaan fanclubleden op 1 juli wederom uit hun (schuim)dak?? Soester Courant Nederlaag korfballers: 13-7 (12-4) KORFBAL VOETBAL ^S!%OENSDAG 24 MEI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 17 at deze v.J 'U Jaar gewJ va» Carel Su°J r werd afscheid e" pupillen dicl Se'uk zullen J wedstrijd 1 or h« doorsol is er weer nf jeugdig! na ruim vijf ^>d ais begelj j voor de jeugf en heuse gewonnen ÏS. Cv .^.rK Spelers, trainers en begeleiders van Soest, SEC/zondag, WZ'49, Hees en SEC/zaterdag (in volgorde van de eindstand) poseren gezamenlijk tijdens het Soester voetbalkampioenschap 1995 dat op de terreinen van SEC en Hees werd afgewerkt. -i Foto: Herman van Dam. G°°S van der rs bleven droc Iedereen was het over één ding eens: ook de derde editie van het Soes ter voetbalkampioenschap verliep bijzonder sportief. Bovendien was het, gezien de verhoudingen, terecht dat S.O. Soest de titel heroverde. En het toernooi, georganiseerd door de clubs in samenwerking met de Soester Courant, had voor elke ploeg wel iets om tevreden over te zijn. '/zondag werkte zich na de slechte fste dag (één punt uit twee duels) op de tweede plaats. VVZ'49 had op ter gehoopt dan de derde stek, maar is wel de enige ploeg die Soest >pte. Hees eindigde als voorlaatste, [aar kan terugzien op een goed toer- waarin het tot de tiende en laatste dstrijd zicht hield op het kampioen- [hap. En SEC/zaterdag was de drie lime nederlagen vlot vergeten, toen t in zijn laatste optreden verrassend 3-2 van VVZ'49 won en dus toch fat had te vieren. 'VZ'49 had die ontmoeting overigens iet groot verschil moeten winnen, id het Soest voorbij willen streven de ranglijst. De formatie van de mweg was vorige week dinsdag, tij de eerste speelavond op het ter van SEC, niet verder gekomen dan doelpuntloze gelijke spelen tegen SEC/zondag en Hees. Gelet op de kansen, had VVZ'49 beide optredens met winst kunnen afsluiten. De om mekeer kwam donderdagavond, waarop in een kansrijke wedstrijd met 1-0 werd gewonnen van Soest. De enige treffer die Soest in vier duels moest incasseren, kwam op naam van Gert van der Munt. Na-competitie Soest verscheen de eerste avond met vier en de laatste avond met slechts drie voetballers uit het eerste elftal. De overige spelers werden begrijpelijker wijs gespaard voor de na-competitie, waarin Soest was verwikkeld. Voor de geschorste René van den Deijssel, Martijn Stalenhoef, Maurice d'Aquino en Michel Vlaswinkel was het toer nooi een uitgelezen mogelijkheid om weer wedstrijdritme op te doen. "En Soest 2 is kampioen," zongen de 're serves' van Soest donderdagavond in de kantine van Hees. Op de eindzege viel niets af te dingen. Het zondagelftal van SEC stelde op eigen veld teleur en liet zich simpel aftroeven door Soest (3-0). Ruud Maas zag dat zijn team zich herstelde op de tweede avond. Tegen gastheer Hees werd met 1-0 gewonnen. De treffer werd in de achtste minuut ge maakt door Ron Daselaar die de enige strafschop van het toernooi verzil verde. Aan de trap was een onnodige handsbal van Wout Blankenstein voorafgegaan. Daarmee gooide Hees een beetje zijn eigen glazen in. De club van Teus van Kommer, die nu gestopt is als trainer, kwam op het eigen terrein niet zo goed uit de verf als dinsdag toen het vriend en vijand verbaasde door de tweede plaats in te nemen. Niettemin kunnen de rood-witten terugzien op een ge slaagd kampioenschap. Alleen tegen Soest had Hees niets in te brengen. Die wedstrijd was de afsluiting van het toernooi. Bij winst had aanvoerder Ewout Jansen van Hees de wissel- beker uit handen van directeur Paul Smit van Uitgeverij Smit bv, uitgeef ster van de Soester Courant, mogen ontvangen, maar al na drie minuten werd het klasseverschil na een bijzon der fraaie combinatie van Peter Hilhorst en René Kaats door Nico van Woerkom uitgedrukt. Het werd uitein delijk 4-0 voor de nieuwe lokale kam pioen. Hees, in 1993 en '94 als laatste geëin digd, klom een plaats op de ladder. Dat had het vooral te danken aan de opzienbarende puntendeling met VVZ'49 en de 3-0-zege op ex-klasse- genoot SEC/zaterdag. Johan van den Brink en Rein Westra (twee keer) vel- Dinsdag 16 mei Locatie: SEC-terrein. Toeschouwers: circa 150. SEC/zondag-WZ'49 0-0 SEC/zaterdag-Soest 0-5 0-1 Michel Vlaswinkel, 0-2 René van den Deijssel, 0-3 Michel Vlas winkel, 0-4 René van den Deijssel, 0-5 Michel Vlaswinkel. Hees-SEC/zaterdag 3-0 1-0 Johan van den Brink, 2-0 Rein Westra, 3-0 Rein Westra. Soest-SEC/zondag 3-0 1-0 Ernst Jansen, 2-0 René van den Deijssel, 3-0 Michel Vlaswinkel. WZ'49-Hees 0-0 Donderdag 18 mei Locatie: Hees-terrein. Toeschouwers: circa 150. Soest-WZ'49 0-1 0-1 Gert van der Munt. WZ'49-SEC/zaterdag 2-3 0-1 Teus Verwoerd, 0-2 Albert Markhay 1-2 Gert van der Munt, 1- 3 Michel Besseling, 2-3 Barry van den Berg. SEC-zondag-Hees 1-0 1-0 Ron Daselaar (strafschop). SEC/zaterdag-SEC/zondag 0-4 0-1 Jeffrey Dorrestein, 0-2 Jeffrey Dorrestein, 0-3 Remco Dorrestein, 0-4 Dave van Leyenhorst. Soest-Hees 4-0 1-0 Nico van Woerkom, 2-0 Michel Vlaswinkel, 3-0 Maurice d'Aquino, 4-0 Arjan van den Breemer. Eindstand 1. Soest 4-6 (12-1) 2. SEC/zondag 4-5 (5-3) 3. VVZ'49 4-4 (3-3) 4. Hees 4-3 (3-5) 5. SEC/zaterdag 4-2 (3-14) den het vonnis over de groen-witten die na drie wedstrijden nog puntloos waren en een allesbehalve acceptabel doelsaldo van 0-12 achter hun naam hadden staan. Uitgerekend in de laat ste wedstrijd tegen VVZ'49, dat toen nog geen doelpunten om de oren had gekregen, scoorde de formatie van Hendrik-Jan de Boer. Teus Verwoerd, Albert Markhay en Michel Besseling zorgden ervoor dat de treffers van Gert van der Munt en Barry van den Berg werden geneutraliseerd. In totaal werden er in tien wedstrijden (die twee keer twintig minuten duur den en dus vierhonderd minuten voet bal opleverden) 26 doelpunten ge scoord. Dat zijn er zes minder dan vo rig jaar, toen het Soester voetbal kampioenschap op de velden van VVZ'49 en Soest volgens dezelfde formule werd afgewerkt en SEC/zon dag zich liet kronen. Vervolg Afgaande op de afspraken die de Soester Courant vorig jaar heeft ge maakt met vertegenwoordigers van de vier verenigingen, zal het Soester kampioenschap zich volgend jaar af spelen op de velden van Soest en VVZ'49. De slotavond vindt dan plaats aan de Eemweg. bingoavoni 'jdag 26 me ent de deurer de Bosstraa is voor meet >rijzen te ver het prijzen igoavond uit Maar liefst 150 teams stonden za terdag op het Spuiplein aan de al laat Gert start voor de Eemmeerestafette 0.00 uur dt over kilometer. Ieder team, AV Pijnenburg bracht negen teams in de strijd, bestond uit vijf lopers. Het eerste team van AV Pijnenburg, bestond dit jaar uit drie senioren en twee veteranen. Wie dacht dat dit ave rechts zou uitwerken op de uiteinde lijke prestatie kwam bedrogen uit, want de Pijnenburg-formatie vocht voorin mee om de ereplaatsen. Erik Tolboom knalde er meteen in en wist het uiteindelijk winnende team, het professionele Rosiers-team met daarin U f o.a. nationaal kampioen Tonnie Dirks, knap moeilijk te maken. Nooit was p een Pijnenburgloper sneller op deze I f J afstand en op slechts een 100 meter ffi achterstand kwam hij als tweede loper D O Jij door in een tijd van 34.23. Dick Kamerbeek nam over en stond voor de schijnbaar onuitvoerbare taak de achter hem komende concurrenten van het lijf te houden. Hij weerde zich knap, maar moest toch enkele plaatsen toegeven. Bij de tweede wissel lag hij, zijn etappe rondde hij in 33.38 af, op de zesde plaats. Veteraan Jan van de Lee had daarna de moeilijkste etappe met grotendeels een koude en stevige wind tegen, maar wist toch bij de derde wissel in Huizen een nipte voor sprong vast te houden op de nummer 7 op dat moment. Na 41 minuten en ne gen seconden gaf hij over aan de erva- ren veteraan Harry van Brummelen, die in eerste instantie gepasseerd werd, maar in de polder van Eemnes in het tweede gedeelte van zijn etappe hard terugsloeg en de zesde positie heroverde. Zijn eindtijd: 41.12. De laatste loper Douwe Tijsma kreeg weer te maken met een inhaalrace van dezelfde ploeg en moest tot Eemdijk genoegen nemen met de zevende plaats. Na Eemdijk ging het tempo van Tijsma flink omhoog en werd in enkele honderden meters de voor sprong flink uitgebreid. Na 3 uur, 2 minuten en 30 seconden kwam Pijnenburg als zesde ploeg over de fi nish. Hiermee werd weliswaar de prestatie van vorig jaar niet geëve naard (3e plaats in 2.57.23) maar liep de ploeg de op één na snelste tijd ooit gelopen door een Pijnenburgteam. Het Veteranen-team liep boven alle ver wachting naar een tijd van onder de drieëneenhalf uur: 3.26.45, waarmee de ploeg van Wim van de Veen de 21ste plaats bezette. Utrecht Een derde plaats viel zondag ten deel aan veterane Adri van de Zon die op de 10 kilometer tot 43.07 kwam. Hans de Goede liep de halve marathon, een goede tijd van 1.19.20, terwijl Jan v.d. Lee tot 1.22.23 kwam. André Meixner kwam tot 1.25.17. Voor velen is het lopen van een marathon de ultieme uitdaging. Voor triatlete Gerda van der Veen van De Schieter liggen de aspira ties tussen de 50 en 100 kilometer. De Eemmeerloop van Bunschoten, opgezet voor ploegen van vijf deel nemers, die elk circa 10 kilometer afleggen, was ook wedstrijd voor sololopers, waaraan Van der Veen voor de derde keer deelnam. Met de regelmaat van een horloge legde zij de 50 kilometer af, hetgeen resulteerde in een tijd van 4 uur 47.18 minuten. Hiermee verbeterde zij haar tijd van vorig jaar met 12 seconden. Haar constante tempo was niet alleen goed voor een eerste plaats bij de da mes, maar ook de basis om in de slot- kilometers nog even drie van haar mannelijke collega's te verschalken. Drie clubgenoten openden het seizoen in Woerden met deelname aan een kwart triathlon. Na het zwemonderdeel kwa men Bert den Breejen, Gijs van Korlaar en Ed van Renswouw nage noeg gelijk op de wal. Tijdens het fiet sen ontstonden er door het stevige fietsen van Bert den Breejen grote ver schillen. Loopspecialist Gijs van Korlaar maakte in de resterende 11 ki lometer lopen zijn opgelopen achter stand van 3 minuten weer goed om zodoende in 2 uur 28.05 minuten ge lijk met Bert den Breejen te finishen. Ed van Renswouw, na lange afwezig heid weer terug aan het triathlonfront kwam heel verdienstelijk na 2.33.20 over de streep. Op vrijdag 29 september wordt voor de derde opeenvolgende keer gestreden om het golfkampioen schap van Soest. Er wordt dit jaar in vier klassen gespeeld. De dames worden gesplitst in de cate gorieën handicap 24 en lager én 25 en hoger. Bij de heren wordt onderscheid gemaakt tussen de handicap 18 en la ger én 19 en hoger. Het Soester golf kampioenschap staat open voor alle amateurs die in het bezit zijn van een golfvaardigheidsbewijs (GVB). Uiter aard moeten de deelnemers in Soest wonen. Ook dit jaar worden de wed strijden gespeeld op de baan van golf club De Batouwe in Tiel. Organisator Frits Gerth heeft inmid dels de inschrijving gestart. Er is plaats voor maximaal 65 personen. Belangstellenden kunnen voor infor matie terecht bij Frits Gerth, tel. 22144. De inschrijving is definitief als ze het inschrijfformulier ingevuld hebben in geleverd en het inschrijfgeld (100 gul den) hebben overgemaakt. worden mogelijk gemaakt door sponsoring van: Stam Autobedrijven Soester Courant Reisbureau Gerth Het clubkampioenschap van de Soester Bowling Vereniging is voor in ieder geval een jaar toebedeeld aan 't Raadhuis 1. Het bowling team won zóndag de finale met een totale pinfall van 1.499, zeven meer dan titelverdediger Shj-ammer vorig jaar noteerde. De strijd om het clubkampioenschap was in C-drie begonnen met de drie beste teams uit de drie leagues. Er werden drie games gespeeld op handi cap-basis. Na die voorronde kon 't Raadhuis al terugzien op de hoogste score (1.522). Met slechts zes pinfalls minder plaatste Karei de Stoute zich als tweede voor de finale, waarin zes teams mochten uitkomen. In die volg orde zou geen verandering meer ko men. De voorsprong die 't Raadhuis na drie finale-games had op Karei de Stoute viel zelfs groter uit: 1.499 om 1.427. De derde plaats was voor de Zilveren Ster (1.401), gevolgd door Schei-R dat als zesde was gekwalifi ceerd, maar met 1.395 pinfalls als vierde eindigde. Westra/Koffrie werd vijfde met 1.364 en Pin Down legde met een pinfall van 1.364 beslag op de zesde plaats. C. Westra en Bart B reunesse scoorden de hoogste game bij de heren. Beiden kwamen een keer tot 191. Marjolein Spronk werd bij de dames niet geëve naard als het gaat om de hoogste game. Zij scoorde eenmaal een game van 178. Tijdens de provinciale E-kam- pioenschappen presteerden De Springbokken goed. Vooral het kampioenschap van Olaf van Zandwijk bij de 13- en 14-jarigen was verrassend. Hij verloor een week geleden nog van René Bakker uit Amersfoort. Nu bleef hij deze turner ruim voor mét een uitstekende sprong- en rek- oefening. Bij de elf- en twaalfjarigen waren twee springbokturners actief. Maarten Strating die voor het eerst en nog wel op zijn verjaardag, de hands- tanddoorrol haalde. Zijn brug oefe ning was opmerkelijk goed. De pech vogel in deze klasse was Wibout van Ede, slechts op één tiende punt van het brons eindigde hij op de vierde plaats met 38 punten. Bij de negen- en tienjarigen eidigden Niels Kuijper, Tim Lucas en Kees van Brienen op de zevende, tiende en der tiende plaats. Opmerkelijk was de 7.90 voor ringen en 7.00 voor brug van Lucas. En de tweede plaats van Kuijper op de langemat (7.90). Brons was er voor Frank Taris met 32.60 en een vierde plaats voor Thiemo Timmers (31.00). Christian van Nus en Eric Lucas eindigden op de vijfde respectievelijk zesde plaats in de 2e klasse van de zeven- en achtjarigen. De enige turnster uit Soest hield De Springbokken-eer hoog. Bij de negen en tienjarigen werd zij de tweede turn ster van Rayon Eemland, terwijl zij een week geleden nog elfde van het Rayon werd. Een geweldige revanche met als uitschieter zevende op de langemat (8.30). Zij verbeterde haar totaal met ruim drie volle punten en werd zo zeventiende op deze provin ciale E-kampioenschappen. rint HET ADRES VOOR UW VERENIGING BEUKENLAAN 86b.* 3762 AK SOEST TEL.02155 -13255 FAX 02155 -25997 voor de voor de maand en juni, juli en augustus. EXTRA BELONING Aanmelden: tel. 1 41 52 Zaterdag gingen De Eemvogels bij Luno in Linschoten op bezoek. Voor beide teams stond er niets meer op het spel. Eemvogels is al gedegradeerd en Luno heeft geen kans op een kampioenschap. De thuisclub opende de score en Agnes Kraaikamp scoorde van af stand 2-1. In eerste instantie ging de wedstrijd gelijk op. Luno maakte 3-1, waarna Erik van der Pol ook de korf vond. Hierna waren enkele dames van Luno zeer trefzeker en werd het in korte tijd 8-2. Aanvoerster Agnes Kraaikamp zag een schot van achter de korf doel tref fen en invalster Manon Nieuwenhuis zag een strafworp door de korf ver dwijnen. De ruststand was 12-4 in het voordeel van Luno. De tweede helft was beduidend beter voor de Eemvogels. Er werd feller verdedigd en Luno kreeg weinig kan sen. Een aanval werd na de goede steun van de andere invalster Lonneke Drop afgerond door Erik van der Pol. Hierna volgde het enige Lunodoel- punt van de tweede helft: 13-5. Henriette Wisse gaf Marco Kuil een doorloopbal aan en even later scoorde hij van afstand 13-7. Erik van der Pol werd gewisseld voor Almar Lijfering, maar het aanvalsvak kreeg de bal niet door de korf. De verdediging zat daar entegen potdicht, zodat de einduitslag 13-7 was. Reeds vóór negen uur vertrokken zaterdag de eerste deelnemers aan de jubileumtocht van Olympia. De wandelsportvereniging voelde zich genoodzaakt het startsein eerder te geven, omdat al zoveel mensen bij het startbureau stonden. De natuurwandeltocht bracht 698 mensen op de been, die vijf, tien, vijf tien, twintig, 25, dertig of veertig kilo meter aflegden. Op de afstanden van vijf tot en met dertig kilometer schom melde het aantal deelnemers tussen de 117 en 125, op de veertig kilometer startten 98 wandelliefhebbers. Er wa ren 529 individuele deelnemers en 169 mensen die in groepsverband lie pen. Ze kwamen overal vandaan en zorgden 's morgens al voor een file bij het startbureau op de accommodatie van AV Pijnenburg. Zij kregen allen nieuwe parkoersen voorgeschoteld over en door het land goed Pijnenburg, het Utrechtse land schap, het gebied van natuur monumenten en het Goois Natuurre servaat. De wandelsportvereniging Olympia bestaat veertig jaar en viert dat op za terdag 2 december. Voor die tijd ver leent de club medewerking aan de Oude Ambachtenmarkt (morgen) en de Gildefeesten (eind augustus) en or ganiseert het voor de 34ste keer de winterwandelingen. De drie wande lingen worden gehouden op 28 okto ber van dit jaar en op 13 januari en 6 maart volgend jaar. De voetbalvereniging SEC heeft een gevarieerd programma geor ganiseerd voor het pupillenweek einde dat zaterdag en zondag op de Bosstraat-West wordt gehouden. Nadat de D-, E- en F-pupillen zich za terdag om 10.00 uur hebben gemeld en de tenten hebben ingericht, maken ze kans op het bijwonen van een thuis wedstrijd van Feijenoord. Een kaartje ligt klaar voor de winnaar van de ballonnenwedstrijd die het start signaal van het voetbalweekeinde is. Uit een geheel ander kamp komt John van den Brom. Drie dagen na de Eu ropa Cup 1-finale tegen AC Milan (vanavond) arriveert John van den Brom op het terrein van SEC. De jeugd kan zich met hem laten vereeu wigen en krijgt verder een training van de ajacied die ook een demonstratie zal geven. Andere onderdelen op zaterdag zijn het stedenspel, verwarringsvoetbal, penaltyschieten, ponyrijden en 's avonds een playbackshow of een bin go. De nacht wordt doorgebracht in tenten en op zondagmorgen is er een spellen- circuit. Verder kunnen de deelnemers zich vermaken in het vier-tegen-vier toernooi en de zogenoemde shoot-out competitie, 's Middags worden de fi nales van het vier-tegen-viertoernooi en het penaltyschieten gehouden. Om 15.00 uur wordt het pupillen- weekeinde afgesloten met de prijs uitreikingen. Kinderen van zes tot en met twaalf jaar kunnen zich nog steeds opgeven voor het tweedaagse kamp bij SEC. John van den Brom van Ajax.

Soester Courant | 1995 | | pagina 17