n\\\ï" r DORKER £7 AH introduceert de Recept'omaat Gezelligheid troef op Stuivertjesmarkt BOSMAN '«w* 1 HANDEL WANDEL I Ichoeman Soest nu ook rarantiemakelaar! VAKANTIE BEZORGERS ECOtour 1995 ook bij 't Vaarderhoogt in Soest Drie paren van danscentrum Gerla Nederlands kampioen 02155-31119 OOG VOOR HET MILIEU Lege flessen contactlensvloeistof gaan voortaan retour 1 heeft een leuke voorjaars-aktie: bij aankoop van een DOUCHE-HOEKINSTAP gratis montage PAGINA WOENSDAG 24 MEI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 19 Het blijft genieten! ieuwe aanpak biedt meer zekerheid Voorlichting voor "starters" bij KvK Gevraagd Soester Courant Wie vergelijkt leest de Soester Courant Op 23, 24, en 27 mei VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Smaakmakende primeur aan de Smitshof B 'jSpPlMii 'MtlllSliC OPICAL 495,- Westeneng BIJ DONKER IS VEEL TE ZIEN Donker Brillen heeft oog voor milieu MET DE VAN BETER «MM 1 Uw voordelen: 1*5 jaar all-in garantie kunststofglas met motief H* zeer gemakkelijk schoon te houden f* magneetsluiting standaard hoogte 1,73 cm verstelbare breedte tussen 78 en 80 cm f* GRATIS MONTAGE Bosman Loodgieters b. v. - Soest Hoevelaken - Bel gratis 06-0.22.22.11 BAR, GRILL RESTAURANT Onze porterhouse steak van 650gram? Ome befaamde stoofpotjes van oma Onze geweldige mixed visschotel en ai onze andere vlees- of visspecialiteiten? STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 02155 18252 Jet de introductie van het Aan- op Zeker Plan (AZ-plan) en het erkoop Zeker Plan (VZ-plan) biedt Schoeman Garantiemake- |ars in Soest een nieuwe, uitge- reide vorm van dienstverlening an de consument bij de aan- en erkoop van woningen. Daarbij jfordt een unieke, systematische anpak doorgevoerd met een aan- al vernieuwende elementen. Voor ie consument leidt inschakeling yan Schoeman Garantiemakelaars bierdoor tot meer zekerheid over Be juiste aan- of verkoopbeslissing. De nieuwe aanpak is een gevolg van bet feit, dat Schoeman Makelaars is pangesloten bij De Garantie- nakelaars, een actieve en vooruitstre vende groep makelaars die zich als doel hebben gesteld vernieuwend en bonsumentgericht bezig te zijn. "Vaak hoor je dat mensen niet precies weten vat een makelaar voor ze doet", zegt nakelaar B. Majoor. "Wij hebben er- Ivoor gekozen alle stappen uit het aan- jen verkoopproces duidelijk vast te ■leggen. En we hebben er bovendien Wie rondloopt met plannen om voor ■zichzelf te beginnen, en graag wil we- b ten wat daar allemaal bij komt kijken, I is welkom op de Voorlichtingsmiddag H voor startende ondernemers die de f Kamer van Koophandel en het Insti- jtuut Midden- en Kleinbedrijf of don- 1 derdag 1 juni organiseren. De bijeen- I komst duurt van 13.00 tot 16.30 uur. [Deelname f 35,-. [Deskundigen uit de praktijk bank, [belastingdienst, accountant geven ■handige informatie en tips over het zelfstandig ondernemen. Adviseurs van de KvK en het IMK geven voor lichting over de diverse wettelijke as pecten en hoe u een goed ondernemingsplan opstelt. Men kan persoonlijke vragen stellen en krijgt een syllabus mee met praktische infor- natie. \anmelding bij de Kamer van Koop handel, afdeling Handelsvoorlichting, el. 033-612964. voor gezorgd bij het aan- en verkoop proces een stappenplan te ontwikke len, waarmee een maximaal resultaat wordt bereikt." Belangrijke pluspunten in de aanpak van de Garantiemakelaars zijn: uitgebreid onderzoek vooraf; kosteloze bouwtechnokeuring; een overeenkomst op maat, schrifte lijk vastgelegd; mogelijkheid voor verzekering tegen bouwtechnische en mechanische ge breken. Meerwaarde Met het AZ-plan en VZ-plan laat Schoeman Garantiemakelaars op een heldere en duidelijke manier zien welke diensten de consumenten wor den geboden en wat de meerwaarde van die dienstverlening is. "De consu ment weet wat hij koopt of verkoopt", zegt de heer Majoor. "Dat leidt tot be ter gefundeerde prijzen. En de zeker heid van kwalitatief goed wonen. En daar gaat het natuurlijk uiteindelijk om." Wie meer informatie wil over de Garantiemakelaar, kan contact opne men met Schoeman Makelaars, tel. 13539, waar men graag bereid is de werkwijze verder toe te lichten. voor de voor de maanden juni, juli en augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 1 41 52 Het voorjaar van 1995 staat in het teken van de ECOtour 1995. Dit milieuspektakel is speciaal gericht op de kinderen van de bovenbouw van de basisschool. De ECOtour '95 wordt gehouden in de maanden maart, april en mei op ca. 45 plaat sen in Nederland. Drie gespeciali seerde teams houden in tuincentra, waaronder ook 't Vaarderhoogt in Soest, in het ter plaatse opge bouwde "EC O-theater", een pre sentatie rondom het thema: "Een tuin vol leven". Het doel is kinderen in kontakt te brengen met de natuur dicht bij huis, in de tuin en in het park. Behoud van en zorg voor dit stukje natuur staat centraal in deze ECOtour '95. De alge mene doelstelling is, vanuit het be wustzijn dat er "veel natuur" in de buurt van de kinderen is, de zorg voor dit stukje leefmilieu te bevorderen. Natuur in tuin en park is voor een kind i dichtbij, concreet en grijpbaar. Door 1 natuurbeleving dicht bij huis, wordt de belangstelling voor de natuur in de direkte leefomgeving van het kind ge stimuleerd. In een spetterend pro gramma van één uur, wordt duidelijk ét er nu eigenlijk allemaal gebeurt im je heen. er valt ontzettend veel te ',ien en te ontdekken, maar. je moet je igen wel open hebben. 'e zien niet alleen mooie planten en n gazon waar je kunt spelenNee, iet is een bijzonder stukje natuur, iyaar het barst van het leven! En dat loeten we beschermen. De hele na- lur wordt bedreigd; veraf, maar ook ichtbij. eheimzinnige wereld let behulp van beeld en geluid leren inderen dat tuin en park vol zijn van ven. Planten, bloemen, allerlei in- ;kten, bacteriën, wormen en kleine oogdieren. Kinderen maken kennis iet de geheimzinnige wereld onder in voetenin de grond. Een hand (ol humus bevat immers meer levende 'ganismen, dan dat er mensen op de wonen. Gezonde grond is be- ingrijk, zonder goede grond geen ge tande planten. Hoe kan het eigenlijk, dat planten soms ziek worden! En wat doen al die kriebelbeestjes in de tuin, zijn ze scha delijk? Welnee, juist veel "enge" in- sekten zijn erg nuttig! Ze bestrijden zelfs schadelijk insekten en schim mels en helpen de planten een handje om gezond te blijven. Tijdens de ECOtour maken de kinde ren kennis met deze biologische be strijding. Om zelf gezond te blijven moet je eraan denken om gezond te eten. Maar hoe doet een plant dit? Wat vindt een plant lekker? De ECOtour wordt afgesloten met een speurtocht naar schadelijke insekten en een ex cursie samen met een plantenkenner. Informatiedag Aansluitend op de ECOtour is er een informatiedag op de eerstvolgende za terdag, met als thema "Tuin en Mi lieu". Op deze dag kunnen allerlei na tuur- en milieu-organisaties zich pre senteren aan een breed publiek. Ook wordt er informatie gegeven hoe te tuinieren zonder kunstmest en bestrijdingsmiddelen. De natuur een stapje dichterbij bren gen om er zorgzaam mee om te gaan. Hoe jonger, hoe beter. Met het oog op de toekomst. Een gezonde toekomst. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg De dagelijkse maaltijdkeuze voor taan via de computer. Albert Heijn is een van de eerste supermarkten in Nederland waar de klant kan kennismaken met een opmerkelijk fenomeen: de Recept'omaat. Via een simpel vraag-en-antwoord sys teem toetst de klant in luttele sekonden een gevarieerde maaltijd bijeen. En met een glimlach. Want gepieker en gepeins boven het winkelwagentje is dankzij de Recept'omaat verleden tijd. Gratis bovendien, want het betreft een speciale service van de Albert Heijn-winkel en enkele merk fabrikanten. 12000 eetsuggesties "Wat zullen we vandaag eens eten?" Het antwoord op die vraag wordt voortaan gegeven door de Recept'omaat, een smaakmakende computer met een bestand van meer dan 12000 maaltijdkeuze- mogelijkheden. Door op een tv- scherm de gerechten aan te tippen kan de klant in korte tijd een heerlijke maaltijd op maat samenstellen. Een enorme keuze aan gerechten met aard appel, rijst, pasta, groente, vlees, vis, kip en kalkoen vormt de basis voor 1001 verrassende eetideeën. De klant kan ook de Recept-topper van-de-week aantippen en krijgt dan de keuze uit 6 gerechten. Deze zijn elke week weer anders en zijn vaak gekoppeld aan een aanbieding van die week. Na opgave van het aantal perso nen wordt het recept in nauwelijks 20 seconden afgedrukt op een recept- kaart. Deze bevat behalve de bereidingswijze van het gekozen ge recht, ook een boodschappenlijstje voor de benodigde ingrediënten. Over gemak gesproken! Maaltijd in beeld De Recept'omaat betekent goed nieuws voor de huisvrouw/man, die elke dag weer voor het bekende pro bleem staat "Wat zullen we vandaag eens eten". Uit marktonderzoek door de uitvinder van de Recept'omaat, drs. A.A.M. van Loosbroek uit Prinsen beek, is gebleken, dat meer dan 50 van de klanten bij binnenkomst van de supermarkt niet weet wat ze die dag zullen eten. De Recept'omaat vervangt hun gezoek en gezucht langs de schappen door het aanbieden van 1001 eetsuggesties. De behoefte bij veel klanten om te varië ren in de dagelijkse maaltijd wordt perfekt ingevuld. Dat is pas ecljte ser vice van de supermarkt! Naast Recept-topper-van-de-week kun je ook kiezen voor Zelf-recept-sa- menstellen. Als je dit doet, dan kun je kiezen uit "snelle en makkelijke maal tijd" of "gezonde en slanke maaltijd" of "culinaire maaltijd" of "voordelige maaltijd". Hierna kan de klant kiezen uit een O4 ft maaltijd met aardappelen, rijst of pasta. De rest wijst zich vanzelf. Heeft de consument een bepaald gerecht aangetipt, dan wordt op het tv-scherm een kleurenafbeelding getoond. Je ziet dus wat je straks op je bord krijgt. De bediening van de Recept'omaat is simpel en snel. Het enige wat je moet doen is de lichtjes aantippen van het tekstblokje op het tv-scherm. "Koken met Sterren" Tot eind 1995 zal elke zondag op RTL4 (17.25 uur) de Recept'omaat te zien zijn in het bekende televisiepro gramma van Cas Spijkers en Raya Lichansky. Gedemonstreerd zal wor den hoe je in luttele seconden een makkelijke maaltijd uit de Recept'omaat kunt toveren. Als vast onderdeel van het programma maakt Raya Lichansky "De Makke lijke Maaltijd voor de Maandag". Aan het einde van het programma vertelt ze dat het recept voor dit gerecht de volgende dag in de Recept'omaat te vinden is onder de rubriek "De Mak kelijke Maaltijden van Raya". Zonnestudio VERKOOP VAN ALLE SOORTEN ZONNEHEMELS EN ZONNEBANKEN ZONNEHEMELS vanaf Voor partikulier en professioneel gebruik. Scherpste prijzen van Nederland. Grote showroom aanwezig. Ook 's avonds geopend. Brinkstraat 34, Baarn 02154-22392 Na een prima wedstrijdseizoen waarbij de verschillende paren van danscentrum Gerla op alle wed strijden vele prijzen in de wacht wisten te slepen, was het zondag de belangrijkste dag van het dans- seizoen. Het Nederlands Kam pioenschap, georganiseerd door de Algemene Nederlandse Dans- leraren Vereniging vond plaats in Driebergen. Het was een drukte van jewelste. De spanning op de gezichten van de vele deelnemers was duidelijk zichtbaar. Na de voorrondes en de herkansingen bleek al snel dat de paren van Gerla het er weer uitstekend vanaf brachten. Alle zeven deelnemende paren van Gerla stonden in zowel de Ballroom als de Latin-American in de halve fi nales. De halve finales en de finales werden extra luister bijgezet door de band 'Blue Sound', een zes-koppig dans- orkest dat voor de muzikale omlijsting van dit evenement zorg droeg. De ge hele dag had al een extra feestelijk tintje aangezien de A.N.D.V. haar 10- jarig bestaan vierde en na de uitslag van de finales was de feestvreugde onder de koppels van Gerla helemaal tot ongekende hoogte gestegen. Alle deelnemende paren behaalden in de verschillende categorieën een finale plaats. Pascal Donze en Marjolein v.d. Wal: Kampioen Brons Latin-American; Nico de Kruijter en Natasja Valk: 4e Brons Ballroom en 4e Brons Latin- American; Thamar Losekoot en Su- zanne Walet: Kampioen Zilver Ball room en 2e Zilver Latin-American; Ferdinand Tibboel en Marja v.d. Berg: 4e Goud Latin-American en 3e D- Klasse Ballroom; Mark Schlebaum en Michelle Kok: Kampioen Goud Ballroom en 3e Goud Latin- American; Eltjo Kats en Mirjam Kats: 4e D-Klasse Latin-American; Walter Lentfert en Bianca Elders: 2e D- Klasse Latin-American en 3e B- Klasse Ballroom (hoogste categorie!) De Recept'omaat, de perfecte hulp bij de keuze van de dagelijkse maaltijd: gratis 12000 eetsuggesties binnen handbereik. UURWERKMAKERIJ "LreT- voor reparaties met ambachtelijke precisie. v 11 Den Blieklaan 48 - Soest -11766 Vanaf nu kunt u bij ons uw lege fles contactlensvloeistof Inleveren. WIJ staan garant voor inzameling èn recycling. Het Inzamelpunt Is te herkennen aan bovenstaand symbool brillen - contactlenzen. SMITSWEG 30 - 3765 CT SOEST TELEFOON 02155 - 1 86 26 Donker Brillen aan de Smitshof geeft alle contactlensdragers nu de kans lege flessen contactlensvloeistof in te leveren. De verzamelde flesjes stuurt de opticien vervolgens naar een be drijf dat van gerecycled kunststof on der meer tuinmeubilair maakt. De 'recycling-garantie' van dit bedrijf staat er borg voor dat de geretourneerde flesjes daadwerkelijk worden herverwerkt. Gezamenlijk kunnen de opticien en de milieu bewuste contactlensdragers een bij drage leveren aan het verminderen van de afvalstroom. Jaarlijks belanden bijna negen miljoen lege flesjes contactlensvloeistof bij het huisvuil. Dat komt overeen met ongeveer 200.000 kg kunststof afval. Het enige dat de contactlensdragers hoeven te doen is de lege flesjes te de poneren in de speciale houder in de winkel van Donker Brillen, waar bij aanschaf van een nieuwe fles graag advies wordt gegeven. Loop voor meer informatie eens langs en haal de gratis brochure bij Donker Brillen aan de Smitshof. Foto: Goos van der Wilt. Goed weer en volop drukte, dat was ook afgelopen zater dag het beeld van de traditionele Stuivertjesmarkt. Aan de Van Weedestraat en de Burgemeester Grothestraat presen teerden zich enkele tientallen ondernemers-in-spe. Hier en daar trachtte ook jong muzikaal talent de aandacht van het publiek te trekken. De Stuivertjesmarkt wordt per traditie gehouden op de zaterdag vóór Moederdag, zodat de jonge lui hun moeder een cadeau van hun "zuurverdiende cent jes" kunnen geven. Dit jaar was het een weekje opgescho ven. Zo konden ze ook eens hun eigen spaarpot spekken... LOODGIETERS Produktomschrijvintj: Hüppe hoekinstap type Alfa (80 x 80 cm) fl. 1140 (incl. BTW). Bij andere modellen (tegen geldende verkoopprijs) óók gratis montage. Aluminium-kleurige profielen. Ook keuze uit echt veiligheidsglas. Diverse types zijn te zien in ons bedrijf. Gecertificeerd Waarborg- installateur

Soester Courant | 1995 | | pagina 19