Huis verkopen... wij taxeren gratis. Oproep Algemene Vergadering van de Rabobank Soest-Baarn ^Van Breukelen Vast-goed Voor een zomer! DE BOSRAND" ;eldentuin viert eerste lustrum Nauwelijks Nederlandse jeugd op Multicultureel Festival de Schoof Apollo, Cabriokoor en een keur van solisten op opera-avond in Soest -[VMAi the oriënt al ^SWan f-Jfy LOPEND BUFFET f35,00 f25,00 f 17,50 Soester gilde imponeert op gildedag te Beugen Gevraagd VAKANTIE- BEZORGERS rr JWIELEN ïOMFIETSEI Informatie over 37 koophuizen in Klein Engendaal specialiteiten restaurant )ENSDAG 24 MEI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 21 Rabobank Anita Verkerk op Ambachtenmarkt om boeken te signeren Klusjesdienst voor ouderen Koninginnelaan 40, Soest Tel. 02155-17962 Zondag 1 juni in openluchttheater: Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Soester Courant HET SOESTER TUINCENTRUM WIEKSL0TERWE0 37 (W.Z.) SOEST TEL. 02155-16776 RNEVELD rv'ce Kodai premier ile behandeling O S hu PO a V GRATIS degenheid van d feestweek t/m ?- '■s. alle foto s va! ppje overzichten ïrukt op één pr,n 10x15 cm 28 70 lijn welkomstwoord zaterdag- "lag memoreerde Jan Hazelaar :ijn Beeldentuin aan de Bos- it inmiddels al weer vijf jaar at. Hij wil geen speciale aan- it schenken aan dit eerste lus- omdat hij vindt dat alle in- ;se moet uitgaan naar de acht Idende kunstenaars die deze ler 'Beelden in Soest 95' bevol- Gérard Auvray (Frankrijk), Claus, Carla Förster, Anthony wood (Engeland), Joop Hol- iders, Hella de Jonge, Elsbeth limers en Marcel van Zijp. expositie (nog tot en met 10 sep- iber) werd onder grote belangstel- geopend door Felix Vïllanueva, :cteur van de Hermen Molendijk Stichting in Amersfoort, die hoopt 'dat de Beeldentuin dit jaar het juiste pu bliek krijgt'. Een merkwaardige op merking, waardoor ik mij afvraag of Villanueva wel de juiste opener is ge weest, temeer daar hij geen enkele in houdelijke bijdrage kon leveren over de 109 prachtige beelden, klein- plastiek en schilderijen, laat staan over de acht aanwezige beeldhouwers, die met elkaar (binnen en buiten) een schitterende tentoonstelling hebben gemaakt die alle bezoekers verdient. Hij prees wel Jan Hazelaar en Alie van den Berg, die met een handjevol vrienden en met bescheiden middelen een 'ingetogen presentatie' tot stand hebben gebracht. Dat speelde zich zaterdagmiddag af in een zonovergo ten mei-tuin vol met bloemen en glad geschoren graspaden en met de vro- In de Beeldentuin zijn tot september diverse vormen van beeldende kunst te bewonderen. Foto: Goos van der Wilt. lijke lentemuziek van het trio 'Doop- gezinde Gemeente'. Een zeer verzorgde en perfect uitge voerde catalogus begeleidt dit beel denfestijn. Joseph Vandersteen schrijft hierover in zijn inleiding: "Er kan, ook door beeldhouwers, gezegd worden wat gezegd moet worden, in elke taal, dus ook beeldende taal. En beeldhou wers praten niet voor dovemansoren." De Beeldentuin en Galerie zijn op werkdagen geopend van tien uur morgens tot vijf uur 's middags en in het weekeinde, van twaalf tot vijf uur. De toegang is gratis. Jan Visser In de hal van het gemeentehuis wordt aanstaande zaterdag (27 mei) tussen 10.00 en 13.00 uur informa tie gegeven over 37 nieuw te bou wen koopwoningen in het Plan Klein Engendaal (gebied tussen de Koningsweg en de Den Blieklaan). De woningen worden gebouwd aan de Koperwiek en de Wielewaal. Het gaat hier om 7 sociale koop woningen, 2 woningen in de vrije sector, 10 vrije sectorwoningen met een éénmalige bijdrage van 5000 gulden en 18 twee-onder-één-kap woningen. Brochures en inschrijfformulieren zijn die dag vanzelfsprekend ver krijgbaar. Is men niet in de gele genheid zaterdag te komen, dan kan de informatie vanaf maandag 29 mei bij de INFO-balie in het ge meentehuis afgehaald worden. De inschrijfformulieren moeten ui terlijk vrijdag 2 juni ingeleverd zijn bij de SCW Vastgoed in Amersfoort, welke instantie de za ken regelt voor de Woningbouw vereniging Sint Joseph. Onze chef-kok stelt graag met u een speciaal menit samen Restaurant 120 zitplaatsen Zalen voor 90 en 40 zitplaatsen Afhalen Terras Catering Zaalverhuur Ruime parkeergelegenheid Dagelijks geopend van 11.00 tot 22.00 uur Rademakerstraat 2 - Soesterberg Tel.: 03463 - 52181 51423 Fax: 03463 - 54750 De Rabobank is een coöperatieve bank, niet als doelstelling leden- ondernemers te financieren tegen lage rente en gunstige voorwaarden. De Rabobank is een bank met leden. Betrokken mensen, die via een geko zen bestuur en de ledenvergadering invloed kunnen uitoefenen op het beleid van hun plaatselijke bank. Zo is gegarandeerd dat bij elke dienst die de Rabobank verleent het belang van de leden en cliënten zwaar meetelt. Hierdoor roept de Coöperatieve Rabobank Soest-Baarn B.A. haar leden op tot het bijwonen van de Algemene Ledenvergadering die gehouden wordt op dinsdag 13 juni 1995 om 20.00 uur in Restaurant Darthuizen, Prins Hendriklaan 1 te Soest. 4. Verkiezing leden Bestuur en Raad van Toezicht 5. Mededelingen en rondvraag Verkorte agenda 1. Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Jaarrekening 1994 De volledige agenda, de notulen van de vorige vergadering alsmede de jaarrekening 1994 liggen vanaf heden op het hoofdkantoor te Soest en op ons kantoor te Baarn voor de leden ter inzage. Het Bestuur. Soest Baarn niet meer blijven stilstaan en zoeken gezamenlijk de dansvloer op. Om negen uur beginnen de meiden van de groep 'No string attac' met hun bubbelingact. Op 'jungle-beat' muziek 'shaken' de meisjes uitdagend met hun heupen en billen. Wat vinden de drie Nederlandse meisjes van het bubbeling-dansen? "Heel goed, ik zou het zelf ook wel willen doen", schreeuwt Sabrine boven de keiharde house-muziek uit. Istanbul-quiz Om tien uur floept de ongezellige en felle TL-verlichting aan en wrijft ie dereen even onwennig in de ogen. Het is het teken dat de quiz begint, het hoogtepunt van de avond. Op het spel staat een vliegticket naar Istanbul. De presentator loot vijf deelnemers uit, die plaats mogen nemen aan tafeltjes op het podium. De deelnemers krijgen pittige vragen op zich afgevuurd als: 'Hoeveel inwoners telt Turkije?', 'In welk gebied wordt thee geprodu ceerd?' en 'Wie is de huidige president van Turkije?' De deelnemers kijken wanhopig bij elkaar af en het publiek zegt voor, terwijl de Nederlandse pre sentator de grootste moeite heeft met het uitspreken van allerlei Turkse woorden. Bubbelingdanseres Ricky gaat er uiteindelijk met de prijs van door, na een nek-aan-nek race met deelneemster Baby. Uit handen van Fabienne Venecourt van Stichting Wel- Algerijnse cabaretier Karim Mounir tijdens zijn act in de Schoof. Foto: Goos van der Wilt. zijnswerk Soest ontvangt het meisje de ticket, bloemen en felicitaties. Na de quiz housen de jongeren nog door tot middernacht, terwijl ze smullen van allerlei Turkse hapjes. Een ge slaagde avond, maar wel een waar de Nederlandse jeugd het naliet om 'mee te proeven' van andere culturen. Eén van de kramen op de Oude Ambachtenmarkt zal worden be mand door de Soester schrijfster Anita Verkerk-van Zalk. Zij is aan wezig om haar boeken te signeren. Van de hand van Verkerk-van Zalk kwamen tot dusver twee ultra-mo derne streekromans. In beide gevallen speelt het verhaal zich af in Soest in de jaren negentig. 'Als een zandkorrel in de wind...' was haar eerste roman, on langs werd 'Vergeten Schande' uitge geven. Ook mensen die één of twee boeken van Verkerk-van Zalk reeds in hun bezit hebben, kunnen die laten signeren in de kraam aan de voet van de Oude Kerk. De Klusjesdienst voor ouderen is ontstaan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwilligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schilderij, de cv-ketel vullen, tl-buizen en lampen vervangen, stopcontacten herstel len, rolgordijnen gangbaar maken en lekkende kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,50 gulden in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus vijf gulden worden betaald. Ook eventuele bijkomende materiaalkosten worden in rekening van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de oude ren desgewenst ook door naar hulp verleningsadressen. De Klusjes dienst is een initiatief van de drie ou derenbonden in Soest. Het centrale meldpunt van de Klus- jesdienst is de SWOS, tel. 23681. Iedere vrijdag zaterdag en zondag serveren wij vanaf 18.00 uur in een aparte, sfeervolle ruimte een 40 warme en koude gerechten Buffet per persoon 65+ p.p. Kinderen t/m 12 jaar Het Soester mannenkoor Apollo, he{ (gemengd) Cabrio-operakoor en vijf gerenommeerde musici die als solisten optreden - dat zijn de ingrediënten voor de grootse opera-avond die op Pinkster zondag 1 juni in het openlucht theater Cabrio in Soest wordt ge houden. Het programma omvat werken van Beethoven, Von Gluck, Mozart, Simjalof, Verdi, Pon- chielli, Bizet, Saint-Saëns en Puccini. Het Soester theater-in-het-bos wordt die avond omgetoverd tot het "klein Verona" dat het volgens sommigen al is, met een bescheiden verwijzing naar het mekka van de Italiaanse opera. Vanaf 20.00 uur kunnen de be zoekers genieten van een programma met tal van bekende en minder be kende opera-hoogtepunten, vertolkt door de beide genoemde koren - resp. onder leiding van Gerard van Dolder en Berna Kousemaker - en een keur van solisten: de sopraan Dobrinka Yankova, de contra-alt Astrid Helaney, de tenor Giorgio Mereu en de bas-bariton Geert van Hecke, die aan de piano begeleid worden door Rixt van der Kooy. De opera-avond is de "opmaat" voor en zomerprogrammering met allerlei tuzikale optredens, waarmee de "richting Cabrio Soest (en omgeving) een cultureel hoogstaande maar zeer antrekkelijke reeks evenementen iedt. De presentatie is in handen van Gé Neutèl. Apollo is in Soest genoeg zaam bekend; het Cabrio-operakoor is en voor deze gelegenheid samenge teld gezelschap van geoefende stem- ïen. Over de solisten is daarnaast nog het volgende te melden. Yankova studeerde solo- ang en toneel aan het Staats- -onservatorium in Sofia, Bulgarije, en volgde masterclasses bij de beroemde oris Christoff en de sopraan Magda plivera. Ze is laureata van het 7e In ternationale Opera- en Belcanto-con cours van de BRT in Gent en vertolkte o.a. in Sofia de rol van Tosca uit de gelijknamige opera van Puccini, Tatjana uit "Eugen Onegin" van Tsjaikovsky, Leonore uit "II Trovatore" van Verdi. Ze werkte mee aan diverse radio- en tv-optredens, o.a. in de film-opera "La Gioconda" van Ponchielli. Astrid Helaney studeerde aan het Ko ninklijk Conservatorium in Den Haag. Ze volgde internationale meester- cursussen bij Elisabeth Schwarzkopf, Christa Ludwig en Hilde Zadel. Mo menteel is Vera Rozss, de wereldbe roemde zangpedagoge, haar mentor. In Nederland trad ze op met liederen- recitals en oratorium-uitvoeringen; in Engeland werkte ze vele malen mee aan opera's als "Dido en Aeneas" en "The Rape of Lucretia". Giorgio Mereu, afkomstig uit Italië, studeerde aan het Santa Cecilia Con servatorium in Rome, daarna bij Alessandra Sciutti. Hij treedt regelma tig op in het buitenland, o.a. Duitsland en Zwitserland, en verzorgde onlangs een opera-avond in de Universiteits kliniek van Freiburg. De Belg Geert van Hecke studeerde als kind een aantal jaren viool, maar nam later zangles bij de bekende zangpedagoge Lucienne van Deyck aan het conservatorium in Antwerpen. Al tijdens zijn opleiding werd hij geëngageerd door de BRT en de Vlaamse Opera Stichting, de Natio nale Munt Opera in Brussel, de WRD in Keulen en het Groot Omroepkoor in Hilversum. Hij zong diverse solo partijen in opera's en oratoriumwerken, o.a. in Frankrijk, Oostenrijk en Italië, en verleent regel matig medewerking aan radio-, tv- en cd-opnamen. Rixt van der Kooy studeerde aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag bij Else Krijgsman; later volgde ze studies in duo-spel bij Tan Crone. In 1992 behaalde ze de aantekening Begeleiden en in 1994 de aantekening Kamermuziek. Ze werkte als begeleidster bij masterclasses van Diane Forlano en Anthony Rolfe Johnson in Wales en Engeland en is thans als docente verbonden aan het Haagse conservatorium. Met haar pianotrio "Trio Tricolore" neemt ze deel aan cursussen, festivals en con certen. Beroemde opera's Het programma klinkt als de spreek woordelijke klok en de liefhebbers ko men dan ook volop aan hun trekken met delen uit beroemde opera's: Fidelio, Orfeo ed Euridice, Le Nozze di Figaro, Die Zwölf Rauber, La Traviata, La Gioconda, La Forza des Destino, Carmen, Don Carlos, Samson et Dalila, Les Pêcheurs des Perles, Gianni Schicchi en Nabucco - op.de avond van Pinksterzondag valt er in het openluchttheater aan de Soesterbergsestraat zeer veel te genie ten! Het concert begint om 20.00 uur. De entree bedraagt f 15,- en bij de ingang wordt de bezoekers een kaarsje ver strekt, waarmee de "Verona-sfeer" ook in de Soester bossen gestalte kan krijgen. Bij onverhoopt slecht weer zal het programma worden uitgevoerd in de theaterzaal van medisch centrum Molendael, schuin aan de overkant van de Soesterbergsestraat. Geen woorden, maar daden. Dat was de strekking van de toespraak van wethouder Ten Hove, waarmee hy zaterdagmiddag het Multicul turele Festival in de Schoof opende. Eindelijk werd het plan om jonge ren van verschillende nationalitei ten van eikaars cultuur te laten proeven ook werkelijk uitgevoerd. Marokkaanse, Turkse en Antilliaanse jongeren zijn aanwezig om er een ge slaagd festival van te maken. Maar waar blijven de Nederlandse jonge ren? Bij de bar staan de enige drie aan wezige Nederlandse meisjes. "We kwamen eigenlijkftöevallig langs en besloten naar binnen te gaan. We heb ben net voor het eerst Turks gedanst. Hartstikke leuk!" vertellen Sabina, Sabrine en Michèlle enthousiast. Bij het optreden van de Algerijnse caberatier Karim Mounir is het lachen geblazen. Een Marokkaanse en een Turkse band zorgen voor ritmische muziek. De festivalbezoekers kunnen Zondag jl. heeft het Groot Gaesbeeker Gilde of Sint Aechten Schuttersgilde uit Soest deelgeno men aan de jaarlijkse Kringgilde- dag van het Land van Cuijk in Beugen. Deze gildedag werd geor ganiseerd door het St. Antonius, St. Sebastianus en H. Sacramentsgilde uit Beugen, onderdeel van de ge meente Boxmeer. Het Soester gilde wist wederom te imponeren. voor de voor de maand en juni, juli en augustus. EXTRA BELONING Aanmelden: tel. 1 41 52 Zo werd de 'eerste' eerste prijs behaald in het algemeen klassement, waarin de deelname aan de optocht en tentoon stelling en met name de algemene in druk van het gilde beoordeeld werd. Slechts het gilde uit Blitterswijck be haalde vier punten meer, doordat dit gilde in tegenstelling tot het Soester gilde ondermeer beschikt over een standaardruiter en behaalde daarmee de ereprijs. Op deze gildedag, waaraan in totaal 28 gilden deelnamen, werd meege daan aan een groot aantal wedstrijden. Bij zowel het groepsvendelen met meer dan zes vendeliers en het hoorn- blazen werd de eerste prijs gewonnen. Ook enkele individuele deelnemers wisten een prijs, een zilveren schild, te winnen. In de tamboerklasse jeugd won Edwin Kortekaas de eerste prijs; bij de vendeliers werd in de A-klasse een tweede prijs behaald door Hans Kok, terwijl in de C-klasse een vierde prijs werd gewonnen door Wilco van Logtesteijn en een vijfde prijs door Gert Schimmel. Tijdens de gildedag te Beugen werd wederom geconstateerd dat het gilde leeft. Verschillende deelnemende gil den hadden zich weten te versterken ten opzichte van vorige jaren. Hier door zijn inmiddels verschillende uit veel personen bestaande gilden aan wezig tijdens de gildedagen. De be langstelling was deze keer ook goed. Door zijn goede plaats binnen het ge heel mocht ook de tentoonstelling zich in een bijzondere belangstelling ver heugen. De eerstvolgende gildedag waaraan het Groot Gaesbeeker Gilde deel neemt is op zondag 2 juli in Well.

Soester Courant | 1995 | | pagina 21