Procedure gestart voor 't Drift je en Soest-Zuid Kentekenonderzoek op de N221 brengt verkeersstromen in beeld Bouw aan Graanakker van 26 woningen voor senioren Nog dit jaar snoeibeurt voor bomen Irenelaan nri Voor resp. bouwplan en bestemmingsplan Parkeeronderzoek Van Weedestraat e.o. OP 'T HOOGT PAGINA 3 Soest: geen route gevaarlijke stoffen Loslopende honden: klachten bij politie Extra aandacht parkeren op Scalmeyerpad Éénrichtingsverkeer op Korte Bergstraat wordt veel genegeerd Fysieke afsluiting van gedeelte Rademakerstraat Er is in Soest geen route gevaarlijke stoffen vastgesteld. In de bestaande situatie is dat ook niet zinvol om dat voor het verkeer in Soest geen alternatieve routes voorhanden zijn. Overigens heeft een inventa risatie in 1992 duidelijk gemaakt dat het aantal transporten met ge vaarlijke stoffen beperkt is. Burgemeester en wethouders geven dit antwoord op de vraag van een bewoner van de Ossendamweg. i Op 29 mei start de procedure voor het bestemmingsplan Soest-Zuid en voor de bouwplannen op de gronden aan 't Driftje. De termijn voor het indienen van bezwaren tegen het ontwerp-bestemmingsplan loopt van 29 mei tot en met 26 juni. Tegen de bouwplannen kan van 29 mei tot en met 12 juni bezwaar gemaakt worden. Bezwaren tegen beide plannen dienen af zonderlijk te worden ingediend. Zowel tegen het bestemmingsplan als te gen de bouwplannen moeten ze gericht worden aan de gemeenteraad. Het is niet zo dat het aantekenen van bezwaren tegen het ene plan automatisch inhoudt dat dit tegelijk ook geldt ten aanzien van het andere plan. Bestemmingsplan Het bestemmingsplan regelt de be stemming en het gebruik van de grond en bestaande opstallen. Het heeft betrekking op de hele wijk Soest-Zuid. Het plan gaat in de meeste gevallen uit van de be staande situatie. Deze is in het be stemmingsplan vastgelegd door middel van bestemmingen en voor schriften. In het gebied bij het winkelcentrum wordt nieuwbouw voorgestaan. In het bestemmingsplan wordt dat mogelijk gemaakt. Aan de nieuw bouw aan 't Driftje is hiervóór al i aandacht besteed. Van de nieuw- f bouw ten noorden van het parkeer- j plein worden in het bestemmings plan het bouwvlak en de hoogte aangegeven. Bouwplan 't Driftje Vooruitlopend op het nieuwe be stemmingsplan Soest-Zuid wil de gemeente de zogeheten artikel 19 procedure van de wet op de ruim telijke ordening toepassen voor de bouwplannen aan 't Driftje. Dit is een vrijstellingsprocedure, die het mogelijk maakt de strijdigheid met het bestemmingsplan op te heffen. Alleen hierdoor is het mogelijk voor de bouwplannen een bouw vergunning te verlenen. Na de bezwarentermijn neemt de ge meenteraad op 20 juli a.s. een be sluit over de ingediende bezwaren en over het aanvragen van de ver klaring van geen bezwaar bij gede puteerde staten van Utrecht. De bouwplannen voor 't Driftje naar een ontwerp van het Soester architectenbureau Van Zeeland omvat 33 appartementen in vier woonlagen op een parkeerkelder die ongeveer 1.35 meter boven het maaiveld ligt. Het appartementen gebouw komt haaks op de super markt C-1000 te staan, aan de ach terzijde daarvan, waar ook de be voorrading plaatsvindt. De zuid zijde van het appartementen gebouw is gericht naar de Korte Ossendam, de noordzijde naar de apotheek. Ter weerszijden van de apparte menten worden achttien half-vrij- staande eengezinswoningen ge bouwd. Dit zijn koopwoningen in de vrije sector. De bouwvergunningsprocedure is niet van toepassing op de geplande bebouwing ten noorden van het parkeerplein op de percelen Ver lengde Kolonieweg 7 en Soester- bergsestraat 48 en 50. Om dit plein te bereiken, wordt tussen Brandsma en het nog te slopen boerderijtje een nieuwe 'insteek' aangelegd vanaf de Soesterbergsestraat. Deze loopt voorlangs de te realiseren bebou wing. De procedure hiervoor begint in een later stadium. Ook hieraan zal ruim tevoren aandacht worden besteed. Procedureschema De procedure voor het bestem mingsplan en voor de bouw- aanvrage voor de bebouwing aan 't Driftje is elders op deze pagina in tegraal weergegeven. Het is vooral van belang om te letten op de data waarop de betrokken raads commissies en de gemeenteraad de voorstellen behandelen. Tijdpad bestemmingsplan Termijn bezwaren ontwerp-best. plan Hoorzitting raadscie ROVW over bezwaren ontwerp-best.plan Behandeling vaststelling best.- plan in raadscie ROVW Vaststelling best.plan door raad Publicatie ter inzage legging vaststelling best.plan Toezending vastgesteld best. plan naar Prov. Ut. Termijn bezwaren bij Prov. Ut. tegen vastgesteld best.plan Besluit Prov. Ut. inzake goed keuring best.plan. Datum 29/5/95 t/m 26/6/95 29/5/95 t/m 15/6/95 4/7/95 20/7/95 5/9/95 1/10/95 3/10/95 19/10/95 31/10/95 12/11/95 16/11/95 16/11/95 t/m 14/12/95 uiterlijk half juni 1996 Tijdpad bouwvergun. termijn bezwaren bouwplan behandeling bezwaren bouwplan in raadscie. raadsbesluit bezwaren bouwplan aanvraag verklaring van geen bezwaar bij Prov. U afgifte verklaring v. geen bezwaar raadsbesluit tot verlenen vrijstelling tbv bouwplan 't Driftje verlenen v. bouwverg. De controle op loslopende honden is niet stopgezet. Wel is het zo dat aan andere zaken een hogere prio riteit is toegekend. Momenteel volgt een aantal politie-surveil- lanten een opleiding. Zodra zij in het derde kwartaal van dit jaar daadwerkelijk ingezet kunnen wor den, zullen zij ook aandacht beste den aan bijvoorbeeld het probleem van loslopende honden. Burgemeester en wethouders laten dit weten in antwoord, op de vraag van een bewoner van de Haver- weerd. Zij wijzen hem er tenslotte op dat hij klachten rechtstreeks bij de politie kan indienen. De komende tijd zal extra aandacht worden besteed aan parkeren op het Scalmeyerpad, ook al hebben bur gemeester en wethouders geen be richten bereikt als zou er te weinig parkeerruimte aanwezig zijn. Zij zeggen dit in antwoord op de vraag van een bewoner van het Scal meyerpad. Hij wil graag de lelijke struiken voor zijn huis verwijderen. B en w. voelen hier niet voor. De struiken zijn in ieder geval zeer gezond en staan, zeker op dit mo ment, prachtig in bloei. De 26 sociale huurwoningen voor senioren die in opdracht van St. Joseph zullen worden gebouwd in het gebied tussen de Molenstraat en de Dalweg. Op eigen terrein, verkregen door stroken grond van de diepe tuinen van de woningen aan de Molenstraat af te halen, bouwt de woningbouw vereniging St, Joseph in het gebied tussen het in aanbouw zijnde zorg centrum aan de Dalweg en de hui zen aan de Molenstraat 26 sociale huurwoningen voor senioren. Ze zijn ontworpen door Heieen Jonk man van het Zeister architektenburo Jonkman en Klinkhamer en worden gebouwd door Bodewes Bouw Soest B.V. De atchitecte heeft bij het ontwerp gebruik gemaakt van het hoogte verschil in het Eng-gebied. Dit be draagt tussen de eerste en de laat ste woning ongeveer vier meter. Elke woning verspringt ten op zichte van de naastliggende woning vijftien centimeter. In de gevel is de glooiing terug te vinden. De wonin gen volgen al slingerend het hoog teverschil. De woningen bestaan uit een woon kamer met open keuken, slaapka mer, badkamer, in- en uitpandige berging en een extra slaap/hobby ruimte. De voordeur is gesitueerd in een portiek. Er is ruime aandacht besteed aan aanpasbaar bouwen, het milieu en de sociale veiligheid. Alle huizen zijn rolstoeltoe gankelijk. Bij de voor- en achter deur is een nagenoeg vlakke dorpel aangebracht. De sociale veiligheid wordt geac centueerd door een afgesloten achterpad naar de bergingen en de achterdeuren. Tevens wordt dit pad verlicht door verlichting met bewegingsschakelaar. De bouw start in augustus. De oplevering van de huizen zal in fe bruari/maart 1996 zijn. Wanneer worden de schitterende (bloesem)bomen in de Irenelaan eens gesnoeid, vraagt een bewoon ster van deze laan. Volgens haar is dit al een paar jaar noodzakelijk. Burgemeester en wethouders geven als antwoord dat in de Irenelaan een groot aantal prunussen staat met achterstallig onderhoud. Voor het jaar 2000 zal vervanging noodzake lijk zijn. Omdat het achterstallig onderhoud in voorgaande jaren geen gevaar opleverde of hinder voor de aanwonenden, is snoeien tijdelijk uitgesteld. Om de laatste jaren nog optimaal te genieten van deze 'zoete kers' is in 1995 een snoeibeurt voorzien, aldus b. en w. Zij wijzen de vragenstelster er ove rigens op, dat de gemeente Soest sinds vorig jaar een bomen- beleidsplan kent. Dit vormt de ba sis voor aanplant, reconstructie en het te voeren beheer in de komende jaren. Hierin staan dan ook de richt lijnen aangegeven op welke wijze prioriteiten gesteld worden aan het bomenbeheer. Veiligheid, het gewone onderhoud en maatregelen die de hoofdbooms tructuur verbeteren hebben de grootste aandacht. Achterstallig on derhoud alsmede het behandelen van klachten (uiteraard afgezien van klachten waarbij de ver keersveiligheid in het geding is) komen op de tweede plaats. Onderhoudsmaatregelen die alleen betrekking hebben op de sier- waarde van een boom komen op de laatste plaats, aldus b. en w. Op de N221, de doorgaande route door Soest, is onlangs een kenteken- onderzoek uitgevoerd door een zestigtal medewerkers van het verkeersonderzoeksbureau Dufec in Tilburg. Het onderzoek is een samenwerkingsproject, strekt zich uit over Amersfoort, Soest en Baarn, heeft tot doel de verkeersstromen in beeld te brengen en aan de hand daar van vast te stellen wat de toekomstige functie van de N221 moet zijn. Dit mede met het oog op de parallelroute Van Weedestraat waarvan de aanleg voorzien is door het weilandengebied achter de Lange Brinkweg alsmede de variant van de N221 langs de spoorlijn Amersfoort-Baarn. Het is van belang om eerst de func tie van de N221 vast te leggen. Het is bijvoorbeeld niet bekend hoeveel bestemmingsverkeer van de weg gebruikmaakt en hoeveel door gaand verkeer. Het onderzoek heeft een dag geduurd en speelde zich af op een dertigtal lokaties langs de N221. De kentekens die gedurende twee keer twee uur op een bandje werden ingesproken, worden inge voerd in een computer. Daar wordt dan gekeken op welke plaatsen het kenteken is gesignaleerd en hoe veel tijd daar tussen zat. Is die zo kort dat hij alleen maar door heeft kunnen rijden, dan is er dus sprake van doorgaand verkeer. Duurde het veel langer voordat het kenteken elders werd gesignaleerd, dan is er dus sprake van herkomstbestem- mingsverkeer. Het onderzoek levert alleen kwan titatieve gegevens op. Deze zullen worden voorgelegd aan de inter gemeentelijke Werkgroep N221. Deze kan vervolgens aan de hand van de uitkomsten voorstellen doen met betrekking tot de functie van de N221. Die zijn afhankelijk van de hoe- Veelheid verkeer die van de N221 gebruik maakt en wat voor verkeer dit precies is. Hoe het vervolg traject zal zijn, is nog niet bekend. Dat is afhankelijk van de uitkom sten van het onderzoek en de keus van de functie van de weg. Als er sprake is van veel doorgaand ver keer, ligt het voor de hand dat een andere keuze gemaakt wordt dan wanneer zou blijken dat er juist sprake is van herkomst- en bestemmingsverkeer dat van de weg gebruik maakt. Als er doorgaand verkeer is, zou de gemeente kunnen zeggen: dat wil len we eraf hebben. Gaat het in hoofdzaak om herkomst/bestem mingsverkeer, dan is duidelijk dat dit niet van de N221 af kan omdat het kennelijk verkeer is van men sen die in Soest wonen of hun werk hebben. Parkeeronderzoek Inmiddels is gedurende drie dagen een parkeeronderzoek (ook een kentekenregistratie maar dan van stilstaande auto's) gehouden in de Van Weedestraat en directe omge ving, op een zaterdag, een vrijdag avond en een doordeweekse mid dag. In het kader hiervan werden telkens gedurende vier uur de ken tekens genoteerd. De onderzoekers liepen elk kwartier dezelfde route en noteerden de kentekens. Aan de hand daarvan kan men vaststellen hoelang een auto een parkeerplaats bezet heeft gehouden. Die gege vens vormen dan weer de basis voor de keuze van de voorzienin gen die het best getroffen kunnen worden om het parkeren goed te regelen. Ad van Wanroij van de afdeling Wegen, Grondzaken en Verkeer: "De resultaten moeten ons de op lossing geven voor het juist dimensioneren van de herinrichting Van Weedestraat, want daar gaat het eigenlijk om. Maar wat de po litiek ook wil, er moet in ieder ge val eerst duidelijkheid zijn over hoe er wordt geparkeerd. Daar is dit onderzoek voor bedoeld". Van Wanroij noemt het voorbeeld van het eventueel invoeren van be taald parkeren. "Dan probeer je zoveel mogelijk aan te sluiten aan het parkeergedrag van de mensen, Daarmee is de kans het grootst dat er inderdaad betaald wordt en dat er de minste overtredingen zijn. Als bijvoorbeeld blijkt dat tachtig pro cent van de mensen anderhalf uur parkeert, dan is het niet zinnig om te zeggen: je mag maximaal een uur parkeren. Dan kun je veel beter zeggen: je mag twee uur parkeren, Dan gaat het goed en kun je toch wat regelen". Openbaar Vervoer Reisinformatie: 06 - 02 92 (50 ct. p/min.) Klachten, suggesties, verloren voorwerpen Mldnet Klantenservice: Antwoordnummer 176 7300 WG APELDOORN tel.06-022 79 07 (gratis) Wethouder Van Logtenstein: wel biezen planten, geen plannen om z'n biezen te pakken. Zelfs geboren en getogen Soesters ontdekken nog wel eens iets nieuws. In een persbericht van de Stichting Welzijnswerk Soest bijvoorbeeld lezen wij dat er in Soest een Nieuwsstraat is. Dat zal, dunkt ons, ook voor de straatnaamcommissie nieuws zijn! Als alle lelijke eenden uit Over- hees weg moeten, zouden de deux cheveautjes dan nog wel veilig zijn? Nog even en iedere eend in Over- hees is vogelvrij; net als Over- hees zelf, trouwens. B. Galbraith uit Amerika in de Amersfoortse Courant: "De mensen realiseren zich niet dat ik een veteraan ben. Dat is jam mer". Soesterberg krijgt kunst met vleugels. Redactioneel commentaar in de Amersfoortse Courant op het rapport 'In contact...': Een nep- onderzoek met de diepgang van een Giethoornse platbodem. Door het ontbreken van de midde len en niet 'om een andere reden had bij de politie de verkeershand having geen hoge prioriteit. Aan het handhaven van het éénrichtings verkeer in de Korte Bergstraat is dan ook niet meer of minder aan dacht geschonken dan aan de hand having van iedere andere ver keersmaatregel. Burgemeester en wethouders antwoorden dit op de zelfde vraag van twee bewoners van de Korte Bergstraat. Zij vragen zich af wat het instellen van éénrichtingsverkeer waard is als naar schatting vijftig automobilis ten per dag deze maatregel negeren. Burgemeester en wethouders laten overigens weten dat inmiddels een aantal politieagenten is aangewe zen om speciale aandacht te beste den aan het verkeersgedrag, met name het naleven van de verkeers regels. Overigens heeft de politie de afge lopen twee weken twee controles gehouden op het naleven van het eenrichtingsverkeer. Een aantal weggebruikers dat de borden ne geerde, heeft een proces-verbaal gekregen. De gemeente Zeist gaat akkoord met een fysieke afsluiting van het gedeelte van de Rademakerstraat vanaf de Kerklaan richting Zeist. Zes weken na bekendmaking van dit besluit zal de gemeente Soest tot deze afsluiting overgaan mits hier tegen geen bezwaren zijn inge diend. Hoewel het weggedeelte op het grondgebied van de gemeente Zeist ligt, is sinds 1979 het eigen dom en beheer opgedragen aan de gemeente Soest. Burgemeester en wethouders geven dit als antwoord op de vraag van een bewoner van de Rademaker straat. Evenals dat eerder werd ge daan, doet ook hij de suggestie om de groenstrook langs de Rade makerstraat onder handen te nemen en er parkeerhavens van te maken. Dit bespaart kosten op groen onderhoud en voorkomt dat de berm als vuilnisbelt wordt gebruikt. B. en w. zeggen dat deze strook juist als berm is aangelegd. Er zijn kort geleden enkele bomen geplant. De strook hoeft niet als parkeer- strook gebruikt te worden, omdat het is toegestaan op de weg zelf te parkeren als dit noodzakelijk is. Overigens is in de omgeving vol doende parkeerruimte aanwezig aldus b. en w. Al \i

Soester Courant | 1995 | | pagina 35