Toewijzingscriteria bij nieuwbouw koopwoningen Uitbreiding woningbestand van St. Joseph in Klein Engendaal Plan Soestdijk was eerst veel groter Nog geen maatregelen op de Hildebrandlaan Korte Bergstraat blijft gehandhaafd in busroute Voorstel in voorbereiding aanpassingen riolering Inspraak op 29 juni WOENSDAG 24 MEI 1995 OP 'T HOOGT PAGINA 4 Criteria Vrije Sector Woningen Delen van wegen afgesloten; verkeer wordt omgeleid Informatie over koopwoningen in Engendaal Bij nieuwbouw is feitelijk sprake van verkoop van een perceel grond en daarnaast verkoop van een te bouwen woning. Dit maakt het voor gemeen ten mogelijk bij de toewijzing van de grond en de daarop te bouwen wo ning criteria te stellen waarbij niet in strijd wordt gehandeld met het be paalde in de Huisvestingswet. Doel om bij de toewijzing criteria te stellen is een zo groot mogelijke doorstroming te verkrijgen waarbij zoveel mogelijk goedkope huur- en J^00P-woningen vrijkomen. Het liefst binnen de gemeente, of an ders toch op z'n minst binnen het Gewest Eemland. Om een zo hoog mogelijke door stroming te bereiken dienen koop woningen dan ook te worden toe gewezen aan zoveel mogelijk doorstromers in Soest. Door stromers in Soest dienen dan bij de toewijzing voorrang te genieten ten opzichte van starters. subsidiabele maandhuur tussen f811, en f964, Een woningzoekende die vanuit een koopwoning wil verhuizen wordt als doorstromer aangemerkt als de achter te laten woning de economische waarde van f 156.000,= niet overschrijdt. Alleen bij de koop van een sociale koopwoning speelt het inkomen van de koper(s) een rol. Zodra het (gezamenlijke) belastbare inkomen te hoog wordt kan geen premie worden toegekend. Deze woningen zijn dan ook speciaal bedoeld voor woningzoekenden met een wat la ger inkomen. Een doorstromer is in dit geval een woningzoekende die bij verhuizing een huurwoning of een koop woning in de gemeente Soest ach- Criteria sociale terlaat die verhuurd of verkocht dient te worden aan een andere koopwoningen woningzoekende die aan de voor waarden voldoet om zich in de re gio Eemland te mogen vestigen. Bij de nieuwbouw van koop woningen kan, los van het type woning, onderscheid worden ge maakt tussen: a. sociale koopwoningen b. vrije sector koopwoningen met een eenmalige bijdrage c. vrije sector koopwoningen Huurwoningen met een sub sidiabele huur tot f 964,= kunnen worden onderverdeeld in: a. goedkope huurwoningen met een subsidiabele maandhuur tot en met f 600,= b. betaalbare huurwoningen met een subsidiabele maandhuur tussen f 601,= en f 810,= c. duurdere huurwoningen met een 1Alleen doorstromers uit Soest en de overige gemeenten van het Ge west Eemland, waarvan het (gezamenlijk) van toepassing zijnde belastbare inkomen over een bepaald jaar het hiertoe vastge stelde bedrag niet overschrijdt en waarvan de huishoudensgrootte minimaal uit 2 personen bestaat komen in aanmerking, tenzij de onderhavige woning minder dan 3 slaapkamers heeft. 2. Binnen de onder 1 bedoelde groep komen het eerst in aanmer king doorstromers die een goed kope huurwoning in Soest achter laten. 3. Vervolgens komen in aanmer king doorstromers die een betaal bare huurwoning in Soest achterla ten of een koopwoning in Soest waarvan de economische waarde niet meer dan f 156.000,= bedraagt. 4. Daarna komen in aanmerking doorstromers die een duurdere huurwoning in Soest achterlaten. 5. Daarna komen in aanmerking doorstromers uit de overige ge meenten van het Gewest Eem land, die een goedkope huurwoning achterlaten. 6. Daarna komen in aanmerking doorstromers uit de overige ge meenten van het Gewest Eemland, die een betaalbare huurwoning ach terlaten of een koopwoning in Soest waarvan de economische waarde niet meer dan f 156.000,= bedraagt. 7. Daarna komen in aanmerking doorstromers uit de overige ge meenten van het Gewest Eemland, die een duurdere huurwoning ach terlaten. De volgorde van toewijzing binnen de groepen als bedoeld onder 2, 3, 4 en 5 wordt bepaald door de lengte van de woonduur van de huidige woning van de woningzoekende, zoals dit blijkt uit de bevolkings administratie van de betreffende gemeente. Hoe langer de woon duur, hoe eerder men aan de beurt komt. Criteria Vrije Sector Woningen met een Eenmalige Bijdrage Conform het gestelde onder "Crite ria sociale koopwoningen", met dien verstande dat het onder 1 ge noemde (gezamenlijke) belastbare inkomen niet van toepassing is. 1. Tot de eerste groep die in aan merking komt behoren woning zoekenden die voldoen aan het be grip doorstromer uit Soest. 2. Tot de tweede groep die in aan merking komt behoren Soester ingezetenen (minimaal 3 jaar) die niet aan het begrip doorstromer uit Soest voldoen. 3Tot de derde groep die in aanmer king komt behoren woning zoekenden die economisch gebon den zijn aan Soest en die in het Gewest Eemland woonachtig zijn, niet zijnde de gemeente Soest. 4. Tot de vierde groep die in aan merking komt behoren woning zoekenden die economisch gebon den zijn aan en wonen in het Ge west Eemland, niet zijnde de ge meente Soest. 5. Tot de vijfde groep die in aan merking komt behoren woning zoekenden die economisch gebon den zijn aan en niet woonachtig zijn in het Gewest Eemland, niet zijnde de gemeente Soest. 6. Tot de zesde groep die in aanmer king komt behoren woning zoekenden die ingezetene (mini maal 3 jaar) zijn van een van de gemeenten uit het Gewest Eem land, niet zijn de gemeente Soest. 7. Tot de zevende groep die in aan merking komt behoren woning zoekenden die niet onder de hier boven genoemde groepen zijn ge noemd. De volgorde binnen de hiervoor genoemde groep 1 wordt bepaald door de ononderbroken lengte van de woonduur van de huidige wo ning van de woningzoekende, zo als dit blijkt uit de bevolkings administratie van de gemeente. De volgorde binnen de hiervoor genoemde groep 2 tot en met 7 wordt bepaald door loting door een notaris. De duur van het ingezetenschap wordt bepaald aan de hand van de inschrijving in de Gemeentelijke Basisadministratie van personen. Tenslotte: Indien bij de nieuwbouw sprake is van bepaalde type wonin gen kunnen naast de genoemde cri teria aanvullende leeftijdscriteria worden gesteld. In het bestemmingsplan Soestdijk, waarover op 29 juni een inspraak avond wordt gehouden, is ook een gedeelte opgenomen van de parallel route ter ontlasting van de N221, met name de Van Weedestraat. De totale route hiervan loopt van de brandweerkazerne door de polder heen, onder de spoorlijn Soestdijk- Baarn door, kruist de Stadhouders laan en komt nabij Braamhage uit op de Burg. Grothestraat. Binnen het bestemmingsplan Soestdijk valt het gedeelte tussen de Stadhouders laan en Braamhage. Voor het reste rende deel, tussen de Stadhouders laan en de Schans, wordt dit najaar een afzonderlijk bestemmingsplan gemaakt, dat voorlopig de naam 'Buitenbrink' heeft gekregen. Be halve het andere deel van de parallelroute zijn in dat gedeelte van het bestemmingsplan Soestdijk ook de nieuwbouw van Albert Heijn en Braamhage ook vijftig woningen opgenomen. Aanvankelijk had het bestem mingsplan Soestdijk een grotere omvang. Hierin werden de oude plannen 't Hart en Soestdijk samen gevoegd toen deze aan vernieu wing toe waren. Bovendien was in die periode de Structuurvisie vast gesteld. Daarin waren enkele wo- ningbouwlokaties opgenomen in Soestdijk-noord, zoals aan de Jachthuislaan, de Koninginnelaan, de Noorderweg en bij Braamhage. Om die reden werd besloten ook Soestdijk-noord in het nieuwe plan op te nemen door de bestemmings- plangrens te verleggen naar de grens met Baarn. In het Streekplan van de provincie dat later werd vastgesteld, werden de woningbouwlokaties die Soest had vastgesteld echter geschrapt, met uitzondering van het plan bij Braamhage. Daarom werd Soest dijk-noord, met uitzondering van Braamhage, weer losgekoppeld van de rest van Soestdijk. Hierdoor is het bestemmingsplan Soestdijk- noord nog steeds van kracht, omdat daar immers niets is veranderd. De ontwikkeling van het plan voor de oude wijken 't Hart en Soestdijk werd stopgezet. Hiervoor werd een nieuw bestemmingsplan gemaakt. Dat is nu klaar. Het komt op 29 juni in de inspraak. Opnieuw, maar omdat het zo veranderd is, vindt de gemeente dit noodzakelijk. Op dit moment is men druk bezig met een onderzoek naar het functione ren van de N221, de doorgaande hoofdweg door Soest. Tegelijk wordt ook de zuidelijke hoofdwegenstructuur bestudeerd. Als hierover duidelijkheid is verkregen, is dit een uitgangspunt om op voort te borduren met betrek king tot de verkeersinfrastructuur binnen de wijk Soest-Zuid. Dit antwoord geven burgemeester en wethouders op de vraag van een bewoner van de Hildebrandlaan of het gemeentebestuur bereid en in staat is iets te doen aan het te hard rijdende (sluip)verkeer op de Hildebrandlaan. B. en w. zeggen dat het aanpakken van hardrijdend (sluip)verkeer niet zo gemakkelijk is als het lijkt. Ze ker in het gebied rondom de Hildebrandlaan hebben velen al (op papier) een aantal pogingen onder komen om de infrastructuur op een zodanige manier te wijzigen dat sluipverkeer nagenoeg uit de wijl; wordt gebannen. Vaak echter blijkt het middel erger te zijn dan de kwaal. De wijk wordt teveel afge sloten van het omringende wegen net (de bewoners zelf kunnen er dus nauwelijks meer in of uit) of be paalde straten worden onevenredig zwaar belast, aldus burgemeester en wethouders. Ze willen in ieder geval eerst de resultaten van de lo pende onderzoeken afwachten. Een bewoner van de Korte Bergstraat heeft gevraagd hoe lang de lege bus sen nog door de straat rijden. Verder wil hij weten waarom sommige inwo ners 60 tot 100 cm. van het trottoir onbruikbaar mogen maken als gevolg van begroeiing. Burgemeester en wethouders laten weten dat de bussen zolang van de Korte Bergstraat gebruik blijven maken als het busplan ongewijzigd blijft. Voorlopig is er geen enkele reden om hierin verandering te brengen omdat het aantal passa giers nog steeds een stijgende lijn vertoont. Overhangend groen Ten aanzien van de onbruikbare trottoirs door overhangend groen wijzen burgemeester en wethou ders erop dat volgens de Algemene Plaatselijke Verordening iedereen verplicht is om te voorkomen dat beplanting het uitzicht belemmert of op een andere manier hinder voor het wegverkeer oplevert. Als het trottoir onbruikbaar wordt door overhangende beplanting is de ei genaar dus verplicht om hier iets aan te doen. Het college kan de betrokkene zonodig aanschrijven en hem verplichten om binnen een bepaalde termijn de hinderlijke beplanting te verwijderen. In veel gevallen signaleert de ge meente zelf dat groen hinderlijk overhangt en neemt ze maatrege len. De gemeente zal actie blijven ondernemen en als de situatie in derdaad hinderlijk is voor de weg gebruiker, dan zal de gemeente als nog maatregelen nemen en de eige naar aanschrijven. Overigens zal de gemeente als er concrete gevallen worden gemeld een onderzoek instellen en zo no dig maatregelen nemen. Men kan overhangend groen melden op te lefoonnummer 93647. Het gemeentebestuur beschikt sinds kort over de nieuwste berekeningen die het uitgangspunt zullen vormen voor aanpassingen aan de riolering. Volgens wethouder R. van Logtenstein (o.a. milieu en openbare werken) zal het college van burge meester en wethouders deze week besluiten nemen over voorstellen aan de gemeenteraad, zoals eind vo rig jaar door het college toegezegd naar aanleiding van de water overlast in verschillende delen van de gemeente. In de juni-uitgave van Op 't Hoogt zal uitvoerig worden ingegaan op de rioolaanpassingen. Kort geleden heeft wethouder Van Logtenstein de biezenvelden offici eel in gebruik gesteld. Deze velden aan de Peter van den Breemerweg zijn aangelegd om het gemeentelijk rioolstelsel 'lucht' te geven. Ze moeten voorkomen dat, zoals de laatste tijd een paar keer het geval was, bij buitengewoon hevige re genval straten, kelders etc. blank komen te staan en dat in woningen schrobputjes omhoog komen. De wethouder wijst erop, dat de biezenvelden een gebiedsgerichte oplossing is. De maatregelen die De achttien twee-onder-één-kap-woningen in Klein Engendaal. De woningbouwvereniging Sint Joseph breidt haar woningbestand verder uit met 30 woningen: 22 sociale huur- en 8 vrije-sectorhuur-patiowoningen Ze worden gerealiseerd als onderdeel van een nieuwbouwplan met in to taal 67 eengezins- huur- en koopwoningen en gebouwd aan twee straten, de Wielewaal en de Koperwiek in Klein Engendaal, tussen de Koningsweg en de Den Blieklaan. Sint Joseph heeft de werkzaamheden, van project ontwikkeling tot en met de oplevering, uitbesteed aan 'Latei', Centrum voor Bouwen en Wonen in Amersfoort. De huizen worden gebouwd vol gens traditionele woonvormen, wat inhoudt: wonen op de begane grond en slapen op de verdieping, terwijl de inrichting van een hobby/werkkamer of een vierde slaapkamer mogelijk is op de etage en de zolder. Nog deze maand kan men zich aanmelden als gegadigde voor één van deze wonin gen. De woningen worden naar een ont werp van Architectenbureau Inbo BNA in Woudenberg gebouwd door B^\M Woningbouw B.V. in Bunnik. Naar verwachting zal de bouw in november kunnen begin nen, zodra de bodemverontrei niging is aangepakt waarvan in een klein deel van het gebied sprake is. De 37 koop- en 30 huurwoningen zullen in augustus/september 1996 worden opgeleverd. De zeven woningen voormalig premie A). straks genomen zullen worden, hebben dan ook betrekking op an dere delen van de gemeente. De te kiezen oplossingen moeten de overlast opheffen in het Smitsveen/ Soesterveen, in het gebied nabij de Maatweg en in noord-west Soest dijk. Daarnaast moet er een oplos sing komen voor de problemen in Soesterberg. Kabelnet In de commissie openbare werken, milieu en bedrijven zijn inmiddels de eerste besprekingen gevoerd over technische aanpassingen (ver vanging van kabels door glas vezels) aan het kabelnet van de cen trale antenne-inrichting (cai). Het is volgens wethouder Van Logtenstein de bedoeling "dat we daardoor de cai-abonnee een veel groter en functioneler aanbod kun nen doen". Het college zal de mo gelijkheden nader bekijken en uit eindelijk een voorstel aan de raad voorbereiden. Tenslotte vestigt de wethouder de aandacht op twee specifieke onder werpen die tot zijn portefeuille be horen. Het ene is "het wijkbeheer en de manier waarop de burger daarmee kan omgaan in het kader van het instandhouden en activeren van de leefomgeving". Hierover komt elders in deze Op 't Hoogt directeur J. van Gent van de sector aan het woord. Het tweede aspect betreft de bestrijding van fraude met sociale voorzieningen. "Om de uitkering aan degenen die deze werkelijk nodig hebben, op niveau te houden, moeten we ons uiterste best doen om fraude aan te pak ken", aldus wethouder Van Log tenstein. Over dit onderwerp komt in deze Op 't Hoogt sociaal recher cheur Erik Witteveen aan het woord. In verband met wegwerk zaamheden is dinsdag 6 juni tussen 7.00 en 18.00 uur een tweetal we gen tijdelijk afgesloten voor het verkeer. Het gaat hier om het gedeelte Bos straat tussen de Den Blieklaan en de Wieksloterweg en het gedeelte Insingerstraat tussen de Ganzetrek en de Veenzoom. Het verkeer wordt die dag omgeleid. De zeven sociale koopwoningen (voormalig premie A) op een kavel van circa 150 vierkante meter kos ten 156.000 gulden, de tien premie- Op zaterdag 27 mei is het gemeen tehuis open voor belangstellenden die informatie willen over de 37 koopwoningen die aan de Koper wiek en de Wielewaal (tussen de Koningsweg en de Den Blieklaan) gebouwd zullen worden. In de hal van het. gemeentehuis kan men van 10 tot 13 uur terecht voor informatie door vertegen woordigers van SCW Vastgoed uit Amersfoort die in combina tie met Sehoeman Makelaars in Soest de verkoop regelt. In de hal zijn folders over de woningen alsmede inschrijfformulieren verkrijgbaar. Het gaat om 7 sociale koop woningen; 2 woningen in de vrije sector, 10 vrije-sector- woningen met een eenmalige bijdrage van 5.000 gulden en 18 twee-onder-één-kap woningen. Elders op deze pagina staat meer informatie over dit bouwplan, dat ook 30 huurwoningen (van de woningbouwvereniging St. Joseph) omvat. koopwoningen (voormalige premie C) op een kavel van circa 210 tot 255 vierkante meter 190.000 gul den, de twee vrije-sectorwoningen (op een kavel van 2.500 vierkante meter) 235.000 gulden en de 18 twee-onder-één-kap vanaf 387.500 gulden. Daarnaast zijn er dertig huurwoningen. De huurprijs van de 22 sociale huurwoningen bedraagt circa 710 gulden per maand, van de acht vrije-sectorhuurwoningen circa 1.050 gulden per maand. De huizen worden gebouwd aan een centraal plein. De woonstraten zijn zo gesitueerd dat het gemoto riseerd verkeer wordt gedwongen i tot aangepast rijgedrag; hoge snel heden zijn dan ook vrijwel onmo gelijk. De huizen zijn evenwijdig aan de bestaande beplantingslijnen gesitueerd. Het voordeel hiervan is dat deze lijnen zo min mogelijk worden doorkruist. Bij alle woningen is rekening ge houden met 'aanpasbaar' bouwen. Alle 67 woningen (dus ook de so ciale koopwoningen, wat een bij zonderheid is in deze prijsklasse) worden aan de achter(tuin)zijde ontsloten door een schuifpui. Ove rigens is veel aandacht besteed aan milieu-aspecten. De kozijnen zijn van vurehout dat een extra behan deling heeft ondergaan, er wordt minder milieu-belastende verf ge bruikt, er worden waterbesparende kranen en stortbakken aangebracht en de huizen worden voorzien van een hoogrendement c.v.-ketel en hoogrendement isolatieglas. Daarnaast krijgen de vrije-sector- koopwoningen standaard een indi rect gestookte boiler met een in houd van 80 liter. De sociale veiligheid wordt ge waarborgd door verlichting die aan bergingen en/of voordeuren wordt aangebracht. De verlichting aan de bergingen, die aan de achterpaden staan, wordt aan- en uitgeschakeld via een lichtgevoelige cel. In het kader van inbreiding in de groenstroken worden de bergingen en garages in houtbouw gereali seerd. Om de overgangen tussen privéterreinen en openbaar gebied een definitief karakter te geven worden op een groot aantal plaaN sen tuinafscheidingen aangebracht

Soester Courant | 1995 | | pagina 36