i» OUTPOST !DA wil eenzaamheid onder ouderen Soest met creativiteit te lijf D66 voorspelt aanwas van Soester reserves tot wel 14 miljoen Winkeliers presenteren eigen plan voor 'nieuwe' Soesterbergsestraat 1 ACTUEEL! Nieuwe ov-dienstregeling Muziekschool mobiliseert achterban tegen dreigende bezuiniging ojectgroep pleit voor cursussen Aanleg biezenveld: drie aannemers Jansen: 'Er is veel meer ruimte dan we denken' Getuigen gezocht van beroving op Birkstraat Ongeval in jeugdherberg zelf uw kaas afsnijden Tot ziens op Hemelvaartsdag! Kaasboerderij 'De Staelenhoef' Bussen vertrekken twee minuten eerder Erf-inrichting moet 'dorpsstraat-beeld' versterken f Aardbeien bavaroise vlaai f Basisvoorziening moet betaalbaar blijven Autoinbraak j^AGlNA j /OENSDAG 24 MEI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 3 zoekjes aan ouderen die alleen men te staan; een eetclubje voor feltje-dek-je-gebruikers; oude- op de koffie bij jonge gezinnen bij een peuterspeelzaal; een dermiddag in een verzorgings huis... Het zijn zomaar wat osse" ideetjes die namens be- r-v «uur en fractie van het CD A-Soest JJvD yn voorgelegd aan het College "an B. en W. Mét het verzoek om p de komende begroting 12.000 ulden te reserveren. 'at geld is volgens Els de Waard, al- ;meen-adjunct van het CDA-bestuur :n "eerste opvolger" van de CDA- actie in de gemeenteraad), nodig om 2n goede start te maken met een pro- ;ct dat haar aan het hart gebakken is: strijd tegen de eenzaamheid, met ame onder de ouderen in Soest. Ze leeft de fractie inmiddels warm ge regen voor zo'n beleidsvoornemen, lat - als andere partijen ermee instem- nen - een goede kans maakt om bij de •egrotingsbehandeling in oktober ge- ïonoreerd te worden. Het CDA heeft de eenzaamheid onder Duderen hoog op de politieke agenda van Soest gezet. "De samenleving is enorm aan het verschralen; werkende mensen krijgen het almaar drukker, maar voor de sociale verbanden heb- I Vrllj ben ze steeds minder tijd," zegt Els de Waard, die binnen het CDA de "mo tor" van een nieuwe aanpak is. Vol gens haar kan er met 12.000 gulden alvast begonnen worden met een ef- Yj ACfi fectieve bestrijding van de eenzaam- I heid onder ouderen. "We moeten be- ginnen met een professionele kracht, die voor een goede coördinatie kan l f zorgen. Maar dat kan natuurlijk alleen vVtJ als er ook een enthousiaste groep vrij willigers is." In de drukste straten Eenzaamheid onder ouderen komt steeds vaker voor. Volgens Els is het probleem, voor wie er geen weet van heeft, nauwelijks te peilen. "Op het platteland leven mensen soms nog in grote afzondering. Ze zien soms hele maal niemand, wekenlang. Je zou ver- ml wachten dat dat in Soest niet voor- komt, maar het bestaat hier ook! Zelfs in de drukste straten zijn mensen soms verschrikkelijk alleen." Ouder wordende mensen hebben van daag de dag minder kinderen dan FT f I vroeger. "Laatst hoorde ik iemand I zeggen: 'Ik heb zes kinderen, en ze komen iedere maand...' De andere da gen zitten ze volkomen alleen. En dan zijn er tegenwoordig hele groepen die maar één of twee kinderen hebben. Hoe lang duurt een dag als je alleen voor het raam zit...?" De oplossing kan zo simpel zijn, vindt Els. De in de aanhef van dit artikel ge noemde voorbeelden zijn maar sug gesties, verduidelijkt ze. "Het gaat om de richting, misschien moeten het wel heel andere dingen zijn. We moeten ook creatief zijn. Er zijn allerlei moge lijkheden te bedenken die helemaal niet veel geld hoeven te kosten." Een goed voorbeeld vindt ze de aan pak zoals ze die kent uit Oud- Beijerland en in Rotterdam. "Daar no digen jonge gezinnen in een wijk elke Els de Waard. maand drie of vier ouderen een keertje op de koffie. Dat loopt gesmeerd. Er ontstaan allerlei kontakten, waar de ouderen gewoon op téren. Het is vaak zo simpel, want wat stelt het nou hele maal voor: anderhalf uur in de maand drie of vier mensen op de koffie...?" Projectgroep De ideeën die ze namens het CDA bij B. en W. op tafel heeft gelegd sluiten goed aan bij de notitie "Vereenzaming Ouderen Gemeente Soest", dat de ge lijknamige projectgroep heeft opge steld. Het rapport is al sinds vorig jaar klaar, maar om onduidelijke redenen nog steeds niet gepubliceerd. Wel heeft het gemeentebestuur inmiddels kennis genomen van de inhoud. De opstellers van het rapport - afkom stig uit de Raad van Kerken, de SWOS, de UVV, de Thuiszorg, het Maatschappelijk Werk en het Kruis werk - hebben de problematiek van de vereenzaming zo zorgvuldig mogelijk in kaart gebracht. In de notitie wordt o.a. vastgesteld dat eenzaamheid een gezondheidsbelemmerende factor is: "Ouderen in een sociaal isolement hebben meer kans op lichamelijke en psychische klachten." Die eenzaam heid kan overigens het gevolg zijn van uiteenlopende oorzaken, zoals het ne gatieve "beeld" dat van hen bestaat (soms een negatief zélf-beeld), de drempelvrees om aan te kloppen bij hulp- en dienstverlenende instanties, gebrek aan mobiliteit en financiële middelen, en tenslotte uiteraard het partnerverlies en het onvermogen om (nieuwe) relaties aan te gaan of te on derhouden. Cursussen De projectgroep laat de notitie uit monden in een voorstel voor de finan ciering (al met al ruim 9.000 gulden) van een aantal cursussen. In de eerste plaats bijvoorbeeld de cursus "Alleen, hoe nu verder?", bedoeld voor "recent verweduwde ouderen", waardoor ze leren hoe ze verder "alleen door het leven" kunnen gaan, of de cursus "Oud geleerd, oud gedaan", gericht op de kwaliteit en de kwantiteit van de sociale kontakten, maar ook aan bij voorbeeld de cursus "Uit Eenzaam heid") die niet zozeer gericht is op de eenzame ouderen zelf als wel op de organisaties en instellingen die op de problematiek moeten "inspelen". Zowel in het CDA-voorstel als in de notitie van de projectgroep wordt ge wezen op de noodzaak van een cen traal meldpunt, waar eenzame oude ren zich kunnen melden of aangemeld kunnen worden. In dat opzicht komt het initiatief van de vrijwilligers-hulp- organisaties - die sinds vorige week zo'n "centraal meldpunt" (tel. 31119) zijn gestart - dan ook als geroepen. Om de tafel Els de Waard heeft in de notitie van de projectgroep heel goede dingen gele zen, zoals ze benadrukt. "Wat wij al leen missen is een visie op de toe komst. Zulke cursussen zijn natuurlijk buitengewoon nuttig, maar wat ge beurt er daarna...?" Wat haar betreft worden de krachten op dit terrein zo snel mogelijk gebundeld. "Het is tijd dat we met z'n allen om de tafel gaan zitten en samenwerken." Of het ge meentebestuur nu met 9.000 gulden, 12.000 gulden of wellicht nog meer geld over de brug komt maakt haar niet uit. "Als er eindelijk maar wat concreets gaat gebeuren. Misschien is ook 12.000 gulden veel te weinig, maar je moet toch ergens beginnen?" De aanleg van het biezenveld aan de Peter van den Breemerweg is tot stand gekomen in eendrachtige samenwer king van drie aannemersbedrijven. In het artikel in de Soester Courant van vorige week zijn er twee genoemd: de firma's Van Asch en Bruil, maar ook de fa. Hendrikse maakt deel uit van de Aannemingscombinatie Soest. De soep van de kerntaken-opera tie hoeft lang niet zo heet gegeten te worden als ze door het College is opgediend. Als het voorstel van B. en W. ongewijzigd wordt uitge voerd levert dat Soest in het jaar 2001 een reserve op van 14,3 mil joen gulden, terwijl er maar 3 mil joen nodig is. Wat wil de gemeente met al dat geld? Aan de al te ingrij pende bezuinigingsvoorstellen van B. en W. is daarmee de noodzaak in elk geval komen te ontvallen. Er kan aanzienlijk minder bezuinigd worden, is de conclusie van D66- raadslid Loet Jansen, die de raads commissie Financiën onlangs een uit gewerkt alternatief voorschotelde, compleet met lichtbeelden en uitvoe rig cijfermateriaal. Volgens Jansen is er alle ruimte voor "politieke" keuzes, waarbij D66 als uitgangspunt hanteert dat de gemeentelijke overheid als kern-taken dient te beschouwen wat algemeen als nuttig of belangrijk wordt gezien en die zonder gemeente steun niet kunnen bestaan of voor de lage inkomens onbereikbaar worden. Jansen had becijferd dat Soest vanaf 1999 zonder veel moeite driekwart miljoen per jaar minder kan bezuini gen. Zijn conclusie was dan ook dk geleidelijk minder bezuinigen verant woord zal zijn. Van de in totaal 1,7 miljoen aan uitgavenvermindering, zoals het College op het oog heeft - kan volgens Jansen makkelijk een half miljoen geschrapt worden. D66 pleit ervoor de vrijkomende ruimte te ge bruiken om belangrijke voorzieningen - zoals dé basiseducatie, de biblio- theek/C-drie en het muziekonderwijs - te ontzien. Specifiek doel? Het enorme overschot dat - als het Collegevoorstel wordt uitgevoerd - aan het begin van de volgende eeuw in de Soester portemonnee gaat ontstaan is volgens D66 volstrekt onnodig. "Dan zijn de lastenverhogingen alleen maar te rechtvaardigen als het geld nodig is voor een specifiek doel," al dus Jansen. Hij zei het niet met zoveel woorden, maar het was duidelijk dat hij in dat verband op de door D66 be niet afnemen," aldus Jansen. De fractie pleit dan ook voor een an dere aanpak; niet door alles gratis te maken of helemaal af te zien van de verhoging van eigen bijdragen, maar door de grenzen voorzichtig af te tas ten en - als blijkt dat de mensen om de kosten wegblijven - een stapje terug te doen. "En je moet niet aan de vereni gingen of instellingen vragen om die grenzen aan te geven, want dat kunnen ze niet," aldus Jansen. Een 23-jarige man is maandag nacht 100 meter voorbij de autosloperij De Birkt door drie mannen van zijn fiets geschopt en beroofd. De man is meerdere malen geschopt en geslagen en moest geld en sieraden afgeven, waarop hij de overvallers de f 120,- die hij op dat moment op zak had gaf. De politie is op zoek naar getuigen van de be roving. Het signalement van de drie mannen is onbekend, maar wie om 00.30 uur de beroving aan de Birkstraat heeft gezien, wordt ver zocht cpntact op te nemen met de politie in Soest. TEL HEIDEPARK] j IN BlLTHOVEN koude en warme buffetten J (internationale gerechten) i Voor vrijblijvende documentatie. i Bel 030 - 28 24 77 i Jan Steenlaan 22, 3723 BV Bilthoven i Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. vriendelijke ambiance jlk budgettair verantwoord Jj Bij een ongeval in de jeugdherberg aan de Bosstraat heeft een 10-jarig meisje uit Almere een diepe vlees wond in haar linkerbeen opgelopen. Het meisje viel tijdens het spelen door een ruit. Een 11-jarige jongen uit Almere-Haven haalde zijn hand open aan de glassplinters van de kapotte ruit. Een in het gebouw aanwezige kamparts en ambulancepersoneel ver leenden eerste hulp. De kinderen wer den voor verdere behandeling overge bracht naar medisch centrum Molendael. U mag op de Oude Ambachtenmarkt in Soest op Hemelvaartsdag bij de kraam van Kaasboerderij "De Staelenhoef" (1112 pond) Doet u dat tot op 10 gram nauwkeurig, dan is het stuk kaas van u Zit u ernaast, dan bent u de koper... "vlak bij de dorpspomp. Birkstraat 123 Soest Tel.02155-13781 Loet Jansen (D66). streden rondwegplannen van het Col lege doelde. In een ander verband pleitte Jansen voor een wijziging van het vorig jaar aanvaarde Wel/Zorg-programma, waarin de Soester welzijnsvoor-zieningen al op de schop genomen zijn voordat de gemeente zich ook nog eens moest gaan bezighouden met de kerntaken operatie. D66 wil van de afgesproken categorie-indeling af, althans voor zo ver het de "C-categorie" betreft. Aan vankelijk werd daarin het criterium van de toegankelijkheid voor lage inkomensgroepen gehanteerd, maar onder druk van de VVD is dat later veranderd in een tijdelijke stimuleringssubsidie. 'Gestigmatiseerd' "Daardoor kon de laagdrempeligheid van een voorziening alleen nog maar via een declaratieregelihg bevorderd worden," stelt Jansen vast. En dat werkt niet. Het ligt niet aan het gebrek aan voorlichting, meent hij, maar de ervaring leert dat mensen zich niet meer vrij voelen ("gestigmatiseerd") als ze een aanvraag moeten indienen om ergens aan deel te kunnen nemen. "Dat tast hun gevoel van onafhanke lijkheid aan, en dat mag je de mensen Vanaf 28 mei gaat de nieuwe dienstregeling in voor het open baar vervoer. Ook de bussen van vervoerbedrijf Midnet rijden een nieuwe dienstregeling. Alle bussen in en naar Soest vertrek ken twee minuten eerder om beter aansluiting te geven op de trein Utrecht-Baarn. Soest krijgt dit jaar ook voor het eerst een zomerdienstregeling om dat dan beter ingespeeld wordt op de verminderde passagiers aantallen gedurende de zomer. Dat levert de gemeente een besparing op van 45.000 gulden. De zomerdienstregeling voor Soest gaat in op 15 juli en duurt tot en met 2 september 1995. In die periode zijn er wijzigingen op de volgende lijnen. Lijn 70 rijdt gedurende de gehele dag ieder half uur dezelfde route als 's avonds en op zondag. De bussen arriveren daardoor 8 minuten later in Hilversum en vertrekken daar ook zo'n 8 minuten eerder. Lijn 71 rijdt gedurende die periode niet. Gedurende de ochtend- en middagspits kunnen reizigers als alternatief gebruik maken van lijn 284 vanaf NS Soest-Zuid naar bedrijventerrein Koningsweg/ Nieuweweg Gracht. Lijn 73 rijdt het traject Soestdijk Noord-Soestdijk NS niet. Lyn 74 rijdt het traject Soestdijk NS-Soest Zuid NS niet (Lijn 73 rijdt tussen Soestdijk NS en Soest dijk Noord als lijn 74, echter niet door de wijk Soestdijk.) Overige wijzigingen Lijn 70 Hilversum-Soest (Noord, O verhees, Zuid) - Amersfoort: Op donderdagavond rijdt lijn 70, in verband met de koopavond in Amersfoort, tussen Soest en Amersfoort elk half uur tot 22.00 uur. De extra bussen rijden vanuit Amersfoort vanaf de Dalweg, via de Beukenlaan naar de Vrijheids- weg en vervolgens weer richting Amersfoort. In de zomerperiode (15 juli-2 september 1995) rijden de speciale koopavondbussen niet. Lijn 73 Soest-Soesterberg: Al vanaf 25 februari 1995 rijdt lijn 73 's avonds tot 19.00 uur. Lijn 73 rijdt vanaf 28 mei alleen maandag t/m zaterdag, op zon- en feestdagen niet. Lyn 74 Stadsdienst Soest: Op het traject Soest-Zuid-Soestdijk Noord rijdt 's ochtends één bus extra om 6.30 uur vanaf Soest-Zuid. De nieuwe Openbaar Vervoergids Amersfoort/Wageningen/Zeist, met daarin de complete dienstregeling -van de stadsdienst Soest, de ove rige streeklijnen en informatie van de NS, is verkrijgbaar voor f 5,00 bij de Midnet kaartverkoop kantoren en bij o.a. de PTT kanto- -j*. jr -ïr De presentatiekwaliteit van de Soesterbergsestraat heeft door de dynamiek in het winkelgebied (nieuwe of uitgebreide winkels) een hoog niveau bereikt, maar het par keren en de inrichting blijven "zwakke schakels". Om met an dere winkelcentra te concurreren zullen de sfeer en het imago van Hartje-Zuid bepaald moeten wor den door een geheel eigen "dorps karakter". Dat is - kort samengevat - zo ongeveer de filosofie achter het plan dat de win keliers van "Zuid" voor de Soesterbergsestraat hebben uitge dacht. De ideeën zijn uitgewerkt door A. Hoogstad van het Soester bureau HD-Planconcept en maandagmiddag officieel gepresenteerd aan het ge meentebestuur. Het plan omvat een inrichtingsvoorstel voor het winkel gebied buiten de Zuidpromenade, dus de volledige Soesterbergsestraat, van ouds een van de belangrijkste winkel straten van Soest. In het plan worden de diverse "knelpunten" geïnventari seerd, die de verdere ontwikkeling van de winkelstraat in de weg staan. Het centrum functioneert niet opti maal doordat het minder goed te be reiken is en doordat er - zeker momen teel - een gebrek aan parkeerruimte is. De dominante asfaltbestrating accen tueert de verkeersfunctie, waardoor er flink hard gereden wordt en het moei lijk is om de weg over te steken. Ver der ontbreekt er een duidelijk "hart" voor de winkelvoorzieningen en ogen de entrees (aan de Birkstraat- en Vondellaan/Ossendamweg-zijde) nogal rommelig. Daarnaast is de parkeer situatie slecht, constateert het rapport. "Er lijkt soms geen afstemming tussen de situering van bomen, bushaltes en de hoeveelheid en maatvoering van de parkeervakken." En tenslotte wordt ook sfeerverlichting gemist. Behapbare plakken Volgens het plan bestaat de huidige Soesterbergsestraat uit drie deelgebie den met elk hun eigen accenten. In het plan wordt uitgegaan van vier stukjes met een eigen karakter. "De Soesterbergsestraat wordt niet één lange worst," aldus ontwerper Hoog stad, maar gaat bestaan uit behapbare plakken." Het kerngebied is feitelijk rondom de kruising Soesterbergse- straat/Gallenkamp Pelsweg/inrit par keerterrein, en die plek zou moeten worden uitgebouwd tot het "hart" van de winkelstraat, met een hoge verblijfswaarde, zoals het jargon luidt. Wat de huidige ruimtelijke kwaliteit betreft dringt zich eerder het beeld op van een dorpsstraat dan van een stede lijk ontwikkelde straat. Het "dorps- straat-beeld" moet dan ook versterkt worden, bijvoorbeeld door het asfalt in te ruilen voor gebakken straat klinkers en door het aanbrengen van functionele knooppunten - met ver hoogde, rondgestrate "rozetten" - op de kruisingen met de zijstraten. Feitelijk moet de hele Soesterberg sestraat tussen Birkstraat en Vondel laan een "erf-functie" krijgen, com pleet met 30 kilometer zone. De auto még er komen, maar de voetganger heeft prioriteit, staat er in het plan. In het "hart" wordt tussen twee rozetten in een kleine waterpartij voorzien, ge flankeerd door enkele grote stenen. Vanuit verschillende richtingen ko men bestratingslijnen van natuursteen op dit centrale punt uit. Elan Ook aan de fietser is gedacht. Die mag straks op rode tegelpaden naar de Soesterbergsestraat komen. In het ge dachte "hart" houden de fietspaden overigens op te bestaan; daar komen auto's en fietsers samen op de rijweg. Het autoverkeer zal daardoor automa tisch afremmen zodat er een verblijfs- klimaat ontstaat met enig "élan", aldus ontwerper Hoogstad. Direct buiten het "hart" worden nieuwe langs-parkeer- plaatsen aangelegd. Het verblijf wordt daar verder veraangenaamd met zit banken en ander eigentijds straat- meubilair, sfeerverlichting en groen (bomen). Met het plan spelen de winkeliers voortvarend in op de ontwikkelingen in Zuid, die nog dit jaar hun beslag moeten krijgen in het nieuwe bestem mingsplan. Over de bebouwing van het stuk tussen Zuidpromenade en de Schoutenkampweg is de laatste tijd nogal wat te doen, maar dat speelt voor de oude winkelstraat zelf geen rol. 110 jaar ervaring In opdracht van de gemeente is het bureau Amer intussen ook al gevor derd met de uitwerking van een inrichtingsplan, maar daarvan is tot op heden nog weinig naar buiten geko men en ook de winkeliers zijn tot dus ver niet uitgenodigd voor overleg over dat plan. Hartje-Zuid-voorzitter J. Wessels, die het "eigen" plan overhan digde aan wethouder P. ten Hove, drong er maandag nog maar eens op aan om de know-how van de winke liers niet te veronachtzamen. "We zijn er helaas niet bij betrokken," aldus Wessels, die mede namens zijn colle ga's Van de Graaf en Adama betoogde dat de wethouder zo'n 110 jaar erva ring voor zich had staan. Wessels liet weten dat de winkeliers absoluut willen voorkomen dat ze - na publicatie van het Amer-plan - als ac tiegroep tegenover de gemeente zou den komen te staan en zich zouden moeten "invechten" in de discussie. Hij bepleitte daarom een samen werkingsmodel, waarbij het eigen plan als inbreng in de nog te voeren discussie kan worden beschouwd. "We hopen er nog vaak met u over te spreken," aldus Wessels. Gemeen overleg Wethouder Ten Hove liet zijnerzijds weten dat de winkeliers welkom zijn voor nader overleg, al wees hij in dat verband ook alvast maar op de finan- Impressie van de Soester bergsestraat zoals hij zou moeten wor den, hier gezien vanaf de Vondellaan Ossendamweg. ciële aspecten. Verder benadrukte hij j dat de Soesterbergsestraat straks ook een voorname rol speelt bij de tot standkoming van het bestemmings plan Soest-zuid en bij het verkeerson- derzoek naar de hoofdwegenstructuur van Soest (N221). "Ik streef altijd naar gemeen overleg," aldus Ten Hove. Wat de kosten betreft: de winkeliers hebben vooralsnog afgezien van een begroting. Omdat in het plan wordt uitgegaan van het bestaande "profiel" - zonder al te grote structurele ingre pen - denken ze echter aan een low budget-financiering. Hoogstad schatte de kosten desgevraagd op ca. 150 200 gulden per vierkante meter, maar kon niet aangeven hoeveel meter het plan in zijn totaliteit omvat. "Het ziet er aardig uit," antwoordde wethouder Ten Hove nadat hij het plan in eerste instantie vluchtig bekeken had Winkeliersvoorzitter Wessels vertaalde deze voorzichtige beoorde ling onmiddellijk in geestdriftiger ter men: "Het ziet er schitterend uit...!" VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI m Deze week een verrukkelijke vlaai, vol met <8 "zomerkoninkjes" op een naturel bavaroise. S~ O E 9j van 19.95 voor_LÖ» Lekkers vindt u op de Van Weedestraat 46 in Soest. Tel. 02155-21059. Jk VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI "Als deze bezuiniging doorgaat betekent dat in het slechtste geval dat de muziekschool in Soest moet sluiten. In het beste geval moeten de ouderbijdragen verdubbeld worden." De ouder-leerlingencommissie (OLC) van de muziekschool RMA hijst de stormbal na de aangekondigde bezui nigingen, die de gemeente Soest met de kerntaken-operatie op het oog heeft. De commissie is inmiddels ge start met een handtekeningenactie, waarmee de gemeenteraad wordt op geroepen "alles in het werk te stellen om de muziekschool in Soest als een betaalbare basisvoorziening te hand haven en eventuele noodzakelijke be zuinigingen tot een absoluut mini mum te beperken." Voorgedrukte handtekeningen- formulieren worden inmiddels op ruime schaal verspreid. "Blijft onze muziekschool een betaalbare voorzie ning? De hoogste tijd voor het blazen van de noodtrompet," kopt het pam flet. In de toelichting wordt gewezen op het feit dat de gemeenteraad bin nenkort (medio juni) moet beslissen over het voorstel van B. en W. om een aanzienlijke korting toe te passen. "Was dit eerst nog f 11.000,-, nu ligt er al een bezuinigingsvoorstel tot een be drag van f250.000,- per jaar," aldus de ouder-leerlingencommissie "Als deze bezuiniging doorgaat bete kent dat in het beste geval dat de mu ziekschool in Soest moet sluiten. In het beste geval zullen de ouder bijdragen ongeveer verdubbeld moe ten worden." De instrumentale lessen kosten nu al tussen de 700 en 910 gul den per leerling (voor 40 lessen van 30 gulden) en het is duidelijk dat het muziekonderwijs bij zo'n verdubbeling - het "beste" geval dus - voor een nog grotere groep een onbe reikbare luxe-voorziening dreigt te worden. "En dit terwijl culturele en muzikale vorming van met name onze jonge kinderen toch een kerntaak bin nen het gemeentelijk beleid zou moe ten zijn," aldus de commissie. 'Het helpt vast!' "Als het aan u ligt..." meldt zij. "Laat het gemeentebestuur weten dat het uw mening is dat de muziekschool een betaalbare voorziening in Soest moet blijven en dat het lijstje met prioritei ten van het gemeentebestuur daaraan moet worden aangepast." Ook de jeugd wordt uitgenodigd - "in je eigen woorden" - aan de gemeenteraad dui delijk te maken waarom de muziek school moet blijven bestaan. "Het helpt vast!" klinkt het optimistisch. De getekende formulieren kunnen rechtstreeks aan de gemeenteraad ge stuurd worden, maar ze worden (ongefrankeerd) ook verzameld in de OLC-bus in de hal van de muziek school. Een 45-jarige man uit Amersfoort ont dekte vorige week dat zijn auto aan de Korte Melmweg op klaarlichte dag was opengebroken. De dief had zijn rijbewijs, kentekenbewijs, cd-speler en een aantal cd's meegenomen. FORAGOOD FEELING Levi's - Gapstar - Column Jackpot - Mexx - e.v.a. for MEN and WOMEN Van Weedestraat 8a 3761 CE Soest Telefoon 02155-23324

Soester Courant | 1995 | | pagina 3