OP 'X Gemeenteraad stekkert gewoon door met omstreden bouwplan Soest-zuid Soest 50 jaar geleden Alsjeblieft ge 1 ACTUEEL! Gemeente accoord met bouw hoek Koningsweg Eigendomweg VAKANTIE BEZORGERS KttrtlinUll WOENSDAG 24 MEI 1995 SOESTER COURANT Blommers maant tribune tot kalmte Hotel Heidepark^ in Bilthoven Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Zakkenroller slaat toe in Soest-zuid Meningen H van lezers Zonder water Gevraagd PAGgnFNSDAG 24 ME' 1995 - ^verhees en Klein Eng( woensdag 11 januari 1995 A K T U E E L OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST I De Kaapse eem als hoofdgerech DE TR0MSLAG1 02155-2287 SLA UW tpomI Ondanks hevig verzet van de Duurt legt de gemeenteraad van est het omstreden bouwplan °-a-. 33 appartementen aan net Driftje - ontwikkeld door pro jectontwikkelaar Uyland - gen strobreed in de weg. Dat was vorige week de weinig verrassende uit komst van de discussie in de raads vergadering, die door veel buurt bewoners werd bijgewoond. De bijeenkomst in de raadzaal kende dan ook een ouderwets Soester sfeer tje: veel protesten en bijvals betuigingen - zelfs iets te luidruchtig volgens locoburgemeester Neks Blommers - en een gemeenteraad die zich daardoor niet van de wijs liet brengen. "De raad stekkert gewoon door," stelde een raadslid na afloop vast. Twee insprekers, de heren Evenhuis en Lamboo, deden opnieuw een ver geefse poging om de raads- meerderheid (VVD, CDA, PvdA, GroenLinks-PS en GPV/SGP/RPF) te overtuigen van het onheil dat het bouwplan - waarvoor een vrijstelling volgens de zgn. artikel 19-procedure werd verleend - in Soest-zuid gaat aanrichten. De buurtbewoners vinden het allemaal veel te hoog en te mas saal. Dét de twee insprekers het woord kre gen vonden enkele fracties nogal vreemd. Het inspreekrecht in de raad is streng gereglementeerd en er moe ten op z'n minst "nieuwe gezichtspun ten" naar voren worden gebracht. Dat was nauwelijks het geval, maar omdat het officiële raadsvoorstel pas nd de voorafgaande commissievergadering R.O. was gepubliceerd vond Blommers - die burgemeester De Widt verving - dat de heren hun zegje mochten zeggen. 'Morrend volk' Voor de tribune, die de insprekers en de medestanders in de raad van tijd tot tijd met een gul applaus beloonde, was ze minder clement. Met ietwat onwen nige gestrengheid hield Blommers de opgekomen burgers voor dat ze zich dienden te onthouden van bijval, maar het "morrend volk" was niet in de stemming om zich daar veel van aan te trekken. Blommers liet het er maar bij; op je eerste raadsvergadering als "loco" de politie de tribune laten ont ruimen is natuurlijk ook een hele toe stand. De pleidooien voor uitstel van de be slissing - met name tot het tijdstip dat het bestemmingsplan Soest-zuid aan de orde is - maakten uiteindelijk wei nig indruk op de meerderheidsfracties, ondanks de verwijten van "geheimzin nige manipulaties" en het dringende verzoek om de onderhandelingen met Uyland - na het historische "heren akkoord" van destijds - opnieuw te gaan voeren. De buurtbewoners zien in de medewerking van de gemeente raad niets anders dan een afgedwon gen tegemoetkoming aan Uyland, om dat de firma onder politieke druk eer der moest afzien, van vier-hoge appar tementen aan de noordkant van het winkelcentrum. Zo rommelig... Als argument voor het spoedeisende karakter van de beslissing noemde PvdA-wethouder Pieter ten Hove, na dat de fracties de inmiddels bekende standpunten nog eens in al dan niet bloemrijke termen hadden herhaald, dat het gebied "zo rommelig" is. Vol gens Rob Joustra (BAM) was dat geen nieuws - "Het is al anderhalf jaar een bende" - en hij suggereerde dat de ge meenteraad vooral bang was voor ho gere schadeclaims. Dat kwam hem op een reprimande van CDA-er Bart Krol te staan, die Joustra beschuldigde van "tendentieuze opmerkingen". Joustra benadrukte dat de BAM destijds niet betrokken was bij het "herenakkoord" met Uyland - de fractie bestond toen ook nog niet - maar mocht van Krol niet de indruk wekken dat de raad zich bezighield met een "vuil spelletje". Volgens Bert Krijger (VVD) maakte het absoluut niets uit of het bouwplan nu of straks (bij het bestemmingsplan) besproken zou worden. "Over drie maanden ben je waarschijnlijk net zo ver als nu, en ik gun het Soest-zuid dat het gauw weer netjes wordt..." voor een swingend promotiefeest Voor vrijblijvende documentatie i Bel 030 - 28 24 77 Jan Steenlaan 22, 3723 BV Bilthoven Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. vriendelijke ambiance budgettair verantwoord Zoals het er nu uitziet verrijzen straks op het stuk grond op de hoek Koningsweg/Eigendomweg twaalf appartementen en drie een gezinswoningen. De gemeente is in principe accoord gegaan met dit plan, waaraan een stukje voorge schiedenis vooraf gaat. Wanneer de bouw gaat beginnen is niet bekend, omdat eerst nog bepaalde procedures van start moeten gaan. Het gaat om twaalf koopappartementen en drie eengezinswoningen (ook koop) van een 'betaalbare prijsklasse', aldus mevrouw J. van den Berg van de ge meente. De grond is voor een deel ei gendom van projectontwikkelaar Uyland en voor een deel gemeente-ei gendom. De bouw is aangevraagd door de firma Uyland. In 1994 diende Uyland al eens een bouwplan bij de gemeente in, om op het stuk grond op de hoek Konings weg/Eigendomweg 23 appartementen te bouwen. Volgens het bouwplan zou het appartementencomplex bestaan uit een gedeelte van twee verdiepingen en een gedeelte van drie verdiepingen. Het gedeelte van drie verdiepingen zou dan tien meter hoog worden. Om wonenden hadden bezwaar tegen dit plan. Zij vonden het geplande gebouw te massaal en vreesden voor parkeer overlast in de omgeving. Dat bouw plan is door de gemeente afgekeurd. Aangepast Het appartementencomplex uit het bouwplan dat nu door de gemeente is goedgekeurd heeft een goothoogte van zes meter. De omvang en de hoogte zijn ten opzichte van het vo rige bouwplan dus aanzienlijk aange past. Desondanks gaat er binnenkort een artikel 19-procedure van start, omdat in het bestemmingsplan van de gemeente op dat stuk grond de moge lijkheid van gestapelde bouw niet is geregeld. De gemeente zal de bouw tekeningen op tafel leggen en zo snel mogelijk een informatieavond voor de huidige bewoners van Klein Engend- aal organiseren, aldus Van den Berg van gemeente Soest. In het winkelcentrum Soest-Zuid is vorige week een zakkenroller actief geweest. Een 28-jarige vrouw uit Soesterberg ontdekte bij het afrekenen van haar aankopen in een textiel winkel dat zij haar portemonnee miste. In de portemonnee zaten haar bankpasje en een bedrag van driehonderd vijftig gulden. Zaterdag 13 mei heen een deel van Soestdijk zeker drie uur zonder water gezeten! Na dit opgemerkt te hebben, hebben wij herhaalde malen het waterleidingbedrijf Midden-Neder land gebeld, doch zij waren steeds in gesprek. Vervolgens hebben wij de plaatselijke media - de kabelkrant en Radio Soest - geraadpleegd voor in formatie. Noch de kabelkrant, noch Radio Soest maakte melding van deze situatie, die toch verrassend genoemd kan worden. Deze beide instanties hebben wij vervolgens telefonisch be naderd. De kabelkrant wist van niets, Radio Soest was door een gedupeerde gebeld, maar werd verder niet op de hoogte gehouden. Al met al een hoogst onzekere situatie voor de betrokkenen die, zoals u zult begrijpen, voor velen overlast veroor zaakt heeft. Wat schetst onze verba zing - de Soester Courant van 17-05- '95 rept er met geen woord over!? Nu hebben we in Soest twee instanties die in geval van calamiteiten - waar dit voorval naar onze mening onder valt - de burger kunnen waarschuwen en in lichten en geen van twee maakt hier gebruik van. Was het waterleiding bedrijf Midden Nederland hier soms debet aan? - de kabelkrant en Radio Soest waren tenslotte niet - of nauwe lijks ingelicht. Dat zo'n onverwachte situatie zich voor kan doen beseffen wij wel dege lijk, maar dat ze je als burger in de kou laten staan hoeft ons inziens, met zo veel media mogelijkheden, niet te ge beuren. M. Visser Aanmelden: tel. 1 41 52 Een woordje van den Burgemeester. In verband met het in ons vorig num mer opgenomen artikel "Burgemees ter Des Tombe, afstammeling van Willem den Zwijger", ontvingen wij van Burgemeester het navolgende schrijven: Mijnheer de Hoofdredacteur. Het artikel in Uw vorig nummer, be treffende de afstamming van het ge slacht des Tombe, noopt mij Uw me dewerking te vragen voor de plaatsing van onderstaande opmerkingen. De schrijver heeft blijkbaar inzage gehad van de familiepapieren, die tijdens mijn afwezigheid door de moffen wa ren gestolen, gevonden zijn in een huis aan den Heideweg en tot mijn te rugkeer zijn bewaard ten gemeente huize. Vermoedelijk heeft de heer Dyl zich er geen rekenschap van gegeven, dat in een klein land als het onze nood zakelijk een vrij groot aantal menschen op enigerlei wijze punten van aanraking hebben met een ge slacht, dat reeds zooveel eeuwen de voornaamste plaats in ons vaderland inneemt als het Huis van Oranje. Soortgelijke relatie's als deze, die door belangstellenden in de genealogie zooals mijn vader er een was: worden nagezocht, hebben uitsluitend curiositeits-waarde voor de eigen fa milie en zijn niet voor publicatie ge schikt, aangezien het publiek geneigd is daaraan een onevenredig groote waarde toe te kennen. Vooral het slot van het artikeltje van den heer Dyl, waarvan ik de goede be doeling zeker apprecieer, kan op ter zake onkundigen een totaal verkeer den indruk maken, hetgeen mij nood zaakte een en ander langs dezen weg recht te zetten. De bevolking van Soest heeft mij met groote hartelijkheid ontvangen en ik ben door vele blijken van genegen heid, die ik mocht ontvangen, diep ge troffen. Ik hoop hartelijk het vertrou wen van de Soester bevolking te m gen behouden en het mij waardig toonen, maar moge dat vertrouw! dan gebaseerd zijn niet op et valschen schijn, maar op de vvete: schap dat hun "eerste burger" gaan wil zijn Uw aller dienaar. A.L. des Toml Hulp gevraagd. Eenige Soesters, die in krijgsgevafl genschap waren ofwel verplicht t/\. werkgesteld in Duitschland, zijn ir middels in onze gemeente terugge keerd. Hoewel dezerzijds de eerste hulp kol worden verleend, mocht het nog nia gelukken deze lieden te helpen i kleeding en schoeisel. Ongetwijfeld is het een plicht van dl burgerij hier de behulpzame hand tl bieden, waarom allen, die kleeding of schoeisel nog iets kunne! missen, worden verzocht hiervan bel richt te willen sturen aan ons bureau! Steenhoffstraat 5, waar genoemdL— goederen tevens gaarne in ontvangsten onderkomen voor wijk- worden genomen. vereniging Overhees, vandalisme, Nederlandsch Volksgerstel, afd.Soest. parReerplaatsen, het hondeuitlaat- terrein, te veel eenden en een plaats Een ondergrondsche voor ee'n jeugdhonk. Dat waren de revue. belangrijkste onderwerpen tijdens Ten bate van de stichting Ned. Volks- de bijeenkomst in de Vijverho herstel, zal op Maandag 4 en Dinsdag onder het motto: 'Praten met Bur- 5 Juni in Hotel Eemland een revue van «emeester en Wethouders'. Vorige ondergrondsche en oorlogs- waren de bewoners van de gebeurtenissen naar ideeën, in- en uit- iik Overhees en Klein Engend- vallen van Jan Onstenk en Benny d beurt om met het Col- Vreden worden opgevoerd. aai k De volgende beelden zullen o.m. de leëe 'n gesPrek e revue passeeren: Dirk Duikelaar duikt Tijdens de bijeenkomst krijgen de ur in soest, De Duitsche V-actie, Wachtje gers ''"lK kloppen, De vischknipkaarten, De Ge meentelijke boonenoogst, De Winter hulp, De inlevering van radio's, De verandering der straatnamen, In het ondergrondsche cabaret. Spijker- wacht, In de rij bij de Centrale Keu ken, De huiszoeking, Het valsche P.B. gemeente HOOGT Uitgave: Gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 02155 - 93 459 93 460 OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN BESTEMMINGSPLAN SOEST-ZUID Maandag 29 mei agenda o.a. Dinsdag 30 mei agenda o.a. Woensdag 31 mei agenda o.a. Donderdag I juni agenda o.a. commissie algemene bestuurszaken kerntakendiscussie; krediet 3e V.d. Huchtschool; voorlopig vast stellen personeelskosten en materiële instandhouding openbare scholen; regeling Eem en Vallei; externe oranen gewestraad en reg. brandweer Eemland; georganiseerd overleg; politie; onderwijs en volksgezondheid. commissie ruimtelijke ordening, verkeer en welzijn kerntakendiscussie; collectief vervoer gehandicapten gewest Eem land; wijziging Verordening Voorzieningen Gehandicapten en ver- strekkingenbeleid Voorzieningen Gehandicapten en voortgang so ciale vernieuwing. commissie milieu, openbare werken, volkshuisvesting, sociale za ken, sport en recreatie, bedrijven kerntakendiscussie; krediet voor aanpassen rioolstelsel Soesterberg om wateroverlast op te heffen; krediet voor verruimen afvoercapa- citeit van het gemengde rioolstelsel Soesterveen; Verordening Wo ninggebonden subsidies gewest Eemland; krediet t.b.v. ouderen huisvesting; ontwerp-begroting AVU 1996 en jaarverslag uitvoe ring milieutaken. commissie financiën kerntakendiscussie; verkoop grond aan B. Ballotlaan 5, Amers- foortsestraat, Bedrijventerrein Soesterberg-Noord en Zuider gracht; verkoop gymnastieklokaal Heideweg en verhuur ruiten in voormalige Kard. Alfrink-mavo. Alle vergaderingen worden gehouden in het gemeentehuis en beginnen om 19.30 uur. Agenda en stukken liggen ter inzage in het INFOrmatiecentrum. Publiek kan meepraten •Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secretaris van de commissie melden voor het stellen van vragen of het geven van een toe lichting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun op merkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. N.B.: Om zeker te weten of een bepaald onderwerp tijdens één van bovengenoemde commissies zal wor den behandeld, is het verstandig om eerst het gemeentelijk INFOrmatiecentrum te bellen (tel. nr. 93 777). BEKENDMAKING BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat de gemeenteraad voornemens is met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 50 lid 5 van de Woningwet, vrijstelling van de voorschriften van de bestemmingsplannen Soest-Zuid en Winkelpool Soest-Zuid te ver lenen en bouwvergunningen (ingediend op 19 mei 1995) te verlenen voor: het bouwen van 33 appartementen met garages en bergingen en 18 halfvrijstaande wonin gen met garages en bergingen op percelen aan en nabij het Driftje en Schoutenkampweg. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 29 mei 1995 eventuele bedenkingen schriftelijk bij de gemeenteraad naar voren te brengen. De op de te verlenen vrijstelling en het bouwplan betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwza ken). Raadhuisplein 1, ter inzage. BOUWPLAATS Apollo 97 (95209) Apollo 152 (95269) Apollo 186 (95254) Bartolottilaan 15 (94560) Dalplein 61 (93198) Koninginnelaan 154 (95181) Schoutenkampweg 97 (95097) Van Beuningenlaan 9 (95098) Waldeck Pyrmontlaan 12 (95225) Wieksloterweg W.Z. 39 (95020) BETREFT VERZENDDATUM plaatsen van een blokhut 8-5-95 plaatsen van een schuur/berging 12-5-95 plaatsen van een tuinschuurtje 12-5-95 uitbreiden van een woonhuis 12-5-95 bouwen van een polikliniek 12-5-95 vernieuwen van een bergruimte en het plaatsen van een tuinmuur 8-5-95 het uitbreiden van een woning (wijziging verleende vergunning) 8-5-95 vergroten van een woonhuis 12-5-95 uitbreiden van een woonhuis 8-5-95 bouwen van een garage/berging 12-5-95 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de verzenddatum worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, 'Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. INGEDIENDE BOUW AANVRAGEN/MELDINGEN Burgemeester en wethouders maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het ontwerp van het bestemmingsplan Soest-Zuid met in gang van 29 mei 1995 gedurende vièr v/eken in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein 1 bij de afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken, geopend iedere werkdag van 8.30-12.30 uur), in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum (gedurende de gebruikelijke openingstijden), in de plaatselijke bibliotheken, alsmede in de dependance burger- en samenlevingszaken te Soes terberg (geopend dinsdag en donderdag van 14.00-16.00 uur), voor een ieder ter inzage ligt. Een ieder kan gedurende deze termijn van ter inzagelegging schriftelijk zijn zienswijze omtrent het ontwerp bij de gemeenteraad kenbaar maken. De gemeenteraad stelt degenen, die tijdig hun zienswijze kenbaar hebben gemaakt, in de gelegenheid tot het geven van een nadere mondelinge toelichting. VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders hebben sloopvergunning verleend voor: het slopen van schuren bij boerderij Dorresteinweg 95. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Wet AWB) kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet bin nen zes weken na deze publicatie worden ingediend. BESLUITEN B. EN W. d.d. 16 MEI 1995 BOUWPLAATS Apollo 152 (95269) Bosstraat 137 (95263) Dorpsplein 2(95270) Dorresteinweg 74 (95189) J.H. Isingserf (95262) Koningsweg (ong.) (95048) Meidoornweg 11 (95141) Nassaulaan 10 (95192) Oude Tempellaan 11 (95273) Peter v.d. Breemerweg 21 (95253) Schrikslaan 19 (95261) Talmalaan 30 (95250) Turfstreek 142 (95264) Zuidergracht (ong.) (95200) BETREFT INGEDIEND plaatsen van een schuur/berging 10-5-95 plaatsen van een kassagebouwtje 8-5-95 vernieuwen en veranderen van de achtergevel 11-5-95 uitbreiden van een woonhuis 11-5-95 bouwen van een serre en een schuur 8-5-95 bouwen van een dubbel woonhuis met garage/berging 10-5-95 vergroten van een woonhuis met een dakopbouw 11-5-95 uitbreiden en verbouwen van een woonhuis 8-5-95 plaatsen van twee dakkapellen 12-5-95 plaatsen van een dakkapel) 9-5-95 verbouwen en uitbreiden van een keuken 8-5-95 uitbreiden van een woonhuis 11-5-95 plaatsen van een tuinschuurtje 8-5-95 bouwen van een bedrijfshal 10-5-95 ONDERWERP Verzoek sloopvergunning schuur Dorresteinweg 95. Vestiging kartbaan ergens in Soest. Voorstel wethouder ROVW inzake bezwaarschrift van dhr. Schade wijk n.a.vrspoedaanschrijving onveilige situatie pand Van Weede- straat 35. Uitvoering kunstopdracht Soester berg: Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 11 mei tot 18 mei 1995 Perceel: Ossendamweg 18 Definitieve vaststelling subsidie 1994 van de Stichting Openbare Bibliotheek Soest. Betreft: 4 coniferen, 1 wilg BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toepassing van de'daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: 1 bouwen van een garage en een schuur, Bakkersweg 1 (artikel IJ van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 2. het bouwen van een woonhuis met garage/berging, Lange Brinkweg 54a: (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 29 mei 1995 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1. ter inzage. Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen en milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 93709. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 11 mei tot 18 mei 1995 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Hartmanlaan 54 Ferd. Huycklaan 16 Molenstraat 33 Schaepmanstraat 33 Cimbaal 17 Johannes Poststraat 33 Betreft: 1 conifeer 1 berk 2 dennen, 1 larix, 1 berk 1 conifeer, 2 dennen, 1 hulst 1 spar, 4 coniferen 6 coniferen Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen zes weken na deze bekendmaking schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA te Soest. Twee bouwplannen van dhr. Raatjes (94378 en 95152) voor de bouw van een wagenloods, blokhutten, fauna huis en garage/berging en verhar ding van een bospad op perceel De Paltz 3. Heroverweging besluit subsidie Rode Kruis BESLISSING Sloopvergunning onder voorwaarde verleend. 1Geen medewerking verlenen aan vestiging kartbaan in Soest. 2. Aanvrager berichten conform concept-brief. Bezwaarschrift ongegrond verklaard. Ingestemd met voorstel van cië Beeldende Kunst de opdracht te verlenen aan dhr. Teulings onder voorbehoud van provinciale subsidie. De opdracht tot uitvoering van het ontwerp 'Reminiscence' officieel verstrekken nadat het college van GS van Utrecht een besluit heeft genomen over de toewijzing van de aanvullende subsidie tot een bedrae van f 189.000,-. Subsidie 1994 van de Stichting Openbare Bibliotheek Soest defini tief vastgesteld op een bedrag van f 1.762.936,- voor het bibliotheek werk, de exploitatiesubsidie van de Kunstuitleen definitief vastgesteld op f 38.618,-. Het verschil met het uitbetaalde voorschot ad f 40.057,- betaalbaar stellen. 1. Vergunning verleend voor het bouw- en aanlegplan (95152), incl. de garage/berging bij de villa, mits hiervoor wordt gerealiseerd het ontwerp, zoals aangegeven op tekening 899 nr. 04 d.d. 17-02-94 van Architectenbureau Raatjes Van Zeeland. 2. Vergunning verleend voor de wagenloods (94378). 3. Art. 19 WRO procedure voor 1 en 2 in gang zetten. Beslissing intrekking subsidie met ingang van 1996 na heroverwe- ging gehandhaafd en ontwerp-brief vastgesteld. 'voor de pauze de mogelijkheic hun klachten, wensen en ideeen ti spuien. De eerste burger die het woori vraagt is meneer Frans secretaris va de Wijkvereniging Overhees. Zijn wij vereniging is naarstig oPz.0t* een nieuw onderkomen. Hij is veron waardigd over het feit dat zijn verzoe om in de voormalige Kardina, Alfrink-mavo te gaan zitten dooi :c gemeente is afgewezen, terwijl da nu wèl een sportschool zit. Volgens wethouder Blommers van i VVD moet de gemeente het pand g deeltelijk commercieel verhuren c de aankoopkosten te dekken. In kader komt er binnenkort ook e commercieel kinderdagverblijf in. I tewel de particuliere wijkveremgi Overhees, die volgend jaar al twin iaar zonder subsidie bestaat, zou c gewoon honderd gulden per vierka meter moeten betalen. De Kardw Alfrink-mavo is door de gemee aangekocht omdat instellingen Trema en de Volksuniversiteit d gend behoefte aan meer ruimte den. Jeugdhonk Omdat er dagelijks in de Kardi: Alfrink-mavo wordt lesgegeven is ook de reden dat dit pand met gesc is voor een jeugdhonk. Deze mei moeten zich concentreren en wordt moeilijk als ergens anders u gebouw luidruchtige activiteiten jongeren plaatsvinden, aldus vrouw Blommers. Dat er wel sne moet gaan gebeuren voor de jeugt Overhees is duidelijk. Ook op avond in Vijverhof zijn de kla. over vandalisme van jongeren wijk niet van de lucht. "Overhees is de slechtste buur Soest", zegt een emotioneel gt bewoner van de Citer. "Wat is n genlijk de bedoeling van de gen met betrekking tot deze prol jeugd?" vraagt hij. Er moet naar een oplossing voor de prol jeugd worden gezocht, vindt meester De Widt. Daarmee w naar de gemeente, de Stichtinf zijnswerk Soest (SWS) en zelf. De gemeente heeft extra g' Nu het college eindelijk heel gezegd iets aan het problee Kaapse eend' te gaan doen, gehoor gegeven aan een am advies uit 1993. De strekkn dat advies luidde. Vani Kaapse eenden en voer ze t een valkenier om ze vervolg te dienen als hoofdgerech roofvogels." Omdat het ve. ren van de eenden wellicht lig ligt bij een deel van de king, werd in het advies steld het vangen zoveel mog het donker te laten plaats Destijds legde het college Vies naast zich neer. Of de eend ook werkelijk voer vo vogels gaat worden of dat zi andere manier verwijder worden, is nog met duidelf De catering- en PartV®er specialist van Soest e. Steenhoffstraat 58 - So

Soester Courant | 1995 | | pagina 4