dIL-TON lsjeblieft geen jeugdhonk in gebouw an Kardinaal Alfrink-mavo' 'Oudjes' welkom op Paardenkamp Politiek kijkt kritisch naar 'bouwsels' j^Van Breukelen Vast-goed 7ACTUEELI PAGIIMaWOENSDAG 24 MEI 1995 SOESTER COURANT erhees en Klein Engendaal praten met B. en W.: PAGINA 5 Pauwen bij gemeentehuis Peter v.d. Breemerweg tijdelijk afgezet De Kaapse eend als hoofdgerecht? Bosstraat en Insingerstraat dicht op 6 juni DE TROMSLAGER Voor uw kompleet verzorgde barbecueparty Jaarlijkse tournee langs nieuwbouw en verbouw - De Soester Duinen PINKSTEREN 1 uiKing te "j waardig 1 vertrouw, net op 'P de wetei rrger" des Tomt) '"ijgsgevaJ verplicht 'nd, zijn i, Me terugg, GEWOON JEZELF ZIJN MET LEDUB" Mannenmode met een eigen stijl. Ongedwongen, zelfbewust en een beetje arrogant. Dat is nu typisch "Hilton". HERENMODE Van Weedestraat 8b - 3761 CE Soest Telefoon 02155 - 23324 en onderkomen voor wijk- ereniging Overhees, vandalisme, tarkeerplaatsen, het hondeuitlaat- errein, te veel eenden en een plaats oor een jeugdhonk. Dat waren de belangrijkste onderwerpen tijdens Ie bijeenkomst in de Vijverhof >nder het motto: 'Praten met Bur gemeester en Wethouders'. Vorige week waren de bewoners van de wijken Overhees en Klein Engend aal aan de beurt om met het Col lege in gesprek te raken. Tijdens de bijeenkomst krijgen de bur gers voor de pauze de mogelijkheid hun klachten, wensen en ideeën te spuien. De eerste burger die het woord vraagt is meneer Frans, secretaris van de Wijkvereniging Overhees. Zijn wijk- vereniging is naarstig op zoek naar een nieuw onderkomèn. Hij is veront waardigd over het feit dat zijn verzoek om in de voormalige Kardinaal Alfrink-mavo te gaan zitten door de gemeente is afgewezen, terwijl daar nu wèl een sportschool zit. Volgens wethouder Blommers van de VVD moet de gemeente het pand ge deeltelijk commercieel verhuren om de aankoopkosten te dekken. In dat kader komt er binnenkort ook een commercieel kinderdagverblijf in. Of tewel, de particuliere wijkvereniging Overhees, die volgend jaar al twintig jaar zonder subsidie bestaat, zou ook gewoon honderd gulden per vierkante meter moeten betalen. De Kardinaal Alfrink-mavo is door de gemeente aangekocht omdat instellingen als Trema en de Volksuniversiteit drin gend behoefte aan meer ruimte had den. Jeugdhonk Omdat er dagelijks in de Kardinaal Alfrink-mavo wordt lesgegeven is dat ook de reden dat dit pand niet geschikt is voor een jeugdhonk. Deze mensen moeten zich concentreren en dat wordt moeilijk als ergens anders in het gebouw luidruchtige activiteiten voor jongeren plaatsvinden, aldus me vrouw Blommers. Dat er wel snel iets moet gaan gebeuren voor de jeugd van Overhees is duidelijk. Ook op deze avond in Vijverhof zijn de klachten over vandalisme van jongeren in de wijk niet van de lucht. "Overhees is de slechtste buurt van Soest", zegt een emotioneel geladen bewoner van de Citer. "Wat is nou ei genlijk de bedoeling van de gemeente met betrekking tot deze probleem- jeugd?" vraagt hij. Er moet samen naar een oplossing voor de probleem- jeugd worden gezocht, vindt burge meester De Widt. Daarmee wijst hij naar de gemeente, de Stichting Wel zijnswerk Soest (SWS) en de wijk zelf. De gemeente heeft extra geld uit- Binnenkort kunnen de bezoekers aan het gemeentehuis rondom het gebouw een zestal pauwen aantref fen. In verband met het eerste lus trum van het gemeentehuis (zomer 1990 in gebruik genomen) heeft de personeelsvereniging van de ge meente drie paartjes pauwen ge schonken. Het worden twee witte stellen en één blauw koppeltje. Het landelijk gebied rondom het gemeentehuis leent zich goed voor deze siervogels. De zes pauwen worden de eerste weken tijdelijk in een hok geplaatst om te wennen. Daarna blijven ze los lopen in het wandelpark achter het gemeente huis. Het verzoek aan de honde- bezitters in die omgeving is dan ook om hun honden niet meer los te laten lopen in het park. Problematische parkeersituatie bij de Kardinaal Alfrink-Mavo: géén hek om het speelveld om de auto's tegen verdwaalde ballen te beschermen. Foto: Goos van der Wilt. In verband met het afscheid van Bak kerij Van Brummelen zal op zaterdag 3 juni van 15.30 uur tot 17.30 uur de Peter v.d. Breemerweg tot de aanslui ting met de Ferdinand Huycklaan af gesloten zijn voor verkeer. Nu het college eindelijk heeft toe gezegd iets aan het probleem 'de Kaapse eend' te gaan doen, wordt gehoor gegeven aan een ambtelijk advies uit 1993. De strekking van dat advies luidde: "Vang alle Kaapse eenden en voer ze af naar een valkenier om ze vervolgens op te dienen als hoofdgerecht voor roofvogels." Omdat het verwijde ren van de eenden wellicht gevoe lig ligt bij een deel van de bevol king, werd in het advies voorge steld het vangen zoveel mogelijk in het donker te laten plaatsvinden. Destijds legde het college het ad vies naast zich neer. Of de Kaapse eend ook werkelijk voer voor roof vogels gaat worden of dat ze op een andere manier verwijderd gaan worden, is nog niet duidelijk. getrokken voor politiesurveillanten, die nu nog in opleiding zijn, aldus de burgemeester. Wethouder Ten Hove van de PvdA vertelt dat het de taak is van de ge meente om mogelijkheden te schep pen voor de Stichting Welzijnswerk Soest, om activiteiten voor de jeugd op te zetten. Mevrouw Blommers ziet grote problemen kleven aan een vaste accommodatie voor de oudere jeugd. "Je maakt nu voor deze probleem jongeren een jeugdhonk, maar voor de volgende groep is die al niet meer aan trekkelijk." Hondepoep Mevrouw Kippers komt op voor de hondebezitters: "Ik betaal ruim tweehonderd vijftig gulden honde belasting per jaar, maar ik loop wel tot mijn enkels in de hondepoep op het enige hondeuitlaatterrein aan de Ko ningsweg." Meneer Vaessen, woon achtig aan de Turfstreek, maakt zich zorgen over de ouderen in de wijk. Zij zouden het doör de huurverhogingen financieel nauwelijks meer kunnen bijbenen. "Ik ken ouderen die soms al leen brood moeten eten, of gezamen lijk met anderen eten, om de kosten te drukken." Ook wijst meneer Vaessen op het eendeprobleem. "Er zijn te veel Kaapse eenden en die brengen het ver keer in gevaar." Wethouder Van Log- tenstein van het CDA onderkent dat er inderdaad te veel eenden in de wijk rondwaggelen. "Wij overwegen om in de herfst de populatie te gaan inper ken..." Meneer Frans van de wijkvereniging is blij met de 26 nieuwe parkeerplaat sen, maar vindt het een probleem dat ze op het terrein van de Kardinaal Alfrink-mavo worden afgeschermd door een hek. In het weekend, als het hek is gesloten, kunnen de burgers hiervan geen gebruik maken. Zijn vraag is of er geen sleutelregeling mo gelijk is. "Ja, dat kan", is het antwoord van mevrouw Blommers. 'Zandzooi' Bij de parkeerplaatsen bij het beton nen speelveld staat juist weer géén hek. Ook dat is een probleem, want de> ballen beschadigen de geparkeerde auto's, aldus meneer Frans. Dat zal snel door de gemeente worden beke ken, is het antwoord van wethouder Van Logtenstein. Tenslotte betreurt Van Logtenstein 'de zandzooi' die al twaalf jaar achter de tuin van me vrouw de Jong ligt en hij belooft het probleem binnen een week te bezien. Tijdens het forum, dat een uur duurt, verwijzen de collegeleden veel ant woorden door naar een individueel ge sprek na het forum. Weinig direkte antwoorden du§ voor de ongeveer 25 aanwezige inwoners van Overhees en Klein Engendaal. In verband met wegwerkzaamheden zullen de Bosstraat, het gedeelte tus sen de Den Blieklaan en de Wiek- sloterweg, en de Insingerstraat, het ge deelte tucsen de Ganzetrek en de Veenzoom, afgesloten zijn voor ver keer. De werkzaamheden vinden plaats op dinsdag 6 juni a.s. van 7.00 uur tot 18.00 uur, of zolang de weers omstandigheden dat noodzakelijk ma ken. De omleidingen worden ter plaatse aangegeven. De catering- en partyservice specialist van Soest e.o. Steenhoffstraat 58 - Soest o.a. tenten/stoelen/tafels modernste barbecue-apparatuur aantrekkelijke prijzen bel vrijblijvend voor informatie Ook uw adres voor salades, 02155-22871 luxe hapjes en ontbijtservice. SLA UW tromSLAG BIJ DE TROMSLAGER! Caesar (25 jaar), Belan Sparkle (25 jaar), Beauty Boy (27 jaar), Feigour (32 jaar) en Natasja Pecolette (27jaar). Het lijken wel namen van acteurs op de aftiteling van een film. Maar nee, deze namen behoren toe aan de vijf nieuwe paarden die zaterdagmiddag op de Paardenkamp zijn verwelkomd. De nieuwe bewoners zullen in de herfst van hun leven hopelijk nog vele mooie ja ren doorbrengen in het nationale rust huis voor paarden. Na alle feestelijk heden is nu een tijd van hard werken aangebroken. De Paardenkamp gaat namelijk de komende tijd grondig op geknapt worden. Foto: Goos van der Wilt. Wie net even met een kopje thee in de huiskamer zat, kon afgelopen vrijdag wel eens opgeschrikt wor den door een bus 'vol' met glu rende Soester politici voor de deur. De politici bekeken allerlei nieuw bouw en verbouw in Soest en Soesterberg, waarover de Wel standscommissie het afgelopen jaar haar oordeel heeft gegeven. Soest groeit. Niet alleen qua aantal in woners, maar ook aan nieuwbouw en verbouw aan woonhuizen, bedrijven en gemeentelijke instellingen. En om alle raadsleden daarvan nu eens uit voerig op de hoogte te brengen, no digde de Welstandscommissie alle raadsleden uit voor een tournee langs achttien locaties. De voorzitter van de Welstands commissie, ir. J.H. de Keijzer, geeft tijdens de rondreis uitleg en commen taar. Op de Koningsweg vraagt hij aandacht voor de nieuwbouw van het pand voor de firma Keune. "Het pand komt nu nog zwart en dramatisch over op sommige mensen, maar straks als de glazen pui aan de voorkant af is, zal dat 'dreigende' vanzelf verdwijnen", zegt De Keijzer. Met het bedrijfspand naast dat van Keune heeft de Welstands commissie meer moeite: "Uhh, laten we maar gauw doorrijden", is het veel zeggende commentaar. Liefdeloos Bij het Anna Paulownahuis aan de Burgemeester ,Grothestraat wijst De Keijzer op het schilderwerk. Onder beheer van de gemeente was het huis - nogal liefdeloos - spierwit geschil derd. Het schilderwerk verkeert nu weer in de oorspronkelijke gelige kleur. "Anna Paulowna zelf zou er te vreden mee zijn", aldus De Keijzer. Het moet inmiddels iedereen zijn op gevallen welke metamorfose het kas teeltje aan de Soesterengweg heeft on dergaan. De Welstandscommissie is verheugd over het resultaat van de 'zorgvuldige restauratie en verbou wing'. Bij het nieuwe wijkje aan de Koperwiek, dat tussen de Koningsweg en de Den Blieklaan ligt, stapt het ge zelschap uit. Bij het appartementen complex is volgens Keizers de glazen liftschacht de 'trekpleister'. "Maar waarom toch de blauwe kleur van de ijzeren dwarsbalken?", vraag hij zich af. 'Historische vergissing' Op weg naar Soesterberg neemt H. Gerth, burgerlid van de Welstandscommissie, het woord even over. De bouw op het terrein van het De 'blokkendoos' op het terrein van Birkstraat kan de politici niet bekoren. het kinderpsychiatrisch huis. aan de voormalige Soester Natuurbad noemt hij een 'historische vergissing' van de gemeente Soest. De onderaannemer van het bouwproject schijnt failliet te zijn en de bouw ligt voorlopig stil, vertelt Gerth. Bij het dorpshuis in Soesterberg zou om praktische redenen het glas van de ramen boven de gymzaal moeten ver dwijnen. De eerste reden is de kwetsbaarheid van de glazen pui tij dens de gymnastieklessen en de tweede reden zou het energieverbruik- -verlies zijn. De welstandscommissie vraagt de politici mee te denken over de beste oplossing. De meesten willen de bestaande toestand zo laten, zodat wordt voorkomen dat de overburen van het dorpshuis straks tegen een le lijke blinde muur aankijken. 'Blokkendoos' Weer terug in Soest mag het gezel schap bij het kinderpsychiatrisch huis 'Vosseveld' aan de Birkstraat de benen weer even strekken. Sinds kort is het bestaande gebouw flink uitgebreid met een vierkante 'blokkëndoos' in een roze tint. De welstandscommissie is 'blij dat de aanbouw niet zichtbaar is vanaf de openbare weg.' Na een rondje over het terrein van het kinder psychiatrisch huis, bestijgen de poli tici weer de bus. In de oude Kerkebuurt wordt het oude schooltje aan de Eemstraat door een jong stel verbouwd tot woonhuis. Het is een meerjarenplan, maar de Welstandscommissie is er dik tevre den mee. "Jammer dat ze naast zo'n buurman zitten", merkt De Keijzer op. IJ» NIEUWBOUW 2 exclusieve geschakelde villa's met garage op één van de mooiste lokaties in Soest-Zuid, Vosseveldlaan op ca. 650 m2 grond. Soest-Zuid Vosseveldlaan hal, toilet, moderne keuken met inbouwapparatuurfca. 22 m2) riante woonkamer (63 m2) verdieping 4 slaapkamers, ruime badkamer met aparte douche en (igbad, apart toilet met vaste trap en mogelijkheid voor 5e slaapkamer inspraak in de afwerking is mogelijk trappen worden uitgevoerd in hardhout luxe opdekdeuren met hardhouten kozijnen (binnen en buiten) natuurstenen vensterbanken ruime stelposten keuken, tegelwerk en sanitair gehele beg. gr. wordt uitgevoerd met sierpleister (bijv. spachtelputz) complete alarminstallatie met doormelding luxe.gevelsteen (zalmkleurig) keramische dakpannen plaats adres indeling zolder algemeen Koopsommen f 859.000,- v.o.n. 4-KAMER APPARTEMENT MET BERGING plaats Soest adres ALBERT CUYPLAAN woning 4-kamer appartement op de l e etage met berging op de begane grond: indeling woonkamer, hal, toilet, keuken, bijkeuken, douchecel en 3 kamers algemeen dit appartement heeft een uitstekende ligging servicekst. f 337,43 p.m. inclusief erfpacht en voorschot c.v. Gevraagde koopsom plaats adres woning indeling Geen foto beschikbaar VRIJSTAANDE VILLA MET DUBBELE GARAGE Soest BEETZLAAN vrijstaand woonhuis mét dubbele garage en grote tuin woonkamer met open haard (ca. 47 m2), hal, m.k., kelder, 2e woonkamer (ca. 28 m2), ruime sl.kamer (ca, 15 m% douchecel verdieping 3 sl.kamers (één ruime sl.kamer, 2 kl. sl.kamers) bijzonderh. lokale verwarming, beg.gr. voorzien van dubbel glas, grondopp. 537 m2 Gevraagde koopsom plaats adres woning indeling Soest JULIANALAAN vrijstaande villa mét grote garage (12 x 3m.}en schitterende aangelegde tuin (731 m2) hal, toilet, moderne keuken met inb.app. (pc?, heteluchtoven, koelkast, gasfornuis en afzuigkap), ruime woonkamer verdieping 3 sl.kamers, badkamer met ligbad en 2e toilet zolder bergzolder algemeen deze villa verkeert in uitstekende staat van onderhóud VRIJSTAANDE VILLA MET GARAGE Gevraagde koopsom plaats adres woning Soest HEUVELWEG 37a helft van dubbel woo rage en besloten tuin Gevraagde koopsom plaats adres Soest NIEUWEWEG 2 perceel bouwgrond vop- i, geschakelde woningen Gevraagde koopsom Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Tel 02155-17962 Fax 02155-26061 Hypotheken i önroerend-goed 1 Assurantiën Wie een blik werpt op het erf van de buurman, begrijpt precies wat hij be doelt. Een oude, vervallen hooiberg en een armoedige, verwaarloosde schuur doen werkelijk afbreuk aan dit schitte rende buurtje. Op deze regenachtige dag arriveert de bus na zo'n tweeënhalf uur weer op het Raadshuisplein. Iedereen verlaat met modderschoenen, voldaan van alle op gedane (nieuwe) indrukken de bus. Na een kopje koffie praat het gezelschap in de kantine van het gemeentehuis nog even door over de locaties die zijn bezocht. J.van Gent, sectordirecteur bij de gemeente Soest, merkt tijdens dit gesprek op: "Ik mis toch een be paalde constante in de architectuur in Soest. Een soort 'rode draad'." De Keijzer legt uit dat de Welstands commissie slechts een adviserende taak heeft en de burger niet echt iets kan opleggen. Iemand is in principe vrij zijn kant van een huis knalblauw te verven, terwijl de buurman boeren- groene raamkozijnen, dakgoot en voordeur heeft. "Maar er zijn gren zen", aldus De Keijzer. Het blijft een kwestie van smaken verschillen, blijkt weer eens duidelijk tijdens dit uit stapje. RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM Op 4 en 5 juni kunt u gebruik maken van het bekende Soester Duinen buffet, dus genieten zoals u van ons gewend bent. Aanvang buffet: 12.00 uur Prijs p.p. 27,50 p.p. Pinkster 3 gangen gourmet Aanvang: 18.00 uur Prijs p.p. 32,50 p.p. Pinkster 4 gangen menu Aanvang: 18.00 uur Menu vanaf: 37,00 Bel en reserveer, dan zit u zeker. Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 02155-12739

Soester Courant | 1995 | | pagina 5