U vindt bij ons een prima ingespeeld assurantie-team Rabobank Soest-Baarn E~ auto smeeing Hervormd en gereformeerd Soestdijk begraven 108 jaar oude strijdbijl Soester wint Italiaanse handdoek' B&O bij Schoemaker Extra parkeerplaatsen Van Goyenlaan 1 ACTUEEL r DE TIMMERMAN KAN STOPPEN MET PASSEN METEN. Schoemaker Kerkeraden tekenen federatie-overeenkomst Verkeersongeval Steenhoffstraat Geldboetes bij politiecontrole Wie personeel zoekt leest de Soester Courant Kunstuitleen sluit loterij af "mm Aanzienlijke schade bij slaapkamerbrand 'Genadeloos' voorstel bewonersvereniging: Uw dagelijkse maaltijd voor 12,50 Spécialiteiten en primeurs i/OENSDAG 24 MEI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 7 DE FIAT DUCATO. DOORDACHT VOOR CHAUFFEUR EN VRACHT. BDBn Amersfoort Amsterdamseweg 19 tel.: 033-635535 Soest Koningsweg 14 tel.:02155-13227 Bij een verkeersongeval aan de £>teenhoffstraat brak een 39-jarige Amersfoorter vorige week zijn kuit- Deen. De man reed op zijn brommer pver het fietspad bij het hoofd postkantoor. Op datzelfde moment rreed een 24-jarige vrouw de parkeer- jplaats naast het postkantoor af en de ■Steenhoffstraat op, waarbij een los- Jsende vrachtwagen haar zicht belem- ■merde. De automobiliste zag de brom- jfmer over het hoofd en een aanrijding was het gevolg. Bij een politiecontrole op de Helling- weg zijn vorige week vijf automobi listen bekeurd. Zij reden allen vanaf de verkeerde kant de Hellingweg in, waar een eenrichtingsverkeergebod geldt. De automobilisten kregen een boete van vijftig gulden. Bij een verkeerscontrole op de Fer- dinand Huycklaan is vorige week een 14-jarige jongen bekeurd. De jongen reed op een snorfiets en was even ver geten dat hij nog geen 16 is. Dat kostte hem vijftig gulden. "Bezweer de boze machten, en alle duistere krachten; weer van mij wat myn ziel verwart", zongen de verzamelde kerkeraden van de Emma- en de Julianakerk (bege leid door nog een handvol kerke lijke officials) vorige week. Het kostte even moeite om de juiste toon te vinden waarmee het gezang moest worden ingeluid, maar dat was dan ook het enige dat tegenzat. Aan de bijeenkomst in de wijkzaal aan de Regentesselaan, voorafgegaan door een korte viering, werd door een beperkt gezelschap deelgenomen, hoewel zij toch - in kerkhistorische zin Een Italiaanse handdoek als hoofd prijs in een loterij? Dat klinkt een beetje gek, vooral als het óók nog om een loterij van de Kunstuitleen blijkt te gaan... De kunstminnende Soester Coos Verweij was vrijdagmiddag echter bij zonder in zijn nopjes met de hand doek, want achter deze prozaïsche ti tel bleek een fraaie aquarel van Ivan Ingen schuil te gaan. Het schilderij werd hem namens de Kunstuitleen aangeboden omdat hij over het win nende lotnummer beschikte. Andere prijswinnaars kregen een gratis jaar abonnement of een leerzaam mu seumgidsje. De Kunstuitleen organiseerde de lote rij niet in de eerste plaats om de in komsten te vergroten, al was dat een plezierige bijkomstigheid, maar om haar naam breder bekend te maken. De prijsuitreiking werd op uitnodi ging van "kunstuitleenster" Marja Kuipers verricht door drs. L. van Etten, directeur van de sponsorende ING-bank Soest. Hij hield een toespraakje over de over eenkomsten en verschillen tussen de beide leen-instellingen, waarbij hij duidelijk maakte dat de bank de kunst - als "maatschappelijk gebeuren" - graag steunt. De Kunstuitleen kreeg ook een cadeautje: een boek over de V.l.n.r. Marja Kuipers, hoofdprijs winnaar Verweij en de heer Van Etten. Foto: Goos van der Wilt. kunst die her en der in het land bij ves tigingen van de bank te zien is. Barre tijden... Volgens Marja Kuipers was het prettig om een bank in de buurt te hebben die "meedenkt" met de Kunstuitleen. "Dat kan in elk geval helemaal geen kwaad, want het zijn barre tijden..." Dat laat ste had ongetwijfeld betrekking op de aangekondigde gemeentelijke bezui nigingen op o.a. de bibliotheek, die ook aan de Kunstuitleen niet onge merkt voorbij zullen gaan. Uw onafhankelijk assurantie-adviseur voor: Levensverzekeringen Pensioenen Schadeverzekeringen Reisverzekeringen/caravan/pleziervaartuig Onze adviseurs zijn 7 dagen per week bereikbaar! Ook 's avonds is ons assurantie-team, op afspraak, voor u beschikbaar. Voor afspraken 02155 - 9 63 62 963 69. - geen gering feit markeerde: de plechtige ondertekening van de fede ratie-overeenkomst tussen de her vormde en de gereformeerde kerk van Soestdijk. Daarmee werd immers, na zo'n 108 jaar van gescheiden optrek ken, officieel de strijdbijl begraven die ruim een eeuw eerder weliswaar geen bloed liet vloeien - voor zo ver althans bekend - maar wel een gapende kloof veroorzaakte tussen beide kerkge nootschappen. In navolging van Soest-West (al jaren Samen-op-Weg) en met afgetekende voorsprong op Soest-zuid (voorlopig nog niet) bevinden Emma- en Julianakerk zich sinds vorige week nog een stukje officiëler in "staat van hereniging", wat uiteindelijk de be doeling is van het Samen-op-Weg- proces. De beide wijkkerkeraden gin gen onlangs - met volledige instem ming van de kerkleden, uiteraard - ak koord met de federatie die vooraf moet gaan aan de beoogde fusie. Volgens de preambule van de over eenkomst verklaarden de kerkeraden "dat hun gemeenten zich zodanig met elkaar in de Heer Jezus Christus ver bonden voelen dat zij als een gemeen schap willen leven en daarom mede samen op weg willen gaan, als federatieve gemeenschap in de geest van de Verklaring van Overeenstem ming van beiderzijdse Geneale Syno den, met als doel de uiteindelijke her eniging van hun beider kerk gemeenschappen". Herkenningsmodel Dat is nogal wat, na ongeveer een eeuw lang wederzijds wantrouwen, miskenning en soms openlijke vijand schap. Tien jaar geleden was de "ver kering" al begonnen, memoreerde voorzitter De Korte, voorzitter van de gezamenlijke wijkkerkeraden. De eer ste jaren verliep het overigens niet erg vlot, maar in 1991 kreeg de verloving een nieuwe impuls en streefden her vormd en gereformeerd Soest in elk geval naar het "herkenningsmodel", met een Samen-op-Weg-raad die het terrein verkende. De ontwikkelingen raakten in een ver snelling tijdens het predikantloze tijd perk dat beide parochies onlangs heb ben afgesloten, waarbij zelfs "stoute schoenen" - een gezamenlijke beroe pingscommissie die achter nieuwe predikanten aanging - werden aange trokken. Inmiddels wordt er niet eens meer apart vergaderd. "Een federatie zonder wanklanken," stelde De Korte vast, "en dat was van meet af aan de bedoeling ook." 'Gebouwenkwestie' Er zijn - naar goed kerkelijk gebruik - nog wel enkele knelpunten die opge lost moeten worden. Zo is men in "Noord" ook nog niet uit de "gebouwenkwestie" - de moeilijke keuze voor het afstoten van de ene, de andere of misschien wel beide kerken - maar daarvoor is inmiddels deskun dige assistentie van "boven" - dat wil zeggen: de landelijke organen van beide kerken - ingeroepen. De Korte hoopte in elk geval dat er zo snel mo gelijk een (bindend) advies op tafel zal liggen, zodat de kwestie zich niet jaren voortsleept. Voorzitter J. Bade van de Kerkeraad Algemene Zaken (de gereformeerde "koepel" van Soest), die ook namens de Centrale Kerkeraad (de hervormde dito) sprak, kon melden dat de onaf hankelijke commissie op 21 juni met een uitspraak komt, al meende hij dat het officiële advies nog wel even op zich zou laten wachten. Impliciet verwees Bade naar de ver traging in Zuid - waar door de aanhou dende meningsverschillen over de ge bouwen (daar gaat de keus tussen de Oude en de Wilhelminakerk) bij voor baat al volop wordt "gedoleerd" en de kwestie een soortgelijke federatie tus sen hervormd en gereformeerd nog in de weg staat - door de Soestdijkse ker keraden terecht te complimenteren met hun voortvarendheid. "Je krijgt nu het idee: van Noord de victorie. Het geeft in elk geval sterke stimulansen aan het gehele plaatselijke Samen-op- Weg-gebeuren. De plechtige ondertekening van de federatie-overeenkomst; v.l.n.r. de he ren Visser, Wijmenga, De Korte, me vrouw V.D. Boon en ds. Radstake. Foto: Goos van der Wilt. Bij een slaapkamerbrand in een woon huis aan het Vedelaarpad ontstond vrijdagavond veel rookontwikkeling. De brandweer was na de brand melding binnen tien minuten ter plaatse en had de vermoedelijk aange stoken brand snel onder controle. De rookschade die de woning heeft opge lopen, bedraagt naar schatting tiendui zend gulden. De bewoonster is elders ondergebracht. 'Grote klasse' Hij vond het een zaak van "grote klasse" dat hervormden en gerefor meerden, juist tijdens het domineeloze tijdperk, erin geslaagd waren elkaar te vinden. "Je hoort nu zeggen: als je Sa men-op-Weg wilt laten slagen moet je de predikanten laten verdwijnen... maar het was duidelijk dat het er toen écht op aankwam," aldus Bade. De overeenkomst werd uiteindelijk officieel ondertekend door voorzitter R Wijmenga en scriba A Visser na mens de Julianakerk en consulent ds. H. Radstake en scriba mevr. I. van der Boon namens de Emmakerk, in aan wezigheid van de beide nieuwe predi kanten, de dominees Gijsen en Van Winden. Later tekenden ook de verte genwoordigers van de centrale orga nen. De bijeenkomst werd afgesloten met een hapje en een sapje, zodat de Doleantie in Soestdijk op enigszins wereldgelijkvormige wijze definitief ten grave werd gedragen. Misschien hadden ze dat in 1887 maar beter ge lijk kunnen doen... UNIEK VADERDAGKADO: |DE TELEFOON MET AUTOMATISCHE TELEFOONKLAPPER I Maar liefst 121 namen en nummers gaan er in het geheugen van de Beocom 2400 telefoon. U belt een nummer, en u kiest na het gesprek met een toetsdruk of u het wilt opslaan. Voeg de naaml toe, en het staat alfabetisch op z'n plaats in uw elektronische telefoonklapper. Voortaan met één toets op te roepen. Daarnaast biedt de Beocom 2400* alle denkbare moderne funkties. En de geluidskwaliteit van een echte drukkamer luidspreker, die alle Bang 1 Olufsen telefoons zo uniek maakt. Zorg alleen dat vader z'n kado niet meeneemt naar de zaak. Want het hele gezin heeft gemak van zo'n unieke telefoon thuis. IBeocom 2400 IBeocom 2000 3 JAAR GARANTIE Beocom 9500 U vindt bij ons het komplete Beocom programma van Bang Olufsen. Afgebeeld: de vederlichte Beocom 9500 GSM voor mobiele telefonie, en de Beocom 2000, waarmee Bang Olufsen de nieuwe geluidsweergave voor telefoons introduceerde. OOIT KIEST U VOOR MOOIST Burgemeester Grothestraat 9 3761 CH Soest Telefoon 035 - 601 03 44 Als kind heb je het op een flat niet altijd even makkelijk. Omdat een tuin ontbreekt, is de flatpeuter ver plicht om met het driewielertje op de galerij heen en weer te crossen. En dan pakken volwassen mensen ook nog eens het vertier van spelen in de zandbak af. Dit sombere toe komstbeeld wordt werkelijkheid als de gemeente instemt met het voorstel van de Vereniging van Ei genaren Van Goyenlaan 23-97. Zij hebben voorgesteld om ten koste van de speelvoorziening extra par keerruimte te scheppen. Eerlijk is eerlijk, het is ook geen doen. Auto's staan her en der verspreid op plaatsen die daar niet voor zijn be stemd. Overdag is het aantal parkeer plaatsen achter de flat aan de Van Goyenlaan 23-97 minimaal, 's Avonds zijn alle parkeerplaatsen bezet en staan de auto's zelfs op de stoep gepar keerd. Op dit moment zijn aan de ach terzijde van de flat elf garages en zes tien parkeerplaatsen aanwezig (totaal 27). Er zouden zesenveertig parkeer plaatsen moeten zijn en dus kampen de flatbewoners met een tekort van negentien plaatsen. De bewoners zijn met wat minder dan negentien nieuwe parkeerplaatsen al dik tevreden. Daarom hebben ze een plan uitgewerkt op schaal waarin, ten koste van de zandbak en de tegel bestrating, twaalf nieuwe parkeer plaatsen worden geschapen. Dit plan, waarbij de beplanting wordt gespaard, zou zo'n twintigduizend gulden kos ten. Tevens is een alternatief voorstel gedaan om op een andere manier twaalf parkeerplaatsen aan te leggen. De gemeente geeft de voorkeur aan dit alternatieve voorstel, omdat hierbij het verlies aan ruimte minder is en het bovendien goedkoper is (dertien duizend gulden). Ook bij dit alterna tieve voorstel moeten kind en zandbak het afleggen tegen het belang van een parkeerhaven voor de 'heilige koe' van de twintigste eeuw. Probleem Als de gemeente accoord gaat met het voorstel is het te verwachten dat ook de twee andere flats met een dergelijk plan komen. Ook daar hebben de be woners te maken met een chronisch gebrek aan parkeervoorzieningen. Bij de flat met de huisnummers 99 tot en met 149 is dit geen probleem. Daar kan op dezelfde wijze als in het voor stel parkeerruimte worden gereali seerd. Bij de flat met de huisnummers 151 tot en met 201 is extra parkeer- Bij gebrek aan beter plaatsen de be woners aan de Van Goyenlaan hun voertuigen op de stoep Foto: Goos van der Wilt. ruimte wèl een probleem door gebrek aan ruimte. Daar staat tegenover de flat namelijk de 'Desmond Tutu' basis school. Het College heeft besloten het voor stel op te nemen in de Meerjaren begroting 1996-1999. Om een ge schikte oplossing voor het parkeer probleem te vinden zal de gemeente nog gaan praten met de betrokken be woners. Dat Soest heel kind vriendelijk kan zijn, blijkt wel uit het feit dat behoud van de speel voorziening voorop staat. TRAITEUR CATERING PARTY SPECIALIST Uw receptie of feest bij u thuis, met alles d'r op en d'r an. Le Saladier F.C. Kuyperstraat Le Saladier achter A.H. Le Saladier makkelijk parkeren Openingstijden: dagelijks van 10.00 - 20.00 uur - zondag van 15.00 - 20.00 uur 's woensdags gesloten F.C. Kuyperstraat 3 3761 EG Soest Tel.: 02155-24664

Soester Courant | 1995 | | pagina 7