c 0/S& utfen Hulleman optiek SM ne [Je unieke formule van Klaren Tromp: Üreed scala van adviezen in één hand PFAFF (tflLBEDWJF Winnende muurpluggers Provak/Hooyer t o 1e pinksterdag 7HANDEL WANDEL I Boekhandel Van de Ven steunt Stichting Redt De Kinderen Hemelvaartsdag MEI STUNT Dauwtrappen op Hemelvaartsdag Jongeren geven in totaal zes miljard gulden uit VAKANTIE BEZORGERS Ik zie ik zie wat jij niet ziet NSDAG 24 MEI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 9 Onroerend-goedbemiddeling zonder courtage h an idiot' Wim vsiii lloorn EN Ouderenbus „„„fiom-ivnn,,.,. geopend Zonwering Soest B®k,!k °nle 8ee7zlaan 24- - 02i554970é tuinbeelden expositie tipmatic 6120 Si m HUISSTEDEN' ACNÉ PROBLEMEN? Neoderma-peeling Seizoenmarkt op lokatie Cursussen IMK in mei en juni Rommelmarkt voor Tsjernobyl brengt dik 4 mille op Soester Courant - Reclamekrant stralen var o.a,: C~7(8 fijnstralen ROUWENDAAL Voor vroege vogels: R. van der Mast slaat de spijker op z'n kop party restaurant is ons a la carte restaurant geopend. Bij mooi weer is het perfect dineren in onze tuin. Reserveren is gewenst. Kleding en snacks scoren hoog Gevraagd Soester Courant Gratis ogentest bij Hulleman Optiek Een ogentest bij Hulleman Optiek maakt alles duidelijk Marco Bakke mei: vrouw heeft een Jeel volkomen van racht. Luidkeel: °P straat zijn J een "gloed- e vrouw" heeft ge- 'omstanders mee, het ene glaasje na en slaat, dat hij uit s de samenleving over een patiënt ne inrichting. °g eens stevig ge- rpe moet het zijn, afégasten. De een heilige dwaas", t oneer in een "ge- r"- Op naar he( man, na de direc- en drank omge- idioot mag uit kan het met de zijn: "Dat is een adent". De echt- ïn haar man niet ijkt een vriende- essor. Maar hij gevaarlijke psy- driftaanvallen, i en weet het an de angst te 1 opmerkelijke ai even opmer- hebben altijd 'e had er be- :n? De tsaren ït dol op ver- nunisten ook in Marx en acht. Wanho- i zoeken naar De schrijver met "Living 'h boek over eid van de Hij schreef msuur hield :êen. Want i» dat de idi- let commu- °k een bij- op ar ook een e, die Zjjn Amsterdam van de idi- een reis in de hel. tie dwingt af- Maar gzaamaan lementen. tueel niet >mer bin- rgerlijke 'n altijd aas een meente- ?ewenst 'e man- >ot. Als Peciale e wal- •ateria- giet op de milde lan de len huis (ver)kopen, dat doe je niet Jdere dag. Voor de meeste mensen s het een ingrijpende beslissing, iie gepaard gaat met nogal wat hoofdbrekens". Er komt immers |ütyd zoveel méér bij kijken. Kla- m Tromp, de nieuwe Soes ter a die bemiddelt in onroerend jd, heeft een opmerkelijk aan- niet alleen bemiddeling zon- courtage - wat op zichzelf al honderden guldens kan sche- - maar ook een breed scala van lezen op het gebied van hypo- iken, verzekeringen, verbou- ig en inrichting. [gende week donderdag (1 juni) it Klaren Tromp officieel van Het kantoor is gevestigd aan de irgemeester Grothestraat 54 - het oorlijke huizenrijtje dat in Soest [kend staat als "de Zeven Zalighe- - waar de gehele beneden verdie- is ingericht als receptie, spreek- ler en administratie. Aan de wan- is eigentijdse kunst te zien uit de ick van de overburen, de galerie het (nna Paulownahuis. laren Tromp is de naam waarmee vennoten Dirk Jan Klaren en zijn htgenote Marian Klaren-Tromp ich presenteren op de Soester huizen- ,arkt. De nieuwe onderneming profi- :ert zich met een unieke formule, loor de cliënten niet alleen bij te staan tij de koop of verkoop (of huur en ver- ïuur) van woningen of bedrijfspanden zónder vergoeding - maar ook met leskundig advies voor wat kan wor den omschreven als het vervolg- raject: de afsluiting van een hypo- .heek en de nodige verzekeringen. Maar daar blijft het niet bij, want des gewenst staat Klaren Tromp vervol gens ook klaar met adviezen op het gebied van verbouwing of renovatie en de gehele of gedeeltelijke inrich ting van het nieuwe pand. Naast hun eigen deskundigheid kunnen ze daar voor een beroep doen op experts als o.a. een bouwkundig ingenieur, een interieurarchitect, aannemers en wo ninginrichters. Commercieel én creatief "Commercieel én creatief', is de kern achtige omschrijving die Dirk Jan Klaren daarvoor hanteert. Zelf afkom stig uit de wereld van het facility ma nagement is hij uitstekend ingevoerd op het gebied van onroerend goed en I Sinds 1963 BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: NIEUWBOUW VERBOUW ^UUAD RENOVATIE WVUP 9 ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL. 02155 - 15073 - FAX 02155 - 17496 alles wat daarbij komt kijken. Samen met zijn vrouw Marian - die met name de "papierwinkel" (secretariaat, cor respondentie, administratie en boek houding) behartigt - ziet hij het als een uitdaging om kopers en verkopers bij elkaar te brengen. Anders dan in de makelaarswereld gebruikelijk is, re kent Klaren Tromp géén vergoe ding (courtage) voor deze bemidde ling. Afhankelijk van de prijs van het onroerend goed kan dat dus al vele honderden guldens schelen. Dirk Jan Klaren: "We wijken bewust af van de gangbare aanpak in de ge vestigde makelaarswereld, waar men zich doorgaans conformeert aan de geadviseerde courtages. Wij vinden dat de gevraagde vergoeding vaak niet in verhouding staat tot de geleverde prestatie, want bij zo veel vraag en zo weinig aanbod is het vandaag-de-dag heus niet zo'n kunst om transacties af te sluiten. Dan moet die vergoeding op z'n minst ook commercieel bespreek baar zijn." Vrij heid-blijheid Klaren Tromp is natuurlijk geen filantropische instelling. De schoor steen moet ook roken, en dat kén ook, want de provisie bij het afsluiten van hypotheken en verzekeringen ("vrij heid-blijheid", aldus Dirk Jan Klaren, "we dringen de klanten absoluut niets op") levert al voldoende inkomsten op, evenals de vergoeding voor even tuele bouwkundige en interieur-advie zen. Wat dat laatste betreft: dat kan variëren van een simpel plattegrondje tot een compleet uitgewerkt inrichtingsadvies, waarbij Klaren Tromp niet alleen optreedt als kosten- bewaker, maar ook als begeleider en Dirk Jan Klaren en Marian Klaren- Tromp van Klaren Tromp onroerend goed. Voor informatie en opgave elke werkdag van 9.30 - 13.00 uur, tel: 19190. Ook minder bedeelde kinderen in de wereld hebben recht op een toe- komst. Stichting Redt De Kinderen zet overal ter wereld hulp programma's op om dit te realise ren. Boekhandel Van de Ven ver koopt sinds kort geheel belange loos batik kaarten om het werk van Stichting Redt De Kinderen (Ne derland) te steunen. De kaarten die Van de Ven verkoopt zijn in het Westafrikaanse land Burkina Faso gemaakt en kosten slechts f 1,75 per stuk. De opbrengst gaat naar hulpprogramma's in ontwik kelingslanden zoals Burkina Faso. Stichting Redt De Kinderen verzorgt daar sinds tien jaar uitgebreide projec ten voor het inenten van kinderen te gen bedreigende ziektes, schoon drinkwater en onderwijs. Bij deze pro jecten wordt zoveel mogelijk samen gewerkt met de lokale bevolking. Door onveilig drinkwater komen bij kinderen ernstige darmstoornissen en infectieziekten voor. Daarom organi seert de stichting de bouw van water putten en drinkwaterbassins. Redt De Kinderen is op dit moment in Burkina Faso bezig met het opzetten van basis onderwijs voor kinderen. Dat gaat ver der dan alleen het leren van het alfa bet. Zo worden bij alle scholen boom- kwekerijtjes en groentetuintjes aange legd, die door de leerlingen na school tijd worden onderhouden. Een deel van de oogst eten de leerlingen zelf op en een ander deel wordt verkocht. Met de opbrengst daarvan schaft men lees- en schrijfmateriaal aan. Redt De Kinderen is een particuliere instelling zonder politiek of godsdien stig oogmerk. Prinses Juliana is ere voorzitster van de stichting. Redt De Kinderen (Nederland) is lid van Inter national Save the Children Alliance. controleur van de werkzaamheden. Voor de klant is dat alles-in-één-hand- principe een geruststellende gedachte. Klaren Tromp heeft een brede doel groep voor ogen, maar profileert zich met een zekere ingetogenheid: niet meer dan een bescheiden bord naast de voordeur. De bezoekers worden dan ook niet gelokt met een hele uit stalling van het huizen-aanbod. Dirk Jan Klaren: "De fotopresentatie hou den we in de portefeuille. Er komt ook niets voor het raam te hangen. Het wordt dus géén winkel..." Continu bereikbaar Soest kent hij overigens op zijn duimpje, want hij is als kind opge gloeid aan het Julianaplein. In zekere zin is hij dus teruggekeerd naar zijn wortels, en met genoegen. "Mensen bij elkaar brengen, dat is het leuke van dit vak," verklaart hij enthousiast. Klaren Tromp is niet alleen "van alle markten thuis", hoog in het vaan del staan ook optimale dienstverle ning en service. Dat blijkt bijvoor beeld uit het feit dat de firma vrijwel continu bereikbaar is, niet alleen over dag, maar óók in de avonduren én in het weekeinde! Klaren Tromp is dus elke dag van 09.00 tot 21.00 uur be reikbaar aan de Burgemeester Grothestraat 54, tel. 27493, fax 28734. Onder de fraaie vorm geving van de nieuwe Tipmatic schuilt groot üa OS C BBMBl Ml IM C/J LU LU iu Q3 Uw PFAFF-dealer: V. Weedestraat 221 Soest - Tel. 13480 Q9 Zonnebank 5 x voor aD," In mei minikuur voor 250,- Middelwijkstraat 29 -"Soest Telefoon 02155-25860 De seizoenmarkt wordt dit jaar niet gehouden aan het begin van het sei zoen, maar aan het eind: op zater dag 17 juni, van elf tot vier uur. En niet op het Raadhuisplein, maar op vier verschillende lokaties in onze gemeente. Ruim veertig organisaties doen mee aan dit nieuwe experiment, dat een spektakel moet worden door heel Soest en vóór heel Soest: in het Openluchttheater, in en om cultu reel centrum C-drie, de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan en rond de nieuwe biezenvelden aan de Peter van de Breemerweg. Met rondlei dingen, demonstraties (politie brandweer), gevarieerde optredens en veel muziek. De hele dag rijdt een gratis bus van de ene happening naar de andere. De verschillende verenigings kraampjes staan deze keer opge steld langs de oprijlaan van het Openluchttheater, waar Cabrio een spectaculair programma aanbiedt. Over de diverse onderdelen wordt de bevolking de komende weken uitvoerig ingelicht. Zie vandaag ook hierover de bijlage 'Op 't Hoogt!' Het IMK is een landelijke voor- lichtings- en adviesorganisatie voor het midden- en kleinbedrijf. In samen werking met MKB Nederland (KNOV/NCOV) organiseert het IMK een groot aantal cursussen op het ge bied van management, automatise ring, marketing en verkoop, perso neel, fiscaal/juridisch en het starten van een eigen bedrijf. IMK-cursussen zijn kort-cyclisch, praktijkgericht en bovendien betaal baar. De cursussen zijn bestemd voor ondernemers en hun personeel in de regio Midden Nederland. Het IMK (Instituut voor het Midden- en Klein bedrijf) sluit het cursusprogramma voor de eerste helft van 1995 af met de volgende cursussen. Time Management, 30 mei en 6 juni. Utrecht, 14.00 - 20.00 uur. f 1.030,-. Het beheren van tijd is geen makke lijke opgave. De tijd glipt als los zand door de vingers. In de cursus Time Management leert men eigen tijd- gebruik te analyseren, te verdelen in hoofd- en bijzaken: delegeren of zelf doen. Marktgericht ondernemen in het MKB, 6, 13 en 20 juni, Utrecht, 19.00 - 21.00 uur, f 545,-. Marktgericht on dernemen is een boeiende marketing- cursus van drie avonden. Koopgedrag van klanten, produkt-marktcombina- ties, marktonderzoek en marktbena dering staan centraal. In de regio Midden Nederland worden cursussen verzorgd in Utrecht, Hilver sum en Amersfoort. Een uitgebreide cursuscatalogus 1994/1995 is telefo nisch op te vragen. Voor aanmelding en verdere informatie kan men terecht bij: IMK Midden Nederland, me vrouw C. Klein, tel. 030-317951. De rommelmarkt die de Stichting Kinderhulp Tsjernobyl op 13 mei or ganiseerde heeft f 4.115,- opgebracht. Het geld komt ten goede van de hulp verlening aan Wit-Russische kinderen die getroffen zijn door de ramp met de kerncentrale. Alle gevers: hartelijk dank. cr:i SCHOPEREN BPaOj Cv1 GLASPARELEN Soest Nieuwegracht 23 Tel. 02155 - 22050 Fax 02155 - 11030 Dir. Dhr. G.H. v.d. Broek Privé 02155 - 11045 Hemelvaart en dauwtrappen zijn één. Oorspronkelijk liep men die dag met blote voeten in het bedauwde gras: men maakte een wandeling, later vervangen door een fietstocht. In vroeger tijden ge loofde men aan de magische kracht van de dauw voor gezondheid en schoonheid. Vanzelfsprekend staat het Dauwtrap pen ook op het programma van de 'Hemelvaartsdag-feesten' in Soest. Tussen 's ochtends 5.00 en 6.00 uur kan men op Hemelvaartsdag, donder dag 25 mei, vanaf de schaapskooi op het erf van de fam. V.d. Grift (Ferd. Huycklaan hoek P. v.d. Breemerweg) starten voor een tocht van ongeveer 28 kilometer. De deelnemerskosten zijn 2,50 gulden. Hiervoor ontvangt men een route, een deelnemersformulier voor een prijsvraag met leuke prijzen en iets extra's. De fietstocht gaat door het mooie na tuurgebied van Soest en omgeving. Ontmoetingen 's morgens vroeg met reeën en vossen behoren zeker tot de mogelijkheden. En wat te denken van de schitterende vogelgeluiden die de fietsers op hun tocht begeleiden! Na afloop van de fietstocht kan men weer bijkomen met een kopje koffie in de schaapskooi. Hoeveel muurpluggen zitten er in de glazen bol? Dat was zes weken lang de grote vraag in de winkel van Provak/Hooyer aan de Soesterbergsestraat. R. van der Mast, één van de vijftienhonderd deelnemers aan de prijsvraag, vulde 775 in op het deelname formulier en sloeg daarmee de spij ker op zijn kop. Hij ging vrijdagavond met een ge reedschapskist, gevuld met veel ge reedschap, naar huis. Dat was de hoofdprijs in de wedstrijd die Evert Hooyer had uitgeschreven, omdat hij sinds vijf jaar is aangesloten bij het keten Provak. In de ijzerwarenzaak in Soest-Zuid kwamen vrijdag de prijswinnaars bij een. Onder hen H. Hornsveld die met 777 dichtbij de juiste oplossing zat. Foto: Goos van der Wilt. Hij kreeg een workmate van Black Decker. De derde prijs, een Haakse Slijper, ging naar M. Kuus. Hij had 768 ingevuld. De familie Hegen en H. Kamphorst werden gedeeld vierde (783 en 767). Voor beide winnaars had Hooyer c sereedschapskoffer klaar liggen aast kregen de nummers vijf tot t .iet twaalf een lijmdoos uit gereikt. Pr. Hendriklaan 13761 DS Soest Telefoon (02155) 1 38 07 Zeg niet dat jongeren geen geld hebben om uit te geven: jaarlijks besteden ze in totaal zo'n zes mil jard gulden. Daarbij gaat het meeste geld naar kleding, maar ook alcohol, roken en snacks sco ren hoog. Dat blijkt uit onderzoek van ondermeer de Consumenten bond en het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (NIBUD). Het onderzoek van de Consumenten bond toont aan dat jongeren zichzelf behoorlijk slim vinden als het om geldzaken gaat. De praktijk is vaak anders. Zo komen jongeren tussen 12 en 17 jaar regelmatig geld tekort en ruim 40% van hen heeft nog nooit een lijstje gemaakt met aan de ene kant de inkomsten en aan de andere kant de uitgaven. Om met geldzaken vertrouwd te raken is het van belang dat jongeren een bankrekening hebben. Zo maken ze kennis met het elektronische geld verkeer via geld- en betaalautomaten. Hadden veel jongeren vroeger alleen een spaarrekening, tegenwoordig heeft een toenemend aantal ook een gewone bankrekening. Veel jongeren 'bankieren' bij de Rabobank zowel op het gebied van spaarrekeningen als op het gebied van betaalrekeningen is de Rabobank ver uit de grootste jongerenbank. Deze bank heeft een jongerenrekening die beantwoordt aan de wensen van de jongeren; die willen namelijk een re kening zoals volwassenen die ook hebben. Zo willen ze bijvoorbeeld pinnen (met behulp van een pas met pin-code gebruik maken van geld- en betaalautomaten). Jongeren vanaf 12 jaar kunnen bij de Rabobank zo'n pin pas krijgen. Deze jongerenrekening geeft jongeren niet alleen vrijheid, ook biedt deze rekening een hoge rente. Cadeau Iedereen die nu een jongerenrekening afsluit bij de Rabobank kan kiezen uit diverse welkomstcadeaus, zoals bij voorbeeld de videofilm 'Bodyguard', de Nederlands gesproken Disney tekenfilm 'Aladdin' of de cd 'Super Dance Hits'. Ouders of jongeren die meer willen weten over de ruime mo-- gelijkheden die de vernieuwde jongerenrekening biedt, kunnen te recht bij één van de jongeren- coördinatoren: kantoor Kerkplein 9: Sonja Bronts; kantoor Smitsweg 4: Maic Trein; kantoor Soesterbergsestraat 14: Esther v.d. Grift. voor de maanden juni, juli en augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 1 41 52 Goed zien verhoogt de kwaliteit van het leven, luidt een van de uit gangspunten van de Stichting Be ter Zien. Tot en met 27 mei voert de Stichting samen met opticiens en optiekleveranciers een groot scheepse campagne onder het motto 'Zet je ogen op scherp'. Hulleman Optiek, een actieve deelne mer aan de campagne, laat door mid del van een ogentest zien hoe het is gesteld met uw gezichtsvermogen en geeft daarna op uw verzoek advies over de juiste bril en/of contactlenzen met het hoogste kijk- en draag- comfort. Het gaat tenslotte om uw ogen en die kun je nooit genoeg ver wennen. Hulleman Optiek, Burg. Grothestraat 10, herkent men aan de struisvogel poster, die de bezoeker uitnodigt voor een gratis ogentest. Men kan daar nu zelf beleven wat goed zien kan beteke nen! Kom langs of bel voor een af spraak: 13859. BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN IOptometrist O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT 10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 02155 -1 38 59 's Maandags gesloten

Soester Courant | 1995 | | pagina 9