'O Bakkerij Van Brummelen sluit na 157 jaar definitief de deur 's Avonds is kermis pure romantiek aruóhocK MTG-Klu viert veertig-jarig bestaan keizoen Ajax en Gevraagd VAKANTIE- BEZORGERS I\ VARIAÏ ISOESTERBERGI LTV Soesterberg sluit na zege af met vierde plaats Soester Courant UTORIJSCHOOL V. BARNEVELD HARPERPAD 47 - SOEST TELEFOON 02155 - 2 12 58 Soester Courant - Reclamekrant Tish Kuipi WOENSDAG 31 ME11995 SOESTER COURANT WOENSDAG 31 f PAGINA Kermisexploitant Zwartjes: 'The adventures of Priscilla, queen of the desert' Jazzclub met Perron 5 B Autokraak Geen sprintslaloms met Porsches op de vliegbasis De 'Van Gend en Loos' van de Luchtmacht viert feest Eén punt in lat Afscheid na 25 Tennis-show op vrijdag 2 juni bij LTV Soesterberg voor de voor de maand en juni, juli en augustus. EXTRA BELONING Aanmelden: tel. 1 41 52 AIRCONDITIONINGSSYSTEMEN Een BOVAG-rijschool maakt zijn leerlingen mobiel. BQVAG Meningen van lezers Onenigheid over De Hoeksteen Wie vergelijkt leest de Soester Courant Peter Oosthof d Bakkerij Van Brummelen, een be grip in Soest, stopt ermee. Op za terdag 3 juni sluit de familie Van Brummelen voorgoed de deuren van de bakkerij aan de Kerkstraat in de historische Kerkebuurt. 'De gezonde apotheek', zoals het bord boven de bakkerswinkel vermeldt, bestaat dit jaar 157 jaar. Bakker Evert van Brummelen en zijn vrouw Sytske gaan na een periode van 43 jaar van andere dingen in het leven genieten. Eigenlijk houden ze er niet zo van om in de belangstelling te staan, maar de sluiting van de oudste bakkerij van Soest kan toch niet onopgemerkt voorbij gaan. In de nostalgische keu ken achter de winkel ruikt het heerlijk naar versgebakken brood en koek. Daar vertelt bakkersvrouw Sytske van Brummelen waarom de bakkerij dicht gaat:, "Mijn man Evert is nu 55 jaar en we willen nog lekker samen van het leven genieten. Nu krijgen we tijd voor onze hobby's, zoals tuinieren, fietsen en lezen." Bakker Evert van Brummelen voegt daar aan toe: "Ik lóóp liever de bakkerij uit dan dat ik eruit wordt gedragen." Daarmee doelt de bakker op zijn vader die wat je noemt in het harnas is gestorven. De twee dochters Sytske en Mariëtte heb ben wel in de winkel geholpen, maar nemen de bakkerij niet over. Evert van Brummelen staat 's nachts om twee uur op om samen met zijn vaste kracht Paul van Amersfoort brood en andere lekkernijen te bak ken. "In al die jaren heb ik misschien twee keer overgeslagen", vertelt Evert van Brummelen. Zelfs toen hij op een dag een stukj^ van zijn duim afsneed, stopte hij niet met bakken. "Hij duwde zijn duim in de zoutpot, verband erom en hij ging gewoon door", vertelt zijn vrouw. Annemiek Bender-van de Grift vergezelt Sytske al jaren in de winkel. "Ze is mijn rechterhand, ik kan altijd op haar rekenen", vertelt Sytske. Over het personeel hoeft de familie Van Brummelen zich geen zorgen te ma ken. Ze hebben allen uitzicht op een nieuwe baan. Het geheim In Soest zaten vroeger wel dertig bak kers, maar het aantal bakkers is nu bijna op één hand te tellén. Wat zou toch het geheim van het succes van bakker Van Brummelen zijn? "Kwali teit en service", luidt het antwoord van Sytske. "Wij verkopen nooit 'nee', al les kan hier. Als iemand op zondag of 's avonds opbelde omdat ze vergeten waren brood te kopen, dan gaf ik het ze bij de achterdeur." De groei van het aantal verkooppunten van brood, vooral door supermarkten, heeft som mige bakkers de kop gekost. Bakkerij Van Brummelen heeft daar nooit zo'n last van gehad. Dat is natuurlijk ook te danken aan de aantrekkelijke sfeer die de historische Kerkebuurt uitstraalt, legt bakker Evert uit. Evert van Brummelen is net als zijn vader vroeger, voorzitter van de bakkersvereniging 'De Soester Bak kers'. Evert: "Dat stelt tegenwoordig niet zoveel meer voor. Het is meer een soort praatgroepje." De enkele bak kers die nu nog in Soest zitten, zijn meer eikaars collega's dan eikaars concurrenten, laat Evert weten. Een keer per jaar gaan ze gezamenlijk uit eten en als het nodig is lenen ze mate riaal bij elkaar. Wie, nu Evert stopt, de nieuwe voorzitter van de bakkers vereniging gaat worden is niet be kend. 'Pietje precies' De familie Van Brummelen blijft niet wonen in de monumentale woning/ bakkerij/winkel, dat stamt uit het jaar 1737. "Dit huis heeft elf vertrekken en wat schoonmaken betreft ben ik een pietje precies", licht Sytske toe. Dat is te zien: de meubels glimmen en op de tafels liggen hagelwitte gehaakte kleedjes. Omdat Sytske altijd aan huis gebonden is door de winkel vindt ze het belangrijk dat het huis er gezellig uitziet. Het huis aan de overkant Sytske en Evert van Brummelen ne men afscheid van hun woning en bak kerij in de historische Kerkebuurt. Foto: Herman van Dam. waarin ze vanaf juli gaan wonen, is een stuk kleiner en daarmee ook min der bewerkelijk. De woning, winkel en bakkerij zijn in middels verkocht aan een inwoner van Baarn. "We zijn wel op zoek geweest naar een bakkersechtpaar om het pand over te nemen. Maar het is moeilijk om tegenwoordig nog een echtpaar te vinden dat bereid is zoveel tijd en ar beid in een bakkerij te 'steken." De nieuwe bewoner laat het pand wel in de oude staat, zelfs het interieur van de winkel, aldus het echtpaar Van Brummelen. Dagen afstrepen "Het afscheid is wel moeilijk", ver zucht Sytske. Evert van Brummelen werkt al vanaf zijn twaalfde jaar in de bakkerij van zijn vader. Het afscheid valt ook hem zwaar, al laat hij dat niet zo merken. Maar in de bakkerij staan op een machine dertig streepjes en ie dere dag streept hij tot de sluiting een dag weg. De bakkerij telt nu zo' 450 vaste klanten. Ze komen overal van daan: natuurlijk veel uit Soest en dan met name uit de Kerkebuurt, maar ook uit Baarn, Hilversum en zelfs uit Den Haag. ,In de winkel krijgt Sytske van klanten opmerkingen te horen als "Ik kan mij niet voorstellen dat wij straks ergens anders brood moeten halen." Enigszins verbaasd vertelt Sytske: "Sommige mensen slaan nu broden in als voorraad in de vriezer." Een schrale troost voor deze klanten is dat de familie Van Brummelen de aloude recepten doorgeeft aan bakker Van Leek aan de Beukenlaan. Bakker Faas heeft al toegezegd dat hij misschien de 'kerkebuurtjes', een specialiteit van Van Brummelen gaat verkopen. Maar waar gaat de familie Van Brummelen in de toekomst zelf hun brood halen? "Dat blijf ik zelf bakken", zegt bakker Evert. Op reclameborden langs de weg was het al weken te zien: Van woensdag 24 mei tot en met zondag 28 mei kermis in Soest. Een jaar lijks terugkerend feest op De Eng voor jong en oud. De een laat zich misselijk draaien in 'de Reggea' voor de 'kick' en voor de ander is de kermis vooral een sociaal ontmoetingspunt. Voor de familie Zwartjes is het alweer de vijfde keer dat zij met hun schiet tent op de kermis in Soest staan. Me vrouw R.P. Zwartjes komt uit een echte kermisfamilie. "Mijn vaders opa stond al als glasblazer op jaarmarkten en braderieën. Het kermisvak is mij dus met de paplepel ingegoten", ver telt ze trots. De familie Zwartjes reist met hun schiettent heel Nederland af. Ze heb ben wel een woonwagen, maar dit keer rijden ze iedere dag vanuit hun woonplaats Bodegraven met de auto naar de kermis in Soest. Mevrouw Zwartjes vertelt dat ze ook nog op het terrein aan de Koningsweg hebben ge staan. Dat de kermis nu op de Eng staat vindt ze best fijn: "Ik vind het mooier en meer centraal." Het Soester publiek bevalt mevrouw Zwartjes wel. "De bezoekers zijn ge zellig en verschillend. Ze komen uit alle bevolkingscategorieën, variërend van kleuter tot opa en oma en van arm tot miljonair." Juist die ontmoeting met verschillende mensen maakt vol gens mevrouw Zwartjes het vak van kermisexploitant zo aantrekkelijk. Deze mensen zijn over het algemeen ook nog eens in een vrolijke stem ming, want "kennis is feest", voegt ze er aan toe. Plezier Mevrouw Zwartjes houdt er als zelf standig ondernemer een eigen bedrijfsfilosofie op na: "Het is belang rijk dat je je werk met plezier doet, want dat straal je uit naar je klanten. Ik heb ook wel eens hoofdpijn, maar ik kan niet met een slecht humeur in de schiettent gaan staan." Trekt de kermis vandaag de dag nog wel genoeg bezoekers? Mevrouw Zwartjes: "De kermis is volksvermaak en zal nooit verdwijnen. Vooral 's avonds als de gekleurde lichtjes knipperen en er muziek klinkt, dan is de kermis pure romantiek. Dat geeft een sfeer die je op geen enkel attractiepark terugvindt." Het aantal bezoekers is ook altijd sterk afhanke lijk van het weer en van omstandighe den. Mevrouw Zwartjes: "Tijdens de wedstrijd Ajax-Milan van afgelopen woensdag loopt er natuurlijk geen sterveling op de kermis." Het weer werkte deze kermis goed mee, be halve de zondagavond dan, die is he lemaal in het water gevallen. In de schiettent werkt ook al vanaf jonge leeftijd zoon Jonnie mee. Vroe ger bezocht hij de school in de plaats waar de kermis stond, of ging hij naar de speciale 'rijdende school' voor kermiskinderen. Nu zit hij op een in ternaat en helpt zijn ouders alleen nog maar in de weekenden en vakanties. Jonnie vindt het kermisleven leuker dan een normaal leven: "Als ik vroe ger voor een weekje naar een school ging, stond ik altijd meteen in de be langstelling. Je maakt overal vrienden en leert ook makkelijk afscheid te ne men van mensen, omdat je dat ge woon zo vaak moet doen." Drugs en drank Volgens Jonnies moeder zijn kermis kinderen zelfs bevoorrecht. "Ze wor den al vroeg ingeschakeld om hun ouders te helpen. Daardoor zijn ze vaak wijzer dan andere kinderen." Jonnie valt zijn moeder bij en zegt: "Ja, je ziet als kermiskind de nadelen van drugs en drank. Ik zie hier op de kermis hoe mensen een jongen nawijzen en nakijken als hij stoned van drugs rondloopt." Op de kermis is de laatste jaren het drank- en druggebruik onder jongeren toegenomen, aldus de familie Zwart jes. "Gisteren draaide een jongen zijn jointje gewoon hier op de toonbank", vertelt meneer F.J.G. Zwartjes. "Kermiskinderen gaan daar over het algemeen niet in mee", aldus me vrouw Zwartjes. "En als ik iets van een van de kermiskinderen zou zien, f ging ik toch voorzichtig bij de ouders aan de bel trekken", voegt ze eraan toe. Pachtprijzen De kermis is een seizoenevenement, kan de familie Zwartjes van de schiet tent leven? "De pachtprijzen in Neder land zijn tegenwoordig wel erg hoog, ook hier in Soest. Als gemeenten die pachtprijzen zouden verlagen, zouden de prijzen van de attracties ook kun nen dalen", legt mevrouw Zwartjes uit. In de winter staan ze met een oliebollenkraam in de stad. Om het hoofd boven water te houden trekken sommige collega's in de winter met attracties naar het buitenland. Intussen draait de kermis voor de schiettent van de familie Zwartjes op volle toeren. Voor de tent staan een vader, moeder, kind en opa gemoede lijk bij elkaar. Terwijl mevrouw Zwartjes naar het groepje wijst zegt ze met een glimlach: "Kijk, dat is nou zo mooi. Jong en oud genieten samen van de kermis." Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 1 juni: Dat de Oscar voor de Beste Kostuums dit jaar naar Australië ging, zal u niet verbazen als u 'Priscilla' gezien hebt. Want zelden zijn zoveel bizarre en op zienbarende kostuums in één film ge stopt. En al die jurken en prachtige pruiken worden gedragen door... man nen. Tick en Adam treden met play-back acts op als travestiet in een club in Sydney, onder de namen Mitzi en Felicia. Ze kunnen een aantrekkelijk contract krijgen om in een casino in Alice Springs een serie optredens te geven. Maar Alice Springs ligt dui zenden kilometers het binnenland in, midden in de woestijn. Ze krijgen ook Bernadette zo gek om mee te gaan. Ooit, voor ze zich liet opereren, heette ze Ralph. Een oude bus wordt 'Priscilla' gedoopt en volgestouwd met kostuums, pruiken en make-up-spul- len en daar gaan de dames! De meiden liggen elkaar niet helemaal goed en verbergen met valsigheid hun gevoeligheden, die meestal te maken hebben met de liefde. Bernadette be gint al wat op leeftijd te raken. Mitzi blijkt terug te reizen naar zijn ex- vrouw en zijn zoontje. Daarbij valt het niet mee onderweg altijd vrede te hou den met de plaatselijke bevolking... Stephen Elliott is erin geslaagd van zijn tweede speelfilm een heerlijke camp-orgie te maken, die een zeer breed publiek enthousiast weet te ma ken, mede dankzij een eindeloze stroom hits uit de jaren '70 (van o.a. 'The Village People, Gloria Gaynor en niet te vergeten Abba), prachtige kos tuums (bijv. een twintig meter lange zijden jurk die Felicia draagt terwijl ze bovenop de rijdende bus staat) en de prima acteurs. O ja, blijf zitten tijdens de eindtitels. Die zitten vol extra grap jes, zoals 'Filmed in Dragarama' en 'Best naughty boy'. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50, cjp/65+ f 5,-. Zaterdag 3 juni: Zoals op elke eerste zaterdag speelt Perron 5B ook op 3 juni ter gelegen heid van de Jazzclub; de laatste van dit seizoen alweer en helaas zonder expo sitie. Vanaf september wordt echter weer elke maand in Artishock geëxpo seerd (zie hieronder). Wat Perron 5 B betreft, deze groep heeft, vooral gedurende het afgelopen jaar nogal wat mutaties doorgemaakt, maar sinds enige tijd is er weer een vaste kern van muzikanten die desge wenst kan worden aangevuld met di verse' anderen. Zo maakt, naast Semmy Prinsen en Cesar Stormvogel, sinds kort bassist Marco van Oss deel uit van Perron 5 B en neemt Rob van den Broeck - indien niet verhinderd vanwege een buitenlandse tournee - plaats achter de piano. Bezetting: Semmy Prinsen - tenor saxofoon; Rob van den Broeck - piano; Ben Bogaard - gitaar; Marco van Oss - bas; Onno Witte - drums. Ook is deze formatie, ditmaal zonder Rob van den Broeck, te horen op de Seizoenmarkt, zaterdag 17 juni vanaf 11.00 uur bij de bibliotheek. Aanvang 21.30 uur. Toegang vrij. Een 24-jarige bewoonster van het Van Maarenplein meldde de politie vorige week dat haar auto was opengebro ken. De buit bestond uit een radio-cas setterecorder en een booster. Het College van B. en W. heeft de Porsche Club Holland geen toestem ming gegeven om "sprintslaloms" te houden op de vliegbasis Soesterberg, De club had daartoe al eerder een ver zoek ingediend, maar het gemeentebe stuur meende dat zo'n evenement in strijd is met de voorschriften van het bestemmingsplan. Het gemeentelijk beleid is erop gericht zoveel mogelijk aanslagen op flora en fauna te beper ken en deze activiteit dient ook het al gemeen belang niet, aldus B. en W. De Porsche Club diende tegen het besluit formeel een bezwaarschrift in, maar dat is nu ook afgewezen. Kjc-rtti cri julsl/o vutt ttc r o W i 1 ...nt buortlni: (idedlir- Sinds 1955 kent het Kamp van Zeist een vervoerseenheid voor de Koninklijke Luchtmacht. Het was bestemd voor transporten van meer dan 30 kilometer, die te lang waren voor het lokale vervoer en het vervoer van en naar lucht machteenheden in Duitsland. Voor die tijd transporteerde elk luchtmachtonderdeel zijn materialen. MTG-KLu nam dit vervoer over en tot 1965 hadden ze de beschikking over nogal beperkt en verouderd materieel. Het waren de pioniers van toen die dank zij hun enthousiasme en met een tomeloze inzet dit vervoersonderdeel staande hielden. In het begin van de jaren zeventig deed de geest van een modern vervoersbedrijf haar intrede, hetgeen in die tijd vrij revolutionair was. Tevens kwamen toen de nieuwe DAF- 5 tonners, Hanomagtrucks, nieuwe Queen Mary's en Daf trekkers en op leggers binnenrollen en werd het een echt transportbedrijf. Het invoeren van een uniek routevoorlichtings- systeem en een geprogrammeerd on derhoud stuwden de eenheid naar een grotere omzet met als resultaat dat zij per 1989 de enige vervoerseenheid binnen de luchtmacht werd. In de afgelopen 40 jaren waren er acht commandanten, te beginnen op 1 no vember 1955 met majoor A.H.H. ter Linden en sinds 18 december 1992 kent men als chef de luitenant-kolonel G.J. Vallée. Als het Luchtmacht weg- vervoerbedrijf fungeert deze groep lo kaal, interlokaal, nationaal en zelfs in ternationaal. Wapenspreuk 'Naar alle windstreken' is niet voor niets de wapenspreuk van de Motor Transport Groep. Routelijndiensten, periodiensten, speciale transporten, onderhoud, rij-opleidingen, voor al die zaken kan men terecht bij dit unieke vervoersbedrijf binnen de krijgsmacht. Begrippen als het streven naar kwali teit, kostendalend en klantgerichtheid zijn ook binnen dit bedrijf bekende gegevens. Men is al op weg naar resultaatgerichte bedrijfsvoeringen en economische verzelfstandiging. Effectiviteit en efficiëntie nemen nog steeds toe vooral vanwege hun 24- uurs inzetbaarheid en grote kennis, kunde en motivatie. Duidelijk kan men constateren dat het een grote ope rationele flexibiliteit en slagvaardig heid tentoonspreid. Het onderdeel koestert een bijzondere mascotte, een Austin Seven Saloon uit 1929. In 1961 werd deze auto na een grondige restauratie overgedragen aan de Koninklijke Luchtmacht en kreeg het registratienummer LM-19-29. Hij had een tweetal functies, namelijk mascotte van het transportonderdeel en 'stafauto' bij officiële gelegenhe den. Relaties MTG-KLu is nog gelegerd in het Kamp van Zeist, plannen zijn er om over te gaan naar de vliegbasis Soesterberg Al die veertig jaren lag het als het ware tegen het dorp Soesterberg aangeplakt en sinds kort zijn de relaties met haar omgeving op nieuw aangehaald. Zo kreeg Sterren- Al wat keertjes eerder sp stdijk in de tweede ki [uurde dat verblijf lang ïizoen en daarom was 1 belang dat de tenni el zou handhaven. Des ng werd zondag bereil am van Harald Wern« litgerekend Peter Dijken, oelewijn, beiden door het vissersdorp Bunschot» irgden ervoor dat de 'he de haven kon blijven lig lubbelspel van beide ten: loestdijk eindelijk bevri ik die het vanaf de eersi zijn schouders had rust» inst (4-6,7-6,3-6) kon Sc eer worden ingelopen dc iove dat op dat moment al iad verspeeld tegen Popey >at Soestdijk volgend sei; aal in de tweede klasse len, is volgens Wernsen ijk belang voor de club aai ;laan. Bij degradatie zou J zinga naar alle waarsc naar een andere verenigii De MTG-Klu is een uniek transpor bedrijf binnen de Koninklijke Lucli macht. I J berg onlangs een volkswagen-comt gaan. "Dat had ik haar dan waar men nog vele jaren plezier aa. kan hebben. Het dorp Soesterberg e: met name het Oranje Comité vond ei kreeg tijdens de afgelopen feestdager een geweldige vervoerssteun aarige boden, gerealiseerd door Martir Drankier. Overste Vallée was ook aan wezig bij de dodenherdenking op mei j.1. en heeft te kennen gegevei graag als zodanig bij het dorp betrok ken te willen worden. Modern is het bedrijf ook op gebiec van milieu, het speerpunt binnen he bedrijf. Diverse acties zijn onderaf men om eventuele risico's die de ge bruikte stoffen met zich meebrengei terug te dringen. Voorbeelden hiervai zijn onder andere het plaatsen vai stoffilters in de werkplaatsen en vai een vernieuwde overkapping voor d opslag van afgewerkte olie. Boven dien zijn bakken geplaatst voor de ge scheiden inzameling van afval en is ii de werkplaatsen een vloeistofdicht! I vloer aangebracht. In de herenenkel had Sander Hilkman weinig moeite met zijn te genstander. Met consequent serve- volleyspel werd eenvoudig met 6- 2, 6-2 gewonnen. Ingmar Koridon trof een tegenstander die hetzelfde spel speelde. Schaakten- nis leek het, met veel lange rallys. Maar de speler van Ultrai speelde het spel tactisch beter en won 7-5, 6-2. Ook het damesenkel van Eugenie Plekkepoel had een spannend verloop. Plekkepoel won de eerste set met 7-5 en kwam in de tweede set met 4-1 ach ter. Ze wist terug te komen tot 4-4, maar verloor toch de set met 6-4. In de derde set was de energie op en ze ver loor die set met 6-1. Het tweede damesenkel was zeer spannend. De eerste set ging gelijk op en moest beslist worden in de tie break. Mildred Klinkenberg wist deze te winnen met 7-5. Maar in de tweede en de derde set kwam ze net iets tekort 3-6, 4-6. Klinkenberg en Plekkepoel speelden weer een sterke dames- dubbel die ze wonnen met 7-5, 6-2. De herendubbel van Verhaar en Hilk man verliep niet echt naar wens. De eerste set werd met 6-3 gewonnen, maar er werden te veel fouten gemaakt en te weinig eerste services in gesla gen. Dit leidde tot 4-6 setverlies, maar dit werd in de derde set weer, goedge maakt; 6-3 setwinst. De eerste mix van Plekkepoel/ Koridon werd gewonnen met 6-2, 6-3 met vooral goed spel van Eugenie Plekkepoel. De tweede mix van Klinkenberg/Verhaar hoefde niet ge speeld te worden, omdat een heer van Ultrai wegging, want hij kon niet te gen regen: 5-3. Soesterberg sluit deze competitie af met een vierde plaats. Bij LTV Soesterberg kan vrijdag 2 juni worden genoten van een ten nis-show. Mark Koevermans en twee andere A-spelers strijken dan met de Tennis Tour neer aan de Schrikslaan. Tussen 18.00 en 21.00 uur krijgt een select gezelschap van Soesterberg training van de ervaren tennissers. Te vens worden kwalificatiewedstrijden gespeeld die meetellen voor de lande lijke finale. Daarin zijn entree bewijzen te winnen voor Roland Garos, het Grand Prix toernooi dat af gelopen maandag in Parijs is gestart. Om 21.00 uur wordt het tennis- gedeelte afgesloten met een demon stratie. Installatie- en Servicebedrijf B.V. Erkend C.V. gas- en waterinstallateur Vele modellen, uitvoeringen, soorten en maten, Voor thuis en op kantoor. Koel in de zomer, warm in de winter. Tevens zijn ze verrijdbaar en dus daar te plaatsen waar u ze nodig heeft. CV, gas- en olie gestookt W IhJ* Luchtbehandelingen Alle sanitaire werkzaamheden Lood. zink en bitummeuse werkzaamheden Kantoor/showroom Laanstraat 23 3762 KA Soest Tel. 02155-14184 Fax 02155-16655 m Niet door dhr. J. Rosing, maar door mij is de brief naar de gemeenteleden opgesteld. Wel met toestemming van dhr. Rosing citeer ik in deze brief de bezwaren die de dhr. Rosing maakte tegen het te nemen besluit. Met mede werking van enige gemeenteleden is deze brief bij ongeveer 100 gemeente leden bezorgd en zijn 85 handtekenin gen verzameld. Deze handtekeningen,! met het verzoek een eigen gemeente-; avond te houden voor de leden dei hervormde gemeente, zijn op tijd bij de scriba van de hervormde kerkeraad ingeleverd. Nu iets in het kort over beide kerkge bouwen. In de jaren '60 vergaderden de hervormde en de gereformeerde kerkeraad verschillende malen over het onderwerp: "Gezamenlijk bouwen van een kerkgebouw voor beide ge meenten". Van hervormde zijde is ei alles aan gedaan om tot een overstem ming te komen, echter zonder resul taat. De kerkbouw van De Hoeksteen; is hierdoor met een jaar vertraagd. Ir| 1984 is er door de CvB (gerefor-' meerde kerk) en de Kerkvoogdij (her vormde kerk) een verzoek gericht aan een onafhankelijk kerkelijk bureau, om een advies uit te brengen voor een gezamenlijk kerkgebouw. Het advies was De Hoeksteen te be houden als kerkgebouw en de gerefor meerde kerk af te stoten. De reden was dat de verbouwing van de gerefor meerde kerk f 200.000,- zou gaan kos ten. Dit geld was er niet, omdat wij als eerste een vaste predikantsplaats wil den hebben voor de beide gemeenten Daar wordt nu in het geheel niet over gesproken! Nu willen de kerkeraden de gereformeerde kerk behouden en deze verbouwen als kerkelijk cen trum. Kosten hiervoor: f 300.000, Verkoop van De Hoeksteen wordt ge-j schat op f 300.000,-. Het huis dat op de grond van de gereformeerde kerk staat zou dan ook verkocht moeten worden. Hier zit echter volgens mij nog een maar aan. Voor het bouwen van de ge reformeerde kerk mocht het huis blij ven staan en dienen als bouwkeet; zo dra de kerk gebouwd was moest het echter afgebroken worden. De vraag is nu: gaat de gemeente accoord met vtrkoop van deze "woning"? De hy potheek op De Hoeksteen bedraagt f 70.000,-. Hoeveel hypotheek schuldlast er nog op de gereformeerde kerk rust is ons onbekend. Een goed functionerend kerkgebouw verkopen om afgebroken te worden en de gere formeerde kerk verbouwen. Is het te begrijpen dat wij tegen kapitaalvernietiging zijn? Wij zijn' voor een predikantsplaats, dat was en zou ook nog zo moeten zijn. Wij zijn geen harde kern en wij zijn niet uit op een conflict, maar wij zijn, en zij die ons kennen weten dat, bezorgde ge meenteleden, die alles over hebben voor een goede geestelijke verzorging voor beide gemeenten. Alleen zo wil len wij samen op weg gaan! Niet alle adressen van hervormde gemeentele den zijn mij bekend, zij die over deze betreffende brief willen beschikken kunnen deze bij mij opvragen. P. van Groningen Evenals vorig jaar hebb Feijenoord het inte jeugdtoernooi van Soe naam geschreven. De rol de 25ste editie waren al draaid. Ditmaal waren dammers de sterksten b en waren de D-pupill Rotterdammers niet te Willem II mag zich de i winst noemen van het voe dat zaterdag en zondag v den. De club uit Tilburg een uitstekend E-team te en bereikte zowaar de fn was Ajax, zoals gezegd te had in de halve finale al n Feijenoord gewonnen. Mocht u zelf c op, wij ki goed Telefoon 02155 Met veel genoegen h Duinkikkers terugkij kampioenschappen va Utrecht. Na een serie va strijden pakte Tish Kui op de 100 meter schools Peter Oosthof onder de de Nederlandse kamp pen op de 100 meter vi Oosthof mag zich nu insc de nationale titelstrijd zwemmers die in 1982 2 Die worden in juni in fondsenbad in Amersfoor Oosthof verbeterde daarr cords op de 400 meter vr tien seconden) en de vlinderslag. Tijdsverbete ook gerealiseerd door Vi op de 400 meter wissels ster Joanna Thijs op d< vlinderslag. Dat was opm dat er in een (langzamer) werd gezwommen. Vi> verdiende brons op de 2( slag. In de derde en laatste wt Paul Spronk beslag op plaats op de 50 meter vli de vierde plaats eindigd Schuurman. Spronk wer» op de 400 meter vrije s gens die in 1985 zijn gel zelfde afstand won ooi een medaille door derde

Soester Courant | 1995 | | pagina 16