Seizoen toch geslaagd voor Soestdijk Ajax en Feijenoord winnen toernooi Geduld vissers op de proef gesteld Sportief en spannend pupillenkamp SEC Veel voetbaltalenten op De Bron i SPORTi Tish Kuiper kringkampioen I r WOENSDAG 31 MEI 1995 Eén punt in laatste wedstrijd blijkt genoeg voor handhaving SOESTER COURANT PAGINA 17 TENNIS Afscheid na 25 jaar van Soest-organisator Theo Westerveld VOETBAL nnt BRIDGE Vlastuin/Kelderman clubkampioen bij bridgeclub ONI ATLETIEK Persoonlijk record voor Erik Tolboom op 10 kilometer Z.V.V. Hees Peter Oosthof duikt onder limiet NK ZWEMMEN Duivenberichten Bestuur fanclub bekijkt het van de zonnige kant. (ze zijn bezig met 1 juti) Sportprogramma Zwemdiploma Dakwerken Arnoud Boer en Sabrina Strumpel winnen jeugdwedstrijd VISSEN Edword Sturing vervangt op laatste moment John van den Brom VOETBAL S.O. Soest blaast jarenlange traditie nieuw leven in VOETBAL Al wat keertjes eerder SDeelde I Tr Al wat keertjes eerder speelde LTC Soestdijk in de tweede klasse. Nooit duurde dat verblijf langer dan één seizoen en daarom was het dit jaar van belang dat de tennisclub zich wel zou handhaven. Deze doelstel ling werd zondag bereikt door het team van Harald Wernsen. Uitgerekend Peter Dijkema en Taco Koelewijn, beiden door Wernsen uit het vissersdorp Bunschoten gehaald, zorgden ervoor dat de 'heen-en-weer' in de haven kon blijven liggen. Na het dubbelspel van beide tennissers was Soestdijk eindelijk bevrijd van de druk die het vanaf de eerste wedstrijd op zijn schouders had rusten. Door de winst (4-6,7-6, 3-6) kon Soestdijk niet meer worden ingelopen door Merlen- hove dat op dat moment al drie punten had verspeeld tegen Popeye GoldStar. Dat Soestdijk volgend seizoen ander maal in de tweede klasse mag uitko men, is volgens Wernsen van wezen lijk belang voor de club aan de Schrik- slaan. Bij degradatie zou Saskia Hui- zinga naar alle waarschijnlijkheid naar een andere vereniging zijn ge gaan. "Dat had ik haar dan wel geadvi- seerd, want Saskia heeft teveel kwali teit voor de derde klasse. Gelukkig voor de club zijn we erin gebleven. Nu kunnen ze wennen aan de tweede klasse, ze weten wat ze moeten ver wachten." Freddy Forger was er zondag in Lei den niet bij, althans zijn naam stond niet op het wedstrijdformulier. Na zijn wangedrag in de wedstrijd van ander halve week geleden was besloten dat hij niet in actie zou komen. Nadat de enkelspelen waren gespeeld, arri veerde Forger in Leiden. Kansloos Zijn team stond op dat moment nog op nul punten. Morssink (6-3, 6-3) en Dijkema (6-2, 6-2) hadden kansloos verloren van Brenda Zuiderdorp en Freek van de Capelle. Geheel anders was de analyse van de partijen van Koelewijn en Huizinga. Koelewijn presteerde het om in twee sets een 1-4- voorsprong te verspelen: 6-4, 6-4. "Dat mag je niet meer uit handen ge ven," klonk het nuchtere commentaar van Wernsen die had verwacht dat Huizinga zou winnen van haar opponente. Dat lukte niet: 6-4, 7-6. "Saskia was nerveus, had het gevoel dat alles op haar schouders rustte," luidde de verklaring van haar trainer. Ook in het damesdubbel bleef de 'ha telijke' nul staan: 6-4, 6-4. Op dat mo ment wist Soestdijk dat het aan één punt voldoende zou hebben, omdat Merlenhove al drie punten had verlo ren. Zodra Soestdijk één punt zou heb ben binnengeslagen, kon Merlenhove op de ranglijst hooguit naast Soestdijk komen. Ook in dat geval zou het on derlinge resultaat van doorslagge vende betekenis zijn geweest en was Soestdijk veilig dank zij de 5-3-zege op Merlenhove. De opluchting was er na de enige drie setter van de wedstrijd. Na de 4-6- winst in de eerste set, kwam Meren- wijk in het heren dubbelspel op gelijke hoogte. Maar Dijkema en Koelewijn pakten de derde set met 3-6, zodat het seizoen op geslaagde wijze werd afge sloten. Verder spelen had geen waarde meer, zodat Merenwijk en Soestdijk de mix-partijen deelden en de officiële eindstand 6-2 werd. Evenals vorig jaar hebben Ajax en Feijenoord het internationale jeugdtoernooi van Soest op hun naam geschreven. De rollen tijdens de 25ste editie waren alleen omge draaid. Ditmaal waren de Amster dammers de sterksten bij de E-tjes en waren de D-pupillen van de Rotterdammers niet te kloppen. Willem II mag zich de nieuwe aan winst noemen van het voetbaltoernooi dat zaterdag en zondag werd gehou den. De club uit Tilburg bleek over een uitstekend E-team te beschikken en bereikte zowaar de finale. Daarin was Ajax, zoals gezegd te sterk. Ajax had in de halve finale al met 11-0 van Feijenoord gewonnen. De voetbalclub uit de havenstad nam revanche bij de D-pupillen. De D-tjes van de twee beroemdste Nederlandse clubs hadden elkaar voor het Soest- toernooi al vier keer ontmoet. Feijenoord won driemaal, terwijl één wedstrijd gelijk eindigde. In Soest klopte Feijenoord andermaal de Ajacieden: 2-1. En Soest, het werd in beide toernooien achtste en laatste en toonde zich daar mee een goede gastheer. Volgens het voorbeeld van Theo Westerveld, de organisator die na 25 jaar afscheid nam. Van wethouder lRies van Log- tenstein, die de prijzen uitreikte, kreeg Ook Soest ondervond dat de D-pu pillen van Feijenoord niet waren te kloppen. Foto: Studio Van Beek Westerveld het gemeentewapen aan geboden. Westerveld wordt opge volgd door Michel Vlaswinkel, al zal 'Maletrasi' de nieuwe organisator in de voorbereiding nog wel bijstaan. Westerveld nam met een goed gevoel afscheid. "Willem II wil graag terug komen, Eintracht Frankfurt vindt dit nog steeds het belangrijkste toernooi, Feijenoord zegt dat het dit toernooi leuker vindt dan de buitenlandse uit stapjes en Ajax komt ook weer." msm HET ADRES VOOR UW VERENIGING BEUKENLAAN 86b. 3762 AK SOEST TEL.02155 -13255 FAX 02155-25997 Mevrouw Vlastuin en de heer Kelderman zijn clubkampioen ge worden van de bridgeclub ONI. Het paar werd gisteravond gehul digd, omdat het dit seizoen de beste prestaties heeft geleverd. Als tweede in de A-lijn eindigden de heren Rijkhoek en Veldhuis, op de derde plaats gevolgd door de heren Houbaer en Rietdijk. In de B-lijn ging de eerste prijs naar de dames Oosterbaan/Wolf. Het echtpaar Boekema bezette de tweede plaats, voor mevrouw De Boer en de heer Simons. Het clubkampioenschap in de C-lijn kwam terecht bij de heren Van Asselt/ Hekman. Het gemengde paar Roe- lofsma/Rijken werd tweede, terwijl de dames Strumpel en Van Dorresteyn de derde plaats innamen. In juni, juli en augustus gaat ONI on verdroten verder met de wekelijkse clubavond op dinsdag. Vanaf 19.30 uur is iedereen welkom in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat. Belangstellenden kunnen zich laten inschrijven door op de betreffende dinsdag tussen 13.00 en 14.00 uur te bellen met de heer Luyben (tel. 15168) of mevrouw Vlastuin (tel. 02154-12761). Zij zorgen ervoor dat de betreffende speler wordt ingedeeld. De bijdrage per avond is 2,50 gulden. Dat bedrag wordt in mindering ge bracht, indien men beslist lid te wor den van ONI. In een wegwedstrijd over 10 kilo meter in Utrecht hebben lopers van AV Pijnenburg goed gepres teerd. Erik Tolboom was in 34.55 de snelste van het Soester gezel schap. Hij etaleerde daarmee de goede vorm waarin hij verkeert. In de wetenschap dat hij als zeventiende was geëindigd ging Tolboom naar huis met een per soonlijk record. Veteraan Harry van Brummelen bleef in de buurt van zijn clubgenoot en drukte na 35 minuten en 48 seconden zijn stopwatch weer in. Hans de Goede finishte in 36.41, gevolgd door Douwe Tijsma (37.37) die de aanstor mende veteraan Jan van de Lee (37.45) net voor bleef. Bij de dames weerde Mart van Hal zich met verve. Zij eindigde voorin het deelnemers veld dank zij een tijd van 40.17. Mocht u zelf graag zaalvoetballen, geef u dan op, wij kunnen nog wel enthousiaste, goede voetballers gebruiken. Telefoon 02155-16494 (bellen tussen 18.00-19.00 uur). Met veel genoegen kunnen De Duinkikkers terugkijken op de kampioenschappen van de kring Utrecht. Na een serie van drie wed strijden pakte Tish Kuiper de titel op de 100 meter schoolslag en dook Peter Oosthof onder de limiet voor de Nederlandse kampioenschap pen op de 100 meter vrije slag. Oosthof mag zich nu inschrijven voor de nationale titelstrijd voor jeugd- zwemmers die in 1982 zijn geboren. Die worden in juni in het Sport- fondsenbad in Amersfoort gehouden. Oosthof verbeterde daarnaast zijn re cords op de 400 meter vrije slag (met tien seconden) en de 200 meter vlinderslag. Tijdsverbetering werden ook gerealiseerd door Vivian Spronk op de 400 meter wisselslag en inval ster Joanna Thijs op de 200 meter vlinderslag. Dat was opmerkelijk, om dat er in een (langzamer) 50 meter bad werd gezwommen. Vivian Spronk verdiende brons op de 200 meter rug slag. In de derde en laatste wedstrijd legde Paul Spronk beslag op de tweede plaats op de 50 meter vlinderslag. Op de vierde plaats eindigde Sebastiaan Schuurman. Spronk werd ook tweede op de 400 meter vrije slag voor jon gens die in 1985 zijn geboren. Op de zelfde afstand won ook Schuurman een medaille door derde te worden. Trainer De succesvolle wedstrijden van de jeugdzwemploeg van De Duinkikkers betekenden tevens het afscheid van trainer J.H. van Walsum. De voorma lige leraar lichamelijke opvoeding werd vier jaar geleden binnengehaald door De Duinkikkers. Reeds in zijn tweede jaar promoveerde de wedstrijdgroep naar de Dl-klasse, waarin ze zich vorig jaar handhaafde. Met een zesde plaats in een deelnemersveld van 25 groepen kan opnieuw van een goed zwemjaar wor den gesproken. Van Walsum heeft nu afscheid geno men van de Soester zwemvereniging. In het begin van dit seizoen hadden de zwemtrainer en de clubleiding al afge sproken dat de samenwerking aan het einde van dit seizoen zou worden stopgezet. Wedvlucht: Creil; Datum: zater dag 27 mei 1995; Afstand: 380 ki lometer; Wind: zuid-oost. PV DE ZWALUW In concours: 602 duiven; Winnaar: J.W.E. Stam; Snelheid winnende duif: 1.499 meter per minuut. J.W.E. Stam 1 5 20 24 40 66 74 101 109 113 118 149; J. v.d. Brakel Zonen 2 42 55 73 87 90 131 142; H. Vonk 3 13 103 144 146; H. van Es 4 32 35 76 112 126 135 140; L. Vogel 6; W. van Dorrestein 7 65 68 86 108; G. Rijksen 8 11 16 41 47 78; R. van Homsveld 9 33 121 136; Gebr. De Bruin 10 54 99 115 117 145 151; H. Huisman 12 23 27 39 44 52 56 63; A. de Bes 14 38 48 100 102 104 111 124 125 134; A. van Ginkel 15 37 69 120; H. de Bree 17 22 62 97 110 129 132; E. v.d. Brakel 18 45 46 67 94 116 138; Comb. Jaron 19 53 84 107 114; C. Kamp horst ll 59 81H. Toonen 25 137; R. Voskuilen 26; R. van 't Net 28 49 64 75 79 92 93 122 130 147: Th. Wigtman 29 30 31 72 88 98 105 119; B. Roest 34 43 85 91; J.A. Vogel 36 58 89; M. Kanters 50 60 61; WeldinkWan Hengstum 51 PV DE VRIENDSCHAP In concours: 293 duiven; Winnaar: T. Kok; Snelheid winnende duif: 1.485 meter per minuut. T. Kok 1 20 57 B. Huizinga 2 12 23; Kamer- beek-Rauch 3 6 9 49; J. Wijnands 4 26 36 43; J. van Groningen 5; B. Schimmel 7 13 28 38 41 42 48 50 54 55 58; Altenaar-Reijerse 8 10 32; J, Büchner 11Vaessen-Veenendaal 14 27 33 39 45 59; W. Cochius 15 37; J. Koster 16 22 44; R. Eimers 17 19 53; Z.K.H. 18 21; J. Beijer 24 25 30; C. Kaats 29 35 40 56; C Jak 31 52; H. v.d. Veen 34: Comb. Westerveld 46 47: A. Dijkstra 51. DONDERDAG 1 JUtfll Volleybal 18.30 uur Bedrijfscompetitie volleybal (Beukendal) VRIJDAG 2 JUNI Voetbal 18.30 uur Hees '94/'95 - Hees '78/'79 (Verlengde Oude Utrechtseweg) Voor het A-diploma zijn geslaagd: Teun Berg; Carien Doyer, Roy van Dijk; Maren van Hees; Samantha Loos; Kevin Meiners; Edwin Mei- ners; Thijmen M. Meilink; Annelieke M. Meilink; Stefan Nahuysen; Lex van Rouwendaal; Elvira Nicole Scheffers; Jorg Post; Esmeé van Kocy, Tim Schravenmade; Marco Schoonheyt; Nick Schuld; Karlijn Westeneng; Hans Peter Willemse; Guy Lokhof; Petra Tromer. Voor het B-diploma zijn geslaagd: Joyce Berndsen; Daniëlle van Bourgondië; Jorik Drion; Daan Folkers; Thomas Goossens; Esmee Ver hoef; Esmee van Homsveld; Joris Komdewal; Ties Kweekei; Britt Lan- saat; Anne van de Lingen; Jordy Tim mer; Joost Tromer; Isabella Wenink; Annelies Sluiter; Annemiek Steen man; Willemijn Vos; Emmelie Redde ring. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 Het leek wel of de vissen een week eindje vrij af hadden genomen. In elk geval werd het geduld van de deelnemers aan de jeugdviswed- strijd van De Snoekbaars op de proef gesteld. Na een uur zitten werden pas de eerste vissen uit de vijver gehaald. Op de hoek van de Koningsweg en de Obrechtstraat vonden zaterdag negen tig kinderen van vijf tot en met veer tien jaar een plaatsje aan de oever. Met gratis maden en voer probeerden ze de vissen uit hun tent te lokken. Maar he laas hapten niet al te veel vissen toe. In het eerste deel van de vijver, bij de zilveren vogel, beet geen enkele vis. Pas om half elf, een uur na het start sein, had de eerste deelnemer beet. Het was een paling, maar toch. Om 12.00 uur was de wedstrijd afgelopen. De teller had niet veel werk. In totaal werden slechts veertien vissen en twee palingen uit het water opgevist. Arnoud Boer werd eerste bij de jon gens met 68 centimeter. Op de tweede plaats eindigde Mark Bosman met 34 centimeter. Hij ving één vis, maar dat was meteen ook de grootste die die dag uit het water werd gehaald. De Gewapend met een hengel houdt deze deelnemer van de jeugdviswedstrijd de ontwikkelingen in de vijver nauwlettend in de gaten. Foto: Studio Van Beek derde prijs ging naar Daan Versteeg. Bij de meisjes won Sabrina Strumpel. Zij ving 46 centimeter vis. Grote pechvogel was Rits van de Woude. Zijn vis viel net voor het bin nenhalen van de haak. Volgens de wedstrijdleiding van De Snoekbaars zou hij anders ongetwijfeld de groot ste vis hebben gevangen. Daarom mocht ook de pechvogel een prijs uit zoeken. Er was spanning en sportieve strijd, precies datgene waar het binnen de sport om draait. En dus was het pupillenkamp van SEC, dat zaterdag en zondag voor de zeventiende keer werd gehouden, een groot succes. Even leken de competitie-verplichtin gen van Ajax roet in het eten te gooien. John van den Brom zou zaterdagmiddag op bezoek komen, maar belde vrijdag af, omdat hij op zaterdagmiddag met Ajax 2 moest spelen. Afgesproken werd dat hij daar om op zondagmorgen zou komen, voordat hij in De Meer in Amsterdam als toeschouwer het afscheid van Frank Rijkaard zou bijwonen. Het volgende telefoontje van Van den Brom kwam zaterdag: Hij zou ook de volgende dag verhinderd zijn, omdat hij op 'De Bank' van Ajax moest plaatsnemen tijden het laatste duel van dit seizoen met FC Twente. Van den Brom loste het probleem zelf op, want dank zij zijn bemiddeling kwam zondagmorgen zijn voormalige ploeg genoot Edward Sturing van Vitesse naar de Bosstraat-West om trainingen te geven, vragen te beantwoorden en met de jeugd op de foto te gaan. Activiteiten De pupillen van SEC hadden toen al een groot aantal activiteiten achter de rug, zoals het stedenspel, verwarrings voetbal, spellencircuit, ponyrijden, vlaggenspel en penaltyschieten. Dertien deelnemers waren er tijdens de playbackshow op zaterdagavond, die werd gewonnen door Eveline van Bokhorst alias Ruth Jacot. Benjamin en Marieke Buitenhuis en Niels en Wendy van Rees wonnen de tweede prijs als de BC52's, oftewel The Flintstones. Ook Linda de Mol was er. Zij werd derde dank zij de uitstekende imitatie van Marieke Jansen. De housende boeren Vincent Herfst, Jos van den Brakel en Jean Paul Boulenois werden vierde als Ome Henk. Het volgende onderdeel van het programma was: slapen. Maar er waren meer winnaars. Magdic Hassan, Jos van den Brakel, Erwin van Rouwendaal en Sonny Ribberink waren het meest trefzeker bij het penaltyschieten. Prijzen waren ook weggelegd tijdens het vier-tegen- vier toernooi en uiteraard tijdens de bingo, het afsluitende onderdeel van het pupillenkamp dat onder leiding stond van Gerrit van de Laan die op zijn beurt werd bijgestaan door een aanzienlijk aantal vrijwilligers. Het is de vraag of Tonnie Pronk, hoofd van het indrukwekkende scout-apparaat van Ajax, ooit zijn gezicht zal laten zien op De Bron. Maar dat de school veel voetbal talenten in huis heeft, bleek tijdens het scholierentoernooi bij S.O. Soest. De prijzenkast aan de Sweelinckstraat is weer voller geworden. De school eiste bij dejongens.de eerste plaats op en de meisjes eindigden als tweede. Dertien jongens- en elf meisjes-ploe gen uit groep acht van het basisonder wijs streden vorige week gedurende twee avonden om het kampioenschap van Soest. Dat toernooi was dertig jaar lang door de Soester Politie Sport Ver eniging (SPSV) georganiseerd, maar na de reorganisatie van de politie ver dween die vereniging van het toneel. Dat was de reden dat er vorig jaar geen voetbaltoernooi werd gehouden voor de oudste basisscholieren. Soest pakte de draad dit jaar op. In de finale bleken de jongens van De Bron te sterk voor De Regentuuter, terwijl de Desmond Tutuschool in de strijd om de derde en de vierde plaats van De Driesprong won. Bij de meis jes kwam de Van der Huchtschool aan de Paulus Potterlaan als winnaars uit de bus. Ze klopte De Bron in de eind strijd en hield onder meer ook De Schakel (derde) en de Desmond Tutuschool (vierde) achter zich. Ook meisjes uit de groepen acht ren den vorige week achter de voetbal aan. Foto: Herman van Dam. De ontwikkelingen bij de meisjes wa ren ongekend spannend. In één poule eindigden alle teams gelijk, waardoor beslissingswedstrijden noodzakelijk werden. Volgens Ankie Rauch van de organisa tie zal dat volgend jaar niet meer voor komen. Na een gelijkspel moeten de twee ploegen dan strafschoppen ne men om een beslissing te forceren. Nu al is bekend dat de groepen acht van de basisscholen in 1996 op 20 en 21 mei aan de bak kunnen. De lagere groepen komen na de zomervakantie naar de Bosstraat-Oost voor het tradi tionele voetbaltoernooi bij Soest.

Soester Courant | 1995 | | pagina 17