Huis verkopen- wij taxeren gratis. ^Van Breukden Vast-goed ^ld| fffft) G0£l0©2) WildschutOptie< Fiets als hoofdprijs in wedstrijd van Albert Heijn en Haico Tweewielers teeds meer bedrijven in Soest zijn ard op zoek naar vakantiewerkers GOED Klanten nemen massaal afscheid van ambachtelijke bakker Van Brummelen 1 HANDEL WANDEL I PAGINA 15 Van uw opticien mag u méér verwachten: Zonnebril op sterkte nu extra voordelig! Koninginnelaan 40, Soest Tel. 02155-17962 Lekker fietsen, kinderen mee! De VEILIGSTE kinderzitjes bij HAICO, o.a. Bobike, GMG en Hamax. GRATIS veilig gemonteerd. J^mSS TWLEWIElEKg OENSDAG 7 JUNI 1995SOESTER COURANT Kermisboeven aangehouden Dief ruilt fiets in bij woninginbraak Informatie Buro voor Rechtshulp over huurverhoging Juiste aantal Coca Cola-doppen: 2249 rukke tijden voor Randstad Uitzendbureau Sietske en Eep van Brummelen, hartelijk dank voor de fijne jaren van collegiale en vriendschappelijke samenwerking. Ab en Mint Faas Geen bijdrage aan verplaatsing van Vleescentrale bv Wim van Doorn EN 'Jé Eend verplettert voorruit van auto Docentenconcert in Muziekschool op zaterdag 10 juni 'Gouden rand om zwarte dag Vakmanschap, service, persoonlijke aandacht en een uitstekende outillage. Al deze zaken vindt u bij Wildschut Optiek. Kom daarom eens een kijkje nemen in onze zaak. Bijvoorbeeld voor een oogmeting, een onderhoudsbeurt voor uw bril, vloeistof voor lenzen, enzovoort. 01 om 'zomaar' even rond te neuzen in onze uitgebreide collectie monturen. U bent van harte welkom bij Wildschut Optiek! Nu met de nieuwste en modernste oogmeetapparatuur! FIETSENMAKERS •UitblinkershFietsman^^^ BEUKENLAAN 54 - SOEST - TEL. 2 49 40 VERKOOP NIEUWE EN GEBRUIKTE FIETSEN - ONDERDELEN - ACCESSOIRES REPARATIE - SPECIALIST IN ONDERHOUD tn verband met misdrijven op de ker mis op de Eng van 24 tot en met 28 mei, zijn twee verdachten door de po litie aangehouden. Een 18-jarige man wordt verdacht van afpersing van een 13-jarige jongen uit Amersfoort. Hij zou het slachtoffer onder bedreiging en door te schoppen twintig gulden en een trainingsjack afhandig hebben ge maakt. De tweede verdachte die is aangehou den heeft inmiddels bekend dat hij tij dens de kermis zakkenrollerij, oplich ting en afpersing heeft gepleegd. Bo vendien kwam boven water dat hij op de Vrijmarkt die op 29 april ter gele genheid van Koninginnedag plaats vond, een geldkistje heeft gestolen. De jongen is achttien jaar oud en komt uit Soest. Bij een inbraak in een woning aan de Vinkenweg zijn in het pinkster weekend een portemonnee en een vi deorecorder gestolen. Bij de timmer- loods achter de woning was een hoge drukspuit klaargezet om mee te ne men, maar de dief heeft deze laten slaan. Achter de woning is een mountainbike teruggevonden die op dezelfde dag op de Nieuweweg was gestolen. De dief heeft zich waar schijnlijk verder verplaatst per nostal gische herenfiets die uit de schuur achter de woning aan de Vinkenweg was weggenomen. Het Buro voor Rechtshulp geeft op woensdag 21 juni informatie over de huurverhoging van 1995. Ook wordt ingegaan op dc servicekosten en de huursubsisie. Huurders krijgen informatie over de mogelijkheden tot het weigeren van de huurverhoging en eventuele onderhoudsgebreken aan hun woning. In verband met dat laatste wordt ook aandacht besteed aan de mogelijkheid tot huurverlaging. De informatie-avond op 21 juni begint om 19.00 uur en wordt gehouden in zalencentrum De Amershof aan de Snouckertlaan in Amersfoort. De toe gang is gratis. Foto: Goos van der Wilt. Marjoke. "Bovendien", gaat ze verder, "we bellen ook altijd de bedrijven om te horen hoe een vakantiewerker func tioneert." Vrijdagmiddagmeeting Op vrijdagmiddag is het de beurt aan de vakantiewerkers om hun hart te luchten over de werkervaringen van de afgelopen week. Tijdens deze vrijdagmiddagmeeting leveren de vakantiewerkers hun 'werkbriefjes' in. In informele sfeer is er vervolgens volop tijd voor de mensen om onder genot van een hapje en een drankje even met een van de intercedentes te praten. Natuurlijk is een vakantiereis niet de enige reden voor een jongere om op zoek te gaan naar vakantiewerk. Het kan ook zijn dat iemand geen zitvlees heeft en liever zijn tijd nuttig besteedt. Er zijn ook jongeren die heel bewust een stukje werkervaring willen op bouwen. Door een vakantiebaan leren ze hoe een fabriek of kantoor er van binnen uitziet en proberen zt er achter te komen wat ze nu wel en wat ze nu niet leuk vinden om te doen. Kortom, er zijn duizend en een redenen te be denken waarom een jongere, na een schooljaar hard of minder hard stude ren, in de vakantie aan de slag wil gaan. Met het lied "Kom bakker kom", be geleid door accordeonist P. Kuijer, lokten de vaste klanten de familie Van Brummelen rond vier uur naar buiten. De Kerkstraat was inmiddels gedeel telijk afgesloten. Voor de bakkerij vertelde Piet Ekel, de ceremoniemeester van het afscheid, leuke anekdotes over het bakkers leven van de familie Van Brummelen. Mevrouw T. Kuijer bood namens de vaste klanten twee boeken aan, waarin allerlei gedichten, wensjes en anekdo tes staan opgeschreven. Vervolgens kreeg de familie Van Brummelen een geldbedrag overhandigd om een video te kopen. Ondertussen veegden twee dames verkleed als bakkersvrouw Sytske, grondig de stoep. Dat typeerde precies de aard van de brandschone Sytske. De gemeente zal geen financiële bij drage verstrekken aan de verplaatsingskosten van de Vlees- centrale Soest. Het Slachthuis, dat nu is gevestigd aan de Lange Brinkweg, verhuist naar de Nieuwegracht II. Eigenaar C.J. van de Heuvel van de Vleescentrale Soest had via bouw- adviesbureau Kraypoel om een bij drage gevraagd. Dat verzoek kan niet worden gehonoreerd, omdat de ge meente geen geld meer heeft voor dit soort doeleinden. Voorheen konden bedrijven die vanuit een woonwijk naar een bedrijven terrein verhuisden, aanspraak maken op een financiële bijdrage van de ge meente in de verplaatsingskosten. Dat potje is nu leeg. I Sinds 1963 BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: 1 NIEUWBOUW VERBOUW S,111AI, 'RENOVATIE NV0B - ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL. 02155 - 15073 - FAX 02155 - 17496 Nabij de vijvers in Soest is het voor weggebruikers altijd extra opletten met al die vreemde eenden in de buurt. Dat bleek vorige week weer eens te meer toen op de Vrijheidsweg een tra gisch ongeval plaatsvond. Om iets voor acht uur 's avonds knalde een eend tegen het voorruit van een auto. Het voorruit is gesprongen en de eend was op slag dood. Drie docenten van de Muziekschool Soest geven op zaterdag 10 juni een concert in het gebouw aan het Kerk plein. Het betreft fluitiste Victoria Sloof en de pianisten Yolanda Broek man en Sonja Jansen. Op het pro gramma staan werken van Poulenc, Rachmaninov en Fauré. Het zogenoemde docentenconcert be gint om 16.00 uur. De toegang kost vier gulden (cjp/65+ 2,50 gulden). GEZIEN Afgelopen zaterdag was het zo ver. De allerlaatste broden, bollen en koeken van bakkerij Van Brum melen gingen als warme broodjes over de toonbank. Familie Van Brummelen heeft de deur van de bakkerij definitief gesloten en daarmee is ook de 157-jarige tra ditie van een Van Brummelen-bak- kerij aan de Kerkstraat afgesloten. De vaste klanten namen zaterdag middag afscheid van bakkerij Van Brummelen. De vaste klanten verzorgden een pas send afscheid voor het bakke rsechtpaar Evert en Sytske van Brummelen en hun twee dochters Sytske en Mariëtte. Geen grote recep tie met veel poeha, maar een eenvou dig afscheid in ontspannen sfeer. Bakkersknechtj e Ook het bakkersknechtje dat altijd voor de bakkerij stond opgesteld, kwam in levende lijve opdagen. Sytske verkleedde het knechtje rond Sinterklaas altijd als Zwarte Piet en rond kerst als Kerstman. Nu kwamen zelfs drie bakkersknechtjes opdraven, uitgedost als Zwarte Piet, als Kerst man en als clowntje. Oud-bakkers knecht Steendelaar trad verkleed als bakker op en wist ook nog leuke ver halen over de familie Van Brummelen te vertellen. Als afsluiting werden het bakkersechtpaar en hun twee dochters met paard en wagen rondgereden door de historische Kerkebuurt. Het afscheid was buiten alle verwach ting, vertelde vaste klant mevrouw Pothoven na afloop. "De sociale con- Zaterdag vertrok de laatste bakker uit de Kerkebuurt. Onder grote be langstelling overhandigt J. Bakker bloemen aan de familie Van Brummelen. Foto: Goos van der Wilt. tacten zal ik nu het meest gaan missen. En natuurlijk het voortreffelijke brood. Maar Sytske was altijd zo at tent, ze had altijd een vriendelijk praatje en oprecht medeleven. Als bijvoorbeeld een klant ziek was, werd er toch brood gebracht. Ze gaf iedere klant het gevoel dat hij of zij uniek was. En vooral dat zal ik missen", stelt mevrouw Pothoven vast. Het afscheid van afgelopen zaterdag dat door de vaste klanten werd georganiseerd, gold als "een gouden randje om een zwarte dag", aldus mevrouw Pot hoven. Debby Prins van de Haagwinde heeft sinds vorige week een nieuwe fiets. Het is een fonkelnieuwe Sparta, die ze bij Haico Tweewielers aan de Beukenlaan aangeboden kreeg door Haico Grift en Hans Goossens, bedrijfs leider van Albert Heijn-Smitshof. De fiets (waarde f 749,-) was de hoofdprijs in de raadwedstrijd naar het aantal Coca Cola-doppen in een fles bij de supermarkt, ter gelegenheid van de dauwtrapfietstochten op Hemel vaartsdag. Aan de wedstrijd hebben een kleine 4000 Soesters meegedaan. Het juiste aantal doppen was 2249 en Debby's moeder zat daar met 2279 het dichtste bij. Dat Debby uiteindelijk de fiets kreeg kwam goed uit, want die zelfde dag was haar oude karretje ka pot gegaan. De andere prijswinnaars waren me vrouw Herklots (Minstreelpad), die een Coca Cola-jack kreeg plus vier vrijkaartjes voor het optreden van Rob de Nijs op de Vrije Teugel; mevrouw Braber (Oude Utrechtseweg), die een Coca Cola-sweater kreeg en een AH- tegoedbon van 50 gulden; en Olaf Keijsers (Isaacstraat), die twee t-shirts en een AH-bon van 25 gulden in ont vangst mocht nemen. Foto: Goos van der Wilt. enlang ben je 's zomers naar de ping op de Veluwe geweest, r nu wil je toch eindelijk eens der vader en moeder op vakan- Het liefst drie weken en naar ver en warm land als bijvoor- id Spanje. Een nadeel dat daar- n vastkleeft is dat je ouders nu t meer de vakantie voor je be en, of misschien nog maar een -1. Dan zit er niets anders op dan zoek te gaan naar vakantie- rk. bestaan veel manieren om een antiebaan te vinden. Een mogelijk- id is om de personeelsadvertenties de krant na te pluizen, of eens een letje op te gooien bij familie en enden of zij misschien iets weten, zijn ook mensen die zelf winkels en drijven langslopen of bellen met de ag of ze een vakantiewerker kun- n gebruiken. Vakantiewerkzoekers heel wanhopig worden, kunnen k met een t-shirt of sandwichbord straat op gaan waarop staat: 'Ik -k vakantiewerk, spreek mij aan of 1 mij.' Een andere, wat gemakkelij- re en misschien wel doeltreffender gelijkheid is, om gewoon even een tzendbureau binnen te stappen. :n uitzendbureau bemiddelt tussen n werkgever en een werkzoekende, mand die vakantiewerk zoekt, ver- lt aan de intercedent(e) van het uit- ndbureau wat voor werk hij of zij ekt, voor hoe lang en per wanneer, an gaat de intercedent(e) op zoek ar passend werk. Schrijven veel ngeren uit Soest zich 's zomers in or vakantiewerk bij een uitzendbu- "u? Anne Dijkstra, intercedente bij ndstad Uitzendbureau Soest: "Ja, el veel. Nu al dik tweehonderd, aar dat gaat de hele zomer nog door. boral in mei hebben we een ware usse aan inschrijvingen gehad." et aanbod et is natuurlijk ideaal als vakantie- erk buiten dat het geld oplevert, ook og leuk is. "Sommige mensen willen n fantastische baan hebben, bijvoor- eld leuk werk op een kinderboerde- j. Dat werk is er gewoon bijna niet. Ij zijn dan heel reëel en proberen n uit te leggen dat dat bijna onmo- elijk is." Het aanbod van vakantie- erk bij Randstad Uitzendbureau va- 'eert per week en is verschillend van ard. Zo hebben ze bijvoorbeeld hoonmaakwerk, licht administratief erk, hovenierswerk en produktie- erk. Dat laatste kan bestaan uit do en stapelen, inpakken of doppen op essen draaien. Randstad Uitzendbu- ~au bemiddelt ook veel voor akantiewerk in de thuiszorgsector, it werk is vooral populair bij meis- Voor de thuiszorg geldt een mi- 'mumleeftijd van achttien jaar, hoe- el er uitzonderingen zijn. iet altijd kunnen alle jongeren die oor vakantiewerk naar een uitzend- ureau gaan aan de baan geholpen orden. "Het is altijd lastig om vraag n aanbod op elkaar af te stemmen, oms heb je aan de ene kant een tekort an werknemers en aan de andere kant moet je mensen teleurstellen. Je kan wel zeggen dat de vraag naar, in dit geval vakantiewerkers, vanaf 1994 bij ons nog sterker stijgt dan daarvoor, doordat de economie aantrekt", vertelt de manager van Randstad Uitzendbu reau Soest, Marjoke Middendorp. Eisen Stelt het uitzendbureau èepaalde eisen aan een vakantiewerker? Anne Dijks tra: "Als eerste is belangrijk dat ie mand gemotiveerd is en ten tweede is het belangrijk dat ik een betrouwbare indruk van een persoon heb." Enkele banen vereisen een typediploma, typ vaardigheid, of een rijbewijs. Voor sommige vakantiebanen moet iemand minimaal achttien jaar oud zijn, ver telt de intercedente. In de werkpocket die Uitzendbureau Randstad jaarlijks uitgeeft, staan alle arbeidsbepalingen voor jongeren vermeld. Zo is het ver boden voor jongeren onder de achttien jaar om 's nachts te werken en mogen ze geen werk aan de lopende band of vergelijkbaar werk doen. Marjoke en Anne zijn beiden erg en thousiast over hun vakantiewerkers. "Het is heel druk, maar heel leuk, want je begeleidt jonge mensen en dat zijn net enthousiaste jonge honden. Som mige jongeren komen hier met hun moeder binnen en dan zie je ze na ver loop van tijd steeds zelfstandiger wor den", vertelt Anne. "Het is voor men sen vaak hun eerste werkervaring en dat is heel leuk om mee te maken", voegt Marjoke eraan toe. Zelden komt het voor dat een vakantiewerker zodanig tegenvalt dat hij of zij wordt ontslagen. Het is wel eens voorgekomen dat een groep jon gens of meisjes op eenzelfde werkplek aan de slag moest gaan en dat ze het werk niet serieus genoeg namen. "Dan is het belangrijk datje die mensen van te voren duidelijk vertelt wat er pre cies van hun verwacht wordt", vertelt i Gediplomeerd Optometrist, lid O.V. BRILMODE CONTACTLENZEN OOGMETING i OOGDRUKMETING l Zuidpromenade 14, 3768 EM Soest, Tel.-en faxnr. 02155-22212 Een zonnebril op sterkte zoals bijvoorbeeld liier afgebeeld vanal f. 98,-. Met het'oog op dit voorjaar en de komende zomer, die ons hopelijk veel zonneschijn zal brengen, lijkt ons dat een aanbieding om een zonnig humeur van te krijgen'

Soester Courant | 1995 | | pagina 15