GGS pleit voor stimuleringsfonds Werkgelegenheidsproject 'Voorwerk' helpt 40 Soesters aan een baan 'Problemen jongeren in kaart brengen' GL-PS verwijt CDA 'goede sier' en schijnheiligheid over jeugdhonk Soester politiek apetrots op royalere WVG-regeling SWOS wil warm eten voor bejaarden twee kwartjes duurder maken 1 ACTUEEL I WOENSDAG 7 JUNI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 3 Eén miljoen per jaar voor nieuwe Soester activiteiten Nieuw project telt 60 a 90 deelnemers Gemeente stelt netwerkcoördinator voor half jaar aan Wie vergelijkt leest de Soester Courant Fhotel Heidepark^ Tegels fietspad Koningsweg maken plaats voor asfalt LeuKlingerie setje? Donderdag op de markt 'Potjes zijn er helemaal niet' 'We zijn luxer dan de buren' Kaasboerderij "De Staelenhoef" Het blijft genieten! Alternatief bezuinigingsvoorstel Bomenroute Soest bij VW-Soest Serie inbraken aan Zuidpromenade Om nieuwe, Soester activiteiten een kans te bieden, wil Gemeente belangen Groen Soest (GGS) een stimuleringsfonds instellen. Jaar lijks zou het gemeentebestuur één miljoen gulden uit de algemene reserve in dat fonds moeten stop pen. Met dat voorstel kwam Hans van Wuijckhuijse donderdag in de com missie financiën. Zijn fractie wil daar mee het eenzijdige bezuinigings karakter van de kerntakendiscussie doorbreken. Met het geld uit het fonds moeten acti viteiten worden gesubsidieerd, die de potentie hebben na drie jaren te kun nen worden voortgezet zonder een bij drage van de gemeente. In het eerste jaar moet de gemeente honderd pro cent van de kosten op zich nemen, in het tweede jaar 67 procent en in het derde jaar nog maar eenderde deel. Vervolgens dient de activiteit op eigen benen te staan. GGS hoopt dat er door het stimuleringsfonds vanuit de bevol king, verenigingen en instellingen ini tiatieven ontstaan. De fractie denkt bijvoorbeeld aan een cultureel festi val, buurtpreventie, buurtactiviteiten waarbij werkzoekenden worden be trokken en het begeleiden van jonge ren in zogenoemde probleem-wijken. Doel is dat de activiteiten een posi tieve ontwikkeling teweegbrengen in Soest, op welk gebied dat is, maakt niet uit. Volgens de berekeningen van GGS kan de gemeente in ieder geval tot en met 2003 jaarlijks één miljoen gulden uit de algemene middelen overheve len naar het stimuleringsfonds. Het voorstel van GGS zal op donder dag 15 juni worden behandeld door de gemeenteraad. Die neemt die avond een besluit over de veelbesproken en steeds vager en onduidelijker wor dende kerntakendiscussie. Het is de vraag of de overige fracties GGS een 'succesje' gunnen en het voorstel voor het stimuleringsfonds goedkeuren. Hans van Wuijckhuijse. Van de 40 deelnemers aan het werkgelegenheidsproject Voorwerk ni hebben er intussen 32 een baan. Vier anderen zullen voor 1 oktober vast en zeker ook aan het werk zijn en de overige twee gaan door met een opleiding. Het project is een doorslaand succes. Dat constateerde ook wethouder Neks Blommers (Economische Zaken en Werkgelegenheid) vorige week tij dens de feestelijke afsluiting van Voorwerk III in de kantine van het ge meentehuis. Bijna alle deelnemers - voor zo ver ze zich van hun werk kon den vrijmaken - namen daar gezamen lijk de diploma's in ontvangst. Blommers complimenteerde hen met hun inzet, waardoor ze deze "laatste kans om op de arbeidsmarkt aan de slag te komen" hadden weten te benut ten. Het project is een initiatief van de ge meente Soest, in samenwerking met o.a. het Arbeidsbureau. De opleiding en training werd verzorgd door NIBO- Opleiders uit Amsterdam. Trema '87, het gemeentelijk centrum voor basis educatie, begeleidde de allochtone deelnemers (12 van de 40) bij het le ren en beheersen van de Nederlandse taal. Kenmerk van het Voorwerk-project is de individuele aanpak en het per deel nemer uitgestippelde traject, dat uit eindelijk tot werk moet leiden. Elke deelnemer wordt getraind in vaardig heden die in het bedrijfsleven worden gevraagd, o.a. door middel van beroepskeuzetesten, praktijk opdrachten, simualiespelen en gedragsgerichte interviews. "Mental training" zorgt daarbij voor arbeids motivatie en perspectief om een baan te veroveren. Vierde project Voorwerk III was het eerste project waaraan ook autochtone Nederlanders konden deelnemen. De eerste twee projecten - Voorwerk I en II - telden alleen "buitenlandse" deelnemers. Voor het komende najaar staat de vierde aflevering van het succesvolle project op stapel, waaraan mogelijk 60 2t 90 Soesters kunnen meedoen. Blommers zwaaide niet alleen lof toe aan de deelnemers, maar ook aan Trema en NIBO-opleiders en aan de medewerkers van de gemeente Soest, die zeer nauw bij het project betrok ken zijn: Jan Booi en Ria Bouhuis van de afdeling Sociale Dienstverlening. Blommers vond dat het Arbeidsbu reau "nog wat kon leren" van deze succesvolle aanpak, hoewel deze in stelling een aanzienlijk deel van de kosten op zich heeft genomen. We gens bezuinigingen zal het arbeidsbu reau echter niet als financier van het vierde project kunnen optreden. Bloemen en zoenen De Trema-cursisten kregen van direc teur Henny Visser-Dumoulin niet al leen een certificaat, maar ook een "vlijtig liesje" aangeboden als belo ning voor hun inspanningen. Namens de NIBO werden er bloemen aangebo den door de trainsters, die op hun beurt ook weer in het zonnetje werden gezet, en namens de deelnemers wer den ook weer boeketten overhandigd, zodat de bijeenkomst grotendeels be stond uit het uitwisselen van bloemen en zoenen. Dik Stroband, voorzitter van de com missie Minderheden, complimen teerde de gemeente voor het succes rijke initiatief. Hi had ook een paar kanttekeningen. Zo wees hij erop dat allochtonen nog steeds een forse ach terstand op de arbeidsmarkt hebben, Wethouder Neks Blommers reikte het Voorwerk-diploma uit aan de deel nemers van het project. Foto: Goos van der Wilt. zodat "positieve actie" geboden blijft, en maakte hij zich zorgen om de conti nuïteit van Trema in het zicht van de komende kerntaken-bezuinigingen. Tenslotte vond hij dat het voorkómen van "uitval" in het onderwijs altijd be ter is dan 'genezen" via projecten als Voorwerk. "Al op de basisschool moe ten we alert zijn dat jongeren niet uit het spoor raken. Ongeschoolden wor den op de arbeidsmarkt steeds vaker verdrongen door hoger opgeleiden, ook al gaat het om 'ongeschoold' werk." Mevrouw Haanraadts, project manager van NIBO, vergeleek de suc cessen van de project-deelnemers met die van Ajax tegen AC Milan en liet hen ten slotte weten dat ze hen nooit meer aan de balie van de sociale dienst wilde zien. Daarna kreeg het gezel schap nog een videofilm te zien met beelden van Voorwerk-deelnemers in hun inmiddels dagelijkse werk. Een netwerkcoördinator moet de problemen onder jongeren in kaart gaan brengen. Tevens is het de bedoeling dat hij handen en voe ten gaat geven aan de onderlinge afstemming tussen organisaties en instellingen die jongeren kunnen helpen. Gedurende een half jaar zal de ge meente Soest een netwerkcoördinator inhuren. Hij krijgt voorlopig een half jaar de tijd, waarna het project wordt geëvalueerd. Voor deze werkzaamhe den is 30.000 gulden beschikbaar. De gemeenteraad stelde dat bedrag al in december vorig jaar beschikbaar voor dit doel. Met de inzet van een netwerk coördinator hoopt het gemeentebe stuur inzicht te krijgen in de proble matiek onder jongeren. Daarnaast moet de ingehuurde kracht zorgdragen voor een afgestemd beleid, aan de hand waarvan jongeren kunnen wor den doorverwezen naar de voor hen geschikte instantie(s). Uit cijfers van de gemeente blijkt dat een kwart van de Soester bevolking wordt gevormd door de nul- tot en met 21-jarigen. De problemen doen zich met name voor onder jongeren van dertien tot en met 21 jaar. De doel groep vindt dat er in Soest te weinig mogelijkheden tot onspanning zijn. Tientallen jongeren plegen daarom in groepjes op straat rond te hangen. Een onbekend aantal van hen veroorzaakt regelmatig overlast in woonwijken en zorgt bovendien voor onrust, onder meer door lege zakjes achter te laten, waarin soft-drugs hebben gezeten. Baldadig gedrag, vernielingen, (licht) crimineel gedrag en in een enkel geval bendevorming zijn de gevolgen. Weerbaarder De Werkgroep Jeugdbeleid van de ge meente Soest is van mening dat inwo ners die last hebben van de jongeren, niet direct de politie moeten bellen. Zij zouden zich weerbaarder moeten opstellen en de jongeren direct moeten aanspreken, meent de werkgroep. "Het helpt misschien niet altijd direct, maar op de lange duur is het effectie ver dan voortdurend de politie te bel len of bewaking te laten rondlopen," schrijft de werkgroep. Het is sterk de vraag of mensen uit de buurt (met name Overhees) het met die stelling eens zijn. Uit het rapport, dat de Stichting Welzijnswerk Soest (SWS) naar aanleiding van een onder zoek heeft gepresenteerd, blijkt menig inwoner bang te zijn voor represailles van de jongeren. Van mensen die op de jongeren afstapten, werd bijvoor beeld al een auto ondergepoept en een tuin omgespit. Daarnaast bestaat het gevaar dat buurtbewoners het recht in eigen hand nemen en de jongeren niet alleen ver baal, maar ook met fysiek geweld te lijf gaan. Dat zal slechts leiden tot es calaties en kan niet de bedoeling zijn van wat de werkgroep bedoelt met een 'weerbare bevolking'. Een jongerensoos wordt gezien als een mogelijkheid om de verveling on der jongeren te bestrijden. Een derge lijke voorziening moet, aldus de werk groep, in elk geval niet in De Schoof (het onderkomen van SWS) worden gerealiseerd. De SWS was zelf ook al tot die conclusie gekomen en pleitte voor een soos in het gebouw van de voormalige Kardinaal Alfrink Mavo aan de Klarinet. Het CDA heeft dat plan onlangs ge steund^. Dezelfde fractie riep vier jaar geleden nog dat de 'probleem-jonge ren' wel terecht zouden kunnen bij de SWS, zodra De Schoof in gebruik zou zijn genomen. I IN BlLTHOVEN catering op maat I voor uw feest thuis I I i i Voor vrijblijvende documentatie: Bel 030 - 28 24 77 j i Jan Steenlaan 22, 3723 BV Bilthoven Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. vriendelijke ambiance budgettair verantwoord jj Een gedeelte van het fietspad langs de Koningsweg is een aantal weken afgesloten voor (brom-)fietsers. Sinds gisteren worden er werk zaamheden uitgevoerd. Het gaat om het gedeelte tussen de Dorresteinweg en de Nieuwe gracht. De straattegels zullen plaatsmaken voor asfalt. Gedurende de werkzaam heden moet het langzame verkeer ge bruik maken van de parallelweg van de Koningsweg, aan de andere zijde van de rijbaan. De omleidingroute wordt aangegeven met behulp van borden. De straattegels die worden verwij derd, krijgen een plaatsje op de Vrede hofstraat. Daar zal het trottoir worden herbestraat. Met die werkzaamheden wordt op maandag 12 juni begonnen. De verwachting is dat de herbestrating anderhalve week later klaar is. "Of beide heren zijn erg hypocriet, óf hun geheugen is erg slecht." Dat verwijt klinkt uit de mond van Leidje Tomassen en Jan Visser (GroenLinks-Progressief Soest) aan het adres van de CDA-raadsleden Jan Pieter Lokker en Bart Krol, die zich opwerpen als pleitbezor gers voor een jeugdhonk in Over hees. Met verbazing heeft de fractie van GroenLinks-PS vorige week het arti kel in deze krant gelezen, waarin Lokker en Krol het plan van de SWS toejuichen om in de voormalige Alfrink-mavo iets voor jongeren te doen. Volgens Leidje Tomassen spe len de problemen met jongeren in Overhees al jaren, juist omdat er zo'n jeugdhonk ontbreekt. Tomassen wijst erop dat de stuurgroep bestuurlijke Preventie in 1991 al om een jeugdhonk vroeg, na een onder zoek van de werkgroep Overhees. B. en W. stelden destijds ook aan de raad voor om het verzoek te honoreren. Voor de kosten was toen geld beschik baar, maar de meerderheid van de toenmalige commissie Welzijn (met name het CDA en de VVD) reageerde negatief. Ook de SWS vond zo'n jeugdhonk toen niet zo hard nodig, omdat de jongeren wel terecht zouden kunnen in de nieuwbouw aan de Molenstraat. "Lokker en Krol waren toen lid van de commissie Welzijn en juist zij vonden een jeugdhonk in Overhees niet nodig," aldus Tom assen. 'Goed idee' "Nu moet de SWS toegeven dat ze de jongeren niet weet te bereiken en dat De Schoof ook geen oplossing is. Dat was in 1991 al voorspeld, maar het CDA liep toen achter de stichting aan," stelt ze vast. "En nu doen ze dat weer, maar nu is een jeugdhonk in Overhees opeens een 'goed idee uit de samenleving'..." De ervaring van de afgelopen jaren laat volgens Tomassen zien dat noch het CDA, althans Lokker en Krol, noch de SWS weet waar jongeren be hoefte aan hebben, "ook al hebben ze in hun dagelijks werk met jongeren te maken". Juist door de opstelling van het CDA hebben zich vier jaar lang problemen voorgedaan, voordat er aan het realiseren van een oplossing ge dacht kan worden. "Maar omdat de SWS het zegt zijn het CDA nu plotse ling de ogen opengegaan," aldus Tom assen. Simpel CD A-denken Volgens haar wordt de simpelheid van het CDA-denken - of de misleiding van de bevolking - nog eens extra on derstreept door de voorgestelde dek king van de kosten. "De beide heren suggereren dat er al potjes zijn, maar ze weten duvels goed dat die er nog niet zijn. Er zijn alleen nog maar voor stellen gedaan om geld beschikbaar te stellen voor lokaal jeugdbeleid en het meelopersproject. De raad moet dat geld nog toewijzen." Leidje Tomassen (Groenlinks): "Lokker en Krol vonden jeugdhonk niet nodig. Het CDA prqbeert nu goede sier te maken naar zowel de volwassenen als de jongeren in Overhees, vindt Tom assen. "Waarschijnlijk hopen ze dat iedereen intussen vergeten is hoe het CDA in 1991 heeft gereageerd." De fractie van GroenLinks-Progressief Soest vindt het overigens - net als in 1991 - noodzakelijk dat er zo'n jeugd honk in Overhees komt. Het gebeurt niet vaak dat de Soes ter politiek complimentjes krijgt. De lof die Herman de Wilde, voor zitter van de Adviesgroep Gehan dicapten, het gemeentebestuur vo rige toezwaaide deed de dames en heren dan ook een beetje blozen, al deden ze vervolgens ook zelf een duit in het zakje. Aanleiding voor de algemene euforie was de aangekondigde verruiming van het WVG-vergoedingensysteem, wat mogelijk gemaakt wordt door het (onverwachte) miljoenen-overschot op de gelden die het rijk daarvoor be schikbaar heeft gesteld. Soest loopt daarmee voorop in het terugschroeven van de eerder opge legde inkrimpingen - o.a. een forse ei gen bijdrage voor voorzieningen en een aanzienlijk duurdere tegemoetko ming in de vervoerskosten - die sinds het van kracht worden van de nieuwe wet waren doorgevoerd. De eigen bij drage wordt helemaal afgeschaft, de vergoeding voor het vervoer gaat een flink stuk omhoog (15 en boven dien wordt daarbij voortaan een glij dende schaal gehanteerd. "We zijn een tijdje luxer dan de buren", stelden de raadsleden in de commissie R.OVWel- zijn vergenoegd vast. Niet meer dan het gewone De Wilde, die gebruik maakte van het inspreekrecht, was niet zuinig nfiet zijn complimenten over het feit dat Soest in dit verband het voortouw heeft wil len nemen en niet heeft gewacht op wat andere - aarzelende - gemeenten denken te gaan doen. "In één woord geweldig!" Toch vond hij het resultaat op de keper beschouwd "niet meer dan het gewone" en hij wees in dat ver band op de gehandicapten met een in komen van anderhalf maal de WVG- norm, die de bezuiniging wel degelijk zullen voelen. Deze mensen hebben volgens De Wilde zich ondanks hun handicap een bestaan veroverd, beta len een particuliere ziektekosten premie, hebben misschien studerende kinderen en een dure hypotheek, maai geen huursubsidie, en vallen dus overal buiten als ze de drempel van de buitengewone lasten niet halen. "Ver gis u niet; zij zijn het die nu een be roep op de WVG gaan doen," waar schuwde hij. Hij wees in dat verband ook op de "mensen met een ergonomische belemmering" (iets an ders dan een handicap). Morele moed Ook de voorzieningen die van ge meentewege voor gehandicapten ge troffen worden - zoals verlaagde stoepranden en ratel tikkers - mogen niet bij de WVG "opgeteld" worden, vni Efe Wilde. En een vervoersvergoeding van 100 procent was volgens hem nog altijd beter dan een van 85 procent. "Maar het siert onze gemeente dat zij de evaluatie niet afwacht en de men sen laat weten waar ze aan toe zijn. Ik ben er trots op een Soester te zijn," al dus De Wilde, die de politiek de mo rele moed toewenste om verder te gaan. Dat zit er niet in, want de politici von den de nu voorgestelde nieuwe rege ling eigenlijk al mooi genoeg en de meeste fracties wilden voor de onver hoopte maar wel verwachte groei van het aantal mensen dat een beroep op de WVG gaat doen toch maar liever wat geld achter de hand houden. De rest van het overschot vloeit dan ook af naar het huishoudboekje van Soest, de "algemene middelen". De Wilde kreeg tenslotte nog de be lofte van wethouder Ten HoVe mee dal er op korte termijn gekeken zal wor den naar het herstel van de invaliden parkeerplaats bij de Zuidpromenade die in het bouwgeweld van het laatste jaar zomaar gesneuveld blijkt te zijn. Goed verpakt? Mijn boer doet de melk, de karnemelk en zijn héééérlijke yoghurt al heel lang in echte ouderwetse glazen flessen. Kom maar kijken en proeven op onze boerderij. Hartstikke milieu-vriendelijke boer, die boer van mij... Zuivel, rechtstreeks van de boer: lekker anders Birkstraat 123, Soest. Tel. 02155-13781 (500 meter na de Avia-pompen, links) BAR, GRILL RESTAURANT speenvarken Onze enorme mixed-grill vleesschotel? Onze overheerlijke Hollandse asperge schotel en al onze andere vlees- of visspecialiteiten STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 02155- 18252 Met een verhoging van het tarief voor de warme maaltijden, die da gelijks vanuit Molenschot ver spreid worden onder bejaarden en langdurig zieken, denkt de SWOS (Stichting Welzijn Ouderen Soest) een aanvaardbaar alternatief te hebben voor de aangekondigde bezuinigingen op het ouderenwerk. Door de maaltijden in 1997 en 1998 telkens een kwartje duurder te maken denkt de SWOS het leeuwe- deel van de besparingen te kunnen realiseren. Andere mogelijkheden zijn het af schaffen van het jaarlijkse SWOS- cursusboekje (wat 5000 gulden scheelt) en de huur voor het bureau van de SWOS en de Ouderenbus (4000 en 8000 gulden). Met de opslag op de warme maaltijden - 80.000 ver strekkingen per jaar - kan het salaris van een medewerker betaald worden, die nu nog door de gemeente wordt gesubsidieerd. De SWOS ziet ook mo gelijkheden tot besparing (omdat het wachtgeld voor ex-SWOS medewer kers vanaf 1998 niet meer betaald hoeft te worden. De SWOS wil deze bezuinigings maatregelen liever dan de verhoging van de eigen bijdrage die de ouderen betalen voor het meedoen aan cursus sen en activiteiten, zoals het gemeen tebestuur heeft voorgesteld. Op het ouderenwerk moet in totaal 60.000 gulden bezuinigd worden. Bij de dienstencentra, de klusjesdienst, de senioren voorlichting zijn geen bezui nigingen mogelijk. De SWOS heeft de voorstellen vorige week ingediend bij welzijns wethouder Pieter ten Hove (PvdA). Uit het ambtelijk commentaar blijkt dat de wachtgeldverplichting na vier jaar vanzelf van de begroting wordt afgevoerd, zodat dat geen reële bezui niging is. Wat de maaltijdvoorziening betreft wordt erop gewezen dat de maaltijden tóch al duurder zullen wor den (wegens investeringen in de keu ken van Molenschot) en dat ze - met de twee kwartjes van de SWOS erbij - straks uitkomen op resp. f 5,50, f 9,00 en f 11,00, afhankelijk van het inko men. Volgens het ambtelijk advies zijn er nog best mogelijkheden om op de cursussen en activiteiten te bezuini gen, met name bij de deelnemers tus sen de 55 en 65 jaar. Ook kan de eigen bijdrage iets omhoog en kunnen de gesubsidieerde taalcursussen verval len. SWOS-straatje Ten Hove legde het SWOS-voorstel vorige week op tafel in de commissie R.O./Welzijn, waar eerder al was ge pleit om de ouderen zelf "invulling" te laten geven aan de bezuinigingen. De politiek reageerde afhoudend en vond in elk geval dat de wethouder niet al leen met de SWOS, maar ook met de ouderenbonden en de commissie Ouderenbeleid moest praten. "De SWOS veegt nu z'n eigen straatje schoon," schamperde Bart Krol (CDA). "Waarom zou degene met de grootste subsidiepot de grootste mond moeten hebben?" De coalitiefracties (VVD, CDA, PvdA) vonden dat de gemeente moest vasthouden aan het geprojecteerde eindbedrag van de bezuinigingen op het ouderenwerk (60.000 gulden), maar vanuit de andere fracties klon ken opnieuw bezwaren. Zo verweet Loet Jansen (D66) het College op nieuw "arrogantie van de macht", om dat er geen reële discussie was ge voerd. Vurig pleitte hij voor het toe gankelijk houden van laagdrempelige voorzieningen voor ouderen. Óp de cursussen en maaltijden legt de ge meente per deelnemer jaarlijks 180 gulden toe, had hij uitgerekend, maar bij de bibliotheek is dat 300 gulden, bij de sport 400 gulden, bij C-drie 500 gulden, bij de muziekschool 1000 gul den. Om geen "brokken" te maken pleitte hij voor een verhoging van de eigen bijdrage met kleine stapjes. Schande voor dit dorp Jansen reageerde en passant nogal sceptisch op het pasjes-met-streepjes- code-plan van de PvdA en pleitte er voor om ook voor welzijn een bedrag te reserveren, zoals in het College voorstel ook gebeurt voor de politiesurveillanten. Jan Visser (GL- PS) riep dat het een "schande voor dit dorp" zou zijn als het PvdA-pasje zou worden ingevoerd en verweet de wet houder dat deze zelf op geen enkele wijze liet blijken zelf een mening over de SWOS-voorstellen te hebben. Hany Witte (GGS) stelde teleurge steld vast dat de kerntakendiscussie was uitgelopen op een botte bezuinigingsoperatie om een potje voor de rondweg te vormen. "Daarom haalt het College de hark door een aantal willekeurige posten en betalen o.a. de ouderen het gelag." Vanaf 1 juni is bij de VW-Soest, SteenKoffstraat 9a, de 'Bomenroute Gemeente Soest" (beschreven fiets route) verkrijgbaar. Kosten f 3,50. De fraaie uitgave (full-colour brochure met overzichtelijke plattegronden) is uitgegeven door de gemeentelijke af deling Groen Milieu. Deze afdeling wil hiermee twee vlie gen in een klap slaan. Enerzijds geeft de gemeente via de Bomenroute voor lichting over de ecologische en karakterbepalende functie van bomen in de woonomgeving; anderzijds krij gen de inwoners van in de eerste plaats Soest en de regio Eemland met de brochure een aantrekkelijke vorm •van dagrecreatie aangeboden. Overi gens zullen ook bomenliefhebbers van daarbuiten de fietsroute weten te waarderen. De route kent zowel een lus in de kern Soest (17 km) als in Soesterberg (7 km). De twee verbindende routes tus sen deze lussen zijn ongeveer 5 km lang. Onderweg wordt op een selectie van bijzondere bomen gewezen, aan gevuld met allerlei leuke en interes sante wetenswaardigheden. De Bomenroute is uitsluitend ver krijgbaar bij de VW-Soest. De prijs van f 3,50 is met name bedoeld om de bemiddelingskosten van deze instel ling te bestrijden. De gemeente be houdt een beperkt deel van de oplage voor eigen voorlichtings- en educa tieve doeleinden. Onbekende daders hebben in de nacht van woesndag op donderdag inbraak pogingen ondernomen bij zes winkels aan de Zuidpromenade. In alle geval len werd geprobeerd de winkeldeur open te breken. Twee ruiten sneuvel den daarbij; in de andere gevallen werd de deur beschadigd. Volgens de politie was er uit geen van de winkels iets weggenomen. V

Soester Courant | 1995 | | pagina 3