f Aidds OP 'X Hul PVO huldigt jubilaris Joop Hornsveld met serenade voor woning Soest 50 jaar geleden Grote re IVARiAÏ 'i EEN HYPOTHEEK IS MEER DAN EEN LENING Een vo bij H Nieuwbouw Boerenstreek NU VOORDELIG MIDDSEN... Gemeente subsidie a WOENSDAG 7 JUNI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG 7 Jl Kleding van waslijn gestolen Trainingsjack weg De Soester Duinen ZONDAGMIDDAG Meningen j~[ van lezers Het Pauwenhuis Bordeel Het afval, het riool en de voorlichting van B W van Soest NATüurlijk Hïïórftï NVM hypotheekshop NVM Hypotheekshop Deelen Terug naar den ouden tijd. woensdag 7 juni 1995 A K T U E E L OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST Ongeveer 1.5C Kinderuitzending. De markt in AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Oogme Oogme Rood-g Nabij t< Oogdri X Volgens collega-muzikanten is Joop Hornsveld niet iemand die op de voorgrond treedt, maar donderdagavond 1 juli was het juist deze man die volop in het zon netje werd gezet. Voor zijn huis aan de Clemensstraat bracht het harmonieorkest van de muziek vereniging PVO een echte huide serenade. Al vijftig jaar blaast Joop Hornsveld de bariton en dat jubileum werd op gepaste wijze gevierd. Om half acht in de avond verzamelde zich op het parkeerterrein bij de Vijverhof het voltallige harmonie orkest. Let wel, harmonieorkest en geen fanfare. In tegenstelling tot een fanfare spelen in een harmonieorkest niet enkel koperblazers, maar ook houtblazers. Rond acht uur was het orkest opge steld om vervolgens al musicerend op weg te gaan naar het huis van Hornsveld. Bij aankomst van het harmonieorkest reageert Hornsvelds vrouw Marie verbaasd: "Ik dacht dat Bananasplit eraan kwam." Na een paar stevige nummers marsmuziek, werden namens de ANUM (Alg. Ned. Unie van Muziekverenigingen) aan Joop Hornsveld een oorkonde en een insigne aangeboden. "Joop is een muzikant in hart en nieren en een trouw PVO-lid, dat heeft hij van zijn vader geërfd die ook lid van PVO is geweest", zo typeerde Joop <*•4- i Overstegen de jubilaris. Overstegen zelf werd twee weken geleden op der gelijke wijze gehuldigd ter gelegen heid van zijn 50-jarig jubileum bij PVO. "Een trouwe muzikant in hart en nieren", wordt Joop Hornsveld ge noemd. Naast hem zijn vrouw Marie. Bij een inbraak aan de Nieuweweg is zondag een mountainbike gestolen en van de waslijn zijn drie spijkerbroe ken en drie t-shirts meegenomen. De mountainbike is inmiddels terugge vonden. Uit een sporthal aan de Banningstraat is een "Australian" trainingsjack ge stolen. De 34-jarige eigenaresse van het jack, dat een waarde heeft van 275 gulden, deed aangifte. RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM WEGENS GROOT SUCCES Bourgondisch Middag Buffet Onbeperkt genieten Zondagmiddag: 25 juni. (aanvang 17.00 uur) Met sfeervolle live achtergrondmuziek Aanvang: 15.00 uur Prijs p.p. f29,50 Bel en reserveer, dan zit u zeker Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 02155-12739 Weet u wat er zo leuk is aan een musje? Ze zien er vriendelijk uit, soms zijn ze ontroerend brutaal. Als je b.v. op een terrasje een kopje koffie drinkt dansen en dwarrelen de grijze vlieg- muizen vrolijk om je heen. Ze doen alles om je in een opperbeste stem ming te krijgen, zodat ze na de voor stelling een kruimeltje als beloning krijgen. En wat kunnen ze leuk zin gen. Heel wat anders als de trotse, arro gante, veel te sierlijke pauw. Ik heb moeite met dit beest. Ooit hoorde ik dat de stem en het oog, de ziel weer spiegelen. Als dat bij deze bruids jurken ook zo is, dan moet er toch een hoop wanhoop en ellende in deze janksmoelen zitten. Wat maken deze vogels een vreselijk geluid. Dat juist ambtenaren kiezen voor deze vogel om het gemeentehuis te sieren, is dat niet een prachtig (bewust of on bewust) symbool voor de situatie daar? Fijn voor de burgers, nu kunnen we ook buiten geholpen waren. P.S. Nog wat andere mogelijkheden: Bij het zwembad: eenden. Plantsoenendienst: slakken. WW-ers, WAO-ers, bejaarden: mus sen. Slakkenhuis t.o. gemeentehuis: Jan Visser. C. Slijm 'Van Goyenlaan', of in de Soester volksmond binnenkort 'Jan Poyerlaan'? Snel hard effectief be stuurlijk en/of justitieel optreden is geboden! Mr. W. Kuizinga Prima initiatief, de 'goed verpakt'- aktie, want ik zie die bui al hangen dat straks de overvolle vuilnisauto ge leegd wordt in onze container in plaats van andersom. Gelukkig wordt in 't Natte Hart bij een beetje regenbui de hele zooi wel weer weggespoeld met overtollig Soester rioolwater, maar toch, ik zie de bui al hangen en ik vind het niet fris. Ik verheugde me op het biezenveld en bekeek met genoegen de feestelijke foto van onze wethouder te water bij de opening. Ik schrok wel van de 'hec tare water dat continu in het biezen veld staat' en dat de wethouder al bij de opening zijn lieslaarzen aan had, dat zegt mij al genoeg. Maar de 'goed verpakt'-aktie is prima en B W legde haarfijn uit wat 'goed verpakt' is en ik begreep het allemaal. Tot ik las hoe de wethouder verpakt was bij de officiële start van de aktie. De wethouder schreef over 'afval preventie' en 'onverpakt is drie ster ren', had hij nou zijn lieslaarzen her gebruikt dan was dat twee sterren, maar nee, hij koos voor een levens- De voor u belangrijke geldgevers (zoals banken, verzeke ringsmaatschappijen en andere geldverstrekkers) hebben hun rente-kortingen en speciale tarieven bij ons neer gelegd. Echt onafhankelijke 'M'Jl: hypotheekverzorging krijgt u dus via shop uw geldplan voor huis èn leven Soesterbergsestraat 43 - Soest - Tel. 22301 grote één-ster-kartonnen doos hoewel hij zo duidelijk schreef over 'overbo dige, te uitbundige verpakkingen'. Wellicht heb ik het afval-sterren-sys- teem van B W toch niet goed begre pen. Of het kostuum van de wethouder was die dag bij de stomerij, dat kan NATuurlijk ook. Jammer dat die pa pieren tas niet in mijn handtasje past, jammer dat ik meestal boodschappen doe zonder aktetas, jammer dat de pa pieren tas niet waterdicht is en van (1- ster)bomen is gemaakt. B W schreef: "bomen kunnen we altijd weer opnieuw planten, dus hout als grondstof is oneindig." Dat is wel zo, maar toch klinkt het raar, zo kort na alle tamtam over Nationale Boom feestdag, en bovendien heb ik nog nooit een niet-verleende kap- vergunning op 't Hoogt zien staan. We betalen rechten, omslagen, aanslagen toeslagen, heffingen inningen en be lastingen en daardoor krijgen we kap- vergunningen, Boomfeestdag, ander mans rioolwater en andermans biezenveld. Een biezenveld wat Soest-Zuid droog moet houden, da's effe lekker want bij stevige regen pak ik altijd mijn biezen en mijn auto en parkeer ons in Soest- Zuid omdat het juist daar zo lekker droog is. En nou lees ik weer dat het riool van Soesterberg en van het Soesterveen op de raadsvergadering agenda staan, da's effe lekker, weer niks over 't Natte Hart van Soest. Geld stinkt niet en 't Natte Hart stinkt ook niet, zelfs niet als het stevig regent, dB VVD-raadsleden, waarom zou een biezenveld van 3,7 miljoen gulden gaan stinken? B W leest de Soester Courant; ten minste als ik B of W was deed ik dat. Ik hoop dat B W de bewoners van 't Natte Hart via de Soester op 't Hoogte brengt van wat we hier precies kunnen verwachten van het biezenveld en de verdere riool-werkzaamheden. NATuurlijk draag ik zelf mijn steentje bij en daarom verleen ik B W nog maals een vergunning om mijn enorme conifeer te kappen. B W mag er gemeente-voorlichtingspapier van maken. Ik ben zelfs bereid om de lieslaarzen van de wethouder te hergebruiken en desnoods kwak ik een biezenveld in mijn voortuin, als de gemeente maar niet gaat bezuinigen op voorlichting want dat kan op papier, papier wordt van hout gemaakt en bomen kunnen we... enz. enz. enz. Ik hoop oprecht dat B W de Soester Courant leest. T. Vermeulen-Voorhout Uit de Soester Courant van 8 juni 1945 Als men het ergens aan merken kan, dat de oorlog voorbij is, dan is dat ze ker aan onze voedselrantsoenen. In een tijdsverloop van 4 weken hebben we meer voedsel ontvangen dan in de laatste vier maanden vóór de bevrij ding. En mag dit tot groote tevreden heid stemmen, er blijft toch nog wel iets te wenschen over. Nu de levensmiddelen niet meer bij enkele kruideniers uitgereikt worden, doch de bakkers, slagers en de overige kruideniers zijn ingeschakeld, nu er op aardappelbonnen aardappelen ver krijgbaar zijn en de melkboer melk voor ons heeft, nu worden aan de huis vrouwen te groote eischen gesteld. De behoefte is groot en dus moeten de aangewezen bon-artikelen denzelfden dag gehaald worden en kan het gebeu ren, dat men bij den kruidenier, bak ker, groentenhandelaar en melkwinkel in de rij moet staan. Dat dit alles uren tijd kost is dan van zelfsprekend, doch of dit werkelijk noodig is, is een andere vraag. Wij hebben ons afgevraagd, waarom de melk, de aardappelen en groenten en het brood niet weer rondgebracht kunnen worden. Waarom kan dit in Utrecht, Bilthoven en vele andere plaatsen rondom ons wel? In de kringen van de desbetreffende detaillisten schijnt echter besloten te zijn nog niet aan huis te bezorgen, omdat aan een deel van hen, fietsen, carriers en dergelijke door de moffen ontstolen zijn. Gingen de niet-gedu- peerden dus wel aan den slag, dan zou er van oneerlijke concurrentie gespro ken kunnen worden. Diverse kortingen op de zomerkollektie I VRIJETIJDKLEDING I VAN WEEDESTRAAT 59 TELEFOON 24595 unnpT rlvjvJLji Uitgave: Gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 02155 - 93 459 1 93 460 VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN INGEDIENDE BOUW AANVRAGEN/MELDINGEN BOUWZAKEN BOUWPLAATS Eigendomweg 30 (95150) F.C. Kuyperstraat 28 (95207) Foekenlaan 10 (95259) Koninginnelaan 137 (95124) Nachtegaalweg 18 (95218) Nassaulaan 10 (95192) Theo Dobbehof 1 (95164) Van Straelenlaan 27 (95232) Van Weedestraat 76a-82 (94430) Vredehofstraat 28 (95221) Waldeck Pyrmontlaan 38 (95139) BETREFT VERZENDDATUM bouwen van een duivenhok/ tuinhuis 22-5-95 wijzigen van de voorgevel 22-5-95 aanbouwen van een berging en het plaatsen van een dakkapel 24-5-95 bouwen van een garage 24-5-95 plaatsen van een dakkapel 22-5-95 uitbreiden en verbouwen van woonhuis 22-5-95 plaatsen van een dakkapel 24-5-95 bouwen van een serre 22-5-95 bouwen van winkels met 2 boven woningen 24-5-95 plaatsen van een dakkapel 22-5-95 plaatsen van een dakkapel 24-5-95 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis. Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. WEGVERKEER Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben een parkeerverbod in te stellen aan beide zijden van de Eemweg, door middel van plaatsing van de borden El en F8 van het R.V.V. op de navolgende plaatsen: a. direct ten noorden van de inrit van perceel Eemweg 2; b. ten zuiden van de aansluiting met de Hooiweg. N.B.: Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit bezwaar maken bij het college van burgemees ter en wethouders binnen zes weken na de datum van de bekendmaking. Het bezwaar dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Soest, Post bus 2000, 3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 en 7.2 (bijzondere bepalingen over bezwaar) van de Algemene wet bestuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar is gemaakt, kan ook om een voorlopige voorziening worden gevraagd, als er tijdelijke maatregelen nodig zijn waarmee niet tot de beslissing op het bezwaarschrift kan worden gewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de rechtbank te Utrecht, Postbus 16005, 3500 DA te Utrecht. Daarbij is een griffierecht verschuldigd van f 200,- voor een natuurlijk persoon of f 400,- voor een rechtspersoon. Titel 8.3 van de Algemene wet bestuursrecht is van toepassing. BOUWPLAATS Aagje Dekenlaan 1 (95249) Apollo 30 (95295) Bartolottilaan 6 (95159) Beckeringhstraat 31-57 (95146) Biltseweg51 (95160) Boerenstreek (ong.) (95293) Dorresteinweg 47 (95296) Driftje (ong.) (95211) Driftje (ong.) (94230) Eikenlaan 7 (95267) Esdoornlaan (ong.) (95288) J.H. Isingserf 18 (95294) Reespoor 34 (95268) Van Mecklenburglaan 27 (95289) Veenzoom 6 (95142) Veenzoom 8 (95172) Vosseveldlaan (ong.) (95290) Waldeck Pyrmontlaan 41 (95291) Wieksloterweg W.Z. 29a (95297) BETREFT INGEDIEND uitbreiden van een woonhuis 22-5-95 plaatsen van een tuinhuisje 23-5-95 uitbreiden van een woonhuis 22-5-95 bouwen van een bedrijven- verzamelgebouw 24-5-95 bouwen van een bijgebouw 24-5-95 plaatsen van een transformatorstation 23-5-95 uitbreiden van een woonhuis 23-5-95 bouwen van 33 terrasappartementen met parkeergarage en bergingen 24-5-95 bouwen van 8 twéé onder een kap woningen 24-5-95 bouwen van een schuur en een volière - 23-5-95 bouwen van een woonhuis (linker helft van een dubbel) 22-5-95 plaatsen van een tuinhuisje 23-5-95 vergroten van een dakkapel 23-5-95 plaatsen van een dakkapel 22-5-95 verbouwen en uitbreiden van een woonhuis 22-5-95 uitbreiden van een woonhuis 23-5-95 bouwen van een dubbel woonhuis met garage/bergingen 22-5-95 uitbreiden van een woonhuis en het bouwen van een garage 22-5-95 bouwen van een garage-berging 23-5-95 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. BESLUITEN B. EN W. d.d. 30 mei 1995 ONDERWERP Aanvraag vergunning Drank- en ho- recawet; Burg., Grothestraat 53 BESLISSING Gevraagde vergunning verlenen conform concept-besluit PLAATS CHEMO KAR Vrijdag 9 juni Winkelcentrum Smitshof Vrijdag 9 juni Bejaardencentrum Honsbergen, Wiardi Beckmanstr. Zaterdag 10 juniWinkelcentrum Overhees, Tamboerijn Het lijkt ons alles te ver gezocht; daar moet een oplossing voor te vinden zijn. Moeders en de belangrijkste per sonen uit meer dan 5000 gezinnen hebben nu reeds gedurende eenige ja ren vele uren van den dag zoek ge maakt in de rijen voor pl.m. 200 win kels, centrale keuken, distributie kantoor, uitdeelposten, abattoir, post kantoor, gemeentehuis, couranten bureaus en andere instellingen in onze gemeente. Met nog vele andere ongemakken van den oorlogstijd is dit verblijf der moe ders buiten de woning een ramp voor de huisgezinnen en meer speciaal voor de kinderen. Hoeveel nuttiger kunnen de moeders deze uren niet aanwenden voor hun gezinnen? Gelukkig is in dit opzicht een kleine verbetering te bespeuren. De meeste couranten worden weer thuis gebracht en ook zullen vele melkhandelaren in de komende week hun klanten weer regelmatig bezoeken voor de afleve ring van hun producten. Maar hiermede zijn wij er nog niet. Niet alleen voor de gezinnen, maar ook voor de geheele samenleving is het van het grootste belang, dat wij in dit opzicht zoo vlug mogelijk naar den vooroorlogschen tijd teruggaan. We moeten weer aan de slag, ieder op zijn terrein. Te velen nog zijn er, die zich nog vastklampen aan het gemakke lijke leventje tijdens de oorlogsjaren en het vele werk, dat thans moet wor den verricht, alleen overlaten aan het Militair Gezag en het leger. Hoewel deze hulp niet gemist kan worden, vooral met het oog op het zoo hoog noodige vervoer, zullen wij moeten gaan beseffen, dat wij, niet al leen aan ons zelf, maar ook aan onze bevrijders verplicht zijn, al onze krachten in te zetten, om in den kortst mogelijken tijd weer een draaglijke samenleving op te bouwen. Binnenkort zullen door de Nationale Commissie tot uitzending van Neder- landsche kinderen 1945 en door tusschenkomst van Nederl. Volks herstel, Steenhoffstraat 5, ook uit onze gemeente een aantal kinderen van 4 tot 18 jaar voor herstel van gezond heid uitgezonden kunnen worden en wel 1 naar Engeland, Zwitserland, Frankrijk, België en Noord-Brabant. Ouders, die meenen, dat één of meer hunner kinderen wegens hun gezond heidstoestand hiervoor in aanmerking komen, worden verzocht zich voor 17 Juni met hun kinderen tot hun huisarts te wenden. Officieele Bekendmakingen. De burgemeester der gemeente Soest brengt ten verzoeke van den Town Major te Baarn het navolgende ter openbare kennis: Het is voor de burgerbevolking verbo den militair voedsel, uitrustings stukken, of sigaretten te koopen of te bezitten. Personen, die in het bezit ge vonden worden van dergelijke artike- lert, zijn blootgesteld aan arrestatie en zware straffen. Filiaalhouders, managi en -mannen, directeui volgend jaar op zaterd; werk, repetities, schrif en nog veel meer. Eén i maal examen gedaan o] en vwo die in verbant treft voor een reünie. Ongeveer 2.500 kaarten naar oud-leerlingen, van eerste twee maanden I honderd hebben gereagei ben zelfs kaarten uit Tab Inwoners van Soest c houtje subsidie aanv één verlichting op he van hun woning, krijg nul op het request. heeft de zogenoemde s regeling per 1 mei ge\ Tot die datum sprong dc het kader van de soek ook bij in het geval va aanvragen. Volgens het de (verlaagde) prijs v armaturen en sensoren meer te zijn voor burgen aan te schaffen. Voortaan komen alleen i en bewonerscommissie: king voor subsidie. Zij k meentelijke bijdrage aa diverse verlichtingen, v het betreffende pad. 1 wordt dan maximaal bijgelegd door de gemee De reden om een collect wél te honoreren is dat n; paden zich lenen voor Voor af uw im 18.00-19.30 uur 19.45-21.00 uur 9.00-12.00 uur De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: 1. plaatsen van twee fietsenstallingen nabij de Bosstraat en Koningsweg; (bestaande fietsenstalling a/d Koningsweg stationszijde wordt verplaatst naar de overzijde a/d Bosstraat) (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 2. uitbreiden van een woonhuis, Turfstreek 223; (artikel 11 van de voorschriften van het bestemmingsplan 3e herziening bestemmingsplan Overhees) 3. bouwen van 67 woningen met bergingen en garages, Wielewaal/Koperwiek (Klein Engen- daal, fase VI). (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 8 juni 1995 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken). Raadhuisplein 1. ter inzage. Periode: 24 mei t/m 31 mei 1995 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen. Perceel: Betreft: Braamweg 37 i den Plasweg 30 3 coniferen Oude Tempellaan 26 den Apollo 115 2 eiken Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen en milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 93709. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 20 april t/m 27 april 1995 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Betreft: Van Hamelstraat 77 l prunus Molenstraat 37 1 conifeer Lange Brinkweg 41 2 berken Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen zes weken na deze bekendmaking schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA, te Soest. Automatisch t Het bekende Voor het juist: Het bepalen v Een meting d: Door een luct Maak gebruik - RpI of kom lan BRILLE Optomet BURG. GR0THESTR ft

Soester Courant | 1995 | | pagina 4