ROB DE NIJS C-drie pakt nieuw seizoen flink uit NOG 15 DAGEN ZELF ZINGEN Cabrio zet met operaconcert de toon voor groots muzikaal zomerseizoen arushocK CVB-ban Optiek 2 aan de S i CULTUUR WELZIJN! O' Nieuws van de bibliotheek BENEFIETCONCERT KINDERPARADIJS DE VRIJE TEUGEL Kinderboerderij de Vrije Teugel Soest WOENSDAG 7 JUNI 1995 SOESTER COURANT Bruisend programma in cultureel centrum PAGINA 8 WOENSDAG 7 JUN 'M 04 stichting openbare bibliotheek Aanwinsten voor volwassenen Ouderenbus Soester Byzantijns Kamerkoor groeit! NNereldM/inkel Wierookstokjes en -houdertjes en dan geeft een op DONDERDAG 22 JUNI AANVANG: 18.30 UUR ENTREE: fl. 15,00 RESERVEREN ELKE WERKDAG VAN 8.00 tot 18.00 UUR, TEL. 18136 De opbrengst van het benefietconcert komt ten goede aan speeltoestellen op het terrein van Zaterdagavond: 'Forelle' in variaties PASO-bijeenkomst in 'Soesterveen' Jazzconcert door Deliverance Tropical party in de Schoof 'In the name of the father' Kleine bank met Annette Schut-. Cultureel Centrum C-drie start het nieuwe seizoen met een brui send programma. De afgelopen maanden hebben de medewerkers van C-drie er alles aan gedaan om een nieuw programma samen te stellen. Zowel het cursus-, theater als het horecaprogramma bevat tal van nieuwe elementen. In het cursusprogramma vindt men naast de vertrouwde cursussen op het gebied van tekenen, schilderen, edel smeden, bewegen-en-ontspannen, etc. veel nieuwe theatercursussen. Voor de prille beginner is er een oriëntatie cursus en voor gevorderde spelers is er een produktiecursus, waar een to neelstuk onder leiding van een regis seur ingestudeerd wordt. Nieuw zijn de kleinkunstcursussen voor volwassenen. C-drie trok de ca baretier Mark Boode aan om een beginnerscursus cabaret te geven. Marlous van den Heuvel, bekend van 'Vrouwenvleugel', geeft een cursus Musical, voor iedereen die van zingen houdt en kennis wil maken met het musical-repertoire. In de cursus Mop pen Tappen leert men de techniek van het moppen tappen. Bij de danscursussen is Spaanse Dans als nieuwe cursus opgenomen, naast Jazzdans, Balkandans, Contact improvisatie en conditietrainingen. Bij de cursussen Beeldende Kunsten zijn nieuwe initiatieven genomen zo als bijvoorbeeld de cursus Hollands Roem, waarin de technieken van de oude meesters aan bod komen. Het aantal cursussen op het gebied van kunst en cultuurgeschiedenis is uitge breid met een cursus over moderne kunst. Behalve Keramiek en Design start C-drie een atelier waar mensen zelfstandig kunnen werken en af en toe begeleiding krijgen van een do cent. Het jongerenbeleid van C-drie krijgt gestalte in de vorm van een cur sus Popsongs Schrijven en een cursus Jongerentheater o.l.v. de bekende Bert van der Roest. Ook het cursus programma voor kinderen is behoor lijk uitgebreid. Nieuw zijn de Podium klassen, waar kinderen toneel leren spelen, Spaanse Dans en Keramiek. De Musicalklas krijgt een heel andere opzet, waardoor meer aandacht aan de verschillende technieken wordt be steed. Schrijversschool C-drie heeft het initiatief genomen om te komen tot een schrijversschool in Soest. In deze schrijversschool kun nen (amateur)schrijvers op niveau les krijgen in het schrijven van verhalen en het schrijven van liedjes. De schrijversschool organiseert ook een leeskring, waar om de paar weken een samen gelezen boek besproken wordt onder leiding van een deskundige do cent. In de cursus Moderne Letterkunde staat de Nederlandse Literatuur vanaf 1945 centraal. Heel interessant is de cursus Literatuur en Ethiek. Door het lezen en analyseren van literatuur worden ethische conflicten van aller lei kanten benaderd. Theater Theaterprogramma: Van Jan Rot via Marijke Boon naar Hans Dorrestein. Donderdag wordt de vaste theater avond in C-drie. Het programma heeft dit keer een thema: Literatuur en Theater. Dit sluit mooi aan op de schrijversschool Soest en de activitei ten van de SLAS. Jan Rot komt met zijn programma: 'Hard zingend in het donker' naar Soest. Marijke Boon speelt haar voor stelling: 'Vogelkijken voor beginners'. Ze leest voor uit eigen werk. In de cember staat Hans Dorrestein gepro grammeerd. De volgende schrijvers geven lezingen: Rudi van Dantzig, Boudewijn Büch en Martin Ros. Op cabaretgebied staan Erik van Muis winkel met 'De mensenvriend', Hans Visser en Jeroen van Merwijk gepro grammeerd. De eigen groep van direc teur Jacques Janssen - de Wilde Ha vanna - speelt in oktober de wrange comedie 'Verre vrienden' van Alan Ayckbourn. Theatermenu: Om de donderdag avond nog meer cachet te geven kan men vanaf 18.00 uur het theatermenu nuttigen. Dit bestaat uit een vor- en hoofdgerecht voor slechts f 25,-. Re serveren is wel noodzakelijk. Open Podium Eens in de drie maanden zet C-drie de theaterzaal open voor Soester aanstor mend talent. Iedereen die muziek maakt, zingt, toneel speelt, etc. kan zich aanmelden voor het Open Po dium. Niets is te dol: van opera tot een stukje tussen de schuifdeuren of show. Idelette de Nooy wacht op de aan meldingen. De enige voorwaarde: deelnemers moeten uit Soest komen en de act moet van een acceptabel ni veau zijn. Woensdag: kindermiddag. In het nieuwe seizoen is op woensdag middag of een filmvoorstelling of een ee Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Romans Clark, Mary Higgins: Vergeet mij niet. Wanneer een jonge vrouw zeer la biel is na de dood van haar zoontje, probeert iemand daar misbruik van te maken voor een eigen, misdadig doel. Vakkundig geschreven vrou wen-thriller. George, Elizabeth: Waar rook is... Nadat een man in het huis van zijn geliefde is vermoord, heeft de poli tie er een stevige kluif aan om enige orde te scheppen in het netwerk van relaties waarin de dader schuil gaat. Spannende detective met diep gravende psychologische karakter ontwikkelingen. Goddard, Robert: De Catalaanse brief. De dood van een welgestelde oude vrijster ontketent een hectische jacht op de nagelaten brieven van haar overleden broer, die een voor aanstaand dichter was. Keizer, Bert: Het refrein is Hein: dagen uit een verpleeghuis. Dagboekaantekeningen van een verpleeghuisarts die voortdurend wordt geconfronteerd met de be perkingen van zijn vak als het gaat om het lot van zijn patiënten. Koontz, Dean R: Wintermaan. Een politieman uit Los Angeles erft een afgelegen ranch in Montana die onveilig wordt gemaakt door bui tenaardse wezens met gruwelijke krachten. Onderhoudend boek voor liefhebbers van griezelromans. Lindsey, Johanna: Gestolen harts tocht. Romantische belevenissen van een Engels meisje dat aan het einde van de 19e eeuw in de ban raakt van de paardeknecht van haar vader. Ontspanningslectuur voor een groot publiek. Provoost, Anne: Vallen. Door zijn familiegeschiedenis wordt een jongeman in de richting van neofascistische jongeren ge dreven. Rogers, Rosemary: De hartstocht en het verlangen. Nadat een jonge vrouw zich heeft opgeofferd om een door de Fransen in Mexico gevangen genomen Amerikaan te redden, moet zij nog veel doorstaan, voor zij haar geluk vindt. Simmel, Johannes Mario: Ook als ik lach moet ik huilen. Spannende roman waarin een Oost duitser wordt aangezien voor een Russische atoomgeleerde en een pion wordt in het politieke spel in het Midden-Oosten. Informatieve boeken: 634.14 Coren, Stanley: De intelli gentie van honden: bewustzijn en vaardigheden. Dit boek bespreekt 133 honden rassen waarbij vooral de intelligen tie en de psyche van de hond naar voren komt. 415.2 Schreuders, Thön. Voelend over leven: haptonomische vaar digheidstraining; voor iedereen die te horen krijgt "U moet Ieren leven met..." Dit boekje behandelt de hap tonomie, een methode om beter je lichaam te doorvoelen bij vooral somatische-lichamelijke spannin gen. 605.11 Steenhorst, René: In de greep van de griep. Informatie over verschillende as pecten van griep en het griepvirus, onder meer geschiedenis, epide mieën, ziekteverschijnselen en het vaccin. eu-duit 337 Svoray, Yaron: De nieuwe Hitlertjes: de bom onder de democratie. Persoonlijk verslag van een Israë lisch journalist, die gedurende enige tijd undercover verkeerde in kringen van Duitse neo-nazi's. Een onthullend en onthutsend boek. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Willaertstraat 49. 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b. 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Theatergroep Burpp met "Doormid den" komt ook naar C-drie. theatervoorstelling. Uiteraard kunnen kinderen gebruik maken van de bowlingbanen. C-drie gaat samenwerken met cam pings e.d. in de omgeving. Vooral de horeca-afdeling heeft een ruim aan bod van vele vormen van eetplezier tot bowling. Zeker bij slecht weer is men welkom. Er leven plannen om in de zomer cursussen aan te bieden op het gebied van de kunstzinnige vor ming. In september gaat weer de bedrijfsbowling van start. Inlichtingen over alle activiteiten van C-drie kan men krijgen bij Cultureel Centrum C- drie, Willaertstraat 49, tel. 22188. Voor informatie en opgave elke werkdag van 9.30 - 13.00 uur, tel: 19190. Het in december 1992 opgerichte Soester Byzantijns Kamerkoor groeit gestaag. Werd toenmaals gestart met 15 leden, per 1 juni is het getal van 32 koristen gepasseerd en verkeert het koor in een enthousiast en bloeiend stadium onder leiding van dirigent Frans-Joseph Wertwijn. Véél is zeker ook te danken aan de goede zorgen van zangpedagoge Janna Berends, die het koor wekelijks zangonderricht geeft. Momenteel heeft het koor een speciaal kerstprogramma van Russische- en Oekraïnse kerstliederen in voorberei ding. Dit programma zal op een nader aan te kondigen plaats en tijdstip te Zeewolde en Soest worden gebracht. In oktober zal het SBK bovendien nog een concert geven in de gerefor meerde kerk te Lekkerkerk. Ook be staan er al plannen voor een cd-op- name. Maar éérst staat het zomerreces voor de deur, wat betekent, dat de repetities per eind juni stoppen. Half augustus worden de aktiviteiten hervat. Er is in tussen nog plaats voor enkele sopra nen, tenoren en bassen. Voor nadere informatie kan men kontakt opnemen met de dirigent, tel. 21598. \^\^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 7 Een mengsel van houtskool, hout poeders, etherische oliën, balsems en de gemalen bast van een exotische boom, die als kleefstof dienst doet, vormt na toevoeging van water een soort deeg. Dit "deeg" wordt om dunne gespleten bamboehoutjes ge rold. Tijdens het met de hand rollen worden de stokjes met droogpoeder bestrooit om het aan elkaar kleven van de stokjes te voorkomen. Daarna wor den de stokjes in de schaduw ge droogd. Na het aansteken (vlammetje uitbla zen!), zal de warmte van het vuur de oliën laten verdampen en samen met de verbranding van de poeders zorgt dit voor de. verspreiding van een aan gename geur. Behalve wierookstokjes zijn er ook wierookkegeltjes. Voor het opstellen van de wierookstokjes of -kegeltjes zijn er verschillende wierookhou- dertjes. Oorspronkelijk kwam wierook uit het Midden-Oosten. Nu komt het bijna al tijd uit India, Tibet of Japan. Daar is wierook net zo gewoon als hier bloe men in huis of het gebruik van parfum. Wierook kan men om verschillende redenen branden. - voor het zuiveren van de lucht en de atmosfeer, (b.v. voor het neutraliseren van sigaretterook of andere onplezie rige luchtjes); - door de zuivere werking in de atmo sfeer (wierook werkt dan ontspan nend); - voor.de werking van de wierook; er zijn veel relaties tussen reuk en emo ties, geuren zijn verbonden met ons gevoelsleven en hebben zo invloed op onze stemming. In de Wereldwinkel is een keuze te maken uit vele geuren. Tevens is een beschrijving aanwezig over de in vloed van elke geur. Daarnaast vindt u ook een aantal leuke wierookhouders. Ook zijn er aardige geschenk verpakkingen met een combinatie van verschillende stokjes en een wierook- houder. Als de voortekenen niet bedriegen - en waarom zouden ze? - staat Soest aan het begin van een groots muzikaal zomerseizoen. Daarvan kregen de bezoekers van het opera concert, donderdagavond in het Cabrio-openluchttheater, een sprankelend voorproefje. Ofschoon de publieke belangstelling duidelijk nog moet groeien - de tribu nes werden bevolkt door zo'n 125 muziekminnende Soesters - staat het wel vast dat de stichting Cabrio met het opnieuw leven inblazen van het openluchttheater Soest een schat van grote waarde heeft bezorgd. De stich ting, onder de bezielende leiding van Berna Kousemaker, verdient dan ook volle tribunes. Aan de kwaliteit en de waardering voor deze bijzondere opera-avond deed dat niets af. De beide koren - Apollo en het Cabrio-koor - waren uit stekend op dreef en vooral de vier so listen leverden hoge prestaties. De contra-alt Astrid Helaney bijvoor beeld bracht een prachtige vertolking van de aria "Mon Coeur" uit Samson en Delila van Saint-Saëns, en de so praan Dobrinka Yankova schitterde met het koor in de Habanera uit Bizet's Carmen, die grote indruk maakte. De bas Geert van Hecke oogstte be wondering voor zijn Vertolking van de aria uit Mozarts "Figaro". Samen met Apollo zong hij ook een prachtige "Zwölf Rauber" en het ziet ernaar uit dat Van Hecke en Apollo elkaar ge vonden hebben, wat wellicht zal lei den tot verdere samenwerking. Het slotduet uit de 'Parelvissers bleef daar entegen wat vlak en spanningsloos, maar dat had vermoedelijk wel iets te maken met het vrij lage tempo. Niettemin hebben de bezoekers volop kunnen genieten van'een avond zoals die in Soest zelden of nooit meege maakt is. Ook burgemeester De Widt liet zijn waardering blijken. In een en thousiast toespraakje aan het slot van het concert liet hij weten dat het ge meentebestuur volop achter het initia tief van de stichting staat en in het ver volg in elk geval twaalf vaste plaatsen voor zijn rekening neemt. De Widt zal ook zijn best doen om het Soester be drijfsleven te stimuleren om dat goede voorbeeld te volgen. Forellen-avond Intussen maakt Cabrio zich op voor het volgende evenement, de "Forel len-avond" van komende zaterdag 10 juni. Alles staat dan in het teken van het thema "Die Forelle", die in de muziekgeschiedenis zoals men weet een bijzondere rol spelen. Het eerste optreden is van de dames van het klein Cabrio-koor, die Schuberts "Die Forelle" op tekst en muziek van Jules de Corte - ditrpaal bewerkt voor drie stemmig vrouwenkoor door dirigent Ras Wertwijn (van het Soester Byzantijns Kamerkoor) - ten gehore zullen brengen. De toehoorders zullen zeker benieuwd zijn naar wat er gege ten zal worden tijdens de bruiloft van de jong-geliefden, maar dat is nog een verrassing. Poppenkastspeler Rob Numan is ook van de partij. Hij zal het wel en wee bezingen van...? (en ook hier behoeft eigenlijk geen vraagteken te worden ingevuld). Daarna is de beurt aan Berna Kousemaker zelf, de Soester sopraan die zes liederen van Schubert zal vertolken. Naast "Die Forelle" (ui teraard) zijn dat "An die Musik", "Gretchen am Spinnrade", "Wanderers Nachtlied", "Der Musen- sohn" en "Frühlingsglaube". Aan de piano wordt zij begeleid door Rixt van der Kooy, die ook tijdens het opera concert te horen was. Voor de pauze betreedt het volledige klein Cabriokoor dan opnieuw het po dium voor een uitvoering van een aan tal variaties over "Die launige Forelle", bewerkt door Franz Schöggl. Hij beantwoordt o.m. de vraag hoe bij voorbeeld Mozart "Die Forelle" had laten klinken ("Eine kleine Nachtforelle"?), of Beethoven ("Zur Ehre der Forelle"?). Ook Wagners "Fischerchor" mag natuurlijk niet ont breken. En verder is "Gebirgsforelle am spaten Abend" deze avond zeker op haar plaats, en evenmin is de "Forelle nach Wiener Art" niet te ver smaden. Vishapjes De bezoekers die door al deze muzi kale smaakmakers wel trek hebben in een smakelijk vishapje worden op hun wenken bediend. In de pauze kunnen zij genieten van heerlijke vishapjes, zeer toepasselijk verzorgd door catering Harry van Rouwendaal waarmee maar weer eens wordt aan getoond dat de genietingen van het oor en die van de tong elkaar geens zins uitsluiten. Na de pauze wordt het wereldbe roemde strijkkwintet van Franz Schubert in al zijn schoonheid vertolkt door vijf musici. De bezetting is: Johannes Lörstad, viool; Eileen McEwan, altviool; Jan Bastiaan Ne ven, cello; Wilmar de Vries, contra bas; en Ryoko Kondo, piano. De "Forellen-avond" begint om 20.00 uur. De toegang is f 12,50. Mocht het programma door de weersomstandig heden niet mogelijk zijn in het openluchtheater aan de Soesterberg Optreden van "Apollo" tijdens de opera-avond, afgelopen donderdag in het Cabrio-theater. Foto: Goos van der Wilt. sestraat, dan wordt - diezelfde avond - uitgeweken naar het cultureel centrum C-drie aan de Willaertstraat. PASO-Soest organiseert op donderdag 15 juni een avond met spontane hel derziende waarnemingen door Johan van Voorthuizen. De bijeenkomst vindt - evenals die van 29 juni, waarop mevr. V.d. Kroft een demonstratie "tekeninglezen" verzorgt - niet plaats in de Vriendschap aan de Nachtegaal- weg, maar in het wijkcentrum Soester veen, Smitsweg 311. Informatie: tel. 02154-21166. Zaterdag 10 juni: Op zaterdag 10 juni speelt de groep Deliverance op het laatste concert vóór de zomervakantie. Deze band, die enigszins opvalt door de ongebrui kelijke instrumentatie, brengt een ge heel nieuw repertoire bestaande uit composities van alle bandleden.1 De bezetting: Yuri Honing, tenor saxofoon; Maarten van der Grinten, gitaarsynthesiser; Amold Dooyeweerd, bas: Joost Lijbaart, drums. Vanaf september is er weer twee keer per maand live jazz in Artishock. Elke eerste zaterdag speelt Perron 5 B ter gelegenheid van de opening van een expositie. De eerste daarvan, in sep tember dus, wordt een overzichtsten toonstelling van een groot aantal van^ de kunstenaars die in het afgelopen seizoen in Artishock exposeerden. In dien mogelijk met nieuw werk - om te voorkomen dat het slechts een herha ling wordt van wat al eerder te zien was. En dan zijn er nog de befaamde jazz concerten op elke tweede zaterdag. Details zijn nog niet bekend, vandaar dat we hier volstaan met korte en on volledige vooruitblik. Misha Mengelberg is te horen (met wat conventionelere jazz dan we van hem gewend zijn) in een band met on der meer Michael Moore en trompettist Evert Hekkema. De Utrechtse pianist en componist Michiel Borstlap treedt op met een nieuw quartet waarvan saxofonist Dick de Graaf deel uitmaakt. De Schoof, De Engh, De Praatpaal, tel. 12527 tel. 21987 tel. 19546 Op vrijdag 9 juni is sociaal-centrum De Schoof, Molenstraat 142, in tropi sche sferen, omgetoverd in een tro pisch paradijs. De deuren gaan om 20.00 uur open en sluiten, als de sfeer ernaar is, om 01.00 uur. Je bent welkom als je tussen de 16 en 23 jaar bent. Een pasje is verplicht. Heb je geen pas, dan moet je je op deze avond laten inschrijven. Daar voor heb je een identiteitsbewijs nodig waar je pasfoto op staat. Toegang: f 5,- Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 8 juni: Op 5 oktober 1974 worden twee pubs in de Londense wijk Guilford door de IRA opgeblazen, waarbij vijf mensen de dood vinden. De aanslagen beteke nen het startsein voor een ware klop jacht op de daders en al snel worden in een Londense commune drie jonge hippies van hun bed gelicht. Wie 'In the name of the father' heeft gezien, zal zich afvragen waarom... Naast de drie arrestanten in Londen wordt in Belfast ook de jonge Gerry Conlon opgepakt en naar Londen overgebracht. Als zijn vader hem ach terna reist om voor zijn vrijlating te pleiten, wordt ook hij gearresteerd. Gerry was opgegroeid in het grauwe, door geweld geteisterde Belfast van de vroege jaren '70, waar net de vlam in de pan was gegaan bij de spannin gen tussen katholieken en protestan ten. Als Gerry ruzie krijgt met de IRA- mensen bij hem in de buurt, vindt zijn vader het verstandig om hem naar Londen te sturen. Op de boot treft Gerry een oude jeugdvriend. Samen komen ze in een commune terecht. Ze zijn toevallig in de buurt als de bom men in de pubs afgaan. Maar ze heb ben een alibi... 'The Guilford Four' worden tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld. In de gevangenis maakt Gerry kennis met een lid van een onderzoeks commissie, de advocate Gareth Peirce. Samen met haar en zijn vader voert hij strijd om het vonnis herzien te krijgen. Woede De in Dublin geboren filmmaker Jim Sheridan maakte zijn debuut in 1989 met 'My left foot', een film die be kroond werd met maar liefst twee Os cars. Voor 'In the name of the father' baseerde hij zich op de memoires van Gerry Conlin. 'Proved Innocent'. De woede van waaruit dit boek is ge schreven, is bijzonder voelbaar in de film. Vrijheden Sheridan nam enkele kleine vrijheden, waar hij prompt in Engeland fel op werd aangevallen, alsof ook de hele rest fantasie was. Zo laat hij Gerry zijn cel delen met zijn vader. Niet feitelijk, maar zo wist hij wel een boeiend va- der-zoon-portret te tekenen. Voor de hoofdrol koos Sheridan Daniël Day Lewis, die ook al in 'My left foot' de hoofdrol had gespeeld en bekend is geworden door films als 'My beautiful laundrette', 'The unbearable lightness of being', 'The last of the Mohicans' en 'The age of innocence'. De rol van advocate Gareth Peirce wordt indruk wekkend gespeeld dor Emma Thompson ('Howards' End', 'The remains of the day'). Voor de soundtrack schreef U2-lid Bono Vox drie nummers, waarvan er één wordt uitgevoerd door de controversiële Ierse zangeres Sinead O'Connor. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50; cjp/65+ f 5,-. Sinds half mei heeft de C\ in Soest een nieuw gezich nieuwe vestiging. Aan de van der Veenstraat 99 is (Pieter) de Jong de nieuwe van de CVB-Soest, een va 600 filialen in het hele lai kan er voor het hele pakl bankdiensten terecht. De CVB is een bijzondere 1 bewust klein wil blijven. Soc al jaren een vertegenwoordi deze vagentenbank", zoals hi noemd wordt, maar doordat beheerder stopte hebben de enige tijd moeten uitwijk Baarn. Sinds kort is de C echter weer helemaal "terug i De wortels van de CVB-ban] eel Centrale Volksbank - ligj r.k. arbeidersbeweging in hi des lands. Driekwart eeuw werd in die kring het initiat men voor de oprichting en richtte de bank zich voor; "kleine spaarders". Nog alti, ren trouwens de kern van het pakket en de bank is dan name georiënteerd op d consument, zeg maar rond "i De CVB-bankvestigingen sti onder leiding van een pai heerder en dat geldt ook in van dhr. De Jong, die - als "k standige" - op provisiebas Daarnaast is hij werkzaam seur documentatie-inform; werkverdeling maakt het h( lijk om voor zijn CVB-cliër maal beschikbaar te zijn, i ook in de avonduren en in de den. Persoonlijke aandach De CVB-bank is dan ook met een sterk dienstverlene ter, met een bijzondere nad persoonlijke aandacht voor "We zijn weliswaar niet ac dag open, maar wel 24 u baar," aldus dhr. De Jong, wens bij de dagelijkse we den wordt geassisteerd dooi genote. Doordat de CVB-bank be voor kleinschaligheid staan persoonlijke adviezen en se in het vaandel, maar is er van concurrerende tarieven Van een grote "overhead" geen sprake. Veel menser soms al van oudsher - voor time"-bank, en niet alleen weten hoe voordelig dat vo zijn. Ze weten ook dat ze da rij op hun beurt hoeven stat ten in een groot, onpersoo gebouw en niet geconfron den met vreemde automatei en al die moderne snufjes tie tussen de bank en de k standelijk hebben gemaakt Yuri Honing. Foto: Camilla van Zuylen. Ook Gijs Hendriks komt dit najaar nog in Artishock met een speciaal door hemzelf voor deze gelegenheid op uitnodiging van het SJU-Huis in Utrecht samengestelde groep. Om nog maar wat verder op de zaken vooruit te lopen vermelden wij, niet zonder trots, dat de jazzwerk-groep binnen Artishock voor 1996 een dergelijk speciaal evenement organiseert. Pia nist-componist Rob van c|en Broeck krijgt dan 'carte-blanche' voor het sa menstellen van een groep waarmee een tournee gemaakt gaat worden. Alle jazzactiviteiten beginnen om 21.30 uur. Sinds vorige week do Soest een nieuwe "bril rijker: Optiek Zuic Soesterbergsestraat 4£ zaak staat onder leidir cien Annette Schut-Aj in Soest geen onbekeni Annette is geboren en Soest. Ze volgde de O] ding in Amersfoort en de ring op bij Bril 62 in Ba Amsterdam en Cornea, e- hoofdstad. Ze bracht 1 brillenwinkelketen zelfs leider over tien zaken. Soest - haar geboortedoi en toen zich de gelegenl om aan de Soesterbergsi pand van het voormalig bedrijf Van den Deijssel) te beginnen liet ze deze pen. Als opticien combineert vakmanschap van de met dat van de zakenvr hoewel ook het gezin groeiende kinderen vee dacht vraagt. Het

Soester Courant | 1995 | | pagina 8