Lees nu en betaal nooit. E R enpert tt schoemaker Er is al een Philishave vanaf fl. 99,- MM "!VB-bank Soest heeft nieuw gezicht Optiek Zuid: nieuwe 'brillenwinkel' aan de Soesterbergsestraat Juni. Maand van het Spannende Boek. van de ven Boekwinkel Van de Ven geeft derde geschenk weg AAR WORD JE WIJZER VAN. DE TROMSLAGER Daarom krijgen 323.000 lezers die voor f 29,50 aan boeken kopen een gratis exemplaar van 'In de val', geschreven door Amerika's top crime writer Dean Koontz. -De Complete Boekhandel. Libris Kruimelvlaai PAGINA 9 Ruim twaalf mille voor astmafonds Fietser gewond bij aanrijding IA 8 SOESTER COURANT WANDEL WANDEL I Maand-van-het-spcinnende-boek Gratis CD "Face in the mirror" WOENSDAG 7 JUNI 1995 Kleine bank met compleet 'pakket' Annette Schut-Appelhof terug in Soest Mountainbiker naar ziekenhuis na val Heg lassiter heeft het gevoel dat iemand haar in de gaten houdt... f Cadeau bij aankoop van 29,50 aan boeken De salade- en koud buffet- specialist voor particulieren en bedrijven! 02155 - 22871 Steenhoffstraat 58 Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI 9&iuhyi/iavtJ OQ Eenvoud siert de mens. o$ Misschien ook wel de kruimelvlaai, bi Deze week van 12.95 voor slechts g Lekkers vindt u op de Van Weedestraat 46 in Soest. Tel. 02155-21059. VLAAI VLAAI k VLAAI VLAAI k VLAAI VLAAI VLAAI In Soest is 12.283,50 gulden opge haald voor het astmafonds. De col lecte werd in de week van 15 tot en met 20 mei gehouden. HS 706. Philishave met "Doublé Action scheertechniek. Werkt op netspanning. Inclusiefcassette. Sinds vorige week donderdag is Soest een nieuwe "brillenwinkel" rijker: Optiek Zuid aan de Soesterbergsestraat 45. De fraaie zaak staat onder leiding van opti cien Annette Schut-Appelhof, die in Soest geen onbekende is. Annette is geboren en getogen in Soest. Ze volgde de opticien-oplei ding in Amersfoort en deed o.a. erva ring op bij Bril 62 in Baarn, Rinck in Amsterdam en Comea, eveneens in de hoofdstad. Ze bracht het bij deze brillenwinkelketen zelfs tot bedrijfs leider over tien zaken. Toch bleef Soest - haar geboortedorp - "trekken" en toen zich de gelegenheid voordeed om aan de Soesterbergsestraat (in het pand van het voormalige loodgieters- bedrijf Van den Deijssel) voor zichzelf te beginnen liet ze deze kans niet lo pen. Als opticien combineert Annette het vakmanschap van de "brillenmaker" met dat van de zakenvrouw die ze is, hoewel ook het gezin met twee op groeiende kinderen veel tijd en aan dacht vraagt. Het zelfstandig Annette Schut-Appelhof (l.) en Lyda Ladru van Optiek Zuid. Foto: Goos van der Wilt. ondernemerschap bevalt haar uitste kend, maar de liefde-voor-het-vak wordt in niet minder belangrijke mate bepaald door het buitengewoon secure handwerk dat de opticien tot in de puntje moet beheersen. "Het is een mooi vak," aldus Annette. "Je m££kt iets, en dat is heel aantrek kelijk." Het betekent niet dat Annette voortdurend in de werkplaats achter de winkel te vinden zal zijn, want ui teraard houdt ze als opticien ook graag kontakt met haar klanten. Bij de ver koop wordt ze geassisteerd door Lijda Ladru. "Brillenwinkel" is misschien een wat oneerbiedige omschrijving van de fraaie Optiek Zuid, waar langs de wanden meer dan 800 monturen te be wonderen zijn. Eén hoek van de zaak is speciaal ingericht met kinderbrillen, waarvan een grote sortering aanwezig is. Ook voor kontaktlenzen kan men er uitstekend terecht, want elke donderdagmiddag is er een specialiste Bij een aanrijding op de Vrijheidsweg is vorige week een 77-jarige fietser uit Soest gewond geraakt. Hij kreeg geen voorrang van een 70-jarige automobi list en kwam ten val. Met een hoofd wond en een lichte hersenschudding werd hij voor onderzoek naar het zie kenhuis gebracht. Na behandeling kon hij naar huis. BURG. GR0THESTRAAT9, SOEST, TELEFOON 035-6010344. hum ropi- tro- om Jfeer 6 en icht. op >aar- odig f5,- Van 1 tot en met 30 juni krijgt ie dere klant die in een boekwinkel een bedrag van f 29,50 of meer be steedt, het boekje In de Val van Dean Koontz gratis. De uitdeling van 323.000 boekjes heeft tot doel mensen in aanraking te brengen met een spannend boek. De actie is onderdeel van een grote campagne rondom spannende boeken die ge durende de maand juni gehouden wordt. De Maand van het Span nende Boek. Naast de Boekenweek in maart en de Kinderboekenweek in oktober zal de Maand van het Spannende Boek in juni de komende jaren gaan uitgroeien tot het derde belangrijke evenement in de boekwinkels en bibliotheken. De Stichting CPNB is in 1989 begon nen met een collectieve campagne rondom spannende boeken. Twee jaar later, in 1991, werd De Maand van het Spannende Boek voor de eerste keer georganiseerd rondom een auteur van wereldformaat, Frederick Forsyth. Voor het kleine bedrag van f5,- werd het publiek toen uitgenodigd om ken nis te maken met 'Broeinest' dat Forsyth speciaal voor deze actie schreef. In de jaren die erop volgden schreven respectievelijk Stephen King, Dick Francis en Robin Cook het boekje. Na het grote succes van het boekje van Robin Cook in 1994 is besloten De Maand van het Spannende Boek te verrijken met een geschenkboek. Het zal, zolang de voorraad strekt, worden gegeven aan klanten die voor f 29,50 een algemeen boek willen kopen. Dat het genre Spannende Boeken ge staag aan populariteit wint in Neder land, blijkt uit recente onderzoeks- cijfers van de Stichting Speurwerk. Het aantal verkochte spannende boe ken steeg tussen 1990 en 1994 met 25%; in geld zelfs met 80%. De uitge verijen in Nederland brengen dan ook een breed scala aan titels uit. Nage noeg alle toptitels uit Amerika zijn daardoor voor lezers van Nederlands talige boeken beschikbaar. De Maand van het Spannende Boek wordt publicitair ondersteund door een speciale huis-aan-huiskrant. Bo vendien is een commercial over span nende boeken in de STER-blokken te zien. Dean Koontz Dean Koontz (1945, Everett, Pennsylvania) begon al zeer jong met schrijven. De eerste korte publicaties verschenen in SF-tijdschriften als 'Galaxy' en 'If. Zijn eerste science ficton roman 'Star Quest', die werd uit gegeven als paperback, schreef hij op twintigjarige leeftijd. Koontz heeft zich niet beperkt tot één genre, maar heeft verschillende stijlen en genres beoefend. Zijn ideaal was om boeken te schrijven waarin de ver schillende elementen als suspense, mystery, science fïction, horror en liefdesverhalen gecombineerd zijn. Koontz behoort in de Verenigde Sta ten tot de absolute top van bestseller auteurs. In het seizoen 1994/1995 kwamen maar liefst vier titels van Koontz voor op de bestseller-lijst na melijk 'Wintermoon', 'Icebound', 'Dark rivers of the Heart' en 'The Door to December'. inds half mei heeft de CVB-bank in Soest een nieuw gezicht en een lieuwe vestiging. Aan de Gerrit an der Veenstraat 99 is dhr. P. Pieter) de Jongde nieuwe "agent" 'an de CVB-Soest, een van de ca. >00 filialen in het hele land. Men ■an er voor het hele "pakket" van tankdiensten terecht. die er zitting houdt en de klanten op dit gebied adviseert. Mode-artikel Meer dan vroeger is de bril in de loop der jaren een mode-artikel geworden, aldus Annette. "Vroeger droeg je een bril omdat het moest, en daar deed je dan jarenlang mee. Tegenwoordig ne men mensen al snel een andere bril omdat ze het gewoon leuk vinden." De bril is in elk geval - ondanks de op komst van de kontaktlenzen - nog lang niet op zijn retour. Het monturen-assortiment bij Optiek Zuid is groot en zeer gevarieerd. Er zijn dan ook monturen in alle prijs klassen, al vanaf 75 gulden. Ook gere nommeerde merknamen als Roden- stock, Metzier en Carrera ontbreken niet. Annette werkt verder met de aller modernste apparatuur en verricht ook oogmetingen. Die zijn - evenals kleine reparaties - gratis. Als extra service worden klanten die slecht ter been zijn na een telefoontje (tel. 30396) thuis gehaald en gebracht. Het maken van afspraken is niet no dig; men kan de winkel gewoon bin nenlopen. De openingstijden van Op tiek Zuid zijn: dinsdag t/m vrijdag van 39.30 tot 17.30 uur; vrijdag (koopa vond) ook van 19.00 tot 21.00 uur; za terdag 09.30 tot 17.00 uur. )e CVB is een bijzondere bank, die >ewust klein wil blijven. Soest kende jaren een vertegenwoordiging van ":deze "agentenbank", zoals hij wel ge noemd wordt, maar doordat de vorige ■beheerder stopte hebben de cliënten fenige tijd moeten uitwijken naar feaarn. Sinds kort is de CVB-bank |echter weer helemaal "terug in Soest". TDe wortels van de CVB-bank - offici eel Centrale Volksbank - liggen in de r.k. arbeidersbeweging in het zuiden des lands. Driekwart eeuw geleden werd in die kring het initiatief geno men voor de oprichting en lange tijd ichtte de bank zich vooral op de "kleine spaarders". Nog altijd is spa ren trouwens de kern van het diensten pakket en de bank is dan ook met name georiënteerd op de basis consument, zeg maar rond "modaal". De CVB-bankvestigingen staan veelal onder leiding van een parttime-be heerder en dat geldt ook in het geval van dhr. De Jong, die - als "kleine zelf standige" - op provisiebasis werkt. Daarnaast is hij werkzaam als advi seur documentatie-informatie. De werkverdeling maakt het hem moge lijk om voor zijn CVB-cliënten maxi maal beschikbaar te zijn, met name jook in de avonduren en in de weekein den. Persoonlijke aandacht De CVB-bank is dan ook een bank met een sterk dienstverlenend karak ter, met een bijzondere nadruk op de persoonlijke aandacht voor de cliënt. "We zijn weliswaar niet acht uur per dag open, maar wel 24 uur bereik baar," aldus dhr. De Jong, die trou wens bij de dagelijkse werkzaamhe den wordt geassisteerd door zijn echt genote. Doordat de CVB-bank bewust kiest voor kleinschaligheid staan niet alleen persoonlijke adviezen en service hoog in het vaandel, maar is er ook sprake van concurrerende tarieven en rentes. Van een grote "overhead" is immers geen sprake. Veel mensen kiezen - soms al van oudsher - voor deze "part- time"-bank, en niet alleen omdat ze weten hoe voordelig dat voor hen kan zijn. Ze weten ook dat ze dan niet in de rij op hun beurt hoeven staan te wach ten in een groot, onpersoonlijk bank gebouw en niet geconfronteerd wor- Jen met vreemde automaten, pincodes en al die moderne snufjes die de rela tie tussen de bank en de klant zo af standelijk hebben gemaakt. Welke Philishave u ook kiest, er is een Philishave voor elke scheer- behoefte. Te beginnen bij de tweekops Philishave Tracer voor de lichte of beginnende baardgroei tot en met de driekops Philishave voor de volwassen baardgroei. Overtuig uzelf en neem Philishave 2 maanden op proeP, want voelen is geloven! En ontvang de gratis CD met 18 popsongs waaronder de Philishave reclamesong, als u besluit de Philishave te houden. Kom gauw langs en ervaar het plezierige scheergevoel van Philishave! Jubileum Philishave HS 930. Oplaadbare Philishave met "micro-groove scheerhoofden, 9 instelbare scheerstanden en een fraai etui met extra snoertje voor dashboard aansluiting. Tot30 juni a.s. een CD met 18 swin gende popsongs inclusief Philishave reclamesong t. w. v. fl. 25, - Of dc helfi van de winkelwaarde in contanten. 'de "Voelen is geloven "-actie geldt met voor de bafterijshavers HS 105. MS 110. HS 135. HS 165. HS 190. Snoerloze design Philishave met 2 "micro-groove scheerhoofden in cadeauverpakking. HS 080. Snoerloze oplaadbare baardtrimmer voor het eenvoudig bijwer ken van een korte of langere baard. Een 16-jarige mountainbiker uit Hoogland is met zijn fiets in het bos bij de Van Weerden Poelmanweg ten val gekomen. Op eigen kracht is de jongen het bos uitgekomen, maar viel toen met pijn in zijn rug op de grond. Daar is hij door een voorbijganger ge vonden. De jongen is voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis de Lichtenberg. Daar bleek dat hij geen letsel aan zijn val had overgehouden. Dat wil overigens niet zeggen dat de CVB-bank niet kan terugvallen op een zeer professionele organisatie. Het fijnmazige CVB-netwerk beschikt over een grote know-how en is een volle dochter van de SNS-groep, met alle voordelen vandien. Compleet pakket Wat het dienstenpakket betreft doet de CVB-bank niet onder voor de "grote zusters". Men kan er terecht voor spaarrekeningen, particuliere rekenin gen, consumptieve kredieten, per soonlijke leningen, hypotheken en nog veel meer. De CVB-bank kent bo vendien een uitgebreid pakket aan verschillende spaarvormen met uiterst vriendelijke voorwaarden, waarvan de Top-Spaarrekening met groeirente (tot 10 procent) een goed voorbeeld is. "We springen er in het algemeen net iets gunstiger uit," aldus dhr. De Jong. "En we zorgen voor maatwerk, want een goed advies doe je niet in een half uurtje. Bij de CVB-bank Soest aan de Gerrit van der Veenstraat 99 (met fraai uit zicht op het plantsoen van Honsbergen) kan men terecht op maandag en woensdag van 9.00 tot 11.00 uur en op vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. Uiteraard kan men daarnaast altijd telefonisch een af spraak maken: tel. 28378. De heer en mevrouw De Jong van het CVB-bankfiliaal aan de Gerrit van der Veenstraat.

Soester Courant | 1995 | | pagina 9