Weer open toernooi TV Soest-Zuid Huldiging voor basketbalkampioenen Mercurius en Chemco meest succesvol Pijnenburg wint estafette Workshop over betaling van kaderleden van sportclubs Sterk bezet DVS-toernooi VAKANTIE BEZORGERS Zomeravondloop op 5 juli TV Soest springt een gat in de lucht feo fPrint SOEST VOENSDAG 14 JUNI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 17 Hoofdrol voor Soeter atleten ATLETIEK Op maandag 19 juni bij de Sportraad ZAALVOETBAL Duivenberichten Gevraagd Soester Courant In plaats van traditionele Klaarwaterloop VOETBAL Krijgen (oud) fanclubleden last van schuimkriebe/s? (Voor 1 juli) TENNIS TENNIS istrictstitels ander de Groot n Saskia Huizinga Van Roland Garros in Parijs naar de Bosstraat in Soest Trainer/coach John Bertus lid van verdienste van Red Stars rnst Brandes voor én jaar trainer ij Valleivogels GYMNASTIEK es keer goud voor e Springbokken in edstrijd in Eemnes IVOETBAL Soest ingedeeld in 2B, SEC tegen veel clubs uit de regio BASKETBAL Drieëndertigste bedrijfssportcompetitie zit er weer op Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Wedvlucht: Creil; Datum: zater dag 10 juni; Afstand: 382 kilome ter; Wind: west-zuid-west. PV DE ZWALUW In concours: 403 duiven; Winnaar: J. Benschop; Gemiddelde snelheid win nende duif: 1.334 meter per minuut. 3. Benschop 1 67 81; Gebr. De Bruin 2 8 17 18 23 25 51 55 59 75 88 99; A. de Bes 3 11 61 91; Th. Wigtman 4 6 45 84 85 92; H. de Bree 5 15 43 44 52 79 80 86; A. van Ginkel 7 34 70; H. Woudstra 9 76; J. v.d. Belt en Klzn 10 58; R. van Egdom 12 83 93 95; J.A. Vogel 13 29 96; E. v.d. Brakel 14 19 39 74; Comb. Jaron 16 39; R. van 't Net 20 30 69; B. Roest 21 42; H. Toonen 22 24 46 71 101; J.W.E. Stam 26 28 40 48 53 54 64 82 90 100; H. van Es 27 37 63 73; H. Vonk 31; L. Vogel 32 33 41 72; G. Rijk- sen 35 47 56 87; R. Voskuilen 36; T. Klomp 49 60 68; J. de Jong 50 97; 3. v.d. Brakel Zonen 57 65 77; J. Duijst en Zn 62 66; M. Kanters 78; R. van Hornsveld 94; Gebr. De Lang 98. PV DE VRIENDSCHAP In concours: 227; Winnaar: H. van der Veen; Gemiddelde snelheid winnende duif: 1.310 meter per minuut. H. v.d. Veen 1; C. Jak 2 9 31 32; W. Cochius 3 4 30; J. Buchner 5 12 27; R. Scheffers 6; B. Schimmel 7 23; Altenaar/ Reijerse 8 10 11 14 18 21 29 34 35 37 42; Z.K.H. 13 15 39; J. Wijnands 16 22; T. Kok 17 25; Vaessen/Veenendaal 19 20 38; J. Beijer 24 33; B. Huizinga 26 28 36 43 45; Comb. Westerveld 40; C. Kaats 41; Kamer- beek/Rauch 44. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Licht- en krachtinstallaties Telefoon (02155) -1 30 14 Het was een goed weekeinde voor de lopers van Pijnenburg. In Bilt- hoven verscheen zaterdag een achtbenig estafette-team aan de start voor een wedstrijd over de halve marathon afstand. Harry van Brummelen ging voor Pijnenburg van start en nam de derde plaats in: 17.59. Hans de Goede haalde de twee voor hem liggende lopers in en legde zijn ronde af in 18.18. Berend Drent liep de concurrentie met zijn 18.33 op nog meer afstand, waarna Erik Tolboom alle nog eventueel bestaande hoop op een eerste plaats bij andere aanwezige teams de grond in boorde door na 17.39 en met bijna drie minu- ten voorsprong op het tweede team te finishen. Zondag was er in Utrecht tijdens de Hoogstraatloop wederom een hoofdrol weggelegd voor Pijnenburgers. Nu was het prijs voor de dames veteranen. Mart van Hal zette de wedstrijd over 10 kilo meter naar haar hand en kwam na 40.14 winnend onder het finishdoek door. Voor Adri van Zon was een derde plaats weggelegd (43.32). In Leiden kwamen ook tal van Soester lopers en loopsters aan de start voor de daar te lopen halve marathon. Hier ein digde Bert Staal als eerste Pijnenburger. In het paviljoen van sport organisatie Soest aan de Bos straat wordt op maandag 19 juni een workshop gehouden over be taling van kader. De bijeenkomst is georganiseerd door de Vereni ging Sportraad Soest (VSS) en is bestemd voor alle sportvereni gingen. De verzekeringsplicht, de hoogte van de onkostenvergoedingen en salarissen, de status van de onkostenvergoedingen en de aansprakelijkheid van de bestuurders zijn zaken die aan de orde komen in de workshop die wordt gegeven door Sportservice/Sport Jobs Noord Hol land. De VSS meent dat de workshop meer helderheid kan bieden aan de bestuur ders van verenigingen die, ondanks dat ze óók vrijwilliger zijn, steeds meer aan sprakelijkheid hebben. Steeds vaker ver richt de BVG controles bij verenigingen en daarbij blijkt dat veel zaken door onwetendheid niet goed zijn afgehan deld. Het bestuur van de VSS verwacht dat de clubs in toenemende mate te maken krijgen met betaling van kaderleden, omdat minder mensen bereid zijn vrij willigerswerk binnen een vereniging te verrichten. De workshop begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. Per club is er plaats voor drie vertegenwoordigers. Clubs die niet zijn aangesloten bij de VSS, zijn ook welkom. Zij kunnen zich aanmelden bij Marian van Halen, tel. 11118. Het negende zaalvoetbaltoernooi van DVS is opnieuw sterk bezet. Op zaterdag 17 juni komen onder meer Springboks, Tafelberg, S.O. Soest, Bouman AU Stars en een gelegenheidsformatie onder de noemer Soester Courant in actie in sporthal Beukendal. Bouman All Stars is samengesteld door Frans Bouwman die vroeger furore maakte tijdens de populaire NCRV- minivoetbalshow in sportpaleis Ahoy. Naar verluidt spelen Joop Ludwig en John Keur met deze ploeg mee. Zij spe len bij landskampioen Bunga Malati. Ook Tafelberg zal naar alle waarschijn lijkheid met bekende voetballers naar Soest komen. Het gaat om Jorge Smeets van Volendam (die onlangs nog scoorde in de met 2-1 verloren bekerfinale tegen Feijenoord) en Holster van AZ. Beide teams zijn in de poule tegenstan der van het team van de Soester Cou rant, waarvoor Saban en Mustafa Aksit, Patrick Dorrestein, Peter Wolfsen, Peter van der Neut en doelman Daniël Hilhorst uitkomen. Poule B wordt ge completeerd door het sterke Springboks en DVS 2. Het eerste team van DVS is ingedeeld met Candia'66, Oranje Boys, NVC en de veldvoetballers van NVC. DVS schreef vorig jaar voor het eerst het toernooi, dat toen voor de achtste keer werd gehouden, op haar naam. In de vijf voorgaande jaren was de organise rende vereniging vier keer verliezend finalist. Bij de Soester ploeg zit zaterdag de nieuwe coach Gert Aalderink op de bank. Het zaalvoetbaltoernooi in sporthal Beukendal begint om 13.00 uur, de aftrap voor de finale is om 18.22 uur. Alle wedstrijden duren elf minuten. voor de voor de maanden juni, juli en augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 1 41 52 De traditionele Klaarwaterloop heet voortaan de Zomeravond loop. Nog dit jaar wordt de wed strijd gehouden. In tegenstelling tot wat eerder werd gemeld niet op woensdag 28 juni, maar op woensdag 5 juli. Behalve de naam is ook de locatie nieuw. Het parkoers in de wijk Klaar- water wordt verlaten en AV Pijnenburg heeft gekozen voor een route door het bos achter de atletiekaccommodatie aan de Wieksloterweg, waar start en finish plaatsvinden. Alle scholen in Soest zijn inmiddels aan geschreven door de atletiekvereniging. Ook individuele deelnemers kunnen deelnemen. Het inschrijfgeld is bepaald op 2,50 gulden, ongeacht de leeftijd en de wedstrijd. Inschrijven kan op de wedstrijddag in de kantine van AV Pijnenburg. De eerste Zomeravondloop begint om 19.00 uur met de basisscholieren. Om 19.30 uur komen de leerlingen uit het middelbaar onderwijs aan bod. Zij lo pen twee ronden, zodat ze ongeveer 1.500 meter zullen afleggen. Het par koers van de Klaarwaterloop was onge veer 1.600 meter. Om 20.00 uur klinkt het startschot voor de recreatieloop, waarbij deelnemers zelf bepalen of ze één, twee of vier ron den afleggen. Zij leggen een ander par koers af. De afstand van één ronde is 1.900 meter. Voorafgaande aan de recreatieloop wordt om kwart voor acht op het middenterrein van de atletiek baan een centrale warming-up gegeven door trainers van AV Pijnenburg. niging behoort tot de favorieten. Maar ook Peter Dijkema en Freddy Forger van LTC Soestdijk en Eric Treurniet van Shot horen in het rijtje van kanshebbers thuis. Bij de dames is een finale tussen de zus sen Sonja (Soest-Zuid) en Saskia Huizinga (Soestdijk) niet uitgesloten. Of ze in de eindstrijd tegenover elkaar staan, is echter de vraag. Het schema bestaat uit een groot aantal sterke tennissters, onder wie Mariëlle van Soest (Soest-Zuid) en Tamara Mol van Bilthoven. e Soester tennissers Xander de root en Saskia Huizinga zijn eiden districtskampioen tot en et achttien jaar geworden. uizinga, die de titel in het enkelspel an de meisjes won, speelt bij LTC oestdijk in de tweede klasse. Xander e Groot werd dit jaar ook al kampioen et TV Soest-Zuid dat daardoor naar e derde klasse promoveerde. -wel bij de jongens als de meisjes kwa- en zestien B-spelers in actie. De Groot on de kwartfinale met twee keer 6-0 n bereikte vervolgens moeizaam (7-6, -5) de finale, waarin hij eenvoudig dé rijd besliste: 6-3, 6-2. istrictskampioenen zijn niet automa- 'sch geplaatst voor de Nederlandse ampioenschappen. Van De Groot is ekend dat hij zich heeft aangemeld oor de nationale eindstrijd, die in au- ustus in Wateringen wordt gehouden, e KNLTB beslist of de Soester wordt egelaten tot het schema van 32. Komende maandag, ruim een week nadat Paul Haarhuis en Jacco Eltingh in Parijs hun derde Grand Slam-titel hebben binnen- geslagen, begint het jaarlijkse open toernooi van TV Soest- Zuid. Tennisliefhebbers stem men hun televisie dan niet meer af voor Roland Garros, maar ne men een kijkje aan de Bosstraat. Bijna vierhonderd partijen zullen er tot en met zondag 25 juni worden gespeeld op de acht gravelbanen. Het toernooi is dan ook 'volgeboekt'. In de verschil lende B-categorieën zijn ongeveer ze ventig wedstrijden te zien. Arno Jellema van team 1 van de organiserende vere- Het aantal inschrijvingen in de D25+ categorieën overtrof dit jaar alle ver wachtingen. Aangezien er in het schema plaats is voor niet meer dan 32 spelers, moest de wedstrijdleiding een groot aantal aangemelde deelnemers uitloten. De D25+ categorieën staan traditioneel niet borg voor het mooiste tennis, maar staan wel garant voor spanning, sensa tie en gezelligheid. Veel deelnemers zijn aan elkaar gewaagd, zo bleek al in de afgelopen jaren. Tot en met vrijdag 23 juni beginnen de eerste partijen om 14.00 uur. De B-par tijen worden zoveel mogelijk op 'prime- time' gepland, 's avonds om 19.00 uur. Op zaterdag 24 en zondag 25 juni (het finaleweekeinde) wordt 's morgens om 9.00 uur begonnen. rnst Brandes is de nieuwe trai er van Valleivogels. De Soester eeft een contract ondertekend at hem voor één jaar verbindt an de zaterdag eerste klasser. 'alleivogels, volgend seizoen ingedeeld 1B met onder meer Spakenburg, OVO en GVW, had enkele maanden eleden al het contract met Gerard russen verlengd. Op verzoek van de elersgroep is alsnog een punt gezet chter de samenwerking met de 'ageningse oefenmeester. oor Brandes is Valleivogels de eerste ub sinds januari 1994. Hij vertrok toen ij JSV Nieuwegein nadat hij eerder erkzaam was geweest bij Soest, Quick SEC-zondag. Het is de eerste keer "t Brandes een zaterdag-club gaat trai- en. Chyparse moest Mercurius aan de bak. Met 15-5 namen de medewerkers van de golfkartonindustrie een overtuigende optie op de toernooiwinst, maar via een 11-15-zege van Chyparse werd een derde set noodzakelijk. Daarin verde digde Mercurius met succes de volleybaltitel: 15-11. Ook in de strijd om de derde en vierde plaats moest worden overgewerkt om een beslissing te forceren. Het was de strijd tussen Chemco uit Soestduinen en Stam uit Soestdijk. Stam, vorig jaar nog derde, moest die plaats uiteindelijk af staan aan Chemco. Het werd 11-15,15- 13 en 15-10. Ook de tweede klassers kwamen donderdagavond in actie. In sporthal Beukendal voelde de Woningstichting Soest zich het meeste thuis. De poulewinnaar klopte in de finale de ambtenaren van de gemeente die aan hun overwerk de tweede plaats over hielden: 15-9, 15-13. Beide teams zijn gepromoveerd naar de tweede klasse. VARODA eindigde als derde door Ferag/Metaverpa in de troostfinale met 15-7 en 15-2 te verslaan. De vierde volleybalavond was tevens de et zes gouden medailles zijn De pringbokken teruggekeerd van de recreatieve springwedstrijden in Eemnes. De meisjes- én jongensploeg scoorden daardoor beide maximaal aan de drie toe gestane onderdelen. Ook in vergelijking met alle andere ploegen waren De Springbokken de sterksten. De meisjesploeg werd eerste met 26.2, de jongens tweede met 25.9 •punt. De meisjes behaalden met 8.80 op zowel minitramp met valmat als ..minitramp met kast de hoogste dag- score. Alleen op kast met rheuterplank (8.60) behaalde de jongensploeg met "8:70 in hun categorie een hogere score. Een prima prestatie waarbij het hoge tempo en nette afwerking de jury impo neerde. Met deze zes eerste plaatsen gisten de ploegen hun prestatie van nvee jaar geleden te evenaren. De KNVB-clubs uit Soest, S.O loest en SEC (zondag) zijn inge- leeld in respectievelijk de tweede lasse B en vierde klasse G. In 2B staat de derby Soest-Green Stars (v/h Baarn en Limvio) op het programma. SEC ontmoet aan zienlijk meer ploegen uit de re gio- Tweede klasse B: Soest, Green Stars (Baarn), Blauw Wit (Amsterdam), Hercules (Utrecht), Neerlandia/SLTO (Amsterdam), Nij- enrodes (Breukelen), Quick (Amers foort), Vriendenschaar (Culemborg). SDO (Bussum), Schellingwoude (Am sterdam), Xanthos (Amsterdam) en ZPC (Amsterdam). Vierde klasse G: SEC, APWC (Amersfoort), Batavia r""elystad), BFC (Bussum), CDN (Drie- irgen), Hoogland, Hooglanderveen, jyV (laren), Saestum (Zeist), SCH'44 ""armelen), WOG (Harderwijk) en "ZA (Amersfoort). De bezoekers van de kantine van sporthal Beukendal zullen bin nen afzienbare termijn telkens worden herinnerd aan het lands kampioenschap dat de jongens passerele van The Red Stars an derhalve week geleden in de wacht sleepten. De spelers en trainer/coach John Bertus van het basketbalteam werden tijdens een grootse huldiging, zaterdagmiddag in sporthal Beukendal, vereeuwigd. De foto en de beker krijgen een plaatsje in een speciale prijzenkast die in de kan tine komt te hangen. Het is niet de enige eerbetoon die de basketballers ten deel viel. Wethouder Ries van Logtenstein van sportzaken fe liciteerde de ploeg namens het gemeen tebestuur en voorzag alle spelers van een gemeentetas met sportsokken. Voor Bertus had hij een stropdas van de ge meente Soest meegenomen. Van het bestuur van The Red Stars ont vingen de spelers een t-shirt en kreeg Bertus een sportsweater. Alsof het alle maal niet op kon, trakteerde bestuurs lid en sponsor Jan van Rouwendaal de Nederlandse kampioenen op basket- Wethouder Ries van Logtenstein schudt trainer/coach John Bertus de hand en geeft de huldiging van de basketballers een officieel tintje. Foto: Herman van Dam. ballen. Voor John Bertus, al jarenlang de man achter de successen die de jongens-af deling boekt, had de basketbalver eniging nog een bijzondere blijk van waardering. Hij werd benoemd tot lid van verdienste. De huldiging in Beukendal, die werd bijgewoond door circa zeventig mensen, krijgt een vervolg in september. Dan zet de gemeente alle sportkampioenen van Soest in het zonnetje. In de 33ste bedrijfssport competitie van Soest hebben Smurfit Mercurius en Poly chrome Chemco een bepalende rol gespeeld. Ook in de hoogste klasse van het volleybaltoernooi kwamen ze op het denkbeeldige podium terecht. Evenals bij het zaalvoetbal kon Mercurius de hoofdprijs inpakken en meenemen naar de goed gevulde prijzenkast aan de Koningsweg. Daar mee prolongeerde Mercurius de titel van vorig jaar. Toen werd in de finale afge rekend met Chemco dat dit jaar voor de tweede opeenvolgende maal het basketbaltoemooi won. Een herhaling van de volleybal-eind strijd in de eerste klasse was dit jaar onmogelijk, omdat de twee favorieten in dezelfde poule waren ingedeeld. Mercurius besliste de confrontatie in zijn voordeel na een redelijk gelijkopgaande eerste set en een tweede slagenwisseling, waarin Chemco een vlot opgelopen ach terstand niet meer kon ombuigen. Daarmee was de rangschikking nog niet zomaar bepaald. In de finale tegen laatste sportavond in de competitie voor bedrijven. Die werd onder auspiciën van de Soester Zakenkring georganiseerd door volleybalvereniging Stam/ SoVoCo, sportvereniging WZ'49, zaal voetbalvereniging SEC en basketbalvereniging The Red Stars. De eindstanden van 1995 zijn: Veldvoetbal: 1. Kuleitech 2. Ferag/Metaverpa 3. Bosman Zaalvoetbal: 1. Mercurius 2. Chemco Basketbal: 1. Chemco 2. Mercurius 3. Zwart Mul Co Volleybal 1. Mercurius 2. Chyparse 3. Chemco Foto: Goos van der Wilt Beeld uit de finale tussen Chyparse en Mercurius, die door het laatste bedrijf in drie sets werd gewonnen. Bij de Turn Vereniging Soest sprong men zaterdagmiddag een gat in de lucht. Het sponsor- springen in een van de gymzalen van het Griftland College leverde namelijk het fraaie bedrag van 2.683 gulden en 75 cent op. En dat is voldoende voor de aanschaf van een trampoline. De actie is daarom een groot succes geworden. De club heeft een tweede trampoline nodig, het Armee uoqr uw vereivhqiimq omdat trampolinespringen veel aan dacht krijgt. Het is de bedoeling dat de Turn Vereniging Soest binnenkort gaat deelnemen aan wedstrijden op dit on derdeel. De leden van de club kwamen zaterdag allemaal één minuut in actie. In die zes tig tellen probeerden ze zoveel mogelijk hun beste sprong te laten zien. Per sprong waren ze gesponsord door fami lieleden, kennissen en het bedrijfsleven. BEUKENLAAN 86b* 3762 AK SOEST TEL.02155 -13255 FAX 02155 - 25997

Soester Courant | 1995 | | pagina 17