2 De Seven1: de mascotte van MTGKLu Forever Young wordt een succes 3*5 kleren maken de man! Portugese straaljagers op bezoek op basis Soesterberg I Einde aan illegaal kamperen m afwezig Bewoners Amersfoortsestraat mogen wél over witte streep afwezig FY 95 Voor koopjes en gein moet je op de Buijs Ballotlaan zijn mode Tennistoppers bezoeken LTV De bekroning op veel inzet van Rinus van Rijkom HL Ook avondvliegen op maandag en woensdag I Afsluiting doodlopend stuk Rademakerstraat Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening P. Creutzberg Om vanaf erf linksaf te slaan Lampen gestolen bij snelkraak 'De Drie Eiken' Klachten bezorging Nu nog de officiële erkenning en ondersteuning F.P. Prause Vroege vaders in pyjama worden beloond Drie Eiken mag nu toch tappen voor alle ouderen Vaderdag 18 juni a.s. Casual Pantalon Bijpassend Survival Gilet 119,- Elke maandag voor iedereen kaartavond in De Drie Eiken Ouderenbus jHZ AJ A- s a CKETSHOP TENNIS Wie helpt LTV-jeugd aan stripboeken? Zaterdag 17 juni: Pruttelpotdag Agenda - HHH WOENSDAG 14 JUNI 1995 Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463)51252. Klachten bezorging: C. van Bameveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 Evenals veel andere militaire on derdelen is de 40-jarige Motor Transport Groep Koninklijke Luchtmacht in het bezit van een mascotte. In dit geval is dat een Austin Seven Saloon uit 1929, een unieke oldtimer. Aan het eind van de jaren vijftig kocht de toenmalige adjudant Jansen voor tachtig gulden het wrak van een Austin Seven. Direct ontstond het idee om de Seven te restaureren en daarna als mas cotte dienst te laten doen. De toenma lige sergeant Van Rijkom begon met een inventarisatie en ging op zoek naar een instructieboekje. Hierbij kwam hij in kontakt met de heer Riemer, de eerste importeur van Austin in Nederland. In ruil voor een goede fles whiskey mocht hij in de kelder van Riemer op zoek naar zo'n boekje en met succes. Van de vorige eigenaar hadden de beide restaurateurs nog het originele logboek gekregen. Hieruit bleek dat de eerste eigenaar een arts was geweest. Toen werd ook duidelijk waarom de wagen was uitgerust met een startmotor. Een startmotor was in die tijd namelijk nogal een luxe. Onderdelen Aangezien de Seven in een verregaande staat van ontbinding verkeerde, ontbra ken er nogal wat vitale onderdelen. Eén van die onderdelen was de voorruit. Na informatie bleek deze te zijn begraven in de tuin van de laatste eigenaar. Na een halve dag graven werd de ruit gevonden. Een ander probleem vormden de ban- den. Die waren zo verdroogd dat het niet meer mogelijk was om er op te rij den. Dit euvel leek onoplosbaar, tot op zekere dag een heer arriveerde in een Bentley, met chauffeur. Deze man wilde wel eens een kijkje nemen bij de Seven. Al spoedig ging het gesprek over de bandjes. Deze bleken bij Dunlop nog gewoon te koop te zijn. De prijs bedroeg echter negentig pond per stuk en dat was teveel van het goede. De man ver trok weer en iedereen was het voorval al vergeten toen ineens een wagen van Dertien Portugese straaljagers nemen van 19 tot en met 24 juni vanaf de vliegbasis Soesterberg deel aan de NAVO oefening 'Central Enterprise'. Het bezoek aan de vliegbasis Soester berg begint morgen met de aankomst van een C-130 Hercules transport vliegtuig, de volgende dag gevolgd door andermaal een C-130 en dertien straal jagers, bestaande uit zes A-7's, drie F- 16's en vier Alfajets. Op maandag be gint de oefening, waarbij van 7.00 tot 18.00 uur met vliegtuigen uit andere NAVO-landen boven Europa zal wor den geoefend. Op vrijdag 24 juni eindigt de oefening om 12.00 uur. Het doel van de oefening is om geza menlijk grote luchtoperaties te onderne men. Tijdens dergelijke grootschalige oefeningen worden de internationale regels en procedures beproefd en geëevalueerd. Avondvliegen De vliegbasis Soesterberg is voor de rest van dit jaar aangewezen als uitwijk- haven voor avondvliegen op de maan dag- en woensdagavonden. In voorko mend geval kunnen op deze avonden militaire vliegtuigen gebruik maken van de vliegbasis Soesterberg. Dit kan bij voorbeeld noodzakelijk zijn wanneer een vliegtuig door slecht weer of andere omstandigheden niet op zijn thuisbasis kan landen. Op verzoek van zowel particulieren als de Vereniging Soesterbergs Belang zal binnenkort het doodlopend gedeelte van de Rademakerstraat, gelegen tussen de Caroluskerk en Sterrenberg, zodanig worden afgesloten dat de overlast van il legaal kamperen daar niet meer kan plaatsvinden. Dit is het resultaat van overleg tussen de gemeente Soest en Zeist. Eigenaar is de gemeente Zeist, maar die heeft sinds 1979 de eigendom en het beheer aan de gemeente Soest opgedragen. Van Gend en Loos vijf nieuwe banden gratis afleverde. Een ander onderdeel dat niet goed meer functioneerde, was de oliedrukmeter. Hij wees maximaal dertig pond aan, maar van een Hilversumse autofanaat wist Rinus van Rijkom dat dit maximaal vijf pond moest zijn. Nu had van Rij kom in die tijd nogal een goed contact met enkele Amerikanen van het 32nd Tactical Fighter Squadron. Die konden maar niet begrijpen dat de Seven zon der enig winstbejag werd gerestaureerd. Van het één kwam het ander en zo werd het een prestigezaak voor de Amerika nen om voor een nieuw metertje te zor gen. Na enkele maanden kwam er een telefoontje met de vraag of het meter tje nog een keer werd opgehaald. Ze hadden het tijdens een oefening in En geland ontdekt en mochten het 'lenen' van de eigenaar. Een aparte moeilijk heid vormde de bedrading. Originele bedrading was namelijk niet meer te krijgen. Daarom werd deze uit oude Engelse legervoertuigen geknipt en overgezet. Doop In november 1961, na driekwart jaar restaureren, werd de Seven overgedra gen aan de Koninklijke Luchtmacht. Hij kreeg het registratienummer (kenteken) LM-00-00 en had een tweetal functies. Het werd enerzijds de mascotte van de Motor Transport Groep Koninklijke Luchtmacht, maar ook 'stafauto' bij of ficiële gelegenheden. De Seven maakte ook minder leuke tijden mee. Zo werd hij in het kader van sportieve rivaliteit een keer gestolen door een ander squadron. Helaas verdwenen hierbij wel de originele stoeltjes en het instructie boekje. Rinus van Rijkom was inmiddels over geplaatst naar de Staf van de Lucht macht in Den Haag. Daar gaf hij de Seven zijn huidige registratienummer LM-19-29, het geboortejaar. Vlak voor zijn pensionering werd Rinus van Rij kom weer op zijn oude onderdeel MTGKLu geplaatst. Hier zorgde hij er voor dat de Seven uit handen van belangstellenden bleef door de prachtige auto in bruikleen af te staan aan het Militaire Luchtvaart Museum. Zondag 18 juni ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 kinderkoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 zie geref. kerk GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. P. van Breugel, Scherpenzeel STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 J. Meijerink; H.A. Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, tel. 030-293100. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467, weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), teL 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkdagen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00- 21.00 uur; overige tijden: tel. 02155- 19444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. HUISARTS i.v.m. nascholing vrijdag 16 juni De collegae nemen waar. Het gedeelte van de provinciale weg N-237 tussen Soesterberg en Amersfoort, de Amersfoortse straat, blijft voor velen vragen op roepen. Het hete hangijzer is de doorgetrokken asstreep die in het kader van de voorlichtings- en handhavingscampagne N-237 Veilig! is aangebracht. De kantstrepen zijn verwijderd om juist de aandacht van de weggebruiker op deze doorgetrokken streep te vergroten. Tevens is deze streep bedoeld als inhaal- verbod. Dat betekent ook dat de streep de aanwonenden van de Amers foortsestraat belemmert om linksaf de oprit van hun huis of bedrijf in te slaan. Een doorgetrokken streep blijkt als ge volg van een wetswijziging inderdaad sinds 1 januari 1995 te betekenen, dat het verboden is om in te halen én om vanaf de hoofdrijbaan linksaf te slaan. Aangezien dat voor aanzienlijke proble men kwam te staan voor aanwonenden, heeft de Dienst wegen, verkeer en ver voer van de Provincie Utrecht alle be woners van de Amersfoortsestraat in een brief van 15 maart j.1. gesteld: 'Het is nooit onze bedoeling geweest bewo ners van de Amersfoortsestraat in dezen te bemoeilijken. Wij bieden u onze ex cuses aan voor het mogelijk ongemak en nemen daarom de volgende maatrege len: Bij inritten zullen wij de doorgetrok ken streep wijzigen, zodat woningen en bedrijven vanuit beide richtingen bereik baar zijn. Zolang de wijzigingen nog niet zijn aangebracht, zal de politie niet optreden tegen bestuurders die vanaf de hoofd rijbaan linksaf een inrit inrijden. Het inhaalverbod wel van kracht. Onbekende daders hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een snelkraak gezet bij een lampenwinkel aan de Amersfoortsestraat. Omstreeks kwart voor drie forceerden ze de toegang door een ruit in te gooien, waarna ze een on bekend aantal lampen wegnamen. i Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 03463 - 5 14 02 Jeu de Boules Het Dienstencentrum De Drie Eiken beschikt over twee jeu de boulesbanen die beschikbaar zijn voor alle 55- plussers. Men kan hier elke woensdag middag terecht vanaf 13.45 uur. Jeu de Boules is een fijne sport. De spelers nodigen belangstellenden uit dit eens van dichtbij te zien en wie weet, ook een balletje mee te gooien. Voor inlichtingen kan men elke ochtend (met uitzondering van de donderdag) terecht bij het kantoor van het Diensten centrum, tussen 09.00 en 12.30 uur of tel. 51402. Bingo Op vrijdag 16 juni wordt weer een bingo gehouden in Dienstencentrum De Drie Eiken. De kaarten kosten zes gulden per stuk, inclusief een kopje koffie of thee. De zaal is vanaf 19.00 open en de bingo begint om 20.00 uur. Alle 55-plussers zijn welkom. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 02155-21841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabe- zorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Het initiatief van dansschool Rellum met ondersteuning van de Vereniging Soesterbergs Belang voor een jongerenclub lijkt een groot succes te worden. Waren er op de eerste avond ruim dertig jonge gasten, de tweede keer pas seerden meer dan vijftig belang stellenden de toegangsdeur. HUISARTS van 19 t/m 23 juni De collega's nemen waar voor spoedgevallen. Rellum: 'Waar wij vanuit gaan, is jonge ren een eigen plaats te bieden midden in {iet dorp. Want een eigen home, dat is er natuurlijk al jaren niet meer geweest. En dat is doodzonde. Wij stellen onze accommodatie ter beschikking om de eigen Soesterbergse jeugd een opvang te bieden. Samen met de jeugd hebben we de club 'Forever Young' opgericht. Daarin hebben zij een groot aandeel in opzet en uitvoering'. Leeftijden spelen niet zo'n grote rol. Tieners van twaalf lopen naast 'de gro ten van twintig'. Meer dan vijftig jonge ren staan reeds als lid ingeschreven en dat is nog maar een begin. Ze keken even vreemd tegen een inschrijf formulier aan. Maar snel begrepen ze dat wil iets goed draaien, er ook een basis voor moet zijn. Zaterdag 17 juni is dansschool Rellum van 21.00 uur tot 02.00 uur weer hun eigen domein. Som mige ouders brengen hun kinderen of halen ze weer op en zijn gelukkig met dit gegeven. 'Ik heb het al gezien, dit zit goed. Hier kan ik mijn dochter van vijf- "Wil een vader op zondag 18 juni met recht vaderdag vieren, dan moet hij daar iets voor over heb ben. Als ze op zaterdag 17 juni als eerste in onze winkels zijn, krij gen ze een waardebon van f 25,- Het is zomaar een aktie om wat meer fleur in het dorp te krijgen en uiteraard ook om de klanten kring groter te krijgen." De aanvraag voor een vergunning inge volge de drank- en horecawet voor het Dienstencentrum De Drie Eiken heeft gedurende vier weken ter inzage gele gen. Er zijn drie bezwaren binnengeko men tegen één van de aan de ontwerp- vergunning verbonden voorschriften. Eén van de indieners die bezwaar aan tekende was de Vereniging Soesterberg Belang. Zij had veel moeite met het ver bod om in het dienstencentrum bijeen komsten van persoonlijke aard, als be doeld in artikel 3a van de wet, te hou den, met uitzondering van dergelijke bijeenkomsten van de bewoners van het complex zelf. Het bezwaar van de VSB richt zich tegen het feit dat de bewoners dus wél een dergelijke bijeenkomst in het dienstencentrum mogen houden en de overige oudere inwoners van Soester berg niet. Het College van Burgemeester en Wet houders verklaarde dit bezwaar gegrond en zal het betreffende voorschrift aan passen in die zin dat het verbod tot het houden van persoonlijke bijeenkomsten niet geldt voor degenen die tot de be paalde doelgroep (ouderen) behoren. met afritsbare pijpen I 1/3," Overhemd in uni of gedessineerd korte mouwen, van 49,95 voor5"," j.a. de korte 03463 - 51367 rademakerstraat 25 - 3769 bb soesterberg Bakker Tammer heeft tussen het bakken van brood en witte bolletjes even tijd om hierop nader in te gaan. Met de Flora en Fauna en Snackbar 't Stekkie kwam hij op dit idee. 'Zo tegen de zomer begint alles wat te verslappen en dan is zo'n aktie leuk om wat meer leven in de brouwerij te brengen', aldus bakker Tammer, die in gedachten de in pyjama geklede vaders al ziet lopen. De eerste vader die a.s. zaterdag 17 juni in pyjama in genoemde winkels komt, wordt be loond met een waardebon van f 25,-. De andere vaders die net te laat zijn krijgen bij hun boodschappen een bos bloemen, een compleet ontbijtje of een halve liter softijs. En of dat nog niet ge noeg is zijn er van donderdag 15 juni tot en met zaterdag 17 juni in de drie win kels artikelen tegen sterk gereduceerde prijs te verkrijgen. 'Het zijn drie voordeelmogelijkheden die wij de klan ten aanbieden en alles is verpakt in een stuk plezier, met de napret op vaderdag zelf, aldus bakker Tammer. Elke maandagavond komen de klaver jas- en jokerleden in het Diensten centrum van De Drie Eiken bij elkaar om een kaartje te leggen. In tegenstel ling tot andere verenigingen gaan zij niet met zomerreces, maar stellen juist hun maandagse kaartavond openbaar. Met ingang van heden is een ieder die wil klaverjassen of jokeren elke maandagavond vanaf half acht welkom in het dienstencentrum. Dit geldt tot september, wanneer de competitie weer van start gaat. Voor informatie en opgave elke werkdag van 9.30 - 13.00 uur, tel: 19190. Onlangs kwam Estusa Xylifresch Tennis Tour op bezoek bij LTV Soesterberg. De tennis-professio- nal Mark Koevermans kwam ver gezeld van Kees Jan Schuilenburg en Bas Snelders naar het tennis park om de leden van LTV te la ten zien wat je allemaal met een tennisbal kunt doen. Tijdens dit tennisfestijn kregen de deel nemers een training door één van de heren A-spelers. Het tennissen tegen een A-speler kan men ongeveer verge lijken met het gevoel achter een wegrij dende bus te rennen. Bij sommigen gin gen de deuren van de bus net voor hun neus dicht, bij anderen was de bus al om de bocht verdwenen. Naast deze leerzame lessen werden ook Pro-Games gehouden, waarbij iedere deelnemer persoonlijk punten kon ver zamelen. De vier besten zullen LTV in de regio- en daarna mogelijk ook nog in de landelijke wedstrijden vertegen woordigen. Na afsluiting van het eerste gedeelte werd een tennisdemonstratie gegeven, zoals op de lijn wegketsende ballen, opslagen die meer op aanslagen leken en vele andere hoogstandjes. Het programma werd besloten met prijs schieten op in de baan liggende prijzen. Om het clubgebouw voor de LTV-jeugd wat huiselijker te maken op elke vrijdag middag, is er een dringende behoefte aan spelletjes en stripboeken. Iedereen die op zolder of elders speelgoed, spel letjes of stripboekken heeft liggen wordt verzocht dit niet weg te gooien maar aan LTV te geven. Vooraf wordt men ver zocht even tel. 51135 te bellen en gaarne na 18.00 uur. Ook kan de LTV-jeugd bijvoorbeeld een oude dekenkist goed gebruiken om al die spulletjes in op te bergen. tien best naar toe laten gaan', is één van de vele positieve reacties. Zo heeft Soesterberg dank zij particulier initiatief een oplossing gevonden om haar jeugd op te vangen. Het is natuur lijk gemakkelijk dit alles van de zijlijn te volgen en alles over te laten aan het echtpaar Rellum. Beter is het als zowel dorp en gemeente dit prachtig initiatief steunen. Mensen die de club Forever Young de nodige inhoud voor een goed voortbestaan kunnen geven zijn dan een vereiste. Maar ook de financiële steun niet alleen van de gemeente Soest, maar bijvoorbeeld ook van plaatselijke instel lingen, bedrijven en kerken. Een derge lijk initiatief wordt niet elke dag aange boden en verdient de nodige steun. 'La ten we er met z'n allen wat van maken en iedereen laten zien dat de jeugd in derdaad de toekomst heeft!', aldus Rellum. Op de hoek Prof. Lorentzlaan/Van Angerenstraat staat het mooie kleine houten gebouwtje met de naam Pruttel- pot. Vanaf de Prof. Lorentzlaan kijkt men tegen een leuk beschilderde afzet ting aan, waarachter peuters bij mooi weer in de zandbak spelen. Zaterdag 17 juni is men daar van 10.00 uur tot 13.00 uur welkom om nader kennis te maken met het leuke gebouw en de vriendelijke juffen. Het is vooral belangrijk voor ouders die het voornemen hebben hun kinderen naar deze mooie speelzaal te zenden. A.s. zaterdag krijgt men de gelegenheid om kinderen in te schrijven en om ze even kennis te laten maken met deze voor hen aanstaande ruimte. Daarom zijn ook een grabbelton, poppenkast enz. aanwezig en zelfs kunnen de klein tjes geschminkt en wel mee naar huis worden genomen. Men kan kinderen van 1,5 jaar reeds inschrijven; vanaf 2,5 jaar mogen ze zich echte 'leerlingen' van deze Pruttelpotschool noemen. Vrijdag 16 juni 20.00 Bingo, Drie Eiken Zaterdag 17 juni 10.00 zomermarkt, Pruttelpot 21.00 Forever Young, Rellum Zondag 18 juni 14.00 Open huis, Drie Eiken Maandag 19 juni 09.30 Workshop, De Tuin 19.30 Kaarten, Drie Eiken Opgaven voor de agenda: tel. 51252.

Soester Courant | 1995 | | pagina 19