R.0UD' Verhuur y «UUR nieuws I 1 PRIKBORD r Open dag Jeugdtheaterschool Volksuniversiteit verhuist! Expositie 'Leven aan de rand van de woestijn' trekpleister Gasmderfamd >t<2 22 JOENSDAG 14 JUNI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 23 toemerang op 17 juni in Mavo Soest ^Burgeriyk^tand^| flieuw onderdak: Alfrink-mavo Wem Van Oosten H fotoservice Groot zomerfeest op Insingerschool Derde Wereldgroep blij met response Soest, het groene gezicht van Nederland Botsing veroorzaakt lichamelijk letsel GROEI BLO Eik SOESTl Jongeren oogsten in de bloeimaand Ketting gestolen Bridgeclub viert derde lustrum Kelderuian-Swaalf clubkampioen van Bridgeclub Eemland Inleveren pakketten voor Polen kan op vrijdag 23 juni Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv vooral uw installatiewerk LOODGIETER VERWARMING ELECTRA bij VERBOUW NIEUWBOUW ONDERHOUD Tevens Laanstraat 34a - Soest Telefoon 02155-12472 Maatschappelijl^erlJ Helpt U mee? Geef bloed, word RODE KRUIS Soest/Soesterberg Tel. (02155) 1 79 98 Bloedbank Gooi en Eemland Hilversum Tel. (035) 24 50 27 Hersenschudding na aanrijding Nekblessure na autobotsing Woninginbraken Forse roetschade na badkamerbrand Autodiefstal Politiecontrole Kerkdiensten Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Nieuwe cursussen Medische dienst Opbrengst collecte voor Hartstichting: ruim f 18.000 Dierenlief Dierenleed [,erkrachten, kinderen en uders kunnen op zaterdag 17 juoi kennis maken met Jeugd- jeaterschool Boemerang. In het jbouw van de Mavo Soest aan de jbleriaanstraat wordt dan een pen dag gehouden. Jjemerang is gevestigd in Amersfoort saar werkt op verschillende lokaties! Jaarom komt de Jeugdtheaterschool de mensen toe en houdt het onder 3eer in Soest een open dag. Het programma in de Mavo Soest be- ■'Jjnt om 12.00 uur. Tot en met vier uur 'mirlHaas kan informatip ujnrHa., R| i kan informatie worden ver- negen over alle activiteiten van Boeme- ang. Gedurende de middag kunnen aideren zich gratis laten grimeren. Te- L 'jas wordt elk uur een open les gege- L. Om 12.30 uur is er zo'n open les jor kinderen tot en met acht jaar. Spe er, is de basis voor de vorming van de Kersoonlijkheid en daarom wordt daar seel aandacht aan besteed. Kinderen tot en met negen jaar kunnen m 13.30 uur een open les volgen, aarin op bescheiden wijze met teksten •.orden gewerkt en om 14.30 is er een lies voor 10- tot en met 12-jarigen. vnnru.r gewerkt naar een fhcater- oorstelhng waann fantasie en samen werking worden gestimuleerd. Tenslotte vanafTi UUr ee" leS voor tieners vanaf dertien jaar die karakters en emo ties leren spelen. Ook moderne technie k-zoals licht en geluid, komen aan bod. Nieuw bij Boemerang zijn de cur sussen voor kinderen van 6, 7 en 8 jaar. ie bestaan uit vijftien lessen. Adviseren Na afloop van elke cursus adviseren de docenten van Boemerang in welke klas kinderen zich het beste verder kun nen ontwikkelen. Overigens geven de docenten van Boemerang ook les aan volwassenen en kleuters. Voor informatie over de open dag in de Mavo Soest kan contact worden opge- oo?en met Marijke Knipscheer, tel. 28642 of Jeugdtheaterschool Boeme- 9.33-757434. Mensen die op 17 juni zijn verhinderd, kunnen de schade' inhalen op 19 juni in het AOC Hoogland aan de Hamseweg in Hoog land, op 20 juni in De IJsbreker aan de Bavoortseweg in Leusden of op 21 juni in het gebouw van Boemerang aan de Rossinistraat in Amersfoort. Di Lassostraat 65, dat is vanaf volgende week donderdag (22 juni) het nieuwe adres van de Volksuniversiteit Soest/Soester- berg. Het kantoor van de instel ling die zoveel Soesters nuttige en aangename kennis bijbrengt, is in verband met de verhuizing van 19 t/m 21 juni gesloten. Het bestuur van de Volksuniversiteit is goed te spreken over het nieuwe onder dak in de voormalige Alfrink-mavo. 'Alles hebben we straks onder één dak," aldus voorzitter Willy Teuling, "de loka len, de bestuursruimte en het kantoor. We zijn er erg gelukkig mee." Voor de Volksuniversiteit betekent de verhuizing naar de school in Overhees een flinke toename van de ruimte. Ze leeft daarmee ook meer mogelijkheden voor het ontvangen van het docenten- leam, voor besprekingen, evaluaties en al die andere activiteiten die nu eenmaal de nodige vergaderfaciliteiten vergen. Met een tikje weemoed laat de Volks universiteit het piepkleine kantoortje in het VW-gebouw aan de Steenhof fstraat achter zich. "We waren daar de n jaren wel uit ons jasje ge- hoe blij we destijds ook waren met de ruimte. Het was ook een hele verbetering, na de jaren van inwoning in o.a. Artishock en de Muziekschool. Maar nu we alles centraal bij elkaar hebben kun je toch wel spreken van een ideale situatie." Het is voortaan ook geen vraag meer waar de cursussen van de Volks universiteit gehouden worden. Dat geeft de cursisten ook aanzienlijk meer duide lijkheid, want tot dusver moesten ze nogal eens "zwerven" door Soest. Ook voor de docenten zal het even wennen zijn, want die waren ermee vertrouwd om les te geven in het gebouw van de Mavo-Soest aan de Valeriaanstraat, waar de Volksuniversiteit met veel ge noegen achttien jaar lang gebruik heeft kunnen maken van de voorzieningen. "We kijken terug op een uitstekende, probleemloze samenwerking met de di rectie van Mavo-Soest," aldus Willy Teuling. Cursussen overdag Nu de Volksuniveristeit de beschikking heeft over een eigen lokaal wordt het ook mogelijk overdag cursussen aan te bieden. Nieuw is ook dat het aantal cursusavonden wordt uitgebreid van twee naar vier per week, wat een flinke verruiming van de mogelijkheden bete kent. Met de officiële opening van de "nieuwe" Volksuniversiteit wordt nog even gewacht, maar vanaf donderdag 22 juni kunnen alle Soesters met belang stelling voor een cursus alvast in het nieuwe kantoor aan de Di Lassostraat terecht. Opgave gemeente Soest GBA Gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 6 t/m 9 juni 1995 GEBOREN: Kevin, zoon van R. Land en F.A. van Paridon. ONDERTROUWD: Dirk Jan van Dolderen en Yvonne Rosemarie Lillian Melville. - Petrus Wilhelmus Henricus van Veen en Anneke Elisabeth van der Flier. - Richard Comelis Bouma en Claudia Gerth. GETROUWD: Robert Jan Smits en Karin Keesman. - Renno Alexander Arler en Sandra van den Bor. - Everardus Wilhelmus Jozef Smink en Yvonne Maria Hurenkamp. - Marcello Leonard Hogeveen en Catharina Maria Sevink. - Johnny LJsselstijn en Yvonne Elisabeth de Blok. - Alexander Raimond Bikker en Mariska van Rooijen. OVERLEDEN: Willem van den Hoek, echtgen. van M. Groenesteijn. - Aalbertha van Essen, wed. van C. Kleijn. Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraal 147 Soesldijk 02155-25942 Hamseweg 12IV Hoogland 033-807151 CO Verkoop - Verhuur - Reparaties van gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 Op zaterdag 24 juni houdt de Insingerschool aan de Insingerstraat van 10.00 tot 14.00 uur een groot zomer feest. Dat bestaat uit een spelletjes-cir cuit voor kinderen, een loterij, een verrassingstocht in het bos en een kraampjes-markt. Voor die markt kan speelgoed, mits in goede staat, worden ingeleverd. De op brengst wordt in overleg gedeeld. Het geld dat de school overhoudt aan het zomerfeest, wordt benut voor de aan schaf van een koffiezetapparaat en speelgoed. De school heeft nieuwe ma terialen nodig, omdat het aantal leerlin gen nog steeds groeit. Inleveren van de spullen kan op dinsdag 20 en woensdag 21 juni van 19.00 tot 21.00 uur bij de school aan de Insingerstraat. Voor inlichtingen, tel. 23643 of 17309. Verder zijn er onder meer een kraam met originele cadeau-ideeën en een koffiehoek met zelfgemaakte taarten. Steenhoffstraat 9\ tel. 1 20 75 Dat Soest een groene en dus gezonde gemeente is, kan het best geconstateerd worden vanaf de toren van de Oude Kerk. Veel mensen op de toren die zelf uit Soest afkomstig zijn verbazen zich over het vele groen in onze gemeente, ze kunnen vaak hun eigen woning niet tra ceren, omdat er een bladerdek tussen zit dat het zicht beneemt. De prachtige Bomenfietsroute (f 3,50), die de VVV Soest in samenwerking met de ge meente heeft uitgezet, laat de deelne mers op de begane grond grondiger kennismaken met bijzondere bomen en beeldbepalende laanbeplantingen in Soest en Soesterberg. Op zaterdag 17 en 24 juni kan men bovendien deze route rijden onder leiding van een gids. Deze fietsexcursie heeft als startpunt de VVV/ANWB Soest, om 14.00 uur. Deelname: f 3,50 p.p. (wel even telefo nisch of aan de balie opgeven bij de VVV Soest). Behalve het vele groen ziet men vanaf de toren nog meer opmerkelijke land schappelijke aspecten van het landschap van Soest en omgeving. Het wonderlijke aan Soest is dat in het centrum de Eng ligt, een lege vlakte, terwijl normaliter daar juist de hoogste bebouwings dichtheid, de meeste voorzieningen en de meeste werkgelegenheid te vinden rijn. In zo'n aparte plaats als Soest is dat met het geval, hetgeen te maken heeft met de bijzondere wordingsgeschiede nis: Soest was nl. oorspronkelijk een (agrarisch) flank-esdorp, met bebou wing (vnl. boerderijen) langs de lange doorgaande weg door Soest (nu bekend staande onder namen als Middelwijk straat, Steenhoffstraat, Birkstraat e.d.), de Eng als het akkerbouwgebied (ver bouw van granen) aan de ene kant van de weg en de wei- en hooilanden (de gronden tot aan de Eem) aan de andere kant. Dit alles vormde één geheel van onlosmakelijk met elkaar verbonden delen van de economie van Soest. Ook het drijven van schapen op de heide velden en de turfwinning in het Soester- veen hadden zo hun functie in die eco nomie. Over dit alles kan men in 'Soest, het gezicht van Nederland' (f 12,90) uitge breid verder lezen. Over de vele monu menten die Soest rijk is kan men in dit boekje ook veel te weten komen. Een aantal van deze gedenktekens van de geschiedenis vindt men direct al in de historische Kerkebuurt. De Oude Kerk is er één van, natuurlijk, en de toren heeft ook al het een en ander meege maakt: de lotgevallen van de klokken in de toren worden in het boekje beschre ven. Het paleis, dat vanaf de toren net door het loof heen ontwaard kan wor den, krijgt uiteraard ook de nodige aan dacht, evenals het opzienbarende feit dat Soest wel vier stations heeft. U leest hoe het zover kon komen! De Eem met zijn losplaats voor turf en het overzet veer bij de Kleine Melm kon natuurlijk ook niet onvermeld blijven, evenals Soesterberg, de bakermat van de Neder landse luchtvaart. Wilt u niet eens toevallig tegen een leuk verjaardagskado aanlopen, kom dit boekje dan eens inkijken. Wedden dat u na lezing hiervan graag eens de toren wilt beklimmen om alles in één keer als in vogelvlucht te aanschouwen waarover u hebt gelezen? De toren kunt u in de zomermaanden weer beklimmen elke zaterdag (13.00 uur) en woensdag (14.00 uur). Uiteraard kan altijd telefo nisch een afspraak gemaakt worden voor groepen (b.v. een schoolklas, fami lie-uitje of personeelsuitstapje). Kinde ren kunnen naar boven voor f 2,50, vol wassenen voor f 3,50, daarnaast bestaan er speciale groepstarieven. Op de Laanstraat heeft vorige week in de ochtendspits een ongeval plaatsge vonden waarbij de betrokkenen licha melijk letsel hebben opgelopen. Een kop-staart-botsing veroorzaakte bij een 39-jarige vrouw nek- en rugklachten en bij een 21-jarige man een pijnlijke knie. De vrouw reed op de Laanstraat ter hoogte van de Vrijheidsweg en was door de verkeerssituatie genoodzaakt plotse ling te remmen. De man kon niet tijdig remmen en botste achterop de auto van de vrouw. De betrokkenen die beiden afkomstig zijn uit Soest, hoefden niet naar het ziekenhuis. De auto's zijn zwaar beschadigd. De tentoonstelling in C-drie over de Toeareg, een nomadenvolk le vend op de grens van Sahel en Sa hara, werd kortgeleden afgeslo ten. De Derde Wereldgroep Soest en de Wereldwinkel Soest kijken, als organisatoren, terug op een geslaagde voorlichtingsactiviteit. De volledig ingerichte tent, de kleine markt met allerlei gedroogde vruchten en zaden en dagelijkse gebruiks artikelen, het model van een waterput, compleet met buffel, die het water om hoog haalt, de originele sieraden en prachtig bewerkte leren voorwerpen trokken veel aandacht. De schitterende indigo-gekleurde kledij die op de huid afgeeft en de Toeareg de bijnaam 'blauwe mannen' bezorgt, vormde een blikvanger. Langs de wanden hing een uit zes delen bestaande foto tentoonstelling over de wijze van leven van de Toeareg. KONINKLIJKE Op 17 en 18 juni organiseert de IVN- werkgroep van kampbegeleiders een werkweekend voor jongeren van 15 tot 30 jaar. Tijdens het weekend zal er ge werkt worden op de biologisch dynami sche boerderij 'De Aardvlo' op het land goed Amelisweerd, nabij Utrecht. Tijdens het weekend kunnen jongeren eens kennismaken met een alternatieve vorm van landbouw. Het werk zal onder andere bestaan uit het oogsten van groenten en het wieden van onkruid. Zaterdagavond gaan we op zoek naar muurplantjes en monumentale bomen in de stad Utrecht. Er zal worden over nacht in tenten op een boerderij nabij Amelisweerd. Op zondag wordt er waarschijnlijk een excursie gemaakt naar fort Rhijnauwen. Informatie en/of opgave voor het week einde: Reiny Weernekers, tel. 29623 in Soest, of Henk Buis, tel. 030-627726. De Werkgroep van Kampbegeleiders is een landelijke werkgroep van het IVN, vereniging voor natuur- en milieu educatie. De werkgroep organiseert werkdagen en weekenden voor en door jongeren van 15 tot 30 jaar. Tijdens deze activiteiten wordt door jongeren natuur- beheerswerk verricht. Een 20-jarige Utrechtse deed bij de po litie aangifte van de diefstal van een gouden halsketting. Het sieraad was ontvreemd uit haar kleding tijdens het bezoek aan een sportcentrum aan de Steenhoffstraat. Het seizoen 1994-1995 van de Bridgeclub Eemland is begin deze maand afgesloten. De groot ste bridgeclub van Soest speelde het afgelopen seizoen in vier sterkte-lijnen. Overall kampioen in de D-lijn werden de dames Moonen-Verhoeven. In de C- lijn werd het echtpaar Kaptein kam pioen en in de B-lijn Mw. Bosboom-Hr. Van Loon. Kampioen van de A-lijn en algemeen clubkampioen van B.C. Eemland werd het paar Hr. Kelderman- Hr Swaalf, op de tweede plaats gevolgd door Mw. Rempt-Hr. Thomas. De he ren Bon-Van Dalen eindigden het sei zoen 94/95 als derde. Derde lustrum B C Eemland viert deze zomer haar 15-jarig bestaan met een verrassings- drive voor alle leden op 17 juni a.s., die wordt gespeeld in het Dierenpark Amersfoort. Dit jaar dreigde de speel- gelegenheid van B.C. Eemland (de Vijverhof) voor het verenigingsleven haar deuren te sluiten, doch met mede werking van de Sportstichting van de Gemeente Soest werd dit probleem ge lukkig uit de wereld geholpen. Nu de speelgelegenheid voor de toekomst weer is verzekerd, is de wachtlijst voor nieuwe leden inmiddels opgeheven en is er weer ruimte voor enkele nieuwe leden. Belangstellenden kunnen zich aanmel den bij de wedstrijdsecretaris Mw. Monique Postema, tel. 20210. In de vakantieperiode worden verder een aan tal gezelligheidsdrives gespeeld - een ideale start voor nieuwkomers - en het nieuwe competitieseizoen voor Bridge club Eemland start weer begin septem ber. Opmerkingen uit het gastenboek zoals: "Heel indrukwekkend en interessant, wat deze mensen met weinig middelen en gereedschap kunnen maken," laten zien, dat de bezoekers geboeid werden door het geheel. De bezoekers kwamen deels bewust voor de tentoonstelling, andere gebruikers van C-drie waren aangenaam verrast door wat ze aantrof fen. Op aankondigingen in een aantal landelijke bladen op het terrein van ont wikkelingssamenwerking kwamen ver scheidene reacties. Naar aanleiding daarvan zal de tentoonstelling over enige tijd ook in Terneuzen te zien zijn. Schooljeugd De belangrijkste doelgroep vormde ech ter de schooljeugd van de groepen 7 en 8 van het basisonderwijs en de brugklas sen van het voortgezet onderwijs. En kele honderden leerlingen bezochten onder leiding van hun leerkracht of zelf standig de tentoonstelling. Allemaal hadden ze de beschikking over een boekje met kleine opdrachtjes en vragen die beantwoord konden worden aan de hand van de fotoborden. Met veel en thousiasme werd op die manier alles grondig bestudeerd. De grote tent, met daarin een demon tabel bed en een baby-hangwiegje, was een grote trekpleister. Veel kinderen bleven een tijdje in de tent zitten en zou den het liefst even het bed op stevigheid getest hebben. De eigenaar van deze rondreizende tentoonstelling, de Stich ting Eirene, die in het Toeareg-gebied een aantal projecten begeleid, heeft het geheel juist voor kinderen interessant en leerzaam gemaakt. Van een van deze projecten werd een korte dia-presentatie aan de leerlingen gegeven. Opmerkingen in het gasten boek zoals "Leuk, leerzaam, gezellig, béter dan op school zitten en jammer, dat er te weinig tijd was om de opdrach ten af te maken," hebben de organisa toren ervan overtuigd, dat de vele tijd en menskracht, die in de voorbereiding en begeleiding van de tentoonstelling zijn gestoken, goed besteed zijn geweest. Op vrijdag 23 juni kunnen weer pakket ten worden ingeleverd voor Polen. De familie De Groot aan de Di Lasssostraat 40 stelt daarvoor tussen 17.00 en 22.00 uur haar huis open. Het maximale gewicht per pakket is 25 kilogram. De kosten bedragen 7,50 gul den én 2,50 gulden per kilo. Bij het in leveren van een pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. Voor informatie kan contact worden opgenomen met de familie De Groot, tel. 24377. Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht. Bureau Soest: Burg. Grothestraat 74, 3761 CN Soest, tel. 02155-19004, fax 02155-26588. Spreekuren: Thuiszorg: - Soest: werkdagen van 9.00-10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. Maatschappelijk werk Soest: werkdagen van 9.00-10.00, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. Soesterberg: van 9.30-10.30 uur, (al leen op woensdag) geref. kerk, Gen. Winkelmanstraat 103, tel. 03463- 52606. Soest-Zuid: woensdag 9.00-11.00 uur, tel. 13750, Gezondheidscentrum de Bundeling, Schoutenkampweg 4. Buiten kantooruren kan u, voor uitslui tend telefonische hulp, bellen met de THD te Hilversum, tel. 035-245555. Zo nodig kan de THD één van de maat schappelijk werkers bereiken. Sociale Dienstverlening gemeente Soest, afdeling Maatschappelijk werk. - Spreekuur maatschappelijk werken den: werkdagen 8.30-10.00 uur, ge meentehuis, Raadhuisplein 1, tel. 94311, toestel 56. Sociale Verzekeringsbank, district Amersfoort (voorheen Raad van Ar beid). Informatie over kinderbijslag, AOW- pensioen, v^eduwen- en wezenpen sioen, rentezegels. - Spreekuur Soest: vrijdag 10.00-11.00 uur, gemeentehuis, Raadhuisplein 1. Christelijk maatschappelijk werk. Spreekuur Soest: iedere maandag 9.00-10.00 uur in de Ichthuskerk, Al- bert Cuyplaan 2, tel. 15708. Op andere dagen 8.30-10.00 en 13.00-13.30 uur bereikbaar in Huizen, tel. 02152- 50132. Bij een ongeval op de Zuidergracht op het industrieterrein heeft een 49-jarige inwoner van Zeist een hersenschudding opgelopen. Een 36-jarige man uit Soest die over de Dorresteinweg reed, ver leende geen voorrang aan de Zeistenaar die van rechts over de ZuidergrachL kwam. Door de botsing raakte de auto van de man uit Zeist total loss. Bij een aanrijding op de Van Weede- straat raakte zaterdagmiddag een van de bestuurders licht gewond. Het ongeluk ontstond doordat een 47-jarige Soester te laat afremde toen een voor hem rij dende 25-jarige Amersfoorter plotseling stopte. De wagens liepen forse schade op. De Soester klaagde over pijn in de nek. In drie woningen op dezelfde woonlaag van een flat aan de Weegbreestraat is ingebroken. Uit een woning zijn siera den weggenomen en uit een andere woning zijn sieraden en een video gesto len. Wat uit de derde woning is gesto len, is nog niet bekend. Een 28-jarige man heeft aangifte gedaan van inbraak in zijn woning aan de Nieuwstraat. Daar werden een video en een televisie weg genomen. De brandweer rukte zaterdagmiddag uit naar de Vinkenweg, waar een brand was gemeld in een woning. Ter plaatse bleek de wasdroger in de badkamer te hebben vlamgevat, maar de bewoners waren er zelf al in geslaagd het vuur te doven. Er ontstond veel rook- en roetschade. Een bewoonster van de Van Straelenlaan ontwaakte zaterdagmorgen omstreeks vijf uur uit haar slaap, omdat ze verdachte geluiden hoorde. Toen ze uit het slaapkamerraam keek zag ze nog juist haar eigen auto wegrijden. Van de dader ontbreekt verder elk spoor. Bij controle van een kwartier op de hoek van de Ossendamweg/Eikenlaan heeft de politie twee automobilisten bekeurd. Zij hielden zich niet aan de verplichte rijrichting en reden ondanks een verbod de Eikenlaan in. Zondag 18 juni ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 11.00 jeugdkoor Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10.30 samenzang H. Familiekerk, Willibrordusstr. 19 09.30 samenzang Joanneskerk, Willaertstraat 51 11.00 Cantate Domino HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 ds. N.J. Fink, Leusden Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 zie Julianakerk Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 ds. H.J.J. Radstake Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 ds. R. van Kooten 17.00 ds. A. Langerak, Eemnes GEREFORMEERDE KERK Bij goed weer: Openluchttheater Cabrio, Soesterbergsestraat 10.30 ds. H. Gijsen en ds. J.W. Huis man; openluchtdienst over Job Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 ds. H.J.J. Radstake Bij slecht weer: Julianakerk, Julianalaan 19 10.30 ds. H. Gijsen en ds. J. W. Huis man; "openluchtdienst" over Job Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 ds. H.J.J. Radstake M.C. MOLENDAEL SOEST Soesterbergsestraat 125 10.00 drs. C. Geraets; mmv Sursum Corda CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 09.30 en 16.30 ds. J.W. Schoonder- woerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 10.00 stud. D. de Jong, Kampen 17.00 ds. G.E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehobothkerk, Dalweg 44 09.30 leesdiénst 19.00 ds. L. Blok, Nunspeet NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 P.J.C. Korver, Naarden EV. GEMEENTE IN DE RUIMTE Insingerstraat 39-53 10.00 Marinus Landman 19.30 char. gemeenschapsdienst CHRISTENGEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 Jos Strengholt; H.A. NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Zondag 9.30 en 17.00 uur; woensdag 20.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal St. Theresiastr. 18 Gemeente Soest: dinsdag 19.25 uur; zaterdag 18.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur; donderdag 19.25 uur SOESTERBERG Zie Soesterbergse pagina BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B 10.30 E. Schrader-van Ommen, Utrecht NED. GEREFORMEERDE KERK Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10.00 ds. M. Janssens; H.A.; jongeren- dienst AMERSFOORT EVANGELISCH-LUTHERS Lutherse kerk, Langestraat 61 10.30 ds. L. Evelein, Zwolle Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Solliciteren voor vrouwen Waarom een cursus alleen voor vrou wen? Veel vrouwen hebben hun eigen specifieke manier van presenteren, ge baseerd op p.a. onzekerheid en het on derschatten van de eigen kwaliteiten. Daarom is het van belang dat u uw kwa liteiten onderkent en kunt presenteren als u (weer) wilt gaan werken in een betaalde of onbetaalde baan. Dat betekent in de praktijk dat u veel tijd en energie zult moeten steken in de antwoorden op vragen als: Wat heb ik te bieden? Voor welke functie kies ik? Hoe schrijf ik een sollicitatiebrief? Op welke wijze voer ik het sollicitatie-ge sprek? In deze cursus wordt door mid del van zowel theorie als oefening hier aan aandacht besteed, waarbij de indi viduele leerwensen van de cursisten centraal staan. Aanvang cursus: maandag 25 septem ber, 13.30-15.00 uur. Docent: mevr. T.G. Meijerink. Cursusadres: voorma lige Kardinaal Alfrink Mavo, Di Lasso straat 65. Aantal lessen 8 van IV2 uur. Cursusprijs: f 100,- (stencilkosten f 5,-). Klusjes in en om het huis Een korte op de praktijk gerichte cursus die uitermate geschikt is voor de doe- het-zelvers. Er wordt aandacht besteed aan eenvoudig gereedschap, boren in hout en steen, zagen, snijden van tegels enz. Aan bod komt ook het repareren van snoeren, schakelaars, stekkers, lek kende kranen en verstopte afvoeren. Aanvang cursus: donderdag 28 septem ber, 19.30-21.30 uur. Docent: dhr. A.S. van Hunenstijn. Cursusadres: voorma lige Kardinaal Alfrink Mavo, Di Lasso straat 65. Aantal lessen: 6 van 2 uur. Cursusprijs: f 100,- (stencils en materi aal f 25,-). I.v.m. verhuizing is het kantoor gesloten van 19 t/m 21 juni. Vanaf 22 juni kan men voor inlichtingen en inschrijving terecht op het nieuwe adres: voormalige Kardinaal Alfrink Mavo, Di Lassostraat 65. Openingstijden: maandag en woens dag 13.00-16.00 uur; dinsdag en don derdag 10.00-13.00 uur. Zaterdag 17 juni en zondag 18 juni Huisartsen Zaterdag 08.00 - zondag 24.00 uur: Groep A: P. Mout, Bosstraat 9, tel. 20168. Groep B: M. Smits-Schaffels, Beckeringhstraat 52, tel. 12667. Groepsindeling huisartsen: Groep A: Bavinck, Van Dorssen, Krijger, Mout, Rupert, Spelberg, Walter. Groep B: Von Bartheld, Chavan- nes/Verberne, Huitema, Oudshoorn, Nicolas, Overbeek, Smits-Schaffels. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbel len! Apotheek Vanaf vrijdag 17.30 uur: Apotheek Soestdijk, Van Weedestraat 183, tel. 12487. Extra dienst zaterdag 9.00-12.30 uur: Apotheek Bierhaalder (Baarn), Nieuwstraat 40, tel. 02154-12137. Tandarts Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: W.J.A. Steen, Nassauplantsoen 27, tel. 15970. Dierenarts Vrijdag 19.30 - zondag 24.00 uur: Grote huisdieren: L. Harms (Spakenburg), Kon. Wilhelminastraat 41, tel. 03499- 82199. Kleine huisdieren: E. Klein-Benes, Ereprijsstraat 23, tel. 14211. M.C. Molendael Soesterbergsestraat 125, tel. 92911 Molenweg 2, Baarn, tel. 02154-82511 Bezoektijden: Alle verpleegafdelingen Dagelijks: 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur. Op zondag tevens 11.00-11.30, 15.00- 16.30 en 18.30-20.00 uur. Medium Care In overleg tussen patiënt, familie en ver pleging. Kinderafdeling Baarn Doorlopend bezoek voor familie. Overig bezoek: 15.00-16.30 uur. Kraamafdeling Baarn Voor vaders en kinderen: 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; Overig bezoek: 15.30-16.30 en 19.00- 20.00 uur. Spoedeisende hulp - tijdens kantooruren: m.c. Molendael Baarn en Soest, of de huisarts; - buiten kantooruren en in het week einde: m.c. Molendael Baarn, of de huisarts. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht: 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Rode Kruis/Bloedbank Aanmelding nieuwe bloeddonoren: Bloedbank Gooi en Eemland, Rem brandtlaan 31, 1213 BE Hilversum, tel. 035-245027; Donorwerving Rode Kruis afdeling Soest/Soesterberg, Valeriaanstraat 129, 3765 EL Soest, tel. 17998. Secretariaat Rode Kruis Soest/Soester berg: Ir. Menkolaan 4, 3761 XA Soest, tel. 22673. SOESTERBERG zie Soesterbergse pagina De onlangs gehouden collecte voor de Nederlandse Hartstichting heeft in Soest een bedrag van f 18.259,50 opgebracht. De Vrienden van de Hartstichting-Soest bedanken de gevers en de collectanten voor hun inzet, waarmee dit mooie re sultaat bereikt kon worden. Amivedi, tel. 17001 VERMIST 30-5 Zw.witte gec. kater, zw. vl. op neus, 5 jr. zw. vl. band. Inl. Fam. Leuschel, Pijnenburg 5, 3744 BW Baarn, tel. 02156-8385 bgg, overdag 035-266184 1-6 Zwarte poes, gest. pr. witte haartjes. Inl. Fam. Gerretsen, le Hesserlaan 48, 3766 LW Soest, tel. 23579 2-6 Rode gec. kater, zw. pigm. vl. b. d. bek. Inl. Hr. Koch, Amersf.weg 56 B, 3712 BE Huis ter Heide, tel. 03463- 59396 7-6 Zw. wit poesje, witte bef, gele ogen, 5 jr. Inl. Mevr. Bakker, Sophialaan 12, 3761 DK Soest, tel. 13855 8-6 Grijs-groene Agaponnis, zalmkl. kopje. Inl. mevr. V. Sloten, Clemensstr. 84, 3766 GX Soest, tel. 15983 9-6 Witte gec. kater, 2 zw. vlekjes tus sen oren. 1 jr. Inl. Mevr. Eyk, F. Huykln. 18, 3768 HX Soest, tel. 24439 GEVONDEN ca. 1-5 Zwart-witte ongec. kater. Inl. Fam. Logtenstein, Birkstr. 4, 3768 HA Soest, tel. 22473 24-5 Grasparkiet, bl. m. witte kop, man, niet-geringd. Praat. Inl. Dierenteh.' Soest, tel. 13583 4-6 Oudere lapjespoes, gev. o/d Nachtegaalwg., Soest, Inl. Dierentehuis Soest, tel. 13583 5-6 Cyperse kater, witte buik, poten en bef. Lpt. rond bij Mevr. Ghironi Gemshoorn 57, 3766 EK Soest tel' 16745 8-6 Cyp. lapjespoes met jongen, gev. bij Bouwbedr. Kareisen, Nwe Gracht Soest. Inl. Dierenteh., Soest, tel. 13583

Soester Courant | 1995 | | pagina 23