Hulleman optiek Gemeente ontdekt onregelmatigheden omtrent gebruik bedrijfscontainers CDA wilde niet 'het meest truttige anti-jongerenhonk van Soest' UB 17?5 Soester puppy-pleeggezin krijgt vrijstelling van hondenbelasting IACTUEEL I Procedure bestemmingsplan Soestdijk start na vakantie VAKANTIE BEZORGERS Soester mag woning bouwen Commissie dekt weigering nieuwbouw Dorresteinweg Verzet ouderenbonden tegen duurdere warme maaltijden College beschuldigt D66 WOENSDAG 14 JUNI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 3 Structurele meeropbrengst meer dan 100.000 gulden DE TROMSLAGER Inbraak kelderbox Saenredamplantsoen Lokker verwijt Tomassen halve waarheden Bilderdijklaan tot en met 23 juni voor verkeer afgesloten Fietsongeval op Koningsweg Vaderdagvlaai College overstag na brief Geleidenhondfonds Kinderwagen uit auto gestolen Gevraagd Soester Courant College wijkt af van bestemmingsplan 'Op dit moment beleid handhaven' Geen steun voor SWOS-idee Auto gestolen bij inbraak Noorderweg Het blijft genieten! STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 02155- 18252 Yleutens bedrijf wint Milieuprijs NU deze Polaroid Zonnebril uitgevoerd met de beroemde polariserende lens, voor slechts: 95 Een Polaroid Zonnebril biedt uw ogen y optimale beschermirig De gemeente Soest verwacht structureel 100.000 tot 125.000 gulden meer te innen aan de be lasting voor bedrijfscontainers. Uit controles is gebleken dat er meer containers worden gebruikt dan waarvoor belasting wordt be taald. Het gaat om 205 bedrijfscontainers. Dat is vastgesteld tijdens een onderzoek dat van december vorig jaar tot begin mei van dit jaar werd verricht. Gerekend naar het huidige tarief voor bedrijfs containers (469,53) levert dat een struc turele meeropbrengst van ruim 96.000 gulden op. Daarvan moeten voor dit jaar de kosten worden afgetrokken die zijn gemaakt voor het onderzoek. Het betreft een bedrag van ruim negentien mille (exclu sief de aftrekbare btw) die de gemeente aan Randstad heeft betaald voor een parttime-uitzendkracht. Tijdens het onderzoek kwamen nogal wat onregelmatigheden aan het licht. Sommige bedrijven hebben extra con tainers, bestemd voor het afval van huis houdens gebruikt, zonder voor de lediging ervan te betalen. Dat is fraude, aldus de gemeente. Verder is duidelijk geworden dat een aanzienlijk aantal winkels en bedrijven hun afval in cocons deponeren. In één geval werd een aan gepaste container zelfs gebruikt als invalidenlift. In het najaar houdt de gemeente een tweede controle. Dan komen de kanto- ren-aan-huis aan bod. Uit jurispruden tie is vast komen te staan dat deze groep apart mag worden aangeslagen. Hierbij kan worden gedacht aan tandartsen, accountants, belastingadviseurs, artsen en fysiotherapeuten. Op het gemeente huis wordt geschat dat dat ook nog eens een structurele meeropbrengst van mi nimaal 25.000 gulden oplevert. De salade- en koud buffet specialist voor particulieren en bedrijven! 1 i i 02155 - 22871 '♦•hsv* Steenhoffstraat 58 Een 36-jarige bewoonster van het Saenredamplantsoen meldde de politie maandagmorgen dat er was ingebroken in haar kelderbox. De buit bestond uit een doos met cassettebandjes, een ser vies, een kettingslot, een luchtbed en een aantal linnen waszakken, alles ter waarde van 450 gulden. "Het lijkt erop dat een partij als Progressief Soest-GroenLinks bij monde van mevrouw Tomassen zich alleen maar kan profileren door negatief te berichten over anderen partijen en personen. Het is extra jammer omdat zij daarbij halve waarheden ge bruikt." Zo reageren de CDA-raadsleden Jan Pieter Lokker en Bart Krol op de ver wijten van Leidje Tomassen (Groen- Links-PS), dat het CDA zich schuldig maakt aan schijnheiligheid en alleen maar "goede sier" wil maken met de SWS-plannen voor een jeugdhonk in Overhees, zo mogelijk in de Alfrink- mavo. Tomassen peperde het CDA vorige week in een artikel in deze krant nog eens stevig in dat de fractie van de chris ten-democraten een paar jaar geleden nog nee had durven zeggen tegen de jeugdhonk-plannen, maar nu opeens "bekeerd" leken te zijn en het jeugd honk-plan presenteerden als een goed idee uit de samenleving. Mispoes, roepen Lokker en Krol in een "open brief' aan de progressieven. Vol gens hen was er in 1991 een voorstel om een buurthuis in Overhees te bouwen, géén jeugdhonk. ''Het zou een prachtig multifunctioneel buurtcentrum worden, inclusief roodgeblokte gordijntjes en al lemaal keurige mensen die er gebruik van zouden maken. En dat allemaal voor een prijs van ruim 350.000 gul den," aldus Lokker. Volgens hem hanteerde het CDA des tijds twee argumenten om tegen het buurthuis te zijn. Het eerste was dat er al concrete plannen waren om een jongerencentrum aan de Molenstraat te bouwen; het tweede was dat het buurt huis bedoeld was voor alle mensen van de buurt. "Enthousiaste verhalen over koffie ochtenden voor huisvrouwen en oude ren, modeshows en produktpresentaties door de plaatselijke middenstand, bridge-avonden voor veertig-plussers en soortgelijke activiteiten moesten de raadsleden overtuigen van de noodzaak van zo'n buurthuis," zegt Lokker. "Ver schrikkelijk multifunctioneel dus, maar beslist onaantrekkelijk voor jongeren." Keet Het CDA heeft zich destijds niet laten overtuigen, omdat er naar de mening van Lokker en Krol voor de jongeren nauwelijks plaats was ingeruimd. "Alle voorwaarden waren aanwezig om het meest truttige anti-jongerenhonk van Soest te gaan bouwen. Wij hebben toen voorgesteld om meer aan de buitenkant van de wijk een keet neer te zetten, waar met begeleiding van een jongerenwerker de jeugd op eigen wijze aan de gang kon gaan. Een echt honk voor jongeren dus." De CDA-raadleden dóen dat voorstel nu weer, omdat er nieuwe mogelijkhe den om zo'n voorziening voor jongeren te realiseren zijn en omdat De Schoof op dit punt niet geheel kan voldoen aan de verwachtingen die ze toen hadden. Geld is er wél Het geld is bovendien wél beschikbaar, weerspreken de CDA-ers het verwijt van Tomassen. "Weliswaar niet in 1996, maar als de politieke partijen in Soest - en dus ook Progressief Soest- GroenLinks - het echt belangrijk vinden dat er een jeugdhonk komt, dan is het mogelijk om een deel van de gelden voor het jeugdbeleid eerder beschikbaar te maken," meent Lokker. "Het is jammer dat het geheugen van mevrouw Tomassen zo slecht is. Mis schien kan ze zelf eens met een goed idee komen, want sinds 1991 hebben wij van de kant van GL-PS over een voor ziening voor de jeugd in Overhees niets meer vernomen. Als een partij niets te melden heeft, kan zij maar beter zwij gen. Met halve waarheden de burgers van Soest misleiden levert in ieder ge val niets op," aldus Lokker en Krol. Jan-Pieter Lokker CDA Sinds eergisteren is de Bilderdijklaan afgesloten voor alle verkeer. Deze maat regel is toegepast in verband met werk aan de weg. De werkzaamheden worden elke werk dag uitgevoerd tussen 7.00 en 17.00 uur en duren tot en met vrijdag 23 juni. Met behulp van borden worden de omleidingsroutes aangegeven. Gisteren en vandaag werd een aantal wegén voorzien van een nieuwe slijtlaag. Dat werd uitgevoerd door de firma Hendrikse in opdracht van de ge- méente. Deze wegen bleven wel toegan kelijk voor verkeer. Een 27-jarige vrouw heeft bij een fiets ongeval op de Koningsweg schaafwon den aan een been opgelopen. De vrouw fietste over het fietspad naast het terrein tussen Yves Rocher en de Koningsweg en verleende geen voorrang aan een 17- jarige man die op zijn snorfiets over het fietspad van de Koningsweg reed. Een botsing was het gevolg. Datum op verzoek van fracties verschoven De start voor de procedure van het bestemmingsplan Soestdijk wordt uitgesteld. Het college heeft dat besloten op aandringen van zes fracties uit de gemeente raad. Aanvankelijk zou vanaf 29 juni bezwaar kunnen worden ge maakt. Dat wordt nu vanaf 1 sep tember. Onduidelijkheid over een aantal zaken in het bestemmingsplan, liggen ten grondslag aan het besluit. Na de zomer vakantie is er naar verwachting meer bekend over verkeerszaken, zoals de rondweg. Hetzelfde geldt voor de ont wikkelingen rond het veelbesproken en omstreden plan De Lindenhof én de plannen voor een nieuwe Albert Heijn veistiging. De hoofddirectie van Ahold buigt zich momenteel over die materie en zal binnenkort haar besluit daarover kenbaar maken aan het gemeentebe stuur. Daarbij zal met name moeten blij ken of Ahold kiest voor een parkeer plaats onder of naast de supermarkt. Het bestemmingsplan Soestdijk gaat daarom op 1 september van dit jaar de procedure in. Dat betekent dat inwoners van Soest vanaf die datum bezwaar kun nen maken tegen (delen van) het plan. Democratisch Gemeentebelangen Groen Soest (GGS) is blij met die verschuiving, omdat de termijn, waarbinnen bezwaar kan wor den gemaakt, anders zou samenvallen met de vakantieperiode. En dat zou GGS niet bepaald democratisch hebben gevonden. Van dat laatste argument wordt overi gens afstand genomen door burgemees ter en wethouders. Als het college, voor wat betreft de procedures van plannen, rekening zou moeten houden met de vakantieperiode, zou dat betekenen dat bestuurlijke besluitvorming elk jaar een aantal maanden zou stilliggen. VLAAI k VLAAI VLAAI k VLAAI VLAAI k VLAAI VLAAI ty'e/wrsi/i/?/O Gratis, gratis, gratis, gratis, gratis, gratis flesje RUM voor die lieve papa op de vaderdagvlaai (appel-rum). Deze week de vaderdagvlaai voor H Lekkers vindt u op de Van Weedestraat 46 in Soest. Tel. 02155-21059. JjL VLAAI VLAAI k VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI De familie Schieven uit Soest is een puppy-pleeggezin. Een jaar lang ontfermen zij zich over een pup die straks blinde mensen moet gaan begeleiden. Tot verba zing kreeg de familie te horen dat ze hondenbelasting moeten beta len. Na bemiddeling door de Stichting Ko ninklijk Nederlands Geleidenhonden Fonds (KNGF) heeft het college beslo ten de familie Schieven vrijstelling van hondenbelasting te verlenen. Paula Schieven belde de gemeente Soest en meldde dat de familie tijdelijk is uitge breid met een viervoeter. Kort daarna viel op de deurmat van de familie Schieven een aanslagbiljet voor honden belasting van 102 gulden. Nu is het nog zo dat alleen vrijstelling van honden belasting wordt verleend voor honden die blinden begeleiden. Voor puppy's in opleiding is die vrijstelling niet geregeld in de belastingverordening. "Ja wacht even, het is mijn pup niet eens en moet ik dan voor een hond die straks blinden moet gaan begeleiden belasting betalen", reageerde Paula verbaasd. De familie Schieven nam contact op met de KNGF bij welke zij als puppy-pleegge zin zijn aangesloten. De KNGF nam de van de familie Schieven over en stuurde de gemeente Soest een brief. Vrijstelling In de brief schreef het KNGF dat Soest behoort tot een van de slechts drie ge meenten in Nederland die honden belasting heffen voor puppy's in oplei ding. De gemeente ging overstag en heeft besloten de familie Schieven vrij stelling van hondenbelasting te verlenen met terugwerkende kracht. Dat betekent dat het aanslagbiljet voor honden belasting aan het adres van de familie wordt vernietigd. Deze maatregel wordt niet verheven tot algemene regel in de gemeente Soest. "Deze situatie is in Soest nooit eerder voorgekomen dus bij eventueel vol gende situaties zullen we het van geval tot geval bekijken", zegt Van Dieren, waarnemend hoofd van de afdeling be lasting van de gemeente Soest. Het KNGF plaatst puppy's voor 12 tot 15 maanden in pleeggezinnen waar zij in een liefdevolle omgeving moeten leren luisteren en gehoorzamen. Aan die plaatsing gaat een strenge selectie vooraf. Zo moet het gezin binnen de bebouwde kom wonen, niet in een doodlopende straat en in een huis met een tuin. Bovendien wordt van een •D/on voelt zich uitstekend thuis in zijn puppy-pleeggezin. Foto: Goos van der Wilt. puppy-pleeggezin verwacht dat zij de pup overal mee naar toe neemt. De fa milie Schieven meldde zich aan en kwam door de selectie. Sinds 28 april woont de pup Dion bij hen in huis. Spijt De familie Schieven wilde graag een hond, maar wilde ook goed beslagen ten ijs komen. Paula: "Je hoort vaak dat mensen een hond nemen en daar dan al snel spijt van krijgen. Wij wilden dat voorkomen door nu een jaar lang te be kijken hoe een hond in huis bevalt." Het puppy-pleeggezin draait zelf voor alle bijkomende kosten op, zoals speeltjes en voer. "Laat deze pup nu net alleen het duurste puppyvoer eten dat alleen ver krijgbaar is bij de dierenarts." Paula vind het niet bezwaarlijk om straks afscheid te nemen van Dion. "Je weet gewoon dat het jouw hond niet is", zegt ze. Maar nu al staat als een paal boven water dat, mocht Dion straks niet geschikt zijn om blinden te begeleiden, hij bij de familie Schieven mag blijven wonen. Paula: "Ik hou nu al zielsveel van dat beestje." Op Colenso is vorige week uit de kof ferbak van een auto een kinderwagen gestolen. De kinderwagen heeft een waarde van duizend gulden. Een 33-ja- rige vrouw heeft aangifte gedaan. voor de voor de maanden juni, juli en augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 1 41 52 De gemeente Soest gaat akkoord met de bouwaanvraag van de heer Kaats om aan de Graanakker een woonhuis met garage te bouwen. Dat is niet in overeenstemming met het bestemmingsplan 'Zuide lijke Eng'. De grond waarop de woning van Kaats gepland staat, heeft namelijk een tuin- bestemming. Kaats had grond in eigendom op de plaats waar de woningbouwvereniging St. Joseph 26 seniorenwoningen wil gaan bouwen. Om dit stuk grond in ei gendom te krijgen, is hem door de woningbouwvereniging een perceel aan geboden naast de geplande senioren- woningen. Stedebouwkundig gezien bestaan er voor de gemeente geen bezwaren om de bouw van een woonhuis toe te staan. "Anders zou op de plek naast de seniorenwoningen een kale plek zijn waar precies een woonhuis past", vertelt ambtenaar Haagen van de gemeente Soest. Een tweede reden voor de ge meente om akkoord te gaan met de bouwaanvraag, is dat het type huis aan sluit op de reeds gebouwde type wonin gen. Het bouwplan gaat nu de artikel 19-procedure in. Dat is nodig om straks te kunnen afwijken van het geldende bestemmingsplan. Als het aan de commissie-voor de-behandeling-van-de-bezwaar- en-beroepschriften ligt blijft de gemeenteraad bij zijn besluit om géén vergunning te verlenen voor een nieuwe woning aan de Dorresteinweg. De familie Van Vulpen, die daar al jaren in een steeds bouwvalliger houten noodwoning huist, zal wat anders moeten bedenken. De Van Vulpens wonen met hun drie kinderen al sinds 1984 in de houten noodwoning, die niet in het bestaande bestemmingsplan is ingepast maar voor alsnog wordt "gedoogd". Het betref fende perceel heeft een tuin-bestem- ming (daar mag nooit op gebouwd wor den) en het gemeentelijk beleid is erop gericht de verdere verstedelijking aan de Dorresteinweg tegen te gaan. De kwestie is in de afgelopen maanden een en andermaal in de gemeenteraad besproken. Uiteindelijk bleef de raad bij zijn weigering om mee te werken aan een voorbereidingsbesluit, dat de weg voor een nieuw huis had moeten ope nen. Tegen die weigering heeft de fami lie Van Vulpen opnieuw bezwaar aan- gétekend, maar dat lijkt weinig te hel pen. In een aanwijsbaar aantal gevallen heeft de gemeenteraad in het verleden wel toestemming verleend voor nieuwbouw. De Van Vulpens menen dan ook dat het gemeentebestuur met "twee maten" heeft gemeten en stelden beroep in te gen het raadsbesluit van maart j.1. Vol gens de beroepscommissie gaat de ver gelijking met die "andere gevallen" ech ter niet op, waarvoor zij een aantal uit eenlopende juridische argumenten aan voert. Ook het feit dat de houten noodwoning al vele jaren wordt gedoogd betekent niet dat daaraan het recht op een bouw vergunning voor een nieuw huis ont leend kan worden, meent de commissie. De Van Vulpens wisten of konden we ten dat ze in een "illegale" woning zaten, en al heeft de commissie begrip voor de sociale aspecten, ze vindt toch dat er geen reden is om van het beleid af te wijken. Het advies aan de gemeenteraad - die vanavond een definitieve beslissing neemt - is dan ook om het bezwaar schrift ongegrond te verklaren. De beroepscommissie ziet overigens nog één uitweg. Als binnenkort in de ge meenteraad gepraat gaat worden over de toekomstige invulling van het gebied - een notitie zit eraan te komen - is er misschien aanleiding om de kwestie op nieuw te bezien. "Maar op dit moment is daarvan geen sprake en dient te wor den vastgehouden aan het bestaande beleid." De gezamenlijke ouderenbonden van Soest(eiberg) hebben ernstig bezwaar tegen het voorstel van de SWOS om de prijs van de warme maaltijden te verhogen en daar mee de gemeentelijke bezuinigin gen op het ouderenwerk op te vangen. De andere besparingen die de SWOS heeft gesuggereerd steunen de bonden wel. Dat blijkt uit de brief die de COSBO - de "koepel" van de ouderenbonden ANBO, PCOB en KBO in Soest en Soesterberg - vorige week aan het Col lege van B. en W. geschreven heeft. Vanuit de politiek was nogal terughou dend gereageerd op de "einzelgang" van de SWOS, omdat daarover geen overleg met de bonden had plaatsgevonden. De gezamenlijke bonden onderstrepen overigens opnieuw hun bezwaren tegen het College-voorstel, waarin de subsidie op de cursussen en activiteiten voor de ouderen wordt aangepakt. Volgens de COSBO worden door deze "aderlating" niet alleen de sociale contacten van de ouderen aangetast, maar ook de moti vatie van de vele vrijwilligers op wie het ouderenwerk drijft. "Wij kunnen ons niet aan de indruk ont trekken dat het College tot nu toe on voldoende oog heeft gehad voor de rol die een groot aantal ouderen-activiteiten speelt bij de bestrijding van eenzaam heid onder ouderen," aldus de voorzit ters van de (vijf) bonden, terwijl het gemeentebestuur daaraan in het recente verleden juist zo'n hoge waarde heeft toegekend. "Wij verzoeken u met klem de beoogde bezuinigingen alsnog in overweging te nemen." De bonden scharen zich voor een deel wel achter de alternatieve voorstellen van de SWOS, maar niet achter de sug- gestie om de prijs van de warme- maaltijdvoorziening te verhogen. Ze hebben daar zelfs "ernstige bezwaren" tegen en denken bovendien dat het he lemaal niet nodig is. Volgens de progno ses zal het aantal maaltijden in de hoog ste prijscategorie nog een flink stuk groeien, aldus de bonden, en dat leidt dan vanzelf tot een gunstiger prijs verhouding tussen kosten en opbreng sten. Sociaal aspect De adviescommissie Ouderenbeleid - waarin de bonden overigens sterk ver tegenwoordigd zijn - heeft eveneens opnieuw bezwaar aangetekend tegen de bezuinigingen op het ouderenwerk, die de gemeente over een paar jaar zo'n 60.000 gulden moet opleveren. De commissie meent dat in het College voorstel de onderbouwing daarvan on voldoende met argumenten tot uiting komt, zodat zij maar moeilijk kan bepa len of het sociale aspect wel in vol doende mate is meegewogen. Over de cursussen en activiteiten voor de ouderen zegt de commissie dat die toch ook een preventieve werking voor het bestrijden van de eenzaamheid on der ouderen hebben. Overigens staat de commissie niet afwijzend tegen een na der onderzoek naar de mogelijkheden van differentiatie van de deelnemers bijdragen. Een 64-jarige bewoner van de Noorder weg meldde de politie in het weekeinde dat er was ingebroken. Wat de dieven binnenshuis hadden meegenomen was niet aanstonds duidelijk. Wel ontdekte de eigenaar dat ze zich ook maar even over zijn auto hadden ontfermd. t> Vervolg van pagina 1. ningen), zal het College zich er niet voor schamen om op onderdelen van het voorstel terug te komen "zonder de hoofdkoers uit het oog te verliezen". Het College dekt zich op dat punt alvast in tegen de kritiek van degene die dan zullen zeggen dat-ze-dat-altijd-al-ge- zegd-hebben: "Dat nemen we daarbij op de koop toe." Overigens: alle onderdelen van het voorstel gelden in dit stadium als rich tinggevend, aldus B. en W. Van "beslui ten" is de zin van de Algemene Wet Be stuursrecht is op dit moment geen sprake en pas in een latere fase zullen de raad uitdrukkelijk besluiten met rechts gevolgen worden voorgelegd. Dat geldt bijvoorbeeld heel concreet voor het voorstel om de subsidie voor het gods- dienst- en vormingsonderwijs op open- y 7i bare scholen af te schaffen. Vangnet en pasjes Het College reageert verder redelijk positief op het voorstel van Gemeente belangen Groen Soest voor de instelling van een stimuleringsfonds, omdat de gedachte daarachter als waardevol wordt beschouwd. Het College is echter tegen de groei van de reserves en wil het idee pas bij de komende begrotings behandeling betrekken, als de verhoging van de ruimte voor nieuw beleid aan de orde komt. Ook het idee - door verschil lende fracties gesteund - om wel de zwemlessen te stoppen maar toch ook een "vangnet" te creëren om ongewenste effecten te ondervangen, valt in goede aarde. Het PvdA-plan voor een pasjes systeem voor een aantal voorzieningen wil het College serieus laten onderzoe ken. BAR, GRILL RESTAURANT Onze beroemde spare-ribs? Onze unieke spies van een meter1 Onze sublieme saté-schotels en ai onze andere vlees- en visspecia/iteiten? De Milieuprijs 1995 van de provincie Utrecht is gewonnen door het glastuin- bedrijf van RH. Koning uit Vleuten. De jury verkoos deze onderneming bovén de andere genomineerden, waaronder A. v.d. Brèemer uit Soest (melkvee bedrijf/kaasmakerij). Van alle genomineerde bedrijven stelde de jury overigens vast dat ze een goed milieu hoog in het vaandel hebben. "Ze tonen overtuigend aan dat hun bedrijf door vernieuwende maatregelen en een posi tieve benadering milieuvriendelijk kan functioneren, zonder af te doen aan de bedrijfseconomische rentabiliteit. Ze zijn een voorbeeld voor andere Utrechtse bedrijven in de land- en tuin bouw," aldus het juryrapport. De Milieuprijs - en oorkonde en een bedrag van f 10.000,- te besteden aan nieuwe milieumaatregelen - werd uitgereikt door gedeputeerde R.C. Robbertsen. Deze aanbieding geldt zolang de voorraad strekt. Burg. Grothestraat 10 3761 CM Soest - Telefoon 02155-1 3859 's Maandags gesloten.

Soester Courant | 1995 | | pagina 3