iissraiKnïiöHg' amersfoort 033 - 610812 OP 'T 4S MA OR Volksdansgroep Radost uit Soest brengt bezoek aan collega's in Roemenië EEN HYPOTHEEK IS MEER DAN EEN LENING Soest 50 jaar geleden bélbouw niscfie 1 En zaterdag met z'n allen naar de Soest nee van past Nieuwbouw Boerenstreek NVM Hypotheekshop Deelen Meningen I van lezers BAM nog niet met de billen bloot Illegaal De markt in Soest Schoorsteenbrand Officieele Bekendmakingen. V.V.V. Soest-Vooruit. Collecte voor oorlogsslachtoffers. Electriciteit, benzine en kolen. Distributiedienst woensdag 14 juni 1995 A K T U E E L OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST MARKT J"'i.Polarc WOENSDAG 14 JUNI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG 14 JU ft Volksdansgroep Radost uit Soest heeft in mei een bezoek ge bracht aan de volksdansgroep 'Cununa de pe somes' in de stad Bistrita in het hart van Roemenië. Nadat de Roemeense dansgroep vorig jaar in Nederland was uitge nodigd, was het nu de beurt aan Soest om van de Roemeense volksdanscultuur te proeven. Een vlucht van drie uur bracht de 21 leden van Radost in de Roemeense hoofdstad Boekarest, waama een reis per nachttrein naar de stad Bistrita volgde. Na acht uur hobbelen en schommelen en veel herrie in een Oosteuropese nachttrein, arriveerden de leden op de plaats van bestemming. Daar werden ze hartverwarmend en op traditionele wijze verwelkomd door de leden van de Roemeense dansgroep Cununa de pe somes. De 'tuica' (een soort wodka) vloeide rijke lijk en daarbij werden stukken brood met wat zout gegeten. Dans en muziek speelden natuurlijk een belangrijke rol tijdens het verblijf van Radost in Roemenië, maar er was nog voldoende tijd voor het bezichti gen van verschillende kerken en mu sea. Tijdens optredens van Radost in het Roemeense stadje was de opkomst van de plaatselijke bevolking groot. Vooral de Hollandse klederdracht van Radost was een grote publiekstrekker. Knuffels De Roemenen verwenden de Soester volksdansers met allerlei geschenken, zoals glaswerk, houtsnijwerk en kle den. De mensen uit Soest waren ook niet met lege handen gekomen. Ieder lid had zeven knuffels meegebracht voor de kinderen van Bistrita. Daar naast hadden ze allerlei praktische goederen en spullen voor de persoon lijke verzorging meegebracht. Vorig jaar rond dezelfde tijd in mei bracht de Roemeense dansgroep een bezoek aan Soest. Ongeveer 45 leden verbleven in gastgezinnen en verzorg den optredens in onder andere Molen schot en het Griftland College. De Roemeense volksdansgroep heeft toen onder meer een bezoek gebracht aan de Oude Ambachtenmarkt in Soest. Volgens N.A. Marseille, lid van Radost, was dat niet zo'n succes. De Roemenen vonden de ambachten markt niets bijzonders, omdat derge lijke markten in Roemenië de ge woonste zaak van de wereld zijn. De Volksdansgroep Radost is alweer uit genodigd voor een groot volksdans- festival in Roemenië volgend jaar zo mer. Of Radost van deze uitnodiging gebruik gaat maken is nog niet be kend. De voor u belangrijke geldgevers (zoals banken, verzeke ringsmaatschappijen en andere geldverstrekkers) hebben hun rente-kortingen en speciale tarieven bij ons neer gelegd. 'jAl Echt onafhankelijke 'M'Sc hypotheekverzorging krijgt u dus via HYeo*fe!:NVIV1 HYPOTHEEKSHOP shop uw geldplan voor huis èn teven Soesterbergsestraat 43 - Soest - Tel. 22301 Enkele weken geleden meldde een re gionale krant dat BAM niet met de bil len bloot wilde bij de kerntaken discussie. Morgenavond (15 juni) vallen in de raadszaal de besluiten. De afgelopen maanden hebben wij ons op het standpunt gesteld dat een kern takendiscussie pas echt zin heeft, als er in het openbaar een afweging plaats zou vinden van gemeentelijke en semi-ge- meentelijke taken. Daar gaat het om: Wat is een kerntaak voor de gemeente en is een 'extra (luxe) dienst'. Het college en de collegepartijen kozen ervoor om die discussie uit de weg te gaan en de echte discussie te vermijden, om in de plaats daarvan een soort 'uit- kleed-operatie' uit te voeren. Bezuini gingen waar het publiek gezien in de ogen van VVD, CDA en PvdA het minst pijn doet. Wij gaan inderdaad niet met de billen bloot! Aan zo'n uitkleedoperatie ten voordele van misschien de rondweg, misschien de verbouw van het gemeentehuis, mis schien een leuk ander CDA-VVD- PvdA-plannetje doen wij niet mee. Een beetje van dit en een beetje van dat, is in onze ogen niet minder dan een hob belende kaasschaafmethode. De burger van Soest en Soesterberg zal door BAM niet uitgekleed worden. R. Joustra, fractievoorzitter BAM De4 O's van het Pvda Pasjesplan: Onuitvoerbaar, Ondoordacht, Ongewenst en Onnozel In de SC van 7 juni j.1. werd in kader van de kerntakendiscussie over een uniek en simpel plan van de PvdA'er Keer Boerkoel geschreven. Dit plan hield in dat iedere burger van Soest een pasje krijgt met een pincode. Deze pin code geeft toegang tot de inkomens- gegevens van de Soester. En de (sport)vereniging kon middels een reader/pasjeslezer aan de pas zien of ze korting moeten geven aan de aanbieder van de pas. (Zijn er (in de toekomst) ook gouden en zilveren pasjes te verkrij gen of ben ik in de war met een creditcard.) Tijdens de vergadering van ABZ werd door niemand van de andere partijen gereageerd op de technische en morele uitvoerbaarheid van Boerkoel zijn plan. Een schande... De gemeente kan dit plan direct in de prullenmand gooien voordat er een dure studie naar de haalbaarheid van het pasjesplan van Kees 'Big Brother' Boerkoel komt. En waarom is het plan dan niet uitvoer baar: Ten eerste dienen de inkomens van de Soesters geheim te blijven voor derden. Dit gaat niemand aan. De belasting dienst zal zeker geen gegevens aan der den (lees de gemeente) verstrekken, ze ker niet voor een korting bij een (sport)vereniging. Welke Soester wenst dit? Ten tweede: De Wet op de Persoons registratie staat zo'n plan gewoon niet toe. Ook de eventuele koppeling van bepaalde bestanden tussen de belasting dienst en gemeente is aan strenge regels onderworpen. Hoe dacht meneer Boer koel dat op te lossen? Ten derde: Wat denkt meneer Boerkoel wat een eventuele invoering kost, en hoe wenst hij dit te financieren? Eerst de aanschaf en aanmaak van de pasjes (tussen 2 en 3 gulden per pas) en de pasjeslezer (vanaf zo'n 600 gulden (een voudige uitvoering). Waar komen de pasjeslezers te staan? Krijgt elke vereni ging of stichting (meer dan 100) er een en wie betaalt de koppeling middels computer, modem en telefoon aan de computerbestanden? Wie financiert dat toch allemaal. Heeft de PvdA daar ook een plan voor in de kast liggen? En dan het onderhoud van de gegevens, immers mensen met (lage)inkomens kunnen en mogen gelukkig nog ook verhuizen en kunnen (hopelijk) meer gaan verdienen. Ooohhhh, hoor ik meneer Boerkoel: kunnen we toch werkelozen voor inzet ten. Hierdoor zitten er nog te veel ha ken en ogen aan dit plan. De politieke partijen kunnen beter de misstanden die ze in het verleden heb ben veroorzaakt, eens op het juiste spoor te brengen. Ik denk hierbij aan een te dure zwemaccommodatie, die zelfs op Hemelvaartsdag dicht is, als kinderen vrij hebben. Of de komende permanente bewoning van de apparte menten op het terrein van het Soester Natuurbad, met dat waterdichte con tract waar wij al jaren onze twijfels over hadden. Doe daar maar eens wat aan... Al met al is het PvdA plan een Onuit voerbaar, Ondoordacht, Ongewenst en Onnozel plan, dat helaas te veel aan dacht in de Soester kreeg en zo snel mogelijk vergeten dient te worden... Aktiegroep Oh Oh Gerard van den Deijssel In de Soester Courant van 24 mei stond op de voorpagina een artikel over E.S. Raatjes. Hij wordt op De Paltz wederom bevoordeeld door burgemeester en wet houders betreffende bebouwing. Iedere Soester die illegaal bouwt of een boom omhakt in zijn tuin, is strafbaar. En terecht, orde moet er zijn, maar dan voor iedereen. Het is geen wonder dat de criminaliteit in onze gemeente toe neemt als leidinggevende figuren niet weten hoe zij met het recht en onrecht moeten omgaan. Dan krijgt men toch maling aan de normen en wetten van de maatschappij en gaat men zijn eigen rechtertje spelen. Geld dat stom is, maakt recht dat krom is. O.M. Uiterwijk-Zimmermann fiet grootste warenhuis, De brandweer is vorige week in actie gekomen om 's avonds een schoorsteen brand aan de Molenstraat te blussen. Na het bluswerk is de schoorsteen door de brandweer geveegd. De brand is ver moedelijk ontstaan doordat de bewo ners verschillende soorten hout stook ten. In de schoorsteen is daardoor een vettige substantie ontstaan die vlam heeft gevat. Het was de tweede keer in korte tijd dat de brandweer deze schoor steen moest blussen. Uit de Soester Courant van 15 juni 1945 De plaatselijk Commandant der Binnenlandsche Strijdkrachten te Soest maakt bekend, dat het straatverbod voor meisjes gedurende de avonduren met ingang van heden is opgeheven. Burgemeesters en Wethouders van Soest brengen ter algemeene kennis, dat de verordening van den Rijkscommissa ris 1943/30 betreffende de sluiting van bedrijven en gevende tevens een verbod van klantendiensten krachtens K.B. van 17 September 1944 buiten werking is gesteld, zoodat de winkeliers wederorn vrij zijn om hunne waren, voorloopig met uitzondering van brood, aan huis te bezorgen. Teneinde het onze thans hier vertoe vende geallieerde vrienden zoo aange naam mogelijk te maken, verzoekt de V.V.V. Soest-Vooruit om adressen van Engelsch sprekende families, die bereid zijn of meer Canadeezen in den huiselijken kring te ontvangen. Ook ontvangt zij gaarne Engelsche boe ken ter distribueering onder de verschil lende militaire onderdeelen alhier. Opgave van adressen en inlevering van boeken worden gaarne ingewacht aan 't Verkeershuis, v. Weedestraat 4, dagelijks van 10 tot 12 en 2 tot 3.30 uur. Nederlandsch Volksherstel houdt op Vrijdag 22 Juni een huis aan huis col lecte ten bate van alle oorlogs slachtoffers. Nederlandsch Volksherstel verleent hulp aan alle getroffenen zon der onderscheid en verwachte hulp van allen, die gespaard mochten blijven. Het is een nationale plicht, dat thans ten spoedigste aan alle getroffenen hulp wordt geboden. Als dan ook Vrijdag 22 Juni 1945 eenige medewerkers van Nederlands Volksherstel bij U aan huis Uw gij j, ontvangst komen nemen, geeft dan m» een blij hart en gulle hand. Een goed ideaal ging nimmer verloren "Nederland zal herrijzen" was onze leuze gedurende den oorlog. Ten spoe digste moeten wij kunnen zeggen: "Ne derland is herrezen". Uw medewerking daarbij is onontbeer lijk. In overleg met een aantal industrieelen is door den Militairen Commissaris voor Utrecht (Oost) een commissie ingesteld, die advies zal uitbrengen over de toewij zing van electrische stroom aan vitale bedrijven. Deze commissie zal bestaan uit de heeren: D.W. Stellweg (Mil. Gezag) ir, J. Hellemans (voor techn. comm.) H. van Galen Last (Rijkskolenbureau) P.C, Sonius (P.U.E.M.), M. Korthals Altes (industrie), J. Stuurop (Industrie). Eventuele aanvragen voor toewijzingen van benzine, kolen, electriteit enz. die nen schriftelijk ingediend te worden bij den Militairen Commissaris voor Utrecht (Oost), Hoofd Sectie VII Eco nomische Zaken, Amersfoort. Uitsluitend voor aankoop op Vrijdag 15 en Zaterdag 16 Juni zijn geldig ver klaard de navolgende bonnen: Bon 37 800 gram Brood (gratis). Bon 25 125 gram Boter. Bon 27 100 gram Kaas. Bon 39 224 gram Vleesch of 224 gr. Visch of 448 gr. Vleesch met groenten, Bon 28 125 gram Suiker. Bon 30 2 K.g. Aardappelen. Bon 29 1 stuk Chocolade (gratis) Op de bonnen 30 en 37 mag slechts op Zaterdag 16 Juni 1945 gekocht worden. RAMEN DEUREN KOZIJNEN SERRES en VERBOUWINGEN SHOWROOM: Radiumweg 5, 3812 RA Amersfoort Openingstijden: Ma van 13.00- 17 00 Di t/m vrij. van 10.00- 17.00 uur Zaterdag van 10.00 - 15.00 uur in combinatie met bv aannemingsmaatschappij abm :iatiseerd in kleinere bouwtech- klussen en onderhoud maar ook verbouwingen en reparaties. HOOGT Uitgave: Gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 02155 - 93 459 93 460 VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS BETREFT VERZENDDATUM Aagje Dekenlaan 1 (95249) uitbreiden van een woonhuis 31-5-95 Dahveg hoek Koningsweg (ong.) (95203) plaatsen van een kunstwerk 30-5-95 Dorpsplein 2 (95270) vernieuwen en veranderen van de achtergevel 2-6-95 Goudvink 75 (95191) plaatsen van een dakkapel 31-5-95 Koninginnelaan 74 (95049) verbouwen en uitbreiden van een woonhuis 29-5-95 Meidoornweg 11 (95141) vergroten van een woonhuis met een dakopbouw 31-5-95 Nieuwegracht 15 (94431) bouwen van een bedrijfshal 30-5-95 Park Vredehof 4 (94392) aanleggen van een zwembad 29-5-95 Peter v.d. Breemerweg 21 (95253) plaatsen van een dakkapel 31-5-95 Van Straelenlaan 9 (95125) bouwen van een garage 31-5-95 Wieksloterweg W.Z. 25 (95047) bouwen van een woonhuis met berging 31-5-95 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest. Postbus 2000.3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis. Raadhuisplein 1. Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNJNGEN Periode: 1 juni tot 8 juni 1995 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen. Perceel: Betreft: Korte Hartweg 4 3 dikke takken Veenzoom 2a 1 kastanje De Beaufortlaan 8 1 grove den Krekel 18 1 kronkelwilg of hazelaar Koninginnelaan 99 8 sparren Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen en milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 93709. BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: 1. vernieuwen en het vergroten van een bijgebouw, Koninginnelaan 20; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 2. bouwen van een zwembad (gedeeltelijk overdekt), Park Vredehof 4a; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 3.* bouwen van een bedrijfsgebouw, Stemerdingweg 12; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 4. bouwen van een woonhuis (wijziging verleende vergunning nr. 88119), Dorresteinweg 72a. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 15 juni 1995 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. Het met een gemerkte bouwplan ligt tevens ter inzage in de Dependance Publiekszaken, Dorpsplein 17 te Soesterberg. geopend dinsdag en donderdag van 14.00-16.00 uur. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 1 juni tot 8 juni 1995 Perceel: Betreft: Colenso 132 1 berk Heuvelweg 34 1 tweestammige es Steenhoffstraat 77b l lijsterbes Apollo 149 2 berken, 1 grove den en dunning van hout opslag Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen zes w eken na deze bekendmaking schriftelijk worden ingediend bij het colleae van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA, te Soest, ONDERWERP Vrijstelling voor het opleiden van blinde geleidehonden Aanvraag vergunning Drank- en horeca- wet; Dorpsplein 18 Voorstel wethouder ROVW inzake bezwaarschrift n.a.v. aanschrij ving i.v.m. onveilige situatie Steenhoffstraat 28-30a BESLISSING Vrijstelling te verlenen voor die hondèn die opgeleid tot blinde geleidehond door tussen komst van de stichting KNGF. Bezwaren gegrond verklaren; be treffende voorschrift aanpassen vergunning verlenen conform concept-besluit; bezwaarden overeenkomstig informeren conform conceptbrieven. Overigens in kader van subsidie beleid nog eens de tarieven die gehanteerd worden bezien. Bezwaarschrift deels gegrond verklaren; dit houdt in dat het pand o.g.v. de aanschrijving vooralsnog niet gesloopt behoeft te worden. Sloop kan wellicht binnenkort worden verwacht. UeerW BLOEMEI INGEDIENDE BOUW AANVRAGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS BETREFT v INGEDIEND Apollo 103 (95309) plaatsen van een tuinhuisje 2-6-95 Beetzlaan 73 (95173) bouwen van een erker 1-6-95 Bosstraat 57 (95298) bouwen van een garage 30-5-95 Clemensstraat 78 (95229) uitbreiden van een woonhuis 31-5-95 Eemstraat 6 (95219) wijzigen van een bijgebouw en het herstellen van een woonhuis 31-5-95 Koperwiek 57 (95151) bouwen van een woonhuis met garage 1-6t95 Mariastraat 11 (95312) verbouwen en uitbreiden van een berging tot praktijkruimte 2-6-95 Nachtegaalweg 34 (95306) bouwen van een keuken 1-6-95 Ossendamweg 18 (95302) bouwen van een garage 31-5-95 Steenhoffstraat 38 (95299) plaatsen van een duivenhok 30-5-95 Zuidergracht 31-35 (95241) bouwen van een bedrijfsgebouw 1-6-95 Zuidergracht 37-39 (95307) bouwen van een bedrijfsgebouw 1-6-95 Zuidergracht 41-43 (95240) bouwen van een bedrijfshal 1-6-95 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. BESLUITEN B. EN W. d.d. 6 juni 1995 Twee kostbare schilderi flink aantal enveloppen houd en een aanzienli veelheid flessen rijker h tor Cor Spithoven vorige scheid genomen van (k: Soest. Dat gebeurde in stantie zondagmorgen ii goed gevulde Joannes werd dinsdagavond nog netjes overgedaan in h huis. Na tien jaar pastoraat in Soes met name verbonden is gew Joannes-parochie in Overhee aan de parochie van de Heil in Soest-Zuid - vertrekt Spit Zeist. Dat hij bij de bemind in Soest een zeer lege plek moet hem tijdens het afsche delijk zijn geworden. Het Groot Gaesbeeker Gil maal op volle sterkte opgetri de vertrekkende pastor een scheid te geven. Op het pleii Gildehuis werd Spithoven gehuldigd door de tar trompetters en het vendelkoi vice-ouderman René van F derstreepte dat er tussen d het Gilde een uitstekende b£ staan, kreeg Spithoven een i cialer vendelhulde (het "ove dan zijn onlangs vertrokkei Hans Greive bij de Oude schil moet er zijn," aldus 1 Ervac Pdorwd n een ffdepwreerd

Soester Courant | 1995 | | pagina 4