Demonstratie op de stoep bij Schoemaker En u maar denken dat er alleen muziek op een CD'tje staat.. •T# expert |Le Saladier vult in de zomermaanden [picknickmanden voor levensgenieters Leerlingen De Driesprong kieken zelf Amerikaanse week in Hartje-Zuid SCHOEMAKER i HANDEL j WANDEL VAKANTIE BEZORGERS 14e Avondfietsvierdaagse van Tempo Toer en Hoogvliet Philips CD-i 450 m Nu is het moment Vier in één BHM Gevraagd Soester Courant Kinderen gratis op de foto met Look-a-Look-beer Van 19 t/m 22 juni Daltonschool doet mee aan project 'De camera in de klas' M-m 1 Dollar-regen met veel voordeel ZATERDAG 17 JUNI A.S. VAN 9.00 - 17.00 UUR demonstreert Schoemaker met het Philips demonstratie-team de ongekende mogelijkheden van CD-i. Van 599,- tot 1299,-. Kom en wordt enthousiast bij Schoemaker. W! I!II I OENSDAG 14 JUNI 1995 e "PUten 1965 SOESTER COURANT PAGINA 7 M 5 Romantische en gezellige Soes- ters kunnen nu bij Le Saladier Traiteur en Catering terecht voor een picknickmand gevuld met lekkernijen. De picknickmand komt van DIMA en Le Saladier vult de mand met wijn, broodjes en andere zoete en hartige ge rechten. Leuk om als cadeau weg te geven, bijvoorbeeld voor Vaderdag. In de zomer komt zo'n picknickmand goed van pas. Wat is er fijner dan op een mooie zomerdag een fietstocht te maken door Soest en omgeving en dan ruim de tijd te nemen voor een uitge breide picknick? Le Saladier stelt in overleg met de klant een heerlijke mand samen. De gevulde picknickmand is ver krijgbaar in 'normaal' en 'exclusief en is compleet met borden, bestek en laken. Le Saladier, alweer negen jaar aan de F,C. Kuyperstraat gevestigd, heeft bo vendien goed nieuws voor vegetariërs: Quorn. Dit vegetarische gerecht is ko men overwaaien uit Engeland en Ame rika en is sinds kort verkrijgbaar bij Le Saladier. Quorn is gemaakt van padde stoelen en heeft een zachte, gekruide smaak. Le Saladier bereidt het vegeta rische gerecht op verschillende manie ren, zoals oriëntaals of provengaals. Daarnaast zijn er allerei andere vegeta- rische gerechten verkrijgbaar zoals quiche, kaasgerechten en tot 21 juni, Sint Jan, natuurlijk de asperges. 'Horecadier' Le Saladier heeft sinds kort het perso neel versterkt met een 'echt horecadier' i zoals ze door eigenaar Jan Vooren wordt genoemd. Haar naam is Yvonne Meenks en zij is aangesteld als bedrijfs leidster van de winkel. Yvonne is een dame met veel ervaring in het vak en heeft bovendien een stevige horeca-op- leiding op haar naam staan. Naast een vijf-jarige opleiding bij de Stichting Vak onderwijs Horeca heeft zij de cursus 'kwaliteitszorg' met succes afgerond. Yvonne is bij Le Saladier belast met de verkoop in de winkel, het geven van adviezen aan klanten en de party-be spreking. Maar Yvonne is zo'n duizend poot dat zij in drukke tijden zelfs de keuken induikt om te helpen. Le Saladier heeft opgemerkt dat de klant tegenwoordig steeds handiger wordt in het opmaken van salades. Daarom bestaat bij Le Saladier de mo gelijkheid een basissalade naar originele receptuur te bestellen die de klant ver volgens naar eigen smaak en stijl op maakt. Daardoor heeft de klant de kwa liteit van de traiteur, maar kan verder toch de eigen fantasie en creativiteit bij de opmaak kwijt. Jan Vooren: "Mensen willen goedkoop èn kwaliteit, en de basissalade is gewoon goedkoper." Alles vers Naast een leuke prijs, is topkwaliteit en service het belangrijkst voor Le Saladier. Bij de bereiding van de gerech ten worden uitsluitend de originele pro- dukten gebruikt, vertelt Jan Vooren. "In onze keuken is zelfs geen pakje marga rine te vinden", voegt hij er aan toe. Bovendien is alles vers. Jan Vooren: "De gerechten zijn minstens drie dagen houdbaar bij de mensen thuis." Omdat bij Le Saladier in anti-aanbakpannen wordt gebakken, wordt er nauwelijks vet gebruikt. De openingstijden van Le Saladier ver anderen in de nabije toekomst een beetje. Iets later dan voorheen zijn de gerechten straks om een uur klaar, maar de winkel gaat nog steeds om tien uur open. Vanaf die tijd kunnen de mensen informatie aanvragen en bestellingen doorgeven. Yvonne Meenks (links) is de nieuwe rechter hand van de familie Vooren van Le Saladier. I voor de voor de maanden juni, juli en augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 1 41 52 De start van de Avondfïetsvierdaagse (maandag 19 juni vanaf 19.00 uur), die de Hoogvliet-supermarkt samen met Tempo Toer volgende week or ganiseert, zal weer heel wat fietsende Soesters "op de been" brengen. Maar ook daarvóór wordt aan de Wiardi Beckmanstraat de nodige drukte ver wacht, want kinderen kunnen er die dag op de foto met een levensgrote Look-a-Look-beer. De beer loopt van 's middags 13.00 uur tot 's avonds 19.00 uur in de supermarkt rond, en bij aankoop van twee zak ken Look-a-Look-snoep (verkrijg baar in diverse soorten en maten) mogen de kinderen met hem pose ren. Van maandag 19 juni t/m don derdag 22 juni organiseren Tempo Toer en Hoogvliet Super markten de 14e Soester Avond- fietsvierdaagse. De start vindt elke avond plaats tussen 18.15 en 19.00 uur vanaf de Wiardi Beckmanstraat. De organisatie hoopt er dit jaar we derom een gezellig familiespektakel van te maken. Deelname is dan ook moge lijk voor zowel jonge als oudere recrea tieve fietsers. Evenals voorgaande jaren is er een aan tal mooie routes in de afwisselende om geving van Soest uitgezet. Deze routes hebben een lengte van ca. 25 kilometer en zijn zeer geschikt om met het hele gezin op een sportieve wijze van een mooie avond te genieten. Door pech of ongemak kan het plezier niet worden verstoord, omdat een reparatiewagen op de route aanwezig zal zijn. Tijdens de tocht ontvangen de fietsers leuke attrakties. Bij het volbrengen van vier avonden ontvangen ze een fraaie herinnering. Deze herinneringen zullen op de slotavond, waarbij een blaaskapel aanwezig is, worden uitgereikt. Tevens biedt Hoogvliet Supermarkten de mo gelijkheid de inhoud van een winkel wagen boodschappen te winnen! Het inschrijfgeld bedraagt f 6,- voor volwassenen en f 2,50 voor kinderen t/ m 12 jaar. Voor groepen van meer dan 10 personen wordt f 1,- korting per deelnemer gegeven. De leerlingen van de Dalton- school De Driesprong hebben deelgenomen aan een leerproject fotografie. Nadat de school voor het thema 'spelen' had gekozen, was het de beurt aan de leerlin gen om naar hartelust over dit thema te fotograferen. De resultaten zijn op vrijdag 16 juni van 18.30 tot 19.30 uur te bezichtigen tij dens een expositie in het gebouw van De Driesprong aan de Theresiastraat. Het doel van het project dat officieel 'De camera in de klas' heet, is school jeugd vertrouwd te maken met het me dium fotografie. Zo'n vijftig leerlingen uit de groepen 5, 6, 7 en 8 kregen alle maal een fotocamera voor eenmalig ge bruik uitgereikt. De jonge fotografen werd uitgelegd hoe de camera werkt en kregen bovendien allerlei slimme foto- tips: 'fotografeer met de zon in je rug', 'houd de horizon recht' en nog veel meer handige trucs voor goede foto's. Daarna mochten de kinderen zelf op pad gaan om onderwerpen over het thema 'spelen' op foto vast te leggen. Zo koos de een om een huisdier, speeltuin of flippo te fotograferen en koos de an der om opa te midden van speelgoed te kieken. Bij het leerproject hoorde ook een ex cursie naar Super Photo in Hilversum, de organisator van het project. Daar werd onder andere gedemonstreerd hoe het afdrukken en ontwikkelen van films verloopt. Super Photo heeft inmiddels de foto's van de leerlingen ontwikkeld en afgedrukt en deze hangen nu in de Onderweg naar de excursie bij Super Photo in Hilversum worden de leerlingen van De Driesprong even losgelaten. Op het terrein van 'De Hoge Vuursche' wor den de fotografen-in-spé zelf gekiekt. klassen. Op vrijdag 16 juni mogen ook andere belangstellenden het werk van de leerlingen bewonderen. Aan het project is een fotowedstrijd ver bonden en de winnaars daarvan worden tijdens de expositie bekendgemaakt. De maker van de beste foto gaat ervandoor met een echt fototoestel en voor de win naars van de tweede en derde prijs zijn er respectievelijk een onderwatercamera voor eenmalig gebruik en een breed- beeldcamera, ook voor eenmalig ge bruik, te verdienen. Alle leerlingen wor den bovendien getrakteerd op nóg een camera voor eenmalig gebruik. .Met het grote succes van de |;Vroege-Vogels-Voordeelaktie I met Koninginnedag nog vers in het geheugen hebben de winke- Kliers op en om de Zuidpromenade Izich met veel elan gestort op een [nieuwe aktie die er al niet minder aantrekkelijk uitziet. Een week i lang staat het centrum vol van de I stars en stripes en kunnen de I klanten rekenen op veel en vooral creatief voordeel. I Er zijn maar even 60.000 zeer speciale 'Little Heart South-dollars' gedrukt waarvan er steeds bij besteding van elke tien guldens eentje gratis wordt ver strekt. Die dollar is op zijn beurt dan weer geld waard als het gaat om aanbie- J dingen die in de krant van volgende week worden aangekondigd over twee volle Amerikaanse pagina's. Waar het Soester publiek bij het krieken van Koninginnedag bij drommen bereid *1} bleek om al om zes uur 's morgens rich- J ting Hartje-Zuid te trekken om in het JJ bezit te komen van een serie flexibele -3 tuinstoelen, moet de met nog veel meer J voordeel opgetuigde Amerikaanse Week dubbel zoveel enthousiastelingen op de been kunnen brengen. Zeker op de laatste zaterdag als de verworven speciale Hartje-Zuid-dollars te gelde kunnen worden gemaakt. 1 Vrijheidsbeeld i Het 'Real American, Red White en Blue' zal indringend in het centrum aan- 1 wezig zijn. Vlaggen en wimpels alom en I 'ergens', steeds op een andere plaats, zal I veertien dagen lang een 9 meter hoog Vrijheidsbeeld de plek des Voordeels 1 markeren. Zwaar bewaakt, dat in ieder f geval, maar of de vlam in de opgeheven I knuist van de fiere opgeblazen Lady I echt zal branden is niet bekend. De I Zuidpromenade en alles wat er zich op en omheen bevindt zal zich uitbundig Ials een feestvierend Manhattan gedra gen, daar kunt u wel vanuit gaan. Ze zijn in Zuid trouwens toch nogal Iopblazerig deze keer want er gaan ge ruchten dat er ook een majestueuze Heinz Tomatenketch-up-fles acte de présence zal geven. Maar er is meer... Americaanse Auto's Niet alleen het wereldberoemde logo van het land van Clinton zal torenhoog de skyline in Soest-Zuid markeren, ook een grote Jeep zal wiegend in de wind THE millYED STAT1ES OF SOEST voor goed bedoelde sensatie zorgen. Automobielbedrijf Bosboom, dat het Amerikaanse merk Chrysler vertegen woordigt, sponsort deze Jeep om het publiek naar zijn showroom in de Birkstraat te lokken waar de nieuwe Neon's en Strada's, metallic-blinkender dan ooit te pronk staan. Bosboom is aktief op donderdag 22, vrijdag 23 en zaterdag 24 juni. Dollarkoers niet vast Het verschil tussen Hartje-Zuid-dollars en de echte, is de koers. Die is in elke winkel anders. Dat is voor u, als de op voordeel jagende klant, wel even oppas sen. Gedurende de hele Amerikaanse Week, die loopt van maandag 19 tot en met zaterdag 24 juni, krijgt u bij alle deelnemende winkeliers bij iedere tien bestede guldens één "Little Heart-South dollar" gratis. Dat kan lekker oplopen. Alleen op zaterdag 24 juni kunt u die dollars weer inwisselen. Dan is het win kelcentrum ook nog eens gevuld met allerlei kramen en talloze eetkraampjes, zodat er ook een groots barbecue-feest ontstaat waar u voordelig kunt eten en proeven met het hele gezin, vooral als u betaalt met Hartje-Zuid-dollars. Dan zal het een uitermate gezellige markt worden. De dollars zijn in elke winkel op een andere manier bruikbaar. Bij Adama, we geven maar even een voorbeeld, krijgt u 5 gulden korting als u een over hemd koopt en daarbij één HZ-dollar inlevert. Dat mag tot een maximum van 3 dollars. Maar bij een kostuum zit dat weer heel anders. Dan kunt u maximaal 2 dollars gebruiken, echter: die leveren u dan wel f 1U0,- op! Bij een paar sok ken zakt de koers naar f 2,50 per dol lar. En zo heeft iedere winkelier zijn ei gen monetaire strategie. Het is derhalve zaak dat u, vóór u die bewuste zaterdag de Amerikaanse dollarmarkt opgaat, goed in de krant van volgende week woensdag kijkt wat er allemaal aan de orde is. Een blikje Cola bij C-1000 kost u 6 dollar, maar een fles Californische wijn levert daar een korting van f 1,- op als u er maar één dollar bij doet. Optiek Wildschut heeft, bij aankoop van wat voor zonne bril dan ook, fantastisch mooie 'Ray- Ban'-baseballpetten in de aanbieding en voordelige kontaktlenzenvloeistof, Bij Boutique Uno kunt u Amerikaans te recht voor pantalons en rokken, schoe nen, tassen, pullovers en T-shirts...het voordeel is bijna niet bijelkaar te rapen. Hele dag De zaterdag zal wis en waarachtig een Amerikaanse topdag worden. Maar ook tijdens de Amerikaanse Week zelf zal Hartje-Zuid bruisen als nooit tevoren. Vlaggen en vlaggetjes, muziek, donuts en popcorn hier, ham-en beefburgers daar en overal dwarrelende dollars hou den de Soesters in hun greep. U kunt de deelnemende winkeliers herkennen aan een gele poster op of vlakbij de deur. Die poster ziet er, met een andere tekst, net zo uit als de advertentie die elders in deze editie van de Soester Courant staat afgedrukt. Soest en omgeving maakt zich op voor een ongekend voordeelfeest. Een week lang hét cen trum van onbegrensde mogelijkheden. Een CD-i speler aanschaffen? Doe het nu, een geschikter moment komt nooit meer - de Philips CD-i 450: bovenlader fraaie vormgeving uiterst compact dezelfde fantastische eigenschappen als alle andere Philips CD-i spelers absolute bodemprijs inclusief de CD-i Alles over CD-i'. Gratis 26-delige Compton's Encydopedia op CD-i. Een Philips CD-i speler kent vier CD-afspeelmo- gelijkheden: muziek-CD's, CD-i programma's, Photo-CD's en - met Digital Video cartridge - Video- CD's met o.a. films en muziekvideo's op CD. BURG. GR0THESTRAAT 9, SOEST, TELEFOON 035-6010344. AAR WORD JE WIJZER VAN. 'ijjfiSZf,')

Soester Courant | 1995 | | pagina 7