I I r\ Primavera al decennium lang prima S, Fakkeldraagsters bestaan halve eeuw Vier prijzen voor verletbestrijding 7TjANDÊL WANDEL I ip li T Italiaans restaurant aan Hieuw Baarnstraat Gratis zwemmen voor vaders Lotenactie van Smeeing/BDC 59,- 10,- 39,95 29,95 32,95 25,- WOENSDAG 14 JUNI 1995 I SOESTER COURANT PAGINA 9 PRIMAVERA BESTAAT 10 JAAR ITALIAANS SPECIALITEITEN RESTAURANT VOOR RESERVERINGEN BESTELLINGEN BELLEN 02154 -11465 Aqua Indoor deelt flippo's uit SEI MARKT 17juni KLAREN ^TROMP KLAREN EjTROMP KLAREN JTOOMP KLAREN HtROMP KLAREN mTROMP Wethouder Blommers opent feestweekend Uitreiking door staatssecretaris Dick Tommei in Soest *e!U<*tie Vrijwilligers Vakature Bank Vrijwilligers middenin de maatschappij Autokraakje Pink F/oyd - Putse t Diverse artiesten lHa Fitzgerald Louis Armstrong - Ik 6 Louis Vangeiis - Soundtrack 1d92 Stapeibaar Acryl opberg systeem voor36 CD's Beethoven - Mendelssohn - Vioolconcerten Maxell VX180 - 3 uurs videotapes Al tien jaar lang is Primavera een begrip in Baarn en omstreken. Het Italiaanse restaurant aan de Nieuw Baarnstraat heeft in het achterliggende decennium een goede band opgebouwd met een grote groep vaste klanten. Die relatie is een onderdeel van het be leid dat eigenaar H. Elbana in zijn zaak voert. Het ontstane vertrouwen van de klanten is mede te danken aan de me dewerkers die al tien jaar lang in Primavera werken. "Zij hebben tien jaar hard meegewerkt en we hebben het ook aan hen te danken dat de resultaten De 'crew' van Primavera. Foto: Herman van Dam. 21 juni 1985 21 juni 1995 OPENINGSTIJDEN: dagelijks van 17.00 - 23.00 uur NIEUW BAARNSTRAAT 4 A - BAARN Vaderdag is typisch zo'n dag dat gezinnen al dan niet verplicht thuis blijven. In een poging toch zwemgasten te trekken houdt Aqua Indoor op zondag 18 juni een actie voor vaders. Zij mogen op die dag gratis komen zwemmen in het bad aan de Dalweg. Voorwaarde is dat ze onder begeleiding komen van minimaal één kind. Voor een kaartje voor een kind moet 6,40 gulden worden neergeteld bij de kassa. Op moederdag hield Aqua Indoor een' soortgelijke actie voor, u raadt het al, moeders. Sinds afgelopen maandag krijgt elk kind dat in Aqua Indoor recreatief gaat zwemmen, een flippo cadeau. Dat is een vervolg op de onlangs eerder gehouden actie en loopt tot en met 18 juni. goed zijn," zegt Elbana. Koken blijft de grootste hobby van de 'positief ingestelde Baarnaar die de kwa liteit van de gerechten het belangrijkste vindt. Om de kwaliteit te waarborgen, worden in de keuken van Primavera louter verse etenswaren gebruikt. Niet alleen wat vlees, vis en groenten betreft, maar ook de kruiden zijn vers. Zoals basilicum, salie, dille en bieslook, enkele belangrijke ingrediënten voor de tradi tionele Italiaanse keuken. Om op de hoogte te blijven van de laat ste ontwikkelingen in culinair Italië, brengt hij regelmatig een bezoek aan de Laars van Europa. Het brengt Elbana steeds op nieuwe ideeën en daarom is de menukaart onlangs uitgebreid en met 139 gerechten bijzonder gevarieerd. Een groot aantal gerechten is goedkoper geworden, doordat Primavera voortaan een aantal groepsprijzen hanteert. Zo zijn er tegenwoordig veel gerechten ver krijgbaar met prijzen van 7, 12, 14, 21, 26 en 32 gulden. onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Huur/verhuur Bouwkundig advies Interieur ontwerp Voor onze opdrachtgevers TE KOOP GEVRAAGD: 2 a 3 kam.app. in Soest; koopprijs ca. 125.000 kk onroerend goed R» TE KOOP GEVRAAGD: hoekhuis of helft dubbel 4a 5 sl.k. wijde omg. Soest, Den Dolder, Zeist; koopprijs ca. 350.000 kk onroerend goed BI TE KOOP GEVRAAGD: vrijstaand woonhuis 4 sl.k., gr.tuin, omg. Soestdijk; koopprijs tot 400.000 kk onroerend goed JE KOOP GEVRAAGD: tussenwoning, 3 sl.k., zolder geen gar. omg. Soest-Zuid; koopprijs ca. 250.000 kk onroerend goed TE KOOP GEVRAAGD: 2 k app. voorkeur b.g. omgeving Soestdijk; koopprijs ca. 250.000 kk Gratis bemiddeling Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 - Soest Telefoon 02155-27493 Op zaterdagmiddag 17 juni, om 14.00 uur, geeft wethouder Neks Blommers het beginsignaal voor het feestweekend van Scouting groep De Fakkeldraagsters. Vijf tig jaar geleden werd de groep opgericht. De groep viert haar verjaardag in aanwezigheid van zowel oud-leden als ouders, be stuursleden, vertegenwoordigers van andere Scoutinggroepen en het district Eemland. Het eigen groepshuis aan de Den Blieklaan in Soest vormt het decor waarte gen alle activiteiten zich afspelen. In de maand mei van het jaar 1945 nam leidster Marie Brand het initiatief tot het oprichten van een afdeling van het Ne derlands padvindsters Genootschap in Soest. Dat initiatief sloeg aan. Heel veel Soester meisjes zijn in de loop van de tijd Fakkeldraagster geweest. De Fakkeldraagsters hebben in de vijf tig jaar van hun bestaan nogal wat ver huizingen meegemaakt.Op diverse plaatsen in Soest hebben ze hun opkom sten gehouden: aan het einde van de Sparrenlaan bij de Hopman Masselman- groep, in een schuilkelder aan de Pieter de Hooghlaan, in een schuilkelder ach ter het toenmalige Braamhage, in de garage van de directeur van ziekenhuis Zonnegloren, in een treinwagon in het Baarnse bos, in een idyllisch Kabouter hutje vlakbij het openluchttheater en in een oude Philipskeet aan de Bosstraat. Het huidige groepshuis aan de Den Blieklaan is voor een deel nog samen gesteld uit materiaal van die keet. De groep heeft periodes van bloei en neergang gekend. Een aantal jaren ge leden daalde het aantal leden flink. De laatste jaren is er van een duidelijke ken tering sprake. De groep is voor haar vijf tig jaar nog piepjong en groeit nog steeds. Vol programma Al maandenlang is een commissie, ge vormd door ouders en leidinggevenden, bezig met de voorbereiding van het feest. Bij binnenkomst krijgen alle aan wezigen de speciale Fakkeldraagsters- reünie-das om. Na de opening, verricht door wethouder Blommers, hebben de reünisten de gelegenheid met elkaar oude herinneringen op te halen aan hun vroegere padvindsterstijd. Een tentoon stelling van historisch materiaal van de groep zal daar zeker bij helpen. Er zijn logboeken, foto's, dia's, aandenkens aan tochten en kampen, vlaggen, oude uniformstukken en nog veel meer. De tweede helft van de middag gaan oude en nieuwe leden samen aan de slag. Er staat dan een opdrachtenspel op het programma waarbij zowel de jon gere als de oudere Fakkeldraagsters kunnen laten zien welke (Scouting- )technieken ze beheersen. De middag wordt afgesloten met een kampvuur met lopend buffet. Bij het afscheid in het begin van de avond krijgen de oud-leden een speciaal geschreven geschiedenisboekje mee. In dit boekje staat een aantal hoogtepun ten uit de geschiedenis van de groep. Het boekje is geschreven door één van de leiders van de groep. De huidige leden - zo'n vijftig in getal - blijven nog voor een spel en een kamp vuur. Ze overnachten in tenten en zijn dan 's morgens weer paraat om de ouders te ontvangen die het slot van het feest meemaken. Met ouders en kinde ren samen wordt een groot Meerkeuzes- pel gespeeld. Natuurlijk zal ook de fees telijke traktatie niet ontbreken. Oud-leden van de Fakkeldraagsters die geen uitnodiging hebben ontvangen, kunnen alsnog contact opnemen met Ans van Wijk (tel. 16483). Wie wel is uitgenodigd,'maar nog niet heeft gerea geerd, wordt verzocht ook even te bel len. Handbalvereniging Smeeing/ BDC gaat vrijdag en zaterdag de straat op om loten te verkopen. Het betreft de lotenactie, waar voor op 14 januari van dit jaar het startsein werd gegeven. Nog niet alle duizend loten zijn verkocht en daarom staan leden van de club op vrijdag 16 en zaterdag 17 januari in win kelcentrum De Smitshof. Wie dat wil, kan voor vijftig gulden een lot aanschaf fen. Voor negentig gulden komt men in het bezit van twee loten. In de Smitshof staan ook verschillende prijzen die bij de loterij te winnen zijn, zoals de hoofd prijs: een Fiat die overigens al sinds eer gisteren te zien is. Van de opbrengst van de lotenactie moet veertig procent worden besteed aan prijzen. Het restant komt ten goede aan Smeeing/BDC. De handbalclub heeft het geld dringend nodig, omdat het een eigen bijdrage moest leveren aan de realisatie van het clubhuis aan de Henriëtte Blaekweg dat in januari offi cieel werd geopend. 'I MODE DIE VOELT WAT JE BEDOELT Soesterbergsestraat 49A Soest - Tel. 02155-23584 Staatssecretaris Dick Tommei (D66) verkeer, ruimtelijke orde ning en milieu (vrom) heeft woensdag aan vier bedrijven de Verletbestrijdingsprijs uitgereikt. Hij deed dat in restaurant Dar thuizen in Soest. De Verletbestrijdingsprijzen, die voor de zesde keer beschikbaar zijn gesteld, zijn afkomstig van het Bureau Verlet bestrijding van het Sociaal Fonds Bouw nijverheid. Ze zijn in het leven geroepen om de bestrijding van vorst- en vocht- verlet te stimuleren. Het verlet kost jaar lijks immers veel geld. Eén dag verlet in Nederland kost al gauw veertig- tot vijf tig miljoen gulden, berekende werk geversvoorzitter H. van der Lit van het Risicofonds voor de Bouwnijverheid voor. In de sector woningbouw ging de prijs naar het Groningse bedrijf Tiemstra. BAM Bredero Bouw bv uit Doorn won in de sector utiliteitsbouw en aanne mingsbedrijf Hegeman bv uit Nijverdal kreeg de eerste prijs in de sector grond- weg- en waterbouw. De prijs in de sec tor combinatiebouw kwam terecht bij Bouwkombinatie Maeslant Kering Ci viel vof uit Hoek van Holland. Er wa ren geen Soester bedrijven geno mineerd. De winnaars van de Verletbestrijdingsprijzen op een rijtje. Smitsweg 311, tel. 12630 De motieven om als vrijwilliger actief te worden liggen vooral in de sfeer van an deren willen helpen, een bijdrage aan de gemeenschap geven en behoefte om te blijven deelnemen in de maatschappij. Een kleinere groep, vooral bestuurs- en kaderleden, ziet het vrijwilligerswerk als mogelijkheid zich verder te ontplooien en eventueel in te halen wat men vroe ger gemist heeft. In de keuze zich voor een bepaalde groep in te zetten, speelt vaak eigen er varing met ziek-zijn, of verzorging van een gehandicapt kind of demente ouder een rol. De ervaring in het vrijwilligers werk is overwegend positief. De over grote meerderheid is dan ook van plan er de komende vijf jaar mee door te gaan, vanwege positieve waardering van de contacten met de cliënten (92 pro cent). Deze week vraagt de Vrijwilligers Vakature Bank Soest/Baarn uw aan dacht voor ondermeer de volgende vakatures: 6-101 Telefonische hulpdienst zoekt vrijwillig(st)ers om diensten te draaien als telefonische hulpverlener, voor ge middeld 6 uur per week. Leeftijd mini maal 21 jaar. 8-157 Centrum voor geestelijke ge zondheidszorg zoekt een vrijwillig(st)er die wil helpen groepjes mensen te aktiveren; leuke bezigheden te ontwik kelen. 18-126 Bureau voor langdurige kin deropvang zoekt nieuwe leden in het bestuur. Enige kennis van p.c. (WordPerfect) is gewenst. 17-108 Centrum voor verstandelijk gehandicapten te Den Dolder zoekt vrijwillig(st)ers ter assistentie bij de schoonheidssalon en eveneens assisten tie bij creatieve middagen, iemand die volksdanslessen kan geven bij de bejaardensoos. 16-113 Een speeltuinvereniging in Baarn zoekt 1 a 2 vrijwillig(st)ers voor het beheren van de speeltuin. Dit houdt o.a. in: het winkeltje verzorgen, de ver koop van snoep, ijs en koffie, en andere voorkomende werkzaamheden. 14-108 Belangenvereniging voor doof-blinden vraagt mensen die deze gehandicapten hun ogen en oren willen "uitlenen", om deelname aan het leven van alledag af en toe enigszins mogelijk te maken. Voor informatie over deze en vele an dere vacatures kan men terecht bij de Vrijwilligers Vakature Bank Soest e.o., aan de Smitsweg 311, 3765 CJ Soest, van dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 12.00 uur, tel. 12630. Een 38-jarige inwoner van Haaksbergen ontdekte zaterdagavond dat zijn auto, die geparkeerd stond bij de Bunt aan de Oude Utrechtseweg, was opengebroken. Vermist wordt de radio/cassetterecorder ter waarde van 900 gulden. Dubbel CD, live opgenomen tij dens hun Europese tournee in 1994 met o.a. Dark Side of the Moon en Another Brick in the Wall. Normaal f 69,- j! Video of 2 CD's tijdelijk Your Guide to North Sea Jazz Festival 1995, een kennismaking van circa 70 minuten met arties ten die zullen optreden op bo vengenoemd festival met o.a. John Mc Laughin, Rosenberg Trio en Jimmy Smith. IA Vaderdagprijs I Een standaard CD die in geen collectie mag ontbreken met o.a. A Foggy Day, Cheek to Cheek en April in Paris. Normaal f 29,95 Prachtige instrumentale CD met de hit Conquest of Paradise. Normaal f 44,90 Normaal f 37,50 Vaderdagprijs Itzhak Perlman - Concertgebouw o.l.v. B. Haitink, 2 beroemde con certen door even zo beroemde vertolkers. Normaal 49,90 9,95 - 3 voor Steenhoffstraat 15 3764 BH Soest Tel. 02155- 1 21 32

Soester Courant | 1995 | | pagina 9