25,00 17,50 DE POELIER KAN ZIJN El WEER KWIJT. auto smeeina over gemeentelijke tarieven Fakkeldraagsters: 'Oneindig verhaal' Van Etten verlaat ING-bank Soest Bedrijfsleven vraagt duidelijkheid 1 HANDEL WANDEL Zonwering Soest is de zomer van 1994 nog niet vergeten the or tent ai £^\\7an LOPEND BUFFET f35,00 Extra's vergroten gemak van nieuwe Philips-barbecue Soester fysiotherapeuten in verzet tegen bezuinigingen Soester Muziekgezelschap speelt voor het Liliane fonds (advertentie) DE RUIME FIAT FIORINO. BÊKES3 Nu verkrijgbaar bij Expert Schoemaker Benefietconcert in C-drie Scoutinggroep bestaat halve eeuw WOENSDAG 21 JUNI 1995 SOESTER COURANT HANUtL ól WAlVUCL f PAGINA 11 Vertrek 'met een beetje pijn in het hart' Grote verschillen in OZB en rioolrecht "Een nieuwe job, een nieuwe uitda ging." Zo kenschetst drs. L.A. van Etten, directeur van de ING-bank Soest, zijn nieuwe baan bij het Am sterdamse hoofdkantoor van de bank, waar hij per 1 juli is benoemd. Van Etten wordt daar hoofd Pro- dukt- en Risicomanagement Zake lijke Kredietverlening. In zijn nieuwe functie zal hij zich o.m. gaan bezighouden met het ontwikkelen van criteria en modellen die de bank hanteert voor nieuwe kredietnemers. "In Amsterdam willen ze graag iemand met veel 'zakelijke' ervaring, en wat dat be treft ben ik wel iemand die - bij wijze van spreken -tot z'n knieën in de mod der heeft gestaan en de problematiek van de ondernemer van dichtbij heeft leren kennen." Van Etten kan inderdaad bogen op een ruime ervaring met de zakelijke relaties van de bank en beschouwt ook zichzelf als een lokale "ondernemer". Hij kent de ondememerswereld op zijn duimpje, is regionaal bestuurslid van het landelijk KNOV (waarbij veel ondernemingen in het midden- en kleinbedrijf zijn aange sloten) en sinds enige jaren ook interim- voorzitter van de Federatie MKB Soest, de "koepel" van de plaatselijke winke liersverenigingen. Vrijwel vanaf de eerste dag van zijn ver blijf in Soest - hij is overigens altijd in Nijkerk blijven wonen - was Van Etten als adviseur al nauw bij de ontwikkelin gen van de MKB-Soest betrokken. "Destijds had je nog duidelijk twee po len: Soestdijk en Soest-zuid, en er was niet veel overleg. Maar geleidelijk aan is die situatie verbeterd, vooral toen we gezamenlijk de facetstudie over de win kelcentra hebben gemaakt, die een be langrijke poot van de Structuurvisie vormde." De Federatie is nu duidelijk een eenheid, constateert hij met genoe gen, en er is de afgelopen jaren op winkelgebied veel in Soest gerealiseerd. Van Etten heeft het allemaal van dicht bij meegemaakt, terwijl daarnaast ook zijn aandacht werd gevraagd voor de stormachtige ontwikkelingen bij zijn "ei gen" bank. De huidige ING-bank dankt zijn bestaan aan twee ingrijpende fusies: de eerste tussen de NMB-bank en de Postbank (1989) en de tweede tussen de NMB-Postbank en Nationale Nederlan den (1992). Het doet hem deugd dat de bank bij deze grootscheepse integratie geen mensen heeft "verspeeld". Ook de automatisering - bijvoorbeeld de intro ductie van de geldautomaat en elektro nische betaalmiddelen - vormt een be langrijke ontwikkeling in de negenjarige periode die hij binnenkort afsluit. Niet toekijken De Soester gemeenschap - ook buiten het wereldje van banken en onderne mers - had Van Ettens volle belangstel ling en dat beperkte zich niet tot toekij- ken-vanaf-de-zijlijn. "Als bankier heb je ook een taak in de plaatselijke samen leving," is zijn opvatting. "Je moetje in zetten voor de gemeenschap, ook als het niet direct om je brood gaat..." Met zijn vertrek komt een einde aan het voorzitterschap van het Bentinckfonds (voor de sportbeoefening van minder- validen), dat inmiddels een eigen onder komen aan de Eemweg heeft kunnen realiseren. Met name de boogschutters hebben daar eindelijk het lang gewenste onderdak, maar er vinden ook bestuurs vergaderingen plaats. Een andere functie die Van Etten - met enig hartebloed - moet opgeven is het penningmeesterschap (sinds 1988) van C-drie, het cultureel centrum van Soest, dat aan de vooravond staat van ingrij pende veranderingen, zoals de beoogde samenwerking met de openbare biblio theek, althans de gezamenlijke huisves ting. Cultureel verzamelgebouw Over de concrete plannen voor de nieuwe instelling - die hij omschrijft als een "cultureel verzamelgebouw" - laat hij zich terughoudend uit. "We zijn met de beide besturen nu zo ver dat we de opdracht voor een vlekkenplan hebben geformuleerd aan de architecten, binnen een zekere begroting." Het vlekkenplan moet over een maand klaar zijn, maar wat het budget is wil hij niet zeggen. "De ruimte is begrensd, niet alleen fi nancieel, maar ook in vierkante meters: Maar je kunt er natuurlijk ook óp of er ónder bouwen..." Van een fusie tussen C-drie en de "bieb" wil hij overigens niet bij voorbaat spre ken. "Het blijven toch heel verschillende disciplines, inhoudelijk gezien, maar je kunt natuurlijk heel veel dingen samen doen zonder één organisatie te wor den..." De Lindenhof Dat Van Ettens brede interesse voor wat er in Soest leeft verder reikt dan de bankwereld blijkt ook uit zijn bewogenheid met de Lindenhof, het "geruchtmakende" gezinsvervangend tehuis aan de Van Weedestraat. "Ik ben nu negen jaar in Soest, en al die tijd is de Lindenhof zo'n beetje elk kwartaal wel ter sprake geweest. Wat me vooral getroffen heeft is een uitspraak van de leiding, die onlangs in de krant stond: dat er altijd gesproken wordt over het gebouw, maar eigenlijk nooit over de bewoners..." Het mag geen verwondering wekken dat Van Etten bij zijn afscheid speciaal aan de Lindenhof-bewoners denkt. In plaats van de gebruikelijke flessen, bonnen en bloemen ziet hij dan ook graag dat de bezoekers en andere belangstellenden een bijdrage storten op een speciaal rekeningnummer van zijn bank (65.47.47.814). Iedere Soester wordt hartelijk uitgenodigd dat goede voor beeld te volgen. Als tegenprestatie biedt hij de receptiebezoekers die de actie steunen een bijzondere herinnering aan de Lindenhof aan, in de vorm van een gedicht van Jan Visser (speciaal voor de gelegenheid geschreven) en een column van Boudewijn Paans, het geheel ver pakt in een "muzikale omlijsting". Het afscheid vindt plaats met een recep tie in Darthuizen, volgende week don derdag (29 juni) van 16.30 tot 19.00 Weet u het nog: de hete zomer van vorig jaar? Nu ook dit jaar de buien elkaar in straf tempo opvolgen lijkt de hittegolf van juli, augustus en september 1994 ver weggezakt in de herinnering.... Bij Zonwering Soest aan de Beetzlaan staan de hete maanden van vorig jaar nog in het geheugen gegrift. Na al die regen van de voorafgaande periode had niemand nog zó veel zomer verwacht. Toen iedereen alsnog besloot iets tegen de aanhoudend felle zon te doen, ble ken de levertijden - door de massale vraag - zó lang dat de bestelde jalouzieën, schermen en lamellen in sommige gevallen pas afgeleverd wer den toen "die mooie zomer" al weer voorbij was. Mosterd na de maaltijd, zogezegd. Wie dat wil voorkomen doet er dan ook heel verstandig aan om dit jaar tijdig zonwering aan te schaffen. Dat kan op dit moment bij Zonwering Soest tegen zeer gunstige condities, zoals gratis me ten en gratis monteren plus een extra zomerkorting. Bij Zonwering Soest houden ze best van de zon, maar ze zijn ook heel blij dat ze 'm een beetje kunnen temperen. In de zeer uitgebreide showroom zijn daarvan allerlei slimme en fraaie voorbeelden te zien. Wie verstandig is wacht dus niet af tot de thermometer weer koortsachtige waarden bereikt, maar gaat nu alvast een kijkje nemen of belt met Zonwering Soest voor een vrijblijvende offerte. Zonwering Soest is gevestigd aan de Beetzlaan 24A en telefonisch bereik baar op 19706 en 19507 (fax 12727). De openingstijden zijn: maandag-vrij dag 9.00-18.00 uur, zaterdag 10.00- 16.00 uur. Onze chef-kok stelt graag met u een speciaal menu samen Restaurant 120 zitplaatsen Zalen voor 90 en 40 zitplaatsen Afhalen Terras Catering Zaalverhuur Ruime parkeergelegenheid Dagelijks geopend van 11.00 tot 22.00 uur Rademakerstraat 2 - Soesterberg Tel.: 03463 - 52181 51423 Fax: 03463 - 54750 Iedere vrijdag zaterdag en zoiidag serveren wij vanaf IS.00 uur in een aparte sfeervolle ruimte een 40 warme en koude gerechten Buffet per persoon 65+ p.p. Kinderen t/m 12 jaar Foto: Goos van der Wilt uur. De bezoekers kunnen dan tevens kennis maken met Van Ettens opvolger moment nog hoofd Zakelijke Relaties is in Soest, mr. J. Ouwehand, die op dit van de ING-bank in Nieuwegein. Amersfoort Amsferdomseweg 19 tel.: 033-635535 Soest Koningsweg 14 tel.:02155-13227 De nieuwe elektrische barbecue grill Provence HD 4434 is voorzien van hoge, eenvoudig afneembare poten. Daardoor is het apparaat niet alleen op een tafel, maar ook staand op de grond te gebruiken. De nieuwe barbecue heeft een handig opbergrek en een windscherm zodat ook buiten barbecuen geen enkel pro bleem is. De gietijzeren grillplaat komt vlug op temperatuur en schroeit het voedsel razendsnel dicht, zoals bij een (houts)koolbarbecue. De perfecte barbecuesmaak van vlees, vis of groen ten blijft op deze manier behouden. Het apparaat is ideaal voor wie wel de lus ten, maar niet de lasten als rook en luchtjes van het barbecuen wil. Grote hoeveelheden tegelijkertijd serveren kan ook, omdat deze elektrische barbecue een warmhoudrooster heeft waarop het vlees uitstekend warm blijft. Buiten en binnen Vooral in het Nederlandse klimaat is deze barbecue een uitkomst. De verwarmingselementen hebben een groot vermogen van 2100 watt en zor gen daarmee voor de hoge temperatuur die nodig is om vlees vlug aan te bak ken en sappig te houden. Bij een houts koolbarbecue zorgt wegdruppelend vet voor vlammen die op hun beurt ver branding van het voedsel veroorzaken. Bij de barbecue grill is dit onmogelijk omdat de grillplaat zo geconstrueerd is dat vet nooit op de elementen kan val len, maar in een waterreservoir terecht komt. Dit 'voorkomt verbranden en rookvorming. Het water en vet kunnen later probleemloos weggegoten worden. De grillplaat is gemakkelijk te reinigen omdat hij uit twee losse delen bestaat die in de gootsteen passen. De stabiele constructie en een aan/uit schakelaar met een indicatielampje garanderen de veiligheid. De Barbecue Grill Provence wordt geleverd met een gebruiksaanwij zing en handige barbecuetips. De Bar becue Grill Provence is voor f 199,- ver krijgbaar bij Expert Schoemaker aan de Burgemeester Grothestraat. Ook de fysiotherapeuten in Soest zijn woedend op minister Borst van Volksgezondheid, omdat zij f 200 miljoen wil bezuinigen op de fysio therapie. Daardoor krijgen vanaf 1 januari 1996 de meeste patiënten nog maar negen behandelingen ver goed. Wie dan niet beter is heeft pech en moet de rest zelf betalen. "Eerst worden de ziekenfondspatiënten aangepakt, daarna de particuliere pa tiënten. Omdat nog onduidelijk is of er een aparte bij-verzekering komt, zal het gevolg zijn dat fysiotherapie vanaf 1996 alleen nog betaalbaar is vóór mensen met een (zeer) hoog inkomen," zeggen de fysiotherapeuten. De fysiotherapeuten in Soest zijn vooral zo boos omdat de beroepsorganisatie een veel beter alternatief heeft voorge steld. Dat alternatief levert minstens dezelfde bezuiniging op, maar tast de samenhang, van de gezondheidszorg niet aan. Als de Tweede Kamer het bezuinigings voorstel van mevrouw Borst overneemt zullen ook de Soester fysiotherapeuten hun overeenkomsten met de zieken fondsen opzeggen. Patiënten zullen dan vanaf 1 januari 1996 de behandelingen zelf moeten betalen en die vervolgens moeten declareren bij hun ziekenfonds. De fysiotherapeuten roepen alle inwo ners op om tegen de plannen van me vrouw Borst te protesteren bij de Tweede Kamer-fracties van de rege ringspartijen. Dat kan telefonisch (PvdA: 070-3183025, VVD: 070- 3183035, D66: 070-3183066) of schrif telijk. In de fysiotherapie-praktijk Soest dijk (Koninginnelaan 37A), kan een brief worden afgehaald waarmee tegen de bezuinigingsplannen kan worden ge protesteerd. Daarnaast gaan de fysiotherapeuten op zaterdag 24 juni de straat op om hun protest kracht bij de zetten. Op verschil lende lokaties zuilen fysiotherapeuten gratis houdingsadviezen geven en even tueel ook gratis behandelingen uitvoe ren. Er zal voorlichtingsmateriaal wor den uitgedeeld en er kan natuurlijk wor den gediscussieerd over de toekomst van de fysiotherapie. Voor de derde maal hebben de Ka mers van Koophandel in de provin cie Utrecht een onderzoek gehou den naar de gemeentelijke lasten voor het bedrijfsleven in de provin cie. De resultaten zijn opgenomen in het rapport 'Meten met 38 ma ten', dat maandag j.1. werd gepre senteerd. Helaas moet opnieuw geconstateerd worden dat de tarieven die de gemeeri- ten hanteren bij belastingen en heffingen nog steeds zeer grote verschillen verto nen. Voor eenzelfde soort bedrijf moet in de ene gemeente veel meer betaald worden voor een bepaalde belasting of heffing, dan in een andere gemeente. Daarbij is er geen directe relatie met de omvang van de gemeente. Zo betaalt een bedrijf in de gemeente Soest f 5,67 aan onroerende-zaak- belastingen (OZB) per f 3.000,- econo mische waarde. In de qua omvang ver gelijkbare gemeente Maarssen is een bedrijf echter bijna vier gulden meer kwijt per f 3.000,- economische waarde. Een kleine timmermanswerkplaats be taalt in de gemeente Baarn f 3.980,- voor een milieuvergunning, terwijl het zelfde bedrijf voor dezelfde vergunning in de gemeente IJsselstein slechts f 393,- kwijt is. Nog erger wordt het als we de tarieven voor grote lozers van afvalwa ter met elkaar vergelijken: Amerongen is dan met f 154.000,- ruim 2000x zo duur als Leusden (f 75,-). Ook de grondslagen waarop de belastin gen en heffingen gebaseerd zijn, verto nen grote verschillen. Sommige gemeen ten zijn al overgegaan op het berekenen van de OZB op basis van f 5.000,- eco nomische waarde. De overige gemeen ten berekenen de OZB nog op basis van f 3.000,- economische waarde. Voor de rioolrechten geldt dat sommige gemeenten deze helemaal niet innen of verrekenen met de OZB. Dit laatste be tekent dat het beginsel van de doel heffing wordt verlaten en er geen directe relatie meer is met de hoeveelheid afval water die het bedrijf loost. Andere ge meenten hanteren een tarief per aanslui ting of per eenheid verbruikt water of per eenheid oppervlakte onroerende zaak. Ook bij de eenheid per opper vlakte geldt dat er geen directe relatie meer is met de hoeveelheid afvalwater die geloosd wordt. Voor de rioolrechten geldt, evenals bijvoorbeeld voor de bouwleges, dat veel gemeenten gebruik maken van een gestaffeld tarief. Deze staffeling is echter verschillend opge bouwd. Een en ander betekent dat ver gelijking van tarieven tussen de gemeen ten voor bedrijven onmogelijk is. Duurste gemeenten Wanneer wordt gekeken naar de duur ste gemeenten voor de OZB, de riool rechten voor een kleine en een grote lo zer, de bouwleges en de twee voorbeeldbedrijven bij de milieu vergunningen, kan een top vijf van duurste gemeenten in de provincie sa mengesteld worden. De stad Utrecht staat daarbij - niet geheel verrassend - aan kop. Dit wordt veroorzaakt door de hoge tarieven voor de OZB (de hoog ste in de provincie) en de hoge tarieven voor de rioolrechten. Een 'goede tweede' is de gemeente Amerongen, toch één van de kleinere gemeenten in de provincie. Amerongen heeft vooral hoge tarieven voor de riool rechten. Woerden staat op de derde plaats en de gemeenten Zeist, Baarn en Oudewater bezetten een gedeelde vijfde plaats. Overigens komt de gemeente Utrecht ook bij een vergelijking met de andere drie grote steden in Nederland er tamelijk slecht vanaf. Hoewel het de kleinste van deze gemeenten is, heeft de stad de hoogste rioolrechten en komt zij voor de OZB op de tweede plaats. Goedkoopste gemeenten Wanneer wordt gekeken naar de vijf goedkoopste gemeenten voor boven staande belastingen en heffingen, ont staat het volgende beeld: Loosdrecht is verreweg de goedkoopste gemeente. In bijna alle categorieën behoort deze ge meente tot een van de vijf goedkoopste gemeenten, hoewel zij in geen enkele categorie de goedkoopste is. Op afstand volgt Leusden. Deze gemeente rekent vooral lage rioolrechten en lage leges voor een milieuvergunning. Op een ge deelde derde plaats staan IJsselstein, Doorn en Leersum. Oudewater en Renswoude bezetten samen de vierde plaats. De gemeenten die tot de goed koopste in de provincie behoren, zijn dus niet allemaal kleinere gemeenten, zoals men zou kunnen verwachten. Leusden en IJsselstein zijn allebei ge meenten met meer dan 20.000 inwoners en behoren tot de grotere gemeenten in de provincie. Tenslotte zijn in veel gemeenten ten opzichte van 1994 de tarieven weer fors gestegen, met als uitschieter de stijging van de rioolrechten in Loenen met ruim 163%. Een aantal gemeenten geeft aan de tarieven jaarlijks te laten stijgen met het inflatiecijfer. In Soest rekent men echter met een inflatiecorrectie voor 1995 met 2,75%. In De Bilt hanteert men 2,5% terwijl het Centraal Planbu reau voor 1995 uitkomt op een inflatie van 2%. Ook hier dus verschil in uit gangspunt. Differentiatie Overigens moet opgemerkt worden dat de Utrechtse Kamers van Koophandel in geen enkel opzicht streven naar een algehele nivellering van de tarieven. Een zekere differentiatie kan gehandhaafd blijven. Tegenover hogere tarieven voor bepaalde heffingen en belastingen kun nen ook betere tegenprestaties staan. Waar de beide Kamers van Koophandel echter wel naar streven, is vergelijkbare grondslagen en een duidelijk inzicht in het waarom van de verschillen in tarie ven. Het zou zo moeten zijn dat een bedrijf zonder al te veel moeite kan zien wat het aan bepaalde heffingen en be lastingen in de verschillende gemeenten kwijt is en waarop de verschillen geba seerd zijn. Op die manier kunnen be drijven een duidelijker keuze maken voor een bepaalde vestigingslocatie. De uitkomsten van het rapport 'Meten met 38 maten' zijn besproken in een bij eenkomst met de diverse bedrijven- kringen in de provincie. De plaatselijke bedrijvenkringen zijn nu zelf aan zet. Met steun van de Kamers van Koop handel in Utrecht en Amersfoort zal bij de lokale politiek worden aangedrongen op meer duidelijkheid ten aanzien van de verschillende gemeentelijke belastin gen en leges. Het Soester Muziekgezelschap geeft zaterdag 1 juli een bene fietconcert ten bate van het Liliane Fonds. Het concert vindt plaats in C-drie en begint om 20.00 uur. Het SMG staat onder de muzikale lei ding van Dick Hesselink. De entree bedraagt f 10,- p.p. Het Liliane Fonds is een speciaal fonds voor kinderen met een handicap in ont wikkelingslanden. De hulpverlening kenmerkt zich door de sterk persoons gerichte en directe aanpak binnen de gezinssituatie. Met inzet van een inter nationaal netwerk van honderden vrij willigers geeft het Liliane Fonds jaarlijks aan duizenden kinderen en jongeren een doeltreffende opstap voor hun verdere leven. De opbrengst van het benefietconcert stelt het SMG ter beschikking aan een aantal kinderen en jongelui uit Tanzania voor wie hulp is aangevraagd. Zo wordt onder andere gespeeld voor de aanschaf van een rolstoel voor een 15-jarige jon gen en de reparatie van een werkplaats van drie gehandicapte timmerlieden. Het programma van het concert zal be staan uit een optreden van het leerlingenorkest, het jeugdorkest en het 'groot orkest' van het SMG. Daarnaast zal Kees van Mersbergen van het Liliane Fonds met behulp van dia's over het werk in Tanzania vertellen. In de pauze zullen loten worden verkocht, waarvan de trekking aan het eind van de avond zal plaatsvinden. In de hal van C-drie is een tentoonstelling ingericht over het werk van het Liliane Fonds. Met deze manier van geld inzamelen heeft het SMG al eerder projecten in ar mere landen gesteund. Zo heeft de stichting CAMM, die in Brazilië werk zaam is, vorig jaar een bedrag ontvan gen waarmee zij een gedeelte van de kosten voor een nieuwe vrachtauto kon betalen. Het jaar daarvoor gaf het SMG voor de stichting Madat Nepal het start sein voor de bouw van een health care center in Nepal, dat inmiddels gebouwd "Het oneindige verhaal". Dat was niet alleen het motto van de felicitatiespeech van wethouder Neks Blommers, afgelopen zater dag bij de jubilerende Fakkel draagsters, maar ook de titel van het boek dat ze als cadeautje mee bracht. Blommers verrichtte de opening van de jubileumfestiviteiten met een krachtig fluitsignaal op eeri ouderwets pad vindersfluitje. Tevoren waren zij en de ca. 170 feestvierders uit heden en ver leden van de scoutinggroep verwelkomd door voorzitter Hans Kuyper, die vooral oprichtster Marie Brand - eveneens aan wezig - in het zonnetje zette. Vijftig Fakkeldraagsters - voor elk jaar één - ontstaken vervolgens de fakkels die even later met elkaar een grote verjaardagstaart - in een wat zanderige uitvoering - vormden. Oude en jonge Fakkeldraagsters begeleidden deze cere monie met vrolijk gezang waarbij het "lang zullen we leven" niet ontbrak. De wethouder herinnerde zich hoe ze ooit - als kabouter - genoten had van het voorlezen van spannende verhalen tijdens de padvinderskampen. Ze bood daarom met genoegen het voorleesboek aan en wenste de Fakkeldraagsters veel plezier bij hun activiteiten, al dan niet in het kader van het vijftigjarig bestaan. Fakkeldraagster Christa van Wijk werd speciaal in het zonnetje gezet omdat ze de ontwerpster was van de bekroonde badge, waarmee de clubdassen sinds kort versierd zijn. Tijdens de reünie haalden oude, middel bare en jonge Fakkeldraagsters heel wat herinneringen op aan vervlogen tijden. In het clubhuis zelf waren allerlei attri buten, foto's, knipsels en andere "over blijfselen" uit het verleden te bewonde- De middag werd afgesloten met een opdrachtenspel, waarin ook de oude Fakkeldraagsters moesten aantonen dat ze ludieke opdrachten nog makkelijk aankonden. Aan de maaltijd werd deel- genomeh door zeker 100 (oud)-leden De jongste generatie Fakkeldraagsters deed haar naam alle eer aan. Foto: Goos van der Wilt. en 's avonds werd er - het weer werkte niet erg mee - in een van de geleende legertenten een groots "binnen- kampvuur" gehouden, waar het nog een beetje ouderwets toeging: met veel lie deren en gitaarspel. Waarderingsteken Fakkeldraagster Marjolijn ten Brinke onderging een speciale hulde. Ze kreeg het zilveren waarderingsteken van Scouting Nederland voor haar inspan ningen, gedurende 25 jaar, voor de Soester scoutinggroep, waar ze onder meer leidster en bestuurslid is geweest. Zondag werd de jubileumviering voort gezet met een quiz-achtig spel, waaraan ca. 125 Fakkeldraagsters van alle leef tijden deelnamen. De Soester scoutinggroep kan terugzien op een uit stekend geslaagd feestweekeinde.

Soester Courant | 1995 | | pagina 11