I cr Nieuws van de bibliotheek Nieuwe jeugdboeken Mogen wij uw hoofd even lenen..? Langkamp hairstyling een begrip REDKEN* Vanaf 19 meer in Jaguars lusten ook Chinees Zweefvliegwedstrijd ACvZ: 'Amstelgilde 1995' F.A.TAMMER Nieuws van Soesferbergs Belang J 't is niet r Bewonersc met mogel WOENSDAG 21 JUNI 1995 SOESTER COURANT PAGINA Geluidsapparatuur uit auto gestolen Auto botst en vliegt in brand na ldapband Prijswinnaars ballonnenwedstrijd Automobielbedrijf jOn^Ken^Ons^J Rob Brouwer Mevrouw Tusenius klant van de maand ^eetfWdfGeenttoodl] BEN LANGKAMP HAIRSTYLING Rioolstelsel wo BAKKEI Zwttog 18 juni was Soesterberg in de ban van de 'Jaguar-Daimler Club Holland'. Met vele historische automobielen waren ze neergestreken bij The Oriental Swan om van daaruit een puzzel/toertocht door de omgeving te maken Op zaterdag 24 en zondag 25 juni organiseert de Amsterdamsche Club voor Zweefvliegen, een zweef vliegwedstrijd vanaf de vliegbasis Soesterberg. Deze wedstrijd, de 'Amstelgilde', wordt dit jaar vootf de vierde keer gehouden. Ook deze keer kan de organisatie rekenen op de medewerking van de autoriteiten van de vliegbasis. Er worden zo'n 60 - voornamelijk Ne derlandse - aanmeldingen verwacht, waaronder ook Belgische en Duitse deelnemers. Tot hen behoren zweef vliegers die op de recent gehouden Ne derlandse Kampioenschappen Zweef vliegen op Teriet in de hoogste regionen zijn geëindigd. Zweefvliegers maken gebruik van de thermiek, de opstijgende luchtstromen in de atmosfeer: Door de zon wordt de lucht vlak boven de aarde verwarmd. Deze warme lucht stijgt op en heeft al gauw een doorsnede dat een zweef vliegtuig daarin rondjes kan vliegen. Zo stijgt het zweefvliegtuig met die warme lucht mee omhoog. Is de bereikte hoogte voldoende, dan verlaat de piloot de thermiek en gaat op zoek naar een nieuwe thermiekbel. Zo kunnen zweef vliegers, op zonne-energie, honderden kilometers afleggen. Wedstrijdvliegen Bij een zweefvliegwedstrijd wordt een route opgegeven, die de vliegers moeten afleggen. Wie dat het snelste doet is de winnaar en krijgt dan ook de meeste punten. Diegenen die de opdracht niet afmaken en ergens 'tussen de koeien' terecht komen, krijgen punten voor de door de lucht afgelegde kilometers. Wie meer kilometers aflegt voor hij gaat lan den krijgt meer punten dan diegenen die een korter stuk van de opdracht heeft afgelegd. Om te controleren of iedere deelnemer de opgegeven afstand ook daadwerke lijk heeft afgelegd, krijgt ieder vliegtuig een fotocamera mee. De piloot maakt de eerste foto in het zweefvliegtuig op de startplaats, voordat hij de lucht in gaat. Vervolgens maakt hij vanuit de lucht foto's van de opgegeven keerpun ten. Dat zijn meestal andere vliegvelden, waarvan de foto's voor de wedstrijdjury (en de piloten) makkelijk herkenbaar zijn. De naam van het vliegveld staat meestal levensgroot op het dak van één van de hangars. Alleen op Soesterberg en andere militaire vliegvelden is dit om voor de hand liggende redenen niet ge daan. Als er geen vliegveld in de buurt is wordt ook veel gebruik gemaakt van verkeers- en spoorbruggen over onze grote rivieren. Als de piloot na terug keer is geland, maakt hij nog één foto op de vliegbasis Soesterberg. De film pjes worden ontwikkeld en beoordeeld door de wedstrijdjury. Diegenen die onderweg hebben moeten besluiten te landen (wegens gebrek aan thermiek), moeten door de plaatselijke bewoners een verklaring laten ondertekenen, waaruit blijkt waar ze precies zijn ge land. Zo kan de wedstrijdjury exact be rekenen hoeveel kilometers er is afge legd. Verder hebben alle vliegers een barograaf aan boord. Dat is een soort schrijvende hoogtemeter. Als een vlie ger tijdens de wedstrijd op één of ander vliegveld een landing zou maken en la ter weer zou opstarten om de wedstrijd te vervolgen, dan staat dat allemaal pre cies geregistreerd. Bij goed weer zullen de vliegtuigen op 24 en 25 juni rond de klok van 12.00 uur starten en de eersten zullen tussen 15 en 16 uur weer op Soesterberg terug keren. Met name dat laatste kan spec taculair zijn, als de vliegtuigen met hoge snelheid en op lage hoogte de finishlijn zullen passeren. De vlieger die over de twee wedstrijddagen de meeste punten verzameld, is winnaar van Amstelgilde 1995. Een Arnhemmer is voor 1.100 gulden aan geluidsapparatuur en de delen I en II van zijn kentekenbewijs kwijtgeraakt. De spullen en de papieren werden in het weekeinde uit zijn auto gestolen, die op de Morane stond geparkeerd. Gistermorgen, iets na half zes, heeft op de Amersfoortsestraat een eenzijdig ongeval plaatsgevonden. De oorzaak was een klapband. De bestuurder verloor de macht over het stuur en botste tegen twee bomen. De auto vloog vervolgens in brand. Met lichte verwondingen slaagde de man erin zijn voertuig te verlaten. Door de brandweer werd het vuur geblust en het wegdek gereinigd. De schade wordt ge schat op zesduizend gulden. stichting openbare bibliotheek Dorpsplein 17B 3769 DA Soesterberg Opstand in de hel (Tim Wil- locks) Dit is het debuut van Tim Willocks, die met dit boek een nacht merrieachtige thriller geschreven heeft. Hij beschrijft op buitengewone wijze de mens en alles waartoe deze in staat is: geweld, wreedheid, ver raad, moed, liefde, menselijkheid. Het verhaal speelt in een gevangenis waarin niemand enige privacy heeft. De spanningen lopen zo hoog op, dat er een stammenoorlog uitbreekt die leidt tot de overname van de ge vangenis door de bewoners. Tussendoortje (Alan Durant) prentenboek. Een slang heeft zo'n honger dat hij de dieren op zijn weg met huid en haar opeet. Als hij in zijn overmoed zelfs een olifant te lijf wil gaan, steekt deze er letterlijk een stokje voor. Een zeer smakelijk boek voor kinderen vanaf drie jaar. Pas op voor toverballen. A- boekje (Truus van de Waarsen- burg). Eerste deel van een serie over Maartje en haar broertje Jaap, waarin alles draait om een zak met toverballen. Het wekelijkse, zon dagse bezoek aan opa en oma hangt Maartje mijlenver de keel uit. Kon ze maar toveren! Het oog in de muur A-boekje (Eddy C. Bertin) Een Turks jongetje wordt gepest door drie Nederlandse jongens. Hij wordt geholpen door een zwart ha rig monstertje, dat zelf ook nogal gevaarlijk is. Spannend boek voor kinderen die al zelf kunnen lezen. Nieuwe romans voor volwassenen De stenen dagboeken (Carol Shields) In rijk, gul proza met treurige en hu moristische passages heeft Carol Shields met haar gerijpte observatie talent een pracht van een familie geschiedenis geschreven. Een boek dat bekroontd is met de hoogste li teraire onderscheiding van Canada, de Gouverner-General's Award. Veel vrouwen, af en toe een man (Kristien Hemmerechts) Een schoolreis naar Trier kort na de Tweede Wereldoorlog heeft grote ge volgen voor een lerares, haar leerlin gen en haar kleindochter. Deze ro man is buitengewoon goed ontvan gen door de Nederlandse pers. Hemmerechts bevestigt hiermee haar reputatie als schrijfster van knappe psychologische romans over vrouwenlevens. Ons mankeert niets (Willem Jan Otten) De reikwijdte van de nieuwe roman van Willem Jan Otten is buitenge woon groot: het is een portret van een dokterspraktijk, de spannende beschrijving van een dag vol patiën ten en beslissingen, een geschiedenis ook van een liefdesbedrog 'met de enige patiënte die nooit klaagt'. Voor alles is het echter het gewetensonder zoek van een man die zich geplaatst weet voor een gevreesde vraag: wat doe je als je weet dat iemand dood wil? Op zondag 30 april organiseerden de Stichting Jeugdwerk Soesterberg en het Oranje Comité een ballonnenwedstrijd. Op het voetbalterrein van Sterrenberg werden 750 ballonnen opgelaten; daar van werden er 58 kaartjes geretourneerd. Onderstaand de dertien prijswinnaars waarvan de ballonnen het verst kwamen, met achter hun namen de vindplaats. 1. Jeanette v.d. Nieuwendijk, York (GB). 2. Michel Gijtenbeek, Gunsbach, Als- ave (Fr). 3. Linda van de Berg, Nancy (Fr). 4. Guus Haenen, Erkelenz (D), 5. Hans Niemeyer, Velden (L). 6. Nathalie Brouwer, Horst (L). 7. Marsha Brouwer, Horst (L). 8. Jacqueline Brouwer, Well (L). 9. Sebastiaan van Rijthoven, Ledeacker (NBr). 10. Rika van Soest, Vortum (NBr). 11. Ria Kok, Oploo (NBr). 12. Ricardo Aalbertsberg, Rijkevoort (NBr). 13. Paula Niemeyer, Rijkevoort (NBr). Zij kunnen hun prijs op zaterdag 24 juni 14.00 uur ophalen bij St. Jeugdwerk in het Dorpshuis. Van onderstaande personen werden wel de kaartjes ontvangen maar zë vielen niet in de prijzen. Edine Arnold, Marlies v.d. Bremer, Rick Broek, Jennifer Dijkmans, Debby van Dorrestein, Bob v.d. Giessen, Stefanie Havelaar, L. Kloren, Helja Knoops, Mandy Lechte, Gerda Legierse, Robert v.d. Manden, Charlene Nachtegaal, Meriam Niese, Anne Plekkepoel, Diana Smit, Cor Stal, Ivessa Stellingwerf, Piet v.d. Vaart, Jelle Vroonland, Daniëlle Werner, Joey Witteveen, Linda v.d. Berg. Larissa Brinkhof, Petra Creutzberg, Joyce van Doezelaar, Mar jolein Geers, Michiel de Groot, Esther Klarenbeek, Corien Knoops, Lex Knoops, Keven van Leeuwenkamp, Ronald Lensink, Matthijs Marijnen, Kevin van Maanen, P, Nell, Roy On kels, T. Rijnsoever, Danny van Maanen, Kevin van Soeren, Greet Stark, Annik Timmerman, Anne Vis, Thomas Werk hoven, Maikel Werner en Mareille Witteveen. BMW 324 D 4-drs, st.bekr., centr.vergr11-'87 8.750,- Ford Escort 1.4 nu'86 4.500,- Mercedes 200 D st.bekr., prima auto, nw. banden10-'86 14.250,- Opel Kadett 1.4 caravan LPG, 3-drs„ rood'91 10.900,- Fiat Uno 45 LPG'88 5.950,- Subaru Justy GL 4-dr s'87 5.750,- Peugeot 405 GR LPG, blauw metallic'89 8.450,- Mitsubishi Cordia 5-bak, sportvelgen, trekhaak, 3-dr s'86 5.400,- Volvo 340 GL 4-drs., 1700 cc motor'88 7.500,- Opel Rekord 2.0 S trekhaak, Berlina-uitv'84 3.950,- Nissan Prairie 1.8 GSL elektr. ramen, trekhaak'88 11.700,- BMW324D 4-drs., st.bekr., centr.vergr'89 12.750,- Toyota Tercel 1.3 DX automaat, LPG'83 1.750,- Opel Manta 1600 APK-gekeurd'79 1.250,- Mercedes 190 E2.3 5-bak, st.bekr., see motorkap, elektr. schuif/kanteldak, centr.vergr., alarm'87 15.500,- Ford Scorpio2.0 centr.vergr., st.bekr'90 10.750,- Div. goedkope auto's met APK-keuring vanaf 750,- UW VOORDEEL! 'APK Keuringsstation Gratis herkeuring Schade reparatie 'Las- en spuitwerk Klaar terwijl u wacht Perfecte service! Postweg 58 (ind.-terrein) - Soesterberg Telefoon 03463 - 5 33 81 Open: 8.00-18.00 u. Vrijdag koopavond Zaterdag open van 9.00-16.00 u. Een wekelijkse column van of over een min of meer bekende "Soesterberger". Deze week: het Officierscasino aan de Kampweg. Het Officierscasino, gesitueerd aan de Kampweg 1, heeft een geschiedenis die teruggaat tot de Duitse bezetting. Het woord 'casino' is geleend uit het Itali aans en betekent letterlijk 'feestgebouw'. Nu betekent het een legeringsgebouw voor officieren waar bovendien voorzie ningen zijn getroffen om te kunnen eten, baden, studeren en recreëren. Het huidige officierscasino vindt zijn oorsprong in de eerste maanden na de Duitse inval van mei 1940. De Soesterbergse vliegheide werd na de ca pitulatie van het Nederlandse leger in snel tempo getransformeerd tot een Duitse bommenwerpbasis. Al in het eer ste bezettingsjaar vertrokken vliegtuigen van de Luftwaffe van 'Fliegerhorst Soesterberg', om doelen in Groot- Brittannië te bombarderen. In het dorp Soesterberg werd begin 1941 langs de Kampweg, in opdracht van de Duitsers begonnen met de bouw van een zoge naamd Wehrmachtsheim. Het oorspronkelijk T-vormige, uit bak steen opgetrokken gebouw, vormt thans één van de schaarse, nog overgebleven 'monumenten' die de Duitse bezetter in Nederland heeft aangelegd. Dit voor Nederland unieke bouwwerk - een schoolvoorbeeld van de destijds gang bare nazi-bouwstijl - heeft enerzijds grote architectonisch-historische waarde en vormt anderzijds een bijzondere her innering aan, of zo men wil waarschu wing voor de periode van de Duitse be zetting. Gebruik Nadat het gebouw op 13 november 1941 officieel door de hoogste bezettingsautoriteit Wehrmacht- befehlhaber in den Niederlanden, General der Flieger F.C. Christiansen in gebruik was gesteld, fungeerde het de rest van de bezettingsperiode als Wehrmachtsheim. In de wandelgangen werd ook wel van Soldatenheim gespro ken. De voornaamste funktie van het complex was die van militair tehuis. Als zodanig bood het de nabij Soesterberg gelegerde Duitse militairen tal van ontspanningsmogelijkheden. Het Soesterbergse Wehrmachtsheim had onder meer de beschikking over diverse gelagkamers, eetzalen en een heuse kegelbaan in het souterrain. In dit uit dik beton opgetrokken souterrain be vonden zich voorts ook een wapen kamer, twee luchtbeschermingskelders en een gasbeschermingskelder. In de grote theaterzaal van het hoofdge bouw werden diverse voorstellingen, concerten en gastoptredens verzorgd door bekende orkesten en artiesten. Voorts werden er (propaganda)films vertoond en lezingen georganiseerd, waarop zogeheten Frontredner toespra ken afstaken met een sterk propagandis tisch karakter. Deze lieden verhaalden over hun ervaringen aan de frontlijn. Ook Nazi-wetenschappers deden hier hun zegje en bespraken thema's als de zin van de Russische veldtocht enz. Dit soort voordrachten stond doorgaans bol van de politieke indoctrinatie en had tot doel de Duitse militair de juiste ideolo gische kijk op de gang van zaken in te prenten. Na mei 1945 In mei 1945 viel het complex praktisch ongeschonden in Geallieerde handen. Nadat de Canadese bevrijders waren vertrokken, kreeg het leegstaande ge bouw vanaf september 1945 een nieuwe bestemming als KLM-internaat voor vliegers, boordwerktuigkundigen en ver schillende employés. De KLM had in deze periode een enorm tekort aan ge specialiseerd personeel en trachtte dit tekort te bestrijden door in hoog tempo zelf personeel op te leiden. Een belang rijk deel van de opleidingen vond plaats in de KLM-internaten. Het Soes terbergse internaat bestond slechts een jaar. In die korte tijd werd maar liefst 325 man opgeleid voor eerder ge noemde functies. In 1946-1947 werd in het nabij gelegen Huis ter Heide, de Villa Dijnselburg grondig verbouwd en getransformeerd tot KLM-internaat. De Bedrijfsschool Dijnselburg nam vervol gens een deel van de Soesterbergse op leidingen over en voorzag de KLM vanaf 1947 van technisch geschoold grondpersoneel. De opleiding van KLM-vliegers werd elders onderge bracht. Inmiddels werd het voormalig Soldatenheim in Soesterberg gebruikt als Hoofdkwartier van de Vlieg- medische Dienst. Deze bestemming be hield het tot 1953, toen die dienst ver huisde naar een nieuw gebouw dat eveneens aan de Kampweg is gesi tueerd. Vanaf 1953 heeft het complex zijn huidige functie, namelijk legering van (luchtmacht) officieren van de vlieg basis Soesterberg en omgeving. Omdat de legeringsruimte al snel tekort schoot, bouwde men in 1953 de noordwestelijke vleugel aan het hoofdgebouw. Na ver loop van tijd was ook die extra vleugel niet meer toereikend om alle Soesterbergse officieren te kunnen huis vesten. In 1982-1983 werd daarom naast de noordwestvleugel een geheel nieuw legeringsgebouw aangelegd, waardoor er definitief een einde kwam aan de problemen op het gebied van de huisvesting. De grote theaterzaal is na de oorlog voor een scala van aktiviteiten gebruikt. Zij deed ondermeer jarenlang dienst als zogenaamde garnizoensontspan- ningszaal waar voor de militairen uit de omgeving artiesten optraden en speelfims werden vertoond. Tevens werd de zaal ondermeer benut voor beëdigingen, (internationale) militaire conferenties, concerten, galabals, diners, tentoonstellingen en zelfs locale fancy- fairs en tombola's. Voor de luchtmacht blijft dit gebouw bestaan en is men mo menteel zelfs bezig het uit te breiden. Het Casino, een uniek monument en daardoor van grote waarde. Motor Sport Vereniging Salz De VSB werd door het Departement van Defensie, afdeling DGWT te Utrecht, benaderd met de vraag een standpunt in te willen nemen met be trekking tot het inrichten en gebruiken van een motorcircuit voor jeugdleden van de Motor Sport Vereniging Salz. De VSB deelde daarop mede het op prijs te stellen dat belanghebbenden en omwo nenden in kennis worden gesteld van dit verzoek van Salz. Ook zij ontvangt re gelmatig klachten van crossgebruik op het terrein aan de Kolonel van Royenweg. Zij meent dat hierdoor geluidoverlast wordt ondervonden, omdat het gebruik alleen op relatief rustige zaterdagen wordt gehouden. Ook moet zij conclu deren dat de milieucontrole daar door de gemeente Amersfoort weinig of niet wordt gehouden. Echter wordt door Salz op een legale wijze gebruik ge maakt van bedoeld militair terrein, on danks het gegeven dat de VSB geen voorstander is van het gebruik van crossmotoren in of nabij een bewoonde omgeving. De VSB is ook geen voorstander van het openbreken van de overeenkomst tussen Defensie en Salz door tussen komst van de Raad van State en wijst .erop dat de overeenkomst tot 1 juni 1996 duurt en mogelijk niet automatisch zal worden verlengd. Zij is het eens met Defensie dat het gebruik van een kindermotorcrosscircuit binnen de tijds duur van de gegeven crosstijd moet lig gen. Duidelijk wijst de VSB op het ge geven dat partijen, te weten Defensie, provincie, gemeenten, belangstellenden en Salz tot 1 juni 1996 de tijd moet ne men om te onderzoeken of mogelijk el ders een meer geschikte locatie voor deze motorsport gevonden kan worden. Daarbij wijst zij op de vergadering van de projectgroep Leusderheide als een goed medium voor deze discussie. Verbreding rijksweg A-28 De VSB heeft destijds bij de aanleg van de autosnelweg A-28 met succes geattendeerd op het gebruik van een epoxylaag teneinde te grote geluid- produktie tegen te gaan. Uit betrouw bare bronnen meent de VSB te moeten afleiden dat Rijkswaterstaat een sterke lobby uitvoert om deze autosnelweg te verbreden. In een brief aan de Directie Utrecht maakt de VSB dit ook als zo danig bekend, ondanks mondelinge be richten van Rijkswaterstaat, waarin dat wordt ontkent. De VSB waarschuwt Rijkswaterstaat met klem niet weer in een situatie als destijds te geraken waar bij bewoners van Soesterberg gecon- WIJNHANDEL SLIJTERIJ CHAT. MEGYER HONGAARSE CHARDONNAY 5100f: per fles 8 95, 6 flessenI JONGE JENEVER GEENS 4795 per liter l/« NIKOLSKI WODKA MET GRATIS JUS D'ORANGE 4 £95 per fles ,UI w LEGNER LICHTE BORREL of VIEUX 4 £95 per liter Iw« GEN. WINKELMANSTRAAT 37 SOESTERBERG TELEFOON 03463 - 53439 fronteerd worden met een onderschatte geluidproductie. Daarbij attendeert de VSB op de zeer toegenomen verkeersintensiteit juist op het weggedeelte Amersfoort-Utrecht v.v. en de geluidproductie ter hoogte van Soesterberg boven de wettelijke norm ligt. Om die reden stelt de VSB het zeer op prijs tijdig geïnformeerd te worden van plannen betreffende het betrokken gedeelte van de A-28. In 1984 stond voor het eerst de naam van Ben Langkamp op het raam van de kapsalon aan de Buijs Ballotlaan. Ruim tien jaren later is dat gewoon een begrip; het is net of hij daar geboren en getogen is. Ook de kapsalon wijzigde zich langzaam maar zeker naar de hand van de mees ter, want dat is Ben. Niet alleen in zijn vak als kapper, maar ook op kunstzin nig gebied heeft hij een deskundig oog. Kapsalon werdi gewijzigd in hairstyling omdat de tijd dat leerde maar ook van wege de vele Amerikanen die toen in het vliegdorp Soesterberg woonden. Een goede kapper zit niet stil, maar blijft op de hoogte van de jongste ont wikkelingen. Kennis en ervaring uitwis selen met collega's en zonodig hier en daar een cursus erbij pakken. Haar kleuranalyse, haardialyseapparatuur, het zijn slechts twee begrippen met een enorme grote inhoud die garant staan voor kennis en vakmanschap. Deze twee beelden en nog veel meer kan men vinden in de sfeervolle en ge zellige kapsalon aan de Buijs Ballotlaan. Zoals een klant zei: 'Ik kom hier niet alleen mijn haar laten behandelen, maar geniet ook van de rust, waardoor je met een van buiten én van binnen bijna ver nieuwd hoofd, er weer tegen aan kunt'. Langkamp Hairstyling kan dan ook bo gen op een grote klantenkring die met de bewoning van nieuwe mensen in Apollo, alleen maar groter wordt. Sa men met zijn medewerkster Astrid runt hij dit florissante bedrijf en is voorne mens dat nog vele jaren te doen. Eén van de trouwe klanten, mevrouw Tusenius, wilde wel even met Astrid op de foto, niet wetende om welke reden. Nu ze dit leest kan ze voor een gratis behandeling opnieuw naar haar kapper Ben Langkamp aan de Buijs Ballotlaan. Zo blijven de winkels aan de Buijs Bal lotlaan voor verrassingen zorgen. Wij willen graag uw hoofd even lenen. Of om het precies uit te drukken: een paar hoofdharen. Met onze nieuwe en unieke Redken HairProbe maken wij namelijk een feilloze analyse van uw haar. Iets dat tot voor kort alleen mogelijk was via uitgebreid laboratorium-onderzoek. Maar dankzij HairProbe nu ook in de salon. Binnen een paar minuten geeft de computer aan hoe de samenstelling en conditie van uw haar is. Waarmee we een uitstekend uitgangspunt hebben uw haar niet alleen op creatieve, maar ook op wetenschappelijk verantwoorde wijze te behandelen. Maak daarom zo snel mogelijk een afspraak voor een gratis haardiagnose in onze salon. stuur ons enkele hooft*wntn envet"_P. I Beauty th'rough science N Buys Ballotlaan 9 3769 GK Soesterberg Telefoon 03463 - 53900 RademakerstTaat 51B Soesterberg Tel. 03463 - 5 47 04 SOI De gemeenteraad van Soes haar vergadering van 14 j niem besloten het voorstt commissie milieu aan te n< houdende het beschikbar van een krediet voor het as van het rioolstelsel in Soc om de wateroverlast op t< Tijdens zware zomerse rej heeft vooral de Postweg te met ernstig wateroverlast. De toename van het aantal wc bedrijven, stankoverlast e auderd rioolstelsel, waren re rind jaren 1970 in Soesterbei ierzoek werd ingesteld naar terd rioleringssysteem. De tiiervan waren dat onder i Soesterberg-Noord een be aassin moest worden gereali aleek maatschappelijk niet hs Maar midden jaren 1980 wer ast in de Sterrenbergweg zo e ;en verbeterd gescheiden sti aangelegd alsmede een nieuw riool door de gehele Prof. Lc Deze maatregelen hadden Sterrenbergweg effect, maa weer tot ernstige waterover Postweg en ook in de kem vai Instellingen, particulieren en protesteerden met klem te pverlast en ook de gemeent oordeel dat nieuwe maatreg gend gewenst waren. In de b vergadering over 1995 spr; meenteraad de intentie uit da zaamheden om dit euvel te 1 biet spoed dienden te worc voerd. Hernieuwd onderzoe! Om de problemen definitief t leden te doen behoren was h< kelijk dat een geheel nieuwe l werd uitgevoerd, gebaseerd oj rekenmethoden en nieuwe over aantal woningen, inwoni ven, verhard oppervlak e.d. dat het in 1994 aangevraaj I nauwelijks aangepast behoef den en tot uitvoering van he worden overgegaan. De goed 10 bruine boller 6 krentenbollen 3 aardbeienvlaa 5 muffins Buys Balie .ws De bewonerscommissie berg, die de belangen var van woningen van St. Jose tigt, is niet blij met de mog koop van woningen in So maar kan er wel begrip brengen. De ledenvergadering ging v akkoord met het voorstel stuur. Dat betekent dat de waarvoor vorig jaar 736.5C meer aan huur moest word tegen 85 procent van de tai kunnen worden verkocht a ders (mits ze er minimaal wonen). "Met ingang van 1997 zal i rijk geen subsidie meer word aan de woningcoöperaties, v dan gedwongen zijn om als op de woningmarkt te ope Wim Koevoets, voorzitti bewonerscommissie. Voor kan dit in de sociale huursec kende gevolgen hebben, j? Koevoets: "Voor Soesterbe verkoopsituatie inhouden dz groter tekort ontstaat aan w

Soester Courant | 1995 | | pagina 12