apk-keuringEIJMIincl. Vanaf 1996 geen wateroverlast meer in Soesterberg-Noord ewonerscommissie Transportheli's definitief op vliegbasis Soesterberg? Hawker Hunter nu in museum 't is niet niks voor een riks! 6 Klachten in wijk Bloemheuvel niet blij jmet mogelijkheid tot verkoop Medische dienst Burgerlijke stand Hulpverlening Wie vergelijkt leest de Soester Courant Wim Overgoor Dienstencentrum zoekt spullen voor rommelmarkt Rommelmarkt van Stichting Jeugdwerk 'De Drie Eiken' Kamer moet nog praten over helicopters! Agenda Kerkdiensten 'Oude bekende' uit jaren vijftig Rioolstelsel wordt aangepast 10 bruine bollen 2.50 'O Geslaagden Bewoners houden een inventarisatie 6 krentenbollen 2.50 3 aardbeienvlaaitjes 2.50 5 muffins 2.50 BAKKERIJ A. TAMMER têkoop Zondag 25 juni ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 aalm. Wanders; cantores Zondag 10.30 aalm. Wanders; gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. van Marion GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 zie De Hoeksteen STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, tel. 51700. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467, weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. GEBOREN 2 juni Nicole, dochter van Ine en Tom Meine, Wostok 12. Opgaven: Van Maarenplein 1. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), tel 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkdagen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00- 21.00 uur; overige tijden: tel. 02155- 19444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. officieel PHILIPS Philips dealer (ook diverse andere merken) Verkoop en reparatie vanaudio-, video- en huishoudelijke apparatuur. Geopend vanaf 10.00 uur. Maandag de gehele dag en woensdagmiddag gesloten. In het Dienstencentrum wordt in het najaar een rommelmarkt gehouden waarvan de opbrengst ten goede komt aan een bijzonder en duur spel. Het blijft nog even een geheim wat dat gaat worden. De juiste datum van de rommelmarkt zal tijdig bekend worden gemaakt. Men verzoekt een ieder die spulletjes voor deze rommelmarkt heeft dit bij de ad ministratie van het centrum af te geven. Kleding, meubilair en soortgelijke grote dingen kunnen om praktische redenen niet worden aangenomen. Stichting Jeugdwerk Soesterberg tel. 02155-19546 03463-53411 De Stichting Jeugdwerk houdt op zater dag 24 juni van 09.00 tot 14.00 uur haar jaarlijkse rommelmarkt in en rond hun eigen ruimte de Dubbeldekker in het Dorpshuis. Spullen voor deze rommel markt worden tot en met 22 juni thuis opgehaald. Een telefoontje naar 53411 is voldoende. Echter moet rekening worden gehouden met milieu voorschriften en er kunnen dus geen koelkasten of vriezers worden aangeno men. Het zal ongetwijfeld weer een ge zellig geheel worden. Stichting Jeugdwerk heeft het geld drin gend nodig voor de vele activiteiten voor de Soesterbergse jeugd van 4 tot ongeveer 14 jaar. Wat die activiteiten allemaal inhouden kan men op die dag vernemen bij de informatiestand. Zo is onder andere bekend de jeugd-EHBO, meidenavond, plastic modelbouw, vliegtuigmodelbouw, houtbewerking enz. Maar ook niet te vergeten de kerstboomverbranding die zij weer op pakken, carnaval, paasaktiviteiten, ko ninginnedag, dauwtrappen, vakantie- aktiviteiten, herfst- en kerstaktiviteiten, Sinterklaasintocht. Dit belangrijk stuk werk voor de jeugd heeft dringend vrijwilligers nodig die leiding aan een groep kunnen en willen geven. Maar ook bestuurlijke en/of or ganisatorische capaciteiten worden zeer op prijs gesteld. Het bestuur van de Stichting Jeugdwerk Soesterberg doet een dringend beroep hen hierin opti maal te steunen om dit belangrijk stuk jeugdwerk te kunnen voortzetten. Autobedrijf B&S Rademakerstraat 31 Soesterberg 03463-51530 Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 03463 - 5 14 02 De dagbladpers maakte vorige week melding van de "definitieve" komst van de Chinook-helicopters naar Soesterberg. Staatssecretaris Gmelich Meijling zou besloten hebben dat de vereiste investeringen op de vliegba sis (verbouwingen) binnenkort wor den uitgevoerd, omdat de "uit plaatsing" van de Luchtmobiele Bri gade naar Groningen vooralsnog - wegens geldgebrek - niet haalbaar is. Hij wil daarom niet langer wachten. Die conclusie is op z'n minst voorba rig. Gmelich Meijling heeft de Ka mers weliswaar laten weten dat hij "voornemens" is de werkzaamheden spoedig te laten beginnen, maar in Den Haag valt te beluisteren dat er van een definitieve beslissing geen sprake kan zijn, zolang de Kamer nog over het uitplaatsingsonderzoek en de evaluatie van de Structuur schets Militaire Terreinen moet de batteren. Naar verluidt gebeurt dat pas in september en bestaat er in het parlement niet vanzelfsprekend brede steun voor de plannen van Gmelich Meijling. Volgens "Haagse kringen" komen er op 2 of 4 september weliswaar Chinooks naar Soesterberg, maar gaat het slechts om twee toestellen. In totaal moet het helicopters- quadron 13 Chinooks en 17 Cougars gaan omvatten. Volgens ingewijden kunnen de twee Chinooks die in sep tember arriveren op de basis terecht omdat hun geluidsproduktie binnen de "oude" KE-lijnen blijft. De voormalige opzichters hadden in middels bij individuele bewoners de klachten opgelost en St. Joseph be loofde voortaan dit beleid voort te zet ten. Het bestuur van de bewoners commissie Soesterberg en de huurders vereniging 'Ons Belang' vonden boven genoemde uitspraak vreemd en verkeer den bovendien in de wetenschap dat veel bewoners met klachten, in afwach ting van een algeheel onderzoek, niet meer individueel St. Joseph benader den. Zij hebben daarop zelf een onder zoek ingesteld bij nagenoeg alle bewo ners van de wijk Bloemheuvel. Van 36 bewoners werden klachten genoteerd over vergeling, stank, schimmel en vocht, waarvan stankoverlast door ne gentien bewoners werd gemeld direct gevolgd door achttien klachten over schimmel. Ongeveer 29 bewoners had den geen klachten, althans zij gaven niets op. De uitkomst van het onder zoek is voor de bewonerscommissie aanleiding op korte termijn hierover met het bestuur van St. Joseph van gedach ten te wisselen. Woensdag 21 juni 13.30 uitwisseling LTV Soest-Zuid Donderdag 22 juni 19.30 jeu de boules, Drie Eiken Vrijdag 23 juni 18.30 tennis clubkamp enkel Zaterdag 24 juni 08.00 Roefeldag 09.00 Rommelmarkt Jeugdwerk, Dorpshuis 10.00 tennis clubkamp enkel Zondag 25 juni 09.30 tennis clubkamp enkel 14.00 open huis, Drie Eiken Maandag 26 juni 18.30 tennis clubkamp enkel 19.30 kaarten, Drie Eiken Dinsdag 27 juni 18.30 tennis clubkamp enkel Woensdag 28 juni 18.30 tennis clubkamp enkel Opgaven voor de agenda: tel. 51252. WOENSDAG 21 JUNI 1995 Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 Op 27 maart werd het vliegveld beleggingsplan in de Tweede Ka mer behandeld. Daarin stelde de toenmalige staatssecretaris van De fensie dat er geen investeringen ten behoeve van de transportheli- copters op de vliegbasis Soester berg zouden plaatsvinden, zolang er geen zicht was op de consequen ties van het uitplaatsingsonderzoek en de evaluatie van het SMT. De gedachten waren toen om de Lucht mobiele Brigade van Arnhem naar el ders te verplaatsen. In dit verband werd gedacht aan een plaats in de provincie Drente en zou de mogelijkheid bestaan dat de bij dit onderdeel behorende transporthelicopters, onder andere de CH-47 Chinook, ook daar ergens zou den worden gestationeerd. Om die re den was er sprake van een heroverwe ging van de plaatsing van deze helicopters op de vliegbasis Soesterberg. Dit werd gevolgd door een gezamenlijke brief van de Ministers van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer en Landbouw, Natuurbeheer en Visserij en de Staatssecretaris van De fensie van 24 mei 1995, waarin het kabinetsstandpunt over de Beleidsstudie Uitplaatsing Militaire Terreinen werd aangeboden. Hierin werd aangegeven dat er voor de korte en middellange ter- 3e gemeenteraad van Soest heeft in laar vergadering van 14 juni una- liem besloten het voorstel van de rommissie milieu aan te nemen, in- loudende het beschikbaar stellen 'an een krediet voor het aanpassen an het rioolstelsel in Soesterberg m de wateroverlast op te heffen. Ijdens zware zomerse regenbuien eeft vooral de Postweg te kampen iet ernstig wateroverlast. >e toename van het aantal woningen en edrijven, stankoverlast en een ver- uderd rioolstelsel, waren redenen dat jnd jaren 1970 in Soesterberg een on- rzoek werd ingesteld naar een verbe rd rioleringssysteem. De resultaten ervan waren dat onder andere in esterberg-Noord een bergbezink- ssin moest worden gerealiseerd. Dit rek maatschappelijk niet haalbaar, laar midden jaren 1980 werd de over- >t in de Sterrenbergweg zo ernstig, dat n verbeterd gescheiden stelsel werd ingelegd alsmede een nieuw transport- doI door de gehele Prof. Lorentzlaan. 'eze maatregelen hadden voor de errenbergweg effect, maar leidden (eer tot ernstige wateroverlast in de •stweg en ook in de kern van het dorp. istellingen, particulieren en bedrijven otesteerden met klem tegen deze erlast en ook de gemeente was van ordeel dat nieuwe maatregelen drin- end gewenst waren. In de begrotings- ergadering over 1995 sprak de ge- ïeenteraad de intentie uit dat de werk- aamheden om dit euvel te herstellen, iet spoed dienden te worden uitge- oerd. iernieuwd onderzoek )m de problemen definitief tot het ver eden te doen behoren was het noodza- elijk dat een geheel nieuwe berekening verd uitgevoerd, gebaseerd op moderne ekenmethoden en nieuwe gegevens >ver aantal woningen, inwoners, bedrij ven, verhard oppervlak e.d. Het bleek het in 1994 aangevraagd krediet welijks aangepast behoefde te wor- en tot uitvoering van het plan kon worden overgegaan. De goedkoopste en tevens de meest zekerheid biedende mogelijkheid is tevens het minst milieu belastend. Het heeft als randvoorwaarde dat een stuk grond, gelegen ten noord oosten van de Veldm. Montgomeryweg en in beheer van domeinen, gekocht moet worden. De gemeente zal vervol gens een ontheffing moeten verlenen voor het lozen op de bodem. Het lozen van verontreinigd hemelwater is op grond van het Lozingenbesluit Bodem bescherming zonder ontheffing verbo den. Dit betekent dat het infiltreren via overstorten vanuit een hemelwaterriool, zoveel mogelijk moet worden voorko men. Aangezien landelijk nog geen strakke richtlijnen hierover bestaan, wordt aangenomen dat dit geen beletsel zal zijn. Het voorlopig standpunt van de ge meente is dat een infiltratie via een overstort, welke 1 keer per 4 jaar voor komt, acceptabel is. Ook voor de be staande infiltratievoorzieningen bij de Kampdwarsweg, waarvoor in het verle den een VWO-vergunning is afgegeven door de provincie, moet op termijn een ontheffing worden aangevraagd. Aange zien deze op Zeister grondgebied ligt, is de gemeente Zeist hierin het bevoegd gezag. Zij zal dan ook een afweging moeten maken voor het verstrekken van de ontheffing. Wat moet er gebeuren? Men zal moeten overgaan op het afkoppelen en ombouwen van het ge mengde rioolstelsel van Soesterberg- Noord (industrieterrein) tot een verbe terd gescheiden stelsel. In de Postweg en de Gen. Winkelmanstraat moeten regenwaterriolen worden gelegd en vuil- waterriolen van het bestaande ge mengde stelsel moeten worden vervan gen. Het vuilwaterstelsel wordt vervol gens via een bemaling aangesloten op Soesterberg-kern. Vanuit het regen waterriool is een infiltratievoorziening achter een overstort op de bodem nood zakelijk, omdat oppervlaktewater ont breekt. De gemeente heeft onvoldoende eigendommen voor het maken van een infiltratievoorziening. Om die reden zal een stuk terrein aan de Veld. Montgomeryweg moeten worden ge kocht. Ook in Soesterberg-kem moeten enige riolen worden vergroot om de afvoerproblemen ook daar op te lossen. Dit betreft met name riolen in de Fokkerstraat, Kamerlingh Onneslaan, Versteeghlaan en omgeving van het Van Maarenplein. 3e bewonerscommissie Soester- g, die de belangen van huurders an woningen van St. Joseph behar- ;t, is niet blij met de mogelijke ver- >op van woningen in Soesterberg, naar kan er wel begrip voor op brengen. 3e ledenvergadering ging vorige week |kkoord met het voorstel van het be- i. Dat betekent dat de woningen, jvaarvoor vorig jaar 736,50 gulden of neer aan huur moest worden betaald, egen 85 procent van de taxatiewaarde kunnen worden verkocht aan de huur- (mits ze er minimaal drie jaar in fvonen). ingang van 1997 zal er door het geen subsidie meer worden verstrekt an de woningcoöperaties, waardoor zij gedwongen zijn om als ondernemer de woningmarkt te opereren", zegt Koevoets, voorzitter van de onerscommissie. Voor Soesterberg dit in de sociale huursector verstrek kende gevolgen hebben. Koevoets: "Voor Soesterberg kan deze verkoopsituatie inhouden dat er een nog groter tekort ontstaat aan woningen die Afgelopen vrijdagmiddag hoorde men in Soesterberg het geluid van een oud, bekend vliegtuig. Het was een Hawker Hunter F.Mk-6 van de Zwitserse Luchtmacht. Na een ja renlang gebruik heeft dit land de Hawker Hunter voor een ander vliegtuig ingeruild. Het Militaire Luchtvaart Museum legde met succes een claim op één van deze oude toestellen om het omvangrijke ar senaal aan vliegtuigen uit te breiden. Vrijdag maakte de Zwitserse Hawker Hunter zijn laatste vlucht. Als toegift gaf het een extra rondje Soesterberg. Zo mijn geen middelen beschikbaar zijn om de geplande uitplaatsing te financieren. De huidige Staatssecretaris van Defen sie, drs. J.C. Gmelich Meijling heeft in zijn brief van 13 juni aan de voorzitters van de le en 2e Kamer der Staten Ge neraal medegedeeld, dat er nu van uit plaatsing van de Luchtmobiele Brigade voorlopig geen sprake kan zijn en er niet langer gewacht dient te worden met de genoemde investeringen te Soesterberg. 'Ik ben dan ook voornemens deze werk zaamheden spoedig te laten beginnen', besluit hij zijn brief. Begin september zullen de eerste Chinooks binnenvliegen en hun nieuwe thuisbasis Soesterberg innemen. In juni heeft het bestuur van de huurdersvereniging 'Ons Belang', die deel uitmaakt van de bewoners commissie Soesterberg, een onder zoek gedaan naar de klachten in de woningen van de wijk Bloemheuvel. De aanleiding tot deze inventarisatie was een mededeling van woningbouw vereniging St. Joseph, dat er in de wijk Bloemheuvel geen algeheel onderzoek naar de klachten van vergeling en slechte ventilatie zou plaatsvinden. Vol gens St. Joseph zouden hierover nog te weinig klachten aan hen gemeld zijn. r y Mavo Soest Mavo 4 Annika Boekhout, Sebastiaan Grap- endaal, Tineke Koevoets, Jeroen van Reenen, Barberah Hijmering. Het Nieuwe Eemland College Amersfoort Mavo 4 Sebastiaan Bink, Raymond Jongeling, Sjors van Kooten, Channa Opten, Eveline Schouten, Linda Tammer, Ramon Timmerman. Havo 5 Miranda van Kuijk, Kim van der Vel den, Pauline Verweij. VWO 6 Linda de Groot, Rene Toxopeus, Koen van der Wal, Robin van Wankum. Resultaat Het resultaat zal dan zijn dat de ernstige 'water op straat'-situaties tot het verle den zullen behoren en geen ongecontro leerde vuillozingen meer plaatsvinden. Ook wordt de bodemkwaliteit beter be waakt en het leefklimaat zal verbeteren omdat woonhuisvloeren, kelders en bedrijfsruimten niet meer onder water komen te staan. Alle maatregelen ter verkrijging van dit doel worden gefinancierd uit de reserve riolering. In de algemene beschouwin gen van november 1994 is gebleken dat het verloop van de reserve tot 1999 deze investering mogelijk maakt zonder een extra verhoging van het rioolrecht. Na 1999 is een verhoging van het rioolrecht wel noodzakelijk als het totaal verloop van de werkelijk gedane investeringen daartoe aanleiding geeft. De hele op dracht is begroot op ruim twee en half miljoen gulden. In Soesterberg-kern gaat men zo spoe dig mogelijk beginnen. De werkzaamhe den in Soesterberg-Noord hangen af van de koop van het stuk terrein aan de Veldm. Montgomeryweg en het verle nen van de nodige vergunningen. Indien hierin geen vertragingen komen is de verwachting dat het werk in 1996 vol tooid zal zijn. "Wij zullen als bewonerscommissie Soesterberg zeker trachten, daar waar mogelijk ook de belangen van de nieuwe eigenaren te behartigen. Hoe dat precies zal gaan is op dit moment nog niet duidelijk, maar ook daar komen we zeker uit", aldus Koevoets. kon men duidelijk zijn spanwijdte van 10 meter zien en het bekende geluid van zijn Rolls-Royce Avon-straalmotor deed menigeen naar boven kijken. Eind jaren '50 was hij hier een bekende. Spotters van toen konden achter elkaar noemen: lengte 14 meter, hoogte 4 me ter, max. snelheid 1150 km/u, max. ge wicht bijna 11 ton, vliegbereik 1600 km, max. hoogte 16 km, éénpersoons toestel met vier kanonnen en 24 raketten, vleu gels in pijlstelling met knik in de voor- rand, het kielvlak voorlijk geplaatst, een lange slanke romp met een opklapbaar hoofdlandingsstel en intrekbaar neus- wiel. zeker betaalbaar zijn. Het lage percen tage aan liquide middelen van de St. Joseph dwingt hen echter stappen te on dernemen. Om aan geld te komen moet er verkocht worden. Als er onvoldoende financiële middelen voorhanden zijn zal de woningbouwvereniging niet in staat zijn om, zoals ze zegt, meer sociale wo ningbouw te plegen. Waar die woning bouw in Soesterberg gerealiseerd moet worden, is nog een open vraag. Reëel gezegd kan men er vanuit gaan dat het contingent huurwoningen in Soester berg door deze verkoop minder zal wor den en dat is slecht voor de generatie die na ons komt en ook zelfstandig wil wo nen. Natuurlijk gunnen wij een ieder het plezier van kopen, maar aan de andere kant blijft het jammer voor het sociale wonen in Soesterberg", is de mening van Koevoets. Buys Ballotlaan 13 Soesterberg

Soester Courant | 1995 | | pagina 13