£7 ■■■al* Huis verkopen... wij taxeren gratis JËVan Breukelen Vast-goed Wisseling van de wacht bij de Gemar Hannelore's Kledingreparaties: al tien jaar 'n uitkomst voor onhandige mensen BOSMAN W 'Een voetbehandeling bij de pedicure kan ook heel ontspannend zijn' 1 HANDEL WANDEL I rina zijlstra i^ heeft een leuke voorjaars-aktie: bij aankoop van een DOUCHE-HOEKINSTAP gratis montage Morgen kenteken graveren parkeerplaats bij postkantoor Beurs voor Soester student SOESTER ONDERLINGE Jan Riemer volgt Ap Smeenk op Atelier-voor-veranderingen aan Koninginnelaan **V. 7TV6 MET DE VAN BETER IUw voordelen: 5 jaar all-in garantie m kunststofglas met motief 'm* zeer gemakkelijk schoon te houden f magneetsluiting standaard hoogte 1,73 cm verstelbare breedte tussen 78 en 80 cm GRATIS MONTAGE Bosman Loodgieters b. v. - Soest Hoevelaken - Bel gratis 06-0.22.22.11 Old-timerdag bij winkeliersvereniging Centrum Baarn Koninginnelaan 40, Soest Tel. 02155-17962 Rina Zijlstra start praktijk in Soest Voorlichting voor ondernemers die willen beginnen De markt in Soest JHOS houdt 'open repetitie-avond' Deskundige Voetverzorging pedicure-salon Extra preventie: 'NLin de ruiten De helft van het gezin met vakantie! Dan gaat de andere helft natuurlijk naar de traiteur! Gezond, vers gekookt en lekker. Dagmenu 12.50 Weekendschotel 17.50 Cocky Hilhorst naar Cambridge University De LAAGSTE PREMIE en toch extra uitgebreid verzekerd! natuurlijk bij: I WOENSDAG 21 JUNI 1995 SOESTER COURANT PAGIJMA 21 Bij de Gemar, de gezinsmarkt aan de Parallelweg, is per 12 juni het een en ander veranderd. Ap Smeenk heeft besloten het wat rus tiger aan te doen en is opgevolgd door Jan Riemer, voormalig be drijfsleider bij Super Van Doorn. De supermarkt die dit jaar uit Soest vertrok. Smeenk begon acht jaar geleden als chef-slager bij de Gemar, maar werd al snel commerciële man bij de bedrijven van Bob Bakker in Soest, Hoofddorp en Nieuwegein. Die functie wordt vanaf 12 juni uitgeoefend door Riemer. In tegen stelling tot Smeenk, die zijn ziel en za ligheid in de slagerij had liggen, heeft Riemer een kruideniers-achtergrond. Bob Bakker van de Gemar meent ge weldige transfers achter de rug te heb ben. Want inmiddels heeft ook Gert van Tricht zijn draai gevonden in de gezins- Ap Smeenk (l.) en Jan Riemerde gaande en de komende bedrijfsleider van de Gemar. Foto: Herman van Dam. markt. Hij is de nieuwe chef-slager van de Gemar en was eerder al collega van Riemer. Bakker en de gemotiveerde medewerkers hebben het volste vertrou wen in de toekomst. De klanten van de Gemar kunnen deze week weer profite ren van verschillende aanbiedingen. "Kledingreparaties, dat is eigenlijk veel te beperkt. Eigenlijk zou je het een atelier-voor-(kleding)verande- ringen kunnen noemen. Want wat mensen ook aan hun kleding willen wijzigen, het kan hier allemaal." Hannelore's Kledingreparaties is in tien jaar tijds uitgegroeid tot een begrip in Soest. De afgelopen maand stond min of meer in het teken van dat jubileum - met een aantal aantrekkelijke aanbie dingen voor de klanten - maar is verder zonder veel feestelijkheden gepasseerd. De oorzaak daarvan lag in droeve fami lie-omstandigheden, die Hannelore naar Oostenrijk terugriepen, waardoor er van een feeststemming geen sprake meer kon zijn. In Hannelore's atelier maakt alleen een bord in de etalage de bezoekers op merkzaam op het tienjarig bestaan. Niettemin is ze de afgelopen weken overstelpt met felicitaties van haar vele vaste klanten, want Hannelore kan in Soest "niet meer stuk", om het zo maar eens uit te drukken. Het atelier is dan ook een uitkomst voor al die mensen die zelf niet handig zijn met naald en draad, en dat zijn echt niet alleen mannen... Na een aantal jaren aan de Soes- terbergsestraat verhuisde Hannelore in januari 1992 naar de Koninginnelaan, een stap waarvan ze nooit spijt heeft gehad. Ook vanuit Soest-zuid weten haar klanten haar in 't Hart nog steeds heel goed te vinden. De winkel aan de Koninginnelaan, met z'n oude strijk ijzers en naaimachines in de etalage en het gezellige "doorkijkje" tussen de win kel en het atelier, is ongetwijfeld een van de gezelligste van Soest. Dankbaar werk Het is leuk en vooral dankbaar werk, stelt ze vast. "Je maakt mensen altijd blij als ze een kapot kledingstuk weer 'als nieuw' terugkrijgen." Wie absoluut niet met een naald overweg kunnen helpt ze graag uit de nood, maar ook degenen die wel over enige naaivaardigheden beschikken staat ze graag met raad en daad terzijde. Als gediplomeerd kleermaker is Hannelore op kledinggebied van alle markten thuis. Aanvankelijk wilde de geboren Oostenrijkse - haar tongval maakt direct duidelijk waar ze vandaan komt - ontwerpster worden. Dat ze het echte kleermakersvak heeft geleerd heeft haar echter nooit gespeten en in de knusse winkel (ook depot voor de sto merij waarmee ze al jaren samenwerkt) houdt ze voortdurend kontakt met de klanten. "Dat heb je niet als je alleen maar thuis werkt." Hannelore de Hoop staat altijd klaar met naald, draad, daad en goede raad. Behalve voor kledingreparaties - van het totaal moderniseren en passend maken tot het aanzetten van knopen - kan men bij Hannelore ook terecht voor onzicht bare stoppages en andere "verstel werkzaamheden". Ook modezaken doen trouwens graag een beroep op haar ervaring en vakmanschap. De winkel aan de Koninginnelaan 24 B (tel. 28360) is op maandag gesloten. Van dinsdag tot en met vrijdag zijn de openingstijden: 09.00-17.30 uur; op zaterdag 10.00-14.00 uur. LOODGIETERS Prod uktomschrij ving: Hüppe hoekinstap type Alfa (80 x 80 cm) fl. 1140 (incl. BTW). Bij andere modellen (tegen geldende verkoopprijs) óók gratis montage. Aluminium-kleurige profielen. Ook keuze uit echt veiligheidsglas. Diverse types zijn te zien in ons bedrijf. Gecertificeerd Waarborg- installateur In de Nieuwstraat, Laanstraat, Brink en Brinkstraat kunnen mensen zaterdag hun ogen uitkijken. Daar staan dan ruim 120 old-timers opgesteld. Een Bugatti type 43 uit 1928, een Lincoln uit 1932, een Dion Bouton, oude brandweerwagen en nog veel meer nostalgisch blik is te bewonderen dank zij een initiatief van de winkeliers vereniging Centrum Baarn. De wagens staan er vanaf 10.00 uur. Om ongeveer 11.00 uur begint een rondrit van een uur door Baarn. Een jury kiest de auto van de dag. Als het evenement aanslaat, willen de midden standers het volgend jaar weer organi seren. Sinds een paar weken is aan de Weegbreestraat 20 de praktijk ge vestigd van pedicure Rina Zijlstra. Mensen met voetproblemen - of probleemvoeten - kunnen bij haar terecht voor een volledige en ade quate behandeling. Ingegroeide nagels, overdadig eelt, kalk- nagels, eeltpitten, likdoorns en ekster ogen - veel mensen hebben heel wat te stellen met hun "onderdanen". Voeten zijn in het algemeen niet de meest aan trekkelijke onderdelen van het menselijk lichaam, maar zeker niet de minst be langrijke. Uiteindelijk rust het hele lichaamsgewicht op de alleronderste le dematen. Maar omdat ze niet erg in aanzien staan - sommige mensen hou den hun voeten maar het liefst letterlijk "uit het zicht" - worden ze nogal eens verwaarloosd en krijgen ze minder zorg dan nodig is. Pedicure Rina Zijlstra, sinds vorig jaar uit Amsterdam naar Soest verhuisd, houdt zich dagelijks met voeten en te nen bezig en helpt mensen graag van hun problemen af. Een goede verzor ging van de voet is volgens haar eigen lijk nog belangrijker dan van het gezicht of de handen, waaraan heel wat mensen soms aanzienlijk meer geld besteden. "Je voeten gebruik je voortdurend, in elk geval veel vaker dan je denkt; je staat ermee en je loopt ermee." Aangenaam gevoel Een behandeling bij de pedicure is dik wijls niet alleen hard nodig, maar kan ook heel ontspannend zijn. "Het is altijd een aangenaam gevoel om een ander aan je voeten te laten zitten," aldus Rina. "Tenslotte kun je er zelf meestal maar moeilijk bij." Veel mensen raken op die manier ook "geestelijk" wel eens wat kwijt, stelt ze vast. "Dan ben je soms ook een soort praatpaal, en dat maakt het leuk." Behalve voor de gebruikelijke behande lingen kan men bij Rina ook terecht De Kamer van Koophandel (KvK) en het instituut Midden- en Kleinbedrijf (MKB) houden morgen opnieuw een voorlichtingsmiddag voor startende on dernemers. Deskundigen van banken, de belastings dienst en accountantskantoren geven informatie aan de beginnende onderne mers. Adviseurs van de KvK en het MKB geven voorlichting over wettelijke aspecten. De kosten, inclusief een syllabus, bedra gen 35 gulden. Men moet zich van te voren opgeven bij de KvK, tel. 033- 612964. Daar Kopen. voor harsnagels, als er eens een onge lukje met een teen gebeurd is, voor nagelbeugels (een probaat en pijnloos hulpmiddel bij steeds weer ingroeiende nagels) en voor beenharsen. Verder is er een groot assortiment voetverzorgings- produkten verkrijgbaar. Diabetici Naast de volledige pedicure-diploma's (SEPVO) - ze volgde de opleiding bij het bekende instituut De Korte in Am sterdam - is Rina sinds enige tijd ook in het bezit van het diploma voet verzorging bij diabetici. "Mensen met suikerziekte hebben extra aandacht no dig voor hun voeten. Na verloop van tijd is het risico groot dat de aders slechter worden en dan kunnen er gemakkelijk ontstekingen ontstaan." Rina beschikt op de benedenverdieping Pedicure Rina Zijlstra in haar praktijk van het huis aan de Weegbreestraat over een volledig ingerichte praktijkruimte met alle moderne apparatuur, waardoor ze haar klanten een optimale verzorging kan bieden. De comfortabele behan- delingsstoel is voorzien van beensteunen en geheel verstelbaar, zodat hij aan de wensen van de klant kan worden aange past. De behandelingen vinden plaats op af spraak, eventueel ook 's avonds. Pedicure Rina Zijlstra, Weegbreestraat 20, is bereikbaar via tel. 14692. In mei verzorgde het Jeugd Harmonie Orkest Soest samen met Accordeon vereniging Animato een geslaagde concertavond. Aan het einde van het muzikale seizoen 1994/1995 wil het JHOS met een open repetitie-avond nog eenmaal naar buiten treden. Op maandag 26 juni is iedereen die een muziekinstrument bespeelt (met name slagwerkers en hout- of koperblazers) vanaf 18.45 uur van harte welkom in de repetitiezaal aan de Parallelweg 1. Belangstellenden mogen op deze avond uiteraard ook binnenlopen om op die manier eens kennis te maken deze en thousiaste groep muzikale jongeren. Op de repetitieavond is verdere informatie te verkrijgen over het lidmaatschap van het JHOS, het huren van een instrument en het volgen van individuele lessen. Informatie: dhr. W. Vos, dirigent, tel. 25939, of mevr. E. Merkus, tel. 12421. Volledig gediplomeerd, ook voor diabetici. Beenharsen, nagelreparatie en nagelbeugeltechniek. Weegbreestraat 20, Soest Telefoon 02155 - 1 46 92 Elk jaar worden weer meer auto's gestolen. Niet alleen in Nederland, maar ook in de ons omringende landen stijgt de autodiefstal. 36.000 auto's (CRI 28.354) verdwenen in 1993, in de eerste zes maanden van vorig jaar weer 30% meer. Veel ge stolen auto's verdwijnen in een mum van tijd, met andere, vaak bui tenlandse kentekenplaten en valse papieren over de grens. Uit een rapport van de CRI blijkt dat er een duidelijke verandering is in de voor keuren van autodieven. Enkele jaren geleden werden meestal twee tot drie jaar oude auto's gestolen, nu blijken de meeste gestolen auto's ouder te zijn dan vijf jaar. Bovendien worden er meer goedkopere middenklassers gestolen. In de top-40 van de meest gestolen auto's staan Opel Kadett, Volkswagen Golf, Opel Ascona, Fiat Uno en Ford Escort. Om de auto onaantrekkelijk te maken voor diefstal adviseren politie, verzeke ringsmaatschappijen, de Consumenten bond en de ANWB autobezitters het kenteken in alle autoruiten te laten graveren. Voordat de auto, eventueel met valse papieren, doorverkocht kan worden moeten alle ruiten vervangen worden. Een opvallend tijdrovend en kostbare bezigheid voor een autodief. NL-teken Als er naast het kenteken ook nog het landenteken NL in de ruiten wordt ge graveerd valt het nog sneller op als de auto met buitenlandse kentekenplaten de grens over gaat. De auto is dan overal, ook in het buitenland, herken baar als een gestolen, Nederlandse auto. Deze week houdt het snelle kwaliteits team van Automark, dat al tien jaar in Nederland professioneel kentekens graveert, een speciale aktie in Soest. Door de snelle werkmethode zijn er geen wachttijden en hoeft men geen af spraak te maken. Het aanbrengen van de gravures kost slecht enkele minuten. Het graveren van het kenteken met NL kost f 25,- per auto, inclusief twee waarschuwingsstickers op de voor- portieren. Voor f 10,- extra kan men een speciale reflectielaag over de gravures laten aan brengen, waardoor deze ook bij regen en 's avonds bij weinig licht goed zicht baar blijven. Dat verhoogt de preventie- waarde. Men kan op donderdag 22 juni van 9.00 tot 17.30 uur op de parkeer plaats bij het postkantoor aan de Steenhoffstraat terecht. Automark is te herkennen aan de gele outfit. TRAITEUR CATERING Ook voor uw partvverzorgina kunt u bij ons terecht. Openingstijden: dagelijks van 10.00 - 20.00 uur - zondag van 15.00 - 20.00 uur 's woensdags gesloten F.C. Kuyperstraat 3 3761 EG Soest Tel.: 02155-24664 In Den Haag heeft Cocky Hilhorst uit Soest gisteren twaalfduizend gul den ontvangen. De Soesterse heeft dat te danken aan de Stichting VSB Fonds dat driehonderd studenten in de gelegenheid stelt in binnen- of buitenland hun studie voort te zet ten. De helft van het bedrag betreft een schenking, de overige zes mille bestaat uit een renteloze lening. Hilhorst, die onlangs haar studie Cognitieve Kunst matige Intelligente heeft afgerond, kan daardoor in het Engelse Cambridge de studie Toegepaste Logica volgen. Ze was niet bereikbaar voor commentaar. Het VSB Fonds is ontstaan bij de fusie tussen AMEV en de VSB Groep in mei 1990. Het ondersteunt initiatieven van sociaal-maatschappelijk belang, zoals kunst, natuur en milieu en onderwijs. Uit onderzoek is gebleken dat veel stu denten vrijwel nergens kunnen aanklop pen voor een financiële bijdrage voor een vervolgstudie. Daarom stelt het VSB Fonds geld beschikbaar aan een aantal van deze studenten, van wie Cocky Hilhorst er één is. Ze werd gese lecteerd en voorgedragen door onder wijsinstellingen. De uitreiking van de studiebeurzen, gis teren in het VSB Circustheater in Den Haag, werd gepresenteerd door Astrid Joosten. Alle gelukkige studenten kre gen voorts een boekje van Hugo Claus als literair geschenk mee naar huis. Bijvoorbeeld: Opstalverzekering steen/hard f 0,80 per o/oo Opstalverzekering steen/riet f 2,00 per o/oo Inboedelverzekering steen/hard f 1,40 per o/oo Inboedelverzekering steen/riet f 2,25 per o/oo VOOR AL UW VERZEKERINGEN. Soesterbergsestraat 26 - Soest - tel. 02155 - 2 90 60

Soester Courant | 1995 | | pagina 21