Rabobank Soest-Baarn blij met 1994 NOG 1 DAG ZELF ZINGEN ROB DE NIJS arushocK or Nieuws van de bibliotheek Aanwinsten voor de jeugd De Rabobank, het milieu en de toekomst van de jeugd BENEFIETCONCERT KINDERPARADIJS DE VRIJE TEUGEL Kinderparadijs de Vrije Teugel Soest [VARIA) ^Gevmagd^ VAKANTIE- BEZORGERS Wildschut Optiek WOENSDAG 21 JUNI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 23 I Nettowinst van 3,8 miljoen naar algemene reserve Uitreiking Ecotour '95-prijsvraag Showband 'Juliana' in park Groeneveld en dan geeft een op DONDERDAG 22 JUNI AANVANG: 19.30 UUR ENTREE: fl. 15,00 TOT EN MET 12 JAAR: fl. 7,50 RESERVEREN ELKE WERKDAG VAN 8.00 tot 18.00 UUR, TEL. 18136 De opbrengst van het benefietconcert komt ten goede aan speeltoestellen op het terrein van Kinderparadijs De Vrije Teugel Soester Courant Vrijwilligers Vakature Bank exclusief bij Rondje teveel voor Soester automobilist Y olksuniversiteit Soest/Soesterberg Klusjesdienst voor ouderen Wie aan sport doet leest de Soester Courant 'Bandit Queen' Nieuwe cursussen stichting openbare bibliotheek ■t Op dinsdag 13 juni vond in restau rant Darthuizen te Soest de Alge mene Ledenvergadering van de Rabobank Soest-Baarn plaats. In aanwezigheid van zo'n 70 leden en een groot aantal personeelsleden legde de bank verantwoording af over het door haar gevoerde beleid in 1994. Het was de eerste leden vergadering van de bank na de rea lisatie van de fusie. I In zijn openingswoord ging voorzitter T. Middelkoop in op de economische ont wikkelingen in de wereld om ons heen, maar ook op de ontwikkelingen binnen de Rabobank-organisatie. Zoals voor het hele bankwezen geldt, is ook de Rabobank bezig met een veranderings proces dat diep ingrijpt in het denken en doen van het personeel. Ook keek de voorzitter nog even terug op het af scheid van de heer W.G. Hilhorst per 1 juli 1994 en op de per die datum ont stane fusie tussen de banken Soest en Baarn. Verder dankte de voorzitter met name het management en de perso neelsleden van de bank voor de in 1994 verrichte inspanningen. Voor de toelichting op de jaarcijfers 1994 gaf de voorzitter het woord aan Voor het eerst na de fusie vergaderde de ledenvergadering van de Rabobank Soest-Baarn. Foto: Goos van der Wilt. directeur P. van Sonsbeek. Hij toonde de vergadering dat 1994 een succesvol jaar is geweest voor de bank. Hoewel de groei gematigd was, zijn met name de provisie-opbrengsten flink gestegen. Dit had echter ook te maken met de forse verstrekking van particuliere hypothe ken in maart 1994 tengevolge van de rentedaling. Hierdoor zijn min of meer éénmalige opbrengsten in de vorm van oversluitprovisie en door cliënten be taalde boeterente ontvangen. Particulieren Verder haalde de directeur het onlangs genomen besluit aan om de kosten in het particuliere betalingsverkeer af te schaffen. Met ingang van 1 juli 1994 worden geen transactiekosten meer be rekend en vanaf het najaar 1994 zal elke cliënt weer in de gelegenheid gesteld worden om wekelijks een dagafschrift te ontvangen. De klanten worden hiermee beloond voor hun efficiënte betaal- De winnaars Richard de Keijzer, Maartje Houben en Menno Bokdam. Daarbij staan v.l.n.r. de jeugdcoördinatoren Mare Trein, Sonja Bronts, Esther van de Grift en Annemieke de Ruygt, met de heer De Bruin van de fietsenhandel die de fiets ge leverd heeft. Foto: Goos van der Wilt. Rabobank en het milieu vormen samen de toekomst van de jeugd.' Met deze slagzin heeft de 12-jarige Richard de Keijzer een mountain bike in de wacht gesleept. Hij deed mee met de prijsvraag die de Rabobank organiseerde op de Ecotour '95, op 26 mei op 't Vaarderhoogt. De Rabobank was daar vertegenwoor digd door de jongeren-coördinatoren Mare Trein, Annemieke de Ruygt, Sonja Bronts en Esther van de Grift. Het doel van deze dag was de jongeren bewust te maken van de ontwikkelingen met betrekking tot het piilieu. De Rabobank, met het milieu begaan, is hoofdsponsor van het project. Richard was niet de enige prijswinnaar. De tweede en derde prijs werden res pectievelijk door Maartje Houben en Menno Bokdam gewonnen. Zij werden hierdoor de trotse bezitter van een Rabo Jongerenrekening met een mooi begin- saldo van respectievelijk f 100,00 en f 50,00. De jongerenrekening is er speciaal voor jongeren tussen de 0 en 16 jaar. Bedoeld om te sparen, maar ook om (met toe stemming van de ouders) te betalen. Zo leren ze bewust met geld om te gaan. Tevens geeft de rekening een goede rente. Bij opening van een Rabo Jongerenrekening kan bovendien een te gek kado uitgekozen worden, zoals een video van Aladdin, een foto-toestel en een Dance-CD. Binnen de bank Soest-Baarn ging Öe automatisering voort: het aantal opna mes uit geldautomaten steeg wederom, de bank sloot èind 1994 haar 100ste cliënt aan op het programma Teleban kieren Bedrijven. De bedrijfskosten wa ren in 1994 lager dan van de twee af zonderlijke banken in 1993. Dat kan gezien worden als een eerste effect van de fusie. De nettowinst ten bedrage van f 3.803.000,- werd met instemming van de Algemene Vergadering toegevoegd aan de algemene reserve. Tenslotte blikte de directeur vooruit naar 1995 en hij gaf de vergadering te kennen dat de bank druk bezig is zich om te vormen naar een verkoopgerichte organisatie. Hij sprak met name ook over de ontwikkelingen rond open stellingstijden. Hij vergeleek deze met de bereikbaarheidstijden. Met andere woorden, ook na 16.00 uur zijn de adviseurs van de bank bereid om hun maatwerkadviezen, desnoods bij de klant thuis, te geven. Van de activiteiten Beleggen en Verzekeren maakt de bank voor het komende jaar een speerpunt. Na een korte pauze waren de her verkiezingen van twee Bestuursleden en twee leden van de Raad van Toezicht aan de orde. N.J. de Boer en R.A.G. van Klooster, respectievelijk secretaris en lid van het Bestuur werden door de vergadering herkozen. Van de Raad van Toezicht waren voorzitter D.W. van Kleij en secretaris M.H.A. van Veeren aftredend en herkiesbaar. Ook zij wer den bij acclamatie herkozen. Op zaterdag 24 juni treedt de Amersfoortse muziek- en showband "Juliana" op in het park van kasteel Groeneveld in Baarn. Het concert be gint om 15.00 uur. De toegang is gratis. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 22 juni: Eindelijk is het vandaag zo ver; Rob de Nijs komt om 19.30 uur op het kinder paradijs zingen. Hij geeft een concert van ruim twee uur en er is een voor programma. De kaarten zijn slechts f 15,- per stuk en dat is voor een concert van Rob vrijwel voor niets. Vrijdag 23 juni: Na het grote feest van donderdag gaan de activiteiten vandaag gewoon weer door, de Ichtschool komt uit Almere naar ons toe om de boerderijschoolreis te doen. 's Middags is het alweer feest, want dan komen Elke, Joost en Michel hun verjaardag vieren, 's Avonds komen Marieke, Tamara, Gonnie en Mark met al hun feestgangers lekker swingen op de kinderveijaardagdisco. Zaterdag 24 juni: Vandaag komen Rosanne, Daan, Tiffany en Susanna met hun feestgangers hun verjaardag vieren. Ook 's avonds is het nog feest, want dan ko men Daniëlle, Tjarda en Erna met z'n drieën en al hun vriendjes en vriendin netjes hun partijtje vieren. Zondag 25 juni: Net als elke zondag zijn wij vandaag geopend voor iedereen die langs wil komen. Maandag 26 juni: De Schakel uit Amsterdam komt van daag met ruim 65 kinderen een boerderijschoolreis doen. Daarna is het de beurt aan Pim, Maike, Stefan en Annemarie om te feesten, want zij zijn allemaal jarig en vieren hun partijtje op het kinderparadijs. Dinsdag 27 juni: Vandaag komen er twee scholen de boerderijschoolreis bij ons doen. Dat zijn de Oranje Nassauschool uit Muiderberg en de Akkerhof uit Drie bergen. 's Middags komt Lara met tien vrienden haar feest vieren. Woensdag 28 juni: Vandaag komen er weer twee scholen hun schoolreis vieren op het paradijs; de Gabri Mehen school uit Amersfoort en de Heerd uit Leusden. 's Middags wordt het weer gezellig druk met alle kinderen uit de buurt die leuke woensdagmiddag activiteiten komen doen bij ons. Voor slechts f 2,- kunnen ze van 14.00 tot 16.00 uur terecht. voor de voor de maand en juni, juli en augustus. EXTRA BELONING Aanmelden: tel. 1 41 52 Smitsweg 311, tel. 12630 De Vrijwilligers Vakature Bank bemid delt tussen vrijwilligers en instellingen: ondersteunt initiatieven van werkloze vrijwilligers en van projecten van deze categorie. Ze geeft ook voorlichting over vrijwilligerswerk. Er is een vorm van interaktie tussen de gemeente en de andere professioneel werkende instellin gen in de regio. De Vrijwilligers Vakature Bank is voor de gemeente een soort makelaar, ze zorgt dat er bepaalde maatschappelijk belangrijke diensten geleverd worden. Deze week vraagt de Vrijwilligers Vakature Bank Soest/Baarn e.o. uw aandacht voor de volgende vakatures: 7-130 Stichting voor sociaal-cultureel werk en basisedukatie te Baarn zoekt vrijwillig(st)ers voor het opzetten, voor bereiden en uitvoeren van een kinderin- stuif voor kinderen van 6-11 jaar. De geplande activiteiten betreffen onder meer sport - spel, handenarbeid, toneel en schminken. 10-115 Afasiesoos Soest zoekt meer dere vrijwillig(st)ers die minimaal één keer per maand op vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur de bezoekers kunnen bezighouden met o.a. praten, sjoelen, scrabble, klaverjassen, bridge, schaken, dammen, handwerken, boeken inkijken en nog meer verschillende activiteiten. Leeftijd is niet belangrijk. 16-104 Een verpleeghuis te Baarn zoekt een gastheer/vrouw om de bewo ners te voorzien van koffie en gezellig heid te geven in de vorm van een praatje. 11-106 Hetzelfde verpleeghuis vraagt vrijwillig(st)ers om één keer per week dieren te verzorgen. 6-128 Algemeen hulpverleningsin stelling zoekt dringend een vrijwilligster voor een gezin met drie kinderen, waar van de moeder enige tijd afwezig is i.v.m. ziekenhuisopname. Het geldt al leen voor opvang van de kinderen. 7-144 Stichting voor sociaal-cultureel werk en basiseducatie te Baarn vraagt vrijwillig(st)ers voor de kinderkookclub. Tijden: van 16.00-17.15 uur of van 17.15-19.30 uur. 10-116 Dezelfde instelling vraagt begeleidsters voor de meidenclub in de leeftijd van 10-12 jaar en van 13-15 jaar. Voor informatie over deze en vele an dere vakatures uit ons bestand, kan men terecht bij de Vrijwilligers Vakature Bank Soest e.o., aan de Smitsweg 311, 3765 CJ Soest, van dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. tel, 12630. Gediplomeerd Optometrist, lid O.V. BRILMODE CONTACTLENZEN OOGMETING OOGPRUKMETING Zuidpromenade 14, 3768 EM Soest. Tel.- en faxnr. 02155-22212 Een bocht in de Nieuweweg was net een rondje teveel voor een 22-jarige Soester. Hij vloog zaterdagavond om zeven uur uit met zijn auto uit de bocht en be landde in het struikgewas. De politie stelde vast dat de Soester teveel had ge dronken. Na zijn ongelukkige manoeu vre werd de man daarom ook nog eens op de bon geslingerd. REDACTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 De Klusjesdienst voor ouderen is ontstaan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwilligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schilderij, de cv-ketel vullen, tl-buizen en lampen vervangen, stopcontacten herstel len, rolgordijnen gangbaar maken en lekkende kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,50 gulden in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus vijf gulden worden betaald. Ook eventuele bijkomende materiaalkosten worden in rekening van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de oude ren desgewenst ook door naar hulp verleningsadressen. De Klusjes dienst is een initiatief van de drie ou derenbonden in Soest. Het centrale meldpunt van de Klus jesdienst is de SWOS, tel. 23681. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 22 juni: Van een film uit India zijn we gewend dat er aktie, spektakel, romantiek en fraai landschap te zien is. Maar een Indiase film waarin naast deze elemen ten ook rauw en onbevangen verkrach tingen en moorden worden getoond is nieuw. Toch horen deze elementen bij de verfilming van het waargebeurde ver haal van de levende legende, bandieten koningin Phoolan Devi, een jonge vrouw uit de laagste kaste die uiteinde lijk verdacht wordt van de moord op dertig mannen. Phoolan Devi werd in India geboren als meisje in de laagste hindoekaste. In 1968 is zij elf jaar oud en besluit haar vader zijn dochter uit te huwelijken aan een twintig jaar oudere man. Deze man behandelt haar slecht en nadat hij haar zelfs verkracht, loopt de jonge Phoolan bij hem weg. Dit roept de schande over haar en haar familie af en in het dorp heeft Phoolan geen leven meer. Uitein delijk wordt ze ook uit het dorp verban nen. Als zij bij een neef intrekt, ontmoet ze daar de jonge Vikram. Vïkram is lid van een bendietenbende. Ze worden verliefd. Dan wordt Phoolan ontvoerd door de brute bandietenleider Babu Sing Gujjar. De meest gruwelijke vernederingen moet Phoolan ondergaan, waaronder een verkrachting in het openbaar. Als Vikram ingrijpt, betekent dit de dood van de bendeleider. Vikram wordt de nieuwe aanvoerder van de bende en Phoolan krijgt zijn bescherming. Er volgt een periode waar zij de rijken be stelen en delen met de armen, en net als bij Robin Hood ziet de arme bevolking hen als helden. Op een dag echter wordt Vikram ge dood door oude rivalen en Phoolan wordt wederom ontvoerd. Gedurende 23 dagen verkracht de mannelijke be volking van het dorp Behmal haar, het geen ze maar net overleefd. Hierop zweert Phoolan de dood van haar ge liefde en de verkrachtingen te zullen wreken. Ze vormt haar eigen bende en zoekt haar wraak. In 1983 geeft Phoolan Devi zich over aan de autoriteiten. Zij is dan al een le vende legende in India. De arme bevol king vereert haar als een moedige strijd ster tegen het kastesysteem. Vrouwen bewonderen haar durf om wraak te ne men voor het seksueel geweld dat haar werd aangedaan. In de pers ging zij ja ren door voor blauwogige godin en een fiere amazone, zonder dat iemand wist hoe ze er uit zag of wat ze echt was. Toen zij zich overgaf, bleek ze een don kere, nogal gedrongen en weinig opval lende vrouw. Phoolan Devi zelf is, na haar vrijlating vorig jaar, ineens niet te spreken over het waarheidsgehalte in de film. Zij heeft dan ook gerechtelijke stappen on dernomen om vertoning te voorkomen. In India is de film verboden. Een ver klaring voor dit gedrag zoekt men in het feit dat in India verkracht te zijn geldt als een schande waarvoor je je diep moet schamen. Of zij daadwerkelijk de wraakzuchtige bendekoningin was, zal altijd wel een mengeling blijven van be grip voor een slachtoffer, avontuur van het bandietenbestaan en wraak van een lichamelijk en psychisch mishandelde vrouw. 'Bandit Queen' kwam in Rotterdam als een van de publieksfavorieten uit de bus. In België won de film de publieks prijs op het filmfestival in Brussel. Aanvang 20.30 uur. Entree: f 7,50; cjp/ 65+f5,-. Notuleren Deze cursus is bedoeld voor diegenen die geregeld of af en toe een verslag moeten maken van een vergadering. In acht lessen worden stap voor stap de kneepjes van het vak geleerd. Onder werpen die aandacht krijgen zijn: de verschillende soorten notulen, het voor bereiden van de vergadering, het maken van aantekeningen tijdens de vergade ring, het uitwerken van de notulen. Te vens wordt geoefend in het verkort no teren en in de kunst van het weglaten. Iedere les bestaat uit een stuk theorie, het maken van aantekeningen voor de notulen van een vergadering (op de band) en het bespreken van het uitge werkte verslag van de vorige les. Aanvang cursus: donderdag 28 septem ber, 19.00-20.30 uur. Docent: mevr. M.A.X. Bos-Jessurun. Cursusadres: v.m. Alfrink-mavo, Di Lassostraat 65. Aantal lessen: 8 van V/i uur. Cursus prijs: f 110,- (stencilkosten f 5,- via do cent). Koken rond de Middellandse Zee Helaas kan deze cursus niet op een lo- katie ter plaatse worden gegeven. Maar als u na afloop van elke les samen met de docent en medecursisten geniet van de zelf klaargemaakte streekgerechten met daarbij een glaasje wijn, waant u zich ver van huis in het land van her komst. Op het menu staan o.a.: een Turkse Kibbeh, een Tiropitakia (een Griekse kaastaart in filodeeg), een Franse Navarin en natuurlijk ontbreekt de populaire Italiaanse Tiramisu ook niet op het programma. De laatste avond staat in het teken van hapjes uit verschillende landen. Eerste les mee brengen: theedoek, handdoek, pannelap en boterkoekvorm. Aanvang cursus: woensdag 27 septem ber, 15.00-17.30 uur. Docent: mevr. E. Schuurman-Limbach. Cursusadres: Griftland College, Noorderweg 79. Aantal lessen: 6 van 2lh uur. Cursus prijs: f 170,- ingrediënten f 90,-. Inlichtingen en inschrijving op het nieuwe adres van de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg: v.m. Alfrink-mavo, Di Lassostraat 65, tel. 22195; maandag en woensdag 13.00-16.00 uur; dinsdag en donderdag 10.00-13.00 uur. es Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Prentenboeken Tussendoortje, van Alan Durant. Een slang heeft zo'n honger dat hij alle dieren op zijn weg met huid en haar opeet. Als hij in zijn overmoed zelfs een olifant te lijf wil gaan, steekt deze er letterlijk een stokje voor. Een zeer smakelijk boek voor kinderen vanaf ca. 3 jaar. Twee tovenaars: een betoverend boek met hologrammen, van Step- hen Wyllie. Womaan is duizenden jaren lang een gerespecteerd en tevreden dorpst ovenaar. Op een dag krijgt hij een nieuwe buurman. Deze blijkt ook zijn concurrent, Faka pikt zijn klanten in! Het begin van een heftige strijd: de wraakzuchtige tovenaars veranderen elkaar in spinnen en vleermuizen, maar of dat nu de oplossing is... Cowboy Tex, van Sarah Garland. Zes eenvoudige humoristische ballonstripverhaaltjes voor begin nende lezertjes met avonturen van de nogal onhandige cowboy Tex en zijn lelijke maar slimme paard Gloria. Eé van de weinige strips voor kleine kin deren. A-boeken (6-8 jaar) Alleen maar voetbal, van Kirsten Boie. In Lena's hoofd is maar plaats voor één ding: voetbal. Ze is topscorer van haar elftal. Maar als het op school niet zo goed gaat, mag ze van haar moeder niet meer elke dag trainen. Ze moet dus iets bedenken om haar moeder tevreden te stellen, zonder dat ze haar elftal in de steek laat... Pas op toverballen, van Truus van de Waarsenburg. Eerste deel van een serie over Maartje en haar broertje Joep, waarin alles draait om een zak met toverballen. Het wekelijkse, zon dagse bezoek aan opa en oma hangt Maartje mijlenver de keel uit: Kon ze maar toveren! C-boeken (12 jaar en ouder) Des duivels sprookjesboek, van Natalie Babbit. Twintig sprookjesachtige verhalen met de duivel als hoofdpersoon. Sommige verhalen zijn humoristisch, andere geven de lezer stof tot naden ken. Ook interessant voor de volwas sen lezer; kortom een vermakelijk boek! Informatieve boeken Bossen en bomen, in de serie Kaleidoscoop. In dit boek zitten bladzijden die je kunt uitvouwen om het leven van een kurk-eik beter te begrijpen of om door te dringen in het mysterieuze oerwoud. Een doorzichtige bladzijde onthult de veranderingen van het bos tijdens de vier seizoenen. Kortom, je maakt een ware ontdek kingsreis door het binnenste van bos sen waar het wemelt van het leven. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur.

Soester Courant | 1995 | | pagina 23