i WELZIJN r 'ïitaepijroNa oprbpht vook omzb wamt,//f Wie betaalt straks onze oude dag? Reacties van Lezers Bezuinigingen op ouderenbeleid werken averechts 35^W0U (/kommaar .ea&rzegge») WU Komm-féKUO IN Naar de pen gegrepen Toen "vetprijzen" een jaarlijks weerkerend volks-festijn was WOENSDAG 21 JUNI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 29 6eJAARGANG NR. 6 Secretariaten Ouderenbonden Belangrijke telefoonnummers 1ROUWE LBZBKS? MAAK W/J&4ANA/U Al&fVAKAAtf/&,„getffeJZ MprG&fk&JPo] Senioren/ouderen (55+), attentie! ANBO-symposium over AOW in november Over parkeren gesproken Contactmiddag Vrijwilligershulp, is dat wel nodig? De oudere weggebruiker (Her)ken uw omgeving Het is nog niet eens zo lang geleden Televisie-ergernis Activiteiten ANBO-Soest Activiteiten PCOB-Soest Aktiviteiten KBO-Soest(erberg) De Seniorenpagina valt onder verantwoordelijkheid van de Stichting Welzijn Ouderen Soest. Hebt u iets over of voor oude ren te melden, neem dan con tact op met of schrijf naar: Werkgroep Publiciteit SWOS, p.a. Albert Cuyplaan 101, 3764 TM Soest, telefoon 13786 of 23681. De volgende Seniorenpagina zal verschijnen in de Soester Courant van woensdag 20 september. Kopij graag vóór maandag 4 september inleveren bij de redactie; adres: zie hiernaast. SENIOREN PAGINA •ANBO-Soest: mevr. R. Mulder, Talmalaan 28, 3761 AN Soest, tel. 16795. KBO/St. Jozef: H. Henken, Va leriaanstraat 75,3765 EK Soest, tel. 17938. PCOB-Soest: mevr. J. van der Bijl-de Jong, Buntweg 13,3768 AV Soest, tel. 10845. ANBO-Soesterberg: G. Dus- schooten, Gen. Winkelmanstraat 41, tel. 03463-53338. PCOB-Soesterberg: mevr. Meyerink, Chr. Huygenslaan 108, tel. 52041. Ouderenbus 19190 Maaltijdvoorziening 16324 Ouderenalarmering 14114 S.W.O.S. 23681 C.M.D. 19004 Kruisvereniging 06-8344* Seniorenvoorlichting 27997 Klusjesdienst 23681 In de "kerntakendiscussie" van de gemeenteraad wordt, zoals blijkt uit het voorstel van Burgemeester en Wethouders, het ouderenbeleid niet ontzien. Het gaat daarbij om een bedrag van f 60.000,- op een jaarlijkse subsidie van ruim f 1 min.: in 1996 f 10.000 en dan oplopend tot 1999,60.000 per jaar B. en W. menen dat realisering van deze be zuiniging mogelijk is via verhoging van de kostendekking van circussen en activiteiten en het beheer van de dienstencentra. Met andere woor den: deelname aan een van de cur sussen van de SWOS moet aanzien lijk duurder worden, zoals straks ook aanzienlijk meer moet worden betaald voor huur van de gemeen schapsruimten in de dienstencentra of voor een daar gebruikt kopje kof fie. In het voorstel aan de raad zeggen Burgemeester en Wethouders met betrekking tot de ambtelijke organi satie dat "gedwongen ontslagen voorkomen moeten worden". Als door de kerntakendiscussie er sprake is van personele consequen ties, dan dienen die gerealiseerd te worden via natuurlijk verloop of herschikking. Met het oog op dit zeer te respec teren standpunt mag verondersteld worden dat de gemeente ermee accoord gaat als de gesubsidieerde instellingen eenzelfde lijn volgen voor hun personeel en de aange gane verplichtingen. Immers perso neel kon worden aangenomen en b.v, (huur)afspraken konden wor den aangegaan, dankzij de gemeen telijke financiëie steun. Ten behoeve van de ouderen stelt de gemeente weliswaar ruim f 1 min. ter beschikking, maar van dat be drag is slechts circa f 135.000 te beïnvloeden. Dat zijn de variabele kosten voor de rest van het bedrag zijn blijvende, langlopende verplich tingen aangegaan. En f 60.000,- bezuinigen op f 135.000 is oneven redig zwaar. De commissie ouderenbeleid heeft de leden van de gemeenteraad daarop attent gemaakt. In het advies van de commissie wordt ook gesteld dat voor de on derbouwing van de "korting" onvol doende argumenten aangedragen worden. En bovendien zegt de com missie dat het daardoor moeilijk te bepalen is "of het sociale aspect in dit kader in voldoende mate is mee gewogen". De commissie stelt in dit verband dat de cursussen en activiteiten "een preventieve werking hebben voor het bestrijden van eenzaamheid on der de groep ouderen, zoals dat ook onderkend is in de 'Notitie Welzijn zal ons een ZORG' zijn". Hetzelfde kan gesteld worden voor verhoging van de prijzen in de gemeenschapsruimten van de dienstencentra. Het gevolg zou best eens kunnen zijn dat de deelname aan de cursussen voor vele ouderen onbetaalbaar wordt en zo ook het "drinken van een kopje koffie". Het college stelt dat één van de overwegingen om deze taakstelling (verhoging van de prijzen) op te nemen is "dat ouderen in de leef tijdsgroep van 55 tot 65 jaar méér kunnen bijdragen (in die kosten) dan nu plaatsvindt". Waar deze op vatting op gebaseerd is, is onbe kend. Een vraag daarnaar in de ver gadering van de commissie oude renbeleid bleef onbeantwoord. Inmiddels hebben de samenwer kende Soester afdelingen van de ouderenbonden het college van B. en W. ook nog eens gewezen op het feit dat het ouderenwerk voorname lijk draait op de inzet van vele vrij willigers. Deze vrijwilligers, zien dat hun werk telkens weer bemoeilijkt wordt door achtereenvolgende besnoeiingen van overheidswege. Dit werkt demotiverend bij de ac tieve vrijwilligers en kan de toetre ding van nieuwe vrijwilligers be moeilijken. En juist de vrijwilligers zullen we in de komende jaren hard nodig hebben. Aldus de ouderen bonden, die er in dit verband op wijzen dat er in de komende jaren sprake zal zijn van dubbele vergrij zing en vereenzaming en dat daar voor veel aandacht en extra inspan ning nodig zal zijn. De pijlers onder dit noodzakelijk sociale beleid mo gen niet verzwakt worden. Bezuinigingen zullen averechts wer ken. I Vanaf 1 augustus 1995 gaan we ge- 1 zelliger en efficiënter te werk. De naam: geen "Ouderenbus", maar "Seniorenbus". De telefoon (nr. f 19190) zal iedere werkdag te berei ken zijn van 9.00-16.00 uur, zodat u meer gespreid kunt bellen. Mini maal één dag te voren afspreken I (veel eerder mag ook). S Alle vrijwilligers zetten zich graag Ivoor u in. Hoe meer senioren ge- Ibruik maken van de bussen, hoe 1 meer kans verzekerd te blijven van |dit fantastische vervoer! Kapper, boodschappen, poli, visite, zangko- I ren, soos, enz. J We rijden van 9.00 tot 17.00 uur, j, iedere werkdag, en hopen dat u tij- E dig klaarstaat (10 a 15 minuten voor I de afgesproken tijd), zodat er effi- I ciënt gereden en gecombineerd kan r worden. Als de bus moet wachten verliezen we kostbare tijd. Gaat uw afspraak niet door? Graag afbellen, dan kunnen we een ander i van dienst zijn. Retour: f 3,- minimaal. Meer mag en graag! Groepsvervoer kan ook op andere tijden dan op de dag. Prijzen en tij den op aanvraag. Tot ziens! Hartelijke groet, team "Seniorenbus" De Soester afdeling van de Alge- ene Nederlandse Bond voor uderen organiseert op 15 novem- ier a.s. een symposium over de letaalbaarheid van de AOW. Daar- oor zijn landelijke politieke kop- itukken uitgenodigd en er zijn in- liddels positieve reacties ontvan gen. Voor het symposium is de raadzaal van het gemeentehuis beschikbaar gesteld. Het duurt van 14.00 tot 18.00 uur. Nadere mededelingen volgen. Hebt u wel eens in een invaliden- wagen gezeten? Ik hoop voor u van niet. Hebt u wel eens zo'n wagen ge duwd? Ook daarvan zeg ik: het is geen pretje. Stoep op, stoep af. Overal staan immers auto's op die stoep geparkeerd. En jij dan met je invalidenkar? Je kunt de rijweg op. Mag die auto daar dan staan? Natuurlijk niet. Maar stel je voor. Want als je dat ding ergens parkeert waar het wel mag, dan moet je vast wel 10, wat zeg ik, misschien wel 20 meter lopen. En daar heb je die auto toch niet voor. Die brengt je waar je zijn moet zonder dat je hoeft te lopen. Want van lopen word je zo moe! Dat is echt te veel gevraagd, hoor. En die invalide dan? In die kar? Nou ja, die kan niet lopen. Maar daar heb ik toch geen bood schap aan. Ik heb haast. En de politie dan? Och, die rijdt er langs, ziet het en... rijdt verder. Ik hoop niet dat iedere fout- parkeerder in een invalidenwagen terechtkomt. Maar soms denk ik wel eens: al was het maar voor één weekje. Senior (Naam en adres inzenden bij redactie bekend) Ouderencontactmiddag 1995 op maandag 28 augustus van 14.00 tot 17.00 uur, georganiseerd door de gezamenlijke ouderenbonden ANBO, KBO en PCOB uit Soest en Soesterberg. Een nostalgisch programma, bij uit stek geschikt voor 60-p!ussers. Let op de nadere mededelingen in de Soester Courant. Ja, want zou die ontbreken, dan valt heel ons sociale systeem in Neder land als een kaartenhuis in elkaar. Daar is en de overheid en de privé- persoon wel van overtuigd. Om de inwoners van Soest en Soesterberg daarin behulpzaam te zijn hebben verscheidene instanties de handen ineengeslagen en een Meldpunt Vrijwilligershulp opge richt. 22 vrijwilligersorganisaties doen hieraan mee. Vele mensen doen een beroep op aanvullende hulp die door vrijwilli gers kan worden gegeven. Het meldpunt bemiddelt bij het zoeken naar de juiste hulp. Hoe werkt dit: U belt het tel. nr. 02155-31119. De telefonist op het meldpunt geeft uw hulpvraag door aan een van de vrijwilliger-organisa- ties en daar wordt uw vraag verder verzorgd. Moet een professionele kracht worden ingeschakeld, dan wordt u in dat geval naar de juiste instelling doorverwezen. Via een huis-aan-huisfolder zal u nog eens attent worden gemaakt hoe dit allemaal werkt en in welke gevallen u allemaal een beroep kunt doen op vrijwilligershulp. Wij, ouderen in Soest en Soester berg en ook jullie jongeren, zijn in ieder geval blij met dit mooie initia tief en spreken bij voorbaat onze dank uit voor alle informatie en hulp die nu uitsluitend door vrijwil ligers geboden wordt. Tel. 02155-31119. In de krant las ik een bericht dat een oudere weggebruiker spookrijder was en niet reageerde op seintjes van de politie en van de medeweg gebruikers. Hij reed langzaam en tenslotte kon hij door de politie aan de kant worden gezet, zonder dat er ongelukken waren gebeurd. Dit bericht deed een jonge weg gebruiker naar de pen grijpen om met een oplossing van het probleem te komen. Iedere autobezitter die 65 jaar is moet vanaf dat moment jaar lijks voor de keuring een proef van bekwaamheid afleggen. Ik ben 72 jaar en ik rijd nog jaarlijks tussen de 20.000 en 25.000 km. Mijn vakanties in de caravan pleeg ik niet alleen in eigen land te hou den maar ook op vele camping plekjes in het buitenland. Ik prijs me gelukkig dat ik nog graag ritten maak over de hoogste cols en mede daardoor geniet van een brok na tuur die ik in eigen land niet vinden kan. En mijn echtgenote van 74 neemt ook nog graag achter het stuur plaats en doet in de bergen niet voor mij onder. Wat ik langs de weg ervaar van jon gere weggebruikers is met geen pen te beschrijven. Ik houd me aan de aangegeven snelheid. Maar daar trekt bijna niemand zich iets van aan. Men passeert mij met hoge snelheid. Tijdens de vele ritten zien mijn vrouw en ik de grofste overtre ding. Rechts passeren, door rood verkeerslicht rijden, inhalen op het laatste nippertje weer invoegen, snij den en alle zonden die men op de weg maken kan. Mijn vrouw en ik zeggen wel eens tegen elkaar, als we de boetes voor alle overtredingen welke wij zagen, uitgekeerd zouden krijgen, dan hadden we een goed jaar. Het val ons op dat het onver antwoord rijden veelal door jonge ren gebeurt. Ouderen rijden wellicht wat voor zichtig en sommigen rijden te lang zaam. Natuurlijk maak ik ook fou ten. Ik ben er echter van overtuigd dat bij een onafhankelijk onderzoek de ouderen er nog niet zo slecht vanaf zouden komen. Bovendien raakt een en ander ook een sociaal probleem. Ouderen zijn dikwijls onderweg om hun kinderen te bezoeken. Als zij op het openbaar vervoer aangewezen zouden zijn, waren de familiebezoeken heel wat moeilijker en voor velen schier on mogelijk. Jongeren blijken te ge makkelijk te denken, dat ouderen traag en onkundig zijn een beetje meer respect en vertrouwen zou hen weisieren. Henk Koster Kent u uw omgeving, uw eigen woonplaats. Natuurlijk zegt u, ik woon al zo lang hier, dus ik ken mijn directe omgeving redelijk goed. Onze eigen gemeente Soest is volop in beweging; er wordt bijgebouwd en er komen nieuwe wijken en stra ten. En dan is het niet verwonder lijk als men niet precies weet waar men een (vrij nieuwe) straat kan vinden. Markante punten Maar Soest heeft ook veel oude(re) en jonge(re) markante punten door de gehele gemeente. Men komt er regelmatig langs en zegt soms on derweg iets over een oud boerderij tje, over de folly op de Dalweg of een gevelsteen. Maar hebt u die kennis wel eens getest? Kwis Bij de Protestants Christelijke Ouderen Bond (PCOB) kwam men op het idee een dia-kwis te houden over bezienswaardigheden in onze gemeente. Er werden 35 dia's ge maakt van diverse markante punten over heel Soest verspreid. Aan de aanwezigen werd gevraagd op te schrijven wat de getoonde dia's voorstelden en waar dat object te vinden was. Men kon de mensen horen denken "waar staat dat oude boerderijtje of dat pand nou toch precies?" Een monument, een gevelsteen, een klokketoren of een doorkijkje, alle maal objecten die men wel kent, maar niet altijd direct kan lokalise ren. Het is moeilijker dan men denkt. Veel mensen, die al tiental len jaren in Soest wonen, hadden er moeite mee. De uitslag viel dan ook tegen; de hoogste score was 19 goed van de 35 dia's. Maar het was leerzaam, gezellig en zeker moeite waard om dit ook eens te proberen. T.D. De ontwikkeling van de pensioen kosten ziet er als volgt uit: In 1983 werd uitgekeerd 25,3 mil jard via AOW/AAW; 15,6 aan aan vullende pensioenen. In 1992 werd uitgekeerd 40,1 mil jard via AOW/AAW en 26,4 mil jard aan aanvullend pensioen. Een flinke stijging dus en dat zal elk jaar hoger worden. Nu (1995) hebben 2.150.000 Ne derlanders een AOW-uitkering, straks in 2038 zijn dat er 4.000.000. Regeren is vooruitzien, dus zal er zekerheid moeten komen over de toekomst van dit basispensioen. Wie moet er straks opdraaien voor de onbezorgde oude dag van steeds meer 65-plussers? De ouderen zelf, de beter betaalden of gewoon ieder een? De AOW is nu nog geen probleem, maar zal dat als er niets gebeurt over 15 jaar wel worden. Nu kost onze AOW-voorziening 32,5 mil jard gulden per jaar. Die worden door de werkenden van nu ook op gebracht door 14% inhouding AOW-premie. Nog geen probleem, maar in het jaar 2010 zullen door de geboortegolf van na de oorlog, ve len de pensioengerechtigde leeftijd bereiken. Dan zullen er minder pre mie-betalers zijn. Nu moeten 9,6 miljoen de lasten opbrengen voor 2,15 miljoen AOW- ers. In 2010: 10,3 miljoen de lasten op brengen voor 2,5 miljoen AOW-ers. In 2038: 9,5 miljoen de lasten op brengen voor 4 miljoen AOW-ers. U ziet, daar loopt het helemaal mis. Wat te doen? We kunnen zeggen: iedereen gaat meer premie betalen. Of de beter betaalden moeten dat doen of de rijke ouderen moeten dit opbrengen of iedereen gaat langer doorwerken, bijv. tot aan je 67ste jaar. Dat laatste heeft het voordeel dat je 2 jaar langer moet wachten op je AOW en ook nog 2 jaar' langer AOW-premie betaald. Als er niets gebeurt, komen we tus sen 2010 en 2030 227 miljard te kort voor de uitkering AOW. We zouden dan de premie vanaf nu kunnen verhogen van 14 naar 17%. Dat kost de werkende nu maximaal 80,- extra per maand. Dat geld zou je in een fonds kunnen storten om de AOW straks betaalbaar te hou den. De ouderenbond ANBO staat achter dit voorstel. Een andere partij, o.a. D66, oppert: laat de "rijke ouderen" maar mee betalen aan de AOW. Nu betaalt een AOW-er geen premie, maar als ze een ruim aanvullend pensioen hebben kunnen ze volgens D66 best wat meer bijdragen. Zij zeggen dat er heel wat welgestelde bejaarden zijn en er nog veel meer komen. Het bureau voor de Statistiek ontkent dit en beweert, dat het aanvullend pensioen voor de meeste 65- plussers een schamel extraatje is van een paar honderd gulden. De PvdA vindt dat de stijgende las ten op de sterkste schouders moeten worden gelegd. Zij wil dat midden en hogere inkomens extra AOW- premie gaat betalen. Velen vinden dat niet zo'n goed idee, want dat betekent nog meer lastendruk en dat is slecht voor onze economie. Eén ding is zeker: er moet extra geld op tafel komen om ook de ouderen van de toekomst van een onbezorgde oude dag te laten genie ten en iemand moet dat betalen. Wie... dat zal zo snel mogelijk dui delijk moeten worden. Welke keuze de politiek in het uiteindelijke AOW-debat ook gaat maken, altijd zal er wel een groep mensen zijn die boos wordt, omdat juist zij de onbe zorgde oude dag van het groeiende aantal AOW-ers moeten betalen. Voorzichtigheid is dus geboden in de politiek besluitvorming. Zelf heb ik het niet meegemaakt. Thuis waren we niet zo met dieren bezig. We hadden geen huisdieren, ook geen konijnen die met de Kerst opgegeten werden, laat staan een varken. Veel huisgezinnen in ons dorp hielden wel varkens en als het dan november was geworden, slachtmaand, dan kon men tegen menige schuur de ladders zien, waarop de opengesneden varkens hingen om te besterven, zoals dat werd genoemd. Elk dorp kende wel zijn huis slachters, mannen die ooit van hun vaders het slachten van varkens hadden geleerd. In de andere maan den van het jaar oefenden zij een ander beroep uit, maar in november waren ze op vele adressen afgespro ken en deden zij met vakmanschap hun werk. Als het varken op de ladder bestor ven was, kwamen de slagers en sommige mannen wisten na jaren van ervaring zelf hoe ze dat moes ten doen. Het uitbenen was niette min een vak. Het spek aan zijden gesneden, de karbonades geschei den, de hammen losgehakt. De meeste huizen beschikten over kel ders en daar stond dan de pekelton waarin al dat kostelijke vlees ver dween. Vrieskisten bestonden toen nog niet dus kende men andere manieren om het kostbare eten te bewaren en te beschermen tegen bederf. Dat was de tijd dat van het vlees van de kop hoofdkaas werd gemaakt en ook schiep men toen de niet meer te evenaren balkenbrij. Wist u dat dit een oorspronkelijk vooral Gelderse spijs was? Daar werd de brij van kopvlees, afval, bloed en vet gekookt met boekweit- meel met krenten en rozijnen, dan wel gekruid in een zak aan de balk opgehangen. Dat verklaart ook de naam balkenbrij. Als het varken geslacht was kwa men de buren "vetprijzen". Zij wer den dan - nadat de kwaliteit van het varken geprezen was - ontvangen in de voorkamer of wel de beste ka mer, die alleen bij bijzondere gele genheden werd gebruikt. Voor de mannen werd brandewijn met sui ker geschonken en de dames dron ken boerenjongens en advocaat. De kwaliteit van het geslachte varken steeg naarmate de flessen leger wer den. U begrijpt het al: vetprijzen was een feest, een festijn ook van saamhorigheid en nabuurschap en van sociale verbondenheid. Dan ging een best stuk van het ge slacht varken naar de dominee of de pastoor en ongezien werden ook de minder bedeelden bedacht. Inderdaad het is nog niet eens zo heel lang geleden dat de inwoners van onze dorpen veel dichter bij el kaar stonden dan tegenwoordig het geval is. Henk Koster De televisie is een prachtig appa raat; een geweldige uitvinding. Het geeft je zicht op de wereld. Alle rampen spelen zich in jouw huiska mer af. Maar je zit ook op de eer ste rij bij de viering van Koningin nedag en de bezoeken van Hare Majesteit aan gemeenten in het land. Je hebt ereloge bij voetbal wedstrijden en andere evenementen. Je blijft via de achter-het-nieuws rubrieken op de hoogte van het po litieke gebeuren en als er belangrijke beslissingen in de Kamer moeten worden genomen, dan zit je er bij. Maar dikwijls erger ik me dood. Argeloos stemde ik onlangs af, het is al een heel tijdje geleden, op het Eurovisie Songfestival. Daar won Noorwegen met een liedje dat nau welijks de naam waard is. Er was meer instrumentaal te beluisteren dan dat er gezongen werd en ik dacht toch dat het om een liedjes festival ging. De jury dacht daar blijkbaar heel anders over. Dat was trouwens mijn ergernis niet. Nee, Paul de Leeuw was uitverko ren om voor ons het festival te be geleiden. Waarom men deze man kiest is mij een raadsel. Men kent toch zijn programma. Men kent toch zijn vocabulaire. Men zou er toch minstens rekening mee kunnen hou den dat wellicht het gros van de kij- Soos: De laatste soos van dit sei zoen werd 18 mei gehouden. De eerstvolgende wordt gehouden op donderdag 7 september en zal dan staan onder leiding van Gerrit Pont steen en Rine Mulder. Het wordt een feestelijk begin. 22 augustus: Busreis naar de Beekse Bergen met een rit door het safaripark. 14 september: Busreis naar de Holter- en Lemelerberg met in het reisplan opgenomen een show van oude Sallandse streekdansen. Voor beide busreizen volgen voor de ANBO-leden begin augustus en begin september via de gebruikelijke circulaire, nadere mededelingen. kers niet van zijn gore taalgebruik gediend is en zijn geschreeuw erger lijk vinden. Het gebruik van schuttingwoorden heeft geen enkele functie. Ik ben bovendien niet nieuwsgierig naar het oordeel van de heer de Leeuw over de kwaliteit van de liedjes. Zijn enige opdracht kan slechts zijn dat hij de optredenden aankondigt en er wellicht nog enige informatie bij verstrekt. Punt uit. Gelukkig zit er nog een knop op de afstandsbediening welke mij van het gebral verloste waarmee hij Israël meende te kunnen aankondigen. Later heb ik weer gekeken om de uitslag te horen. Ik wil hiermee maar zeggen dat te- levisie-ergeinis kan worden weg gedraaid, maar nauwelijks kan wor den voorkomen, want voordat men het in de gaten heeft, is het kwaad reeds geschied. Kunnen de omroep bazen niet nadrukkelijker met de kwaliteit van het gebodene bezig zijn dan mee te heulen met dat zo genaamde modernisme? Henk Koster Fietsen: Er wordt weer volop ge fietst in de omgeving op woensdag 5 en 19 juli; 2, 16 en 30 augustus; 13 en 27 september. Vertrek om 9.30 uur vanaf spoorwegovergang bij station Soest-Zuid (alleen bij droog weer). Info: mevr. H. v.d. Wal, tel. 15846. Bowlen: Het bowlingseizoen 1994/95 is afgesloten. Het nieuwe seizoen begint op 12 september a.s. en vervolgens om de veertien dagen. De speeltijd is niet meer 's morgens, maar van 14.00 tot 16.00 uur in C- drie, Willaertstraat 49. Nieuwe deel nemers welkom. Info: dhr. T. Duhen, tel. 17193. Soosmiddagen: Eens per maand op woensdagmiddag van 14.30 tot 16.30 uur in "De Deel" bij de Oude Kerk, te beginnen op 13 september a.s. Komt u ook? Info: mevr. G. Schepen, tel. 19434. Bijeenkomsten: Dinsdag 19 september, 14.30 uur: Groot Engendaal, diapresentatie door mevr. J. Roos. Medio oktober: bustocht, info: mevr. G. Schepen, tel. 19434. Vrijdag 7 juli: dagtocht Zierikzee, Zeelandroute. Vrijdag 18 augustus: dagtocht Brabant met bezoek aan Den Bosch. Dinsdag 5 september, 10.00 uur: in de Vijverhof, informatie-ochtend bootreis 1996. Woensdag 6 september, 9.30 uur: opening soos-seizoen met viering in de Mariakerk. Na afloop gezellig samenzijn. Vrijdag 8 september: dagtocht Texel. Woensdag 13 september, 14.00 uur: in de Vijverhof, soos klaver jassen, bridgen en spelletjes. Woensdag 20 september, 14.00 uur: in de Vijverhof, soos klaver jassen, bridgen en spelletjes. Maandag 18 t/m vrijdag 22 sep tember: vijfdaagse reis naar Luxem burg.

Soester Courant | 1995 | | pagina 29