Aanpassing hal gemeentehuis: Vernieuwing CAI-iiet leidt niet tot tariefsverhoging Straks ook bij de gemeente betalen met pinpas mogelijk grotere klantgerichtheid betere beveiliging flexibeler inzet personeel Rondje Raadhuis Filmnet per 1 juli ook in Soest Soest houdt ontwikkelingen gescheiden afvalinzameling nauwlettend in de gaten Spreekuren Telefoonnummers Agenda Deel fietspad gerepareerd Mijn vraag... Bezoekers van het gemeentehuis hoeven over een paar maanden niet meer Ie zoeken waar ze moeten zijn. Naar verwachting ultimo oktober is de ver- touuïng van de hal klaar, waar voortaan iedere bezoeker eerst terecht komt bij het informatieloket. Hier verwijst de informatrice hen naar één van de andere zes (nu vier) loketten. Door de nieuwe opzet en de uitbrei- g van het aantal loketten verwacht de gemeente wachttijden te voorko- i, in ieder geval tot een minimum te beperken, temeer omdat aan alle loketten dezelfde produkten kunnen worden geleverd. Bezoekers hoeven dus niet meer te wachten tot een bepaald loket vrij is. Mochten alle loket ien bezet zijn, dan kunnen met name ouderen gebruik maken van de nieuwe zitgelegenheid. Een andere belangrijke aanpassing, waar meer dan eens om is gevraagd, is de mogelijkheid om met pinpas te betalen. De verbouwing van de hal is een uitvloeisel van de aanpassing van de gemeentelijke organisatie, zoals die vorig jaar door het management team is voorgesteld. De reden hier voor is het streven naar een nog gro tere klantgerichtheid, een betere beveiliging van de afdelingen in het gemeentehuis en een flexibeler inzet van het personeel. Dit kan worden bereikt door een centrale opvang van al het publiek. Dit kan met in gang van medio oktober in principe niet verder dan de hal. De overige ruimten zijn afgesloten. Men komt altijd bij de balie terecht met als meest markante punt in een afwij kende kleur het informatieloket. l"We gaan ervan uit dat dit dermate (opvalt, dat iedereen de neiging heeft lom naar dat punt te lopen", zegt {Ben Moons, hoofd publiekszaken. Het zal trouwens extra worden aan gegeven. Het infoloket is de spil waar alles om draait. Van daaruit wordt ieder een gestuurd via het klanten- afhandelingssysteem. Het is dan ook de bedoeling dat iedereen een bon netje krijgt: de bezoekers voor de afdeling publiekszaken, de cliënten van de sociale dienstverlening, en ook degenen die bij één van de ove rige afdelingen moeten zijn. Het is de bedoeling dat zoveel mogelijk publiekszaken in de hal worden af gehandeld, bijvoorbeeld met betrek king tot paspoorten, rijbewijzen, bevolkingsregister, woningzoeken den, voorzieningen gehandicapten, markt- en standplaatsvergunningen en huursubsidie. Dit geldt ook voor aanvragen van de meeste formulie ren (voor bijvoorbeeld kapver- Het gemeentehuis is voor het pu bliek geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 Het Informatiecentrum (tel. 93777) in de hal van het gemeen tehuis is elke werkdag tussen 8.30 en 16.30 uur geopend. De afdeling Burgerzaken (tel. 93411) is dagelijks van 8.30 tot 13.30 geopend. Daarnaast zijn deze beide afdelingen samen met de afdeling Huisvesting (tel. 93893, echter alleen van maan dag tot en met vrijdag van 8.30 tot 10.00 uur, daarna via tel. 93411) ook open op de vrijdagse koopavond, van 19.00 tot 20.00 uur. - De dependance Burger- en Sa menlevingszaken in het Dorps huis te Soesterberg (tel. 03463 - 51412) is voor het publiek ge opend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. 93 665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aange sloten met gemeentelijke infor matie over raadsvergaderingen enzovoort, maar ook over opge broken wegen in de gemeente. Speciaal voor slechtzienden. 93 666 Infolijn afvalstoffen. Voor al uw vragen over afval zo als klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval en zovoort. 93 666 Grof vuil ophalen (aan melden van 8.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 16.00 uur. 93 458 Klachtentelefoon milieu. Voor al uw vragen en klachten over milieu. Met uitzondering van klachten/vragen over afval en groen. Voor noodgevallen te lefoon 19 444 (politie), 24 uur per dag. 93 705 Meldpunt Sociale Veilig heid. Voor al uw klachten en vra gen over onveilige plekken, van dalisme, discriminatie, rascisti- sche en aanstootgevende leuzen. 25 346 Meldpunt woonomge ving. Kleine klachten over de woonomgeving die in ongeveer een uur kunnen worden opge lost. Deze worden binnen 24 uur verholpen. Burgemeester en wethouders houden spreekuur na telefoni sche afspraak. Burgemeester J. de Widt en wet houder P.V. ten Hove kan men spreken na telefonische afspraak met secretaresse mevrouw S. van Doorn, telefoon 93443. Een afspraak met de wethouders N. Blommers-Biezeno en R. van Logtenstein kan men maken via secretaresse mevrouw L. Vogel, telefoon 93511. Belangrijke telefoonnummers zijn: 06-11 algemeen alarmnummer (politie, brandweer, ambulance). 93 777 Informatiecentrum. Hier kunt u terecht met uw vragen over de gemeente. 93 459 Klachtentelefoon. Voor klachten over door de gemeente niet of te laat beantwoorde brie ven of het niet nakomen van toe zeggingen. De maandelijkse gemeente raadsvergadering en alle verga deringen van gemeentelijke commissies worden gehouden in het gemeentehuis aan het Raad huisplein en beginnen om 19.30 uur, tenzij anders aangegeven, maandag 3 juli, commissie alge mene bestuurszaken dinsdag 4 juli, commissie ruimte lijke ordening, verkeer en welzijn woensdag 5 juli, commissie mi lieu en openbare werken donderdag 6 juli, commissie fi nanciën dinsdag 11 juli, extra vergadering commissie ruimtelijke ordening donderdag 20 juli, raadsvergade ring maandag 4 september, commis sie algemene bestuurszaken dinsdag 5 september, commissie ruimtelijke ordening, verkeer en welzijn woensdag 6 september, commis sie milieu en openbare werken donderdag 7 september, com missie financiën donderdag 21 september, ge meenteraadsvergadering u gunningen en bouwvergunningen) die nu nog bij het informatie centrum in de hal liggen. Er is geen sprake van open loketten. Op dit moment bestaat al de afscherming per loket en dit blijft in de nieuwe situatie onveranderd. Niet doorlopen Het concentreren van de publieks functies in de hal heeft tot gevolg dat men voortaan niet zomaar naar een andere afdeling kan doorlopen. De bezoeker kan door de informatrice wel naar een spreekka mer in plaats van de balie worden verwezen. De spreekkamers zijn ook in de hal gesitueerd. Dat is zichtbaar op een tableau. Dit maakt het mogelijk dat niet alle zaken aan de balie behoeven te worden afge handeld. Bezoekers die komen voor privacy-gevoelige onderwerpen, zo als voor de burgerlijke stand (aan gifte van geboorte, overlijden en trouwen), voor de sociale dienstver lening, alsmede gehandicapten wor den naar een spreekkamer verwe zen. Dan zijn er nog de bezoekers die op een bepaalde afdeling moeten zijn. Ook zij moeten net als iedereen eerst naar het infoloket, waar ook de verdere toegang tot het gemeen tehuis wordt geregeld. Daarvandaan worden ze, meestal door een ambte naar van de betreffende afdeling, begeleid naar de plek waar ze een afspraak hebben. Dit geldt bijvoor beeld voor bezoekers met bestem ming afdeling Planologie en Bou- De hal in het gemeentehuis is nu nog ruim, maar zal door de aanpassingen kleiner worden. Dan is er ook geen plaats meer voor grootschalige kunstwerken zoals die op de foto. wen. Hiervoor moet men naar de tweede etage. In de nieuwe situatie verdwijnt de nog bestaande functie aan de recep tie-infobalie ten behoeve van het nieuwe infoloket. De oude balie blijft overigens wel staan. De zeven loketten in de nieuwe balie worden iets meer de hal ingebracht, waar door de ruimte in de hal zelf wat kleiner wordt. Om het ruimteverlies enigszins te compenseren, wordt het huidige informatiecentrum naast de nog be staande receptie-telefoniste-balie meer naar de hoek verplaatst. Wel heeft men dan nog steeds vrije toe gang tot de leestafel, de folder- rekken en tekeningen. Noodbalie Gedurende de aanpassingswerk zaamheden in de hal kan het pu bliek hiervan enige hinder ondervin den, al zullen de gemeentelijke me dewerkers trachten de dienstverle ning die men nu gewend is zoveel mogelijk op peil te houden. Met ingang van maandag 18 september tot ultimo oktober -wanneer naar verwachting de verbouwing zal zijn afgerond- komt er een noodbalie. Het infocentrum wordt gedurende die tijd verplaatst naar het gedeelte tussen de twee ingangen van het gemeentehuis. Op 't Hoogt: taakstellend én rich tinggevend. Wethouder Van Logtenstein bij de start van de nieuwe verpakkings campagne: "Hier is de zak"! Gekaapte eenden. Bode Teus van Gent in een krante interview: "Schreeuwende pauwen in de tuin achter het gemeentehuis geeft niet, dat houdt de ambtenaren alleen maar wakker". Omdat het huidige net van de Cen trale Antenne-Inrichting (CAI) geen mogelijkheden meer heeft tot uitbreiding van het aantal zenders, hebben burgemeester en wethou ders de gemeenteraad voorgesteld het uit 't midden van de zeventiger jaren daterende CAI-net in z'n ge heel te vernieuwen. Hiermee is een bedrag gemoeid van ongeveer vijf miljoen gulden. Het voorstel wordt behandeld in de openbare raads vergadering op donderdag 20 juli in het gemeentehuis, aanvang 's avonds om half acht. De voorgestelde opwaardering leidt tot een aanzienlijke grotere distribu tie-capaciteit van het bestaande net: van 27 naar 50 zenders. De uitbrei ding van het net heeft geen finan ciële gevolgen voor de inwoners. Het is niet nodig de tarieven te ver hogen. Het is de bedoeling dat de werk zaamheden na de vakantie begin nen. Er is naar verwachting ander half jaar mee gemoeid. Als de uit breiding van het CAI-net begint is aan een wens van veel inwoners vol daan: de ontvangst van Filmnet. Met ingang van 1 juli is dit ook in Soest mogelijk door het benutten van een tussenkanaal. Soest heeft momenteel een verou derd kabelnet, waarvan sinds de aanleg ervan midden jaren zeventig alle mogelijkheden tot uitbreiding zijn opgebruikt. In 1983 is er het nodige in geïnvesteerd om het aan te passen aan landelijke ontwik kelingen. Het resultaat ervan was dat Soest de mogelijkheid kreeg om 21 televisiekanalen De meeste kabelnet ten hebben er aanzienlijk meer. De wijze van uitbreiden waarvoor Soest tot nu toe steeds heeft gekozen, is achterhaald. Dat betekent dat de investering die de gemeente nu gaat doen, betrekking heeft op toepas sing van glasvezeltechniek. Dat heeft tot resultaat dat het net ge schikt wordt gemaakt voor distribu tie van circa 50 tv-kanalen, waaron der breedbeeld tv, en circa veertig FM-radiokanalen, digitale radio kanalen, pay per view en interac tieve teletekst. Niet verzadigd Het verzadigingspunt van het aan tal Nederlandse zenders is nog niet bereikt. Er komen trouwens ook steeds nieuwe buitenlandse zenders bij. De laatste jaren werden bijvoor beeld RTL 4 en 5 en Eurosport en CNN toegevoegd, en recentelijk Euro 7. Verder staan Veronica en Arcade te trappelen. Daarnaast is er een toename te constateren in het aantal cultuur en thematische pro gramma's. Tenslotte is de verwachting dat aan het eind van deze eeuw digitale breedbeeld tv wereldwijd en groot schalig z'n intrede zal doen. De gemeente heeft het asfalt en de tegels gerepareerd van een gedeelte van het fietspad langs de Mont- gomeryweg in Soesterberg. Dit mede naar aanleiding van het ver zoek hiertoe van een bewoonster van de Postdwarsweg. Zij klaagde erover dat een deel van het fietspad vol gaten en kuilen zat, terwijl tegels los lagen en schots en scheef door elkaar. Vooral in schemer en bij duisternis was dit een gevaarlijke si tuatie. Het gemeentebestuur houdt de ontwikkelingen op het gebied van geschei den afvalinzameling nauwlettend in de gaten. Burgemeester en wethou ders zeggen dit in hun antwoord op de vraag van een bewoner van de Noorderweg. Hij informeerde naar de mogelijkheid dat Soest op korte ter mijn overstapt op een uitgebreide manier van gescheiden inzamelen van afval, zoals in Baarn mogelijk is. Hij geeft als voorbeeld verpakkingen van (fris)dranken, blik en oud papier. Burgemeester en wethouders wijzen erop dat op provinciaal niveau ge zocht is naar glasbakken waarin het glas op kleur (wit/groen en bont glas) ingezameld kan worden. Nog dit jaar zullen overal in de provin cie, dus ook in Soest, zulke nieuwe glasbakken komen te staan. Al sinds een jaar is in de gemeente ook een experiment gaande op het gebied van blikinzameling. Bij het winkelcentrum Soest-Zuid is daar voor de zogeheten blikbol geplaatst. Na de zomer worden de resultaten man/vrouw Naam: Adres: Telefoon: Ik zou aan het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: 120, 3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). van deze blikinzameling bekeken. Aan de hand hiervan wordt bepaald of het rendabel is om overal in de gemeente blikbollen neer te zetten. Overigens is het zo dat bij de Afval verwerking Rijnmond het te ver branden restafval mechanisch na- gescheiden wordt op metalen en niet-metalen. Dit betekent dat het blik, maar ook aluminium opnieuw als grondstof gebruikt worden. In Soest staan verder in de winkel centra de zogeheten papierbollen, waarin iedereen z'n oud papier kan deponeren. Momenteel wordt op provinciaal niveau onderzocht of de verenigingen en scholen papier aan huis kunnen gaan inzamelen. Dit zal dan zo spoedig mogelijk (waar schijnlijk in 1996) worden inge voerd. Bovendien wordt op het afvalstoffenpark De Schans het af val zoveel mogelijk gescheiden. Zelfs p.v.c. wordt er apart gehou den, evenals textiel. Op dit moment loopt er een actie in samenwerking met de winkeliers, Deze actie houdt verband met de verpakkingen. Op de schappen in de winkels zijn kaartjes aangebracht met daarop 'sterren'. Deze geven aan welke produkten van geen of zo min mogelijk verpakking zijn voor zien. De consument kan dit het best zulke artikelen kopen. "Verpakkingsmateriaal huis aan huis inzamelen kan helaas nog niet ge realiseerd worden in verband met de daaraan verbonden kosten en on voldoende afzetmogelijkheden", al dus burgemeester en wethouders. Royal Taphoorn Hotel. CDA-opIossing voor het eenzaam heid-probleem van ouderen: een coördinator. Fanfare St. Raatjes. C-drie gaat een cursus moppen- tappen organiseren. Misschien iets voor de redactie van Op 't Hoogt? Cultuur in Soest anno 1995: het zal toch geen gewoonte worden dat elke artiest die in Soest optreedt de men sen moet oproepen om toch vooral te komen?! Kreeg u bij het zien van de 'inhoud' van de fakkel van het opblaasbare Vrijheidsbeeld in Hartje Zuid ook de indruk dat het om een actie te gen hondepoep ging? Scoutinggroep De Fakkeldraagsters bestaat vijftig jaar. - Worden die dingen niet te zwaar voor de dames? Mac Immerzeel. Krantekop: Ketting gestolen. - En hij zat nog wel vast! ft

Soester Courant | 1995 | | pagina 33