ip r\ r\ I Eén openbare school nog onhaalbaar Kerntakendebat loopt uit op kater McDonald's wil in Immerzeel-pand Mei '95:22 procent meer busreizigers Akkoord verkoop duurdere huurhuizen f\ ACTUEEL I Gemeentebelangen wil 'SIR' WOENSDAG 21 JUNI 1995 SOESTER COURANT Onderwijsveld en college wijzen PvdA-plan (voorlopig) af PAGINA 3 De Belgische roomvlaai Wazige besluitvorming over pakket maatregelen Verkiezing nieuwe naam fusieschool De Soester Duinen Gemeente stelt strenge voorwaarden Es Midnet en gemeente tevreden over ontwikkelingen Man onder invloed veroorzaakt letsel van Soester (43) Woningbouwvereniging St. Joseph kan aan de slag 5.2% RENTE VOOR 10 JAAR VAST KLAREN QtROMP KLAREN gTROMP KLAREN 0TROMP tWesteneng Het blijft genieten! STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 02155- 18252 Op dit moment acht het college het niet wenselijk voorbereidingen te treffen voor één openbare basis school in de gemeente Soest. Burge meester en wethouders laten zich daarbij leiden door het standpunt dat de directeuren, de mede zeggenschapsraden (mr's) en de ge meenschappelijke mede-zeggen- schapsraad (gmr) van de scholen hebben ingenomen. Zij zien om verschillende redenen geen heil in het plan dat de fractie van de PvdA in november vorig jaar lanceerde. Eén grote, openbare basisschool heeft niet voldoende draagkracht en zou kun nen leiden tot een kleiner aantal leerlin gen in het openbare basisonderwijs. Daarnaast wordt vooral de grote afstand tussen de woning en de school als een onoverkomelijk bezwaar gezien. De kans is nadrukkelijk aanwezig dat ouders hun kinderen naar een andere school sturen, die dichter bij huis staat. En daarmee schiet men het beoogde doel van één, grote en sterke openbare basisschool juist voorbij. Wijkfunctie Basisscholen hebben een wijkfunctie, zijn van invloed op het instandhouden van bijvoorbeeld een vriendengroep en daarom behoort elke wijk een eigen openbare basisschool te hebben, stelt het onderwijsveld. In haar plan oppert de PvdA het idee dat op de scholen voornamelijk jonge leerkrachten moeten werken. Dat wordt door het Directieberaad Openbaar On derwijs Soest/Soesterberg tegengespro ken. Niet de leeftijd, maar de kwaliteit en de inzet van de leerkracht is van doorslaggevende betekenis, meent het Directieberaad. De directeuren wijzen er in dat verband op dat het juist de jonge leerkrachten zijn, die als eerste moeten worden ontslagen bij een eventuele in krimping van het personeel. Zij zijn im mers korter in dienst dan hun oudere collega's. Toekomst Deze nadelen wegen, aldus de betrok kenen uit het onderwijs, zwaarder dan de voordelen die het PvdA-plan bevat. De zorg voor de toekomst van het open baar onderwijs bestaat en daarom vin den directies en de gmr het zinvol om te blijven praten over de mogelijkheden voor beter onderwijs. Ook andere mo dellen dan die van de PvdA moeten bespreekbaar blijven. De gmr noemt bijvoorbeeld één centrale hoofdschool met een aantal dependances of enige scholen met een centrale directie, waar bij elke huidige directeur zich met een bepaald aspect van het onderwijs kan bezighouden. Samenwerking op directie- en team- niveau is volgens het Directieberaad een goed middel om versnippering van ken nis en vaardigheden tegen te gaan. In de ambtelijke adviesnota, bestemd voor het college, wordt geschreven dat aspecten als decentralisatie, de zoge noemde lump-sumfinanciering en prog noses van de scholen een zodanige rol spelen dat er op termijn toch zal moe ten worden gesproken over het PvdA- plan. VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI m ■sr/i/ze/i) a///fe/Sou/t/esi Een Belgische weelde voor een Hollandse prijs. Deze week van 15,95 voorJL*m Neerlands lekkerste vlaaienwinkel vindt u aan de Van Weedestraat 46 in CT gj Soest. Tel. 02155-21059. VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI Een kater. Dat is waarschijnlijk de meest doeltreffende omschrijving van de gevoelens bij heel wat gemeenteraadsleden die vorige week deelnamen aan de besluitvorming over de kerntakendiscussie. De operatie, waarover politiek Soest zich de afgelopen maanden met onmiskenbaar afnemende geestdrift en groeiende weerzin heeft gebogen, eindigde met een anticli max. Het uiteindelijke besluit was intussen al zo ver uitgekleed en ont kracht, dat een flinke meerderheid van de fracties (inclusief het oppositio nele D66) ermee kon instemmen. Alleen de BAM-fractie stemde tenslotte tegen het hele voorstel (zowel inkomstenverhogingen als uitgaven- verminderingen); GroenLinks-Progressief Soest verzette zich, al even te vergeefs, tegen de meeste voorgestelde bezuinigingen. De besluitvorming zelf verliep feitelijk op dezelfde wijze als de hele kerntaken discussie in de maanden daarvoor en was een schoolvoorbeeld van politieke wazigheid. De kaarten leken na twee behandelingen ("lezingen") in commis sieverband al zo ver geschud dat er van verrassingen feitelijk geen sprake meer kon zijn. Alle onderdelen van het voor stel waren in de afgelopen weken im mers voor-en-na doorgesproken en tot op het bot afgekloven, en bovendien: de aangekondigde rijksbezuinigingen schij nen alles mee te vallen. Dat weerhield de deelnemers aan het raadsdebat - met name de zeven fractie woordvoerders - er overigens niet van de zaken nog eens uitvoerig door te ne men, zodat er na de eerste ronde al dik anderhalf uur verstreken was. De GPV- er Wiebe Meilof ontbrak door ziekte, dus dat scheelde in elk geval in tijd, al werd juist Meilofs bijdrage node gemist, gezien zijn betrokkenheid als voorzitter van de "klankbordgroep" die de discus sie vorig jaar al achter gesloten deuren had voorgekauwd, al leverde dat uitein delijk weinig tastbaars op. Verdienden de meeste raadsfracties zelf dus al geen lof voor hun gebrek aan durf - feitelijk kwam alleen de PvdA-fractie een paar maanden geleden met een ta melijk gedetailleerd lijstje van "taken" die eventueel wel geschrapt konden worden - ook het College van B. en W. leek gaandeweg de discussie steeds min der overtuigd van de harde noodzaak tot de ingrijpende maatregelen die het de raad aanvankelijk in het vooruitzicht had gesteld. Dat gold met name voor het waslijstje "uitgavenverminderingen" (bezuinigingen, in gewoon Nederlands), waarmee vooral de gesubsidieerde cul turele sector (muziekschool, Trema, bi bliotheek, C-drie), de sport en zaken als groen- en wegenonderhoud werden be dreigd. Aftocht Nog voor de beslissende raads vergadering hadden B. en W. in feite al de aftocht geblazen door alle bezuini gingsbedragen van "taakstellend", zoals aanvankelijk met veel flinkheid was ge proclameerd, te reduceren tot "richting gevend" of - zoals het College met op merkelijk taalkundig vernuft weer had bedacht: "een inspanningstaakstelling". Verder was vorige week al duidelijk dat er in de raad zelf geen bindende beslui ten genomen zouden worden. Voor na genoeg alle substantiële onderdelen van het voorstel zullen in een later stadium pas definitieve beslissingen genomen worden (veelal nadat er eerst onderzoek wordt gedaan over het effect van de be zuinigingen). Daarmee wordt de com plete operatie van zijn scherpe kantjes ontdaan en verschuift het "hakmes" (geen kaasschaaf, geen botte bijl, zelfs geen slopersbal, zoals wethouder Blommers het omschreef) naar de lente van 1996. Van de politieke poeha waarmee het College van B. en W. het kerntaken- voorstel in het afgelopen voorjaar lan ceerde was afgelopen donderdag dan ook niet veel meer over. De voornaam ste beslissingen staan voorlopig op een sudderpitje; de ingeboekte bezuinigings bedragen zijn nog zachter dan gesmol ten boter en de "getroffen" instellingen krijgen in feite allemaal opnieuw een kans om de dreigende rampspoeden te keren, want B. en W. hebben beloofd dat er "duidelijker afspraken dan voor heen" gemaakt zullen worden over de budgetten. En dat gaat straks allemaal in een "open dialoog" gebeuren. Verpakt Wat er vorige week precies besloten zou worden was dan ook niet meer zo inte ressant; hoogstens de manier waarop de gemeenteraad - met het College voorop - de boodschap zou verpakken. Opval lend was dat B. en W. van de geharnaste taal van de voorafgaande week geen let ter terugnam, zeer tot verdriet van de D66-fractie, die van het College flink van-onder-uit-de-zak had gekregen over haar "insinuaties" en "misplaatste sug gestieve opmerkingen". "Nodeloos denigrerend," zo omschreef fractievoorzitter Mieke Swinkels de kri- itiek op haar geestverwant Loet Jansen, die zich verstout had het College te ver denken van bijbedoelingen met het miljoenenoverschot dat door de kern taken-operatie lijkt te gaan ontstaan. Ze stelde vast dat de kwetsende opmerkin gen van het College als een boemerang op het hoofd van B. en W. zouden te rugkomen. Wethouder Neks Blommers, die de raadsvergadering bij ontstentenis van burgemeester De Widt voorzat, ging nauwelijks op die uitdaging in. De ma nier waarop ze - volgens sommigen "duidelijk gestresst" - leiding gaf aan de discussie zorgde trouwens hier en daar voor opgetrokken wenkbrauwen: on welgevallige interrupties - met name van Jan Visser - werden niet toegestaan en bij de stemming, waarmee omstreeks half elf uiteindelijk de discussie werd afgerond, "vergat" Blommers voor het gemak even de motie van GroenLinks en BAM, waarin o.a. werd aangedron- Neks Blommers, "duidelijk gestresst"? De "SIR", oftewel de Soester In novatie Regeling. Zo luidt de (nieuwe) naam die de fractie van .Gemeentebelangen Groen Soest heeft bedacht voor het eerder be pleite "stimuleringsfonds". GGS- raadslid Hans van Wuijckhuijse maakte dat vorige week tijdens de raadsvergadering bekend. De fractie wil dat de gemeente acht jaar lang jaarlijks een miljoen gulden - uit de algemene middelen - in de SIR stopt, om daarmee nieuwe initia tieven op het gebied van cultuur, sport, recreatie, buurtpreventie etc. te steunen. Dat geld is er, volgens Van Wuijckhuijse. Verenigingen en instellingen zouden drie jaar lang een SIR-bijdrage moe ten kunnen krijgen om te bewijzen dat hun initiatief levensvatbaar is en na die drie jaar "op eigen benen" kan staan. Het SIR-geld zou in die drie jaar teruggebracht moeten worden van 100 naar 66 naar 33 procent, waarna het initiatief zichzelf moet kunnen bedruipen. Van Wuijckhuijse - "Sir Hans", zoals hij later in de wandelgangen geksche rend werd genoemd - bepleitte ove rigens een onafhankelijk bestuur van het fonds. "Dus geen toekenning door de raad, maar door een orgaan van bijvoorbeeld vijf mensen uit di verse geledingen, waarvoor mensen gewoon kunnen solliciteren." gen op uitstel van de discussie onder een onafhankelijke voorzitter. Ook van een hoofdelijke stemming wilde ze niets weten, zodat eventuele meningsverschil len binnen de fracties verborgen bleven. 'Halleluja' Met uitzondering van het voorstel om de godsdienstige/ evensbeschouwelijke vorming op de openbare scholen te schrappen - wat 10.000 gulden had moeten opleveren, maar alleen nog door Blommers' eigen WD werd gesteund, hetgeen Visser tot een gepast "halleluja" bracht - ging de raad verder met alle onderdelen van het inmiddels ont krachte Collegevoorstel akkoord. Alle voorstellen van Gemeentebelangen Groen Soest, dat aanzienlijk minder wilde bezuinigen dan het College, wer den ook verworpen. Opmerkelijk was nog dat het CDA bij monde van Bart Krol de drie ton bezuinigingen die de bibliotheek en C-drie volgens het Col lege samen moeten ophoesten met veel souplesse doorschoof naar C-drie. "Dat is géén kerntaak, de bibliotheek wél." Voor D66, dat volgens raadslid Loet Jansen zo'n beetje alles binnenhaalde wat het in de afgelopen weken had be pleit, kon er vanachter de Collegetafel desondanks geen goed woord af. "Ken nelijk mocht absoluut de indruk niet ontstaan dat we gelijk hebben," stelde Jansen na afloop teleurgesteld vast. Dat het Collége niets van het "gescheld" te rugnam - zelfs niet in bedekte termen - beviel hem allerminst. "Zo'n vervelende brief maakt toch ook deel uit van de officiële besluitvorming." Ook de bijdrage van de BAM (fractie voorzitter Joustra: "onze Andere Me ning is juist dat we géén mening heb ben") en GroenLinks-PS ondervond geen waardering. Des te opmerkelijker was de aai-over-de-bol van Gemeente belangen, dat van het College de toesegging lospeuterde om de Soester Innovatie Regeling (zie het kader) po sitief te gaan bekijken, net als het door de PvdA gelanceerde plan voor het in voeren van een pasjessysteem voor de gesubsidieerde voorzieningen. FTlOTEL HEIDEPARK^ I IN Bilthoven I etentje met twee j menu's vanaf f45,00 i Voor vrijblijvende documentatie Bel 030 - 28 24 77 Jan Steenlaan 22, 3723 BV Bilthoven Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. vriendelijke ambiance |i budgettair verantwoord Jl Thssen half zeven en acht uur vindt vanavond de verkiezing plaats voor de nieuwe naam van de fusieschool De Regentuuter/De Schakel. Beide openbare basisscholen gaan vanaf augustus ondei één noemer verder. Alle ouders en leerlingen van beide scholen zijn stemgerechtigd. In het gebouw van De Regentuuter aan de Weegbreestraat wordt een officieel stemlokaal ingericht. Ook de ouders en de leerlingen van De Schakel (aan de Klaarwaterweg) moeten dus naar De Regentuuter komen om hun stem uit te brengen. RESTAURANTS PARTY EN VERGADERCENTRUM Onbeperkt gourmetten, steengrillen of fonduen 29,50 p.p. inclusief uitgebreide garnituren en salades. Bourgondisch familiebuffet Onbeperkt genieten voor slechts 29,50 p.p. iedere laatste zondag van de maand. Met rustige sfeervolle live muziek. Vanaf nu ook mogelijk voor uw privé- gezelschappen. Bel en reserveer/dan zit u zeker. Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 02155-12739 Foto: Goos van der Wilt. ">iUUAtr t Als de gemeenteraad akkoord gaat en het bedrijf voldoet aan een aan tal strenge vestigingsvoorwaarden, zal het bekende Immerzeel-pand aan de Van Weedestraat binnen af zienbare tijd onderdak bieden aan een restaurant van McDonald's. Het College van B. en W. heeft in principe zijn medewerking toege zegd. Vorige maand heeft McDonald's met het gemeentebestuur onderhandeld over de vestiging van een "hamburger restaurant" volgens de bekende formule in het pand Van Weedestraat 11-13, waar tot eind vorig jaar kantoor boekhandel Immerzeel gehuisvest was. Wegens de karakteristieke (Jugendstil achtige) gevel staat het pand op de ge meentelijke monumentenlijst. Het restaurant zou ruimte moeten bie den aan ca. 100 zitplaatsen. Wat de werkgelegenheid betreft gaat het ver moedelijk om vijftig a zestig arbeids plaatsen, deels parttime. McDonal's heeft zijn oog op het pand laten vallen omdat het hier een zgn. Al-lokatie be treft. De vestiging van een McDonald's in een drukke winkelstraat past hele maal in de strategie van het concern, dat in Nederland ca. 120 filialen heeft. In de onderhandelingen met de ge meente is McDonald's gewezen op de "vermoedelijke weerstand" tegen de ves tiging - o.a, ook omdat het geldende bestemmingsplan wel ruimte biedt voor een winkel - maar niet voor een horecabestemming - maar de firma wil desondanks "een serieuze poging" wa gen. Volgens wethouder Blommers, die de onderhandelingen heeft gevoerd, zal McDonald's er alles aan doen om aan de wensen en bezwaren tegemoet te komen. Geen uitsteekbak Met name over het aanbrengen van re clame zullen sluitende afspraken ge maakt moeten worden. Ook de welstandscommissie moet daarmee kun nen instemmen. De gemeente heeft McDonald's om te beginnen al laten De karakteristieke gevel van het pand mag niet worden aangetast. weten dat er geen zgn. "uitsteekbak" aan de monumentale gevel mag komen. Verder zal de bevoorrading op aan vaardbare wijze geregeld moeten wor den en zal moeten vaststaan dat de ver eiste vergunningen verleend kunnen worden. De Federatie MKB - de koepel-organi satie van de Soester winkeliers - heeft al positief gereageerd. Van die zijde zijn geen bezwaren te verwachten, vooral omdat het hamburgerrestaurant be schouwd kan worden als een grote "trekker" in de winkelstraat. Het College heeft het voorstel inmiddels voorgelegd aan de gemeenteraad, die het in de raadscommisie Financiën en Economi sche Zaken gaat behandelen. Als die geen onoverkomelijke bezwaren heeft moet er overigens nog een artikel 19- procedure worden gevolg (vanwege de bestemmingswijziging), waarbij zoals gebruikelijk alle mogelijkheden voor in spraak open staan. In de maand mei is het busgebruik in Soest met 22 procent toegeno men ten opzichte van dezelfde maand in 1993. Daarmee is het openbaar vervoer-systeem volledig hersteld van de terugval die als ge volg van de stakingen in januari van dit jaar waarneembaar was. Op het belangrijkste traject (Soest- Amersfoort) groeide het aantal reizigers met 22 procent. Dat is aanzienlijk meer dan de stijging in mei vorig jaar. Die bedroeg toen slechts vier procent. Ook de verbinding tussen Soest en Hilversum werd vaker gebruikt (22 pro cent meer). Buslijn 73, die tussen Soest-Zuid NS en Soesterberg pendelt, bereikte vorige maand een hoger niveau dan in de win ter. In vergelijking met mei vorig jaar steeg het aantal passagiers tussen de twaalf en dertig procent. Forse verschuivingen zijn te zien in het busgebruik binnen Soest. Het overstap punt in Soestdijk-Noord kreeg te maken met dalingen tussen de twee en vijf pro cent. Daarentegen werd het overstap punt in Soest-Zuid geconfronteerd met vijftien tot dertig procent meer reizigers. Ambtenaar Marcel Vossestein zoekt de oorzaak daarvan in het feit dat de bus reizigers tussen het Soesterveen en de Van Weedestraat vaker via Soest-Zuid reizen dan via Soestdijk-Noord. Zeker is dat niet. Sinds Zondag 28 mei, de dag waarop de nieuwe dienstregeling van Midnet van kracht werd, worden de bussen bereden door chauffeurs van de vestigingen in Amersfoort en Hilversum. Voor hen was het bussysteem nieuw, hetgeen soms nadelige gevolgen had voor reizi gers die moesten overstappen, maar hun bus of trein misten. Aan de chauffeurs is het belang van de aansluitingen nog eens uitgelegd. De verwachting is dat deze problemen zijn opgelost. Klachtenservice In het kader Wan de zogenoemde kwaliteitsbewaking vestigt Midnet de aandacht op zijn klachtenservice. Reizi gers kunnen gratis hun beklag doen over de busmaatschappij. Door snel in te spelen, hoopt Midnet het systeem, waar mogelijk, te verbeteren. Bus reizigers kunnen ook suggesties doen over het bussysteem of informatie in-"* winnen over verloren voorwerpen. De Klachtenservice van Midnet is bereik baar via de telefoon (06-0227907) en schriftelijk: Antwoordnummer 176, 7300 WB Apeldoorn. Van belang is dat de reizigers in het ge val van een klacht de datum, het tijdstip, de buslijn, de halte en de richting van de bus vermelden. Donderdag op de markt. Met kneuzingen aan zijn borst en hoofd is een 43-jarige Soester maandagavond naar Medisch Centrum Molendael ge bracht. Hij hield het letsel over aan een aanrijding op de hoek van de Biltseweg en de Wieksloterweg WZ. De Soester reed over de Biltseweg in de richting van het paleis. Ter hoogte van de kruising kreeg hij geen voorrang van een plaatsgenoot die links af de Wiek sloterweg wilde inslaan. Deze automo bilist (40) bleek teveel te hebben ge dronken. De politie nam zijn rijbewijs in beslag. St. Joseph heeft het groene licht ge kregen van de ledenvergadering om de duurdere huurwoningen te ver kopen. Het betreft de huizen, waar voor vorig jaar tenminste 736,50 gulden per maand aan kale huur moest worden betaald. Overeenge komen is dat belangstellende huur ders 85 procent van de taxatie waarde moeten betalen. De kosten koper komen voor rekening van de woningbouwvereniging die ook de makelaars zal betalen die de wonin gen gaan taxeren. Indien de huurders een hertaxatie op prijs stellen, moeten ze daarvoor hun eigen portemonnee te voorschijn halen. Makelaardij Verzekeringen Hypotheken Pers. leningen V.R.K. Adviesgroep SPECIALE AANBIEDING: Postbus 465 Voor alle St. Joseph 3800 AL Amersfoort huurders die willen kopen! Telefoon: 033 - 700979 We bebben VQOr u een gunstige hypotheek-aanbieding: Belastingzaken Pensioenvorming Boekhoudingen Het akkoord werd vorige week woens dag in C-drie bereikt. Verrassend was dat niet, omdat het bestuur van St. Joseph in de afgelopen maanden al overleg had gepleegd met vertegen woordigers van de huurders. Die be sprekingen waren nodig, nadat duidelijk was geworden dat de leden het aanvan kelijk voorgestelde percentage van ne gentig procent te hoog vonden. Het St. Joseph-bestuur nam dat voorstel in de cember vorig jaar terug. Vrije marktwaarde Iedereen die minimaal drie jaar een woning boven de vastgestelde norm huurt, kan bij St. Joseph aangeven dat hij wil overgaan tot koop. In dat geval laat St. Joseph een makelaar de woning taxeren. De prijs is afhankelijk van de vrije marktwaarde en zal per woning verschillen. Mede daarom zal de ver koop per individuele hüurder worden afgewikkeld. Roerende goederen die door de huur ders zijn aangeschaft, zoals een keuken, worden niet in de taxatie meegenomen. Gepland onderhoud aan woningen, die in aanmerking komen voor verkoop, wordt niet uitgevoerd als de potentiële koper dat wenst. Voorzitter Fons de Backer: "Als een huurder te kennen geeft dat hij de woning wil kopen, zit hij er nog niet aan vast. Dat hangt natuur lijk af van de individuele situatie." Volgens het bestuur van St. Joseph kun nen nog dit jaar de eerste eengezins woningen worden verkocht. Bij de flat- ■M^ÉrijÉÉMÉI woningen zal het vervolg-traject meer tijd in beslag nemen. Hier is de transac tie aanzienlijk ingewikkelder, omdat er in dat geval bijvoorbeeld een vereniging van eigenaren dient te worden opge richt. Zowel het bestuur als de leden van St. Joseph toonden zich woensdagavond content met de gang van zaken. De Backer: "Na een periode van driejaar is het besluit er door en gaan we energiek te werk om de uitwerking te regelen." onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Huur/verhuur Bouwkundig advies Interieur ontwerp TE KOOP GEVRAAGD: Landhuis of villa, vrijstaand met grote tuin en/of grenzend aan bos of duingebied omg. Soest-Zuid of Baarn. Koopprijs ca 700.000,- k.k. onroerend goed TE KOOP GEVRAAGD: Uiterst luxueus appartement of penthouse. Moet aan hoogste eisen voldoen. Omg. Soest-Baarn-Bilthoven. Koopprijs i.o. onroerend goed TE KOOP: Landhuis in Laren, het hart van het Gooi, op unieke lokatie. Vraagprijs 1.200.000,- k.k. Infomatie op aanvraag. Gratis bemiddeling! Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 - Soest Telefoon 02155-27493 UURWERKMAKERIJ voor reparaties met ambachtelijke precisie. 11 Den Blieklaan 48 - Soest -11766 BAR, GRILL RESTAURANT - gezellig terras! ruime parkeergelegenheid! - keuken tot laat geopend! - ongeëvenaarde vis- en vleesspecialiteiten

Soester Courant | 1995 | | pagina 3